PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Y56 SPOON JDM EF9 basıklık oranı ?

Umut melek
19-08-2013, 17:00
S.a arkadaşlar resim kalitesi olarak normal telefonumla çektim kusura bakmayın görüntüler icin direk sormak istediğim soruyu söyleyeyim eski lastik jant oranım 185 / 55 14 ön arkası ise 185 / 65 14 tü şuan ise 195 / 45 15 yaptım ön ve arka eski oranıyla gözüme daha basık geliyordu şimdi ise sanki biraz yükseldi .... Sizce biraz daha basılmalı mı yoksa böyle kalmalı mı ... Fotograf olarak üyle seçili özenli bözenli olaylara girmedim normal bi hafta sonu fotosu koydum çektigim resimleri instagram da umutmelek87 diye aratırsanız detaylı farklı fotograflar mevcuttur görebilirsiniz .... Yorumlarınız düşünceleriniz icin teşekkür ediyorum saygılar ....

http://j1308.hizliresim.com/1d/m/rp8d1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://n1308.hizliresim.com/1d/m/rp6kd.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://j1308.hizliresim.com/1d/m/rp8jg.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://k1308.hizliresim.com/1d/m/rpjy0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

tolgasena
19-08-2013, 18:19
Sürüşünü engellemeyecekse az daha basılmak istiyor gibi..

Umut melek
19-08-2013, 18:24
İsyan ettigim şey her çökek çukur vs bu tarz yerlere inanılmaz dikkat ederek girsem de o an çıkan ses ciğerime oturuyor ..... Bilmem anlatabildim mi .... (:

cerkez_kral
19-08-2013, 21:47
dikkatli kullanırsan bişey olmaz bence araç yüksek kalmış

Erol
19-08-2013, 21:54
sesden yana yapacak birşeyin yok.ön arka yükseltirsen sesde azalma olur.

ama bence dikkat ederek kullan bu basıklık ve renk :) iyi

alfonso4474
19-08-2013, 23:12
aracın rengine göre siyah jant boğmuş gün metal flan olsa daha basık harika olur bu renk ile

GÖKTÜRK
19-08-2013, 23:33
aracınız çok güzel daha degısık bi renk tercıh etmelısınız bence jant konusunda

John
19-08-2013, 23:55
konu yanlış yerde mi bana mı öyle geldi?

ENGean
19-08-2013, 23:56
güzel b jantla ölümüne basarsan kafayı fena olur :D

Umut melek
20-08-2013, 09:34
sesden yana yapacak birşeyin yok.ön arka yükseltirsen sesde azalma olur.

ama bence dikkat ederek kullan bu basıklık ve renk :) iyi

Aynen Abi'm katılıyorum zaten fotoda böyle duruyo karşıdan bakınca gayet iyi basıklıgı çokta basmaya gerek yok teşekkür ederim yorumun icin :)

Umut melek
20-08-2013, 09:36
güzel b jantla ölümüne basarsan kafayı fena olur :D

Biladerim jant konusu yeni taktım ve isteyerek bu modeli bulabildim :) en azından bütün hondalarda takılı olan spoon veya advan falan değil :) teşekkür ederim düşüncen icin belli de olmaz vizeden sonra yapacaklarım var araca zaten :) :cool:

Umut melek
20-08-2013, 09:39
konu yanlış yerde mi bana mı öyle geldi?

Biladerim konunun yanlış veya doğru yer ile ilgisini tam bilmiyorum sonuçta bu bölüm için OTOMOBİLLERİNİZ demiş gidipte bisiklet resmi koymadım sadece buradaki bilgili abilerimden kardeşlerimden arkadaslardan fikir almak icin actım konuyu

Umut melek
20-08-2013, 09:41
aracınız çok güzel daha degısık bi renk tercıh etmelısınız bence jant konusunda

Sarı ve siyah uyumuna her zaman hastaydım kardeşim :) arabanın hatlarına mat siyah jant güzel olur diye düşündüm :) yolda gidişi duruşu falan bana güzel geliyor :) düşüncen icin teşekkür ederim :)

blackk35alp
20-08-2013, 09:48
konu yanlış yerde burası soruların sorulduğu yerden zıyade tum tech turkey ailesinin üyelerinin araçlarını tanıtıp fotoğraf paylaştığı link.

ama sorularına cvp vermeden yapamıcam.Evt basık araçlar hep güzel ve dikkat çekicidir .şunu da ununutmamak lazım hem komfor hem ölümüne basık diye bir hikaye olmaz .kafanda önce ne istediğine ne yapıcagına karar vermelisin.
bu arada cant konusuna gelince evt bencede cok yanlış bir cant seçilmiş böyle bir araca cant renginde beyaz gri tonlarını kullanmış olsaydın çok daha kaliteli duracağından emin olabilirsin.yurtdısında yapılan ef leri bir incelemeni öneririm

dip not :araç yapmak kolay gözükür basmak da fakat BASIK ARAÇ KULLANABİLMEK SANATTIR............

Umut melek
20-08-2013, 10:13
Eyvallah dayıoğlu :) zevkler renkler tartışılmaz tabi herkesde olan bişeyin bende olmasını istemem olumlu veya olumsuz tepkiler geliyor tabi saygıda kusur etmeyiz :)

civic@ef
20-08-2013, 10:34
vay be bizim araba nerden nereye gelmiş. açık renk bi jant deneyin bence. Tampondaki sinyaller yokmu ? öyle değildi

Umut melek
20-08-2013, 10:40
vay be bizim araba nerden nereye gelmiş. açık renk bi jant deneyin bence. Tampondaki sinyaller yokmu ? öyle değildi

Aynen Abi'm insanlar nasıl kuş gibiyse arabalarda öyle artık :) nerden nereye çıkacakları belli olmuyor :) açık renk jant koymayı düşünmüyorum jant seçimim kendime göre dogru diye düşünüyorum :) herkesde bi volk spoon falan sevdası var :) ben konig tercih ettim :) tamponda ki sinyaller duruyo Abi'm park

http://u1308.hizliresim.com/1d/n/rq0q2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

civic@ef
20-08-2013, 11:01
benim için çok özel bir araba hayırlı olsun güle güle kullan ön tamponı farı stop ları sinyali arka reflektörü kamber kit göğüsü arka disk sistemi baya uğraşmıştım. Allah kaza bela vermesin satmayı düşünürsen mutlaka haber ver :)

Emre Ekrem
20-08-2013, 11:05
Bence gayet hoş olmuş maşallah, jant seçimi güzel faakt rengi bir parça açılsa çok daha güzel olacak.

Umut melek
20-08-2013, 11:08
benim için çok özel bir araba hayırlı olsun güle güle kullan ön tamponı farı stop ları sinyali arka reflektörü kamber kit göğüsü arka disk sistemi baya uğraşmıştım. Allah kaza bela vermesin satmayı düşünürsen mutlaka haber ver :)

Aynen Abi'm gören görenler zaten boş olmadıgını anlıyorlar üstündeki emek çok seninde katkın varsa Allah razı olsun emegine saglık :) daha zaten arabayı tanımıyorum neyi var neyi yok edit olarak :) sadece acayip değişik yürüdüğünü biliyorum :)

civic@ef
20-08-2013, 11:12
üstündeki tampondan başka ef de yok onu söyliyebilirim kasasıda çok düzgündü ankara arabasıydı.taban halısını bile değiştirmiştim ben satarken koltukları iyi değildi sadece. Hayırlı olsun tekrardan.

Umut melek
20-08-2013, 11:18
üstündeki tampondan başka ef de yok onu söyliyebilirim kasasıda çok düzgündü ankara arabasıydı.taban halısını bile değiştirmiştim ben satarken koltukları iyi değildi sadece. Hayırlı olsun tekrardan.

İçi dışı sıfır araba gibi ABim zaten halı ve tabanı iç aksamları falan dediğin gbi :) koltuk şuan bride var üstünde aslında belki senin bilmediğin bi cok şey vardır detaylı fotograflara geçmedim ben iç dış vs :) eline koluna emegine saglık aklımdasın :)

Umut melek
20-08-2013, 13:05
Bence gayet hoş olmuş maşallah, jant seçimi güzel faakt rengi bir parça açılsa çok daha güzel olacak.

Eyvallah teşekkür ederim :)

35AR5226
20-08-2013, 14:13
bence basıklığıda iyi görünüşüde hiç elleme abi :) bzim buralar ***** sonra ikidebir tampon boyatmak zorunda kalırsın gerek yok iyi böyle :)

Umut melek
20-08-2013, 14:23
bence basıklığıda iyi görünüşüde hiç elleme abi :) bzim buralar ***** sonra ikidebir tampon boyatmak zorunda kalırsın gerek yok iyi böyle :)

Saolasın kardeşim benim aynen dogru diyosun böyle bile her çökekte yavaş ince ayrıntılı geçsek bile canımız yanıyor her çıkan seste :)

civelek
20-08-2013, 14:48
izmitli bir arkadaşdaydı almadığıma pişman olmuştum sonra tekrar istediğimde satmaktan vaz geçmişti 10 numara araba gayette güzel elleme bence değişiklik istersen arada koy önlere saç jantları 13 yada 14 roll spec gez. maaşallah

TameR
20-08-2013, 14:49
dostum bendede EF var :) sürtmeye çare yok araç standart yaylarıyla bile bir çok arabaya oranla alçak olduğundan sürtmelere katlanacaksın

basıklık konusunada gelince ön lastik çok hafif 0,5 cm çamurluğun içine girsin arkayıda aynı oranda bas yeter ;)

Umut melek
20-08-2013, 14:54
izmitli bir arkadaşdaydı almadığıma pişman olmuştum sonra tekrar istediğimde satmaktan vaz geçmişti 10 numara araba gayette güzel elleme bence değişiklik istersen arada koy önlere saç jantları 13 yada 14 roll spec gez. maaşallah

Aynen öyle Abi'm ellemeyi pek düşünmüyorum jant ve lastik yaptım dış aksam olarak yürürü icin :) 13 ,14 saç jantla da yürüyor bu haliyle de Abi'm maşallahı var düşüncelerin icin cok saolasın

Umut melek
20-08-2013, 14:56
dostum bendede EF var :) sürtmeye çare yok araç standart yaylarıyla bile bir çok arabaya oranla alçak olduğundan sürtmelere katlanacaksın

basıklık konusunada gelince ön lastik çok hafif 0,5 cm çamurluğun içine girsin arkayıda aynı oranda bas yeter ;)

EF daşım benim :D eyvallah cok dogru diyorsun stock hali bile arabanın basık biz bide coil takıyoruz deli gibi :) :hahaha: maşallah senin arabada kıyak Allah kaza bela nazar vermesin :)

blackk35alp
21-08-2013, 07:11
Bizde çok uğraştık bu araba ve sahibi için ama tabi insanlar kuş gibiymiş ordan oraya konarmış .... Bizde bunu görmüş olduk....kimsenin zevkine karışmayızda ama arabadan önce insanlar arabacılığı öğrenmeli.....arabacılık çıkar doğrultusunda ilerlemez ...bir ailedensen onları ezmiceksin onlar senin için zamanında koşmuşsa sende yapılanları unutmucaksın ...arabacılık böyle başlar umut melek ........

Umut melek
21-08-2013, 08:55
Biliyorum Alper dayıoğlu biz kimseyi unutmadık ama unutulduk :) hemde haklıyken haksız konuma düşmek gibi ... Arabacı cok zaten herkes arabacı olmuş ama insanlık önemlidir en başta bende buna bakıyorum

Umut melek
21-08-2013, 09:25
Herkes kendine göre haklı Abi'm ben bugüne kadar kimseye saygısızlık etmedim beni arayanı arar soranı sorarım artık aradım sordum hemde hep ben yaptım ama geri dönüş oldumu ? Hayır (: bu yüzden boşverelim allahım herkesin gönlüne göre nasibini versin kimseyle bi problemim yok benim beni çağırdın gelmedim mi geldim ama sonuc noldu gerekli özürleri de diledim ara dedin aradım gecmiş olsun bişey ihtiyac varmı ve ciddi anlamda konuştum ama yine aynı abi eeee daha fazla napabilirim artık bu yüzden bende akışına bıraktım aynı sofrada yemek yedik gezdik tozduk bn nankörlük yapmam olay her iki tarafın da haklı olduğu bişey ama ben üstüme düşeni yaptım karşıdan bişey gelmeyince akışına bıraktım ....

civic_ef
21-08-2013, 12:12
Umut kardeşim basıklığı ideal fazlası hem seni yorar hem daha yavaş gidersin :) Instagram da yeterince takip ediyorum tekrardan maşallah jant tercihi senin kararın sen sarı siyah kombinasyonu seviyorsun anlaşılan beyaz olsa daha belirgin gösterir illaki ;)

Umut melek
21-08-2013, 12:20
Eyvallah paşam saolasın :) aynen öyle kombinasyon olarak dogru tahmin ettin :) çokta basmaya gerek yok stock ef ler zaten bi çok arabaya göre kendi halleri alçak basık bide biz coil yay kıl yün takıyoruz deli gibi :) pazar Akhisar a gidicem nasipse geliyormusun sende :)

civic_ef
21-08-2013, 12:34
ordayız tabikide nasipse görüşürüz haftasonuna skunk2 coilleri takabilirsem iyi olucakta yoksa leylek spec takılıcam :D

DB18a2
21-08-2013, 12:43
jantların rengi biraz daha açık bi ton olup araç biraz daha basık olsa olay olurdu sanırım, bu haliylede gayet iyi maşallah

Umut melek
21-08-2013, 12:53
ordayız tabikide nasipse görüşürüz haftasonuna skunk2 coilleri takabilirsem iyi olucakta yoksa leylek spec takılıcam :D

Görüşürüz paşa ben ilk defa gidicem sistem nasıl orda bilmiyorum park vs olayları yarışları izleme durumu falan :) :confused:

Umut melek
21-08-2013, 12:57
jantların rengi biraz daha açık bi ton olup araç biraz daha basık olsa olay olurdu sanırım, bu haliylede gayet iyi maşallah

Kardeşim saolasın düşüncelerin icin :) jant konusunda bir sürü fikir geliyor a ık renk koyu renk basıklık vs diye :) jant tercihim kendime göre cok dogru çünkü şuanda millet volk te37 lere takmış durumda spoon larda aynen o şekilde hondalarda 10 taneden 7 tanesinde bunlar var advan da içlerinde ben kimsede olmayan takmayan bişey aldım ve çok memnunum kaputuda plasti dip mat siyah düşünüyorum bu aralar :D tam anlamıyla Tokyo ef olcak :cool::icon_tup: