PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli: Güncellemeler ve olmasını istedikleriniz

Caesar
15-08-2013, 08:56
Değerli TechTurkey üyeleri,

Techturkey çok yakın zamanda VBulletin V4 versiyonuna güncellenecektir ve yapmayı düşündüğümüz bir takım yenilikler mevcuttur.

Bu yeniliklerin arasında göze en çok çarpan 2 özellik;

1. iTrader eklentisi:
iTrader eklentisi forum üzerinden satış yada alış yapan bir kişinin alıcı yada satıcıya yapılan bu alışveriş karşısında vereceği olumlu yada olumsuz oy eklentisidir.

Yani bir satıcıdan ürün almadan yada bir alıcıya ürün satmadan önce onun geçmişini görüp ne kadar güvenilir olduğunu anlayabileceksiniz.

2. Uyarı eklentisi:
Bu eklenti sayesinde konunuza yada herhangi bir mesajınıza alıntı yapıldığı yada cevap geldiği zaman forum sizi otomatik olarak uyarıp bilgilendirecektir.

Öneriler:
Şimdi gelelim sizin önerilerinize bu yeni versiyonda olmasını istediğiniz eklentiler ve özellikler varsa bu konu altında yazınız.

Ama lütfen adam gibi yazınız. Güzel bir Türkçe ile; Şunu istiyorum şu yüzden mantıklı olacağını düşünüyorum şeklinde.

Uzunca yazacak arkadaşlar lüten bol satır başı yapın ki okumaya özen göstereyim es geçmeyim.

Teşekkürler.

trgy
15-08-2013, 09:01
bir de teşekkür butonu olsun lütfen.100-200,dyno ve project cars bölümünde yazılan maşallah inş. yazılarını okumaktan gına geldi.

kolay gelsin.

Caesar
15-08-2013, 09:03
bir de teşekkür butonu olsun lütfen.100-200,dyno ve project cars bölümünde yazılan maşallah inş. yazılarını okumaktan gına geldi.

kolay gelsin.

Onlardan bana da gına geldi ama 3 senedir anlatamadık ki derdimizi durduramıyoruz. Teşekkür yapacaz ama olsada maaşallah mesajları devam edecek.

Yüklü cezalar çözer bu işi.

Risendark
15-08-2013, 09:48
Küçük bişey ama şu saatide düzeltebilirmiyiz abi 1 saat geriden geliyor bende...

Caesar
15-08-2013, 09:52
Küçük bişey ama şu saatide düzeltebilirmiyiz abi 1 saat geriden geliyor bende...

http://www.techturkey.com/forum/profile.php?do=editoptions

PiscocuK
15-08-2013, 09:54
Ana sayfanin sag yada sol ust kosesinde atiyorum 250 karakter max yazi limitli konusma kutusu..msn whatsapp tarzi.en azindan muhabbet geyik orada doner.atiyorum son 10 15 yazi kalir yeni yazi eskisini yukari atar..

Altinda da bir link olur gecmis takibi icin gun icinde kaciranlar girer okur

Kahn23
15-08-2013, 09:54
Paylaş butonu koysanız ve bazı konular sosyal medyada paylaşılsa hiç fena olmaz.

Caesar
15-08-2013, 09:56
Paylaş butonu koysanız ve bazı konular sosyal medyada paylaşılsa hiç fena olmaz.

Onu ben yapmıştım aslında ama kaldırılmış koyarım yine.

gfb01
15-08-2013, 10:35
Uyarılar kısmında bı konuda konusurken @caesar bilir konuyu ona danışın diyerek kişiyi eklersek ıyı olur

Ufuk
15-08-2013, 10:40
Mobilden girince fotoğraflar açılmasın.''Görüntülemek için tıklayın'' gibi birşey yazsa tıklayınca gözükse çok iyi olur zira ben genelde bilgisayar başında olamıyorum.Sıkıldıkça forumu açıp bakıyorum aylık 1gb internet paketi daha 15.günde bitiyor.Mobil bir sürüm yapılırsa(donanımhaberin mobil sürümünü epey başarılı buldum) iyi olabilir.

Ve de teşekkür butonu.

punto_multijet
15-08-2013, 10:53
Mobilden girince fotoğraflar açılmasın.''Görüntülemek için tıklayın'' gibi birşey yazsa tıklayınca gözükse çok iyi olur zira ben genelde bilgisayar başında olamıyorum.Sıkıldıkça forumu açıp bakıyorum aylık 1gb internet paketi daha 15.günde bitiyor.Mobil bir sürüm yapılırsa(donanımhaberin mobil sürümünü epey başarılı buldum) iyi olabilir.

Ve de teşekkür butonu.

opera kullanırsanız seçeneklerden dediğiniz gibi kullabilirsiniz tüm siteleri hemde ;)

HaKo
15-08-2013, 11:37
her ne kadar karşı da olsanız ben ısrarla tapatalk desteği gelsin diyorum.

mehmetRS
15-08-2013, 14:21
"Kücük bir pencerede , en altta yada en üstte olacak şekilde, sohbet bölümü olabilirmi? Bir forum sitesinde görmüştüm, çok basitce, sadece yazı yazabiliyorsunuz, karakter sınırlaması vardı.

En azından insanlar forumdaki konuları ufak tefek şeyler için kirletmek yerine yada cok basit sorular için, aramaya üşenerek direk konu açmak yerine, oradan sorabilirler.

Mesela : yolda kaldım acil yardım, acil çekici numarası vs gibi şeyler için kolaylık olabilir"

diye düşünmekteyim :)

Teşekkürler fikirlere açtığınız için bu konuyu.

semprimena
20-08-2013, 17:02
D.I.Y bölümündeki teşekkür butonuda güncelleme sırasında uçmuş sanırım.

Octavia RS
20-08-2013, 17:25
Ben gonderilen mesajlar kismini bulamadim ama yokmu yoksa ben mi bulamadim ? :)

Ranthor
20-08-2013, 17:39
Site/sunucu taşınırken, eklentilerin çoğu yamuldu. O yüzden teşekkür buttonunu kapatmak zorunda kaldım.

v4'ün mobile teması süper, tapatalk kullanıp, elaleme para kazandırmak istemiyoruz. Bedava ve açık kaynak kodlu bir eklenti varsa, inceleyebiliriz.

Chat kısmı ile ilgili bir düşüncem yok, java tabanlı olursa, sunucuya saçma bir yük getireceğine inanıyorum. Belki shout-box tarzı birşeyler olabilir. php&mysql uzmanlık alanım olmadığı için kesin yorumlar yapmak istemiyorum. Olgar ne düşünüyor bakmak lazım.

Yönetimde farklı kişilerin farklı görüşleri olabilir, sizlerin de görüşleri alınır, akabinde karar verilir ve yapılır.

Satılıklar bölümünün şu ana kadar gördüğüm (hatta tüm dünya araba forumlarında) en iyi işleyen bölüm olduğuna inanıyorum. Bir bölümde ikiden fazla ilan açmayı ve iki aydan yaşlı konuları otomatik silmeyi sağlayan programcıkları yeni versiona da uyarlayacağım.

yan53
20-08-2013, 17:52
hep söylüyorum tekrar söylemek istiyorum bence ..facebookta ki gibi beğen olsa herkonuda yorum yapmasakta dogru buldugumuzu her dogru buldugumuzu yada onayladıgımızı beğensek post kalabalığı yapmasak.....olurmu acaba

not:mesela senin yazdıgın gibi uyarı eklentisi bencede lazım ama bunun gibi yazmasamda beğensem..

Day Walker
20-08-2013, 18:46
Büyük boyutlu resim yüklenmemesi için bi çare bulabilirmiyiz?

Caesar
20-08-2013, 19:14
Sohbet tarzi bir uygulama acikcasi ben dusunmuyorum yapalim denirsede karsi cikarim. Sohbet forumu forum olmaktan cikarir.

zaten forumla ugrasmak ekstra kulfet birde yoneticilere sohbet bolumunde kufretti soyle oldu boyle oldu tarzi ekstra sikayet yuku altina sokmak hic mantikli degil.

resim olayina gelince baya yuklu bir sitemiz var disaridan konan resimlerede sunucu bazli kucultme yada buyutme gibi mudahale edersek sunucunun yuku hiz bakimindan performans dusuklugune ugrar.

Techturkey teknik ekibi olarak bizim.amacimiz aranilan bilgiye en hizli sekilde kullanicilarin ulasmasini saglamaktir.

sunucuyu yavaslatacak her uygulamadan kacinmaya calisacagiz o yuzden.

ferraride park sensoru olmamasi gibi bir olay bu:)

Ranthor
20-08-2013, 19:14
resimleri biz barındırmıyoruz. Kullanıcılarin adabı ile ilgili bir konu.
Mobil kotaları mahvediyor, büyük düşüncesizlik.

Kadyr
20-08-2013, 19:23
Bence her yerde tesekkur butonu olmali.mesela adam bana cevap veriyor kisa yazmak yerine tesekkur butonuna basarim gecerim.bu olsa guzel olabilir. Mobil olayini bende istiyorum donanim haberde mesela resmi gormek icin tiklayin yaziyor gereksiz kota harcamamis oluruz

bilalMW
20-08-2013, 22:36
biri bizim mesajımıza alıntı yaptıgında haber gelse bize? donanımhaberdeki gibi ?

ufuksaracci
20-08-2013, 23:02
Sayfanın en altına şu format eklenebilr mi ?

TechTurkey Forum > TechTurkey Haberler > Site Haberleri

Anlatabildim mi bilmiyorum? Yani okudugumuz sayfada en alta geldigimizde tarayıcı da geri tuşuna ya da komple sayfada yukarı gitmemize gerek kalmaz.

by.gkn
21-08-2013, 07:55
vb de mümkünmüdür bilemiyorum ama nick başına @ koyularak (misal @Caesar) yazdığımızda bunu etiket olarak algılasa ve bu tarz bir etiketlemede bildirim olarak gelse güzel olacağını düşünüyorum.

President
21-08-2013, 09:19
v4'ün mobile teması süper, tapatalk kullanıp, elaleme para kazandırmak istemiyoruz. Bedava ve açık kaynak kodlu bir eklenti varsa, inceleyebiliriz.

Tapatalk forum plugin ücretsiz diye biliyorum yanlış mı biliyorum? yani foruma bir masraf getirmiyor. Panelden plugini kurup geçiyorsunuz. Kullanıcılar tarafında app ücretli bildiğim kadarı ile onu da zaten herkes kullanıyor, hatta çoğu kişi hackli kullanıyor beleş :) oda kullanıcının sorumluluğu olduğu için forum yönetimini bağlamıyor.

Tapatalk (http://tapatalk.com/activate_tapatalk.php?plugin=vbulletin)

Özellikle PM geldiğinde telefon sms bildirimi ve bildirim çubuğunda anlık ikaz göstermesi gibi güzel avantajları var tapatalkın.

Shoutbox konusu ise sunucu bir yana forum üye potansiyeli göz önüne alındığında, kavgaların tartışmaların seviyesine bakıldığında, bence de olmaması daha faydalı :)

aslan
21-08-2013, 09:23
Mesajımıza alıntı yapıldığında özel mesajdaki gibimi ekrana uyarı gelecek?
Birde o mesaj gelmesini istemiyorsak kullanıcının kendisine özgü bir seçeneği olacakmı?

ontheair
21-08-2013, 09:39
Maşallah filtreye eklense de foruma yazıldığında görünmese bari... Proje Otomobilleri bölümü sünnet düğünü gibi herkes maşallah yazmış geçmiş.
İki sayfada bitecek konular bu mesajlar yüzünden 150 sayfa olmuş.

Agah
22-08-2013, 02:32
tapatalk, shout box tarzı şeylere kesinlikle karşıyım, forumda aktiflik ciddi derecede düşecek, kimse sohbetten ayrılmayacak. cok olumsuz etkiler. önerime gelince, profil altında ufak bi facebook kimliği gibi birşey eklenebilse güzel olur :)

President
22-08-2013, 09:21
tapatalk, shout box tarzı şeylere kesinlikle karşıyım, forumda aktiflik ciddi derecede düşecek, kimse sohbetten ayrılmayacak. cok olumsuz etkiler. önerime gelince, profil altında ufak bi facebook kimliği gibi birşey eklenebilse güzel olur :)

Tapatalk chatbox değil ki? insanların mobil aygıtlardan forumu daha aktif kullanmalarını sağlayan bir mobil forum plugin'i. Mesela sen forumu tapatalk ile cepten takip eden birisine PM gönderdiğinde o kişinin anında haberi olacak ve o kişinin zaman bulup foruma girmesini beklemek zorunda kalmayacaksın. Özellikle 2. el bölümünü aşırı hızlandırabilecek, forumdaki buluşma ve organizasyonlarda çoklu PM ile işleri daha kolaylaştırabilecek, Yöneticilerin PM ile yaptıkları duyuruların herkese anında ulaşamasını sağlayabilecek bir uygulama.

AvcI
22-08-2013, 09:43
araç konuları ve sosyal sorunlar dışında kişisel problem konularını okumaktan sıkıldım, tamam sorun yaşabilirsiniz ama burası ne ayşe teyze nede haydar dümen forumu...

Schumi
22-08-2013, 19:24
v4'e acil olarak geçelimde gerisi yavaş yavaş hallolur. :)

Yekta
22-08-2013, 21:48
Yeni mesajlar aramasinda hangi bolumden sonuclarin cikacagini kullanicinin secme olanagi olabilir mi? Ornegin ben yeni mesajlara bastigimda ilanlarin gozukmesini istemiyorum zaten 500 sonuc cikiyor 300 u satilik alinik bolumunden.. Genelde de yeni mesajlardan baktigim icin bir yerden sonrasi arama sonucunda gozukmuyor arkalarda kaldigi icin.. Bunu kullanicinin ayarlayip hangi alt basliklarin arama sonucunda gosterilecegini secme sansi olursa guzel olabilir..

mrtysn
22-08-2013, 22:10
vb de mümkünmüdür bilemiyorum ama nick başına @ koyularak (misal @caesar) yazdığımızda bunu etiket olarak algılasa ve bu tarz bir etiketlemede bildirim olarak gelse güzel olacağını düşünüyorum.

+1

mesajımıza alıntı yapıldığında özel mesajdaki gibimi ekrana uyarı gelecek?
Birde o mesaj gelmesini istemiyorsak kullanıcının kendisine özgü bir seçeneği olacakmı?

+1
:)

Schumi
22-08-2013, 22:29
Yeni mesajlar aramasinda hangi bolumden sonuclarin cikacagini kullanicinin secme olanagi olabilir mi? Ornegin ben yeni mesajlara bastigimda ilanlarin gozukmesini istemiyorum zaten 500 sonuc cikiyor 300 u satilik alinik bolumunden.. Genelde de yeni mesajlardan baktigim icin bir yerden sonrasi arama sonucunda gozukmuyor arkalarda kaldigi icin.. Bunu kullanicinin ayarlayip hangi alt basliklarin arama sonucunda gosterilecegini secme sansi olursa guzel olabilir..

Çok mantıklı ama onun için özel filtrelemi bir aratma yapmak lazım. İstemediğin kısımlar dışında son mesaj tarihine göre felan.

ufuksaracci
22-08-2013, 23:31
Sayfanın en altına şu format eklenebilr mi ?

TechTurkey Forum > TechTurkey Haberler > Site Haberleri

Anlatabildim mi bilmiyorum? Yani okudugumuz sayfada en alta geldigimizde tarayıcı da geri tuşuna ya da komple sayfada yukarı gitmemize gerek kalmaz.

Şu arada kaynamasa . Yapılabilirliği varsa çok kullanışlı birşey. subaruimpreza.org sitesi bu şekilde mesela.

akko
26-08-2013, 12:40
Bende mobil sitenin gelmesini isteyenlerdenim. cepten girdiğimizde büyük rahatlık sağlayacaktır

Met
26-08-2013, 13:45
Ben pek anlamıyorum bu işlerden ancak, tag ve bildirim olayı olursa güzel olur bence de.
Birde, v4 e ne zaman geçilecek ? :)

bilalMW
30-08-2013, 11:24
link atıldıgında conneting site yazıyor. Şimdi eee ne olmuş diyebilirsiniz. Kıskanma favorilerinde paylaş da link atıyordu eskdien millet aracın marka model yılı yazıyordu daha açmadan görme şansımız oluyordu. Bunu düzeltme şansımız var mı? :)

coder
01-09-2013, 06:45
resimleri biz barındırmıyoruz. Kullanıcılarin adabı ile ilgili bir konu.
Mobil kotaları mahvediyor, büyük düşüncesizlik.

Ozan abi bunu php ile halledebilirsin ama fotoları sunucuya felan çekmek gerekiyor..

coder
01-09-2013, 06:46
Site/sunucu taşınırken, eklentilerin çoğu yamuldu. O yüzden teşekkür buttonunu kapatmak zorunda kaldım.

Chat kısmı ile ilgili bir düşüncem yok, java tabanlı olursa, sunucuya saçma bir yük getireceğine inanıyorum. Belki shout-box tarzı birşeyler olabilir. php&mysql uzmanlık alanım olmadığı için kesin yorumlar yapmak istemiyorum. Olgar ne düşünüyor bakmak lazım.

Yönetimde farklı kişilerin farklı görüşleri olabilir, sizlerin de görüşleri alınır, akabinde karar verilir ve yapılır.

Satılıklar bölümünün şu ana kadar gördüğüm (hatta tüm dünya araba forumlarında) en iyi işleyen bölüm olduğuna inanıyorum. Bir bölümde ikiden fazla ilan açmayı ve iki aydan yaşlı konuları otomatik silmeyi sağlayan programcıkları yeni versiona da uyarlayacağım.

Burası için nodejs ile hiçbir yük olmadan jquery üzerinden chat olabilir..

A.Cem
06-09-2013, 21:04
"Sahibinden.com" ilanları neden connecting site.. şeklinde görünüyor?

fasterhan
08-09-2013, 20:19
"Sahibinden.com" ilanları neden connecting site.. şeklinde görünüyor?

bendede aynı şekilde

urukain
11-09-2013, 13:29
abi v4e ne zaman geçilecek ??

Firat.M3
29-09-2013, 13:47
Kullanıcı adları "@bmwstyle" gibi taglendiğinde veya kişiden alıntı yapıldığında bildirim gelmesi iyi olabilir. bu şekilde konuların, yazılanların takibi mümkün olmuyor.

GreyGoose
24-10-2013, 20:49
1- Arama kısmında birşeyler aradığımda google.com'a yönlendiriyor. (foruma telefondan girdiğimde google.com özel arama bar ı gözüküyor)

2- Aşağı yukarı forumda 5dk hiç birşey yapmamış isem oturumumdan çıkış yapılmış oluyor.

3- @ ile kullanıcıyı haberdar etme özelliği gelirse iyi olur.

4- Alıntılanan yorumlarımın bildirim olarak gelmesi, çok önemli bir ihtiyaç. (v4de gelicek demişsiniz)

5- Yorum yaptığım konuları, profil>statistic>son mesajlarım kısmından görebiliyorum, onun yerine yorum yaptığım mesajlar veya cevaplanan konular gibi bir giriş olmalı üstte.

Kubilay
27-10-2013, 16:01
Başka forumlarda mesajımız alıntılandığında ekrana uyarı geliyor. Sitede yoksa yapılması iyi olur. Varsa da ben nasıl yapıldığını bulamadım.

coolvtec
27-10-2013, 16:13
"mesajıma yazılanlar" gibi bir link güzel olur

nakayama
07-11-2013, 12:53
Sohbet bölümü altında diziler için ayrı bir bölüm açılsa daha iyi olmazmı ?

XoR
07-11-2013, 13:08
Kullanıcı adları "@bmwstyle" gibi taglendiğinde veya kişiden alıntı yapıldığında bildirim gelmesi iyi olabilir. bu şekilde konuların, yazılanların takibi mümkün olmuyor.

+ @XoR

Bu eklenti süper olur

s2k
07-11-2013, 13:14
Başka forumlarda mesajımız alıntılandığında ekrana uyarı geliyor. Sitede yoksa yapılması iyi olur. Varsa da ben nasıl yapıldığını bulamadım.

+ @XoR

Bu eklenti süper olur

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:

mert_can 41
07-11-2013, 18:42
Birde şu video konulduğu zaman linkte otomatik konulma gibi bir şey olursa çok iyi olur abi devamlı borked yazısı görmekten sıkıldım özellikle bu günkü müziğiniz bölümünde çok oluyo :)

Ahmet Saraçoğlu
07-11-2013, 18:45
bu aralar konunun sağındaki cevaplayanları göster kısmı çalışmıyor kimi zaman..bilginize

Ranthor
08-11-2013, 14:37
yogunuktan adim atamiyoruz arkadaslar:(

Equinox
08-11-2013, 15:07
Artık herkesin cebinde net var bu yüzden mobile ağırlık vermek forumun kullanımını arttıracaktır. Tapatalk da çok kullanışlı bir uygulama ama kullanamıyoruz.

Bir de yazdığımız mesajların takibi çok zor, bazen nereye ne yazdığımı unutuyorum verilen cevaplar arada kaynıyor

Birde beğen ya da teşekkür tarzı bir buton. Bir ara vardı gitti sonra. Bazen çok beğendiğim bir postu sirf teşekkür vb yazmış demesinler diye yazmıyorum. Paylaşım yapanların da şevkini arttıracaktır. + - şeklinde de olabilir mesela 10 dan fazla eksi alırsa admine bildirilir yada postu gizler misal.

YaMaNN
13-11-2013, 03:36
Daha önceki iletilerde bazı arkadaşlarım değinmiş ama, kesinlikle "tapatalk" uygulaması olmaması, bu foruma yakışmıyor..
Ayrıca, beğeni tuşu şart..

Bulut Y.
13-11-2013, 07:39
E30.tc deki gibi hodri meydan başlığı açılsın, atar gider ordan yapılsın.

aron76
13-11-2013, 09:14
mobilden forumu kullanamıyorum. Mobil sürüm gerekli bence.

34tb9544
13-11-2013, 09:19
Bence i phone uygulamasi ciksin artik cok iyi olur direk uygulamadan girelim birde i phonedan direk resim yuklensin

Kahn23
13-11-2013, 09:26
Bence ilk etapta x bi siteden fotoğraf yükleme olayı kalksa iyi olur.

Oznsrl
13-11-2013, 09:29
bence avatar resmi için 100 100 çok küçük en az 150 150 olması lazım :) :) :) :) 200 200 olursa dadından yenmez :D :D

5- Yorum yaptığım konuları, profil>statistic>son mesajlarım kısmından görebiliyorum, onun yerine yorum yaptığım mesajlar veya cevaplanan konular gibi bir giriş olmalı üstte.

sağ üstte yararlı linklere tıkla orda abone olduğum konular var ona tıklayınca yorum yaptığın tüm konuları görebilirsin hatta profil ayarlarına girip mail gelmesini v.b şeyleri ayarlayabilirsin.

Met
13-11-2013, 09:52
Bence i phone uygulamasi ciksin artik cok iyi olur direk uygulamadan girelim birde i phonedan direk resim yuklensin

+1 çok iyi olur bu :)

63owen63
13-11-2013, 09:57
Telefonladan fotoğraf yükleme hususu çok sıkıntılı oluyor. Forum üzerinden ekleyebilsek çok iyi olur.

XoR
13-11-2013, 09:58
Telefonladan fotoğraf yükleme hususu çok sıkıntılı oluyor. Forum üzerinden ekleyebilsek çok iyi olur.

Photobucket kullanın. Daha kolay olamazdı sanırım :)

Droid

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.photobucket.android&hl=tr

apple

https://itunes.apple.com/ca/app/photobucket/id314439840

XoR
13-11-2013, 10:00

+ @XoR

Bu eklenti süper olur

Güncel diyelim :)

63owen63
13-11-2013, 10:00
Thx Xor abi, sçs, çok büyük sıkıntımdı epeydir xxx :))

XoR
13-11-2013, 10:07
Thx Xor abi, sçs, çok büyük sıkıntımdı epeydir xxx :))

Direkt web üzerinde library oluşturuyor sana. Her gittiğin yerde web'den erişimle fotoğraflarına ulaşabilirsin telefon olmasına gerek yok illa. Ama foruma foto atarken çok pratik mesajı yazıyorum foruma arka plana atıyorum Dolphini. PB upload edeip backrounddan forumu çekip yapıştırıyorum 5-6 saniye sürüyor sadece :)

S1NAN
13-11-2013, 10:47
biri bizim mesajımıza alıntı yaptıgında haber gelse bize? donanımhaberdeki gibi ?

+1 onu söyleyecektim :)

Masterpiece
24-11-2013, 17:58
Forum Teknik kısımında bir konu olsa hızlı soru-cevap şeklinde bişi ? Araçlarla ilgili sadece örneğin basit bir şey sormak gerekiyor herşey içinde konu açmak gereksiz kirlilik oluyor , bu konuda bişiler yapılabilinir mi ?

E46
03-12-2013, 07:34
konu nerden açılıyor bulamadım örneğin:/

Maxi
03-12-2013, 07:53
Forum Teknik kısımında bir konu olsa hızlı soru-cevap şeklinde bişi ? Araçlarla ilgili sadece örneğin basit bir şey sormak gerekiyor herşey içinde konu açmak gereksiz kirlilik oluyor , bu konuda bişiler yapılabilinir mi ?

mantıklı gelmedi
orasını 2 dakikada çorbaya çevirirler emin ol

konu nerden açılıyor bulamadım örneğin:/
nasıl yani?
"yeni konu" yazan yere tıklıyoruz

weST.27
08-12-2013, 16:22
Sitedeki altlı üstlü reklamlar bi tek bende mi görünüyor ? metin 2 reklamı bilyoner reklamı vs

Y.Emre
11-12-2013, 15:27
bilgisayarında tarayıcında vs biyerlerde virüs var galiba, bi sende görünüyor

cookies
15-12-2013, 02:08
Bende forum nadiren tek tıklamada açılıyor, genellikle 5-6 kere arka arkaya klik klilk klik klik klik klik klik yapıca açılıyor.. Enteresan sadece tt'de karşılaşıyorum bu sorunla..

levent
15-12-2013, 03:15
o sizle alakalı sanırım, öyle bir soruna hiç denk gelmedim ne kendimde ne arkadaşlarımda

cookies
15-12-2013, 03:20
o sizle alakalı sanırım, öyle bir soruna hiç denk gelmedim ne kendimde ne arkadaşlarımda

Aynen, öyle galiba şimdiye kadar kimse şikayetçi olmadığına göre.. Enteresan.. :beuj:

AşkınS.
15-12-2013, 05:29
Bende hem telefonda hem pc de act reklami var forumda :) hic umursamiyorum da :))

ggtoker
15-12-2013, 08:35
yorum yaptığımız konuları tek tek aramak zorunda kalıyoruz.. Eğer mümkünse onunla ilgili bir çalışmada yapılabilir...

Gko
15-12-2013, 09:52
yorum yaptığımız konuları tek tek aramak zorunda kalıyoruz.. Eğer mümkünse onunla ilgili bir çalışmada yapılabilir...

http://www.techturkey.com/forum/search.php?searchid=22607207

ggtoker
15-12-2013, 23:25
http://www.techturkey.com/forum/search.php?searchid=22607207

arama kısmını kullanmayı bende gayet iyi biliyorum kardeşim... benım demek istediğim bir konuya yorum yaptıgımda baska biriside o konuya yorum yaptıysa ona bir sekme altında gormek iyi olur... bazı forumlardada mevcut hatta.

Berkan
17-12-2013, 10:10
bir bendemi oluyor bilmiyorm ama.

hem ev hem ofisdeçogu zaman konuyu okuyup diger sayfaya gecicekken takılıyor yükleniyor gözüküp yüklemiyor yada düzelt diyorm düzelt ekranı gelmiyo f5 yapıyorm sayfa bulunamadı seklinde uyarı alıyorm.1-2 dakika icindede geri düzeliyor

XoR
17-12-2013, 10:12

+ @XoR

Bu eklenti süper olur

Güncel diyelim :)

Gko
19-12-2013, 06:59
arama kısmını kullanmayı bende gayet iyi biliyorum kardeşim... benım demek istediğim bir konuya yorum yaptıgımda baska biriside o konuya yorum yaptıysa ona bir sekme altında gormek iyi olur... bazı forumlardada mevcut hatta.

Once postunuzda bu dediginzden bahsetmemissiniz o yuzden attim o linki :)

KGüneyli
19-12-2013, 07:00
- Teşekkür et, Butonu her mesajın altında olursa daha iyi olur düşüncesindeyim. Gereksiz mesajların önünede geçilebilir hemde.

Gürhan
20-12-2013, 22:16
Abi yorum yazdığım konuya abone ol kısmından kısmen hallediliyor o sorun.

Fatih
21-12-2013, 09:48

Katılıyorum.
İçeriklerimi göster yada mesajlarım kısmı olsa çok güzel olur.

Ayrıca birisi alıntı yaptığında ekranda uyarı çıkıp "şu kişi şu zamanda mesajınızı alıntıladı" diye çok kullanışlı olur.

Tsport
23-12-2013, 00:04
Tapatalk desteği olsa çok güzel olur. Sadece iphone ve ipad kullandığım için takip edemiyorum bi çok şeyi. Tarayıcıdan girmek zulüm oluyor bazen.

Ayrıca teşekkür butonuda çok gerekli gibi. Sayfalarca teşekkür ve masallah yazıyor bazı bölümlerde.

FHN67
14-01-2014, 22:10
Günümüzün teknoloji çağına ayak uydurmak açısından sitenin Android ve IOS için uygulamaları yapılsa çok daha güzel olabilir diye düşünüyorum baya iyi bir kalite kazandırır diğer forumlara göre :)

GokhanE.
14-01-2014, 22:14
Satılıklar bölümünde orjinal olmayan ürünlerin ilan başlıklarında belirtilmesi zorunluluğu getirilmesi çok iyi olur. Ürün replika ama hiçbirşekilde belirtilmemiş, her ilanda replika mı diye sormak zorunda kalıyoruz.

emrekuzdere
14-01-2014, 22:52
Konularımıza veya cevap attığımız konulara yazılması durumunda kolayca görüp ulaşabileceğimiz bir sekme vs çok iyi olur.

Maxi
15-01-2014, 07:32
Satılıklar bölümünde orjinal olmayan ürünlerin ilan başlıklarında belirtilmesi zorunluluğu getirilmesi çok iyi olur. Ürün replika ama hiçbirşekilde belirtilmemiş, her ilanda replika mı diye sormak zorunda kalıyoruz.

düşünce güzel ama o kadar detaya inmemiz yada insanlara bu tarz kural koymamız başka kurallar doğuracaktır.
bu daha çok kişisel bir sıkıntı, ilan verenin zaten bunu yazması lazım değilmi?
ben olsam mutlaka belirtirdim ilanımda bunu.

zaten 4-5 tane ana kuralı bile zar zor uyguluyorlar

Tarık V.
15-01-2014, 19:13
"Dr.Ecu" banner çok şık olmuş, elinize sağlık..

GokhanE.
17-01-2014, 01:46
düşünce güzel ama o kadar detaya inmemiz yada insanlara bu tarz kural koymamız başka kurallar doğuracaktır.
bu daha çok kişisel bir sıkıntı, ilan verenin zaten bunu yazması lazım değilmi?
ben olsam mutlaka belirtirdim ilanımda bunu.

zaten 4-5 tane ana kuralı bile zar zor uyguluyorlar

Benim uyulmadığını düşündüğüm aslında konulan ana kurallardan ilki "İlanınız ve ilan başlığında ürünün ne olduğu yazmak zorundadır."

Ürünün ne olduğunu yazarken marka model de veriyoruz, başlığında belirtiyoruz.
İkimiz de aynı doğrultuda düşünüyoruz fakat tek farklı tarafı ben yeni bir kural koymak gerektiğini değil de bir kuralın ihlal edildiğini düşünüyorum.

Bunu yapmayan ilan sahiplerinin de kötü niyetle yaptıklarını düşünmüyorum, ihmalkarlık olarak görüyorum. Bu ihmalkarlığı önlemek için satış kurallarına spesifik bir uyarı eklemesi Ya da ürünün ne olduğu belirtilmeli kuralına 'ürün eğer replika ise başlıkta belirtilmeli' gbi bir parantez açılması yeterli olacaktır. Böyle bir ibareden sonra forum kullanıcıları fotoğraf boyutu düzeltmelerindeki gibi bir otokontrol mekanizması geliştirebilirler diye umuyorum.

xpoison
17-01-2014, 18:12
Siteye telefondan bağlandığımız da okumak belki kolay ancak cevap verirken çok sıkıntı çekildiği kanaatindeyim.

İos ve android için olan tapatalk forum uygulamasına techturkey forumunu eklemek hem kolay hemde hızlı bir çözüm olabilir diye düşünüyorum.:cool:

Aramızda uygulama yapmaktan anlayan bir arkadaş var ise hayrına forumun uygulamasını yapar ve appstore a eklerse tadından yenmez orası ayrı bir güzellik tabi :icon_tup:

Forum uygulamasının gerçekleşmesi durumunda bilgisayar başında değilken de foruma daha rahat hızlı ve aktif bir şekilde katılım olacağını düşünüyorum...

Evo34
12-02-2014, 14:41
Tapatalk desteği mobil kullanıcılar için hayat kurtarır.

Ranthor
12-02-2014, 21:05
Tapatalk yok,olmayacak.

fthdrn
24-03-2014, 10:52
Abi otomobil hakkında soru cevap konusu olabilir mi ?
İnternette yeterli ve temiz bilgiye ulaşamadığım oluyor. Bu forumda birçok bilgili isim var. Bir soru içinde konu açıp kalabalık yapmak istemiyorum.

Met
24-03-2014, 11:13
Fotoğrafların paylaşıldığı topicler için eskiden bulunan teşekkür butonunu, beğen butonu olarak tekrar koyabilir misiniz ?

Ranthor
24-03-2014, 14:48
eksik cok, fakat toplanamiyoruz

Berkan
22-05-2014, 19:36
tek bende mi yada siteden kaynaklı bir yavaşlık var mı ?

Forumda yine bir ağırlık sayfalar acılmak bilmiyor sayfa geliyor mesajlar gelimiyo yada ilk mesaj gozukuyo kalıyo vs.

levent
22-05-2014, 19:57
özellikle öğleden sonra 2 akşam 11 arası forumda konu okumak, sayfa yenilemek bildiğin imkansız oldu.

açılmıyor emekliyor bende de aynı problem var, prodrivesti murat'ta aynı şeyden bahsetmişti.

başka hiç bir sitede sıkıntı yaşamıyorum, bağlantıdan değil yani..

Ranthor
22-05-2014, 20:16
Allah allah bende hic sikinti yok.

Turk telekom gene mi kapatti yurt disi muslugunu..
Hangi dns i kullaniyorsunuz? Yasakli sitelere girmek icin bir program kullaniyor musunuz?

Sikinti oldugu an buraya bir not atin beraber bakalim

BurakCengizhanoğlu
22-05-2014, 20:17
Diğer sitelerin aksine tech e çat diye giriyor bence sıkıntı sizde veya kullandığını dns de.Yandex dns öneririm.

levent
22-05-2014, 21:00
safedns, opendns, farklı kombinasyonda dns ler denedim. dns harici program kullanmıyorum..

superonline adsl kullanıyorum 720p indirip 1mb download hızına sahibim an itibariyle..

bazen tek seferde 10dk da açıyor, misal şimdi anasayfaya tıklayıp sohbete gelmek için tıkladım 2dk bekledim sohbete kadar inemedi sayfa. f5 yaptım, anında görüntü oldu..

Schumi
22-05-2014, 21:50
Akşam saatlerinde bendede yavaşlama oluyor arada.

Ranthor
22-05-2014, 21:55
Hangi servis saglayici kullaniyorsun,
Ben de canavar gibi

Berkan
22-05-2014, 23:01
safedns, opendns, farklı kombinasyonda dns ler denedim. dns harici program kullanmıyorum..

superonline adsl kullanıyorum 720p indirip 1mb download hızına sahibim an itibariyle..

bazen tek seferde 10dk da açıyor, misal şimdi anasayfaya tıklayıp sohbete gelmek için tıkladım 2dk bekledim sohbete kadar inemedi sayfa. f5 yaptım, anında görüntü oldu..

tamamiyle aynı ancak suan düzgün gibi ama yazdıgım saatte resmen kan aglattı

ATS
22-05-2014, 23:50
Konudaki fotoğraf büyük boyutlu olduğu için uyarı mesajı aldım , forumda yeni olduğum için tam olarak bilmiyorum ,fotoyu küçültüp tekrar mı aynı konuyu açmam gerekiyor?

Berkan
23-05-2014, 00:10
Konudaki fotoğraf büyük boyutlu olduğu için uyarı mesajı aldım , forumda yeni olduğum için tam olarak bilmiyorum ,fotoyu küçültüp tekrar mı aynı konuyu açmam gerekiyor?

evet kücültüp atabilirsin tekrar 1024*768 maksimumudur

http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/148964-buyuk-boyutlu-resim-eklemeyiniz.html

ATS
23-05-2014, 00:11
evet kücültüp atabilirsin tekrar 1024*768 maksimumudur

http://www.techturkey.com/forum/fotograflariniz/148964-buyuk-boyutlu-resim-eklemeyiniz.html
Tamam teşükkür ederim aynı konuyu fotoyu küçültüp tekrar açtım .

Schumi
23-05-2014, 00:35
Hangi servis saglayici kullaniyorsun,
Ben de canavar gibi

DSmart (ex Smile)

levent
23-05-2014, 02:08
Saat 12 sonrası genelde canavar, şuan 6 sekmeyi aynı anda açtım hepsi hazırda bekliyor ki proje konuları da var içerisinde fotoğraf içeren.

Ranthor
23-05-2014, 08:28
Konu icindeki resimlerden beklersiniz de, forum geç aciliyorsa bir acaiplik var.
Yogunluk oldugu zaman bir de telefondan dener misiniz. Bencr gene turkiye internet cikisi ile oynuyorlar

fdoganb
23-05-2014, 10:21
Benzer sorun bende de var. Genellikle telefondan bağlanıyorum. Kimi zaman wifi ile kimi zaman 3g ile. Her ikisinde de bir bağlantıya tıkladığımda bekletiyor. Bekleme esnasında tekrar tıklarsam çat diye açabiliyor. Başka hiçbir sitede karşılaşmadığım bir durum

Berkan
23-05-2014, 11:32
yanlız değiliz :)

http://www.techturkey.com/forum/7478785-post918.html

Ranthor
23-05-2014, 11:50
Dns sorunu gibi geldi arkadasin anlattığı

eraykenan
24-05-2014, 08:01

1 Mb internet hızında sayfaların yavaş açılması normal.

eraykenan
24-05-2014, 08:05
Allah allah bende hic sikinti yok.

Turk telekom gene mi kapatti yurt disi muslugunu..
Hangi dns i kullaniyorsunuz? Yasakli sitelere girmek icin bir program kullaniyor musunuz?

Sikinti oldugu an buraya bir not atin beraber bakalim

Forumun serverlarının yurtdışında olduğunu bilmiyordum. Gezi olaylarının yıl dönümünün yaklaşmasından dolayı insanlar sosyal medyada biraraya gelmesinler diye kısıtlama olmuş olabilir.

BaybuRtlu69
25-05-2014, 10:03
Abi sosyal medyada olduğu gibi burda da nick yazıldıktan sonra karşı tarafa bildirim gitmesini sağlayacak birşey yapsak çok güzel olur..

Örneğin instagramda ''@'' işaretinden sonra yazılan isim karşı tarafa bildirim olarak gidiyor ya, bu tarz bişey yazarsak.. insanlar biri hakkında bişey konuşursa karşı taraf bundan habersiz kalmaz..

Sorunlara veya sorulara karşı kişiler daha çabuk konuya ulaşr

burakgunay
26-05-2014, 17:50
Ya da bizim gönderimiz alıntı yapıldığında, pm gelmiş gibi bi bildirim olsa iyi olur abi bence ;)

levent
26-05-2014, 17:52
1 Mb internet hızında sayfaların yavaş açılması normal.

1mbit download hızı 10mbit internet hızı yaklaşık ;)

normal olan bir şey yok.

Konu icindeki resimlerden beklersiniz de, forum geç aciliyorsa bir acaiplik var.
Yogunluk oldugu zaman bir de telefondan dener misiniz. Bencr gene turkiye internet cikisi ile oynuyorlar

yoğun saatlerde yine yapıyor fakat geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz yavaşlıkta değil bu arada Ozan abi.

o ara yazdığımız şekildeki sorun telefondan wifi olmadan girince de aynı durumdaydı, yani dns ile alakalı bir şey değil bence.

bu arada tel hattım turkcell.

Ranthor
27-05-2014, 20:03
selam,

Website speed test (http://tools.pingdom.com/fpt/#!/9XGIz/www.techturkey.com/forum)

genel olarak burdan test ettim, ama su da var..
bu sorun oldugunda bir comand prompt atip bizim siteye ping atar misin.

google search bekletiyor olabilir yada yukaridaki banner flash sanirim o bekletebilir, browser degistirip dener misin?

ProdriveSTI
27-05-2014, 21:29
Ozan abi sorundan bahsetmiştim bende.Farklı tarayıcılarda da aynı sıkıntı var.

Şu an bir sıkıntı yok gerçi.

Ranthor
27-05-2014, 21:45
hata sebeplerinden birini buldum.

budasepete.com banneri siteye ulaşamıyor, site bekliyor..

levent
27-05-2014, 21:50
bugün iyi abi gayet.

Dün de üstteki mesajı yazdığım sırada çok iyiydi, yaklaşık 1,5 saat sonra biraz yavaşlar gibi oldu tekrar kendine geldi diyebilirim ama bugün sıkıntısızdı her saat diliminde saat 17 itibari ile.

Berkan
27-05-2014, 21:58
bugün iyi abi gayet.

Dün de üstteki mesajı yazdığım sırada çok iyiydi, yaklaşık 1,5 saat sonra biraz yavaşlar gibi oldu tekrar kendine geldi diyebilirim ama bugün sıkıntısızdı her saat diliminde saat 17 itibari ile.

şuana kadar gayet iyiydi simdi yine yavasladı :cool:

e30
27-05-2014, 22:10
kesinlikle alıntı yapıldığında bildirim ve profile tıklayınca son yazdığımız 5 konuyu görmemiz gerekli diye düşünüyorum ek olarak like eklentisi de kurulmalı şu gereksiz postlardan kurtulur db yide bi nevi rahatlatırız diye düşünmekteyim

levent
28-05-2014, 01:11
kesinlikle alıntı yapıldığında bildirim ve profile tıklayınca son yazdığımız 5 konuyu görmemiz gerekli diye düşünüyorum ek olarak like eklentisi de kurulmalı şu gereksiz postlardan kurtulur db yide bi nevi rahatlatırız diye düşünmekteyim

Kendi adına tıkla aşağıda online üyelerden, mesajlarına bak son 5 konuyu öyle görebilirsin.

Alıntı yaptığınız konulara da çok merak ediyorsanız abone olabilirsiniz.

Like değil de eskiden proje bölümünde olduğu gibi Teşekkür butonu geri gelse 1-2 bölümde çok iyi olur aslında.

Yigit-Y
29-05-2014, 13:47
Satılıklar bölümündeki açtığım konuyu editleyemiyorum.

Fiyatları,görsellerini ve sattıklarımı çıkarmak adına editleme ilk mesaja yapılmamaktadır.

erdemköksal
29-05-2014, 14:15
Açtığım konuya 3. Sayfada ek fotolar koydum fakat bunu konumun ilk msj ını değiştirip yazamıyorum 3. Sayfadan günceldir diye sorunmu var yoksa değiştimi bu özellik

levent
29-05-2014, 14:18
http://www.techturkey.com/forum/site-haberleri/183387-konu-duzenleme-suresi-15-dakika-ile-sinirlandirilmistir.html

İkinizin de sorusunun cevabı burada.

erdemköksal
29-05-2014, 14:20
Artık öyle bi dünya yok yani sağol usta bilgi için ;)

levent
29-05-2014, 19:39
"Söz uçar, yazı kalır" deyişi en büyük gerekçe çünkü, biraz derin düşününce neden kaldırıldığı anlaşılabilir sanırım.

eraykenan
30-05-2014, 22:38
1mbit download hızı 10mbit internet hızı yaklaşık ;)

normal olan bir şey yok...

Leventciğim,

Türkiye'de servis sağlayıcının verdiği hizmet atıyorum 8 Mbit internet hızı aynı zamanda download hızıdır. Eğer servis Adsl ise 8Mbit hızında dosya download edersin, 2 Mbit hızda dosya upload edersin.

1 Byte = 8 bittir. Yani 10 Mbit internet hızın varsa saniyede 1,25 Mbyte indirirsin. Bit ile Byte karıştırılır hep. Yukarıdaki cümle biraz eksik olmuş. Kavramlar karışmış.

Saygılar..

eraykenan
30-05-2014, 22:44
Sohbet tarzi bir uygulama acikcasi ben dusunmuyorum yapalim denirsede karsi cikarim. Sohbet forumu forum olmaktan cikarir.

zaten forumla ugrasmak ekstra kulfet birde yoneticilere sohbet bolumunde kufretti soyle oldu boyle oldu tarzi ekstra sikayet yuku altina sokmak hic mantikli degil.

resim olayina gelince baya yuklu bir sitemiz var disaridan konan resimlerede sunucu bazli kucultme yada buyutme gibi mudahale edersek sunucunun yuku hiz bakimindan performans dusuklugune ugrar.

Techturkey teknik ekibi olarak bizim.amacimiz aranilan bilgiye en hizli sekilde kullanicilarin ulasmasini saglamaktir.

sunucuyu yavaslatacak her uygulamadan kacinmaya calisacagiz o yuzden.

ferraride park sensoru olmamasi gibi bir olay bu:)

Forumda Otombiller altında bir üstbaşlık olsa, Bu başlık altında da tüm araba modelleri olsa, Örneğin, AUDİ, Mercedes, BMW vb. Mesela ben Audi ile ilgili bir konu açmak istediğimde AUDİ altbaşlığı altında sohbet açsam iyi olmaz mı acaba. O zaman arabamızla ilgili bilgilere daha mı hızlı ulaşırız diye sesli düşünüyorum.

eraykenan
30-05-2014, 22:47
Ana sayfadaki Project Cars, Hakkımızda ve makaleler başlıkları tıklandığında hata veriyor.

ef186
30-05-2014, 23:00
"Söz uçar, yazı kalır" deyişi en büyük gerekçe çünkü, biraz derin düşününce neden kaldırıldığı anlaşılabilir sanırım.

adam doğru atasözünü yakalamış . Katılıyorum

eraykenan
30-05-2014, 23:26
Ana sayfada videolar tek bir başlık altında toplansa iyi olabilir. Yada var mı bilmiyorum techturkey adlı youtube'dan bir hesap alınmalı, forumdaki bütün videolar bu kullanıcı adı altında yüklenmeli, dolayısıyla Youtube üzerinden tıklanma sayısına göre gelir elde edilip bu gelir de Forumun ihtiyaçları için kullanılabilir.

Gördüğüm kadarı ile Detailing care üzerine çok güzel videolar yapılmış. Bu videolardan gelir elde edilebilir.

eraykenan
30-05-2014, 23:33
Forumun saati bir saat geride sebebi ne olaki? Server saatinden mi kaynakalnıyor?

Ferco
02-06-2014, 15:16
ana sayfadaki (portaldaki) linkler çalışmıyo hata veriyo

örn: http://www.techturkey.com/bize-ulasin/

Hata : [an error occurred while processing this directive]

burakk.
03-06-2014, 22:10
merhabalar yanlış yerde şikayetimi dile getirdiğimin farkındayım fakat başka türlü yöneticilerle iletişim kuramıyorum. merak ettiğim tek husus sohbet bölümünde (http://www.techturkey.com/forum/sohb...i-destegi.html) siz silmeden önce bir konum vardı niçin silindi acaba,yanlış olan bir durum mu vardı varsa ceza almam gerekmiyor muydu?

Maxi
03-06-2014, 23:12
merhabalar yanlış yerde şikayetimi dile getirdiğimin farkındayım fakat başka türlü yöneticilerle iletişim kuramıyorum. merak ettiğim tek husus sohbet bölümünde (http://www.techturkey.com/forum/sohb...i-destegi.html) siz silmeden önce bir konum vardı niçin silindi acaba,yanlış olan bir durum mu vardı varsa ceza almam gerekmiyor muydu?

facebook begeni, anket istekleri vs vs mumkun mertebe izin verilmiyor.

burakk.
04-06-2014, 11:56
facebook begeni, anket istekleri vs vs mumkun mertebe izin verilmiyor.

Anladim fakat sohbet bolumunde bahsettiginiz kriterlerde konular var ve gecmis tarihliler konuyu actigim gibi silinmesi isin garibi. Ama tesekkur ederil cevapladiginiz icin

HaKo
04-06-2014, 12:06
tapatalk istiyoruz inatla :)

kickbuttowski
09-06-2014, 22:31
Sitenin ne zaman mobil versiyonu çıkacak? Kanser oldum oraya buraya zoom yapmaktan..

Berkan
11-06-2014, 15:58
tapatalk olmasada mobil olsun valla cem yılmaz spec iki parmak sürekli calısıyor :D

Berkan
23-06-2014, 13:18
böyle bir konu acılsada sabitlense falan herkes denk geldiği bildiğni koysa oraya ayrı ayrı birsürü oldu karısıcak unutulacak kimisi. enazından tek baslık aldında durur

.....

gibi...

http://www.techturkey.com/forum/arac-sorgulamalari/186457-kazali-ford-mondeo-kazasiz-yazilmis.html#post7525065

aliberkaytuna
27-06-2014, 11:16
teşekkürler butonunun yanına bide maşallah butonu ekleyelim alıştıra alıştıra olsun :)

GokhanE.
30-06-2014, 07:39
Açtığım ilanda ilk mesajımı editleyemiyorum, bu özellik sadece son mesaj ile mi kısıtlandı acaba?

Kahn23
30-06-2014, 08:05
Açtığım ilanda ilk mesajımı editleyemiyorum, bu özellik sadece son mesaj ile mi kısıtlandı acaba?

http://www.techturkey.com/forum/7461011-post1.html

Kahn23
03-07-2014, 13:26
Konu açanlar konu başlığına daha açıklayıcı bilgi yazsalar bence daha güzel olur.
En azından yarın öbür gün forum içerisinde arama yaparken daha rahat bulmuş oluruz.

Maksim
05-07-2014, 17:11
Mobile Style for vBulletin 3.8 - vBulletin.org Forum (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=229238)

mobil için şuradaki mobile temanın kullanılabilir olduğunu düşünüyorum.

Sert@ç
03-08-2014, 12:20
Forumu ingilizce kullaniyorum profil duzenleme ingilizcede cikmiyor

http://www.techturkey.com/forum/profile.php?do=editprofile

Turkceden girip duzelttim

umuttuner
08-08-2014, 02:01
mozilladan giriş yapamıyorum safe dns blocked diye bi uyarı geliyor fakat explorer ile girebiliyorum bana özel bi sorun mu yoksa genel mi acaba?

Kahn23
08-08-2014, 08:11
Atılan post sayısı mı düşürüldü? Gece yapılan güncellemeden önce 2siyah kask vardı şimdi 5 mavi olmuş :beuj:

levent
08-08-2014, 12:51
Atılan post sayısı mı düşürüldü? Gece yapılan güncellemeden önce 2siyah kask vardı şimdi 5 mavi olmuş :beuj:

Geçmişe yönelik temizlik yapıldıysa post sayısı azalmıştır.

umuttuner
08-08-2014, 23:15
bugun artık girebiliyorum dun neden oyle oldu anlamadım

by.gkn
13-08-2014, 07:07
Büyük fotolu mesajları sürekli gördükçe şikayet ediyorum ama şikayet etme linki aynı sayfada değilde pop-up olarak açılırsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Eğer uygulanabilirliği varsa çok güzel olur.

Yogi
13-08-2014, 08:00
Büyük fotolu mesajları sürekli gördükçe şikayet ediyorum ama şikayet etme linki aynı sayfada değilde pop-up olarak açılırsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Eğer uygulanabilirliği varsa çok güzel olur.

şikayet ettiğiniz mesajları

http://www.techturkey.com/forum/7584014-post157.html

bu şekildeki gibi bana pm atarsanız ben ilgilenirim. şikayet etmekten daha kolay mesajın sağ ustundekı sayıya tıklarsanız tekli gösterim yapar.

aslan
18-08-2014, 13:30
avatarı değiştirmek istiyorum ama foto boyutunu bir türlü ayarlayamadım en kolay nasıl yaparız?

Kahn23
18-08-2014, 13:46
avatarı değiştirmek istiyorum ama foto boyutunu bir türlü ayarlayamadım en kolay nasıl yaparız?

Paintten resize :D

Crx-Si
21-08-2014, 17:13
Bugün foruma girdiğim anda virüs taramam kötü amaçlı yazılım indirilmeye çalışılıyor diye uyarı veriyor sebebi site midir yoksa chrome dan dolayı mı oluyor emin olamadım. Herhangi bir başka siteye girdiğimde böyle bir uyarı çıkmıyor.
Daha önceden de herhangi bir sorun yoktu...

Uyarının içeriğine baktığımda "http://tds.progadania.ru/...." şeklinde devam eden bir uzantı gösteriliyor.

Bilgi vereyim istedim.

http://i.hizliresim.com/y2v2L9.jpg (http://hizliresim.com/y2v2L9)

TayCupra
23-08-2014, 02:08
Tapatalk veya benzeri uygulamarda kullanabilcegimiz bi site olsun bence techturkey :)
Varsa da burdan hangi uygulama oldugunu soylerseniz cok sevirim

Sert@ç
23-08-2014, 02:14
Etiket eklentisi olsun @ yapıp istediğimiz kişiyi etiketleyip bildirim gönderelim konuya baksın diye

mehmetRS
28-08-2014, 19:58
Selamlar, forumun yazitipimi degisti acaba? hicbir sitede degisiklik yok fakat tt ye girince sadece ingilizce karakter kullanabiliyorum klavyede, ve yazi stilide eskisi gibi degil.. bilemedim sorun bende mi?

EREN34
28-08-2014, 20:01
Etiket eklentisi olsun @ yapıp istediğimiz kişiyi etiketleyip bildirim gönderelim konuya baksın diye

Bencede etiket olayı iyi olur

Mikrop_Ali
08-09-2014, 15:15
yeni tema bence hiç kullanışlı değil konular çok dip dibe girmiş seçmekte zorluk çekiyoruz eskisi çok daha güzeldi biz mutluyduk tema seçenekleri vardı bide carbon ve normal şu anda o imkanımız varmı eski temayı kullanabilîrmiyim?

TigeR
08-09-2014, 15:44
yeni tema bence hiç kullanışlı değil konular çok dip dibe girmiş seçmekte zorluk çekiyoruz eskisi çok daha güzeldi biz mutluyduk tema seçenekleri vardı bide carbon ve normal şu anda o imkanımız varmı eski temayı kullanabilîrmiyim?

Eski tema bu sürümde kullanılmıyormuş abi ama zamanla ayarlıycaklardır sanırım düzelir

sweap07
08-09-2014, 15:54
eskı temaye alısmıstık cok daha kullanışlıydı yenı tema forum donanım gıbı cok karısık ins zamanla duzelır

Sert@ç
08-09-2014, 15:57
Vb çakışması yüzünden konu veya mesaj arama yapılmıyor
Google üzerinden konular açılmıyor...

mcy
08-09-2014, 16:59
*** gibi olmuş

B.Koçer
08-09-2014, 17:30
*** gibi olmuş

Çok manidar olmuş :D

Ranthor
08-09-2014, 18:23
bence pek yakışmamış , soranda kabahat:)

kilit