PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Durum Sizin Başınıza Gelse...

mhmtyyl
12-08-2013, 22:41
Adana'da optimum a.v.m. var 2 yıl oluyor açılalı hiç bir zaman kapalı otoparka girerken aracımı kontrol etmediler.O günde her aracı kontrol ediyorlar.Araç kuyruguna girdim yavaş yavaş ilerliyorum

Daha girişe varmadan önümde 2 araç var

GÜVENLİK:Aracı sag tarafa alın (el hareketleri yaparak)

BEN:Hiç aldırmadan devam ediyorum

Arama noktasına geldim

G:LPG'li araçların kapalı otoparka girmesi yasaktır lütfen sol taraftan çıkınız(sol
tarafta avmden dışarı cıkıyo ara mahallelere)

B:Sana aracımda LPG oldugu kim söyledi

G:Şahin marka

B:Eeeee...

G:Bagajı açın

B:Sebeb

G:LPG kokusu alıyorum

B:Sen git bir kulak burun bogaza görün

G:Bagajı açar mısınız?

B:Benim aracımda lpg yok (bagaja dogru gidiyorum) senin müdürün kimse o gelsin ona açarım

Başka bir güvenlik görevlisi geldi

G:Biraz acele eder misiniz araçlar birikmeye başlıyor.

B:Yapabilecegim bişe yok

2-3 dk. bi tartışma durumu oldu arabamı küçümsüyor lpg kokusu alıyorum bu araç şahin giremez...vs. işte araç birikmeye başlayınca müdürleri geldi.Olayı anlattım ve...

G.Ş.:Yaşattıgımız sıkıntıdan dolayı özür dileriz buyrun kapalı otoparka geçebilirsiniz (bir kibarlar bir kibarlar)

Yani araç şahin ya mimli ya olmayan parçaları bile var gözüyle bakmaları sinir ediyor.

Şimdi burda ben mi haklıyım güvenlik görevlisi mi ?

Buda aracım;

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/08/12/qy3CX.jpg

MertSerhanÖ.
12-08-2013, 22:44
Kendisinde ferrarimi varmis?

Low-Rider
Hepsi boş beleş adamlar, bir boktan anlamaz keyfi hareket ederler.

Aynısını r9 ile Akmerkez'e girerken yaşamıştım. Açtı baktı bagajı, içeride bagaj halısından başka birşey yok koku alıyorum dedi denyo.

Sende gereksiz yere uzatmışsın

efe_
Bu araç şahin giremez saçma olmuş ama piyasadaki bu tarz araçların %95i lpg'li olduğu için öyle düşünmüş olmaları normal, ben anormallik göremedim şu durumda

Aytacd
12-08-2013, 22:45
Geçmiş olsun ; ben olsam lpg siz şahine bindiğiniz için Vip ye alırdım :)

RSBurak
bagajı açar onu orada g.t ederdim :D k.b.b randevunu ne zaman alayım derdim ne uğraşıcam müdürle filan :)

bilalMW
gereksiz tartışma olmuş. Gören sanıcak bagajda ceset var. Gösterirsin görürler tüp yok herkes kendi yoluna.Şahsen gereksiz uzamış bir konu olarak geldi. Herkesten otomobil kültürü olduğu gereksiyle yaklaşamazsınız nereden bilsin lpg-benzin-motorin kokusunu adam petrolhead mi ustamı ?

Gürhan
12-08-2013, 22:46
av köpeği mi bu gaz kokusu alıyo enteresan

individual
12-08-2013, 22:46
Ben kartal ı kullanırken lpg patlama olaylarından sonra ne kadar polis varsa ceviriyor.

Lpg varmı

Yok

Bagajda ne var

Bass

Kaputu aç yalan söleme

Peki açtım bakın

Aaa lpg yok hakkaten bu devirde lpgsiz binilirmi bu arabaya kardeş

Binilir binilir size iyi nöbetler

sakhee
12-08-2013, 22:51
tavir ne kadar onemli....
guvenlik duzgun bir sekilde yaklassa sorsa hic sorun olmayacak
arabayi gorur gormez bir antipatik davranis icine girince haliyle arkadas ta bence gerekeni yapmis

yakin bir durumu ben yasadim.
vialand girise dogru ayni sekilde kontrol yapiyorlar
aramizda daha 10 metre var goz goze geldik hasbelkader, kibirli kasinti bir tarzda dur isareti yapti bana da
-aracta lpg var mi??
-yok !!!
sonra da bir gec isareti, fazla konusmaya tenezzul yok

bende vialand otoparka kesicide girmistim

o gelen insanlar olmasa evine ekmek goturemezsin, ama hic farkindaymis gibi de davranmiyorsun

mhmtyyl
12-08-2013, 22:51
gereksiz tartışma olmuş. Gören sanıcak bagajda ceset var. Gösterirsin görürler tüp yok herkes kendi yoluna.Şahsen gereksiz uzamış bir konu olarak geldi. Herkesten otomobil kültürü olduğu gereksiyle yaklaşamazsınız nereden bilsin lpg-benzin-motorin kokusunu adam petrolhead mi ustamı ?

Ben ters biri degilim bagajı açarım bakar ama LPG kokusu alıyorum demesi bir anda çıldırttı beni

bilalMW
12-08-2013, 22:55
Ben ters biri degilim bagajı açarım bakar ama LPG kokusu alıyorum demesi bir anda çıldırttı beni

dediğim gibi adamın otomobil bilgisi yoktu ki bu vatandaşlık ödevi değil sonuçta bu.Genel olarak çoğu şahinde lpg vardır adam da kontrol etmek ister bilmiyordur risk almak istememesi normal adamın ekmeği o iş. çünkü Allah korusun sizin araba patlamaz yandaki patlar sizinki patlar ilk sorumlu kimler olur ? çok basit ve kulağa komik gelebilir,sonuçta 1.000.000 tl lik araçta kul yapısı lpg sistemi de. Tebessüm edin gösterin tüpsüz bagajı devam edin. Basit şeylere kafa yormaya değmez hayat. :D

Alper_
12-08-2013, 22:58
uzamasına biraz da siz sebep olmuşsunuz ters cevap vermeyip bagaja baktırtsaydınız bu kadar uzamazmış..bu araçlara genellikle lpg bağlanıyor görevlide olduğunu düşünmüş :)

JJmusti
12-08-2013, 23:07
bnıde gecengun marmara forumda aracımda app plaka oldgndan orjınallerı bagaja koydum amırım bu baska plaka tasıyor dıye almamaya calıstılar :D sankı trafık polısı

brkkksln
12-08-2013, 23:14
olur böyle şeyler.
uzatmamak lazım.800tl ye çalışan canı burnuna gelmiş insanlar bunlar.
banada dedi arabanda lpg var giremezsin diye.dedim alaka nedir? kokuyor diyor.e dedim daha önce içeri aldığın lpg li araçlardandır koku.ki o otoparkın içindeki araçlara bir denetim yapsalar içerideyken yarısından fazlasında çıkar.baktı etti.mutlu oldunmu kardeşim şimdi dedim.teşekkür ederim dedi ve girdim otoparka.
insanın ters anına denk geldiyse birde görevli hanzo şekilde ifadelerde bulununca cidden batıyor adama ama uzatmamak lazım.

timucintt
12-08-2013, 23:16
O optimuma gidenleride anlamam... bombok bir avm.... yeri gibi kendide boktan.. çalışanlarıda öküz kimse kusura bakmasın... buna benzer bir olayda bizim başımıza geldi... merak etme senden lüks lpgli araçları alıyorlar o kapalı otoparka... farklı ucuz araba gördülermi adam kesiliyorlar... şaşırmadım bir optimum klasiği....

lethaldoze
12-08-2013, 23:20
Bence uzatmamış aksine iyi yapmışsınız. Resmen hor görmüş yada görmemiş, insan gibi yaklaşması lazım. Zaten memleketmizin yediden yetmişe sorunuda bu. Türkiyede insana saygı yok malesef. Ama yanaş ferrariyle başlarlar yalamaya. Halbuki mala mülke semere değil insana saygı olması lazım. Ben her işimde tam tersini yaparım. Aksine gelir seviyesi çok düşük herhalinden belli olan insana daha fazla ilgi gösteriir saygı gösteririm, ama ne bilim altında ferrari yada çok pahalı elbise havalı param var gücüm var şeklim var tavrında biri oldumu ona ne kadar normal biri olduğunu belirtecek şekilde ama yine insana olan saygımla yaklaşırım.

SmT
12-08-2013, 23:24
Sizde sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz hani..O güvenliğin '' şahin marka '' demesi aracı küçümsemesinden değil (ki eminim birçoğu şahinin hayalini kuruyordur), şahinlerin büyük bir çoğunluğunun LPG'li olmasındandır..
Bugün baktığınız 10 şahinin en az 7 tanesi LPG'lidir..

Onların görevi otoparka LPG'li araçların girmemesini sağlamaktır..Burunlarıyla kontrol edemeyecekleri için bagajı açar bakarlar..Sizde adama işini yapması yerine ''eeee , sebep ? '' diye tepki veriyorsanız dediğim gibi pek sütten çıkmış ak kaşık sayılmazsınız..

Mertİ.
12-08-2013, 23:24
lpg kokusu alıyorum demesi art niyet olmuş onun dışında araç farketmeksizin bagajına bakması açmayanıda içeri almama hakkına sahipler diye biliyorum.

mhmtyyl
13-08-2013, 07:25
Sizde sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz hani..O güvenliğin '' şahin marka '' demesi aracı küçümsemesinden değil (ki eminim birçoğu şahinin hayalini kuruyordur), şahinlerin büyük bir çoğunluğunun LPG'li olmasındandır..

Onların görevi otoparka LPG'li araçların girmemesini sağlamaktır..Burunlarıyla kontrol edemeyecekleri için bagajı açar bakarlar..Sizde adama işini yapması yerine ''eeee , sebep ? '' diye tepki veriyorsanız dediğim gibi pek sütten çıkmış ak kaşık sayılmazsınız..

Ama görevini yapmıyor tüm araçları kontrol ediyorlar daha bana gelmeden dışarıya yönlendiriyor bagajımı kontrol edeceğine ağız dalaşına giriyor bunu anlatmak istiyorum

pashaboy
13-08-2013, 07:30
kentpark avm de esnafım yanımda 2 tane bayan arkadaşla kaapalı otoparka giricem o güne kadar ne hikmetse hiç kontrole denk gelmedik böyle kapalı otopark sahibiymiş gibi güvenlik arakdaş yanıma geldi araçta lpg var mı dedi , şohben mi la bu dedim tüplü olacak dumur oldu :D

ruudvan
13-08-2013, 07:40
sene 2004 arkadasın unoyla natilus e gırıcez kapıda durduk guvenlık gorevlısıne lpg lı araclar gıremıyormu demıstım :D
gıremez aracınızı acık alana park edın demıstı.
bnde onu lpg lı araclar dusunsun demıstım ıcerı gırmıstık :D
tabı o zmn lar lpg lı bu kadar arac yoktu unoya o tarz bı muamele yapamıyorlardı.

GU
13-08-2013, 07:49
Sizi daha çok gaza getirmek için söylemiyorum falat aynısı benim başıma gelse bende olay çıkarırdım çünkü siz sakin biri olduğunuzu söyliyorsunuz ama ben hiçte sakin biri değilim özellikle bu konularda...

Zaten hiç hoşlanmıyorum şu bagaj kontrolü durumundan.Bana bi bebeğin altını(bezini) açıp kontrol etmek gibi bişey geliyor...Ki genellemelerdende hiç hoşlanmam bence iyi yapmışsınız

KaanBRS
13-08-2013, 07:52
Çok büyük bi sorun bu eğer burda çözemezseniz hukuki yollara başvurmanı tavsiye ederim.

ersandeniz
13-08-2013, 07:54
zaten en başta lpgli araçların kapalı otoparka girme yasağı saçmalık ama kanunu değiştirmiyorlar bir türlü.

İnsanımızda bir özellik var, vur deyince öldürür. kendini oraların sahibi zanneder.. Güvenlik görevlisi de öyle yapmış..Alışveriş merkezi müdürü gerekeni yapmış zaten.

Bir de orası sonuçta özel mülk, eğer isterse hiç almayabilir de içeriye..

ulasoztas1
13-08-2013, 08:57
Her ne kadar şahinlerin çoğu lpg'li olsada prosedürü uygulaması yani kontrol etmesi gerekirdi,sizin aracınıza yaptığı muamale yüzünden sinirlenmişsiniz ki aynısı baya yapılsa bende tepki gösterirdim. aracımda lpg olduğu halde şimdiye kadar hiçbir avm otoparkına girerken sorun yaşamadım. Ayrıca neden lpg li araçlar kapalı otoparka alınmaz anlamam..

mehmetRS
13-08-2013, 08:59
Her ne kadar şahinlerin çoğu lpg'li olsada prosedürü uygulaması yani kontrol etmesi gerekirdi,sizin aracınıza yaptığı muamale yüzünden sinirlenmişsiniz ki aynısı baya yapılsa bende tepki gösterirdim. aracımda lpg olduğu halde şimdiye kadar hiçbir avm otoparkına girerken sorun yaşamadım. Ayrıca neden lpg li araçlar kapalı otoparka alınmaz anlamam..

bunun tam olarak sebebini bende merak ediyorum? yani yerin kaç kat altında oldugumu önemli? yoksa sadece etrafı kapalı olmasımı? Lpg li aracları servislerede almamaları lazım teknik olarak o halde.

SekoLive
13-08-2013, 09:02
bunun tam olarak sebebini bende merak ediyorum? yani yerin kaç kat altında oldugumu önemli? yoksa sadece etrafı kapalı olmasımı? Lpg li aracları servislerede almamaları lazım teknik olarak o halde.

vw ve reno sanırım lpgli aracları servise almıyor

mehmetRS
13-08-2013, 09:04

abi, enteresan bir iş olmuş o ya.. acaba neden almıyorlar? yani havaya uçarsa benzinli arabada havaya uçabilir..

ersandeniz
13-08-2013, 09:09
eski lpg uygulamalarından kalma kurallar.. tankımın sızdırmazlık testi yapılmış, daha neyden korkuyorsun..
kimya mühendisiyim, basınçlı kaplar bomba gibidir tamam da, benzin de parlayıcı madde, onu ne yapacağız?
madem devlet kapalı alanlara sokmayacak kadar tehlikeli görüyor lpg'yi, o zaman toptan yasaklasın..
yakın zamanda o yasak kaldırılacaktır diye düşünüyorum

edit: çalışmalar başlamış zaten.. http://www.mmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=34802#.Ugncg9LwmTQ

oğuz
13-08-2013, 09:13

bu birazda lpgli araçlarla uğraşmamak içindir bence..

mehmetRS
13-08-2013, 09:16
bazen lpg taktırmayı düşünüyorum, sonra ouuf be kapalı bir yerede giremicez diyip, biraz daha sıkayım diye düşünüp vazgeciyorum :D

i-vtec07
13-08-2013, 09:22
adamlar dizel araçların bagajını açıyolor araba bilgileri pek olmuyo..

Gökhan Bilgin
13-08-2013, 09:22
Dizel arabayla otoparka girerken bagajı aç demesi ayrı bi kafa.. Bagajı açarmısın diyor açmıyorum dedim araba dizel neresine takayım lpg şaka gibiler

Burak Mehmet
13-08-2013, 09:45

Tamamen sizinle aynı düşünüyorum... Ne gereksiz hoşgörüsüzlüktür açarsın bagajı sonra kapar yoluna devam edersin ne senin canın sıkılır ne başkasının...

Er34
13-08-2013, 09:49
Hiç alınmayın böyle durumlara sadece kompleksi aptal birine denk gelmişiniz. Benim arabam dizel fiesta bana lpg var değil mi falan diyordu bir tanesi :)

Sakin ol ve motor sesini dinle dedim ben de napam :)

Emre Ekrem
13-08-2013, 09:53
Gereksiz uzatmışsın bence, direk kaputu açsan daha yakışıklı olurdu, bugün bir çok Amerikan/Alman araçta lpg var.

Batuhan Gül
13-08-2013, 09:56
sonuçta onlarda emir kulu karşılıklı hoşgörü olması lazım . kapalı otoparka girmek isteyen adam bagajına bakılmasını kabul etmiştir. ha gelmiş güvenlik şefi bakmış ha oradaki normal güvenlik ne farkeder :)

Jön Türk
13-08-2013, 10:01
Tamam emir kuluda kusura bakmasın aç bagajı gör tüpü efendim aracınız lpgli sizi açık alana alabilirmiyiz de daha kontrol etmeden sen açığa demesi olmamış.3 sene lpgli araca bindim simit tüpün üzerine 38lik bass ile heryere girdim.Arkadaşımın broadwayinede kesin lpglidir gözüyle bakıyolardı.

mhmtyyl
13-08-2013, 10:05
sonuçta onlarda emir kulu karşılıklı hoşgörü olması lazım . kapalı otoparka girmek isteyen adam bagajına bakılmasını kabul etmiştir. ha gelmiş güvenlik şefi bakmış ha oradaki normal güvenlik ne farkeder :)

Olay bagajı açıp açmamam değil 3 4 mesaj öncede aynı şeyi dedim daha arama yerine gelmeden beni dışarı yönlendirmesi arama yerine gelirim bagajı aç derim açarım ama bu dalga geçme seviyesine geldi lpg kokusu alıyorum ne demek ya direk bagajı aç dese sorun yok...

Batuhan Gül
13-08-2013, 10:09
Tamam emir kuluda kusura bakmasın aç bagajı gör tüpü efendim aracınız lpgli sizi açık alana alabilirmiyiz de daha kontrol etmeden sen açığa demesi olmamış.3 sene lpgli araca bindim simit tüpün üzerine 38lik bass ile heryere girdim.Arkadaşımın broadwayinede kesin lpglidir gözüyle bakıyolardı.

Olay bagajı açıp açmamam değil 3 4 mesaj öncede aynı şeyi dedim daha arama yerine gelmeden beni dışarı yönlendirmesi arama yerine gelirim bagajı aç derim açarım ama bu dalga geçme seviyesine geldi lpg kokusu alıyorum ne demek ya direk bagajı aç dese sorun yok...

Anladım haklısınız güvenlikçi arkadaş hatasız demiyorum ama ne bileyim akşama kadar adam orda duruyor demekki gelen bütün şahin&doğan tayfası lpgli çıktı sizide o tayfadan sanmış olabilir diye düşünüyorum :)

yoksa ben mi çok ılımlı düşünüyorum :)

aga81
13-08-2013, 10:14
Bende su sahun gurubu araclarin hor gorulmesine tav oluyorum cok iyi yapmışsınız

blumenberg
13-08-2013, 10:15
Tribe girmişsiniz kendi kendinize, e92'lerin altına baktıkları halde sizinkine bakmaları çok normal, bize de ilk etapta dur geç yapıyorlar, Aa bizim arabalar lüks sen benim arabanın altına nasıl bakarsın, ee sebep gibi cümleler kurmuyoruz, adamlar işlerini yapmışlar gayet normal

Onamdar
13-08-2013, 10:18
Ben normalde bu garsondur güvenlikçidir bu tarz çalışanlara karşı çok anlayışlıyımdır servis geç yada yanlış gelir yoğundur der geçerim eğer düzgünce izah ettiyse durumu yani insansa. Sonuçta 3 kuruşa çalışıyorlar biraz anlayışlı olmak lazım o paraya bi çoğumuz o işi yapmaz ama gelgelelim kimisi kraldan çok kralcı oluyor acayip acayip tavırlar buranın ağası benim tripleri işte bunlara gerek yok. O tarz insanlara hiç tahammülüm yoktur olay çıkarırım.

sweap07
13-08-2013, 10:22
Güvenlik Görevlısinde Zaar cinsi varmıs ahuahhuhu gecmıs olsun şahinde masalahı var dırı gozukuyor

ersandeniz
13-08-2013, 10:24
bir soru: aracınız şahin değil de, başka bir marka olsaydı, aynı tepkiyi gösterir miydiniz?

yigitblr
13-08-2013, 10:49
önünde eşek kadar multijet yazan arabaya bile bakıyolar :D

Mr.K
13-08-2013, 11:23
yahu sen yat kalk dua et arka römork jack girişini(elektirik) bu arabada lpg var diyen guvenlık gorevlisi var türkiyede(romork demirim bagajda duruyo) hee dedim lpg vaar o yüzden gırgır çalışıyo dimi ya dedim hadi işine bak bagajıda açtırmadım devam ettim.

bazen zaten atışasım geliyo
uyuz oluyorum bagaj açmalarına ve kapatmalarına
1parmak izi 2 ne işin var senin benim bagajımda özel eşyalarımı görmeye
3 arama izni var mı bunların ? açtırmıyorum dediğim zaman sıkıntı cıkartmayın dıyolar açarsan cıkartırım dıyınce gene gırıyorum
e hani açıyolardı ?
bize verilen emir bu diyo
fesupanallah

vossen
13-08-2013, 11:32
Araç Şahin oldugundan direkt LPG'lidir bu düşüncesiyle giremezsiniz denmiş ama yanlış bişey bu. Sorması gerekiyor LPG varmı yokmu diye. Onlar rezil olmuşlar... Biz ne BMW E60'larda LPG gördük... 5.35 araç

Risendark
13-08-2013, 11:34
Valla güvenlikçinin tavrı yanlış ama sizde abartmışsınız müdür çağır falan demeniz biraz abartı olmuş

0zan
13-08-2013, 11:46
bence direk bagajı açıp konuyu kapatsaymışsınız.

Benim başıma gelse ne yapardım? bir daha ki gidişimde bagajıma eline kamera verdiğim bir arkadaşımı sokar bagaj açıldığında bağırmasını söylerdim :)

Şaka bir yana, şahin gibi araçların hor görülmesine ben de ayar oluyorum, güvenlikçinin lpgyi gözüyle görmeden araca yol vermesi görevini icra etmesi değil tamamen saygısızlıktır. Benzer araçların %95'i lpgli olsa dahi gerekli kontrolleri yapması gerekmektedir.

BaybuRtlu69
13-08-2013, 12:44
Peki, Dizel araçta LPG arayanlara ne dersiniz ? ALLAH akıl fikir versin

Frid
13-08-2013, 12:48
peşin hüküm vermesi, zaman kazanmak yogunluk engelensin diyedir. daha özenli davranmak lazım iki taraf olarakta

SmT
13-08-2013, 13:45
yahu sen yat kalk dua et arka römork jack girişini(elektirik) bu arabada lpg var diyen guvenlık gorevlisi var türkiyede(romork demirim bagajda duruyo) hee dedim lpg vaar o yüzden gırgır çalışıyo dimi ya dedim hadi işine bak bagajıda açtırmadım devam ettim.

bazen zaten atışasım geliyo
uyuz oluyorum bagaj açmalarına ve kapatmalarına
1parmak izi 2 ne işin var senin benim bagajımda özel eşyalarımı görmeye
3 arama izni var mı bunların ? açtırmıyorum dediğim zaman sıkıntı cıkartmayın dıyolar açarsan cıkartırım dıyınce gene gırıyorum
e hani açıyolardı ?
bize verilen emir bu diyo
fesupanallah

Evinize değil özel mülke giriyorsunuz,size kapıyı gösterdiğinde alınmayacaksınız o halde :)

3 haneli rakama çalışan insan bunlar günde yüzlerce araba kontrol ediyorlar üstelik ayakta,kaç insanında tribini yiyiyorlar,sinir sistemleri bozuk çoğunun..Biraz anlayış iki tarafıda rahatlatır bence..

Burak E.
13-08-2013, 15:53
benimde bi kaç kez başıma geldi böyle olaylar efendi gibi söylediklerinde tamam derim ve aracımı dışarı çekerim ama bazıları var deli eder adamı. maaşını 3 haneli olanları pek görmedim arkadaşım güvenlik görevlisi bana 2 bin li maaşlardan bahsediyor :)

bende olan şahinle bi gun gittim Marmara foruma ama cidden arabanın kapısı bile zor tutuyor araba benzinli lpg hiç takılmamış :D yanaştım aracınızı dışarı alırmısınız dedi neden dedim ?
lpg var aracınızda (daha bagaja bile bakmadı) dedim iyice bak bakalım bagajı acarmısınız acarım dedim açtım bagajda hiç bişi yok hatta yer görünüyor deliklerden :D k bakmayın dedi öenmli değil ama dedim arabaya bakarak insanları ayırma işini adam akıllı yap bagaja illaki bak bakmadan laf etme dedim özür diledi şikayet bile etmedim artık butun bagajlara bakar artık. :D

mhmtyyl
13-08-2013, 19:31
bir soru: aracınız şahin değil de, başka bir marka olsaydı, aynı tepkiyi gösterir miydiniz?

gösterirdim emin olabilirsiniz...

lncdlt
13-08-2013, 19:42
iyi yapmissiniz, ne is yaparsan yap, hakkiyla yapacaksin. Once bagaji acip bakmasi lazim artistlik yapmadan.

konuyla alakasi yok ama benimde boyle ilginc bir anim olmustu.
benim volvo 960 a millet cok israr etti lpg tak diye ben hep karsi ciktim. bir gun bana i.nelik olsun diye cama lpg stickeri yapistirmislar :)
ido ya geldim, beyefendi giremezsiniz arac lpg li dedi guvenlik, ne alakasi var dedim yok oyle bir sey. sikinti yaratmayin beyefendi giremezsiniz dedi bende bir anda cildirdim indim arabadan yurudum adamin uzerine :D sonra sticker i gorunce cok mahcup olmustum, stickeri da arkadasin agzina yapistirmistim :D

stlegal
13-08-2013, 20:17
burnum koku alıyor dayak yiyceksin deseydin

mhmtyyl
13-08-2013, 20:55
burnum koku alıyor dayak yiyceksin deseydin

harbi tuttum bunu :D

TigeR
13-08-2013, 22:45
burnum koku alıyor dayak yiyceksin deseydin:hahaha::hahaha:
orası özel mülk isterse almaz diye bir dünya yok sonuçta orası bir dükkan değil bir avm bizim paralarımızla maaş alıyor.Dükkan olsa patron amaan der gönderir ama bu tarz yerler de öyle olmuyor işte :) konuyu okuyanların bir kısmı olayı yanlış anlamış adam zaten bagaj açmam demiyor bagajı açmadan çık demişler işini doğru düzgün yapmıyor diyor bence sonuna kadar da haklısın abi böyle yapacaksın ki bir daha yapmasınlar :)

Mr.K
13-08-2013, 22:54
Evinize değil özel mülke giriyorsunuz,size kapıyı gösterdiğinde alınmayacaksınız o halde :)

3 haneli rakama çalışan insan bunlar günde yüzlerce araba kontrol ediyorlar üstelik ayakta,kaç insanında tribini yiyiyorlar,sinir sistemleri bozuk çoğunun..Biraz anlayış iki tarafıda rahatlatır bence..

ben zorla onlara bu işi yapsınlar demiyorum,bende kendi işimin başındayım arkadaşlarım hamüstünde fındık kırarken yıllaryılıdır anam s2liyo anladınmı arkadaşım,buda benim kendi seçimim hayat herkese zor.Birtek onlara değil anladın mı?
Gitsin başka işte çalışsın o zaman beni ilgilendirmiyo ayakta durması.Almama gibi bi durum zaten söz konusu değil.

DERAN_TUYNER
13-08-2013, 23:09
:hahaha::hahaha:
orası özel mülk isterse almaz diye bir dünya yok sonuçta orası bir dükkan değil bir avm bizim paralarımızla maaş alıyor.Dükkan olsa patron amaan der gönderir ama bu tarz yerler de öyle olmuyor işte :) konuyu okuyanların bir kısmı olayı yanlış anlamış adam zaten bagaj açmam demiyor bagajı açmadan çık demişler işini doğru düzgün yapmıyor diyor bence sonuna kadar da haklısın abi böyle yapacaksın ki bir daha yapmasınlar :)

Burada ufak bir düzeltme yapayım arkadaslar haklı avmler özel mülk statüsünde Bahçeşehir sonaxin olduğu avmde buluşma yapacaktık hatta belediye ve zabıtadan izinli avmnin sahibi bayan geldi çıkardı bizi iki Buğra ve Atil abide şahittir dört bes senelik mevzu avmin adını hatırlayamadim

qatrio
13-08-2013, 23:22
O kadar iyi koku alan bi burnu varsa narkotik köpeği olsaymış ;)

Leader01
13-08-2013, 23:49
orada çok saçma iş yapıyorlar, benim aracım da lpg li ama giriyorum birşey demiyorlar, 01 haricindeki araçların bagajlarına bakıyorlar bir de sağ tarafın altına aynayla bakıyorlar, patlayıcı malzemeler sağ tarafın altına koyuluyor demek ki :)

driftboy
13-08-2013, 23:51
demin osurdum onun kokusudur deseydin

TigeR
14-08-2013, 00:13
Burada ufak bir düzeltme yapayım arkadaslar haklı avmler özel mülk statüsünde Bahçeşehir sonaxin olduğu avmde buluşma yapacaktık hatta belediye ve zabıtadan izinli avmnin sahibi bayan geldi çıkardı bizi iki Buğra ve Atil abide şahittir dört bes senelik mevzu avmin adını hatırlayamadim

avmler halkın demiyorum abi o yanlış anlaşılmış ama halk gitmese o adamın da orda bi işi olmıycak anlamında diyorum

SmT
14-08-2013, 00:24
ben zorla onlara bu işi yapsınlar demiyorum,bende kendi işimin başındayım arkadaşlarım hamüstünde fındık kırarken yıllaryılıdır anam s2liyo anladınmı arkadaşım,buda benim kendi seçimim hayat herkese zor.Birtek onlara değil anladın mı?
Gitsin başka işte çalışsın o zaman beni ilgilendirmiyo ayakta durması.Almama gibi bi durum zaten söz konusu değil.

Benide,sizide oraya koysak , günde yüzlerce araca bakıp üstüne azar,trip yesek sizde,bende devreyi yakarız bir müddet sonra..Bu nedenle bu tarz güvenlik,Polis gibi sıkınıtılı mesleklerde çalışanlara biraz hoşgörülü yaklaşmakla fayda var..

Gitsin başka işte çalışsın gibi komik cümlelere hiç gerek yok yaşadığınız ülke Türkiye hatırlatırım..
Almama gibi bir durum gayet söz konusu,şeflerinden izin çıkmazsa arkanıza baka baka ayrılırsınız mekandan.

Mr.K
14-08-2013, 00:28
Benide,sizide oraya koysak , günde yüzlerce araca bakıp üstüne azar,trip yesek sizde,bende devreyi yakarız bir müddet sonra..Bu nedenle bu tarz güvenlik,Polis gibi sıkınıtılı mesleklerde çalışanlara biraz hoşgörülü yaklaşmakla fayda var..

Gitsin başka işte çalışsın gibi komik cümlelere hiç gerek yok yaşadığınız ülke Türkiye hatırlatırım..
Almama gibi bir durum gayet söz konusu,şeflerinden izin çıkmazsa arkanıza baka baka ayrılırsınız mekandan.

1.si türkiyede yaşamıyorum
2.si gayet var böyle bir durum bana hoşgörülü nazik olsun arabamı alsın.
3.sü polislerle ilgili ;

gayet kibar sessiz sakin bir adamımdır,buna rağmen karşımdan gelen tepki 1kez haricinde'üsküdar' hep kaba saba olduğu için herzaman herkesle atışmışımdır.İşi mesleği zor olabilir.Bende ticaret yapıyorum dukkana canı sıkılmış gezmeye gelen musterıye gıdıpte kagıtkurekle ugrasırken bagırmıyorum,kaba davranmıyorum,ne sorarsa cevap veriyorum,bu bu malı almicak demiyorum.Bende stresliyim sadece ben değil herkeste var bu durum.Ama etki tepki olayı birazcık anlatabiliyomuyum.

adam bagajı acmadan lpg var diyo,sınıf ayrımı yapıyo
bende dedimki römork demirinin elektriğini gordu bagajı acmadan lpg var giremessiniz dedi diyorum anladın mı
kısacası aman boşver :):icon_tup::D vazgeçtim

SmT
14-08-2013, 00:36
Haklısınız diyecek birşey yok,herkes kendi çapında haklı :)

131mirafiori
14-08-2013, 01:03
geçen sene Kocaeli rallisi dönüşü outlet center a uğradık ailecek geri geri yanaştırırken arabayı sadece sol aynaya bakıyodum bi anda durdu araba :D (arkada bi araba varmış plakasını yamulttum azcık) Bayan bi güvenlik geldi aferin dedi oysa ki ben o arabanın sahibini bulur plakasının parasını bile verirdim ama o bayan güvenlik aferin dediğinde benim şalterler attı. Kitledim arabayı güvenliğe numaramı verdim ve şöyle dedim ; sen şimdi burda bu arabanın sahibini bekle biz yemek yicez adama numaramı ver ben çözerim gerisini. Heee bu arada öndeki araba benim arkadaki başkasının sen kimsinde aferin diyosun lan dedim bayana sustu kaldı :) arabanın yanına geri döndüğümde kimseler yoktu arayanda olmadı...

Berkan
14-08-2013, 01:04

Off topic:
Orda başka bir hikaye vardı sanki otoparkı biraz fazla işgal vs edince delirmişti galiba . buarada adını hatırlamaman normal abi adı yok çunkü bende bilmiyorm 15 senedir burda oturmama rağmen :D avm de değide neydüğü belirisiz salak ötesi bi yapı oldu hala bomboş duruyor zaten bi sonax bi pelit bide ozalitci var :D

Safak
14-08-2013, 01:39
Açıp göstermek lazım, açmamak konusunda diretmek çok enteresan olmuş.

Bakabilir miyiz?
Buyrun bakın.

Yook, hayatta baktırmicam diyorsanız... avm ler size göre değil sanırım :(

mhmtyyl
14-08-2013, 17:40
Açıp göstermek lazım, açmamak konusunda diretmek çok enteresan olmuş.

Bakabilir miyiz?
Buyrun bakın.

Yook, hayatta baktırmicam diyorsanız... avm ler size göre değil sanırım :(

işTe sorun orda bakabilir miyiz demeden beni dışarı yönlendiriyo beni

kaanpoyrazoglu
14-08-2013, 18:20
En son bagaj kapağımı kırarcasına kapatmalarından sonra o gün bu gündür bagaj açmıyorum ,basıp gaza devam ediyorum. Aslında herkes görevini yapıyor ama bagajı açtığında yanındakiyle gülüşerek sohbet edip yalandan aç-kapa yapmalarından dolayı ve kırarcasına bagaj kapatmalarından dolayı kılım.

Yiğit G.
14-08-2013, 18:51
yorumları okumadım millet nasıl düşünüyor bilmiyorum ama görevli haklı.O anda gerçekten lpg kokusu almış olabilir.Küçümsedi ise o onun ayıbı ama otoparka girmek istiyorsanız bagajınızı göstericeksiniz bu kadar basit.Açmam diye birşey yok.Benim aracım dizel , sesi 1km uzaktan dizelim ben diye bagırıyor yinede her defasında üşenmeden açıyorum bagajı.Ben görevlinin küçümsediğinide sanmıyorum bence siz yanlış anlamışsınız.Yani şu olayda bence haksız sizsiniz müdür de size incelik göstermiş büyük ihtimalle daha da uzamasın olay diye.

edit: bakmadan dışarıya yönlendiriyor demişsiniz orayı görmedim , öyle birşey yaptıysa oda görevlinin hatası , sizde "yanlışınız var bakın bagajım" diyip konuyu uzatmadan gidebilirdiniz.Böyle şeyler için gerilmeye gerek yok.

mhmtyyl
15-08-2013, 11:42
yorumları okumadım millet nasıl düşünüyor bilmiyorum ama görevli haklı.O anda gerçekten lpg kokusu almış olabilir.Küçümsedi ise o onun ayıbı ama otoparka girmek istiyorsanız bagajınızı göstericeksiniz bu kadar basit.Açmam diye birşey yok.Benim aracım dizel , sesi 1km uzaktan dizelim ben diye bagırıyor yinede her defasında üşenmeden açıyorum bagajı.Ben görevlinin küçümsediğinide sanmıyorum bence siz yanlış anlamışsınız.Yani şu olayda bence haksız sizsiniz müdür de size incelik göstermiş büyük ihtimalle daha da uzamasın olay diye.

edit: bakmadan dışarıya yönlendiriyor demişsiniz orayı görmedim , öyle birşey yaptıysa oda görevlinin hatası , sizde "yanlışınız var bakın bagajım" diyip konuyu uzatmadan gidebilirdiniz.Böyle şeyler için gerilmeye gerek yok.

O an işte bu kadar kibar olamıyorsunuz asık sürat emri vaki gibi konuşmaları ben gene az yaptıgımı bile düşünüyorum inanın canlı olarak yaşasaydınız olayı daha farklı yaklaşırdınız.