PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 34SUS94 PistGunleri @ Istanbul Park 07.07.2013

Onrcn
19-08-2013, 10:49
Yeniden merhaba :) Bu sefer eskisi gibi olmadi, kameranin acisini degistirdim yol gozukmuyor diye, ayni keyifi vermedi bana.

Nedendir bilinmez piste girdim ve sanki daha once tur atmamisim hic. Cizgileri kendim fena bulmadim ama giris hizlarim dusuk ve korkak. Videolari izleyince lastiklerin okeye dondugunu dusundum, ***** onden kayma cok ve arkadan da daha once kaymadigim yerlerde araba kopmus. Sure de ***** geri gitti, bu yuzden pek istekle yapmadim videolari. Iyi seyirler.

Tabi yine sorunsuz bir pist gunu geciremedim, check engine geldi araba kesti birseyler oldu, konsantrasyon kalmadi. Ama bu isin bahanesi olmaz. Organizasyon her zamanki gibi iyiydi, eglendik, sure yapamadan geldik :D

Not: 2.seansin sonundaki MCS GP nin sahibi lutfen alttaki yaziya alinmasin cok icimden geldi,dayanamayip yazdim :D Too soon junior un pist versyonu :D (cok gazlamadigim icin yanima geldi ve saga dip gaz yan yana girerek beni baya tedirgin etti, cesaret isi gercekten o hizda bir s2000 in yaninda durmaya calismak )

KAp0_3TUXGU

NtOk6U0dc5Y

Video icin link varmi?
Seans1
http://www.youtube.com/watch?v=KAp0_3TUXGU

Seans2

http://www.youtube.com/watch?v=NtOk6U0dc5Y

Kahn23
19-08-2013, 11:02
Çizgi'n gayet güzel. Stabil gidiyorsun. Ama 1-2 virajda geç frenleme yapılabilirmiydi diye sormadan geçemedim :D Özellikle son 2 virajda Megane Rs ile giderken.

İlk turda Impreza çok fena yana yatıyor. İlginç geldi. Ondan sonra 3'ünüzün (gtr-rs) olduğu yerde gtr fena uzadı. Ama sonra bıraktı sanırım..

Onrcn
19-08-2013, 11:08
Çizgi'n gayet güzel. Stabil gidiyorsun. Ama 1-2 virajda geç frenleme yapılabilirmiydi diye sormadan geçemedim :D Özellikle son 2 virajda Megane Rs ile giderken.

İlk turda Impreza çok fena yana yatıyor. İlginç geldi. Ondan sonra 3'ünüzün (gtr-rs) olduğu yerde gtr fena uzadı. Ama sonra bıraktı sanırım..

Tesekkurler, 2 arac arka arkaya giderken hep erken fren yapip olabilecek en hizli sekilde viraja girmeye calisiyorum ki hata yaparsa heyecan yaratayim :D Impreza sadece duzlukte basti galiba, virajda pek birsey yapmadi.

Ama genel olarak bir onceki gune gore erken fren yapmisim o ayri :) GTR lar urkuttu bizi :P

HaKo
19-08-2013, 11:09
güzel çekimler olmuş keyifle izledim, 355 geçerken bende bi of çektim o sese açıkcası :)

Cem.B
19-08-2013, 11:10
olm yakında pistten geri gelmicek o araba :) her türlü arıza hala devam :)

Kahn23
19-08-2013, 11:24
Merak ediyorum 1 turda yaklaşık ne kadar yakıt tüketiyorsun ?

Brs_eg
19-08-2013, 11:31
Piste 5 kisi oturup izledik rapor yazik gondercez sana :))

Saka makada cekingen gitmissin gibi.
Vites devir araliklarina alisamamissin
8de cok frenn yapiosun :p

HUSNU
19-08-2013, 11:40
O lastikler ile normal yaw . Çizgi güzel. GTR lar konsanre bozmuş . Kameranın yerini değiştir bence.

Armageddon
19-08-2013, 11:42
Çok keyifli videolar olmuş :) Pistte başka araçlarla gitmek de ayrı bir zevk, ben de bir dahakine 20 dklıklardan mı alsam ne yapsam... Bu arada pisti çok özlemişim heyecanlandım hemen :D

Ben de eski ve yeni videolarımı izleyeyim bakayım benim fren noktalarım ne olmuş :icon_tup:

Bu arada pistin coğrafik konumunu yükleyebildiğin kameralar hangisi oluyor bilgisi olan var mı? Goprolarda var mı o özellik??

ghibli06
19-08-2013, 11:52
viraj dönmene hastayım :) kırmızı ghibliyi rahat geçmişsin bakıyorum düzlükte :P

Onrcn
19-08-2013, 11:58
güzel çekimler olmuş keyifle izledim, 355 geçerken bende bi of çektim o sese açıkcası :)

Tesekurler, sesi ciddi basariliydi vites degistirdiginde neredeyse bende vites atacaktim haha

olm yakında pistten geri gelmicek o araba :) her türlü arıza hala devam :)

Bende bekliyorum oyle birsey ama araba pes etmiyor :D

Merak ediyorum 1 turda yaklaşık ne kadar yakıt tüketiyorsun ?

1 turla ilgili bilgim yok hic dikkat etmedim. Toplamda 290km yol 185tl ile yapmisim, 2 seans Istanbul park, 2 seans slalom dahil buna. 3.Seansa girebilseydim eve donemezdim :D

Piste 5 kisi oturup izledik rapor yazik gondercez sana :))

Saka makada cekingen gitmissin gibi.
Vites devir araliklarina alisamamissin
8de cok frenn yapiosun :p

Farkindayim :( Kisa ayna mahruti isleri cok degistirdi, alistigim vitesler devirler yalan oldu belki onunda etkisi vardir ama dedigim gibi sanki pisti unutmusum ilk defa gelmisim gibiydi. Neden oldu bilmiyorum ama 3. Seansa ciksaydim guzel sure gelirdi, ona da motor kulagi pert oldugu icin giremedim :(

O lastikler ile normal yaw . Çizgi güzel. GTR lar konsanre bozmuş . Kameranın yerini değiştir bence.

Evet GTR larin sogutma turlari da kotuydu, cizgi uzerinde sogutma turlari attilar. Kameranin yerini nasil yapacagimi bilemedim baya ugrasmak lazim onu gelistirebilmek icin..

Çok keyifli videolar olmuş :) Pistte başka araçlarla gitmek de ayrı bir zevk, ben de bir dahakine 20 dklıklardan mı alsam ne yapsam... Bu arada pisti çok özlemişim heyecanlandım hemen :D

Ben de eski ve yeni videolarımı izleyeyim bakayım benim fren noktalarım ne olmuş :icon_tup:

Bu arada pistin coğrafik konumunu yükleyebildiğin kameralar hangisi oluyor bilgisi olan var mı? Goprolarda var mı o özellik??

Tesekkurler, katiliyorum baska araclarla ciddi guzel oluyorda.. Sen girsen yanimizdan isinlanip gidersin cok zevkli olmaz :D Videolari izleyip karsilastirmak ciddi fark getiriyor, ilk pist gununden sonra 12 sn civari dusmustum bende : ) Ozledik be! :D

viraj dönmene hastayım :) kırmızı ghibliyi rahat geçmişsin bakıyorum düzlükte :P

Tesekkurler :D Eh kisa ayna mahruti, yolcu iptali, bagaji bu sefer bosalttim baya fark etti :D Ama senin kadar gitmiyordu tabi :)

ONURRBAKI
19-08-2013, 12:00
Video icin link varmi?

Onrcn
19-08-2013, 12:03
Video icin link varmi?
Seans1
34SUS94 S2000 Istanbul Park 07.07.2013 Seans 1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=KAp0_3TUXGU)

Seans2

34SUS94 S2000 Istanbul Park 07.07.2013 Seans 2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=NtOk6U0dc5Y)

s2k
19-08-2013, 12:16
Bi kozvört değil ama idare eder :D:D:D:D

Onrcn
19-08-2013, 12:46
Bi kozvört değil ama idare eder :D:D:D:D

hahah neyse kiskanmayalim, calisirim bir gun benimde olur artik vururum kirbaci : DDD

Kahn23
19-08-2013, 13:12
GoPro'ları içeri değil de dışarı kaputüstü veya kapı yanlarına monte edebilseniz videoları izlerken pisti daha iyi okursunuz..

Onrcn
19-08-2013, 13:42
GoPro'ları içeri değil de dışarı kaputüstü veya kapı yanlarına monte edebilseniz videoları izlerken pisti daha iyi okursunuz..

Ilk o sekildeydi, sonra disariya kamera montajini yasakladilar iceri taktik. Bu sefer goruntu guzel olmadi. En son gittigimde iceri ancak buradan guzel goruntu yakalariz dedim, bu sefer disari kamera takmayi serbest birakmislar ama ayaklari yanimizda degildi..

Fakat ilkinde de arac icinde neler oldugunu goremedim, en sagliklisi 2-3 go pro :D Bir dahakine girebilirsem bakacagiz hal caresine, hatta birsey icat edersek ayaklari da goruntuleyecegim :D

Kahn23
19-08-2013, 13:55
Ilk o sekildeydi, sonra disariya kamera montajini yasakladilar iceri taktik. Bu sefer goruntu guzel olmadi. En son gittigimde iceri ancak buradan guzel goruntu yakalariz dedim, bu sefer disari kamera takmayi serbest birakmislar ama ayaklari yanimizda degildi..

Fakat ilkinde de arac icinde neler oldugunu goremedim, en sagliklisi 2-3 go pro :D Bir dahakine girebilirsem bakacagiz hal caresine, hatta birsey icat edersek ayaklari da goruntuleyecegim :D

Heel&toe kullanıyormusun? :D

Onrcn
19-08-2013, 14:01
Heel&toe kullanıyormusun? :D

Evet, kullanmadigimda arabaya cok ciddi hasar veriyormus gibi geliyor ve ayrica trail breaking yapilirken ufalttigimda kici basima geciyor :D Bu seanslarda pek trail breaking yok gerci ama sol ayak freni kullandigim noktalar oldu.

batu35
19-08-2013, 14:03
bir kaç kez nette denk geldim istanbul parktaki yarışlarla ilgili videolara en çok hoşuma giden bu oldu resmen tvlerdeki izlediğim yarışlardan farkı yok gibiydi sürüşünüz maşallah çok güzel frenlemeleriniz hızlanmalarınız çok iyi inşallah dahada güzel sonuçlara varabilirsiniz :)

s2k
19-08-2013, 14:05
Ya yalanınızı yiyim, heel&toe ymuş yok sol ayakmışmış :D:D:D

ef186
19-08-2013, 14:45
Ya yalanınızı yiyim, heel&toe ymuş yok sol ayakmışmış :D:D:D

Ahahahahhahahha :D

BoraÇİFTÇİ
19-08-2013, 15:25
Evet, kullanmadigimda arabaya cok ciddi hasar veriyormus gibi geliyor ve ayrica trail breaking yapilirken ufalttigimda kici basima geciyor :D Bu seanslarda pek trail breaking yok gerci ama sol ayak freni kullandigim noktalar oldu.

Sol ayak frenini hangi viraj da kullandınız?

Kahn23
19-08-2013, 15:27

Muhtemelen 8 de kullanılmıştır.

M3CSL
19-08-2013, 15:32
Masallah Onurcan bende neden 3. viteste girdigini sorcaktim virajlarda kisa takinca oyle gerekmis demekki:D
Lastikler ne su an olculeri ne?

Onrcn
19-08-2013, 15:40

Sol ayagi biraz 8 de ama duruma gore kullandim diyebilirim. Onden kaymalari biraz kontrol altina almak icin, yada virajin icine on tarafi cekerken arkalar gucte olmayinca direk kendini biraktigi icin sol ayak kullandim. Az birsey gucte olunca dengede kaliyor. Simdi tam nerede kullandin ne zaman dersen soyleyemem aslinda, o an gerektigini dusundugum anlarda malesef.

Masallah Onurcan bende neden 3. viteste girdigini sorcaktim virajlarda kisa takinca oyle gerekmis demekki:D
Lastikler ne su an olculeri ne?

Tesekkurler.. Aslinda vites olaylari o kadar karisti ki.. orada denemeye calisiyordum ama cogu yere 3 uygun geldi gibi.. Lastikler 210 taban R18 :D On arka ayni

serkanOC
19-08-2013, 15:43
Her şeye rağmen 2:40 gibi dereceler çok başarılı bence.. izleyince erken fren veya viraja çok dışarıdan girilmiş demesi kolay geliyor ama tecrübe böyle ediniliyor heralde..

BoraÇİFTÇİ
19-08-2013, 15:45
Sol ayagi biraz 8 de ama duruma gore kullandim diyebilirim. Onden kaymalari biraz kontrol altina almak icin, yada virajin icine on tarafi cekerken arkalar gucte olmayinca direk kendini biraktigi icin sol ayak kullandim. Az birsey gucte olunca dengede kaliyor. Simdi tam nerede kullandin ne zaman dersen soyleyemem aslinda, o an gerektigini dusundugum anlarda malesef.

Aslında pek İhtiyaç olduğu için değil ama antreman amaçlı gibi yani sol ayağı

alıştırmak için kullandınız yani.

Octavia RS
19-08-2013, 15:48
Sonunda Onurcan abi eline sağlık :)

Too late junior hahaha :D

Onrcn
19-08-2013, 16:12
Her şeye rağmen 2:40 gibi dereceler çok başarılı bence.. izleyince erken fren veya viraja çok dışarıdan girilmiş demesi kolay geliyor ama tecrübe böyle ediniliyor heralde..

Ozetle aynen soyledigin gibi, zamanla giren herkes tecrubesini arttirip hizlanacaktir. Tesekkurler

Aslında pek İhtiyaç olduğu için değil ama antreman amaçlı gibi yani sol ayağı

alıştırmak için kullandınız yani.

Alistirma degilde, hatalarimi kapatmak amacli diyeyim. Bende Mini den kalma bir hastalik vardi gazdan komple cekebilirdim ayagimi viraja gelirken, S2000 de komple cekip hafif frenle girdigim an arkayi cok kaybediyor. Bende hafif fren ve hafif gaz ayni anda kaymayacak dengeyi sagliyorum. Bu her zaman degil, o hataya dusecegimi anladigim noktalarda. Bir kac yerde de onden kayarken biraz kullanmaya mecbur kaldim.

Normal sartlar altinda hersey saglikli olsa kullanmaya pek luzum olmaz, trail braking e biraz daha alisirsam orada kullanilabilir. Tabi yanlissam duzeltebilirsin, 3-5 piste girdik diye Schumacher'de degiliz :)

Sonunda Onurcan abi eline sağlık :)

Too late junior hahaha :D

Saolasin tesekkurler, baya yogundum son zamanlarda :) Too late junior a kendi kendime cok guldum umarim arac sahibi alinmaz. Sonra sahsen tanistim, iyi birisi. Hatta itiraf etti fren icin beni bekledigini :)

s2k
19-08-2013, 16:23
Cooperla kullanışınla kıyaslıyorum seni, yaklaşık %60 max %70 kullanıyorsun. Hatta 70 yok bile. Nedense vites/viraj/hız bi kargaşa olmuş hep. Ya oranlarda ya sevmedin mi arkadan itişi nedir ? yada arabaya mı güvenmiyorsun nedir tutuk kullanıyorsun. Hep bi güvenli gitmişsin, sonra lan basiyim biraz falan basmaya başlayınca gene sanki bi emin olamamışsın yeniden yavaşlamışsın falan anlamadım, çözemedim :beuj:

Tabi fwd ve zırt pırt üzerinden inmeden gazlayıp alıştığın bir arabaya göre kıyaslayınca böyle geldi bana :soru:

Cooper mı alsak la sana bi tane :D:D:D

ef186
19-08-2013, 16:27
Cooperla kullanışınla kıyaslıyorum seni, yaklaşık %60 max %70 kullanıyorsun. Hatta 70 yok bile. Nedense vites/viraj/hız bi kargaşa olmuş hep. Ya oranlarda ya sevmedin mi arkadan itişi nedir ? yada arabaya mı güvenmiyorsun nedir tutuk kullanıyorsun. Hep bi güvenli gitmişsin, sonra lan basiyim biraz falan basmaya başlayınca gene sanki bi emin olamamışsın yeniden yavaşlamışsın falan anlamadım, çözemedim :beuj:

Tabi fwd ve zırt pırt üzerinden inmeden gazlayıp alıştığın bir arabaya göre kıyaslayınca böyle geldi bana :soru:

Adam cooperla tam oluyodu aslında ebatta tutuyodu minimini takılıyolardı :D

Onrcn
19-08-2013, 17:17

Doktor teshis dogru. Vites ayna mahruti 2 gun once takildigi icin tam bir karambol oldu, ne yaptigimi sasirdim. Arkadan itisi cok sevdim, hatta Mini den daha rahat viraj iclerinde.

Ama asil tutukluk arabaya olan guvenden kaynaklaniyor; Izmit korfez e ilk ciktigimda EPS(Direksyon tas oldu) iptal etti kendini ve 1-2 tehlike atlattim zaman kotu geldi. Sonraki yaris 1-2 tur EPS hata vermedi zaman geldi ama guven kirildi. Izmitte kurtarirsin, hizlar bu kadar yuksek degil.

Istanbul Park ta tam arabaya alistim, bordurlerden gecmeye basladim EPS hata verdi ve yine kilitledi. Uzerine 2.gun arabanin yag kapagi yerinden cikti her yer yag oldu, bu sefer de motoru dinlemeye basladim. Son olarak servisten cikarken motor kulagina baktirdim bozuktu bu seferde kafa oraya gitti. Her yarisa ufak tefek hatalarla gidiyorum ve konsantrasyon kalmiyor, ya su olursa bu olursa tedirgin etti cok fazla.

Maalesef hic bir pist organizasyonuna tam gidemedim ve icimde kaldi. Eger eksikleri tamamlarsam butun seanslara girip gelistirmeye calisacagim. Tekrardan haklisin Mini kullanisimla uzaktan yakindan alakasi yok. Ozledim keratayi :D

Adam cooperla tam oluyodu aslında ebatta tutuyodu minimini takılıyolardı :D

Hahahah : D Yok ya cooper almayacagim, cok baski var aslinda :P

M3CSL
19-08-2013, 19:03
on arka lastik esit oldugu icin arkasi cok kayiyor gibi geldi bana, 245-265 tarzinda bi setup is gorebilir, onde giden hangi megandi plakasini goremedim.

s2k
19-08-2013, 19:18
on arka lastik esit oldugu icin arkasi cok kayiyor gibi geldi bana, 245-265 tarzinda bi setup is gorebilir, onde giden hangi megandi plakasini goremedim.

S2000e 265 ilginc olmus :beuj:

Onrcn
19-08-2013, 19:39

Siyah megane mi?

S2000 icin pist gunlerinde %90 on arka aynidir atmosferikse. Bilinenin aksine s2000 pistte onden daha cok kayiyor. Burada arkadan kaymamin 2 sebebi olabilir, arka amortisorleri biraz fazla sertlestirmis olabilirim yada lastikler omrunu tuketti. Ki lastikler bitti zaten, amortisorde ustune oynadi.

Trail brakingde her ihtimalde kayacak zaten agirlik dengesinin degismesinden dolayi. Eski videolarda arkadan kaymanin tek sebebi benim hatalarim mesela..

gokcell13
19-08-2013, 20:46
Cok güzel cekimler.İnş bende bir gun pist gunlerine katılacagım.

Zero
19-08-2013, 20:54

Serkan onde giden US rs benim arkadasim Ahmet.Arac stok oglu stok sadece yay ve nankang semi var arabada.O yaristamiydi yoksa diger bir yarismiydi bilmiyorum 2:39 dondu.Bu arada tebrikler hic bu kadar stabil donen s2000 gormedim tabi az limit asinca kopacak ama sen aracini cok iyi taniyorsun.

ahm_
19-08-2013, 21:52
benım araç o son düzlükte frenin pedelani tutan civata cıktı fren aşşağı indi aklım gitti bıraktım sert bastım çok arkadan yanıma gelince geç fren yaptım ani basmada yerinden fırladı birde arabada arkadaşım vardı dahada tedirgin oldum duramayacağım galiba diye

Caner B.
19-08-2013, 21:57
Shkodra amcanin yazmasiyla beraber kola ve cekirdegimi aldim bekliyorum :D

ahm_
19-08-2013, 22:04
Siyah megane mi?

S2000 icin pist gunlerinde %90 on arka aynidir atmosferikse. Bilinenin aksine s2000 pistte onden daha cok kayiyor. Burada arkadan kaymamin 2 sebebi olabilir, arka amortisorleri biraz fazla sertlestirmis olabilirim yada lastikler omrunu tuketti. Ki lastikler bitti zaten, amortisorde ustune oynadi.

Trail brakingde her ihtimalde kayacak zaten agirlik dengesinin degismesinden dolayi. Eski videolarda arkadan kaymanin tek sebebi benim hatalarim mesela..

Bu arada düzlükte sana sanki artislik yapıyormuş gibi geçtim tünel yapıyordum dikkat etmedim sen soğutuyordun sanırım bi anda arkandan çıkınca öyle anlaşıldı sende ben soğutmaya alınca aynısınnı yaptın sanırım ondan dolayı benım yarışta kimseye hırsım takıntım olmaz yol da veririm iyi gidiyorsa farkındaysan düzlüğe ilk çıktığımızda aynadan seni gördüm önünü açtım geçebilirse geçsin die

Zero
19-08-2013, 22:18
Bu arada düzlükte sana sanki artislik yapıyormuş gibi geçtim tünel yapıyordum dikkat etmedim sen soğutuyordun sanırım bi anda arkandan çıkınca öyle anlaşıldı sende ben soğutmaya alınca aynısınnı yaptın sanırım ondan dolayı benım yarışta kimseye hırsım takıntım olmaz yol da veririm iyi gidiyorsa farkındaysan düzlüğe ilk çıktığımızda aynadan seni gördüm önünü açtım geçebilirse geçsin die

Sen herkese tunel yap sonra duze cikinca tunelcilerin onunden kac seni cakal muhendis seniii.Birak duzluktede sana yapsinlar ne hemen yana atiyorsun gecen her turlu gecer cupra gibi :D

Caner B.
19-08-2013, 22:33
Zeki tünel yapmak nedir anlatta acemi kalmıyım..Sonra beni de tufaya getirmesinler...

Amca her konuda en iyisini biliyorsunuzda ruzgar tunelinin ne oldugunu mu bilmiyorsunuz ?

Zero
19-08-2013, 22:37
Zeki tünel yapmak nedir anlatta acemi kalmıyım..Sonra beni de tufaya getirmesinler...
Zaten Ahmrs bir anlattıki sanki yerli film bir belediye otobüsü çarpmamış..

Metin amca yuksek suratlerde ondeki aracin ruzgari yarmasinin etkisiyle sizin daha az karsi direncle karsilasmaniz sonucu daha rahat hizlanabilmenizdir kabaca otobanda guzel ise yarar aslen.Nascar yarislarinda gozlemlenir en net.Start finishte Ahmet ondeyse yana kacar tunel yaptirmaz ama arkadaysa tampona yapisir huyudur :D Bkz:Ilk videoda duzlukte sola kacan siyah megane rs

ahm_
19-08-2013, 22:41
Metin amca yuksek suratlerde ondeki aracin ruzgari yarmasinin etkisiyle sizin daha az karsi direncle karsilasmaniz sonucu daha rahat hizlanabilmenizdir kabaca otobanda guzel ise yarar aslen.Nascar yarislarinda gozlemlenir en net.Start finishte Ahmet ondeyse yana kacar tunel yaptirmaz ama arkadaysa tampona yapisir huyudur :D Bkz:Ilk videoda duzlukte sola kacan siyah megane rs

Tünele gelmeyelim zaten gitmiyo bide tünelde kalırsak mazallah =))

ahm_
19-08-2013, 22:42

Metin amca korkuyorum sen 2.00 altına ınecem diye otobus gibi carpmandan mazallah escord megane bizi mondeo yaparsın pistte diye =)

Zero
19-08-2013, 22:56
Kusura bakma Onurcan konunu biraz karistirdik ama.Ozetle guzel gidiyorsunuz sen ve aracin ben her videonda o uyumu gordum kazasiz belasiz bir dahaki yarisa denk geliriz insAllah keyifli bir surus olur.

Onrcn
20-08-2013, 09:03
Cok güzel cekimler.İnş bende bir gun pist gunlerine katılacagım.

Tesekkur ederim, insallah seni de aramizda goruruz ; )

Aslında S2000 benim çok sevdiğim bir otomobil. Bence ileride klasik otomobil sınıfına girecek bir araç. Al karşına izle o kadar güzel yani..

Fakat açık söyleyeyim yolda tutunanını hiç görmedim kim yanımda azıcık bassa sağa veya sola kayar sonra toparlaki. Hele caddede vıjt vıjt sanki drift yapıyorlar. Bi tutunsalar....

Nerde hata anlamıyorum. Honda bu kadar yanlış yapmaz herhalde.

Tesekkurler, bende ayni seyi dusunuyorum. Duzgunu kalabilirse kolleksyon kivamina gelebilir.

Hangi yolda diye sormak lazim.. S2000 Turkiye nin abuk yollarinda tutunsun diye uretilmis bir arac degil, arkadan ceker, ufak modlarla keskin bir direksyonu olan, kisa lastik mesafesi olan bir arac. Gelip zaten bizim kaymak asfaltimizda tutunabilirse o zaman daha garip. Fakat kaliteli asfaltta dunyasi degisir, guclu arkadan ceker araclarin hic biri o kaymak asfaltta adam gibi tutunamaz. Pistte vs gayet tutunuyor ve dediginiz bir tutunsalar kismina giriyor ;)

Yok vallahi hic farkinda bile degilim :) Ciktigim guruplarda saolsun neredeyse herkes cok tedbirliydi hic sikayetim yok ;)

Birsey yazmayayim diyorum ama zorluyorsun resmen; 2:12 leri iddia edip ruzgar tunelinden bir haber olman cok ama cok garip. Benim buradan anladigim, pistte kullanilacak tekniklerin yarisindan haberdar olmadigin ve buna ragmen iddialarinin yersiz ve hukumsuz oldugudur. Ha ogrenmeye calissaydiniz ta o zaman, aramizda cok farkli dialoglar geciyor olurdu.

Kusura bakma Onurcan konunu biraz karistirdik ama.Ozetle guzel gidiyorsunuz sen ve aracin ben her videonda o uyumu gordum kazasiz belasiz bir dahaki yarisa denk geliriz insAllah keyifli bir surus olur.

Yok ne demek, konu boyle seyler icin var. Tesekkur ederim, biraz daha alisirsam daha guzel olacak ;) Yuksek ihtimal ayni guruplarda olup egleniriz tekrardan ; )

Zeki teşekkür ederim.
Ahmet merak etme öyle olmayacak sizler arabaların önüne kamera koyuyorsunuz beni daha iyi görmek için ben arkasına koydum sizleri daha iyi izlemek için..Bir de soğutma turundan bahsediyorsunuz o neki alt tarafı 7 tur atıcaz bunuda yapamıyorsanız siz o arabalar ile market alışverişine gidin..

Misal ben Cozzy ile Kozyatağında Kozzy AVM ye gidiyorum...

:D Ben hep alisveristeyim aslinda, pistte de derdim o.. Bir an once AVM e gidebilmek icin gazliyorum. Sonra yetisemeyip sogutma turu atiyorum, ne yapalim bizim arabalar teneke, bir Escort Kozvort Wrc degil.

Vay vay kamerayi arkaya koymus da bidi da bidi. Bunu ciddi olarak yazmasan bile bu konuya yazarak yuzune vurmami feci sekilde tahrik ettin. Ayrton Senna aramizdaymis da haberimiz yokmus.. Sari bir kask tak ben seni gorunce yol veririm, o muhtesem tur zamanini mahveden ben olmak istemem. ***** sen muhtesemsin, tunel yapmana da izin verecegim boyle daha bir hizlan diye(Gerci belediye otobusu carpmasi gibi birseymis, o yuzden bu konuda tereddutteyim). Ya sen hani yazmayacaktin pist konusuna(piste gitmeden ?) ? Hatta birdaha yazmayacaktin ne oldu o is ? Hevesim kursagimda kaldi yemin ediyorum. Sen buraya bunlari yaz, sonra vay anam bana hakaret etti de rencide etti de. Ger biraz daha bakalim ne olacak.

Ben ilk defa bu siteye üye olduğumda'da bu tip sorunlar yaşamıştım sonra dayanamadım üyeliğimi sildirdim.

Daha sonra hata bendedir belki diye tekrar üye oldum. Hatayı kendimde aradığımıda anlamadınız.
Herkesi kendim gibi sadece otomobil sevdalısı sandım.

Bu güne kadar sürat, süre, zaman, motor gücü, geçmek veya geçilmek sadece birilerini kızdırıp sohbet olsun diye yaptığım şeylerdi.
Benim veya arkadaşlarım için bunların hiç bir önemi olmadı.

Burasınıda otomobil sevdalılarının bulştuğu bir yer sandım. Ara sıra birbirine tatlı tatlı dalaşan yardım eden insanlar var sandım.

Fakat maalesef benim için öyle olmadı hangi konuyu açsam ne yazsam yanlış anlaşıldı. Bu ortamın bana göre olmadığını anladım.

Burda benim için önemli olmayan değerler ( sürat, süre, zaman, motor gücü, geçmek veya geçilmek ) sizler için çok önemli benim için önemli olan değerler ( insanlık saygı sevgi ) sizler için önemsiz.

Bunu anlatmak için örnek verdim :
Benim cahilcene aptalcana hesapsızca yazdığım yazılar yaptığım hatalarmı önemli yoksa yapılan hakaret ve küfürmü dedim
Hemen hemen herkes benim yazılarımın yanlış olduğunu söyledi. Bir kişiye yapılan insanlık dışı muameleyi hakareti ve küfürü olabilir dediniz ve kabul ettiniz.

Şimdi ben böyle düşünen bir topluluğun arasında nasıl durayım. Bu benim son yazım bundan sonra sizleri rahatsız etmeyeceğim.

Şimdi istediğiniz gibi çalın istediğiniz gibi oynayın..

Gelip garip gurip yazmasan ilk mesajdaki gibi yazsan sana normal cevap verecegim ama dayanamiyorsun ben ne yapayim yani simdi? Sonra diyorlar ki 50 yasinda adama yaziyorsun yok soyle yok boyle. Ben seni tanimam etmem, gelip burada bunlari yazarsan bir cevap alirsin.

s2k
20-08-2013, 09:16
Ben ilk defa bu siteye üye olduğumda'da bu tip sorunlar yaşamıştım sonra dayanamadım üyeliğimi sildirdim.

Daha sonra hata bendedir belki diye tekrar üye oldum. Hatayı kendimde aradığımıda anlamadınız.
Herkesi kendim gibi sadece otomobil sevdalısı sandım.

Bu güne kadar sürat, süre, zaman, motor gücü, geçmek veya geçilmek sadece birilerini kızdırıp sohbet olsun diye yaptığım şeylerdi.
Benim veya arkadaşlarım için bunların hiç bir önemi olmadı.

Burasınıda otomobil sevdalılarının bulştuğu bir yer sandım. Ara sıra birbirine tatlı tatlı dalaşan yardım eden insanlar var sandım.

Fakat maalesef benim için öyle olmadı hangi konuyu açsam ne yazsam yanlış anlaşıldı. Bu ortamın bana göre olmadığını anladım.

Burda benim için önemli olmayan değerler ( sürat, süre, zaman, motor gücü, geçmek veya geçilmek ) sizler için çok önemli benim için önemli olan değerler ( insanlık saygı sevgi ) sizler için önemsiz.

Bunu anlatmak için örnek verdim :
Benim cahilcene aptalcana hesapsızca yazdığım yazılar yaptığım hatalarmı önemli yoksa yapılan hakaret ve küfürmü dedim
Hemen hemen herkes benim yazılarımın yanlış olduğunu söyledi. Bir kişiye yapılan insanlık dışı muameleyi hakareti ve küfürü olabilir dediniz ve kabul ettiniz.

Şimdi ben böyle düşünen bir topluluğun arasında nasıl durayım. Bu benim son yazım bundan sonra sizleri rahatsız etmeyeceğim.

Şimdi istediğiniz gibi çalın istediğiniz gibi oynayın..

enteresan :beuj:

ahm_
20-08-2013, 09:22
Onurcan en iyi tur zamanın kaç geldi ?

Onrcn
20-08-2013, 09:30
Onurcan en iyi tur zamanın kaç geldi ?

Bu seanslarda GPS 2:37 gosterdi ama su ana kadar en iyisi 2:32- 2:33 arasindaydi. Bu kadar hafiflemeyle (Yolcu arti bos bagaj 130kg+-) 2:28 planliyordum ama basarili olamadim :(

ahm_
20-08-2013, 09:34
Bu seanslarda GPS 2:37 gosterdi ama su ana kadar en iyisi 2:32- 2:33 arasindaydi. Bu kadar hafiflemeyle (Yolcu arti bos bagaj 130kg+-) 2:28 planliyordum ama basarili olamadim :(

Baya iyi süreler lastiklerden çok şikayet etmişsin üstünde ne var bilmiyorum ama ben conti 5 lerle girdiğimde 1 tur sonra buzda gidiyormuş gibiydim nan kang semi slickleri taktıktan sonra ciddi süre indirdim denemeni tavsiye ederim

ahm_
20-08-2013, 09:37
Zeki teşekkür ederim.
Ahmet merak etme öyle olmayacak sizler arabaların önüne kamera koyuyorsunuz beni daha iyi görmek için ben arkasına koydum sizleri daha iyi izlemek için..Bir de soğutma turundan bahsediyorsunuz o neki alt tarafı 7 tur atıcaz bunuda yapamıyorsanız siz o arabalar ile market alışverişine gidin..

Misal ben Cozzy ile Kozyatağında Kozzy AVM ye gidiyorum...
Metin amca rüzgar tüneli yerine start finish ten 8. viraja alttan tünel yapalım senin için 1,5 dakikada bile dönebilirsin anca o kurtarabilir seni =))

Onrcn
20-08-2013, 09:53
Baya iyi süreler lastiklerden çok şikayet etmişsin üstünde ne var bilmiyorum ama ben conti 5 lerle girdiğimde 1 tur sonra buzda gidiyormuş gibiydim nan kang semi slickleri taktıktan sonra ciddi süre indirdim denemeni tavsiye ederim

Bende Advan lar var ama hem cok dar ebati benim icin, hemde omru tukendi.. Zaten cikma almistim kabahat bende :) 210taban :)

Metin amca rüzgar tüneli yerine start finish ten 8. viraja alttan tünel yapalım senin için 1,5 dakikada bile dönebilirsin anca o kurtarabilir seni =))

Bende biraz yalan ruzgari yaparim tamamdir :D

ahm_
20-08-2013, 10:11
Bende Advan lar var ama hem cok dar ebati benim icin, hemde omru tukendi.. Zaten cikma almistim kabahat bende :) 210taban :)

Bende biraz yalan ruzgari yaparim tamamdir :D

İyi bir lastik alıp dene farkınnı çok net göreceksin ben gördüm kaysa bile çok kontrollü kayıyo o yüzden rahatsız etmiyor kullanıcıyı

Onrcn
20-08-2013, 14:23
İyi bir lastik alıp dene farkınnı çok net göreceksin ben gördüm kaysa bile çok kontrollü kayıyo o yüzden rahatsız etmiyor kullanıcıyı

Aynen oyle, bakalim alabilecek miyim : D

typh10
20-08-2013, 16:52
keyifle izledim ve başarılı buldum:icon_tup:

onurcii
20-08-2013, 17:53
Too Late Junior farklı açıdan buldum :D

Mini Cooper S JCW GP Track Day in ISTANBUL PARK - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ZBEPORDLycg)

19.10sn de başlıyor

Onrcn
20-08-2013, 18:20
Too Late Junior farklı açıdan buldum :D

Mini Cooper S JCW GP Track Day in ISTANBUL PARK - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ZBEPORDLycg)

19.10sn de başlıyor

: D Oncelikle sana tesekkur edeyim arada kaynamasin. Cok iyi niyetli bir arkadas ama baya gelisime ihtiyaci var oturma pozisyonundan baslayarak..

xILuciferIx
21-08-2013, 09:34
Konu dağılmış tebrikler Onurcan abi 4. viraja çok güzel giriyorsun izlediğim videolarda dışa doğru taşıyorlar genelde, birde direkyonu nasıl tutuyorsunuz genelde tek eliyle kullanıyor herkez.

Onrcn
21-08-2013, 09:45
Konu dağılmış tebrikler Onurcan abi 4. viraja çok güzel giriyorsun izlediğim videolarda dışa doğru taşıyorlar genelde, birde direkyonu nasıl tutuyorsunuz genelde tek eliyle kullanıyor herkez.

Tesekkur ederim,
Orada disa bir miktar tasmak fena olmuyor da tam disa cikinca bir sonraki viraj ice kapanamadim ben, cozum olarak onu uyguladim tam sonucu 1 eylule katilabilirsem gorebiliriz ancak.

Tek elle kullanmak buyuk hata, bende de vardi kronik.. Tek elim hep viteste kaliyordu, simdi onu engellemeye calisiyorum. Alttaki linkten bakabilirsin, arada bende tek el gidiyorum ama yanlis.

O2h9ondJEjQ

Onrcn
21-08-2013, 14:20
Pist videosu konusuna donebiliriz artik :)

M3CSL
21-08-2013, 15:34
Yukarda yazinca fark ettim direksiyon banada cok oynuyor gibi gelmisti virajlarda nedenini bilmiyorum tabi,
birde 4. virajla beraber start finise gelmeden onceki virajlardada icerde kaliyosun ama bence dogrusu o, diger turlu hizlaniyip derken dier(son viraj start finis oncesi) virajin cizgisi bozuluyor virajdan hizli cikamiyosun(ben gibi):)

Schumi
22-08-2013, 00:53
Bump Steer yapıyor araç alçak olduğu için. Direksiyon o yüzden çok oynuyor. 2 derece camber ve 3.5 derece caster ile benim direksiyonu görsen bazı zıplamalalı virajlarda direksiyon 15 dereceden fazla oynayıp geri yerine geliyo. :)

Onrcn
22-08-2013, 08:21
Yukarda yazinca fark ettim direksiyon banada cok oynuyor gibi gelmisti virajlarda nedenini bilmiyorum tabi,
birde 4. virajla beraber start finise gelmeden onceki virajlardada icerde kaliyosun ama bence dogrusu o, diger turlu hizlaniyip derken dier(son viraj start finis oncesi) virajin cizgisi bozuluyor virajdan hizli cikamiyosun(ben gibi):)

Evet aynen oyle, hizlanmaya calisinca lastiklerden midir basincindan midir gecen sefere gore feci disa acti. Starta duzgun cikamadim, ondan yavaslama karari aldim :) Sonradan aklima gelen bir onceki pist gunuyle arada ciddi asfalt sicakligi farki vardi ama ben lastik basinclarini ayni tuttum ve sanirim bundan dolayi lastigin tutusunu katlettim :)

Simdi infrared IsI olcer aldim, bir sonraki pist gunune girersem 10.dakika gibi pite girip lastik isilarina bakacagim birde seans sonunda bakacagim, sonuclara gore bir sonraki etkinlikte daha etkili basinc kullanirim, sizle de paylasirim sonuclari.

Ah birde wireless lastik basinci bildiren zimbirtilardan alabilseydim super olacakti..

Bump Steer yapıyor araç alçak olduğu için. Direksiyon o yüzden çok oynuyor. 2 derece camber ve 3.5 derece caster ile benim direksiyonu görsen bazı zıplamalalı virajlarda direksiyon 15 dereceden fazla oynayıp geri yerine geliyo. :)

Bump steer in ne oldugunu gosteren bir video;

gKJAukSZRT0

Amortisorun calisma alani ve esneme azalirsa baya azalir gibi duruyor mantiken ? Ben o hissi sadece bordurlerden cok sert gectigimde yasadim?

HUSNU
22-08-2013, 08:37

Caster ile toe (- veya + ) ayarlarıın tam olarak ne gibi bir faydası oluyor. Hadi caster tamam da toe bana hep garip geliyor :) Birde caster in 3,5 derece olması aracın orjinal hali mi oluyor ?

Onrcn
22-08-2013, 14:17
Caster ile toe (- veya + ) ayarlarıın tam olarak ne gibi bir faydası oluyor. Hadi caster tamam da toe bana hep garip geliyor :) Birde caster in 3,5 derece olması aracın orjinal hali mi oluyor ?

S2000 Uk spec AP1 lerde6,45 derece Caster var ama diger araclarla ilgili bilgim yok. Cok anormal durmuyor.

Toe nasil garip geliyor ? :D Toe-out cuyuz :D

Schumi
22-08-2013, 19:14

Teo tamamen stabilite için benim görüşüm. Caster orjinalde 0 derece ama 3.5 dereceye çektim zorda olsa. Alçalan aracın amortisör stroke u değil değişen süspansiyon geometrisi bump steere sebep oluyor. Direksiyon hareketini tekere ileten rot kolları uzun yada kısa kalabiliyor alçaltmadan sonra.

OrcunInce
22-08-2013, 20:40
: D Oncelikle sana tesekkur edeyim arada kaynamasin. Cok iyi niyetli bir arkadas ama baya gelisime ihtiyaci var oturma pozisyonundan baslayarak..

Arkadaş dönmedikçe çevirmiş, dönmedikçe çevirmiş. Tabi Onurcan hatayı affetmemiş kesmiş cezayı :heyoo:

M3CSL
23-08-2013, 11:22

Toe out, on tarafta direksiyon tepksini ve aracin turn in response unu arttirmak icin yapilir, olumsuz tarafi duz gidiste stabilitenin bozulmasi. bende on 0.40 toe out arka 1,40 toe in:D

Onrcn
23-08-2013, 11:50
Toe out, on tarafta direksiyon tepksini ve aracin turn in response unu arttirmak icin yapilir, olumsuz tarafi duz gidiste stabilitenin bozulmasi. bende on 0.40 toe out arka 1,40 toe in:D

Arka toe biraz fazla sanki ?

M3CSL
23-08-2013, 15:49
-2 kamber olunca mecbur biraz lastik yere tam bassin diye oyle yaptik, 0 yaptigimda drift icin mukemmel arac oldu:D daha fazla toe in denemedik, ideali bu gibi geldi birkac ayar sonucu,
arka tarafta bir miktar toe in yol tutusu iyilestiriyor zaten bilindigi uzere

HUSNU
23-08-2013, 15:56
-2 kamber olunca mecbur biraz lastik yere tam bassin diye oyle yaptik, 0 yaptigimda drift icin mukemmel arac oldu:D daha fazla toe in denemedik, ideali bu gibi geldi birkac ayar sonucu,
arka tarafta bir miktar toe in yol tutusu iyilestiriyor zaten bilindigi uzere

Sizin aracınızda yürüyende hangi parçalar mevcut acaba ?