PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köpek sahiplendirme

Patisever
17-08-2013, 12:51
arkadaslar uyesi oldugum gruplardan bir cok cins köpek geliyor bakabilecek ihtiyacı olan arkadaslara vermek istiyoruz telefon numarası mevcuttur sayfada

örnek bu alman kurdu

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=149081238632307&set=o.180936529181&type=1&theater

c20let
17-08-2013, 13:52
Abi ben yavru safkan dişi beagle arıyorum iş yerinde olduğumdan sayfayı inceleyemedim ama sahiplenmek isterim eğer mevcutsa.

Patisever
09-10-2013, 08:29
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151841297615659&set=a.10151841297520659.1073741973.691885658&type=1&theater

http://haydos.org/

HondatugraL
09-10-2013, 09:42
Sadece köpekmi var abi ?

Patisever
09-10-2013, 12:30
Sadece köpekmi var abi ?

kedide war kardeşim sana ne lazım

orcunnn
09-10-2013, 12:36
cagrı bana rot ayarlarsana :) bahçemde var

Patisever
09-10-2013, 12:37
cagrı bana rot ayarlarsana :) bahçemde var

ro0t war moruk ıyı bak hayvana he 2 tane war dur bakıyorum

Patisever
09-10-2013, 12:53
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151928897629600&set=a.10150254601349600.343319.567349599&type=1&ref=nf

böyle bişey olmazmı bro

|KaAn|
07-08-2014, 22:24
Yeni konu açmak istemedim. . Bir hafta 10 gündür kumburgaz'da sitenin oralarda dolaşıyormuş, bugün fırtınada gördüm kumda yatıyordu dayanamadım aldım eve.. Erkek, gel dur otur komutlarını anlayabiliyor dolaştırmada sorun çıkarmadı yanımda yürüdü belli eğitimler almış gibiydi. . Yarın yazliktan dönücem, yaz boyu sitedekiler iyi kötü bakarlar fakat sonrası için telef olmasın.. kayıp ilanı gören duyan olabilir belki veya sahiplendirme için yardımcı olabilecek arkadaş var ise yazmak istedim
http://i.hizliresim.com/nYj8DR.jpg (http://hizliresim.com/nYj8DR)

speed_emre
07-08-2014, 22:29
jack russel arıyorum yavru bulabilme durumu varmı :)

darkmoon
07-08-2014, 22:31
bende aylardır amstaff arıyorum :)

blow07
08-08-2014, 08:23
Sadece köpekmi var abi ?

baykuş var ister misin ? :D :D

Kahn23
27-10-2014, 11:23
7 aylık erkek İngiliz Pointer'ım var.
Aşıları karnesi herşeyi tam.
İsteyen varsa pm ile bilgi alabilir.

cagalazade
27-10-2014, 11:27
ben geçenlerde off topic kısmına konu açtım, satış yasak diyerek kapatıldı.... burda yazıp sadece fiyatı belirtmeyip özel mesajdan konuşalım diyince oluyor mu bu işler yani?

Kahn23
27-10-2014, 11:29
ben geçenlerde off topic kısmına konu açtım, satış yasak diyerek kapatıldı.... burda yazıp sadece fiyatı belirtmeyip özel mesajdan konuşalım diyince oluyor mu bu işler yani?

Ücret isteyeceğimi nereden biliyorsunuz ?

cagalazade
27-10-2014, 11:31
Ücret isteyeceğimi nereden biliyorsunuz ?

ben senin mesajına dair yazacak olsaydım alıntı yapardım şu an yaptığım gibi arkadaşım, alınmana gerek yok, ben sana sormuyorum o soruyu

levent
27-10-2014, 11:33
pm derken aşı karne sağlık durumlarından bahsediliyordur sanıyorum, yoksa forumda hayvan satacak kadar cani kimse olduğunu sanmıyorum. duyarlıyız bu tip konularda.

cagalazade
27-10-2014, 11:44
pm derken aşı karne sağlık durumlarından bahsediliyordur sanıyorum, yoksa forumda hayvan satacak kadar cani kimse olduğunu sanmıyorum. duyarlıyız bu tip konularda.

hayvan tüccarı filan değilim ama cani kelimesini anlamıyorum sadece...

ben cins bir yavru için sanırım 2 ay önce konu açtım sahiplendirmek istiyorum diye burada, ücretsiz verme alanlar değerini bilmez dövüştürür vs gibi yorumlar geldi konuya, allahtan aile dostum ve akıbetinden rahatsızlık duymayacağım birisi aldı yavruyu...

şimdi çocuğumdan dolayı evimde olan bir yavru için konu açtım, konunun "en başında" neden fiyat yazdığımı tıpkı yukarıda olduğu gibi anlattım, konu kapandı satış yasak diye...

problem değil bir şekilde çözüm bulunur ama bu durumda ben, hali içler acısı olan barınaklara mı bırakmalıyım? sokağa mı? ay çok şekerrrrr diyen ve ilk isteyen birine mi vermeliyim?

bu noktada para, kıymeti bilinsin diye istenmekte... bir köpek yavrusunu satıp para kazanmak niyetinde olsam, sahibi olduğum tüm hayvanları üretir üretir pazarlardım... petshoplar zaten hazırda bekliyorlar cins köpekler kediler için!

evet var mı arkadaşlar önerisi olan? 4 aylık hiperaktif jack russell yavrum ve 14 aylık hiperaktif bir oğlum var... sahiplendirme yaparken nasıl bir yol izlemeliyim?

darkmoon
27-10-2014, 12:10
hayvanın petshoplarda ticaretinin yapılmasına karşıyım üretim çifliklerinede sıcak bakmıyorum çünkü hayvanların yetiştirildiği koşullar çok kötü..
Ama vatandaş el bebek göz bebek büyüttüğü kendi şahsi hayvanını gene aynı saf kan kendi hayvanının ırkından bir köpekle çiftleştirip yavrulardan ücret talep ediyorsa az çok empati yapıp anlaya bilirim..

neticede o köpeklerin bir bakım büyütme ve safkan olmasından ötürü cins farkı falan ücret talep edebilirler.. bunuda ticaret için değil köpeklerini verdikleri insanların kendileri gibi iyi yetiştirebilicek belli maddi imkanlarda insanlar olduğundan emin olmak için yapa bilirler..

şuda var barınaklar cins köpeklerden geçilmiyor gidip gezmenizi tavsiye ederim.. bulamassanız o zaman ücretli işlere yönelin ama emin olun kesinlikle bulursunuz.. biz bu ağustosda barınaklara yardım amaçlı gezdik öyle cins köpekler gördümki parayla arasan bulamassın..

cabrioleter
27-10-2014, 12:56

konu sahibi ağır bir hayvansever ve bildiğim kadarıyla bir çok kişi ve kurumla alakası var. hiçbir şekilde ticaret yapmayıp, ücretsiz bir şekilde sahiplendiriyor hayvanları. bu çıkışınız saydığım sebepden dolayı çok gereksiz olmuş..

cagalazade
27-10-2014, 13:07
konu sahibi ağır bir hayvansever ve bildiğim kadarıyla bir çok kişi ve kurumla alakası var. hiçbir şekilde ticaret yapmayıp, ücretsiz bir şekilde sahiplendiriyor hayvanları. bu çıkışınız saydığım sebepden dolayı çok gereksiz olmuş..

ben bireysel olarak herhangi bir mesaja vs çıkışta bulunmadım, sordum sadece konunun altında aklıma takılanları. konuyu açan arkadaşı tanımam etmem, neden çıkışta bulunayim, oyle olacaksa bıle yazarım ozelden anlatırım derdımı...

kime ne çıkışı yapmışım bir anlasam keşke... ya da anlasanız keşke...

levent
27-10-2014, 13:07
Hayvan herkese verilmez ben bunu bilirim, bunu savunurum. Siz buraya konu açtığınızda bile "para, kıymet bilinsin diye isteniyor diyorsunuz" da parası çok olup kıymet bilmeyen insandan çok olan bir şey yok gibi günümüzde. O durumda gönüllüyü araştırmadan, karşıdaki kişi ile hayvanın iletişimini görmeden o işi yapmam ben olsam. Keza yakınınızdaki bilip, güvendiğiniz/güvenebileceğiniz birisine vermişsiniz daha önce de. Bu da buna benzer.

Sizin konunuz ise para istediğiniz için kapatılmış, dövüştürecek adam az çok belli eder, güzelce size vermem dersiniz ama parayla hayvan ticaretine girdiği için sanal ortamda yasak. Yoksa sahibinden.com'da da onlarca ilan ücretsiz görünüyor fakat arayınca 3-500, 1000 TL ler isteniyor cins hayvanlara. Bir arkadaşıma Scottish bakıyoruz biz de kedi, varsa İstanbul'da falan bildik yerde sahiplendirilmek istenen, gelir tanışır çay içer yemek yer ailenin içine sinerse alır döneriz hayvanı ki isteyen arkadaşım daha önce uzunca bir süre kedi bakmış bir bayan.

cabrioleter
27-10-2014, 14:32
ben bireysel olarak herhangi bir mesaja vs çıkışta bulunmadım, sordum sadece konunun altında aklıma takılanları. konuyu açan arkadaşı tanımam etmem, neden çıkışta bulunayim, oyle olacaksa bıle yazarım ozelden anlatırım derdımı...

kime ne çıkışı yapmışım bir anlasam keşke... ya da anlasanız keşke...

ee ne içindi o zaman o mesaj? hem konum kaldırıldı bu işler pm yoluyla mı oluyor diyorsunuz. konuya açıklık getirince de ben öyle demek istemedim diyorsunuz. siz konu açtınız sonra ücret ekleyince işin rengi değişti. ücretsiz olarak sahiplendirme durumunda kalsaydı konunuz kapanmazdı.. işin içine para girince yasak statüsünde oluyor..

bilalasmali
27-10-2014, 15:23
Öncelikle selamlar cümleten bi arkadaş hayvan satmak canilik felan birşeyler yazmış yav kardeşim ben almışım 2000 tl ye babası şampiyon secereli alman kurdu ki 2 yıl önce sonrasında da ben köpeğimi başka bir arkadaşıma satıp başka bir mesela doberman beslemek istiyorum onuda ücretli alıcam sahiplendirilen yani ücretsiz olan hayvanlar safkanlıkla alakası yok hemen hemen hepsi sokak köpeği....
benim köpeğime verdiğim yem paraları veteriner ücretleri bi yana güzel bir köpek vericem safkan cani geri kafalı mı oluyorum amma büyütüyorsunuz..

saygılar...

arfy
27-10-2014, 17:06
Valla bende olaya para işinin katılmaması gerektiğini düşünenlerdenim.Mama verdim yem verdim süt verdim aşı yaptırdım falan saçma şeyler.Besliyorsan tabi ki yedireceksin içireceksin aç bırakıcak halin yokya..Para versin de zengin olduğunu anliyim iyi bakar demekte kendini kandırmak bana göre..ozaman para isticeğine hesap cüzdanını göstersin oldu olcak bak bunlarda tapularım araba ruhsatım falan desin.Kimseye cevaben yazmadım bunları kimse üstüne alınmasın , benim şahsi görüşüm.

Nightfish
27-10-2014, 17:13
Valla bende olaya para işinin katılmaması gerektiğini düşünenlerdenim.Mama verdim yem verdim süt verdim aşı yaptırdım falan saçma şeyler.Besliyorsan tabi ki yedireceksin içireceksin aç bırakıcak halin yokya..Para versin de zengin olduğunu anliyim iyi bakar demekte kendini kandırmak bana göre..ozaman para isticeğine hesap cüzdanını göstersin oldu olcak bak bunlarda tapularım araba ruhsatım falan desin.Kimseye cevaben yazmadım bunları kimse üstüne alınmasın , benim şahsi görüşüm.

Araba satarken masraf listesine benzin aldım demek gibi bir şey gerçekten yemek yedirdim vs demek :)

ErkanCanS
27-10-2014, 17:22
Kızına başlık parası isteyen babalar geliyor aklıma hep :)

Doğu
27-10-2014, 18:19
Hayvan herkese verilmez ben bunu bilirim, bunu savunurum. Siz buraya konu açtığınızda bile "para, kıymet bilinsin diye isteniyor diyorsunuz" da parası çok olup kıymet bilmeyen insandan çok olan bir şey yok gibi günümüzde. .

çok haklısınız. adamın biri 'ben 2.000 TL verdim, satıp doberman almak istiyorum' diyor. arabasının jantını değiştiriyor sanki. altına da demiş bu canilik mi? değil güzel kardeşim, insanlar cani olur. senin ve senin gibi düşünenler ne yazık ki insan bile olamadıkları için cahillik değil bu.

Doğu
27-10-2014, 18:20
dobermanı da almadan ayna karşısında dene üstüne yakışacakmı bak. yeni kasası ne zaman çıkıyor ona da bak eski kasa alma kısa zamanda elden çıkarırsan zarar ettirir.

bilalasmali
27-10-2014, 22:56
İnsanlığı senden öğrenecek değilim kardeş lafı çarpıtıp kelime oyunu yapma önce ne yazıldığını okuyup anlamasını Öğren sonra yorum yaz

bilalasmali
27-10-2014, 23:09
dobermanı da almadan ayna karşısında dene üstüne yakışacakmı bak. yeni kasası ne zaman çıkıyor ona da bak eski kasa alma kısa zamanda elden çıkarırsan zarar ettirir.

Ayrıca Makaranı maytabını kendine sakla kardeş en kralını da alırım sen merakta kalma

Patisever
28-10-2014, 00:45
Ayrıca Makaranı maytabını kendine sakla kardeş en kralını da alırım sen merakta kalma

alırsında olene kadar bak olurmu mesela orne ksen tip birisin diğeri iyi biri ama ınsansınız ıkınızde değilmi kayırsalar eksı durumdakı sen olsan nasıl dusunurdun verdiğim örnekdi üstüne alınma bu arada ne tür kopek istiyorsun warmı düşünce kafanda

eraslanb
28-10-2014, 01:11
Öncelikle selamlar cümleten bi arkadaş hayvan satmak canilik felan birşeyler yazmış yav kardeşim ben almışım 2000 tl ye babası şampiyon secereli alman kurdu ki 2 yıl önce sonrasında da ben köpeğimi başka bir arkadaşıma satıp başka bir mesela doberman beslemek istiyorum onuda ücretli alıcam sahiplendirilen yani ücretsiz olan hayvanlar safkanlıkla alakası yok hemen hemen hepsi sokak köpeği....
benim köpeğime verdiğim yem paraları veteriner ücretleri bi yana güzel bir köpek vericem safkan cani geri kafalı mı oluyorum amma büyütüyorsunuz..

saygılar...

adaşımsın birşey sormak istiyorum
bir insanın ailesi dönse dese ki ben senden sıkıldım sen mimarsın ben doktor birini istiyorum seni isteyen başka bir aile var sana benden daha iyi bakacak imkanları var bende doktoru alıcam kim kabul eder? iyi ya yeni ailem zengin gider mutlu olurum der mi ?

bu hayvanlar ağaç çiçek değil duyguları var bir hayvanı aldıysan ölene kadar bakarsın he şu olur anlarım bahçeli evin vardır satarsın apartmana yerleşirsin sahiplendirirsin maddi durumun çok kötüye gider bi anda, aç kalıyordur verirsin ne bilim çok sinirli hırçındır milleti ısırıyordur kimse durduramıyordur verirsin belki uyutursun ama keyfine değiştirmek yakışmaz be adaşım

cagalazade
28-10-2014, 01:25
ee ne içindi o zaman o mesaj? hem konum kaldırıldı bu işler pm yoluyla mı oluyor diyorsunuz. konuya açıklık getirince de ben öyle demek istemedim diyorsunuz. siz konu açtınız sonra ücret ekleyince işin rengi değişti. ücretsiz olarak sahiplendirme durumunda kalsaydı konunuz kapanmazdı.. işin içine para girince yasak statüsünde oluyor..

ben konuyu açtım sonra ücret ekledim, bu mu anladıgın sevgili dostum? oku lütfen tekrar o zaman...

bu kadar tepki verdiğiniz konularda karşınızdaki insanı tanımayı, durumunu sormayı ya da anlamayı seçseniz ne kadar güzel olur aslında... köpek satıyo bu, vurun kahpeye etiketi yapıştırmadan önce, problemin nerde olduğunu konuşsanız mesela?

neyse, hayvanseverlik-canilik-ben suyum sen busun durumlarını kenara bırakıyorum... benim sorum, sitede yapılan bir uygulamayla alakalıydı, bu kadar anlamsı yerlere gideceği bilsem açmazdım...

ama hala niyetim ve ne yapmaya calıstıgım merak edilecek olursa ayrıca cevaplar ve anlatabilirim... bir hayvansever miyim değil miyim öğrenmek isteyen çıkarsa ilgili arama motoruna adımı yazıp sonucları görebilir

ALPER-VNS
28-10-2014, 05:38
iç mimarım, petshop işi geldi yapmadım.. yapmam da.. o derece karşıyım hayvan ticaretine ama çağalzadenin kötü niyetle para istediğini düşünmüyorum..

Doğu
28-10-2014, 05:43

al kardes al en kralini al. bastir parayi en kralini al. full otomatik olsun.

bazi seyler parayla degil egitim ve kapasite ile alakali ne yazik ki..

bilalasmali
28-10-2014, 06:15
al kardes al en kralini al. bastir parayi en kralini al. full otomatik olsun.

bazi seyler parayla degil egitim ve kapasite ile alakali ne yazik ki..

Yaw beni güldürme sen ne biliyorsun da neyi sorguluyorsun tanımadan etmeden herkez Aslan kesildi Başımıza vallahi billahi gel istanbula yanıma ara beni bi çay Ismarlayayım eğitimlimiiyim eğitimsizmiyim odun muyum gel görürsün güzel kardeşim atıp tutmayın bişey bilip bilmeden artık iş HAKLI haksız çıktı özellikle senin yorumlarına sırf muhalefet olsun diye yazıyorum daha da uzatma

bilalasmali
28-10-2014, 06:20
adaşımsın birşey sormak istiyorum
bir insanın ailesi dönse dese ki ben senden sıkıldım sen mimarsın ben doktor birini istiyorum seni isteyen başka bir aile var sana benden daha iyi bakacak imkanları var bende doktoru alıcam kim kabul eder? iyi ya yeni ailem zengin gider mutlu olurum der mi ?

bu hayvanlar ağaç çiçek değil duyguları var bir hayvanı aldıysan ölene kadar bakarsın he şu olur anlarım bahçeli evin vardır satarsın apartmana yerleşirsin sahiplendirirsin maddi durumun çok kötüye gider bi anda, aç kalıyordur verirsin ne bilim çok sinirli hırçındır milleti ısırıyordur kimse durduramıyordur verirsin belki uyutursun ama keyfine değiştirmek yakışmaz be
adaşım
Peki adaş dedim adaşdan devam edeyim kardeşim öncelikle ben kendi bütçem ile aldım köpeğimi sonrasında bir tane yerim oldugu için bakacak diyorum ki beğenen Arkadaşlarıma aga ben buna gözüm gibi baktım itaat eğitimlerime kadar baktım onu boşver safkan bi köpek aldım türkiyenin en iyi çiftliğinden sanada belli bir Ücret karşılığı verip ben başka cins bi köpek beslemek istiyorum demek neresi kötü hadi bende bunu sana soruyorum ?

bilalasmali
28-10-2014, 06:49
alırsında olene kadar bak olurmu mesela orne ksen tip birisin diğeri iyi biri ama ınsansınız ıkınızde değilmi kayırsalar eksı durumdakı sen olsan nasıl dusunurdun verdiğim örnekdi üstüne alınma bu arada ne tür kopek istiyorsun warmı düşünce kafanda

Doberman olabilir yada dogo tam karar veremedim

Berkan
28-10-2014, 07:35
arkadaş arabamı yada evmi veya herhangibi eşyamı bu.?

bakıyım 2 sene kullanıyım sıkılınca satar/verir baskasını alırım denebiliyor. en kralını alırım söyle böyle yaparım diye atıp tutacagna madem çapın vars al hepsini beraber yanyana ölene kadar bak yada kendine cansız oyuncaklar bul

bilalasmali
28-10-2014, 07:46
arkadaş arabamı yada evmi veya herhangibi eşyamı bu.?

bakıyım 2 sene kullanıyım sıkılınca satar/verir baskasını alırım denebiliyor. en kralını alırım söyle böyle yaparım diye atıp tutacagna madem çapın vars al hepsini beraber yanyana ölene kadar bak yada kendine cansız oyuncaklar bul

Sen birine köpek hediye ettin mi ben ücretsiz verdiğim için hangi parkta barınakta olduğu meçhul....Bedava verilen canlının yada malın hiç bir kıymeti bilinmez.

bilalasmali
28-10-2014, 07:48
Köpeklerin peşine bu kadar düşceğinize 3 tane şehit verdik hep birlikte birleşelim sokağa çıkalım bırakın hayvana verdiğiniz değeri insana vermiyonuz gelip burda sosyal sağduyulu insan süsü veriyorusunuz.

ersandeniz
28-10-2014, 08:06
Köpeklerin peşine bu kadar düşceğinize 3 tane şehit verdik hep birlikte birleşelim sokağa çıkalım bırakın hayvana verdiğiniz değeri insana vermiyonuz gelip burda sosyal sağduyulu insan süsü veriyorusunuz.

bu da klasik oldu artık.. bir konu oluyor, hemen buraya bağlanıyor.. o zaman sen de hayvana verdiğin değeri insana ver, Doberman alıp besleyeceğin parayı ihtiyacı olan şehit ailelerine ver..

bilalasmali
28-10-2014, 08:11
bu da klasik oldu artık.. bir konu oluyor, hemen buraya bağlanıyor.. o zaman sen de hayvana verdiğin değeri insana ver, Doberman alıp besleyeceğin parayı ihtiyacı olan şehit ailelerine ver..
Vermediğimi nerden biliyorsun ben sözümü söyledim daha da konuyu uzatmicam hayırlı işler cümleten

Berkan
28-10-2014, 08:22
Sen birine köpek hediye ettin mi ben ücretsiz verdiğim için hangi parkta barınakta olduğu meçhul....Bedava verilen canlının yada malın hiç bir kıymeti bilinmez.

kopege oyuncak muamelesi yapıp al/sat'a başka cinsine geçiyim vs kafasında ilerlersen bilemessin tabi.

varmı yokmu bilmiyorm ama, varsayalım cocugun dogdu etti bu olmamış/begenmedim/sıkıldım/bu cinsten sıkıldım başka bitane bakıyım diyip verebilcenmi e kopegin ne farklı var

bilalasmali
28-10-2014, 08:26
kopege oyuncak muamelesi yapıp al/sat'a başka cinsine geçiyim vs kafasında ilerlersen bilemessin tabi.

varmı yokmu bilmiyorm ama, varsayalım cocugun dogdu etti bu olmamış/begenmedim/sıkıldım/bu cinsten sıkıldım başka bitane bakıyım diyip verebilcenmi e kopegin ne farklı var

Kendi canın kanın çocukla köpeği bir tutuyorsun ya helal olsun sana daha da başka birşey demicem vallahi tamam reis siz haklısınız ben haksızım:) konuyu uzatmayalım...

F.Esen
28-10-2014, 12:38
şuan 10 dan fazla köpek sahibiyim biri demişki kendi kanın canınla bir mi tuttun diye arkadaşım sen eve kedi köpek falan alma mümkünse kısa ömürlü olan bişiler edin yada arabalara falan para harca kafa yor... Bir insan hayatıyla köpeğin yada kedinin hayatını neden farklı gözle bakıyorsun yaradılanı hoş gör diyor kutsal kitabımız bile...

Benim alıpta bakarken pişman olduğum köpeğim olmadımı oldu hala pişmanım o ırkı edindiğim için ama 4 yıldır benimle yaşıyor benimle oynuyor benimle geziyor her ne olursa olsun çok zorunlu zaruri bir durum olmadıkça kimse köpeğinden vazgeçememeli bence...

dj_batukaan
28-10-2014, 12:48
bende bir dairede iki tane köpek bakıyorum ve Hayvanları bir kenara bırakıyorum inanın Dünyada İnsandan daha tehlikeli başka bir varlık yok... Hayvanların Yaradılış amaçları neyse ona göre yaşıyorlar peki ya İnsanlar ? hiç bir amaca ayak uydurmayan herşeye zarar verip hiç bir şeye kıymet vermeyen sadece saygısızca tüketen bir tür.

O yüzden insan hayvandan daha kıymetli demesin kimse eğer diyorsa da açsın Televizyonu/İnterneti şöyle bir dünyaya baksın... hatta gerekiyorsa günümüz insanıyla hayvanı bir kıyaslasın...

daha geçenlerde hem adamın önüne araba kırıp hemde ne kornaya basıyorsun diye 5 kişi arabadan inip elinde 5 kiloluk çekiçle adamın arabasına dalan insanlara şahit oldum, kendisine zarar vermediğin sürece hangi HAYVAN bunu yapmış yada bunlardan hangisi hayvan

bilalasmali
28-10-2014, 12:56
http://i44.tinypic.com/2926ulw.jpg

Aslan gibide severim çakırımı hiç sorunum yok ben onun için gece çatalcadan silivriye gidip veteriner açtırmış adamım kulaklarını sinek yedi düştü diye kıyamadım yavru iken ben inanmazdım böyle bir bağ olacak ama sonuç olarak sevdim he bunun yanındada 6 tane sivas kangalım var ama herhalde lafı yukarda iyi okumadınız çocuğunuz olsa diyor arkadaş benim çocuğum olsa kusura bakmada köpeğimle bir tutmam.

SULTANOGLU
28-10-2014, 12:59
Ne bos beles yaziyorsunuz ya. Hayvan falan hakkaten bakmayin siz. Gidin puzzle yapmayi hobi edinin onada para veriyosnuz nasilsa. Hem 2 yilda bir yenisinide alirsiniz.

Sahip oldgum kopeklerimde benim kanimdir canimdir ailemden bir parcadir.

bilalasmali
28-10-2014, 13:00
şuan 10 dan fazla köpek sahibiyim biri demişki kendi kanın canınla bir mi tuttun diye arkadaşım sen eve kedi köpek falan alma mümkünse kısa ömürlü olan bişiler edin yada arabalara falan para harca kafa yor... Bir insan hayatıyla köpeğin yada kedinin hayatını neden farklı gözle bakıyorsun yaradılanı hoş gör diyor kutsal kitabımız bile...

Benim alıpta bakarken pişman olduğum köpeğim olmadımı oldu hala pişmanım o ırkı edindiğim için ama 4 yıldır benimle yaşıyor benimle oynuyor benimle geziyor her ne olursa olsun çok zorunlu zaruri bir durum olmadıkça kimse köpeğinden vazgeçememeli bence...

Emredersin abi kafa yorarım dediklerine :)

dj_batukaan
28-10-2014, 18:58
Ne bos beles yaziyorsunuz ya. Hayvan falan hakkaten bakmayin siz. Gidin puzzle yapmayi hobi edinin onada para veriyosnuz nasilsa. Hem 2 yilda bir yenisinide alirsiniz.

Sahip oldgum kopeklerimde benim kanimdir canimdir ailemden bir parcadir.

Kesinlikle, hepsi sadece hayata bakış açısı..

TaGo
28-10-2014, 20:39
Dogo arıyorum çok acil. 1,5 Dönüm arazide yetişecek

blow07
28-10-2014, 21:39
valla 2 . buçuk sene önce Golden Rertriever aldım . Yukarıdada bahsedildiği gibi bu kadar alışacağımızı sanmıyordum. Ben üniversiteye gittim şuan ailemle kalıyor ve bir o kadar özlüyorum onu . Alan insan bence bakamayacağını bile bile alıyor ve vermeye çalışıyor bu kadar basit. ( çocuk durumlarına birşey diyemem fakat her ne olursa olsun ben köpeğime oğlum gibi bakıyorum ) .

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10411774_730248863704030_6747732834412969601_n.jpg ?oh=a1e996d8f99e823b0882bbddcb5bd894&oe=54B382C1&__gda__=1425205533_440d08a8bcafa0cc68fc8ecf5b756ee f

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10155350_683454275050156_2701897829324606106_n.jpg ?oh=5069018575ba43d84751e78f72b20fc9&oe=54EC8F93&__gda__=1424952858_d5ec545ddbf9cd52e9628d040125d56 b

Matchless
05-10-2015, 03:09
Konuyu hortlatıyorum ama yavru golden arıyorum eğer sahiplendirmek isteyen olursa sahiplenebilirim bahçeli evim var. Yavru olması ailemin alışması için.

Patisever
05-10-2015, 10:01
Konuyu hortlatıyorum ama yavru golden arıyorum eğer sahiplendirmek isteyen olursa sahiplenebilirim bahçeli evim var. Yavru olması ailemin alışması için.

aklımda olsun bakıyorum kardeşim

Ekrem_06
05-10-2015, 10:09
Benimde bir goldenim var şu an 4 yaşında 6 aylıktan beri bende ben para vermedim size tavsiyem bu cins için para vermeyin barınaklarda binlerce var yavrusuda var eğitimliside var. Sahiplenmeden önce iyi düşünün yavru demek bebek demek insan gibi düşünün onuda illaki yaramazlıklar yapacak halıya çiş kaka yapacak her gün onu sokağa çıkartmanız gerekecek enerjisini atması için ki goldenler yüksek enerjili köpekler tüyü çok dökülür çok koşması lazım her gün ama tabi bunların yanında size kattıkları paha biçilmez

KÖROĞLU
05-10-2015, 10:20
Köpek inanılmaz bir bağlılık demek. Aldın mı bırakamıyorsun, kendine güvenmeyen almasın.

Cocker'ımız rahat etsin diye evimizi bırakıp kiraya çıktık. Bahçeli olsun rahat etsin diye.

Çocuk gibi ilgilenmen lazım, çişi, kakası, aşısı yemeği gerçekten sevmedikten sonra yapılacak şeyler değil.

Çok insan görüyorum hevesle alıp sokağa bırakıyorlar, hayvanlara bu eziyeti yapmayın.

Yukarda biri yazmış çok ta güzel olmuş, hangi köpeğin zarar verdiğini gördünüz, insanlar daha tehlikeli diye. Kesinlikle katılıyorum.

Bakabilecek fiziki / maddi şartları olan alsın yoksa günahına girmesin.

Patisever
05-10-2015, 10:39
erkek dişi fark edermi cok sayıda cocuk bulabilirim zaten

Matchless
05-10-2015, 11:59
erkek dişi fark edermi cok sayıda cocuk bulabilirim zaten

Yok hayır abi fark etmiyor ama dışarıda bahçede kalacağı için biraz büyüdüğünde erkek köpek girer korkum var abi mahallede başı boş köpek biraz fazla yoksa fark etmez bana abi

Matchless
28-10-2015, 01:13
hala aramaktayım:((((

devil_berk22
28-10-2015, 01:19
özellikle yavru husky veya rot varsa sahiplenmek isterim bende

MertSerhanÖ.
28-10-2015, 01:24
4 aylığa kadar Alman kurdu varsa bende sahiplenebilirim.Şimdi burda niye illa Alman kurdu vs diyenler olacaktır Alman kurdu dostumun vefatından sonra hiç köpek bakmadım.Tekrar bakacak olursam Alman kurdu olup onu yaşamak istiyorum.