PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yine arap yine kaza...gerçek mi montaj mı çözemedim.

salihbilgin
28-08-2013, 00:51
verildi mi bilmiyorum ama ben ilk defa izledim :(
Toyota Camry Drift accident (http://www.youtube.com/watch?v=ziTLJFsrZzk)

MertSerhanÖ.
28-08-2013, 00:53
bu nedir yaa:S

berkay_aydin
28-08-2013, 00:56
Dayanamayan izlemesin video'yu kötü oldum :(

MeJo
28-08-2013, 00:58
bu ne yaaaaaa :/

dachosen
28-08-2013, 01:00
İzlemeyin bence gerek yok

EmreS13
28-08-2013, 01:01
Sonradan gösterdiği adamın kolumu ben mi yanlış anladım?

Bi1ReD
28-08-2013, 01:03
اْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

tayreep_john
28-08-2013, 01:03
Sonradan gösterdiği adamın kolumu ben mi yanlış anladım?

aynen kolu galiba adamın :eek:

BurakCengizhanoğlu
28-08-2013, 01:06
enee adamın kolu kopmuş

AlpEren
28-08-2013, 01:10
Şu araplara üzülmeyen tek ben değilimdir heralde ?

GÖKTÜRK
28-08-2013, 01:14
diyecek bişey bulamadım içim bi kötü oldu Allah kimsenin başına vermesin

TolgaEsentepe
28-08-2013, 01:45
üzülmedim...

Dodoo
28-08-2013, 01:46
اْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

What is this a book ? Do you pişik english ?

TUGCA
28-08-2013, 01:55
üzülmeyenler garibime gitti, sonuçta parçalanarak ölmüşler. Siz hiç makas atmıyor yanlamıyor rolling yapmıyor trafikte 50 ile gidiyorsunuz sanırım. burayada tetris oynamaya giriyosunuz heralde. trafikte bu hareketleri tasvip ettiğimden değil fakat, üzülmedim demek biraz abes olmuş. eyvallah trafik vakti o süratlerde drift yapmak evet salaklık ama sonuçta bir ölüm var...birgün sizde bir atraksiyon yaparken ölürseniz Allah muhafaza size de üzülmedim demezler inşallah.

TolgaEsentepe
28-08-2013, 01:59
araplara karşı ayrı bir gıcığım var ve evet üzülmedim.. Bunlar kadar boş beleş bir ulus dünya üzerinde de yok..

AlpEren
28-08-2013, 02:01
üzülmeyenler garibime gitti, sonuçta parçalanarak ölmüşler. Siz hiç makas atmıyor yanlamıyor rolling yapmıyor trafikte 50 ile gidiyorsunuz sanırım. burayada tetris oynamaya giriyosunuz heralde. trafikte bu hareketleri tasvip ettiğimden değil fakat, üzülmedim demek biraz abes olmuş. eyvallah trafik vakti o süratlerde drift yapmak evet salaklık ama sonuçta bir ölüm var...birgün sizde bir atraksiyon yaparken ölürseniz Allah muhafaza size de üzülmedim demezler inşallah.

Valla eğer böyle birşekilde ölürsem üzülmeyin.. Türkiyede böyle hareketler yapsan 10dk sonra çeker vururlar adamı orası ayrı mesele. Başkasını öldüreceğine kendisi öldü işte. Sağlıklı ruh halleri değil şu hareketler.. Ayrıca arap milletini de hiç sevmiyorum. Tarihten gelen bir nefretim var onlara..

Bi1ReD
28-08-2013, 02:14
What is this a book ? Do you pişik english ?

Ben var inglizce bilmemek arapca bilmek?

gökberk
28-08-2013, 02:23
Türkçesini yazmak yerine neden Arapça yazdın ?

'' Şüphesiz biz Allah'tan geldik ve o'na döneceğiz. ''

Bi1ReD
28-08-2013, 02:26
Türkçesini yazmak yerine neden Arapça yazdın ?

'' Şüphesiz biz Allah'tan geldik ve o'na döneceğiz. ''

Forumda inglizce bi suru sey yaziliyor bende arapca yazdim. Ölen birini gördüğümde hep söylerim.

Arkdas hangi kitap fln yazmis bu ulkenin %90 inandiği ama %80nin anlamadigi bir kitap. ''dodoo''

TUGCA
28-08-2013, 02:27
Valla eğer böyle birşekilde ölürsem üzülmeyin.. Türkiyede böyle hareketler yapsan 10dk sonra çeker vururlar adamı orası ayrı mesele. Başkasını öldüreceğine kendisi öldü işte. Sağlıklı ruh halleri değil şu hareketler.. Ayrıca arap milletini de hiç sevmiyorum. Tarihten gelen bir nefretim var onlara..

Arapları neden sevmediği bilemem ama hatırlatayım, kutsal kitabımız arap topraklarına inmiştir, anlatım ve yazım dili arapçadır. Kabe arap topraklarındadır. Peygamber efendimiz soy olarak yarı araptır, en başlara doğru gidersek ibrahim peygamberde araptır. Hz. Ali de , Ebubekir de Ömer de Osman da araptır. İlk anamız Hz. Havva da arap topraklarında yaratılmıştır. Örnekler yüzlerce arttırılabilir. Bu kişilerin kabirleride arap topraklarındadır. Yüzlerce kutsal emanette oradadır.

Bu da bir hadis;

"Üç hasletten dolayı Arabı seviniz: Çünkü ben yarı Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, Cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır." (SAV)

Sevmiyorsanızda sizde kalsın en azından. Tarihten gelen bir nefretim var demek biraz ağır oluyor bence...

Dini bir kişilik olarak yorumlamadım, herhangi bir islami partiye de sempati duymuyorum. Tarihimi bilen müslüman, bir Türk olarak yazıyorum. Saygılar.

AlpEren
28-08-2013, 02:32
Arapları neden sevmediği bilemem ama hatırlatayım, kutsal kitabımız arap topraklarına inmiştir, anlatım ve yazım dili arapçadır. Kabe arap topraklarındadır. Peygamber efendimiz soy olarak yarı araptır, en başlara doğru gidersek ibrahim peygamberde araptır. Hz. Ali de , Ebubekir de Ömer de Osman da araptır. İlk anamız Hz. Havva da arap topraklarında yaratılmıştır. Örnekler yüzlerce arttırılabilir. Bu kişilerin kabirleride arap topraklarındadır. Yüzlerce kutsal emanette oradadır.

Bu da bir hadis;

"Üç hasletten dolayı Arabı seviniz: Çünkü ben yarı Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, Cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır." (SAV)

Sevmiyorsanızda sizde kalsın en azından. Tarihten gelen bir nefretim var demek biraz ağır oluyor bence...

Dini bir kişilik olarak yorumlamadım, herhangi bir islami partiye de sempati duymuyorum. Tarihimi bilen müslüman, bir Türk olarak yazıyorum. Saygılar.

Yanlış anlaşıldım galiba haşa Peygamberimizle ilgili birşey demedim. Ancak Halifelik Türklere geçtikten sonra defalarca her fırsatta Türkleri arkasından vuran hain bir millete dönüştüler.. Bu yüzden sevmiyorum arap milletini.. Emin olun tekrar fırsatları olsa yine aynı şeyi yaparlar..

Bi1ReD
28-08-2013, 02:35
Araplardaki petrol bizde olsaydi inan daha beter bi millet olurduk ''Suanda''

Zorbey
28-08-2013, 02:47
Yanlış anlaşıldım galiba haşa Peygamberimizle ilgili birşey demedim. Ancak Halifelik Türklere geçtikten sonra defalarca her fırsatta Türkleri arkasından vuran hain bir millete dönüştüler.. Bu yüzden sevmiyorum arap milletini.. Emin olun tekrar fırsatları olsa yine aynı şeyi yaparlar..

katılıyorum ;)

S.Özeren
28-08-2013, 03:05
baya önce izlemiştim video yu daha beterleride mevcut , kenarda duran adama vurup parçaladıkları falan

Allah rahmet eylesin

ALPER-VNS
28-08-2013, 04:41

Bu da bir hadis;

tarihinden 70 senenin silinmiş olduğunu da biliyo musun peki? Konunun linkini bulamadım bi arkadaş konu açmış uzun uzun anlatmıştı.. Araplar çok düzgün bi toplum olsaydı Kuran araplara inmezdi en yoz toplum hangisiyse o topluma indi kitaplar zamanlarına göre..

ayrıca hadis yazmışsın, belki de (bence büyük bi ihtimal) uydurma bi hadis.. Hz Peygamber in arap milliyetçiliği yapacağını düşünmek saçma geliyo bana.. ümmeti arasında ırk ayrımı mı yapacak koca peygamber? Benim dile hiç yeteneğim yok cennette yandık arapçayı nası öğrenicez.. cenneti buradaki gibi somut ve sığ düşünmek de anlamsız geliyo bana..

israil haricinde bi ırktan nefret etmeyi ben de pek insani bulmasam da sevmem arapları ayrıca.. Hadisi örnek göstermeseydin de onlar da insan arkadaş cani misiniz deseydin lafım olmazdı sana ama..

TUGCA
28-08-2013, 04:54

tarihinden 70 senenin silinmiş olduğunu da biliyo musun peki? Konunun linkini bulamadım bi arkadaş konu açmış uzun uzun anlatmıştı.. Araplar çok düzgün bi toplum olsaydı Kuran araplara inmezdi en yoz toplum hangisiyse o topluma indi kitaplar zamanlarına göre..

ayrıca hadis yazmışsın, belki de (bence büyük bi ihtimal) uydurma bi hadis.. Hz Peygamber in arap milliyetçiliği yapacağını düşünmek saçma geliyo bana.. ümmeti arasında ırk ayrımı mı yapacak koca peygamber? Benim dile hiç yeteneğim yok cennette yandık arapçayı nası öğrenicez.. cenneti buradaki gibi somut ve sığ düşünmek de anlamsız geliyo bana..

israil haricinde bi ırktan nefret etmeyi ben de pek insani bulmasam da sevmem arapları ayrıca.. Hadisi örnek göstermeseydin de onlar da insan arkadaş cani misiniz deseydin lafım olmazdı sana ama..

yukarıda ilk mesajım var onu okusaydın keşke. zaten ilk öyle söyledim... genel olarak arap ırkından konuştum diğer mesajımda. günümüz siyaseti vs beni ilgilendirmez, bürokrat değilim. cennette arapçayı nasıl öğrenicez diyorsan bence konuya biraz uzaksın :) hadise inanmamak senin kararın, orada anlatılmak istenen arap milliyetçiliği değil. arapları da savunur bir yanım yok, geçmiş tarihide düşünerek nefret söylemi düşünülmeli dedim. siz çok başka anladınız. polemiğe gerek yok iyi geceler.

McS_R53
28-08-2013, 04:55
Alper'e tamamen fazlasıyla katılıyorum. Neler diyeceksem aynılarını demiş

Bi1ReD
28-08-2013, 05:05

Hz.Aişe r.a. buyuruyor:

Cennet ehli Muhammed (AS) diliyle konuşacaklar.
Feyzu'l Kadir, İmam Münavi, İbni abbas'tan rivayet edilmiştir.

Abimizin yazdığı hadis doğrudur bunu doğrulayan ayetlerde vardir.

Hadisi şerifte Arabi seviniz ifadesini mutlak olarak anlamamak lazımdır. Çünkü Araplar içinde gayrimüslimler olduğu gibi, günümüzde dinsizler de vardır. Onların sadece Arap ırkına mensup olmaları, Arapça konuşmaları onları sevmeye kâfi gelen hususlar değildir.

O günlerde sadece araplarmi cahildi veya yobazdi ?

Ayrica arapca öğrenilmesi en kolay ve çok zengin bir dildir heleki bir Türk için öğrenebilicek ilk dildir çoğu kelime aynıdır. Kuran'ı kerim ezberlenmesi ve okunmasıda son derece kolaydir.

Bi1ReD
28-08-2013, 05:11
Ayrica efendimiz (sa) miraca çiktiğinda daha dünya yaratilmadan cennetin duvarlarinda arapca olarak Allah&Muahmmed yazdiğida rivayet edilmektedir.
Bir müslüman ilk öğrenmesi gereken dil inglizceden önce arapçadır.

TUGCA
28-08-2013, 05:21
Konu dini tartışmaya dönmesin, isteyen dilediği gibi düşünmekte özgür. Sevmeyen de sevmesin. Fakat bunu belli bir tarihe dayatarak sölemeniz yanlış, bir tarihte kötü bir olay oldu diye bir ırktan nefret edilmemeli. İnsan insandır. Her insan da bir değildir.

Bu yüzden koskoca bir ırkı toptan silip atmanız yanlış olur. Irkçılık olur. Nasıl ki her Türk aynı değil her Arapta aynı değildir.Ben sadece arapların dinsel olayıyla yaklaştım, siz siyasi yaklaştınız. Bu yüzden tartışmak saçma olur.

Nefret ediyorum diyebilmek bu kadar kolaysa orası sizin bileceğiniz iş :)

Ahmet Saraçoğlu
28-08-2013, 06:23
buna sebep olan şoförü idam mı etmişlerdi ?ben mi yanlış hatırlıyorum?

kelalper
28-08-2013, 06:55
beyler arapları o kadar seviosanız bu ülkede işiniz ne. Kitabı gidin doğru düzgün okuyun. Hadislere inanmayın. Bi de vaktiniz varsa gidip incil tevratta okuyun. Nedense bütün kitaplarda ortak bişey var. Kitabı yayınlayan kitapta kendini kutsal ve üstün ırk olarak ifade ediyor.Peygamberin ben arabım o yüzden arapları sevin okşayın diyebileceğine inanıyor musunuz? Bütün dünyadaki insanlık için elçi olmuş bir insanın milliyetçilik yapabileceğine inannıyorsunuz ya ne diyeyim.

karsiyakaliozi
28-08-2013, 07:24
kuşbeyinli araplar herşeyi olduğu gibi bunuda becerememişler adam bi kemer takar .
Din toplumların afyonudur anlayana ...

kemal_koker
28-08-2013, 07:30
verilmişti :o

Victiz
28-08-2013, 07:39
bu adamlar rahatsız. böyle yüzlerce videoları var. bunların sözlüğünde drift; 140 la giderken direksiyonu birden kırmak heralde :)

ibrahimsnr46
28-08-2013, 08:54
Dini konular'a gidiyo muhabbet hepimizin bilgisi yarım yamalak lutfen yapmayalım gunaha girebiliriz hata yanlıs birşey konusup dindende cıkabiliriz konustuklarımıza dikkat edelim.

kelalper
28-08-2013, 08:57
dinden çıkmak ne demek yaw. İki kuluvallahi bi elham aynen geri girersin merak etme.

clioGT
28-08-2013, 08:59
yapmasınlar abi bunlarda böyle antin kuntin işler, insan gibi kullansınlar şu arabaları:)

kelalper
28-08-2013, 09:06
olm adamlarda araba ucuz. 5000 dolara alıo o arabayı marketten. Adam arap ailesinden se 18 yaşından sonra aylık geliri zaten 3000 dolar. Ben oradayken 0 F430 120 bin dolardı. Kullanılmış 40 bin dolar. Eski maranellolar 15 bin dolar civarındaydı. Leasing le de alabiliosun kullanılmış arabayı sen düşün. Ev kirası ödeyen arkadaşım 4000 dolar maaşla leasing le Caymen S aldı 0. 700 dolar kira ödüyodu bide eve sen düşün. Şu anda hayat o kadar ucuz değil enflasyon aldı yürüdü ama araba hala bize göre oyuncak parası orada.

ibrahimsnr46
28-08-2013, 09:09
dinden çıkmak ne demek yaw. İki kuluvallahi bi elham aynen geri girersin merak etme.

Bu dusunceyle biraz zor bu kadar basite alma Alper abi..

clioGT
28-08-2013, 09:15
olm adamlarda araba ucuz. 5000 dolara alıo o arabayı marketten. Adam arap ailesinden se 18 yaşından sonra aylık geliri zaten 3000 dolar. Ben oradayken 0 F430 120 bin dolardı. Kullanılmış 40 bin dolar. Eski maranellolar 15 bin dolar civarındaydı. Leasing le de alabiliosun kullanılmış arabayı sen düşün. Ev kirası ödeyen arkadaşım 4000 dolar maaşla leasing le Caymen S aldı 0. 700 dolar kira ödüyodu bide eve sen düşün. Şu anda hayat o kadar ucuz değil enflasyon aldı yürüdü ama araba hala bize göre oyuncak parası orada.

hah işte,
öyle imkana da böyle adam çıkıyo işte:D ben hep diyorum, ötv yi hükümetimiz bizim sapıtmamız için yüksek yüksek geçiriyor, pardon! alıyo. bizi düşünüyolar işte sapıtmayalım diye;)

b.ustaoglu
28-08-2013, 11:17
ölmelerine üzülüyorum tabi ama adam kendi canını düşünmüyor sen ben üzülsek ne olur !

hayır o kadar para var imkan var... adam gibi bi pist yapsınlar etrafı duvar filan yardırsın dursunlar. yolda milletin canına kast edeceklerine en kötü ihtimalle arabada ki arakadaşlar gider öbür tarafa...

şöyle bir video da var. bunu da izledikletikten sonra aslında üzelmeyenlerin de bi bakıma haklı olduğu anlaşılır. adamlar kendini düşünmüyo ki sen neden üzülüceksin !

sl6FDSduwkM

‫ (http://www.youtube.com/watch?v=sl6FDSduwkM)

ZaZy
28-08-2013, 11:44

Bu da bir hadis;

+1905

bu video haberlerede çıkmıştı sadece sürücü hayatta kalıyor ve devlet adamı İDAMA MAHKUM ediyor. Aslıma videoları vardı nette

cookies
28-08-2013, 11:51
Bende sevmiyorum bu toplumu n' olur ki?.. Ayrıca arapları sadece müslüman biliyor sanırım arkadaşlar.. Milyonlarca Hristiyan Arap var, ayrıca Hz.Muhammed'i bir ırka, topluma mal etmet komik.. Peygamberde Kutsal kitaplarda 'tüm insanlığa' gelmiştir.. Benim -kesin- bildiklerim bunlar az buçuk bilgilerimizle insanları yanıltıcı fetva vermeyelim lütfen..

kelalper
28-08-2013, 11:54
ölmelerine üzülüyorum tabi ama adam kendi canını düşünmüyor sen ben üzülsek ne olur !

hayır o kadar para var imkan var... adam gibi bi pist yapsınlar etrafı duvar filan yardırsın dursunlar. yolda milletin canına kast edeceklerine en kötü ihtimalle arabada ki arakadaşlar gider öbür tarafa...

şöyle bir video da var. bunu da izledikletikten sonra aslında üzelmeyenlerin de bi bakıma haklı olduğu anlaşılır. adamlar kendini düşünmüyo ki sen neden üzülüceksin !

sl6FDSduwkM

cidde de biri 400 diğeri 1 millik drag pisti var VHT li. Otoparkında drift eğitimi veriliyor. Riyadda normal motorsporları pisti var. Bunlar halka açık pistler ve ucuz. Olanakta var ama halk cahil. Önden çekerle drift daha heyecanlı gelio adamlara.

Kahraman castle
28-08-2013, 12:02
sübhanallah

Onrcn
28-08-2013, 12:05

Bana mi sordular 200 le yanlarken de uzuleyim. Tamam insan cani ama sen git o hizlarla abuk sabuk hareketler yap, ki her an kaza yapabilirsin yani.. Bir de emniyet kemeri takma.. Olmeyi bayilmak saniyorlar, sonra olunce ben mi uzuleyim. Kimse kusura bakmasin da emniyet kemeri takmayip trafik yapan sonrada basina birsey gelen kimseye ben uzulmem.

Neymis emniyet kemeri rahatsiz ediyormus diye siz guvenliginizi hice sayiyorsaniz, banane? Emniyet muduru falan birsey olsam en buyuk ceza yi emniyet kemeri takmayana veririm, Turkiye deki olumlu kazalarin % kaci emniyet kemeri takmamaktan kaynaklaniyor bilmiyorum fakat karsilastigim ne kadar boyle kotu durum varsa hic birinde emniyet kemeri yoktu.

Zamaninda eski aracimla boyle abuk hareketler yaparken kontrolu kaybettim, araba o hizla saga gitmeye basladi ve sag arka camurluktan cok sert darbe aldim. Arabada pek birsey yoktu, camurlugu duzeltip boyadilar, birde stop kirilmisti. (Olumcul kaza falan degil, disardan baktin mi haa bariyere surtmus gecmis dersin.) Sonra eve gittim T-shirtu bir cikardim boydan boya mor, masallah yazili sunnet cocuklari gibi olmusum. O an dank etti, ulan bu kemer morartacak kadar tuttuysa, takili olmasaydi bana ne olurdu. O gun bugundur kemersiz site icindeki bakkala bile gitmem. Buradan herkese soyluyorum aklinizi basiniza alin, 5 dakika uzerinizde kemer olmayacak da rahatlayacaksiniz diye guvenliginizi hice saymayin.

ibrahimsnr46
28-08-2013, 12:05

sl6FDSduwkM

Nası Bir araba ile akrobasi meraklısı bir toplumlar hic bir kazaları taklasız bitmiyo ALLAH sonlarını hayır etsin insan hayatı bu kadar ucuz olamaz..

Onurkk06
28-08-2013, 12:17
su testisi su yolunda kırılır bi hata yapmış canıyla ödemiş üzüldüm desem yalan olur şimdi :) en azından trafikde suçu olmayan birine çarpmadan gitmiş daha hayırlı olmuş

Turbo1
28-08-2013, 12:42
trafikte bu tür hareketler riskli aman ha.

turci
28-08-2013, 12:43
konuyu dine, ırka indirgemeye gerek yok.
Araplar'ı ben de sevmem,kabe orada diye adamlara sempati beslemenin de manası yok.
adamlar dini kullanarak hacıları da çok güzel hacılıyorlar.

neyse konuya dönecek olursak evet üzülmedim, bu Arap olduklarından değil.
kim olursa olsun bu hareketleri yapan insanlara üzülmem.

siz yapmıyorsanız bu sitede ne işiniz var diyerek,
bu siteye üye olan herkese potansiyel trafik canavarı yakıştırması yapmayı da bir bırakın artık!!

Caesar
28-08-2013, 12:51
Vallaha arablar olunce hic uzulmuyorum ya. Zevklr izliyorum hatta. Bu arada bu video milyon kez patlasildi bu forumda.

hatta gokhanrs i gonderelimde oraya hepsinin depoya seker tiner atson bolca izlerim bende videolari ahah

fastchild
28-08-2013, 15:34
bizim kutsal olarak gördüğümüz kabeyi gelir kapısı turizm tesisi gibi gören birsürü arap var gayrimüslim arapta oldukça fazla bu arada ama ben genel olarak arapları sevemiyorum hani dinimizle felan alakası yok kişilikleri vs. bana ters ticarette bile Araplardan önce para sonra ihracat ne hikmetse hep sahtekarlar veya sahtekarlık peşinde olanlar çıktı karşımıza bizemi denk gelmişti bilmiyorum ama bu yüzden bi antipatim var araplara karşı bu yüzden kazayada üzüldüm desem yalan olur

SOMEONESPECIAL
28-08-2013, 15:38
Arapların derdi bizi gerdi amk

mmustu
28-08-2013, 15:40
fake gibi geldi bana

üzülmeyenlere tepki gösteren arkadaşlar o ****** çocuklarının yaptığı hareketler yüzünden kendi ailenizden biri zarar görse ne düşünürdünüz ????

34tb9544
28-08-2013, 15:42
fake gibi geldi bana

üzülmeyenlere tepki gösteren arkadaşlar o ****** çocuklarının yaptığı hareketler yüzünden kendi ailenizden biri zarar görse ne düşünürdünüz ????

Sakın ol şampiyon :)

ANIL ERCAN
28-08-2013, 16:49
Gebersin .bneler.

Araplar kadar kalleş,boş bi millet yoktur. Kendi Peygamberlerini Öldüren, Osmanlı zamanında TÜRK'leri arkasından vuran hainler topluluğu.

Arabistan'da elbet Petrol bitecek O zaman ne b.k yicekler çok merak ediyorum, Calısma yok üretme yok Çıkan petrollerle Zenginlik yasıyorlar.

Absinthé
28-08-2013, 17:14
Niye üzülelim ki? Ne güzel işte cennete VİP kapısından girmişlerdir.

Bende araplardan nefret ediyorum.

secomeco
28-08-2013, 18:31
O değil de kaza görüntüleri neden Kuran-ı Kerim eşliğinde hazırlanmış?Videoda yapılan hayvanlığı,abartıyı vicdan baskısı ile meşru göstermek için mi yoksa ders alın ey faniler mi?
Bu ilahi bir sonuç değil,insan hatasına bağlı muhtemel sonuç.
Bu arada fonda okunan sure ne suresidir?

ruudvan
28-08-2013, 18:40
O değil de kaza görüntüleri neden Kuran-ı Kerim eşliğinde hazırlanmış?Videoda yapılan hayvanlığı,abartıyı vicdan baskısı ile meşru göstermek için mi yoksa ders alın ey faniler mi?

olsa olsa fatiha süresi olur.

taytay
28-08-2013, 18:54

Fecr suresi.

http://www.youtube.com/watch?v=6fAxM2QDRXw

ANIL ERCAN
28-08-2013, 23:17
Videoyu sırf 100 kere Arkada okunan fecr suresini dinlemek için izledim. Halada arka planda acık ve sureyi dinliyorum..

ALPER-VNS
28-08-2013, 23:40
yukarıda ilk mesajım var onu okusaydın keşke. zaten ilk öyle söyledim... genel olarak arap ırkından konuştum diğer mesajımda. günümüz siyaseti vs beni ilgilendirmez, bürokrat değilim. cennette arapçayı nasıl öğrenicez diyorsan bence konuya biraz uzaksın :) hadise inanmamak senin kararın, orada anlatılmak istenen arap milliyetçiliği değil. arapları da savunur bir yanım yok, geçmiş tarihide düşünerek nefret söylemi düşünülmeli dedim. siz çok başka anladınız. polemiğe gerek yok iyi geceler.

Evet konuya uzağım ben hatta en iyi bildiğim işte bile konuya uzağımdır hep.. Peki sen diyanet işleri başkanı mısın :) hafız mısın hoca mısın

Hadisle hadis doğrulamak da çok başka bi kafa.. Kuran haricini aklıma yatmayan hiçbişeyi kabul etmem böyle de bi özgürlüğüm var.. Dinden çıkarmışız da arapça konuşucakmışız da cennette.. Bunlar da boş işler hangi dili konuştuğunu bilmiyceksin bile.. Belki konuşmıycaksın da cennet benim cennetim değil mi herşey mümkün değil mi orada konuşmadan anlaşmak istiycem belki sığ düşünmeyin dünyaymış gibi..

Eyyorlamam bukadar.. Herkesin inandığına kimse garışamaz

BoOoM
29-08-2013, 00:53
Arapların derdi bizi gerdi amk

adamsin ya :D

Evet konuya uzağım ben hatta en iyi bildiğim işte bile konuya uzağımdır hep.. Peki sen diyanet işleri başkanı mısın :) hafız mısın hoca mısın

Hadisle hadis doğrulamak da çok başka bi kafa.. Kuran haricini aklıma yatmayan hiçbişeyi kabul etmem böyle de bi özgürlüğüm var.. Dinden çıkarmışız da arapça konuşucakmışız da cennette.. Bunlar da boş işler hangi dili konuştuğunu bilmiyceksin bile.. Belki konuşmıycaksın da cennet benim cennetim değil mi herşey mümkün değil mi orada konuşmadan anlaşmak istiycem belki sığ düşünmeyin dünyaymış gibi..

Eyyorlamam bukadar.. Herkesin inandığına kimse garışamaz

şu şeeeggil bu şeeeggil ama lakinki herkesin hakki bidir. haydi hayirli işler. şsladjlsakjdjasşlkdj :D

Serhat
29-08-2013, 01:09
İzlemez olaydım.

halili
29-08-2013, 05:58
yeni bir görüntü buda.Arap Usulü Drift Yapmak - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/143122/arap-usulu-drift-yapmak)

kelalper
29-08-2013, 08:37
beyler şu din yazılarını okudumda gerçekten Kuran ve Osmanlı hakkında harbiden kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsunuz.

Birincisi hadisler değil kuran a inanacaksınız. Ve gidip ulema adamların çevirdiklerini değil bilimsel olarak arapça bilen prof insanların çevirilerini okumanız gerek arapça bilmiyorsanız. Ulema adamların çevirisi ile Allahın tuzak kurabileceğine inanan insanlar var bu memlekette. Birinciside RTE.

İkincisi de Osmanlı. Beyler Osmanlı Türk değildir Osmanlıdır. Dünya kadar yazı var Osmanlı İmparatorluğunda Türklerin yeri ile alakalı. Osmanlı da devşirmeler ne ise Türklerde o dur. Savaşta en önde kullanılır harcanabilir insanlardır. Sarayda önemli görevlerde yer verilmez. Hazine işlerine kesinlikle el sürdürülmez. Bu şekilde hor görülmüş bir toplumdur. Bu ülke o topraklar üzerinde kuruldu diye kendinizi Osmanlı sanmayın boşu boşuna. Osmanlıyım diyen Türklüğü inkar ediyor demektir. Osmanlı İmparatorluğu saygı duyulması gereken bir olaydır. Dünyada saygı duymayan bir toplum yok. Ama o kadar. Osmanlının yıkılma nedeni sefa düşkünü padişahlarla ulemacı vezirlerin ve onların yerleştirdikleri kadıların imparatorluğu yönetmesidir. Okumuş aklı başında padişah oğullarını öldürtende bu vezirlerdir. Sen padişah olarak sana sunulan paratoneri kullanıp kullanmamak vecip midir diye ulema vezirine soruyorsan ve o vezirde gavur icadıdır camiye konmaz dediği zaman kellesini alacağına dediğini doğruluyorsan ve bunu getiren vezirin kellesini aldırıyorsan matbaa kurulmasına izin vermiyorsan bunları yaşamaya mecbursun. Laiklikte zaten bunun için var bu ülkede.Dinci ulemaların geri kafalı hıyarların cahillerin kuran dan ve hadisler dışında başka okudukları kitap olmayan adamların ülkeyi yönetmemesi için var dı.

chiefkadir
29-08-2013, 10:13
beyler şu din yazılarını okudumda gerçekten Kuran ve Osmanlı hakkında harbiden kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsunuz.

Birincisi hadisler değil kuran a inanacaksınız. Ve gidip ulema adamların çevirdiklerini değil bilimsel olarak arapça bilen prof insanların çevirilerini okumanız gerek arapça bilmiyorsanız. Ulema adamların çevirisi ile Allahın tuzak kurabileceğine inanan insanlar var bu memlekette. Birinciside RTE.

İkincisi de Osmanlı. Beyler Osmanlı Türk değildir Osmanlıdır. Dünya kadar yazı var Osmanlı İmparatorluğunda Türklerin yeri ile alakalı. Osmanlı da devşirmeler ne ise Türklerde o dur. Savaşta en önde kullanılır harcanabilir insanlardır. Sarayda önemli görevlerde yer verilmez. Hazine işlerine kesinlikle el sürdürülmez. Bu şekilde hor görülmüş bir toplumdur. Bu ülke o topraklar üzerinde kuruldu diye kendinizi Osmanlı sanmayın boşu boşuna. Osmanlıyım diyen Türklüğü inkar ediyor demektir. Osmanlı İmparatorluğu saygı duyulması gereken bir olaydır. Dünyada saygı duymayan bir toplum yok. Ama o kadar. Osmanlının yıkılma nedeni sefa düşkünü padişahlarla ulemacı vezirlerin ve onların yerleştirdikleri kadıların imparatorluğu yönetmesidir. Okumuş aklı başında padişah oğullarını öldürtende bu vezirlerdir. Sen padişah olarak sana sunulan paratoneri kullanıp kullanmamak vecip midir diye ulema vezirine soruyorsan ve o vezirde gavur icadıdır camiye konmaz dediği zaman kellesini alacağına dediğini doğruluyorsan ve bunu getiren vezirin kellesini aldırıyorsan matbaa kurulmasına izin vermiyorsan bunları yaşamaya mecbursun. Laiklikte zaten bunun için var bu ülkede.Dinci ulemaların geri kafalı hıyarların cahillerin kuran dan ve hadisler dışında başka okudukları kitap olmayan adamların ülkeyi yönetmemesi için var dı.Ne güzel yazmışın la:icon_tup:

secomeco
29-08-2013, 10:44
Kucuk bir bilgi;Osmanlinin hasoglu has osmanli oldugunu sanmak ta yanlis.Saraya alinan tum cariyeler devşirmedir ve tum padişahlarin anneleri devşirme rus,macar vs.dir.Mevzu halk duzeyine indirildiginde ayni topraklar uzerinde kardesce yasamaktir.Amerikan vatandasi olmakla amerikali olmak arasindaki fark gibi.Aslinda kimse has amerikali degildir.

kelalper
29-08-2013, 11:11
Bugun boşbakan hala osmanlı bayrağı asabilirsiniz diyorsa ve hiç bir cumhuriyet savcısı hoop diyemiyorsa o zaman adam pkk bayrağıda asar suriye bayrağıda açar amerikan bayrağıda asar.

Bi1ReD
29-08-2013, 11:17
Pardon ama kimin bilgileri kulaktan dolmaymis?

cookies
29-08-2013, 11:26
yeni bir görüntü buda.Arap Usulü Drift Yapmak - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/143122/arap-usulu-drift-yapmak)

Şu araplardan birini cennette görürsem olay çıkartırım aga.. :D :icon_tup:

kurtbil
29-08-2013, 11:54
Neyseki zararı kendine olmuş, bu videolara sahip binlerce salaktan biri daha en nihayetinde

Vtec_2
29-08-2013, 12:03
Yahu konu videodan nerelere gelmiş. :D O kadar yol ortasında yanlarsan olacagı budur...

gkngny541
29-08-2013, 13:28
bizz otoyolda roll yapioz milleti ve kendimizi tehlikeye atiyoz
bunlar direk karsi tarafa oynuyor.. cana kast dir bunlarin yaotigi

dragon07
29-08-2013, 13:32
Allah rahmet eylesin hiç üzülmedim amin.

SOMEONESPECIAL
29-08-2013, 13:43
8plX_6eoO5w

Yalnız buna şapka çıkarılır :icon_tup:

b.ustaoglu
29-08-2013, 14:06
yok yok... ölüm bu kadar basite alınmamalı... tamam hız yapıyoruz filan ama otobanda trafiğin müsait olduğu saatte hız yapmak ile bunların yaptığının alakası yok. bu kadar bedavaya da gidilmez yani.

S20dMezqEOs&feature

‫ (http://www.youtube.com/watch?v=S20dMezqEOs&feature=player_embedded)

BoOoM
29-08-2013, 15:31
Lalelide otelinden çıktıktan sonra sokağin ortasina eğilip işeyen bi milletten ne bekliyosunuz ki onu anlamadim. ???

sedat s
31-08-2013, 18:18
Lalelide otelinden çıktıktan sonra sokağin ortasina eğilip işeyen bi milletten ne bekliyosunuz ki onu anlamadim. ???

aynen katılıyorum. ben ömrumde bu kadar pıs mıllet görmedım. muslumanlıgın ılk sartı temızlık adamların kokudan yanına yaklasılmıo. otel sahıbı bı abımın anlattıgna göre yatakta yemek yerlermıs sureklı vede pek catal kasık bıcak pecete gıbı seylerı kullanmıyolarmıs.