PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazalı Olan Bu Araç Alınırmı

porschemurat
28-08-2013, 11:57
Arkadaşlar

Müsadenizle sizlere birşeyler sormak istiyorum.

Linkteki araçı almak için görüştüm ve alıyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-genc-dinamic-spor-rc-gorunum-155-bg-tr-tek-207-allure..full-135474887/detay

Araç çıtır kazalı gibi
Benim için kaporta önemli değil eşiminde kullanacağı ilk arabası olacağı için kaza yapma olasılığı yüksek olduğunda kaportaya önem vermiyorum.

Görüşmelerimde motorunda ve yürüyeninde hiç bir sıkıntısı olmadığını söylediler.
Tamir masraflarıda max. 2500 tutar diyorlar sizce ne kadar tutar.

Bu araçı almak ne kadar doğrudur.
Araç çekme belgeli önce muayene plaka işlemleri yapılması gerekiyor sanırım.
Bu işlemleri 1 günde yapabilirmiyiz nasıl bir yol izlenmeli sizlerden bu konu hakkında bilgi rica ediyorum.

Yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

gökan
28-08-2013, 11:59
hasarsız arac varken neden hasarlı

delta0o
28-08-2013, 12:05
ağır hasarlı olup az hasarlı die satma durumu olabilir .araştırmanızda fayda var..

Hondafatih
28-08-2013, 12:06
bence çıtır hasarlı dediğiniz araba baya baya kazalı iyi araştırmak lazım

birde Benim için kaporta önemli değil eşiminde kullanacağı ilk arabası olacağı için kaza yapma olasılığı yüksek olduğunda kaportaya önem vermiyorum.

demişssiniz o araba sizin eşinizi taşıyacak herhangi bir olumsuzluk kaza durumunda nasıl bu arabaya güveneceksiniz allah korusun büyük bir kaza halinde ya airbag açmazsa(varmı ki oda meçhul) bence çok sıkıntılı bir durum.

Mivec_4G63
28-08-2013, 12:07
bu tarz arabalardan kesinlikle uzak durun, bildiğin kapalı kutu... Adam 2000 masraf yapıp 25bine kafadan satar çıtır hasarlı olsa. Bu tarz arabalar alındıktan sonra genelde evlatlık oluyor..

porschemurat
28-08-2013, 12:13
hasarsız arac varken neden hasarlı

Bu modelde ve km de bu fiyata bir araç bulamadım bu da bana cazip geldi açıkcası.

ağır hasarlı olup az hasarlı die satma durumu olabilir .araştırmanızda fayda var..

Bende öyle düşündüm telefonda bana 2 araç arasında kalmış dedi plakayı sorguladım daha öncesinde bir kazası yok.

Adam ben araçı 2 gün kullandım hiç bir şeyi yok motoru ve yürüyeni hakkında sözleşme dahi yaparım dedi o kadar iddalı konuştu...

birde Benim için kaporta önemli değil eşiminde kullanacağı ilk arabası olacağı için kaza yapma olasılığı yüksek olduğunda kaportaya önem vermiyorum.

demişssiniz o araba sizin eşinizi taşıyacak herhangi bir olumsuzluk kaza durumunda nasıl bu arabaya güveneceksiniz allah korusun büyük bir kaza halinde ya airbag açmazsa(varmı ki oda meçhul) bence çok sıkıntılı bir durum.

Airbag açmama konusunda haklısınız bu airbagleri kontrol etmenin bir yolu varmıdır acaba.

MazdaSpeed
28-08-2013, 12:15
O rakamlara tercih edebiliceğiniz ve sorunsuz bir şekilde binebiliceğiniz bir sürü araç var

GÖKTÜRK
28-08-2013, 12:16
bu arabanın orjinalı 90bg nasıl 155 olmus oda mechul

hddsheriff
28-08-2013, 12:17
Kazalı araba alırım ama üstten toplanmış araba almam. Airbag nasıl kapatıldı ? Nasıl toplandı vs.vs. Bir ton soru işareti olur kafamda. Bir arkadaşımız yalvarmalarımıza rağmen böyle üstten toplanmış t6 aldı 6 ayda zor yürüdü araba eklenmedik yeri kalmadı. Gidip 0 km alsaydı daha ucuza gelecekti.

MeJo
28-08-2013, 12:30
O rakamlara tercih edebiliceğiniz ve sorunsuz bir şekilde binebiliceğiniz bir sürü araç var

aynen :icon_tup:

porschemurat
28-08-2013, 12:31

Aslında 2 aydır bakıyorum opel corsa 2007 üstü 25.000 tl kadar hasarsız 100.000 km devirmemiş araba yok.

Seat ıbıza öyle skoda fabia öyle.

Piyasada 25.000 tl kadar hasarsız dizel yok hepsi kazalı ama nasıl kazalı bilemiyorsunuz.

bu arabanın orjinalı 90bg nasıl 155 olmus oda mechul

Bunuda sordum önceki sahibi italyada yaptırmış gibi birşeyler dedi ama nasıl ona pek bir cevap veremedi.

Kazalı araba alırım ama üstten toplanmış araba almam. Airbag nasıl kapatıldı ? Nasıl toplandı vs.vs. Bir ton soru işareti olur kafamda. Bir arkadaşımız yalvarmalarımıza rağmen böyle üstten toplanmış t6 aldı 6 ayda zor yürüdü araba eklenmedik yeri kalmadı. Gidip 0 km alsaydı daha ucuza gelecekti.

Üstten toplanmış derken nasıl bir toplanma oluyor bilmediğimden soruyorum.
Bu araçın tavanında birşey yokmuş sadece sağ cıtada kaporta hasarı var o kadar sanırım.

Kahn23
28-08-2013, 12:33
Çıtır kazalı ama aynı zamanda da çekme belgeli yamışsınız. Bunların detaylarını iyice öğrenmeniz lazım. Neye istinaden çekme belgesi alınmış. Kimse 2500TL hasarı olan aracı ayırmaz bu şekilde.
Sonuçta eşiniz de kullansa siz de kullansanız "can" taşıyacaksınız..

cookies
28-08-2013, 12:35
Alınmaz.. Şimdi satıcınında hakkı yenmesin ama ne olduğu meçhul araçlar hafif hasarlılar.. Orta hasarlı arabayı çok ucuza kapatırsın keyfine göre toplarsın binersinde bunlar tam piyango.. Clio aldık görünende tampon fln kırık ama şanzuman patlak çıktı..

Sert@ç
28-08-2013, 12:37
Cekme belgesi demek sigorta arabayi pert etmis demektir...

dragon07
28-08-2013, 12:37
araç antalya aracı chiplidir 155hp işin hikaye kısmı :) peugeottan anlıyan bi ustayla gidilip bakılır

GuneyOnur
28-08-2013, 12:45
Bu araç muhtemelen büyük bir hasardan toplanıp bu hale gelmiş..

Eğer airbagler yapıldıysa yolcu tarafında airbag koymadan direk torpidoyu bile takmış olabilirler airbag tamirinden sonra aracın beyninden airbag arıza kaydını siliyorlar sizde bu şekilde aa tamir edilmiş bir sıkıntı çıkmaz ışık yanmıyor diye alırsınız ama aslında yolcu taraf airbag içi boştur..

Ayrıca araçta sol 2 jant kırık farkındaysanız , Ayrıca ön tamponu boyalı

Ayrıca hiçbir exper bu kadar bir hasar için aracı perte çıkarmaz.Plakadan değil şase numarasından sorgulama yapın bütün detayları ortaya çıkar zaten.

ALPER-VNS
28-08-2013, 13:01

değil.. atıyorum askere gidicem o ara vergi ödemek istemiyorum arabamı trafikten çekebilirim.. çekme belgeli olur araç..

ya da kullanmıycam 3 sene çekerim trafikten sonra yeniden muayneye girer plaka alırım..

slowmotion
28-08-2013, 13:15
herşeyi geçtim bu arabayı 2500e toplayamazsınız

yusufiii
28-08-2013, 13:31
Aracın hep SAĞDAN fotoğrafı var. Sadece 1 tane SOLDAN var ve ondada 2 jant kırık. 2 araba arasını sıkışıp jantlar nasıl kırıldı.

Bana kalırsa durum biraz sıkıntılı. + Çekme belgesi söz konusu. En önemlisi AİRBAG'lere neler yapmışlardır neler...

SekoLive
28-08-2013, 13:33
alacağınız tek kaazalı araba kazasını kendiniz yaptıgınız yada ne oldugunu iyi bildiğiniz kazalı arabadır bunlar hep süpriz yumurta gibi geliyor bana.

1250 masraf yazmıs kardesm okadar masraf varsa bul oparayı yaptır daha iyi paraya sat neden bu devirde bu kadar iyisin diye hep düşünürüm

SGTI
28-08-2013, 13:36
Bilmiyorumda ben aynı bütçeye bir alt sınıf/model düzgün bir araç alırdım.En azından yolda giderken her saniye içimde bir korku olmazdı.

batu35
28-08-2013, 13:37

abimiz çok doğru bir konuya değinmiş bende katlıyorum

porschemurat
28-08-2013, 13:41
Çıtır kazalı ama aynı zamanda da çekme belgeli yamışsınız. Bunların detaylarını iyice öğrenmeniz lazım. Neye istinaden çekme belgesi alınmış. Kimse 2500TL hasarı olan aracı ayırmaz bu şekilde.
Sonuçta eşiniz de kullansa siz de kullansanız "can" taşıyacaksınız..

Aslında ilanda çekme belgeli yazmıyor ama sorduğumda araçın muayeneye girip plaka alması gerekiyormuş buda sanırım çekme belgesi olduğu anlamına geliyor.

araç antalya aracı chiplidir 155hp işin hikaye kısmı :) peugeottan anlıyan bi ustayla gidilip bakılır

Evet araç antalya araçı plakasını yazmak sorun olurmu bilmiyorum ama trafikten alınmış bir araçın plakasını paylaşmak bu saatten sonra sorun olmasa gerek plakası 07 BGG 05

Bu araç muhtemelen büyük bir hasardan toplanıp bu hale gelmiş..

Eğer airbagler yapıldıysa yolcu tarafında airbag koymadan direk torpidoyu bile takmış olabilirler airbag tamirinden sonra aracın beyninden airbag arıza kaydını siliyorlar sizde bu şekilde aa tamir edilmiş bir sıkıntı çıkmaz ışık yanmıyor diye alırsınız ama aslında yolcu taraf airbag içi boştur..

Ayrıca araçta sol 2 jant kırık farkındaysanız , Ayrıca ön tamponu boyalı

Ayrıca hiçbir exper bu kadar bir hasar için aracı perte çıkarmaz.Plakadan değil şase numarasından sorgulama yapın bütün detayları ortaya çıkar zaten.

Araçı tanıyormusunuz veya geçmişini biliyormusunuz.
Haklı olabilirsiniz bende bu yüzden tedirginim.

herşeyi geçtim bu arabayı 2500e toplayamazsınız

Neden öyle dediniz çokmu masraf açar çekiçle düzltilip boyanacak gibi görünüyor aslında sadece.

Arkadaşlar araçın plakası belli eski sahibini tanıyan varmıdır hakkında bilgi alırız belki araç için.

baha38
28-08-2013, 13:48
Hafif kazası olsa çekme belgesi olmazdı. Araba 2000 liraya toplanıp karıyla satılacak olsa ilana düşmezdi sanayide havada kaparlar kazalı aracı. Piyasasını bilmiyorum ama az paraya toplanıp uygun olsaydı kendileri toplayıp satarlar zaten. Bence bulaşmayın. Hem temiz olsun 100.000 i geçsin nolacakki temiz binilen araba 150.000 de olsa nolurki. Km az diye kazalı araba alacağınıza temiz servis bakımlı km yüksek araba alın bence

DERAN_TUYNER
28-08-2013, 14:18
aynı adamın diğer ilanı açıklamada yazılanlar neredeyse aynı

bence hiç bulaşma bile

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-iddaa-ediyorum-tr-tek-fu-fiyata-bir-tane-dahi-yok.....ekranli-135454218/detay/

cembozbey
28-08-2013, 14:37
ilan sahibini tanıyrum ciddi niyetin varsa beraber gider bakarız yazıp cizmekle olmaz burdan

Risendark
28-08-2013, 14:52
kesinlikle girmem böyle bi işe çünki eşiniz kullanacak arabayı bi kaza yapsa Allah korusun araba önceden zaten dağılmış bi kere ne kadar dayanıklı olur airbag açılır mı açılmaz mı ? Her türlü sıkıntılı bi durum daha var bu arabalar orjinal 95 beygir diye biliyorum nasıl olduda 155 bg diyo bu adam ? Bide size 2 gün kullandım sıkıntısı yok demiş ki adam mecbur öyle diyecek kalkıpta 2 gün kullandım araba kötü şurası şyle burası böyle demez... Bence hiç tehlikeye atmayın o paralara yan yatıp çamura batmamş bi araba bakın derim

arsenikli
28-08-2013, 14:55
Bi ara almaya niyetlenmiştim dayımın arabasını 350 + k ama henuz kapak bile acılmamıstı bence km reye takılmayın