PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarman kediye yuva arıyorum.

VTEC®
15-08-2013, 08:21
Daha önceden görme engelli bir yavru kedi paylaşmıştım ancak forumdan herhangi tepki gelmemişti yani almak isteyen olmamıştı. O görme engelli kedi halen benim evimde ve himayemde aşağıda hikayesi yazan kedide evimde. Toplam 9 kedim var. Neyse mevzu sarman onu size anlatayım.

Sarman oğlan 11 aylık erkek. İş yerimin bahçesinde 3 aylık falandı bulduğumda. Zor oldu ama hergün güzelce bakıp besledim. Ona yatacağı yer, mama ve su kabı ayarladım. Eve almak istemiştim ama ev nüfusum o zaman 6 kedi idi alamamıştım. Zaman geçti büyüdü bu oğlan. Bende bu sürede bir görme engelli kedi ve annesi ölmüş 3 günlük bi yavru kedi daha buldum ev oldu 8 kedi. Sonra bu kedicik 3 ay kadar önce karşıma son fotoda ki yaralı haliyle çıktı. İş yerim fabrikalar bölgesinde olduğundan tahmin ediyorum bir yere sıkışmış can havliyle kendini kurtarmış ancak bu denli büyük yaralanmış yavrucak. Kalça bölgesindeki derinin sıyrılması, sırt bölgesindeki açık yaralar, her yarasından akan iltihaplar ve yüksek ateş ile hemen veterinere götürdüm.
O kadar yaralı haliyle bile bana mırlayan sevgimi isteyen bir kediydi o. Bu kadar acıya nasıl dayanmıştı inanamadım, canı çok yanıyordu sızlanıyordu ama hala sevince mırlıyordu. İğneler, antibiotikler, ateş düşürücüler, ilaçlar, merhemler, spreyler ve eşimle birlikte çabamızla bugün bütün yaraları iyileşti bedeninde herhangi biz iz kalmadı yara yerlerinde tüyleri çıktı, bedenen herhangi bir engeli olmayan (Bacaklarında, eklemlerinde, tuvaletini yapmasında koşmasında vs kesinlikle bir engeli yok her sağlıklı kedi gibidir) çok sağlıklı bir pisican oldu.

Tuvalet eğitimi var, kuru mama yer. Çok sevecen ve kucak delisidir. Sizin ona söylediğiniz her şeye miyavlayarak cevap verir. Evimdeki 9. kedidir sarman. Sürekli evimde kalan 6 kedim var ve yine sarman gibi iyileşmesini beklediğim 2 pisican daha var. Ben bu sarmanı yuvalandırmalıyım ki yine böyle yardıma muhtaç bir kedi karşıma çıktığında onada yardımcı olup iyileştirebileyim. Sarman için büyük bedeller ödedim ama hiç biri umrumda değil. Tek isteğim onu çok sevecek bir aileye vermek istiyorum. Onu ömrü boyunca sevsin iyi baksın, sıkılıp sokağa bırakmasın. İstanbul içi sahiplendirme yapmak istiyorum. Lütfen daha önce kedi bakma tecrübeniz varsa, hediye olarak almıyorsanız iletişime geçiniz.

İlk 2 fotoğraf yaralı hali son 3 fotoğraf sağlıklı hali yaklaşık 5-6 günlük fotoğraflarıdır. Yaralı halinin bedeninin sol tarafıda varda o kısım daha kötü olduğundan eklemek istemedim.

http://u1308.hizliresim.com/1d/h/rhs4b.jpg

http://m1308.hizliresim.com/1d/h/rhs4m.jpg

http://u1308.hizliresim.com/1d/h/rhs50.jpg

http://s1308.hizliresim.com/1d/h/rhs52.jpg

http://m1308.hizliresim.com/1d/h/rhs55.jpg

vossen
15-08-2013, 09:38
Sizi takdir ediyorum, hayvan sevginiz büyük boyutlarda... Bugün hayvana merhamet eden yarın insanada eder. Bravo

makif84
15-08-2013, 09:43
Yaptıklarınızdan dolayı Allah razı olsun sizden...

VTEC®
15-08-2013, 09:52
Sizi takdir ediyorum, hayvan sevginiz büyük boyutlarda... Bugün hayvana merhamet eden yarın insanada eder. Bravo

Yaptıklarınızdan dolayı Allah razı olsun sizden...

Teşekkür ederim, sizlerdende Allah razı olsun.

STP
15-08-2013, 09:55
Adamsin be kanka :) mis gibi olmus kerata :)

VTEC®
15-08-2013, 10:01
Adamsin be kanka :) mis gibi olmus kerata :)

Eyvallah kanka, ne kediler geldi neler geçti buda bizim reabilite merkezimizin (evimizin adı öyle kaldı :D :D ) misafirlerinden biri Daha çok gider gelirler :)

Hatta şuanki ev ahalisi Tek fotoda hanım böyle bişiy yapmıştı.

Sarmanında fotosuna dikkat ederseniz 1 ay önce falan sol yan tarafındaki geçmiş yarayada bakabilirsiniz, tüyleri yok bu fotoda hatta ama şimdi öyle bir problem yok.

Bütün kedilerde burda mesela Görme engelli, (sol sırada ortadaki) minik annesiz kalan yavru (üst sıra ortadaki) , kanser olan ( sağ en üstteki)

http://u1308.hizliresim.com/1d/h/rhtk1.jpg

Remon
15-08-2013, 10:14
Çok büyük sevaba girmişsiniz. ilgilenen arkadaşlar olacaktır

VTEC®
15-08-2013, 10:17
Çok büyük sevaba girmişsiniz. ilgilenen arkadaşlar olacaktır

Valla sevabı vardır elbet ama, amacım can kurtarmak :) Sevap olsun diye göstermelik yapandan da nefret ederim. Sözüm sana değil genel konuştum dostum alınma yani. İyi dileğin için teşekkürler.

Remon
15-08-2013, 10:19
Valla sevabı vardır elbet ama, amacım can kurtarmak :) Sevap olsun diye göstermelik yapandan da nefret ederim. Sözüm sana değil genel konuştum dostum alınma yani. İyi dileğin için teşekkürler.

yok yanlış anlamadım,ondan bende nefret ederim fakat fotolardan da belli canı gönülden böyle bir şey yaptığınız.

ssdriver
15-08-2013, 10:19
yaptıklarınızı çok takdir ettim gerçekten. bizde de 3 kedi var. 2 sene önce birine araba çarptı. diyafram fıtığı teşhisi kondu. herkes "uyutun ne uğraşıyorsunuz" dedi. ameliyatına 4 haneli rakamlar ödedik veterinere ve şimdi eski halinde, düz duvara tırmanıyor. hayatımın en iyi kararkarından birini vermişim.

dışardan bakan insanlar da yok evde kedi mi yaşar heryer tüy olur pislenir vs. diyorlar. peki çocuk sahibi olunca çocuk etrafı kirletip orayı burayı kırıp dökünce sokağa mı atıyorsunuz diyesi geliyor insanın :) bir hayvan sahibi olmak da öyle birşey işte. ben şu an evde bizim çetenin olmadığı bir durumu düşünemiyorum bile.

kedi aslında köpeğe nazaran kolay bir hayvan. kumunu temizle, mamasını suyunu kontrol et, tüy dökmemesi için tara, 2-3 günde bir de ev temizliği işlem tamam. zaten sevdikten sonra tüyü vs. göze batmıyor çok fazla.

allah yardımcınız olsun en kısa sürede güvenilir bir yuva bulursunuz inşallah...

VTEC®
15-08-2013, 10:25
yaptıklarınızı çok takdir ettim gerçekten. bizde de 3 kedi var. 2 sene önce birine araba çarptı. diyafram fıtığı teşhisi kondu. herkes "uyutun ne uğraşıyorsunuz" dedi. ameliyatına 4 haneli rakamlar ödedik veterinere ve şimdi eski halinde, düz duvara tırmanıyor. hayatımın en iyi kararkarından birini vermişim.

dışardan bakan insanlar da yok evde kedi mi yaşar heryer tüy olur pislenir vs. diyorlar. peki çocuk sahibi olunca çocuk etrafı kirletip orayı burayı kırıp dökünce sokağa mı atıyorsunuz diyesi geliyor insanın :) bir hayvan sahibi olmak da öyle birşey işte. ben şu an evde bizim çetenin olmadığı bir durumu düşünemiyorum bile.

kedi aslında köpeğe nazaran kolay bir hayvan. kumunu temizle, mamasını suyunu kontrol et, tüy dökmemesi için tara, 2-3 günde bir de ev temizliği işlem tamam. zaten sevdikten sonra tüyü vs. göze batmıyor çok fazla.

allah yardımcınız olsun en kısa sürede güvenilir bir yuva bulursunuz inşallah...

kum,mama,tüy,temizlik ben bunları yok sayıyorum şöyle bir sabaha uyanmak birçok şeye bedel benim için :) Hepsinin yüzündeki gülümseyen ifade mükemmel. Allah nasip eder çocuklarım oluncada onlarıda hayvan sevgisini aşılayarak büyütücem :)

http://u1308.hizliresim.com/1d/h/rhu0y.jpg

Evdeki Demirbaş 5 kedi bu vatandaşlar eski bir foto bu, diğer misafirler yokken :)

VTEC®
15-08-2013, 10:27
yok yanlış anlamadım,ondan bende nefret ederim fakat fotolardan da belli canı gönülden böyle bir şey yaptığınız.

Eyvallah sağol.

ssdriver
15-08-2013, 10:44
http://t1308.hizliresim.com/1d/h/rhugt.jpg

bu da bizim çete :)

VTEC®
15-08-2013, 10:52
bu da bizim çete :)

Tekir en sağdaki hariç 2 si erkek herhalde :)

onur_S
15-08-2013, 10:55
size helal olsun umarım gerçekten bakabilecek heves için almayan birisi çıkar

ssdriver
15-08-2013, 11:31
Tekir en sağdaki hariç 2 si erkek herhalde :)

aynen :) 2si kardeş. tekir olanı da eşim iş yerinde buldu yavruyken. o dişi. piyangodan çıktı diyebiliriz yani :D

VTEC®
15-08-2013, 11:34
aynen :) 2si kardeş. tekir olanı da eşim iş yerinde buldu yavruyken. o dişi. piyangodan çıktı diyebiliriz yani :D

O kadar çok besleyip büyütünce dişi erkek ayrım vs ezberledik artık :)

semih
15-08-2013, 12:26
ya ne kadar kötü durumdaymış içim kötü oldu gerçekten Allah sizden razı olsun

VTEC®
15-08-2013, 13:27
ya ne kadar kötü durumdaymış içim kötü oldu gerçekten Allah sizden razı olsun

Teşekkürler Allah sendende razı olsun.

FaTiH44
15-08-2013, 14:01
kardeşim Allah razı olsun senden :icon_tup: inşallah sahiplenen bir arkadaşımız olur.

VTEC®
15-08-2013, 14:07
kardeşim Allah razı olsun senden :icon_tup: inşallah sahiplenen bir arkadaşımız olur.

Teşekkür ederim sizdende Allah razı olsun.

Mutu
15-08-2013, 14:18
Sondan 2. fotoda ne kadar minnettar olduğu açık zaten. Umarım sıcak bi yuva bulunur. ;)

VTEC®
15-08-2013, 14:23
Sondan 2. fotoda ne kadar minnettar olduğu açık zaten. Umarım sıcak bi yuva bulunur. ;)

Çok sevecen zaten, gel, git yapma dur vs gibi komutları öğrettim yani öle başı boş evde dolaşmaz kızılmasını yapmaması gerekenleri bilir. gerçi bütün kedilerim bilir bu tip şeyleri kediler yapmaz derler ya yalan o öğretmesini bildikten sonra her şeyi yaparlar.

VTEC®
15-08-2013, 20:20
Arkadaşlar bi bahçeye, bi parka zorunlu olarak bırakmak istemiyorum sarmanı. Hanım akşam üzeri bi kedi daha bulmuş evde 10 kedimiz oldu. 5-6 aylık yavru bulduk basit bi ağız yarası gibi görünüyor bakalım yarın veteriner ne diyecek.

Gimifayf
15-08-2013, 20:33
Allah bunların karşılığını ahirette almayı nasip etsin abi.
Bahsettiğin duyguyu 1 ay önce yaralı köpek sahiplenerek bende tattım ve o kadar mutluyum ki şu anda. :)

VTEC®
15-08-2013, 20:53
Allah bunların karşılığını ahirette almayı nasip etsin abi.
Bahsettiğin duyguyu 1 ay önce yaralı köpek sahiplenerek bende tattım ve o kadar mutluyum ki şu anda. :)

Amin cümlemizin.
Sanada köpeğinle birlikte mutlu bir ömür dilerim

SmT
15-08-2013, 21:24
Böyle insanların olduğunu görmek mutlu ediyor beni..Allah razı olsun sizden ve eşinizden.

Ufuk
15-08-2013, 21:52
Allah razı olsun senden Görkem abi.Benimde sokakta baktığım 10-15 kedi var.Aralarından birisi yeni doğum yaptı.Yavru bir garip senin veteriner nerede abi yakınsa bende götüreyim diyorum.Bi baksınlar.Yavru ama annesini emmiyor çok güçsüz gelişmiyor sanki anneside aşırı ilgisiz.
Acıbademde perşembe pazarının orada kedilere köpeklere bakıyorum.2 günde 1 mama su ekliyorum köşelerde su tasları falan var.

arsenikli
15-08-2013, 22:05
Sizi tebrik ediyorum gercekten insanlık örneği .
3 yıl önce benzin istasyonunda gaz alırken bi bayanın arabasından kedi yavrusu cıkardılar kadın ben bunu istemem dedi bembeyazdı ben aldım adı boncuk şimdi o 3 yasında sonra ona bi tekir manita ayarladım yeni cocukları oldu yavruları verdım arkadasıma ben bunu alsam acaba boncukla anlasırmı evimiz mustakil kaçarmı acaba ?

arsenikli
15-08-2013, 22:16
Bu arada bahcede 2 adet ingiliz steri secereli 2 kedim boncuk ve tekir evde akvaryum ve guvercınlerım var hayvanları cok sevıyorum gerci kopekler benım degıl pederin

VTEC®
15-08-2013, 22:21
Allah razı olsun senden Görkem abi.Benimde sokakta baktığım 10-15 kedi var.Aralarından birisi yeni doğum yaptı.Yavru bir garip senin veteriner nerede abi yakınsa bende götüreyim diyorum.Bi baksınlar.Yavru ama annesini emmiyor çok güçsüz gelişmiyor sanki anneside aşırı ilgisiz.
Acıbademde perşembe pazarının orada kedilere köpeklere bakıyorum.2 günde 1 mama su ekliyorum köşelerde su tasları falan var.

Sendende Allah razı olsun. Veterinerim üsküdarda ancak acıbadem perşembe pazarının odaysan, eski karakolun sokağında marketin yanında bir veteriner var sokak hayvanları için elinden geleni yapar. Samimi değilim ama 1-2 sefer kedi götürdüm kendisine ihmal etme mutlaka götür sende rica ediyorum.

Bartu_evo
15-08-2013, 22:23
Eğer bir şekilde Mersin'e yollayabilirseniz bu taraflara gelen biriyle ben bakabilirim. 2 kedim var evimde 3.yüde seve seve alırım.

Mutu
15-08-2013, 22:25
Çok sevecen zaten, gel, git yapma dur vs gibi komutları öğrettim yani öle başı boş evde dolaşmaz kızılmasını yapmaması gerekenleri bilir. gerçi bütün kedilerim bilir bu tip şeyleri kediler yapmaz derler ya yalan o öğretmesini bildikten sonra her şeyi yaparlar.

Aynen. Benim boludaki kedim de küçükken üst kata benim olduğum odaya gelirdi. Artık aileden kişiler gelmesini istemedi. Tüy falan dökmeye başlamıştı çünkü çok fazla. Kapının orada 2-3 kere azıcık azarladım. Bir daha girmedi. :icon_tup:

elpadre
15-08-2013, 22:25
hacı abı benı bılıyorusn yoksa alırıdm 3 tane fazla gelıyor bana :)

VTEC®
15-08-2013, 22:33
Sizi tebrik ediyorum gercekten insanlık örneği .
3 yıl önce benzin istasyonunda gaz alırken bi bayanın arabasından kedi yavrusu cıkardılar kadın ben bunu istemem dedi bembeyazdı ben aldım adı boncuk şimdi o 3 yasında sonra ona bi tekir manita ayarladım yeni cocukları oldu yavruları verdım arkadasıma ben bunu alsam acaba boncukla anlasırmı evimiz mustakil kaçarmı acaba ?

Valla kediniz dişiiyse birlikte oynamak kur yapmak için ufak atışmalar olabilir ilk zamanlarda, benim evdeki erkeklerle gayet iyi anlaştı kızlar yüz vermedi öyle anlaşmazlık yok ama arada kızlara kur yapmak için yanlarına gittiğinde kavga etmeselerde ufak tefek bağırışmalar oldu. Alışma devresinden sora sorun yaşamazsınız. Sarman agresif bi kedi değil zaten epey oyuncu. Müstakil evinizin pozisyonunu bilmiyorum eve alışırsa giderse bi şekilde geri gelir. Kedidir gezer gelir yani :) benim fabrikamda beslediğim zaman boyunca arabaların kamyonların insanların içinde hayatını idame ettirdi. Yani bakılmaz değil. Çok yol kenarı değilse, araç trafiğine çok açık değilse alıp bakabilirsin. Yani şuan 9 u birden aynı alanda yaşıyorlar evimde

VTEC®
15-08-2013, 22:35
Eğer bir şekilde Mersin'e yollayabilirseniz bu taraflara gelen biriyle ben bakabilirim. 2 kedim var evimde 3.yüde seve seve alırım.

Valla mersin çok zor pet taksiler var belirli ücretlerle taşıyorlar ama araştırmak lazım

VTEC®
15-08-2013, 22:38
hacı abı benı bılıyorusn yoksa alırıdm 3 tane fazla gelıyor bana :)

Valla ben sürekli kedi buluyorum alıyorum evi biraz boşaltayımki yeni bulduklarımızıda bulucaklarımızıda iyileştirelim ;)

arsenikli
15-08-2013, 22:46
Valla kediniz dişiiyse birlikte oynamak kur yapmak için ufak atışmalar olabilir ilk zamanlarda, benim evdeki erkeklerle gayet iyi anlaştı kızlar yüz vermedi öyle anlaşmazlık yok ama arada kızlara kur yapmak için yanlarına gittiğinde kavga etmeselerde ufak tefek bağırışmalar oldu. Alışma devresinden sora sorun yaşamazsınız. Sarman agresif bi kedi değil zaten epey oyuncu. Müstakil evinizin pozisyonunu bilmiyorum eve alışırsa giderse bi şekilde geri gelir. Kedidir gezer gelir yani :) benim fabrikamda beslediğim zaman boyunca arabaların kamyonların insanların içinde hayatını idame ettirdi. Yani bakılmaz değil. Çok yol kenarı değilse, araç trafiğine çok açık değilse alıp bakabilirsin. Yani şuan 9 u birden aynı alanda yaşıyorlar evimde

Boncuk erkek benim ama oda kavgacı degıl bizim tabirimizle kız gibi itekle gıdıkla banamısın demez ben bakabilirim istediğiniz zamanda gelip gorebilirsiniz

Equinox
15-08-2013, 22:48
Valla gözlerim doldu o kedinin halini ve sizin yaptıklarınızı okuyunca. Allah razı olsun sizden, yoksa bi köşede ölümü bekleyecekti. İnşallah iyi bakabilecek biri alır.

President
15-08-2013, 23:00
Valla kardeşim mükemmel bir insansın. Allah seni cennetine koysun, sen nasıl bu hayvanlara merhamet ettiysen Allah da sana ve ailene etsin inşallah.

VTEC®
15-08-2013, 23:02
Boncuk erkek benim ama oda kavgacı degıl bizim tabirimizle kız gibi itekle gıdıkla banamısın demez ben bakabilirim istediğiniz zamanda gelip gorebilirsiniz

E tamam o zaman çok sevindim en azından iyi bir yere gideceğine iyi bakılabileceği bir yere gideceğine sevindim ne zaman isterseniz gelip alabilirsiniz sarmanı. İkimiz içinde hayırlısı olsun :) ilgine teşekkürler

Ufuk
15-08-2013, 23:02
Sendende Allah razı olsun. Veterinerim üsküdarda ancak acıbadem perşembe pazarının odaysan, eski karakolun sokağında marketin yanında bir veteriner var sokak hayvanları için elinden geleni yapar. Samimi değilim ama 1-2 sefer kedi götürdüm kendisine ihmal etme mutlaka götür sende rica ediyorum.
Belki görmüşsündür abi hukukçuların yan tarafında anaokulu var.Onun orada yeşillikte kediler falan var.Orada bakıyorum.Sürekli gelip mama yiyen su içen 3 tane köpeğimiz var.Kediler 15e yakın sanırım.Kışında bizim buralarda karton kutulardan yuvalar yapıp arkadaşların apartmanlarında bahçede su almayacak rüzgar almayacak yerlere koyuyoruz.Apartman yöneticilerinden izin alıp.Ufak kutuların içine alta gazete üste kumaş.Önlerinede az bişey mama koyuyoruz.Eve kedi yada köpek alamıyorum annemin astımı var.Ama sokaktakiler için elimden geldiğince uğraşıyorum ;
http://i.imgur.com/I878x.jpg
http://i.imgur.com/HVsVP.jpg

Mama için eminönünde mısırçarşısının hemen yanında bi çarşı var oradan alıyorum.Uygun fiyatlı oluyor paket paket almaktan ucuza geliyor.Kaliteli markalarda var.Bilgi olsun paylaşayım diye yazdım :)

O veterinere birkez köpek götürdüm sahibi bayan ve bay varsa sorun yok onlar ilgili.Ama onlar yoksa yerlerine bi öğrenci bakıyor.Oda pek bişey bilmiyor.Neyse yarın bizim yavruyu bi götüreyim.Ufak enjektörle süt vermeyi denedim istemedi.

VTEC®
15-08-2013, 23:04
Valla gözlerim doldu o kedinin halini ve sizin yaptıklarınızı okuyunca. Allah razı olsun sizden, yoksa bi köşede ölümü bekleyecekti. İnşallah iyi bakabilecek biri alır.

Sarmanın nasip olursa bi yuvası oldu iyi dileklerin için teşekkür ederim Allah razı olsun

VTEC®
15-08-2013, 23:08
Valla kardeşim mükemmel bir insansın. Allah seni cennetine koysun, sen nasıl bu hayvanlara merhamet ettiysen Allah da sana ve ailene etsin inşallah.

Allah sendende razı olsun teşekkür ederim

VTEC®
15-08-2013, 23:40
Sarman dan canlı 1-2 poz paylaşayım söyledim yeni eve gideceğini çok sevindi :)
http://o1308.hizliresim.com/1d/j/rjss8.jpg

http://n1308.hizliresim.com/1d/j/rjsvh.jpg

Fotoların boyutu için kusura bakmayın telefondan yükledim hızlı hızlı değil ama çabuk çabuk oldu :D tekrar kusura bakmayın

TigeR
16-08-2013, 00:06
helal olsun valla sizin yaptığınızı yapacak çok insan yoktur abi hayran kaldım sahiplenilmesi de güzel oldu hayırlı olsun her iki tarafa da :)

VTEC®
16-08-2013, 09:56
Belki görmüşsündür abi hukukçuların yan tarafında anaokulu var.Onun orada yeşillikte kediler falan var.Orada bakıyorum.Sürekli gelip mama yiyen su içen 3 tane köpeğimiz var.Kediler 15e yakın sanırım.Kışında bizim buralarda karton kutulardan yuvalar yapıp arkadaşların apartmanlarında bahçede su almayacak rüzgar almayacak yerlere koyuyoruz.Apartman yöneticilerinden izin alıp.Ufak kutuların içine alta gazete üste kumaş.Önlerinede az bişey mama koyuyoruz.Eve kedi yada köpek alamıyorum annemin astımı var.Ama sokaktakiler için elimden geldiğince uğraşıyorum ;
http://i.imgur.com/I878x.jpg
http://i.imgur.com/HVsVP.jpg

Mama için eminönünde mısırçarşısının hemen yanında bi çarşı var oradan alıyorum.Uygun fiyatlı oluyor paket paket almaktan ucuza geliyor.Kaliteli markalarda var.Bilgi olsun paylaşayım diye yazdım :)

O veterinere birkez köpek götürdüm sahibi bayan ve bay varsa sorun yok onlar ilgili.Ama onlar yoksa yerlerine bi öğrenci bakıyor.Oda pek bişey bilmiyor.Neyse yarın bizim yavruyu bi götüreyim.Ufak enjektörle süt vermeyi denedim istemedi.

Valla Allah sendende razı olsun. Acıbadem semti genel olarak hayvan sever. Ancak kediye düşkünlük daha fazla. taşındığımdan beri genel görüşüm bu.

Veterinerdeki genç arkadaşa denk geldim bende iyi ilgilendi başından savmadı hatta o ilgimi çekmişti memnun kalmıştım. Sakın vethouse götürmede 4 yoldaki aman aman diyim sana. onlara kalsa sarman hala 4-5 ameliyat olacak yaraları iyileşmeyecek bacağı ampute edilecekti falandı filandı bendende dünyanın parasını istediler bide.

VTEC®
16-08-2013, 09:57
helal olsun valla sizin yaptığınızı yapacak çok insan yoktur abi hayran kaldım sahiplenilmesi de güzel oldu hayırlı olsun her iki tarafa da :)

Teşekkürler :)

skyserhat
16-08-2013, 10:08
gerçekten tebrikler yaptıklarınız mükemmel bişey o yaralı hali içler acısıyken onu alıp iyileştirip ve bir yuva sahibi yapmışsınız sizi bir kez daha tebrik ediyorum.

VTEC®
16-08-2013, 10:20
gerçekten tebrikler yaptıklarınız mükemmel bişey o yaralı hali içler acısıyken onu alıp iyileştirip ve bir yuva sahibi yapmışsınız sizi bir kez daha tebrik ediyorum.

çok teşekkür ederim.

CTG
16-08-2013, 10:35
helal olsun aslan gibi olmuş çok da sevimliymiş :) bi konuda size bişey danışacağım PM atıyorum

VTEC®
16-08-2013, 10:37
helal olsun aslan gibi olmuş çok da sevimliymiş :) bi konuda size bişey danışacağım PM atıyorum

Tabi beklemedeyim.

clioGT
16-08-2013, 10:43
helal olsun valla, aldığın sevabın, duanın haddi hesabı yoktur gerçekten de. keşke herkes senin gibi olsa

VTEC®
16-08-2013, 10:46
helal olsun valla, aldığın sevabın, duanın haddi hesabı yoktur gerçekten de. keşke herkes senin gibi olsa

Allah razı olsun sağol.

wolkanku
16-08-2013, 11:16
böyle insanların hala yaşadığını bilmek, birilerinin sokaktaki hayvanlara yardım ettiğini bilmek gerçekten çok güzel.
sarman çok güzelmiş bakışları falan çok masum :) ve yaralar çok iyi toparlanmış, veterinere de size de helal olsun.
sahiplenen arkadaşa da sarmanla mutluluklar diliyorum :)

VTEC®
16-08-2013, 17:04
böyle insanların hala yaşadığını bilmek, birilerinin sokaktaki hayvanlara yardım ettiğini bilmek gerçekten çok güzel.
sarman çok güzelmiş bakışları falan çok masum :) ve yaralar çok iyi toparlanmış, veterinere de size de helal olsun.
sahiplenen arkadaşa da sarmanla mutluluklar diliyorum :)

Teşekkür ederim.

Nasip olursa şimdi halen şirketimde beslediğim sarmanın öz kardeşi var adıda kartal. :D Onun içinde bi topic açmayı düşünüyorum ve hatta sarmanla ikisine fabrikada bakarkenki halinin fotosunuda ekleyeyim kardeşiyle birlikteyken ilk foto 4-5 ay öncesi çekilmiş, aşağı yukarı 2. foto 1 ay önce çekilmişti :)

http://k1308.hizliresim.com/1d/j/rkjzg.jpg

http://o1308.hizliresim.com/1d/j/rkk06.jpg

arsenikli
16-08-2013, 17:16
E tamam o zaman çok sevindim en azından iyi bir yere gideceğine iyi bakılabileceği bir yere gideceğine sevindim ne zaman isterseniz gelip alabilirsiniz sarmanı. İkimiz içinde hayırlısı olsun :) ilgine teşekkürler

Ben teşekkür ederim abi boncuğada kanka olur ne guzel dısardaki cocuklarla oynamasına izin vermıyorum ne zamn cıksa orasını burasını tırmalıyolar bızımki kız gibi cocuk

VTEC®
16-08-2013, 17:32
Ben teşekkür ederim abi boncuğada kanka olur ne guzel dısardaki cocuklarla oynamasına izin vermıyorum ne zamn cıksa orasını burasını tırmalıyolar bızımki kız gibi cocuk

Senin kedin kısıtlaştırılmış galiba? Zaten sen geldiğindede söyleyecektim ama şimdide yazayım bizim sarmanıda kısırlaştırırsan çok daha rahat edersin zaten. Kısıtlaştırma konusundada yardımcı olurum size

TUGCA
16-08-2013, 19:39
bıktım ulan bıktımmmmm :D

VTEC®
16-08-2013, 21:04
bıktım ulan bıktımmmmm :D

İşine bak sen panpa

VTEC®
19-08-2013, 11:53
Alıcak abisi yoğunluğundan ötürü gelemedi ama gelecekmiş aslında çok bekledi onuda pazar günü :)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/1001958_577858548922003_1238835074_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1146743_577858568922001_1558343838_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/1157417_577858595588665_110378457_n.jpg

Neyse hafta içine sözleştik :) gelecek abisi almaya.

yesil
19-08-2013, 16:56
Yaptklarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Bizimde 9 kedimiz 3 köpeğimiz var. Hayvanlarımızın hepsi sizinkiler gibi sokaktan, genelde zor durumda veya yaralı oldukları için alındı. Kendim gibi insanların olduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Evinin önündeki hayvanlara bir kap yiyecek ve su koyamayan, hatta tekmeleyen, kovalayan, işkence eden insanlara anlam veremiyorum.

VTEC®
20-08-2013, 14:26
Yaptklarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Bizimde 9 kedimiz 3 köpeğimiz var. Hayvanlarımızın hepsi sizinkiler gibi sokaktan, genelde zor durumda veya yaralı oldukları için alındı. Kendim gibi insanların olduğunu görmek gerçekten çok sevindirici. Evinin önündeki hayvanlara bir kap yiyecek ve su koyamayan, hatta tekmeleyen, kovalayan, işkence eden insanlara anlam veremiyorum.

İlgine teşekkür ederim :) Allah sendende razı olsun.