PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Digitürk üyeliğimi nasıl iptal ettiririm?

poleposition
16-08-2013, 23:47
Gayet normal olarak halledebileceğimi düşünürken internette araştırmalarımla kafam allak bullak oldu. Taahhüt süresi biteli çok oldu. Fakat fax çekmem gerekiyormuş sonra btk digitürke ceza vermiş ve fax kalkmış sanırım. Ortada bir muamma var herkes şikayetçi. Kimisi sadece fax kimisi telefon kimisi bayii diyor. Bazılarının fax başvurusuyla iptal olmamış. Herkes iptal ettirememekten yakınıyor. Kesinlikle iptal ettirmem gerekli.

İptal ettirenler bana bir yol gösterebilirlermi neler yapmalıyım?

Serhat
16-08-2013, 23:49
Telefonla iptal ettirebilirsiniz ama ısrarcı olun çünkü kaybetmemek için ellerinden geleni yapacaklardır.

depence
16-08-2013, 23:50
Müşteri hizmetlerini ara zaten üyelik iptali falan filan diyo bağlan çözerler işi

Arasts61
16-08-2013, 23:50
Gayet normal olarak halledebileceğimi düşünürken internette araştırmalarımla kafam allak bullak oldu. Taahhüt süresi biteli çok oldu. Fakat fax çekmem gerekiyormuş sonra btk digitürke ceza vermiş ve fax kalkmış sanırım. Ortada bir muamma var herkes şikayetçi. Kimisi sadece fax kimisi telefon kimisi bayii diyor. Bazılarının fax başvurusuyla iptal olmamış. Herkes iptal ettirememekten yakınıyor. Kesinlikle iptal ettirmem gerekli.

kimlik onlu arkalı fotokopisinin de oldugu kağıda digitürk genel müdürlüğüne diye başlayarak "üyeliğimi kapatın" şeklinde bi dilekçe yazıp faxlayın.
telefon vs yazın.
bi iki gun içerisinde başvurunun alındıgına dair mesaj atıyorlar
daha sonra biri arıyor. o kişiye kapatmam lazım deyin, lafı çok uzatıyor transfer, bedava hd yayın vs öneriyorlar. bu evi artık kullanmıyoruz derseniz vazgeçiorlar.
kapatıyorlar. sonrada modemi en yakın bayiye teslim ediyorsunuz...

poleposition
16-08-2013, 23:51
Müşteri hizmetlerini ara zaten üyelik iptali falan filan diyo bağlan çözerler işi

reciever ve kartı teslim etmem gerekmiyormu?

Kahn23
16-08-2013, 23:52

Hd cihaz değilse teslim etmene gerek yok

iynn-RS
telefonla ariyosun iptal ettirmek istiyosun.

sonra digiturkten devamli ariyolar seni. her arayan bi oncekinden ust duzeyde oldugunu soyluyo. uyeligi iptal etmeyin diye kafa uyuluyolar. teklifler sunuyolar.

bu zor sinavdan gecersen bir sonraki hesap kesim tarihinde kapaniyor

cihaZi ve hdmi kablonu kurulumu yapan subeye teslim ediyosun.

bu hdmi kablosu bizim degil 20 tl odiceksiniz diyolar.salterler atiyo kavga dovus kapaniyo iste cok kolay :)

mami_makinen

Ben iptal ettireli 6 ay oldu halen cihaz ile kartı almadılar

Arasts61
16-08-2013, 23:53
dilekçe sonrası sizi arayan kişiye sorun. receiverın parasını vermişseniz istemiorlar. vermemişseniz 2 ay içinde receiver iade edilior.
çanak kalıyor

poleposition
16-08-2013, 23:53
kimlik onlu arkalı fotokopisinin de oldugu kağıda digitürk genel müdürlüğüne diye başlayarak "üyeliğimi kapatın" şeklinde bi dilekçe yazıp faxlayın.
telefon vs yazın.
bi iki gun içerisinde başvurunun alındıgına dair mesaj atıyorlar
daha sonra biri arıyor. o kişiye kapatmam lazım deyin, lafı çok uzatıyor transfer, bedava hd yayın vs öneriyorlar. bu evi artık kullanmıyoruz derseniz vazgeçiorlar.
kapatıyorlar. sonrada modemi en yakın bayiye teslim ediyorsunuz...

Teşekkür ederim. Fax olmadan olmuyormu şu haberi gördümde? Başka yolu yokmudur?

Digiturk'e Fax cezası (http://www.selimcelik.com.tr/iptal-dilek%C3%A7esi/digiturk-iptal/92-digiturk-e-iptal-cezas%C4%B1-ya%C4%9Fd%C4%B1.html)

Kahn23
16-08-2013, 23:54
Ayrıca fax cekmene de gerek yok. Direk ara 4737373'ü benim üyeliğim bitti. Komple kapatın de. Sana yalakalık yapacaklar şunu bedava verelim bunu indirimli kullanın fln diye ama kanma boşuna.

depence
16-08-2013, 23:54

Kartı alırlar plus kullanıyosan onuda vericeksin çanak sende kalıyo ama tahüt bittiyse karışamazlar

Kahn23
16-08-2013, 23:55
telefonla ariyosun iptal ettirmek istiyosun.

sonra digiturkten devamli ariyolar seni. her arayan bi oncekinden ust duzeyde oldugunu soyluyo. uyeligi iptal etmeyin diye kafa uyuluyolar. teklifler sunuyolar.

bu zor sinavdan gecersen bir sonraki hesap kesim tarihinde kapaniyor

cihaZi ve hdmi kablonu kurulumu yapan subeye teslim ediyosun.

bu hdmi kablosu bizim degil 20 tl odiceksiniz diyolar.salterler atiyo kavga dovus kapaniyo iste cok kolay :)

Hdmi kablo 12TL. Ben de geçen hafta ödedim. 12TL'ye hdmi kablom oldu :D

Arasts61
16-08-2013, 23:55
Teşekkür ederim. Fax olmadan olmuyormu şu haberi gördümde? Başka yolu yokmudur?

Digiturk'e Fax cezası (http://www.selimcelik.com.tr/iptal-dilek%C3%A7esi/digiturk-iptal/92-digiturk-e-iptal-cezas%C4%B1-ya%C4%9Fd%C4%B1.html)

20 gun once faxla yaptık.
son gelişmelerden haberim yok.

Onur Fatih
17-08-2013, 00:28
Fax cekmstim 2 kere. Sonra aradilar 3-4 defa iptal ettirmemem icin israr ettiler en son kapattilar 80 tl ye verdikleri receiver'i almadilar karti iade ettim sadece. Cihazi 60 gun turksat kanallarini izleyerek kullandim daha sonra cihazda kapandi. 60 gun kullanim suresi falan filan varmis. Bayiye gittim 20 tl ye kilidi acariz dediler bende yeni uydu alicisi aldim sinirlenip kilidi actirmadim digiturke asla bulasmam bundan sonra hala msj gonderiyorlar ne o maci izlerim ne digiturke uye olurum kolay gelsin :)

mkaan61
17-08-2013, 00:47

abi hiç uğraşma iptal edemezsin :) şaka biyana gerçekten çok sıkıntılı bi kurum.Mahkemelik olmuştuk kendileriyle.Kapattım deselerde siz gene kontrol ettirin arada gerçekten kapatmışlarmı diye üyeliğinizi

MazdaSpeed
17-08-2013, 08:50

Daha sonra gelip alıyorlar benim de 1 sene sonra almışlardı

ersandeniz
17-08-2013, 09:07
Ben faxla iptal ettim, receiver ve karti hemen iade ettim daha az muhattap olmak icin

hsynylmz
17-08-2013, 09:09
Cihazı kendiniz götürün bana mesaj gelmişti.Yasal takip başlatıcaz diye :))

dgoo
17-08-2013, 09:15
Üyelik iptali için dilekçeyi şart koşuyorlar.
Üsttede yazıldığı gibi iptalden sonra cihazı ve kartı bi daha muhattap olmamak üzere teslim edin.
Dilekçe örneği alttaki linkte mevcut.

Dijitürk Nasıl İptal Edilir? Dijitürk İptal Dilekçesi (http://digiturk-iptali.blogspot.com/)

yan53
17-08-2013, 09:16
Telefonda iptal oluyor kimlik istiyorlar genelde faxla kayıt olurken vermiştim dosyamdan çıkarın de biraz gürle yapıyorlar.cihazıda bilerek geç aliyorlar alana kadar şöle indirim var açalım fln diye

Caesar
17-08-2013, 09:28

onlar almıyor sen iade edeceksin başına bela olur söyleyim.

mmtrıza
17-08-2013, 09:31
1 ay önce iptal ettirmek üzere fax çekmemiz lazım dedi aldığım bayi açıklamayada izleyemiyorum fırsatım yok yazdırıyordu (aradıklarında firsatım yok izleyemiyorum derseniz kapatıyorlar) ben fiyat yükseldiği için kapatıp eşim üzerinden yeni üyelik almak istiyordum açıklamaya fiyat yüksek geldiği için yazdım ya tutarsa diye onlar faxtan sonra 3-4 kez arıyorlar benim fiyatı eskisi üzerinden devam ettireceklerini söyleyince okeyledim

arkadaşımda yetkili digitürk bayisinden iptal ettirdiğini söylemişti

Onur Fatih
17-08-2013, 10:02
Benden cihazi almadilar karti verdim sadece cihazi cope attim nolcak smdi 6 ay oldu

svtec
17-08-2013, 10:10
ya en fazla 50 tl kart parası alıyorlar o kadar ben canım sıkıldıkca arayıp sövüyorum kızıyorum yalandan hemen bir paket hediye ediyorlar veya indirim söz konusu oluyor :D iki aylık faturası vardı bir kez ödememiştim bir gittim eve kapalı :D açtım telefon bastım kalayı hemen açtılar üyelik iptali deyince tüyleri diken diken oluyor verin küsküyü..

nostra
17-08-2013, 16:01
İptal ettiremediğim 5nci ayıma girdim. 4 kere faks çektim. 5-6 kere dondurdum. 10-15 kez telefonla görüştüm ama hala iptal ettiremedim. kullanmıyorumda , bozuldu servisi çağırmadım.5 ay önce söktüm kenarı koydum bütün malzemeleri..en son 2 gün önce faks çektim yine. 3 gün içinde telefonuma mesaj gelcekmiş. gelmezse tekrar arayın dediler. ben bunu bir çok kez yaşadığımı söyledim ama bişey değişmedi..

CLIORS
17-08-2013, 16:22
nasıl iptal ettiririmin kısaca cevabı "eziyetle"

1 seneni alır, 1 sene sonra bakmışsın yeniden açılmış :D dondurma diye bir kavram var :D

63owen63
17-08-2013, 16:38

cihaz geri iadeli ise ve kart vs geri verilmedi mi bir süre sonra ceza vs gibi bir uygulama olabilir. Bizim götürmemizi istiyorlar gelip almıyorlar

RottingChrist
17-08-2013, 20:21
ben en son müşteri hizmetlerini aradığımda baya bir kavga ettim. adresten taşındım kapatın dedim fax istediler. sürekli dağ bayır geziyorum fax imkanım yok dedim ısrar ettim o zaman size en yakın bayi ye gidin kimliğiniz ile iptal ederler dedi. gidip bir kaç günde iptal etmeyi düşünüyorum.

asmisinsan
17-08-2013, 21:39
biz 1 sene ugrastık iptal ettirmek için en son şikayet var a yazdık anında iptal ettiler müsteri memnuniyeti içinmiş

blumenberg
22-08-2013, 15:30
niye iptal ediyorsunuz beyler? bende şu günlerde taraftar paketi almayı düşünüyodum,

1.8 turbo
22-08-2013, 15:38
bız d smartla tam 8 ay ugrastık. 8 ay burnumudan getırdıler ıptal edene kadar. her fax cektık ıslak ımzalı dılekce postaladık, sıkayetvar.com a yazdık, onlarca defa aradık . her seferınden baska bırsey dedıler kavga gurultu 8 ay surdu sonunda kurtulduk bır daha ısım olmaz. tv ızlemem gerekırse yınede bulasmam bu adılere..

yakuza
22-08-2013, 16:03
kırtasiyeciyim fax çekiyorum işyerimde sürekli digitürk magdurları geliyor yapılacak işlemleri söylüyorum iptal dilekçesi kimlik fotokopisini faxlıyorsunuz fax çekilen numarayı alın, ondan sonra digitürkü arıyorsun gönderdigini söylüyorsun büyük ihtimalle elimize ulasmadı diyecekler 1 ay daha faturalandırmak için ondan sonra arıyorsun sizi tüketici mahkemesine şikayet edicem diyorsun hemen kontrol edelim gönderdiğiniz numarayı söyleyin diyorlar ve gelmiş diyip iptalini gerçekleştiriyorlar ;) en kısa yolu bu

blumenberg
23-08-2013, 19:31
digitürk yıllık kampanyalar var, onlar daha mı mantıklı oluyo? bi tane buldum taraftar paket 29 TL ye geliyo aylık, fiyat bazında evet fakat farklılığı var mı normal üyelik ile merak ettim