PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes E180 Elite inceleme

Sinan Koc
31-08-2013, 19:53
http://youtu.be/MV093FVgApo

İyi seyirler..:)

mrtysn
31-08-2013, 22:34
O rutin kliselikten cikip bizim kafadan muhabbet makara olunca keyif verdi. Ellerinize saglik :)

MertSerhanÖ.
31-08-2013, 22:50
aynen tüm videoları gayet zevk verici.normal bir tanıtım olsa vallaha 22 dakikayı 3 dakka sara sara giderm heralde.

bilalMW
31-08-2013, 23:03
bu bölüm iyiymiş baya :D

arabasızadam
31-08-2013, 23:58
S gir Baride kendimize gelelim sinan çok iyi yaa :D

16EC813
01-09-2013, 00:27
agaa yanda revo chipli cupra var ,hadi roll yapak :D

Serhat Y.
01-09-2013, 00:28
tek kelime harika. keyifle izledim.
realtiy iyidir.

rebeloghy
20-09-2013, 17:08
o kadar terim kullanıp da hala '' ARKADAN İTİŞ'' demeleri :( :( :( çekiş demek önden tutup çekmek değil , traction 'dan gelen çekiş kavramını temsil eder. Araç gücü arka tekerler ile iletiyorsa '' ARKADAN ÇEKİŞ '' denir . Yıl olmuş 2013 hala arkadan iter diyoruz kim itiyor arkadaş bu arabaları anlamıyorum ki

ibrahimsnr46
20-09-2013, 23:15
Olmus Olmus merco bu sene cok guzel kasalarla baba kasadan her sınıfa hitap etmeye basladı basarılarının devamını dilerim

CooLeqenD
21-09-2013, 00:43
o kadar terim kullanıp da hala '' ARKADAN İTİŞ'' demeleri :( :( :( çekiş demek önden tutup çekmek değil , traction 'dan gelen çekiş kavramını temsil eder. Araç gücü arka tekerler ile iletiyorsa '' ARKADAN ÇEKİŞ '' denir . Yıl olmuş 2013 hala arkadan iter diyoruz kim itiyor arkadaş bu arabaları anlamıyorum ki

Bende sana şöyle bir cevap vermek istiyorum, bende senin yorumundan sonra biraz araştırdım en güzel ve net cevabı şöyle buldum.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ön çeker
Arka iter
Araç gider

Söyle düşün birisi seni önünden çekiyor bulunduğun yerden ileriye gidersin
Ama çeken kişi arkana gecince itince mi ileri gidersin yoksa çekince mi?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Doğru ve Makul bir cevap. Bunun yanında, normalde aktarma denilmesi gerekir bunlar için, Önden Aktarma, Arkadan Aktarma, Dört Tekerden Aktarma gibi olabilir.

rebeloghy
22-09-2013, 11:49
Bende sana şöyle bir cevap vermek istiyorum, bende senin yorumundan sonra biraz araştırdım en güzel ve net cevabı şöyle buldum.
Ön çeker
Arka iter
Araç gider

Söyle düşün birisi seni önünden çekiyor bulunduğun yerden ileriye gidersin
Ama çeken kişi arkana gecince itince mi ileri gidersin yoksa çekince mi?
Doğru ve Makul bir cevap. Bunun yanında, normalde aktarma denilmesi gerekir bunlar için, Önden Aktarma, Arkadan Aktarma, Dört Tekerden Aktarma gibi olabilir.

Esprili bir yaklaşım olmuş :D Fakat olayın özü traction kelimesidir. Bir aracı ne biri önden çeker , ne biri arkadan iter. Çalışan araçlar çekişlerine göre önden çeker , arkadan çeker yada dört çekerdir. Çeker kelimesi tutup çekmek değildir , çekiş kavramından gelir bu kadar basit :)

rebeloghy
22-09-2013, 11:51
TC yada TCS diye geçen yardım programları ''çekiş kontrol sistemleri''dir. E şimdi arkadan çekişli araçlarda sizin tabirinizle 'itiş kontrol sistemi' olması gerekiyor bunun :) Türkçe düşünüp arkadan çekilmez itilir demek fazla yüzeysel bir yaklaşım. Kelimenin türkçe karşılığı çekiştir, arka yada öne göre çeker denilir. kimse kimseyi itmez :D

Sinan Koc
22-09-2013, 23:55
Arkadan çekiş demek daha zor :) arkadan ittirio itio :) itiş :)

cookies
22-09-2013, 23:58
Dingil bizim arkamızda kaldığına göre itiş.. :D