PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 01 nm 770 golf r

typermelih
16-08-2013, 22:13
The Fastest 2.0tsi Golf R On The World "NM GOLF R" - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=C8LHOJtYVtI&feature=c4-overview&list=UUJlnSOXty7ukKkkELoagADQ)

Kahn23
16-08-2013, 22:19
Kazasız belasız kullanın aracınızı. Keşke video çekimleri daha prof. olsaydı demeden alamadım kendimi. Onun haricinde herşeyiyle hem emek harcanmış hem de 10numara olmuş..

TolgaEsentepe
16-08-2013, 22:20
abi o arabaya, öyle bir video girişine, o çekimler hiç olmamış be.. Dünyanın en hızlı R ına prof. bir video yakışır.. Maşşallah bu arada..

rebeloghy
16-08-2013, 22:30
Dibim düştü toplayamadım 41 kere maşallah

fatiii
16-08-2013, 22:37
maşşallah araca çok güzel duruyor

videodaki başlık dünyanın en hızlı golf r ı demek değilmi benmi yanlış anladım?

iynn-RS
16-08-2013, 22:47
maasallah :)

giris ve sonuc cok guzel olunca gelisme kismi biraz sönük kalmis :)

typermelih
16-08-2013, 22:55
maşşallah araca çok güzel duruyor

videodaki başlık dünyanın en hızlı golf r ı demek değilmi benmi yanlış anladım?

2.000 tSi olarak öyle evet :icon_tup:

fatiii
16-08-2013, 23:09
2.000 tSi olarak öyle evet :icon_tup:

anladım peki neye göre en hızlı?2.0 tsi cıların bulunduğu bi forumda dbn falanmı paylaşıyorsunuz yoksa tahminmi yürütüyorsunuz.dünyanın en hızlısı demek çok ciddi bir itham çünkü

typermelih
16-08-2013, 23:13
mehmet mert diye bir arkadaşım böyle şeyler yapmaya çok meraklı
evet giriş çok güzel
Sonuçta gok güzel ama gelişme faciğa :)
böyle olmaSının Sebebi
öyleSine çekilmiş videoları degerlendirmek zorunda kaldı

STP
16-08-2013, 23:15
turkıyeyı anladımda dunya garıp geldı

typermelih
16-08-2013, 23:16
anladım peki neye göre en hızlı?2.0 tsi cıların bulunduğu bi forumda dbn falanmı paylaşıyorsunuz yoksa tahminmi yürütüyorsunuz.dünyanın en hızlısı demek çok ciddi bir itham çünkü

golf r olarak tabi...
yokSa beni geçecek çok cupra var.

Kahn23
16-08-2013, 23:18
World fastest ama hangi rakiplere göre fastest? Yarın öbür gün youtube'dan biri çıkar der en hızlı bnn diye..

yiğit
16-08-2013, 23:21
Daha güzel bi video lazım bence.maşallah güzel olmuş.fastest golf r biraz iddalı gibi dsg işi ne oldu hgp'nin düzeltebildinizmi?bide süreleri alsak süper olur 0-100 100-200 fln merak ettim dbni.kazasız belasız inşallah...

fatiii
16-08-2013, 23:22
golf r olarak tabi...
yokSa beni geçecek çok cupra var.

golf r olarakta demek istemiştim aslında..

hani ne biliyim golf r diye bi forum vardır golf r la uğraşanların takıldığı dünya çapında falan orda bu işle uğraşanlar dbn lerini koydukları bi liste vardır orda en iyi süre size aittir vs. onun dışında dünyanın en hızlısı demek için çok sağlam bi dayanak lazım diye düşünüyorum

typermelih
16-08-2013, 23:23
türkiyede kimin cupraSı kimin golf r ı kimin S3 ü var herkeSi tanırım
şuan beni geçebilecek en az 5 cupra vardır türkiyede
zaten böyle birşeyi idda etmek komiklik olurdu
ama evet bu araba dünyada tek 2.0 tSi olarak golf r
4 enjektörle yürüyen tabi
youtube de bakarSanız tek nm nin videoSu var.
aracım Stge 3 iken 8.40 çıkardığı için
revonun SiteSinde bile benim videom var.bu benim için gurur verici bişey
neySe olumlu olumSuz eleştrileriniz için teşekkürler

typermelih
16-08-2013, 23:25
golf r olarakta demek istemiştim aslında..

hani ne biliyim golf r diye bi forum vardır golf r la uğraşanların takıldığı dünya çapında falan orda bu işle uğraşanlar dbn lerini koydukları bi liste vardır orda en iyi süre size aittir vs. onun dışında dünyanın en hızlısı demek için çok sağlam bi dayanak lazım diye düşünüyorum

öğle değerler hiç görmedim gerSem tabi neden böyle birşey yazimki
bende dünyadaki tüm golf r Sitelerine üyeyim
ama görmedim videoda yok.

fatiii
16-08-2013, 23:26
türkiyede kimin cupraSı kimin golf r ı kimin S3 ü var herkeSi tanırım
şuan beni geçebilecek en az 5 cupra vardır türkiyede
zaten böyle birşeyi idda etmek komiklik olurdu
ama evet bu araba dünyada tek 2.0 tSi olarak golf r
4 enjektörle yürüyen tabi
youtube de bakarSanız tek nm nin videoSu var.
aracım Stge 3 iken 8.40 çıkardığı için
revonun SiteSinde bile benim videom var.bu benim için gurur verici bişey
neySe olumlu olumSuz eleştrileriniz için teşekkürler

şimdi yanlış anlama olumsuz bir şey yok ortada ben sadece merak ettim hani ne biliyim mesela mert abinin m3 ü dünyanın en hızlı m3 ü ama adam dbn yi yollamış dünyaca bilindik foruma daha geçen olmamış oda rahatça dünyanın en hızlısıyım diyebiliyor.ben böyle bi durum varmı diye merak ettiğimden sordum yoksa şüphesizki araba çok hızlıdır.

fatiii
16-08-2013, 23:28
öğle değerler hiç görmedim gerSem tabi neden böyle birşey yazimki
bende dünyadaki tüm golf r Sitelerine üyeyim
ama görmedim videoda yok.

anladım o zaman bi bakıma haklı sayılırsınız

FET
16-08-2013, 23:29
Yiğit 'in R, stage 3 100-200: 07.4s

typermelih
16-08-2013, 23:30
Daha güzel bi video lazım bence.maşallah güzel olmuş.fastest golf r biraz iddalı gibi dsg işi ne oldu hgp'nin düzeltebildinizmi?bide süreleri alsak süper olur 0-100 100-200 fln merak ettim dbni.kazasız belasız inşallah...

merhaba yiğitçim
iddalı oldu evet.Sen bitirirSin umarım işşallahta benden iyi olur ki inanıyorum benden daha çok mağzemen var.
şanzuman Süper çok şükür volanından tut kavramaSına kadar herşeyi orjınali ile değiştirdim.muhteşem oldu
dbn alacam
ama levent ben adanadayken 4 avanSta 7.8 çıkardı
30 derecede ve ogünde o avanSla 468 hp verdi.burada yakıtla 6 avanS açabiliyorum
102 oktan benzin ve tolian
bayçu aracın avanSını 3 e aldığında 448 hp verdi
yakıt olmadığı için pompa benziniyle 4 avanSta 468 hp verdi

typermelih
16-08-2013, 23:35
Yiğit 'in R, stage 3 100-200: 07.4s

yiğitin yazılımı 3 değil
motor içi girilmediği için öyle deniliyor.cuStom yazılımlarda 3 üStü
biz zaten arkadaşız gerek kendiSi gerekSe amcaSı çok mükemmel inSanlar
ben işşallah bitSin araçları çok iSterim denemek
revo ya cuStom yazılım farkını görmüş olurum
beni geçerSe revonun limitlerde olmadığını anlamış oluruz

yiğit
16-08-2013, 23:42
Bizimki stage 3 iken 7.4tü süre 97pompa yakıtıyla 487hp çıkarmıştık,19 jantla.şimdi stage 4 oldu ayar aşamasındayız bitince çok daha hızlı olucak inşallah denemek lazım bi bitince o zaman.sorunu halletmeniz sevindirici yeni sürelerinizi merakla bekliyorum hedef varmı süre olarak?

FET
16-08-2013, 23:44
haklısın custom yazılım paket yazılımdan her zaman bir tık önde
ama sonuç olarak Revo stage 3; 30 turbo stock internal demek
Yiğit 'in R 'da stock internal ve 30 turbo senden daha iyi süre çıkarmış o yüzden DBN almadan ya da yarışılmadan en hızlı yazmak saçma geldi ki böyle bir şeyi Yiğit hiçbir yere yazmadı

typermelih
16-08-2013, 23:49
Bizimki stage 3 iken 7.4tü süre 97pompa yakıtıyla 487hp çıkarmıştık,19 jantla.şimdi stage 4 oldu ayar aşamasındayız bitince çok daha hızlı olucak inşallah denemek lazım bi bitince o zaman.sorunu halletmeniz sevindirici yeni sürelerinizi merakla bekliyorum hedef varmı süre olarak?

7 altı imkanSız bence burada eğimler en muhteşemi 2.5 civarı
ama 6 avanSla o değerleri yakalarım çünkü araç en iyi kondüSyonunu yaşıyor çok şükür.umarım beklediğin gibi olur.nedemek iStediğimi anlayacakSın.benzin önüne engel olarak çıkıverecek
ama 8 licekSeninz.ozaman koşa koşa getiririm aracı iStanbula
çünkü çok denemek iStiyorum.Sebebi şüphelerim var yiğitçim
meSela gtx3071 mi verimli olacak 76 mı
çünkü bendeki turbonun bu enjektörlere fazla geldiği inancındyım
eğer Sen beni geçerSen ilk işim turboyu küçültmek olur
Sonra birdaha deneriz bakarız aynı olurSa
demek buymuş derim
dbn alacam kaSımda şuan adana 45 derece

typermelih
16-08-2013, 23:54
haklısın custom yazılım paket yazılımdan her zaman bir tık önde
ama sonuç olarak Revo stage 3; 30 turbo stock internal demek
Yiğit 'in R 'da stock internal ve 30 turbo senden daha iyi süre çıkarmış o yüzden DBN almadan ya da yarışılmadan en hızlı yazmak saçma geldi ki böyle bir şeyi Yiğit hiçbir yere yazmadı

olay o değil ben en iyi halimle hiçbirzaman alamadımki dbn yi
ama şuan yazılımım güncel 4+
gerçekten iyi gidiyor.bunu baya bir anlıyorum
daha 1 ay önce bayçudaydı
bayçu herbirşeyini titizlikle yaptı.yiğit Stok internal ama yazılımda 1.8 abaSabiliyordu
ben 3 iken 1.55 baıyordum ve o değer bende ozamanlar 3071 var iken çıkan Süreydi

yiğit
16-08-2013, 23:56
7 altı imkanSız bence burada eğimler en muhteşemi 2.5 civarı
ama 6 avanSla o değerleri yakalarım çünkü araç en iyi kondüSyonunu yaşıyor çok şükür.umarım beklediğin gibi olur.nedemek iStediğimi anlayacakSın.benzin önüne engel olarak çıkıverecek
ama 8 licekSeninz.ozaman koşa koşa getiririm aracı iStanbula
çünkü çok denemek iStiyorum.Sebebi şüphelerim var yiğitçim
meSela gtx3071 mi verimli olacak 76 mı
çünkü bendeki turbonun bu enjektörlere fazla geldiği inancındyım
eğer Sen beni geçerSen ilk işim turboyu küçültmek olur
Sonra birdaha deneriz bakarız aynı olurSa
demek buymuş derim
dbn alacam kaSımda şuan adana 45 derece

Biz ayar bitince 7nin altına rahatça inicez inşallah inanıyorum,19 yerine 18jantla ölçücem hatta bide.8e geçmicez şimdilik 4le devam ama parça fazlamız çok var dediğim süreler çıkacaktır.sonra belki bide yakıt koyup deneyebiliriz o zamanda hedefim 6.5-6.7 civarları mesela.gtx3071 bence 2.0tsi için daha uygun ve verimli gibi geliyo deneyip görmekte fayda var ona göre sizde bi yol çizersiniz.

FET
17-08-2013, 00:00
olay o değil ben en iyi halimle hiçbirzaman alamadımki dbn yi
ama şuan yazılımım güncel 4+
gerçekten iyi gidiyor.bunu baya bir anlıyorum
daha 1 ay önce bayçudaydı
bayçu herbirşeyini titizlikle yaptı.yiğit Stok internal ama yazılımda 1.8 abaSabiliyordu
ben 3 iken 1.55 baıyordum ve o değer bende ozamanlar 3071 var iken çıkan Süreydi

abi seni anlıyorum fakat benim de anlatmak istediğim; ortada şu an bir süre var ve sen varsayımlarla şöyle oldu böyle olacak diyosun ve en hızlıyım diyosun önce ispat isteriz sonra da tebrik ederiz

Rabbit33
17-08-2013, 00:01
Maşallah nazar değmesin bomba :icon_tup:

typermelih
17-08-2013, 00:01
Biz ayar bitince 7nin altına rahatça inicez inşallah inanıyorum,19 yerine 18jantla ölçücem hatta bide.8e geçmicez şimdilik 4le devam ama parça fazlamız çok var dediğim süreler çıkacaktır.sonra belki bide yakıt koyup deneyebiliriz o zamanda hedefim 6.5-6.7 civarları mesela.gtx3071 bence 2.0tsi için daha uygun ve verimli gibi geliyo deneyip görmekte fayda var ona göre sizde bi yol çizersiniz.

Sen tamamım de ben tıra bindirrim aracı
2. viteS 60 baSar bakarız.
o Süreler vallaha çok zor yiğitçim
inan ama işşallah çıkar.benim yapamadığımı Sen yapmış olurSun.inan bende yolunda giderim.ama benim yapabildiklerim bunlar.
Senin benim hava almada Sorunumuz yok benzinde Sorunumuz var
emme manifoltuda olSa yada turbo manifoltuda olSa bile Sen 500 hp yi
1.9 da alırşın ben 2.0 barda alırım ama yine çıkan değerler aynı olur.diye düşünüyorum

typermelih
17-08-2013, 00:07
abi seni anlıyorum fakat benim de anlatmak istediğim; ortada şu an bir süre var ve sen varsayımlarla şöyle oldu böyle olacak diyosun ve en hızlıyım diyosun önce ispat isteriz sonra da tebrik ederiz

Seni anlıyorum yiğitin araç garajınızda yapıldı
naSıl olSa yarışacaz
çok zevkli olur
yiğit hiçbirzaman ve amcaSı benim rakibim olamaz biri abim diğeri kardeşim gibi görürüm
madem dünyanın en hızlı cümleSine takıldı ozaman en yükSek hıza çıkan r benim r diğeilm tatlıya bağlanSın.kaSım ayındada ölçüm yapar koyarım
yiğtte belgeler olay biter.yiğit iyi olurSa ben ikinci olurum :icon_tup: ama dünya ama türkiye
amaç burada emek edlmiş
yiğitin aracıda türkiyeden benim araçta türkiyeden

FET
17-08-2013, 00:19
Seni anlıyorum yiğitin araç garajınızda yapıldı
naSıl olSa yarışacaz
çok zevkli olur
yiğit hiçbirzaman ve amcaSı benim rakibim olamaz biri abim diğeri kardeşim gibi görürüm
madem dünyanın en hızlı cümleSine takıldı ozaman en yükSek hıza çıkan r benim r diğeilm tatlıya bağlanSın.kaSım ayındada ölçüm yapar koyarım
yiğtte belgeler olay biter.yiğit iyi olurSa ben ikinci olurum :icon_tup: ama dünya ama türkiye
amaç burada emek edlmiş
yiğitin aracıda türkiyeden benim araçta türkiyeden

Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın şimdiden iki tarafa da başarılar diliyorum
İyi olan kazansın :icon_tup:

sadikbeyazit
17-08-2013, 00:20
Maşallah iyi iş kazasız belasız....

ethm
17-08-2013, 00:22
Masallah kazasiz belasiz

yiğit
17-08-2013, 00:29
Bizde emme manifoldu var bazı ekstralarımızda var tabi onun dışında.şuan bile 1.55 basınçta 490hp yi gördük zaten.bikaç eksik var onlarıda tamamlayıp basıncı açıcaz bakıcaz kaç çıkıcak.bitince deneyip süreleri yine paylaşırım zaten.Aramızda lafı olmaz geçmek geçilmek sorun değil deneriz keyif alırız yardımlaşırız.ama 7sn altı banko çıkıcak eminim.

ümitech
17-08-2013, 00:48
maşallah kardeşim..
herbir yerinde ayrı ayrı emek olan bi aracın var..
kazasız belasız..

ümitech
17-08-2013, 00:49
Bizde emme manifoldu var bazı ekstralarımızda var tabi onun dışında.şuan bile 1.55 basınçta 490hp yi gördük zaten.bikaç eksik var onlarıda tamamlayıp basıncı açıcaz bakıcaz kaç çıkıcak.bitince deneyip süreleri yine paylaşırım zaten.Aramızda lafı olmaz geçmek geçilmek sorun değil deneriz keyif alırız yardımlaşırız.ama 7sn altı banko çıkıcak eminim.

slmlar yiğit,
stock internal ilemi 490 hp yi gördünüz? eger öle ise bu biraz risk sayılmazmı ?
motor içi ekipmanlarını yaptıktan sonra herşey iyi güzel giderken enjektör olayı size engel olmayacak mı?
çünkü 620 cc rs4 enjektörleride biryerde dama diyor bunu hepimiz bilioruz..
maşallah aracına , kazasız belasız..

Dem-Er
17-08-2013, 01:33
Melihçim maşallah arabana.Allah kaza bela vermesin kardeşim.
Videonu seyretmeye başladım o dünyanın en hızlı Golf R ını görünce dedimki Melih bomba bir sğre çıkardı.Fakat göremeyince aslında kafamda karıştı.sanırım sen tahmini çıkacak süreye göre en hızlı kelimesini kullandın.ama APR nin 400mt 10.7 giden arabası var.tahminim bu araç 100-200 6 sn civarları yürüyordur.yanılada bilirim ama ama daha geç olamaz.
APR Australia's Street Legal 10 Second Quarter Mile Golf R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WiPRPbDVCTY)
Bu video yu illaki görmüşsündür amacım sana muhalefet yapmak değil sakın yanlış anlama ama offical bir sitede paylaşma bence.avusturalyada rudy nin de tekerlekte 300+kw aldığını düşünürsek onunda 6sn civarları 100-200 ünün olduğunu tahmin etmek zor değil.
Ben bunları bilgin olsun diye söylüyorum kardeşim.Ayrıca bizim için artık bu saatten sonra 7 sn altını koşturmamız hedef olmalı ki bizim hedef bu yönde.Doğru işler yapılırsa bence hiçte zor değil.

Dem-Er
17-08-2013, 01:49
slmlar yiğit,
stock internal ilemi 490 hp yi gördünüz? eger öle ise bu biraz risk sayılmazmı ?
motor içi ekipmanlarını yaptıktan sonra herşey iyi güzel giderken enjektör olayı size engel olmayacak mı?
çünkü 620 cc rs4 enjektörleride biryerde dama diyor bunu hepimiz bilioruz..
maşallah aracına , kazasız belasız..

Yiğit yazmıştı stock internalle 7.4 çıkarmıştıkki aslında basıncı 1.85 e alıp avansıda yakıta göre max.a getirseydik 7 civarı gibi bir sürede alırdık.neden yapmadık stg.4 geçeceğimiz için fazla kastırmak istemedik.***** motorun stock limiti belli.
490hp yi motorun içi yapılıyken çok düşük bir basınçta denerken aldık.

-HAKTAN-
17-08-2013, 02:08
Cümle içinde bu S'ler niye büyük yazılıyor melih senin için extra bi anlammı içeriyor?

ice
17-08-2013, 02:13
Araba iyi güzel maşallah ta dünyanın en hızlı golf r'i demek komik olmuş biraz. Nedir yani 30r turbo takınca en hızlı mı olunuyor ? Bunun 35 - 37 - 40'i vs var oğlu var :) Art niyet yok sadece en hızlı en temiz en en en sevmediğim iddialı kavramlardir ...

typermelih
17-08-2013, 07:49
Araba iyi güzel maşallah ta dünyanın en hızlı golf r'i demek komik olmuş biraz. Nedir yani 30r turbo takınca en hızlı mı olunuyor ? Bunun 35 - 37 - 40'i vs var oğlu var :) Art niyet yok sadece en hızlı en temiz en en en sevmediğim iddialı kavramlardir ...

şuan tsi araçlara zaten takılan turbolar ne büyüklükte olursa olsun
çıkan güc aynı oluyor.bu sebeple bendeki x3076 bile bu varolan enjektörlere bile fazla geliyor.

sizin sevmediğiniz kavramlar,araçlarına çok emek edenler için,onların mutlulukları olabilir

typermelih
17-08-2013, 07:51
Cümle içinde bu S'ler niye büyük yazılıyor melih senin için extra bi anlammı içeriyor?

herhangi bir anlamı yok,sadece evimdeki bilgisayarın s tuşu 1 yıldır çalışmıyor,yaptırmak için fırsatını bulamıyorum
bu sebeple o an karşıma çıkan ilk s yi kes kopyala yaparak.bu s yi yazabiliyorum.dünkündede büyük denk geldi.sorunlu klavyeyle bişeyler yapmak adamın asabını bozuyor

typermelih
17-08-2013, 08:17
Melihçim maşallah arabana.Allah kaza bela vermesin kardeşim.
Videonu seyretmeye başladım o dünyanın en hızlı Golf R ını görünce dedimki Melih bomba bir sğre çıkardı.Fakat göremeyince aslında kafamda karıştı.sanırım sen tahmini çıkacak süreye göre en hızlı kelimesini kullandın.ama APR nin 400mt 10.7 giden arabası var.tahminim bu araç 100-200 6 sn civarları yürüyordur.yanılada bilirim ama ama daha geç olamaz.
APR Australia's Street Legal 10 Second Quarter Mile Golf R - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=WiPRPbDVCTY)
Bu video yu illaki görmüşsündür amacım sana muhalefet yapmak değil sakın yanlış anlama ama offical bir sitede paylaşma bence.avusturalyada rudy nin de tekerlekte 300+kw aldığını düşünürsek onunda 6sn civarları 100-200 ünün olduğunu tahmin etmek zor değil.
Ben bunları bilgin olsun diye söylüyorum kardeşim.Ayrıca bizim için artık bu saatten sonra 7 sn altını koşturmamız hedef olmalı ki bizim hedef bu yönde.Doğru işler yapılırsa bence hiçte zor değil.

abim merhaba nasılsın
öncelikle vermiş olduğun bu apr nin
sence tsi motor kullandıkları bile şüpheli değilmivarsayalım öyle bizim araçlardan inat et 150 kg sökersin.ben birara kafayı yemiştim :D kapı içerisindeki çelik bariyerleri tampon demirleri vs içini komple sökmeyi bile düşünmüştüm.örneğini vermiş olduğun apr nin aracı heryeri sökük gibi geliyor.ayrıca bence bu araç 0-400 için tasarlanmış gibi...abi buna inan bak ben 2.5 yıldır bu tsi motorla yatıp kalkıyorum.destekle verilerin böyle çıkması olası,ama bizim gibi hobisi olan aracını gündelik kullanıpta kendi çapında birçok şeyi imza atmaya çalışan kişilerin araçları bu enjektörlerle500+ YAKALAMAK çok zor.bak zaten allah izin verirse senin aracınla deneyecez.ben senin aracının en az senin kadar gitmesini istiyorum.gitsin ki ben de senin yolunda gidim diyorum açık ve net konuşuyorum bak.sen tamam dediğin anda aracımı tıra bindireceğim.bu araçları neden yaptık denemek için değilmi.ben senide biliyorum sende beni.inan şimdiye kadar bu işin ne havasında nede şovunda oldum.bu videoyuda mehmet mert arkadaşım yaptı böyle bir başlık atmış.banada güzel geldi.ama şöyle düşünmek gerekir ben çok uğraştım çok emek ettim.videolarım heryerde ama başarılı ama başarısız orası kişiye göre değişir.benim bu tsi motorlarda sağlıklı bir 500 hp almak çok zor geliyor.bu daynodan daynoya değişebilir bak.benim değerlerim maho daynoda çıkmıştı.aracın allah izin verirse bittiğinde bi powershopta daynoya çıkar derim.paşaoğlundaki değerle aynıysa.ozaman diyecek birşey yok.çıkmam dersen ben geldiğimde paşaoğlundaki daynoya çıkarım.daha önceden defalarca araçlarım oradakı daynoda çıkmıştı.ben revo delisi değilim.aracınızda takılı olan her parça hava ile ilgili(havayı daha çabuk alma daha yoğun alma daha soğuk alma gibi gibi gibi ) ama bu araçların derdi hava değilki.yoksa ben çokta almıştım sizdeki olan parçaları.bak yiğit 1.55 de 490 hp aldık diye.bu değerler düşük basınçta çıkabiliyor.ama basıncı açınca araç fakire kalacak.işşallah ben yanlış biliyorumdurda.sizde bize örnek olursunuz.bunu tüm kalbimle söylüyorum
saygılar canım abim

CLIORS
17-08-2013, 08:23
şu sayfada en hızlı benim kavgasının yapılması bile memlekette güzel işler yapıldığının göstergesidir.

typermelih
17-08-2013, 08:38
şu sayfada en hızlı benim kavgasının yapılması bile memlekette güzel işler yapıldığının göstergesidir.

ya inan arkadaşım şu sitede neye nasıl davranacağımı şaşırdım.türkiyenin enlerinin form u :icon_tup:
ama marka fanatikliği garaj fanatikliği,yazılım markası fanatikliği,insanları içindeki canavarı çıkarmasına sebep oluyor.ya ne gerek var bunlara.
ya video konuluyor
atıyorum honda bilmem bir ini geçmiş
haydiii hondacılar çıkıyor diğer markanın azına sı....
yazılım içinde öyle başka birşey içinde öyle
neden biz saygı duymayı bilemiyoruz,tebrik edemiyoruz,anlamıyorum
beni cupralar defalarca geçmiştir,geçince cupraya helal olsun yok golf r neden böyle
ya nedeni varmı
cupra her bakımdan avantajlı ki ben cupra hastasıyım,çok istemişimdir beyaz bir cupram olsun :D
neyse duygu yoğunluğu yaşadım sanırım :D

rs2000
17-08-2013, 09:00
turkıyeyı anladımda dunya garıp geldı

Dünya dedigin biz Türklerden dahami zeki ...

typermelih
17-08-2013, 09:32
Dünya dedigin biz Türklerden dahami zeki ...

bende size katılıyorum
türkiye bu konuda deli resmen
ne başarılar var yıllardır kanıtlı hemde
ne arabalar yapıldı bu zamana kadar...

alperkirman
17-08-2013, 09:35
bende size katılıyorum
türkiye bu konuda deli resmen
ne başarılar var yıllardır kanıtlı hemde
ne arabalar yapıldı bu zamana kadar...

ama illaki bizi geçen olur "dünya" çünkü o
bu nedir anlamadım gitti.
bu arada kocaman maaşallah canavara türkiyenin ve dünyanın en hızlı GOLFR ı :)

MertSerhanÖ.
17-08-2013, 09:40
Masallah gercekten cok iyi

mechanic
17-08-2013, 09:56
maşallah Melih, kazasız belasız binersin inşallah. emek veren herkesin eline sağlık.

Yigit-Y
17-08-2013, 10:07
en hızlısı konusunda birşey diyemem fakat video GOLF R'a hiç yakışmamış en yavaşı bile olsa bu özel araca hiç yakışmayan bir video.

SDR_07
17-08-2013, 10:33
maşşallah dostum arabana onlarca masraf ettin yürüttün gece gündüz uğraştın ben yazdığın yazıya hiçbirşey demiyorum iddalı bir kelime demekki araba da iddalı varsa farklı firmaların yaptığı araçlar varsa denensin görülsün arabasına güveniyor adam milletin niye zoruna gidiyorki çok yanlış kelime filan ...... varsa arabanız cıkartırsınız karşısına gecersiniz başarılı bir araç yaptıgınızı anlarız ve türkiyede böyle giden golf R gurur verici

i-vtec07
17-08-2013, 10:36
maşallah belli çok emek var kazasız belasız :)

Ertug_T.
17-08-2013, 10:41
Masallah harika gercekten :)

emre.ates
17-08-2013, 10:47
Maşallah abi emeğine sağlık öncelikle yapılan emek harcanan zaman ve nakit ve ortaya çıkan sonuçlar ortada her kes ordaki kelimeye takılmış evet tartışılır ve tarıtışılsın rekabet ortamı olsun ki ülkemizde kaliteli araçlar görelim kurgurlanalım kazasız belasız kullanman dileğiyle.

RSX
17-08-2013, 10:59
Maşallah adanamızın hızlısına

dragon07
17-08-2013, 11:05
video iyi degil ama adam cıkartmıs malı ortaya koymus benim mal bu kadar demiş,daha hızlısı çıkar denenir kiminki daha hızlı hepimiz görürüz.bikerede birbirimize destek olalım arkadaş :D

yani bikaç üst postta diger golf sahipleri bizde bikaç extra var demiş,bu parçalar neler faydası neler sende bundan tak melih yada melihte extra parça vardır şu şöyle bu böyle diye paslaşmak lazım :) desinlerki dünyadaki en hızlı 3 golf trde...

SekoLive
17-08-2013, 11:06
video iyi degil ama adam cıkartmıs malı ortaya koymus benim mal bu kadar demiş,daha hızlısı çıkar denenir kiminki daha hızlı hepimiz görürüz.bikerede birbirimize destek olalım arkadaş :D

yani bikaç üst postta diger golf sahipleri bizde bikaç extra var demiş,bu parçalar neler faydası neler sende bundan tak melih yada melihte extra parça vardır şu şöyle bu böyle diye paslaşmak lazım :) desinlerki dünyadaki en hızlı 3 golf trde...
bu fıkadaki mevzu gibi dimi efe :)

Temel ölmüş. Hesap kitap derken cehennemlik olmuş. Bir tane zebani Temel'i cezasını çekeceği çukura doğru götürüyormuş. Her milletin ayrı bir çukuru varmış ve her çukurun başında da bir zebani duruyormuş ve çıkmaya çalışan olursa mızrağıyla iterek geri düşürüyormuş. Sadece Türkler'in başında zebani yokmuş. Temel merak edip:

- Neden Türkler'in başında zebani bulunmuyor? diye sormuş. Zebani de gerek yok. Zaten onlardan biri çıkmaya çalışırsa diğerleri de onu çekip geri düşürüyorlar, demiş.

araban cok başarılı abi maşallah :)

Cupra03
17-08-2013, 11:16
745 PS HGP VW Golf vs. Lamborghini Gallardo LP !!! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bJU0T1liw68)

745 ps denilmiş:)

Maşallah NM ye

cagdash10
17-08-2013, 11:17
sesi ve rengi 10 numara:) masallah adanamızın aracına

Dookan
17-08-2013, 11:18
maşallah.bende 2.5 bar bassam 7 saniye yaparmıyım ki :D

i-vtec07
17-08-2013, 11:19
745 PS HGP VW Golf vs. Lamborghini Gallardo LP !!! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=bJU0T1liw68)

Maşallah NM ye

edit o golf te 3.6 falan yazıyo bazı yerlerde 2.0 diğil galiba :):)

http://www.youtube.com/watch?v=GblRdt4CWA0

Streamroller
17-08-2013, 11:30
Merhaba
videonun giriş ve sonuç kısmında hangi programı kullandınız ? :)

typermelih
17-08-2013, 11:52
nm ile yazdığınız güzel düşünceler için çok teşekkürler
biz türk milleti çok hırslıyız :) neden böyle bilmiyorum
yabancı formlarda bukadar birşeyin üstüne giden hırs yapan inat eden ben daha görmedim.
emek eden herkesin aracı işşallah yürür
saygılar

ümitech
17-08-2013, 11:53

Maşallah NM ye

bu golf R hgp nin 3.2 litre motorlu aracı 2.0 litre değil

Levent Y.
17-08-2013, 11:56
Dunyada bu denli yapili olan 10 civari golf r var. bunlardan ikisi avustralyada , 2 aracta da gtx3071 var. APR in motor dahil yapmis oldugu 5-6 civari Gtx2867 li var ki biri avustralyada. Romanyadaki adam var arabasini yeni yapti ektra enjektor olmadan 600 kusur beygir aldik diyo, hic bir sekilde mumkun degil, sadece reklam ve dyno show onlarinkisi. Bu araclarin disinda iki tane de turkiyede var melih ve yigitlerinki.. Belki en en hizli iyi va degildir ama bu iki arac kadar videosu olan golf r yok dunyada baska stage 3 ve 4 halleri ile. Ayrica bu araclar yeni de yapilmadi uzun zamandir boyleler bu sekilde kullaniliyolar, o yuzden ikinizi de tebrik ederim..

Melihin araba revoya gore yazin 4 derecede avansta -2,5 egimde 7,9 yapiyo, defalarca olctum , 17 jant bagaj yok ve recaro pole position lar ile arka koltuklar yerinde olucak sekilde. Yanliz bu olcumlerde dsg cok yavas vites atiyodu. Onun duzelmis hali ile 7,5 yapicagini dusunuyorum. 465 degil 500 olsa da 7 den cok yapmaz. Sizin 7,4 un dbn i var mi ve ya egim kacti yigit? Bu aracin 500 ye ulasmasi icin mutlak yakit konmasi gerekiyo bana gore. Defalarca dyno run yaptik ordan biliyorum... Yakitsiz avans yemiyo arac.

Bu arada arac 2 litre tsi degil , TFSI sunuda karistirmayalim artik nolur:)

Mehmetmert
17-08-2013, 12:09
-Videoyu ben yaptım arkadaşlar,Sony Vegasta ilk video yapımım idi.
-Girişi ve bitirişi Sony Vegasta kullanarak yaptım zaten en çok uğraştıranda o oldu.
-Gelelim gelişmeye Melih abinin videoları var youtubede ama böyle fazla atraksiyonlu olanlar yok.
-Mesela bir tane 301 dediği video var ama 360p...
-Birde videolarda benim yaptığım hatalarda var,mesela GTX3076 TURBO KİT yazıyor başta,ingilizcede büyük "İ" harfi olmaz biliyorsunuz...
-Yada son bitirişte revo yazarken "R harfleri büyük kaçmış...vs hatalar dolu...
-Melih abi bana demediki Mert bana bir video yap,şöyle şöyle olsun...vs falan diye.Benim aklımda video programını öğrenmek vardı.Onuda Melih abiye yapayım dedim.Başlangıcı yaptım,bitirişide yaptım ama ortalar? Onuda bende olan ama öylesine bir buluşmada çektiğim videolardan ekledim.
-Yani en kötü tripodu bile kullanmaktan aciz değiliz ama o gün anı olarak kalsın diye çekmiştim videoları,böyle yapalım diye değil.
-Elimdeki videolar bunlar idi,bunları kullanarakta en iyi böyle oldu...
http://www.youtube.com/watch?v=onsGaCNj06w
http://www.youtube.com/watch?v=6z-lsO2zpao
http://www.youtube.com/watch?v=O4Hu5cgn-o4
http://www.youtube.com/watch?v=TAbpqcdhcOw

Yani dediğim gibi buna ilk video denemesi diyebiliriz.Sorun değil ya çok yakında çekeriz adam akıllı bir video ara kısımlar için :)
Dünyanın en Hızlı Golf R'nın 100-200,gerekirse daha kaliteli top speed'i...vs herşey çekilir kısa zamanda.Bunda trailer diyebiliriz :)

Edit:Hızlı,yavaş,en iyisi,en iyisi değil,stage3-stage4 o kısımlara ben girmiyorum,ben eldekilerle en iyisini yapmaya çalıştım sadece o kadar...Elimdei videolarda bunlardır...
http://www.youtube.com/user/erdoganmehmetmert/videos

iynn-RS
17-08-2013, 12:12
@Levet Y.

zaten enjektör yetersız kalmıyormu bu araçlarda. yakıt yaptığın zaman enjektör hıc yetıstıremıyecek yanlısmı bılıyorum ben?

Sarper55
17-08-2013, 12:18
-Videoyu ben yaptım arkadaşlar,Sony Vegasta ilk video yapımım idi.
-Girişi ve bitirişi Sony Vegasta kullanarak yaptım zaten en çok uğraştıranda o oldu.
-Gelelim gelişmeye Melih abinin videoları var youtubede ama böyle fazla atraksiyonlu olanlar yok.
-Mesela bir tane 301 dediği video var ama 360p...
-Birde videolarda benim yaptığım hatalarda var,mesela GTX3076 TURBO KİT yazıyor başta,ingilizcede büyük "İ" harfi olmaz biliyorsunuz...
-Yada son bitirişte revo yazarken "R harfleri büyük kaçmış...vs hatalar dolu...
-Melih abi bana demediki Mert bana bir video yap,şöyle şöyle olsun...vs falan diye.Benim aklımda video programını öğrenmek vardı.Onuda Melih abiye yapayım dedim.Başlangıcı yaptım,bitirişide yaptım ama ortalar? Onuda bende olan ama öylesine bir buluşmada çektiğim videolardan ekledim.
-Yani en kötü tripodu bile kullanmaktan aciz değiliz ama o gün anı olarak kalsın diye çekmiştim videoları,böyle yapalım diye değil.
-Elimdeki videolar bunlar idi,bunları kullanarakta en iyi böyle oldu...
Golf R Revo Stage4 vs Golf 1.4tsi 160 Stock Drag - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=onsGaCNj06w)
NM Golf R vs White GolfR - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6z-lsO2zpao)
Golf R Slow Ride - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=O4Hu5cgn-o4)
NM Golf R On Street - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=TAbpqcdhcOw)

Yani dediğim gibi buna ilk video denemesi diyebiliriz.Sorun değil ya çok yakında çekeriz adam akıllı bir video ara kısımlar için :)
Dünyanın en Hızlı Golf R'nın 100-200,gerekirse daha kaliteli top speed'i...vs herşey çekilir kısa zamanda.Bunda trailer diyebiliriz :)

Edit:Hızlı,yavaş,en iyisi,en iyisi değil,stage3-stage4 o kısımlara ben girmiyorum,ben eldekilerle en iyisini yapmaya çalıştım sadece o kadar...Elimdei videolarda bunlardır...
Mehmet Mert Erdogan - YouTube (http://www.youtube.com/user/erdoganmehmetmert/videos)

Golf forumunun gururu Mehmet Mert Erdoğan :)

Levent Y.
17-08-2013, 12:25
@iynn-rs evet bu enjektorler 1,82 bar olmasi lazim bu seviyede yuzde yuz calisiyo, o yuzden daha fazla basinc basamiyosun. Yakit olsa avans 4 den 6 lara cekilir o zamanda 490 a yakin bi guce ulasir. Suan 1,7 civarlari basiyo zaten. Ama bence bu setupta en mantikli turbo gtx3071 , 76 da 5 ile 8 bin arasindaki devir bandini kullaniyosun, 71 de ise 4 binlerden 7750 civarina kadar.. Hem daha uzun bi band hemde turbo lag az.. Ama 76 ustlerde daha verimli tabi yinede bence ideal turbo gunumuz kosullarinda gtx3071r

typermelih
17-08-2013, 12:42
zaten denediğimizde neyin iyi neyin kötü olduğu çıkacak
belki turboyu değiştirebilirim ileride
zaten allah izin verirse bu araç oğlum gibi.allah sattırmasın

Mehmetmert
17-08-2013, 12:45
Merhaba
videonun giriş ve sonuç kısmında hangi programı kullandınız ? :)

Merhaba , Sony Vegas kullandım...

dragon07
17-08-2013, 12:50

Temel ölmüş. Hesap kitap derken cehennemlik olmuş. Bir tane zebani Temel'i cezasını çekeceği çukura doğru götürüyormuş. Her milletin ayrı bir çukuru varmış ve her çukurun başında da bir zebani duruyormuş ve çıkmaya çalışan olursa mızrağıyla iterek geri düşürüyormuş. Sadece Türkler'in başında zebani yokmuş. Temel merak edip:

- Neden Türkler'in başında zebani bulunmuyor? diye sormuş. Zebani de gerek yok. Zaten onlardan biri çıkmaya çalışırsa diğerleri de onu çekip geri düşürüyorlar, demiş.

Hay yaşa sen serkan türkiyenin durumu aynen böyle ama rekabet olmazsada ilerlemede olmaz tek düze olur herşey oda zevkli olmaz galiba :))

typermelih
17-08-2013, 13:19

:) aynen ya nedeyim
bizler çok bencil insanlarız
hep benim param olsun
hep ben herşeyin en iyisini yiğeyim
en iyi tatili ben yapayım
en iyi araba benim olsun
ama biri bunları yapınca kıskanırız çekemeyiz
engel olmaya çalışırız.gözümüzle yeriz adama resmen
taktir etmeyiz saygı duymayız
yardımcı olmayız ve daha neler neler

yiğit
17-08-2013, 14:31
Dediğiniz gibi enjektörlerin limitine yaklaştık,ne kadar daha basınç açabilicez ne kadar daha güç çıkıcak onu ayar bitince görücez.gerekirse yakıtta koyar bakarız duruma.benim 7.4 ölçtüğüm yer kavacığa doğru giderken uzun bi iniş var orası -2.8 eğim civarı olması lazım,1.8 basınçla 19jant ve sadece arka koltuklar sökük şekilde çıktı,onun dışında istikrarlı şekilde zaten 7.5-7.6 sürekli çıkıyodu hatta defalarca ölçtüm.Şuan stage 4 ayarıda bitsin yine çıkıp ölçücem bakalım ilerleme ne kadar olucak ama yine söylüyorum 7sn altı banko çıkıcak.çıkmaması için bir engel yok.yurtdışında yapılan diğer araçlarda belki daha hızlı ama onlarında hiç ölçtüğü süre yada videosu yok.gtx3071 bencede en mantıklı turbo eğer sadece topspeed koşturulmicaksa.deneyip görücez en güzeli,eğer ekstra enjektör işi yapılmicaksa gtx3071den daha büyüğünede gerek yok zaten.daha iyi bi sonuç çıkarsa küçültmen iyi olacaktır.

Chatin
17-08-2013, 14:46
Yazılar falan neden İngilizce anlamadım ama illa İngilizce yazacaksanız videoyu hazırlayan arkadaşa söyleyin de büyük İ harfi yok İngilizce'de. Onun yerine I kullanmanız lazım.

Araba çok güzel ama video cidden çok kötü. Yine de maşallah. Kazasız belasız.

Levent Y.
17-08-2013, 14:50
Dediğiniz gibi enjektörlerin limitine yaklaştık,ne kadar daha basınç açabilicez ne kadar daha güç çıkıcak onu ayar bitince görücez.gerekirse yakıtta koyar bakarız duruma.benim 7.4 ölçtüğüm yer kavacığa doğru giderken uzun bi iniş var orası -2.8 eğim civarı olması lazım,1.8 basınçla 19jant ve sadece arka koltuklar sökük şekilde çıktı,onun dışında istikrarlı şekilde zaten 7.5-7.6 sürekli çıkıyodu hatta defalarca ölçtüm.Şuan stage 4 ayarıda bitsin yine çıkıp ölçücem bakalım ilerleme ne kadar olucak ama yine söylüyorum 7sn altı banko çıkıcak.çıkmaması için bir engel yok.yurtdışında yapılan diğer araçlarda belki daha hızlı ama onlarında hiç ölçtüğü süre yada videosu yok.gtx3071 bencede en mantıklı turbo eğer sadece topspeed koşturulmicaksa.deneyip görücez en güzeli,eğer ekstra enjektör işi yapılmicaksa gtx3071den daha büyüğünede gerek yok zaten.daha iyi bi sonuç çıkarsa küçültmen iyi olacaktır.

Süre son derece makul eğime oranla hesaplarda ortusuyo 465 ile sizden daha hafif ama dsg sorunlu iken 7,9 yaptım, daha agır olmasına karsın 475 hp -2,8 eğimde 7,4 mantıklı gayet.. Ama yinede araba 500-505 hp olsa yakıtla 7 sn altına inmesi bana zor geliyo. Bittiği zaman istersen kemer de ki -2,5 eğim olan yere gider olcum yaparız yigit, orda sapak oldugu icin defalarca denemek mumkun... 7,9 u ben orda yaptım..

Süre konusunda turboları karşılastırınca su agır basıyo, bizim arabalar 4. viteste 4 bin devirde 100 km hıza yakın oluyolar gtx3071 ile 4 de 100 km hız da basınca direk turbo doluyo ve sonra tek vites atıyosun, 3076 turbo 5 binde doluyo 3 viteste olman lazım ve 2 vites atıyosun. Bu yüzden kilolar eşit olsa bile 100-200 de buyuk turbo daha verimsiz bence.. Ama su da var buyuk turbo yukarlarda daha verimli yani 200 den sonra daha iyi spool ediceği için daha basarılı hızlanma verileri sunabilir..

yiğit
17-08-2013, 15:13
Süre son derece makul eğime oranla hesaplarda ortusuyo 465 ile sizden daha hafif ama dsg sorunlu iken 7,9 yaptım, daha agır olmasına karsın 475 hp -2,8 eğimde 7,4 mantıklı gayet.. Ama yinede araba 500-505 hp olsa yakıtla 7 sn altına inmesi bana zor geliyo. Bittiği zaman istersen kemer de ki -2,5 eğim olan yere gider olcum yaparız yigit, orda sapak oldugu icin defalarca denemek mumkun... 7,9 u ben orda yaptım..

Süre konusunda turboları karşılastırınca su agır basıyo, bizim arabalar 4. viteste 4 bin devirde 100 km hıza yakın oluyolar gtx3071 ile 4 de 100 km hız da basınca direk turbo doluyo ve sonra tek vites atıyosun, 3076 turbo 5 binde doluyo 3 viteste olman lazım ve 2 vites atıyosun. Bu yüzden kilolar eşit olsa bile 100-200 de buyuk turbo daha verimsiz bence.. Ama su da var buyuk turbo yukarlarda daha verimli yani 200 den sonra daha iyi spool ediceği için daha basarılı hızlanma verileri sunabilir..
Genelde aynı yerde ölçüyorum senin dediğin yerdede bi ölçer bakarız o zaman.dediğin gibi ben 100km lerdeyken tam turbo dolmuş oluyo 3076 çok yukarda kalıyo.şuan bile 490hp zaten biraz daha basınç açma şansımız var artı yakıt koyarsak 520-530hp çıkacaktır tahminen,7sn altı bencede çok zor değil yinede ölçüp görücez bakalım bnm hedefim 6.5-6.9 arası

TigeR
17-08-2013, 15:14
video pek olmamış gerçi arkadaş da söylemiş zaten ama araç cidden on numara geçen optimumda da gördüm hemen dikkati çekiyor maşallah melih abi çok uğraştın umarım istediğin gibi olur

Levent Y.
17-08-2013, 15:22
Genelde aynı yerde ölçüyorum senin dediğin yerdede bi ölçer bakarız o zaman.dediğin gibi ben 100km lerdeyken tam turbo dolmuş oluyo 3076 çok yukarda kalıyo.şuan bile 490hp zaten biraz daha basınç açma şansımız var artı yakıt koyarsak 520-530hp çıkacaktır tahminen,7sn altı bencede çok zor değil yinede ölçüp görücez bakalım bnm hedefim 6.5-6.9 arası
Evet bende 4 de 4 bin de 100 de basıyorum zaten k04 dolmus oluyo sizinkide tam orda doluyodur.. Aynen olceriz. Tabii şimdi iki dyno illaki farklı olcuyodur falan ama hesaplar cok basit bu enjektor ile yakıtla bile araba anca 500 hp oluyo. Egzantrik, stroker, enjektor, kit halinde cylinder head bu arabanın eksikleri bunlar olmadıgı surece ki enjektor isi cozulmeyecek gibi duruyo, bu arabanın daha da hızlanması mumkun değil, ekstra enjektor isi tabıkı bı secenek ama bana gore cok yarıs bazlı yapıyo aracı, ekstra benzin hattı onları kontrol etmek vs. Herkes kolay diyo ama ben oldukca zor buluyorum... O yuzden bence suanki en mantıklı setup stage 3 yapıp motor a hıc dokunmadan binmek..

Siz bitirince konusuruz bi gun beraber olcume gideriz bende olcmek istiyorum zaten...

yiğit
17-08-2013, 15:45
Evet bende 4 de 4 bin de 100 de basıyorum zaten k04 dolmus oluyo sizinkide tam orda doluyodur.. Aynen olceriz. Tabii şimdi iki dyno illaki farklı olcuyodur falan ama hesaplar cok basit bu enjektor ile yakıtla bile araba anca 500 hp oluyo. Egzantrik, stroker, enjektor, kit halinde cylinder head bu arabanın eksikleri bunlar olmadıgı surece ki enjektor isi cozulmeyecek gibi duruyo, bu arabanın daha da hızlanması mumkun değil, ekstra enjektor isi tabıkı bı secenek ama bana gore cok yarıs bazlı yapıyo aracı, ekstra benzin hattı onları kontrol etmek vs. Herkes kolay diyo ama ben oldukca zor buluyorum... O yuzden bence suanki en mantıklı setup stage 3 yapıp motor a hıc dokunmadan binmek..

Siz bitirince konusuruz bi gun beraber olcume gideriz bende olcmek istiyorum zaten...
İki dyno farklıda ölçse farketmez önemli olan süreler sonuçta.bu enjektör ve yakıtla 500hp revoda limit olabilir ama biz daha 490ı basıncı limite gelmeden yakıtsız aldık biraz basınç ve yakıtla daha üstüne çıkmak zor değil custom yazılımında artıları var sonuçta revoda öyle diye o aracın limiti o diye bşey yok daha üstüde olması muhtemel bi durum ölçüp görmek lazım net bişey demek için.çok para harcamadan çok uğraşmadan günlüğede sorunsuz binmek için stage 3 ideal bi setup tabiki

CocoRe
17-08-2013, 15:52

arabalara dünyanın alicengizini yapiosunuz hanginiz cikipta yazdi benim arabamda şu var bu var diye peeeehhh dinime küfreden müslüm olsa bari :D:D

zafa38
17-08-2013, 16:01
Maşallah Melih abicim Sevindim seni arabanla mutlu görünce herşey umarım hep böyle gönlünce olur cok sıkıntı çektin.
''The Fastest 2.0tsi Golf R On The World'' İthamı aracına yakışmış. Diğer Golf R lar ile rekabetini görmek istiyoruz artık senin gibi rakipte bulunmaz aracını deneme olan yere çekiciyle hemen yollatırım diyosun Maşallah emeğine aracına :)

Dem-Er
17-08-2013, 19:03
abim merhaba nasılsın
öncelikle vermiş olduğun bu apr nin
sence tsi motor kullandıkları bile şüpheli değilmivarsayalım öyle bizim araçlardan inat et 150 kg sökersin.ben birara kafayı yemiştim :D kapı içerisindeki çelik bariyerleri tampon demirleri vs içini komple sökmeyi bile düşünmüştüm.örneğini vermiş olduğun apr nin aracı heryeri sökük gibi geliyor.ayrıca bence bu araç 0-400 için tasarlanmış gibi...abi buna inan bak ben 2.5 yıldır bu tsi motorla yatıp kalkıyorum.destekle verilerin böyle çıkması olası,ama bizim gibi hobisi olan aracını gündelik kullanıpta kendi çapında birçok şeyi imza atmaya çalışan kişilerin araçları bu enjektörlerle500+ YAKALAMAK çok zor.bak zaten allah izin verirse senin aracınla deneyecez.ben senin aracının en az senin kadar gitmesini istiyorum.gitsin ki ben de senin yolunda gidim diyorum açık ve net konuşuyorum bak.sen tamam dediğin anda aracımı tıra bindireceğim.bu araçları neden yaptık denemek için değilmi.ben senide biliyorum sende beni.inan şimdiye kadar bu işin ne havasında nede şovunda oldum.bu videoyuda mehmet mert arkadaşım yaptı böyle bir başlık atmış.banada güzel geldi.ama şöyle düşünmek gerekir ben çok uğraştım çok emek ettim.videolarım heryerde ama başarılı ama başarısız orası kişiye göre değişir.benim bu tsi motorlarda sağlıklı bir 500 hp almak çok zor geliyor.bu daynodan daynoya değişebilir bak.benim değerlerim maho daynoda çıkmıştı.aracın allah izin verirse bittiğinde bi powershopta daynoya çıkar derim.paşaoğlundaki değerle aynıysa.ozaman diyecek birşey yok.çıkmam dersen ben geldiğimde paşaoğlundaki daynoya çıkarım.daha önceden defalarca araçlarım oradakı daynoda çıkmıştı.ben revo delisi değilim.aracınızda takılı olan her parça hava ile ilgili(havayı daha çabuk alma daha yoğun alma daha soğuk alma gibi gibi gibi ) ama bu araçların derdi hava değilki.yoksa ben çokta almıştım sizdeki olan parçaları.bak yiğit 1.55 de 490 hp aldık diye.bu değerler düşük basınçta çıkabiliyor.ama basıncı açınca araç fakire kalacak.işşallah ben yanlış biliyorumdurda.sizde bize örnek olursunuz.bunu tüm kalbimle söylüyorum
saygılar canım abim

Selam canım kardeşim gayet iyiyim.Seninde mutlu olmana sevindim inan.Bir ara moralin çok bozuktu Yiğitle ara ara konuşup acaba ne yaptı ses seda yok diyorduk konu açmışsın güzel olmuş ;)
Araçlarımız farklı garajlarda yapılıyor inanıyorum ki farklı sonuçlarda çıkacaktır.ustalarımız farklı bilgi deneyim ve tecrübelerde farklı.senin zaten şu andaki sürelerin gerçekten çok iyi fakat bu yeni setup ında süre almadan böyle iddalı bir kelime kullanmanı pek anlayamadım hepsi bu.yoksa verilen emek harcanan para ortada.tabikkide bununla gurur duymak en büyük hakkın.Bu lafımdan bazı arkadaşlar kıskançlık duyduğumu ima etmeye çalışmışlar ki bu çok çocukça.aracın stg 3 te ki süreleri belli stg 4 te de yapacağı süreleri tahmin ediyoruz ama en hızlısı budur diyemeyiz.yapmadan görmede denemeden süre almadan konuşmak hiç bir şey ifade etmez.yapacaz yayınlıycaz inşallah.
Bu güne kadar hiç bir araçla roll yapmadık seninle seve seve yaparım kardeşim.bizim aramızda idda olmaz ancak keyif zevk olur.yaptığımız işleri doğrulatmış oluruz.hatalarımız varsa düzeltiriz.ancak bizi bunlar ileriye taşır.yoksa sabaha kadar atar gider yapıyorlarda ne elde ediyorlar anlamıyorum.kendilerini tatminden başka bişi yaptıkları yok.
Esas olay 500+ üzerine çıkamazsınız 7 sn altına inemezsinize geldi konu:o bunada bakacaz artık ne diyim.inşallah yaparızda bir ilk olur.görüşmek üzere....:heyoo:

PS:Apr nin diğer videolarında araçlarının sökülmediğini hatta street tire la olduğunu hatta bazılarında pompa yakıtlı olduğunu yazıyorlar.ben doğru olduğuna ianamak istiyorum.adamlar 2 ay evvel TR deydiler.bu konu hk.BTG Murat la görüştük yalan olacağını sanmıyorum.Adamların dediği bir laf var altı cizilmesi ve araştırılması gerekiyor.''BASINÇ DEMEK GÜÇ DEMEK DEĞİLDİR'' diye.aslında ciddi mantıklı.Tr de mantık şu.aç basıncı ver avansı koy yakıtı işlem tamam :)

ümitech
17-08-2013, 20:48
Selam canım kardeşim gayet iyiyim.Seninde mutlu olmana sevindim inan.Bir ara moralin çok bozuktu Yiğitle ara ara konuşup acaba ne yaptı ses seda yok diyorduk konu açmışsın güzel olmuş ;)
Araçlarımız farklı garajlarda yapılıyor inanıyorum ki farklı sonuçlarda çıkacaktır.ustalarımız farklı bilgi deneyim ve tecrübelerde farklı.senin zaten şu andaki sürelerin gerçekten çok iyi fakat bu yeni setup ında süre almadan böyle iddalı bir kelime kullanmanı pek anlayamadım hepsi bu.yoksa verilen emek harcanan para ortada.tabikkide bununla gurur duymak en büyük hakkın.Bu lafımdan bazı arkadaşlar kıskançlık duyduğumu ima etmeye çalışmışlar ki bu çok çocukça.aracın stg 3 te ki süreleri belli stg 4 te de yapacağı süreleri tahmin ediyoruz ama en hızlısı budur diyemeyiz.yapmadan görmede denemeden süre almadan konuşmak hiç bir şey ifade etmez.yapacaz yayınlıycaz inşallah.
Bu güne kadar hiç bir araçla roll yapmadık seninle seve seve yaparım kardeşim.bizim aramızda idda olmaz ancak keyif zevk olur.yaptığımız işleri doğrulatmış oluruz.hatalarımız varsa düzeltiriz.ancak bizi bunlar ileriye taşır.yoksa sabaha kadar atar gider yapıyorlarda ne elde ediyorlar anlamıyorum.kendilerini tatminden başka bişi yaptıkları yok.
Esas olay 500+ üzerine çıkamazsınız 7 sn altına inemezsinize geldi konu:o bunada bakacaz artık ne diyim.inşallah yaparızda bir ilk olur.görüşmek üzere....:heyoo:

PS:Apr nin diğer videolarında araçlarının sökülmediğini hatta street tire la olduğunu hatta bazılarında pompa yakıtlı olduğunu yazıyorlar.ben doğru olduğuna ianamak istiyorum.adamlar 2 ay evvel TR deydiler.bu konu hk.BTG Murat la görüştük yalan olacağını sanmıyorum.Adamların dediği bir laf var altı cizilmesi ve araştırılması gerekiyor.''BASINÇ DEMEK GÜÇ DEMEK DEĞİLDİR'' diye.aslında ciddi mantıklı.Tr de mantık şu.aç basıncı ver avansı koy yakıtı işlem tamam :)
slmlar abi son yazdıgın cümleye sonuna kadar katılıyorum basınc demek güç demek değildir :icon_tup: yani golf R vardır 2 bar basar 500 hp golf R vardır 2 bar basar 470 hp lerde kalır :) insanlar sanıyo ki 3 bar basıyo vavvvvvvv voooooovvvv araç uçuyo böle bişi yok basınc taki rakam yükselişi hp yükselişi demek değil tam anlamıyla.. rabbim çalışmalarınıza kolaylıklar versin ve emelinize ulaştırsın inşallah bizde böylelikle gurur duyalım ve göğsümüz kabarsın..

bu arada senin aracında ne gibi değişiklikle var abi ?
setup nedir ? yazılımı kim yapıyo ? çalıştığın garaj neresi ?

rast gele..

yiğit
17-08-2013, 22:57
slmlar abi son yazdıgın cümleye sonuna kadar katılıyorum basınc demek güç demek değildir :icon_tup: yani golf R vardır 2 bar basar 500 hp golf R vardır 2 bar basar 470 hp lerde kalır :) insanlar sanıyo ki 3 bar basıyo vavvvvvvv voooooovvvv araç uçuyo böle bişi yok basınc taki rakam yükselişi hp yükselişi demek değil tam anlamıyla.. rabbim çalışmalarınıza kolaylıklar versin ve emelinize ulaştırsın inşallah bizde böylelikle gurur duyalım ve göğsümüz kabarsın..

bu arada senin aracında ne gibi değişiklikle var abi ?
setup nedir ? yazılımı kim yapıyo ? çalıştığın garaj neresi ?

rast gele..
Aynen öyle herşey basınç değil güç almak için başka faktörlerde var.araç stage 4 oldu ayarda şuan.paşaoğlu yapıyo herşeyini.

dragon07
18-08-2013, 01:40
arabalara dünyanın alicengizini yapiosunuz hanginiz cikipta yazdi benim arabamda şu var bu var diye peeeehhh dinime küfreden müslüm olsa bari :D:D

kardeş artık bizde pd ciyiz ayık ol tavrımızı ona göre takınalım delmeye gelcez seni :D

TYPERHAKAN
18-08-2013, 10:08
İki dyno farklıda ölçse farketmez önemli olan süreler sonuçta.bu enjektör ve yakıtla 500hp revoda limit olabilir ama biz daha 490ı basıncı limite gelmeden yakıtsız aldık biraz basınç ve yakıtla daha üstüne çıkmak zor değil custom yazılımında artıları var sonuçta revoda öyle diye o aracın limiti o diye bşey yok daha üstüde olması muhtemel bi durum ölçüp görmek lazım net bişey demek için.çok para harcamadan çok uğraşmadan günlüğede sorunsuz binmek için stage 3 ideal bi setup tabiki

Yigit arac ne zaman bitecek tfsi lar toplanip bazi seyleri aciga kavustiralim.herkes burada satirlardolusu şey yazmiş.ama herkes kendi dusuncelerine inaniyor ve dogru buluyor ..neyin gercek neyin dogru oldugu arabalarin yoldaki performans lari ile belli olacak bence onun icin bitince bir haber verirsin 5-6 araba cikar sonucu goruruz ve tfsi da yapilacak modifiye nin dogru setup i hakkinda hepimiz fikir sahibi oluruz hepimize gereksiz para harcamalarinin onune geceriz hic degilse bizden sonraki tfsi cilar icin.birde senden ricam motoru yapmadan oncede defalarca rica etmistim ama hicbirzaman bulusamadik araclarimizi deneyemedik bu sefer lutfen es gecmeyin gormek istiyoruz tfsi lar hizlansin istiyoruz.

Kahn23
18-08-2013, 10:37
Aslında İstanbulPark Pist günleri olduğunda GolfR-cupra-s2000-TypeR 'lar için özel aktivite düzenlense çok iyi olur. Hem araç sahipleri araçlarının max güçlerini pistte de görmüş olur.

yiğit
18-08-2013, 12:25
Yigit arac ne zaman bitecek tfsi lar toplanip bazi seyleri aciga kavustiralim.herkes burada satirlardolusu şey yazmiş.ama herkes kendi dusuncelerine inaniyor ve dogru buluyor ..neyin gercek neyin dogru oldugu arabalarin yoldaki performans lari ile belli olacak bence onun icin bitince bir haber verirsin 5-6 araba cikar sonucu goruruz ve tfsi da yapilacak modifiye nin dogru setup i hakkinda hepimiz fikir sahibi oluruz hepimize gereksiz para harcamalarinin onune geceriz hic degilse bizden sonraki tfsi cilar icin.birde senden ricam motoru yapmadan oncede defalarca rica etmistim ama hicbirzaman bulusamadik araclarimizi deneyemedik bu sefer lutfen es gecmeyin gormek istiyoruz tfsi lar hizlansin istiyoruz.

Bitsin toplanırız bu sefer,motora girmeden önce fırsat olmadı bi türlü kimseylede denemedik zaten.bitince haberleşiriz bigün farkları görürüz iyi olur

emre issever
18-08-2013, 18:02
Bu araca Bu video olmamış maşallah herşeyiyle çok iyi

erhann
19-08-2013, 11:39
actoion sesi duyaydik iyiydi masallah kazasiz belasiz