PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta Çıkmazı

Faruk'S
14-08-2013, 20:19
Arkadaşlar arefe günü (7 Ağustos) başka şehirden alınan bir ara için memlekete dönünce tanıdık sigortacı bulur yaparım hesabı sigorta yapılmadı.Bayramda da ***** kapalı olduğu için yine sigorta yaptırma fırsatı olmadı.Hemen ertesi günü haklı/haksız bi kaza gelse arabanın başına yaptırım ne olabilir?

Yani aracın satışı deVri alındı ancak sigorta yok.Bunun için belirli bi mühlet Var mı yoksa araç sigortasız olarak mı muamele görecek ?

GokhanRS
14-08-2013, 20:24
düz mantık gidersek aslında, polis sigorta yapılmadan ruhsatı basmıyor. sigortası olmayan aracında trafiğe çıkması yasak. yani sigortasız ruhsatı bile basılmayan araç sanırım kaza durumunda paşa paşa ceza yer diye düşünüyorum.

daha önce forumda 1 hafta mı bilmem ne kadar süre eski sigorta geçerli diyenler oldu ama polis hiç acımadı yani. ertesi günkü çevirmede bile kitleyene denk geldik cezayı. varsa öyle bir kanun gider itiraz edersin, ben yazayımda sen naparsan yap dendi.

Day Walker
14-08-2013, 20:49
Hiç bir yaptırımın yo ğk direk hasar sigorta şirketi tarafından red edilir.

chatlaxs
14-08-2013, 20:51
aracı aldığınız kişinin sigortası satış tarihinden itibaren 15 gün geçerli

driftboy
14-08-2013, 21:09
düz mantık gidersek aslında, polis sigorta yapılmadan ruhsatı basmıyor. sigortası olmayan aracında trafiğe çıkması yasak. yani sigortasız ruhsatı bile basılmayan araç sanırım kaza durumunda paşa paşa ceza yer diye düşünüyorum.

daha önce forumda 1 hafta mı bilmem ne kadar süre eski sigorta geçerli diyenler oldu ama polis hiç acımadı yani. ertesi günkü çevirmede bile kitleyene denk geldik cezayı. varsa öyle bir kanun gider itiraz edersin, ben yazayımda sen naparsan yap dendi.

abi sadece ruhsat basmıyo konusu için yazıyorum arkadaşıma pazartesi günü bi honda aldık sigortası hala yok fakat ruhsatı aldığı gün basıp verdiler ilçede ? bu arada bi akrabası orada memurdu o halletti 1 günde ruhsat işini. bizimkine mi tölerans gösterdiler yoksa ?

CasabLanca
14-08-2013, 23:43
15 gün içinde sigorta yaptırma hakkınız var
olaki bu 15 gün içinde kaza yaptınız eski poliçe ile tutanak tutuyorsunuz, kendiniz poliçe yaptırdığınızda zaten karşı taraf masrafları almak için sizden yeni poliçe bilgilerini isteyecektir
böyle bir kaza durumunda yasal olmayan hiçbir yaptırım durum yoktur

mmtrıza
15-08-2013, 08:57
aracı aldığınız kişinin sigortası satış tarihinden itibaren 15 gün geçerli

katılıyorum