PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Noter satisi olmayan araci gerİ almanin yolu nedİr

powerfuL
10-08-2013, 16:08
slm arkadaslar oncelıkler herkezın bayramını kutluyorum
hıkaye cok uzun ben cok kısa yazmaya calısıcam
aracı 7 bın tl almak ıcın bırısıyle anlastık 3500 tl nakıt elden verdi geri kalan 3500 tl de 1 hafta sonrasına senet yaptı senet gunu 3 ay kadar gecti paramı alamıyorum
1000 tl de hesabıma havale yaptı 2500 tl alıcagım kaldı sahıs aracla kaza yapmıs fotosunu attı onden 2-3 bın tl lık bır masrafı var aracın satısı bende bu aracı yada paramı nasıl gerı alabılırım adamın ustune hıcbırsey yok ne yapmak lazım
aracı gıtıp bulundugu yerden cekıcıyle alsam yasal olarak basım derde gırermı

oguzhan999
10-08-2013, 16:22
polisin alma yetkisi yok , savcılığa şikayet et şahıs aracı polise teslim ediyor ordanda arbanı alıyosun,mahkeme kararı ile yani ,

benzeri bi olay başımıza geldi aracımızı aldık

s2k
10-08-2013, 16:23
Polise aracim calindi diye ihbar yap, sonrada aracin yerini buldum de ekiple beraber gidin alin ! Olsun bitsin zaten sana olan borcu kadar masrafi varmis aracin odedigi parayla yaptirirsin

oguzhan999
10-08-2013, 16:24
çalıntı ihbarı neden versinki karşı tarafında başını belaya sokmaya gerek yok , iki tarafında suçu var bence,

madem öyle satışı vermeden aracı vermiceksin öyle değilmi ?, adama ulaşamıyo deilki belliki irtibat halinde,sonuçta fotoğraflar gelmiş havale yapılmış vsvs

powerfuL
10-08-2013, 16:29
arkadaslar calıntı ıhbar yalan ıhbar oluyor aracı karsı tarafa kendım verdım ruhsatıyla anahtarıyla
calıntı olmadıgı ıcınde hıcbır sekılde arac hakkında yakalama cıkartılmıyor ben calıntı dıyıp aracı gerı alabılırım ama alan adamın bası belaya gırıcek bu sefer

s2k
10-08-2013, 16:30
çalıntı ihbarı neden versinki karşı tarafında başını belaya sokmaya gerek yok , iki tarafında suçu var bence madem öyle satışı vermeden aracı vermiceksin , adama ulaşamıyo deilki irtibat halinde sonuçta

1 hafta sonra odemek uzere anlasmis 3 ay gecmis odememis, uzerine kaza yapmis. Birine vurup hayatina mal oldugunu dusunmek bile istemiyorum. O zaman arasin aracimi geri ver desin veriyorsa sorun yok.

s2k
10-08-2013, 16:32
arkadaslar calıntı ıhbar yalan ıhbar oluyor aracı karsı tarafa kendım verdım ruhsatıyla anahtarıyla
calıntı olmadıgı ıcınde hıcbır sekılde arac hakkında yakalama cıkartılmıyor ben calıntı dıyıp aracı gerı alabılırım ama alan adamın bası belaya gırıcek bu sefer

Adam parani odemiyor, uzerine hicbisey yok diyosun, aracini geri vermiyor? Paranida vermiyor? Sen diyosun ki basi belaya girmesin ? E o zaman helal et gitsin. İlla durumu iyilesince bi gun oder diye dusun, odemezsede sadakan olsun .

powerfuL
10-08-2013, 16:35
1 hafta sonra odemek uzere anlasmis 3 ay gecmis odememis, uzerine kaza yapmis. Birine vurup hayatina mal oldugunu dusunmek bile istemiyorum. O zaman arasin aracimi geri ver desin veriyorsa sorun yok.

aracıda gerı vermıyor kalan 2500 tl borcunuda vermıyor senet ustunden 1 ay gecınce 1000 tl para gonderdı hesabıma telefon numarasını kapattı 1 ay kendısıne ulasamadım sonra yenı bır numaradan arayıp parayı su gun verıcem dedı ama yıne vermedı defalarca soz verdı ama parayı vermedı 1 hafta once evıne gıttım kredı cekıp verıcem dedı o gun geldı yıne vermedı yıne evıne gıttım evde yok dedırttı arkadasından bı numaradan msj geldı hesap no ver gonderıcem paranı dıye yıne gondermedı ve suan telefondan kendısıne ulasamıyorum anca evıne gıdıcem ama ondada evde yokum dedırtıyor

powerfuL
10-08-2013, 16:37
Adam parani odemiyor, uzerine hicbisey yok diyosun, aracini geri vermiyor? Paranida vermiyor? Sen diyosun ki basi belaya girmesin ? E o zaman helal et gitsin. İlla durumu iyilesince bi gun oder diye dusun, odemezsede sadakan olsun .

dedıgım gıbı bu konunun oncesıde var onu yazmadım o sebepten suanda bırsey yapmıyorum o da cok uzun hıkaye cozum olucaksa ozelden ısteyene yazarım

oguzhan999
10-08-2013, 16:47

benimde demek istediğim yolu yordamı var , savcılığa veriyosun senden çıkıyor daha sonra aracını almaya gidiyorsun

powerfuL
10-08-2013, 16:55
sımdı birisiyle gorustum araca parca alıyormus aracı yaptırma pesınde

GuneyOnur
10-08-2013, 18:07
Hem paramı vermiyicek , Hem oyalıyıcak bu zamana kadar , Hem araçla kaza yapıcak , Birde satışı bende olucak ?

Şuanda foruma yazmaya harcadığın dakikalara yazık abi direk git polise ihbar et çalındı diye senin başın ağırıcağına onun ağrısın hem parayı vermiyor gidip kaza yapıyor ? Ya yaya birine çarpsaydı hapislerde sen sürünücektin o değil..

Kurtlar Vadisindeki Muro'nun sözünü hiç unutmam : Lanet Olsun Şu İçimdeki İnsan Sevgisine..

senna
10-08-2013, 18:36
Hem paramı vermiyicek , Hem oyalıyıcak bu zamana kadar , Hem araçla kaza yapıcak , Birde satışı bende olucak ?

Şuanda foruma yazmaya harcadığın dakikalara yazık abi direk git polise ihbar et çalındı diye senin başın ağırıcağına onun ağrısın hem parayı vermiyor gidip kaza yapıyor ? Ya yaya birine çarpsaydı hapislerde sen sürünücektin o değil..

Kurtlar Vadisindeki Muro'nun sözünü hiç unutmam : Lanet Olsun Şu İçimdeki İnsan Sevgisine..

sizin yaşınızdaki üyeler neden bu kadar alevli yaştan dolayımı ? dikkat ediyorum bir kaç seferdir senin yaşındakiler garip yorumlarda bulunuyor

birine çarpma kısmında haklısınız yalnız bu seferki durumda sanki biraz iyi niyette var gibi geldi ama siz bilirsiniz insanları tanırsınız vermese son 1000 lirayıda vermez

ismailozkan_01
10-08-2013, 18:38
polise çalındı dediniz karşı tarafı yakaladılar , peki karşı taraf havale bilgilerini çıkardı ben aracı satın aldım bu da bir miktar parası dese siz ne diyeceksiniz senet yaptık dese ???

GuneyOnur
10-08-2013, 18:39
sizin yaşınızdaki üyeler neden bu kadar alevli yaştan dolayımı ? dikkat ediyorum bir kaç seferdir senin yaşındakiler garip yorumlarda bulunuyor

birine çarpma kısmında haklısınız yalnız bu seferki durumda sanki biraz iyi niyette var gibi geldi ama siz bilirsiniz insanları tanırsınız vermese son 1000 lirayıda vermez

Ortada bir haksızlık var bende yorumumu ortaya koydum abi herhangi bir alevlenme yok madem tamir ettirmeye para buluyor önce getirip arabanın parasını verseydi tamir ettirene kadar satışını alsaydı sonra ne yaparsa yapsın haksızmıyım ?

senna
10-08-2013, 18:41
Ortada bir haksızlık var bende yorumumu ortaya koydum abi herhangi bir alevlenme yok madem tamir ettirmeye para buluyor önce getirip arabanın parasını verseydi tamir ettirene kadar satışını alsaydı sonra ne yaparsa yapsın haksızmıyım ?

o iş dediğin kadar kolay olmuyor, dikkat ettiysen tamir parasını söylemedim 1000 lira daha vermiş son kalan borcunu bana biraz iyi niyetli bir yaklaşım olarak geldi, yangına körükle gitmeye gerek yok düşünerek hareket etmek lazım

GuneyOnur
10-08-2013, 18:42
polise çalındı dediniz karşı tarafı yakaladılar , peki karşı taraf havale bilgilerini çıkardı ben aracı satın aldım bu da bir miktar parası dese siz ne diyeceksiniz senet yaptık dese ???

Diyelimki Havale bilgilerinde açıklama kısmında araç ile ilgili bir not yazmıyorsa (xx plakalı araç ücreti vs.) senettede yazmıyorsa e birde ortada satış yok nasıl bir hak iddaa edicek ?

GuneyOnur
10-08-2013, 18:44
o iş dediğin kadar kolay olmuyor, dikkat ettiysen tamir parasını söylemedim 1000 lira daha vermiş son kalan borcunu bana biraz iyi niyetli bir yaklaşım olarak geldi, yangına körükle gitmeye gerek yok düşünerek hareket etmek lazım

Tamam iyi güzel abi 2.500-TL borcu varmış 1.000-TL göndermiş geriye kalmış 1.500-TL ee sonra ? 1 ay telefonlara bakmamış evde yok dedirtmiş,kredi çekicem demiş,hesap no istemiş göndermemiş , aracı yaptırıyormuş peki bu tamir parası nerden geldi havadanmı ? Ben burda hiç iyi niyetli bir yaklaşım göremiyorum varsa gören buyursun.

Ufuk
10-08-2013, 18:44
Çalıntı ihbarı verirseniz adam para aldığına dair diye belge sunarsa yalan ihbar falan başınız ağrıyabilir.Hukukçu yada polis birine danışmak lazım.Noterden ihtarname falan çekilebilir.Yada savcılığa başvurulabilir.

senna
10-08-2013, 18:45
Tamam iyi güzel abi 2.500-TL borcu varmış 1.000-TL göndermiş geriye kalmış 1.500-TL ee sonra ? 1 ay telefonlara bakmamış evde yok dedirtmiş birde aracı yaptırıyormuş bu para nerden geldi havadanmı ?

ben ne desem sana bişi dicen:) tamam haklısın güzel kardeşim

GuneyOnur
10-08-2013, 18:47
ben ne desem sana bişi dicen:) tamam haklısın güzel kardeşim

Yok abi estağfurullah seninde olaya bakış açın farklı bende sadece konu hakkındaki yorumumu dile getiriyorum.

ismailozkan_01
10-08-2013, 18:50
durum iki taraf içinde karışık aslında neden usulune uygun satış yapmadınız ki ? yada iki üç kişi huzurunda iki veya üç nüshalı satış anlaşması yazıp imzalasaydınız bir sıkıntı çıkmazdı bu saatten sonrada ancak mahkeme kararı ile araç veya şahıs hakkında işlem yapabilirsiniz , ama karşı tarafla konusup anlaşmak bence daha iyi niyetli bir davranış gibi görünüyor...

powerfuL
10-08-2013, 18:57
durum iki taraf içinde karışık aslında neden usulune uygun satış yapmadınız ki ? yada iki üç kişi huzurunda iki veya üç nüshalı satış anlaşması yazıp imzalasaydınız bir sıkıntı çıkmazdı bu saatten sonrada ancak mahkeme kararı ile araç veya şahıs hakkında işlem yapabilirsiniz , ama karşı tarafla konusup anlaşmak bence daha iyi niyetli bir davranış gibi görünüyor...

aracı alırken hesaba gonderdıgı havalede acıklama yok senet yaptım senette aracla ılgılı bır ıbare yok aracı kendı el yazısıyla arac su tarıh su saatten ıtıbaren bendedır su tarıhte parasını verıp satısını alıcam dıye
bos kagıda ısım soyısım ımza tc kımlık no tarıh atıldı bunların hepsı bende duruyor

benım basıma aynı sekıl bır olay daha geldı ama cok uzun aracımı gerı aldım
ama bu sefer yıne mahkemelık olursak hakım dıcem hepmı senı buluyor ?
hata bende ıyı nıyetlı gosterıp verdım yıne aracı

GuneyOnur
10-08-2013, 18:59
aracı alırken hesaba gonderdıgı havalede acıklama yok senet yaptım senette aracla ılgılı bır ıbare yok aracı kendı el yazısıyla arac su tarıh su saatten ıtıbaren bendedır su tarıhte parasını verıp satısını alıcam dıye
bos kagıda ısım soyısım ımza tc kımlık no tarıh atıldı bunların hepsı bende duruyor

Aynı hatayı 2. ye yapıp cefasını çekiyosun abi.

Peki verilen tarihte belirtilen ücret verilmişmi verilmemişse ve senette sendeyse hiçbir hak iddaa edemez.Paramı verdim senedimi vermedimi diyicek ? Parayı verdiğine dair bir belge yok nasıl olsa ortada , havalelerdede açıklama yok

Ama kendi el yazısıyla yazdıysa eğer gidip bir yayaya çarpsa o zaman o kağıdı gösterip yırtarsın.

powerfuL
10-08-2013, 19:06
Ama kendi el yazısıyla yazdıysa eğer gidip bir yayaya çarpsa o zaman o kağıdı gösterip yırtarsın.[/QUOTE]

bahsettıgım daha oncekı olayda herseyı yasal yoldan yaptım
yıne aracı werdım paranın cogunu aldım ama adam satısı almadı hatta dedım satısı al parayı sonra werırsın onuda yapmadı ogrendımkı aracı baskasına satmıs 1 mılyar fazlasına o adamda baska bırısıyle takaslamıs benım arabayı bende bu son sahıstan alıcı gıbı gıdıp arabayı kacırdım ruhsatları falan yanımda eve donerken yolda polıs durdudu arabayı bagladı kendı arabamı calmaktan ıcerı gırdım
tek hatam aracı kendı basıma almam polısle gıtsem bu basıma gelmıcekti :)

Oznsrl
10-08-2013, 19:16
Çalıntı ihbarı işi tehlikeli adam hesabınıza para yollamış bi şekilde kanıtlar sizide suçlu çıkarır hatta bence yapmayın öyle bişey.

İllaki hukuki bi yolu yordamı vardır onu öğrenmek lazım

GuneyOnur
10-08-2013, 19:19
bahsettıgım daha oncekı olayda herseyı yasal yoldan yaptım
yıne aracı werdım paranın cogunu aldım ama adam satısı almadı hatta dedım satısı al parayı sonra werırsın onuda yapmadı ogrendımkı aracı baskasına satmıs 1 mılyar fazlasına o adamda baska bırısıyle takaslamıs benım arabayı bende bu son sahıstan alıcı gıbı gıdıp arabayı kacırdım ruhsatları falan yanımda eve donerken yolda polıs durdudu arabayı bagladı kendı arabamı calmaktan ıcerı gırdım
tek hatam aracı kendı basıma almam polısle gıtsem bu basıma gelmıcekti :)

Abi senin işin ''Araba Nerde ? Para Nerde ?'' hesabına dönmüş en yakın Emniyet Birimlerinden,Avukatlardan bir yardım al bence yine başın yanmasın ;)

Para Nerde? Araba Nerde? - Timsah.com (http://www.timsah.com/Para-Nerde-Araba-Nerde/Nd0MPHOH5Fo)

Zorbey
10-08-2013, 19:19
Abi guzel bir sekilde uyarirsin.anlamazsa es dost toplar güzellikle alirsin :D kurtarici ile aldirirken sorun olmaz :D

ismailozkan_01
10-08-2013, 19:24

abi merak etme aynı hakime düşmezsin inşallah , sonuçta mağdur durumda olan sensin geçen sefer ki olaydan mütevellit tecrübeli sayılırsın

powerfuL
10-08-2013, 19:50
abi merak etme aynı hakime düşmezsin inşallah , sonuçta mağdur durumda olan sensin geçen sefer ki olaydan mütevellit tecrübeli sayılırsın

dosyalar her zaman duruyor aynı hakım olmasına gerek yok son bı sefer daha gıdıcem
yanına konusamaya evde yok dıcekler yıne ama bı sansızmızı denıyelım

atarktan
10-08-2013, 20:43
Bir yakınına (akraba olmayacak) senet verip ödemedi olarak gösterip, seneti verdiğin kişi aracı bağlatabilir abi.en kolay yol bu.paranın devamını alıp aracı iade edebilirsin.

frkn_yzc
10-08-2013, 23:35
Araci alan sahisin ismi

s2kfreak
11-08-2013, 04:06
Ben Senın abı yerınde olsam guzelce bı solerım aynen bu calıntıyı verıcegını . 2.500 u kalsın arabayı o halde versın sana bındıgıne saysın zaten masrafıda o kadar. o bos kagıttakı yazılar hıc bır sey ıfade etmez kaza anında vs vs. yıne suclu sensın gıren cıkan sana abı yıne. k bakma. bence cekıcıyle gıt aracı hangı dukkandaysa ruhsatı goster sahıbı sen oldugunu vermek zorunda yukle cekıcıye cık . zaten esnaf oldukları ıcın karısıklık ıstemezler eyer bır yerdeyse polıs cagrıcam zorla tutuyorsunuz aracımı vs vs.

Gürhan
11-08-2013, 04:18
gecmıs olsun abi baya karışık bi durum umarım istediğin gibi bi sonuç elde edersin ama polise ihbar etme kısmı pek mantıklı gelmedi bana

kaanpoyrazoglu
11-08-2013, 12:22
Araci alan sahisin ismi selim er mi

Hayır değil , bu şahsın banada borcu var fakat senet sepet yok aramızda , arkadaştan aracı aldıktan sonra bana gelip bir kaç eksiğinin olduğunu söyledi , bunların yapılması içinde bende malzeme tedariğinde bulundum .. Aracını teslim almaya geldiğinde 2 gün sonra parasını vereceğini söyledi fakat gidiş o gidiş :D En son gelişinden önce de bir kaç iş yaptırdı parasını verip gitmişti , açıkcası ikinci gelişine beni yemlemiş.. Ortada iyi niyet filan yok , aracı toplamaya çalışıyor şuanda aldığım haber bu , ayda 2-3 sefer telefon numarası değiştiren adamın iç yüzüde bu olur maalesef..Eşeklik bizde , para bir yana - araç bir yana.. Kanunlarımızda sanki hep suçlulardan yanaymış gibi maalesef.. :(

I-HANN
11-08-2013, 15:32
bir eşine dostuna senet imzala geçmiş tarihe. avukata ver araca yakalama emrı cıkart senın arkadaşına olan düzenleme senet borcundan dolayı aracın otoparka çekilsin git al otoparkdan aracını :) avukat tanıdık olursa pek masrafın olmaz.

FATİH
11-08-2013, 15:35
bir eşine dostuna senet imzala geçmiş tarihe. avukata ver araca yakalama emrı çıkart. senin arkadaşına olan düzenleme senet borcundan dolayı aracın otoparka çekilsin, git al otoparktan aracını. :) avukat tanıdık olursa pek masrafın olmaz.
olay bitmiştir. ;)

Schumi
11-08-2013, 15:51
Çalıntı ihbarı verdiniz diyelim. Polis gitti arabayı aldı adamı içeri aldı. Elinizde hiç senet olmasa. Banka havaleside olmasa. Parayı elden alsanız bile polis bu adamın komşusuna sorsa kardeşim bu araba kaç gündür gelip gidiyor dese eşine dostuna. Bunlar 3 aydır gelip gidiyo arabayı aldım dese olayı bitmiştir. Adam sizden arabayı tek başına almaya gelse şahit bile göstermesine gerek yok. Karşı tarafın arabaya 3 aydır bindiği sizinde 3 ay sonra çalıntı başvurusu bulunduğunuz ortaya çıkar. Sonra şırınga ile kan alırlar sizden.

Olması gereken şeyi söyleyeyim ben size. Gidip bir arkadaşınızdan borç almış gibi senet imzalatıyorsunz. Arkadaşınız o senet ile sizi hacize veriyor. Sonra sizin arabaya yakalama çıkıyor.. Avukatada aracın olduğu yeri söyleyin zaten haciz kararı yüzünden arabaya yakalama kararı çıkıyor. Gerisi kolay. Başımıza gelmiş yaşanmış bir tecrübedir.

H.KELEŞ
11-08-2013, 20:30
Araci alan sahisin ismi selim er mi

Suan varya acaip guldum selim nerden cikti kusura bakmayin konuyla alakali degil ama

frkn_yzc
11-08-2013, 23:05
Suan varya acaip guldum selim nerden cikti kusura bakmayin konuyla alakali degil ama

nerden cikti soylim denen vatandas benim aracimi aldi ve arkadasin magdur oldugu sekilde beni magdur etti vede ayni yalanlarla defalarca oyaladi baktim olamayacak onun anladigi dilden konusaraktan arabayi istedik korkusundan arabayi bile kendisi getiremedi cekiciyle yolladi arabayi hemde oyle boyle bi korku degil cekiciyle arabayi bostanci sanayiye yolluyor ordan baska bir cekiciye yukletip yolluyor floryaya cekiciyi konustururuz diye. Ayrica bu iki kere benim ruhsatimi benziciye rehin birakaraktan iki farkli benzinciden para aliyor ikinci aldigi benzinci sikayet edince karakolluk olduk tutanagi seneti vede sahsin kimliginin resmini gosterince fotografi goren karakoldaki polisin ifadesi aynen soyle aaaa bu bizim dolandirici selim. Ayrica bu vatandas gemiciyim diyor ve gemi adami yetistiriyorum diye milleti dolandirip parasini aliyor falan filan bunu burdan niye anlatiyorum burdaki arkadaslar okudugunda akillarinin bi kosesinde kalsin diye onlarda ayni hataua dir forumda isim benzerligi bulanan arkadas varsa kusura bakmasin. Arkadasa aracini alan sahis mi diye sordum cunku eger oysa bi telefonla aracini geri alabilirim diye yardimim dokunur diye sordim. Sanirim yeterince aciklayici olmustur

arkın_aLLen
11-08-2013, 23:58
Senet imzalayıp haciz kaldırmak en mantıklısı her zamanki yaptığımız şey...

pcvirus
12-08-2013, 16:23
polise çalındı olarak değilde alıkoyuldu diye şikayette bulunulamazmı ?

H.KELEŞ
12-08-2013, 19:20
Selim nerden cikti soylim selim er denen vatandas benim aracimi aldi ve arkadasin magdur oldugu sekilde beni magdur etti vede ayni yalanlarla defalarca oyaladi baktim olamayacak onun anladigi dilden konusaraktan arabayi istedik korkusundan arabayi bile kendisi getiremedi cekiciyle yolladi arabayi hemde oyle boyle bi korku degil cekiciyle arabayi bostanci sanayiye yolluyor ordan baska bir cekiciye yukletip yolluyor floryaya cekiciyi konustururuz diye. Ayrica bu selim iki kere benim ruhsatimi benziciye rehin birakaraktan iki farkli benzinciden para aliyor ikinci aldigi benzinci sikayet edince karakolluk olduk tutanagi seneti vede sahsin kimliginin resmini gosterince fotografi goren karakoldaki polisin ifadesi aynen soyle aaaa bu bizim dolandirici selim. Ayrica bu vatandas gemiciyim diyor ve gemi adami yetistiriyorum diye milleti dolandirip parasini aliyor falan filan bunu burdan niye anlatiyorum burdaki arkadaslar okudugunda akillarinin bi kosesinde kalsin diye onlarda ayni hataua dusmesinler. Bu arada selim er tra bzon surmeneli dir forumda isim benzerligi bulanan arkadas varsa kusura bakmasin. Arkadasa aracini alan sahis selim er mi diye sordum cunku eger oysa bi telefonla aracini geri alabilirim diye yardimim dokunur diye sordim. Sanirim yeterince aciklayici olmustur
Bende taniyrum kendisini bizimde bi konumuz gecti senin sattigin araba neydi ve cezadaydi nitelikli dolandiriciliktan dosyallari patlamis ve suan disarda sanirim

frkn_yzc
13-08-2013, 00:32
Bende taniyrum kendisini bizimde bi konumuz gecti senin sattigin araba neydi ve cezadaydi nitelikli dolandiriciliktan dosyallari patlamis ve suan disarda sanirim

Honda prelude sizin konu neydi

H.KELEŞ
13-08-2013, 04:47
Honda prelude sizin konu neydi

Kirmizi prelude ve zaten bizim oranin cicugu ailesi hanimi ablasi enistesi tniyoruz ama onda bu is hastalik yakinlarina bile 50 kere afaroz ettik ettiler vs ama yok huylu huyundan vazgecmiyor bide kosele sirat utanma ar namus seref haaysiyet hic bisey yok elden bi para verdik arkdasimz biliyruz noldugunu ama snra bide kabadayilik yapti vs vs snrasi ***** onemli bsey deil miktarida onemli deil niyet onemli yazik yani neyse Allah islah etsin ozunde iyidir ama bu tarz seylere cok duskun oda oyle bi delikanli...

frkn_yzc
13-08-2013, 09:31
Yok lacivert fb plaka