PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TD Clio Rs - 206 Rc

Ek.Civic_Spoon
02-09-2013, 10:27
Bazen goruyorum rc ile rs karsilastirmasi yapiolar.bende hazir deniyoken arttık bi videomuz olsun paylasayim istedim.rs in sadece yazilim fazlasi war buna istinaden bi kisi aldim yanima sartlar esit olsun birkaç deneme yaptık ama tek video çekebildik, zaten diğer denemelerdede sonuç değişmiyor, yorumlar kırıcı olmasın rica ediyorum kesinlikle dostça yapılmış denemelerdir..

İyi seyirler arkadaslar

TD Rs : filtre, egzoz, wimmer, 2 kişi
206 Rc : filtre, egzoz, 1 kişi

TD Clio Rs - 206 Rc - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ltVcGReV8eM&feature=youtu.be)

ltVcGReV8eM

guwen_ar
02-09-2013, 10:47
Bu RS i sewiyorum baskan :icon_tup:
Zaten bu kadar bi fark bekliodum yanilmadim RS ler her zaman hizli.
Nazar degemesin 2 aracada
Not:Baskan at o sakizi agzindan :D

kelalper
02-09-2013, 10:57
O RC mi GTI mı.? RC ise bi terslik var.

derece43
02-09-2013, 11:06
Maşallah araçlara Ancak normal şartlarda sadece başlangıçta öne cıkar sonrasında alıp başını gidemez RS ler. Bi sıkıntı olmuştur kazasız belasız..

Samet306
02-09-2013, 11:07
206 sıkıntılımı ? sonuç çok anormal..

Cliosportve
02-09-2013, 11:07
Maşallah kanka cok normal bence bu fark

DENON
02-09-2013, 11:10
yahu rs ın cok ıyı yürüyo olma ihtimali yok mu ? peugeot dan ve renault dan hiç anlamam gerçi ama

ggtoker
02-09-2013, 11:17
tebrıkler araçlara..... bence yazılım farkını 1 kişi dengelememiş :D :D

Driver
02-09-2013, 11:18
maşallah ibo sonuç gayet normal :icon_tup:

16EC813
02-09-2013, 11:19
bu rs ler böle mi gidiyo :D
maşallah iki aracada

guwen_ar
02-09-2013, 11:20
Anormal olan ne anlamadim.gti mi skintili mi ?
Gti deil sikintilida deil.bu 206 rc ler 306 gti lardan ne kadar hizli biri ciksin solesin.
Cunku burda 306 lardan biraz daha hizli rc ler.normal deil mi bu?
Bide sole bsy bitane rc bitane rs bitane 306 yok hepsinden 2 ser 3 er tane war her zaman deneniyo ;)

MertSerhanÖ.
02-09-2013, 11:21
Masallah TD rs'e gercekten cok hizli nazar degmesin:)

Cliosportve
02-09-2013, 11:22
Bende zamaninda ev rc denemistim
Ev rc ppr port polish cai ekzoz vardi
O gece timing yapiliyordu
Bende rakip olarak secilmistim :)
EV Rc vs VE Rs by percussionali - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/ev-rc-vs-ve-rs_2332125.htm)

kelalper
02-09-2013, 11:45
magic garaj o zaman bunlara çaktırmadan turbo uyguluo :D

ysn zkn
02-09-2013, 11:48
bence pek normal değil ancak şuda sorgulanmalı filtresi nasıl egzosu kaçlık kat iptali warmı?orjinal jantlarla mı yürüyor?
imkan olsaydı denemek isterdim bu rs ile yada rc ile ancak çok uzağız ;)

kutsal
02-09-2013, 12:01
maşallah araçlara sonuç aşağı yukarı normal ne beklenıyordu kı orj bı rc ıle rs kafa kafayamı gıdıcektı bırde.öyle bırşey duyduysanız ya onlar rivayettir yada o işin altında başka bırsey vardır ;)

emre55
02-09-2013, 12:07
Maşallah RS e.

truerider
02-09-2013, 12:18
Guzel yurumusun Ibrahim abi :D

Galip
02-09-2013, 12:30
araçlara maaşallah sonuç gayet normal rc de kusur aramaya gerek yok

clio rs 206 rc on Vimeo (http://vimeo.com/47005496)

ysn zkn
02-09-2013, 12:36
araçlara maaşallah sonuç gayet normal rc de kusur aramaya gerek yok

clio rs 206 rc on Vimeo (http://vimeo.com/47005496)

kardeşim sonuç normal diosun ama senin eklediğin videodaki boy farkına bak bide konunun videosundaki boy farkına bak ;)

CLIORS
02-09-2013, 12:46
o degil de her RS cinin mi arşivinde RC videosu olur :D

CLIORS
02-09-2013, 12:47
Bende zamaninda ev rc denemistim
Ev rc ppr port polish cai ekzoz vardi
O gece timing yapiliyordu
Bende rakip olarak secilmistim :)
EV Rc vs VE Rs by percussionali - Car Videos on StreetFire (http://www.streetfire.net/video/ev-rc-vs-ve-rs_2332125.htm)

SAttın şu güzelim arabayı, nasıl da devirleniyor.

YsnErhn
02-09-2013, 12:52
araçlara masallah, bu kdr fark olması rc adına hayal kırıklıgı oldu

Cliosportve
02-09-2013, 12:52
SAttın şu güzelim arabayı, nasıl da devirleniyor.

Teşekkürler hocam
Elim ayağım titremeye basladi
Kismetse askerden sonra tekrar guzel bir rs olcaktir
Belkide stg2 megane rs:)

CLIORS
02-09-2013, 12:53
Teşekkürler hocam
Elim ayağım titremeye basladi
Kismetse askerden sonra tekrar guzel bir rs olcaktir
Belkide stg2 megane rs:)

Selçuk popo RS serisine değdi mi, sıkıntı başlar :D Megane RS için inşallah diyelim yatıyor kuzu kuzu kapalı garajında :D

CLIORS
02-09-2013, 12:54
Okana kesinlikle Clio veya Megane RS almak lazım, adam piyasayı canlandırıyor :D

Cliosportve
02-09-2013, 13:01
Selçuk popo RS serisine değdi mi, sıkıntı başlar :D Megane RS için inşallah diyelim yatıyor kuzu kuzu kapalı garajında :D

Cokta kuzu olduğu soylenemez:d

iynn-RS
02-09-2013, 13:06
fark biraz fazla olmus ama Rs in gecmesi normal.

maasallah rs e :)

CRUEL
02-09-2013, 13:11
bana kalırsa fark normal değil. ya rs ii gidiyor yada rc bitik. ha rs önde olabilir ama bu kadar değil. gerçi bu rs leri anlayamadım bi türlü pistonlu egzantrikliside aynı gidiyo stock denilenide :D

Driver
02-09-2013, 13:15
pisttonlu egzantrikli kombinassyonunda sadece white rs var sanırım oda kıyamet alameti ztn :D

Erdal Uzunoglu
02-09-2013, 13:45
Bazen goruyorum rc ile rs karsilastirmasi yapiolar.bende hazir deniyoken arttık bi videomuz olsun paylasayim istedim.rs in sadece yazilim fazlasi war buna istinaden bi kisi aldim yanima sartlar esit olsun birkaç deneme yaptık ama tek video çekebildik, zaten diğer denemelerdede sonuç değişmiyor, yorumlar kırıcı olmasın rica ediyorum kesinlikle dostça yapılmış denemelerdir..

İyi seyirler arkadaslar

TD Rs : filtre, egzoz, wimmer, 2 kişi
206 Rs : filtre, egzoz, 1 kişi

TD Clio Rs - 206 Rc - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ltVcGReV8eM&feature=youtu.be)

ltVcGReV8eM

kanqa deneme yapıosun red106 yı cagırmıosun :(( alındım şimdi ibo :)

fzs106
02-09-2013, 14:00
Aynen İbo maŞallah aracina ama bİ deneme firsatimiz olamadi :d

Patisever
02-09-2013, 15:07
rs rs rs rs

Patisever
02-09-2013, 15:11
pisttonlu egzantrikli kombinassyonunda sadece white rs var sanırım oda kıyamet alameti ztn :D

kıyamet alameti ???

OverDose
02-09-2013, 15:20
İbo masallah dostum baya fark olmus 206 kimin ?

İBRAHİM_MEY_GTİ
02-09-2013, 15:47
bu kadar değil açıkcası neyi normal bu denemenın resmen rc fren yapıyo sanki rs yürüyo böle fark olmamalı olmaz acıkcası idda eden varsa gelsin buyursun bnm rc de stocktu zamnlarda bende denedim bi çok araçla ama böle bişey olamz açıkcası zaten gördüm aha dedim rc frene basıyo...

ysn zkn
02-09-2013, 16:05
bu kadar değil açıkcası neyi normal bu denemenın resmen rc fren yapıyo sanki rs yürüyo böle fark olmamalı olmaz acıkcası idda eden varsa gelsin buyursun bnm rc de stocktu zamnlarda bende denedim bi çok araçla ama böle bişey olamz açıkcası zaten gördüm aha dedim rc frene basıyo...

aynen kanka ;) uzak olmasa bende denemek isterdim :D

derece43
02-09-2013, 16:09
O0A4bJbcRXM

Zamanında denedik bizde cam car hariç ikiside modsuz sadece eksozlular..

Ek.Civic_Spoon
02-09-2013, 16:26
Bu RS i sewiyorum baskan :icon_tup:
Zaten bu kadar bi fark bekliodum yanilmadim RS ler her zaman hizli.
Nazar degemesin 2 aracada
Not:Baskan at o sakizi agzindan :D

eyv. kardeşim kameraman olarak muhteşemsin yanlız sabahta belirttiğim gibi :D

Maşallah kanka cok normal bence bu fark

eyvAllah pampaa çok sağol, :)

yahu rs ın cok ıyı yürüyo olma ihtimali yok mu ? peugeut dan ve renault dan hiç anlamam gerçi ama

tebrıkler araçlara..... bence yazılım farkını 1 kişi dengelememiş :D :D

maşallah ibo sonuç gayet normal :icon_tup:

Masallah TD rs'e gercekten cok hizli nazar degmesin:)

maşAllahlarını eksik etmeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim ..

Ek.Civic_Spoon
02-09-2013, 16:31
arkadaşlar bugüne kadar 3 tane 206 rc ile denedim 2si aşağı yukarı aynıydı ve setup ta aynıydı ki biri bu son denemem diğerinde sorun olduğu bariz belliydi araya ilçe giriyodu ona lafım yok, ama stock olarak rc lerin sağlıklı bi rs arkasında bence gidebileceği budur he diyosanızki senin denediğin rc lerin hepsi turşu ona diyecek lafım yok ..

Ek.Civic_Spoon
02-09-2013, 16:32

ibo aynı setupla buyur gel arkadaşım misafirim ol çıkalım basalım atla deve değil ya ben geçmişim geçilmişim hiç takılan bi adam değilim zaten işin tamamen zevkindeyim

İBRAHİM_MEY_GTİ
02-09-2013, 17:01
ibo aynı setupla buyur gel arkadaşım misafirim ol çıkalım basalım atla deve değil ya ben geçmişim geçilmişim hiç takılan bi adam değilim zaten işin tamamen zevkindeyim

eyw kardeşim herkes bu işin zevkinde bence senin araba suan cok iyi dicek bişey yok ama RC bence acil iyileşmesi lazım öle bi fark yok be kardeşim bende de RC varken bende denedim plaka vermeye gerek yok... ama sunu sölim aracına maşallah ben RC lerin coguna benim RC ye bakarak kaala alıyom

EV RC & KB RS SPECLER aşaga yukarı aynı ozmanlar bnm RC nin normal hali emme ve gaz kelebeği polisli...

http://www.youtube.com/watch?v=XqT2KaOE6Fc

Firattoptas
02-09-2013, 17:42
İki aracada maşallah ... İbrahim abi maşallah aracına ayrı olarak ;)

Ek.Civic_Spoon
02-09-2013, 18:13
eyw kardeşim herkes bu işin zevkinde bence senin araba suan cok iyi dicek bişey yok ama RC bence acil iyileşmesi lazım öle bi fark yok be kardeşim bende de RC varken bende denedim plaka vermeye gerek yok... ama sunu sölim aracına maşallah ben RC lerin coguna benim RC ye bakarak kaala alıyom

EV RC & KB RS SPECLER aşaga yukarı aynı ozmanlar bnm RC nin normal hali emme ve gaz kelebeği polisli...

EV 206 RC vs KB Clio RS - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=XqT2KaOE6Fc)

valla ibo ben onun rs i bunu rc si falan diye polemiğe girmek istemiyorum, hani meşhur bi laf vardırya rs var rs var, rc var rc var hesabı bizim muhabbetler ona benziyo, :D ev rc yi biliyoruz takip ediyoduk maşAllahı var, birde ben şunuda gördüm stock rc ile portlu yazılımlı kısalı rc nin arasında bu videoda gördüğün kadar fark var net biliyorum :)

Ek.Civic_Spoon
02-09-2013, 18:15
İki aracada maşallah ... İbrahim abi maşallah aracına ayrı olarak ;)

fıratım çok sağol, senin aracınında maşAllahı var en son ayarlarını eksiklerini bitirde bi toplanalım tekrar, çok merak ediyorum bitmiş halini yanlış anlama gider falan yapmıyorum sadece son halinde bi tur attırmanı istiyorum :D

Schumi
02-09-2013, 18:34
Benim yorumum şu. Arabadır geçer geçilir. Ona lafım yok. He belki RS çok fark ta atabilir onada lafım yok. Ama RS 2 kişi RC tek kişi iken böyle bir farka normal diyorsanız teke tek denediğiniz zaman araya semt mi giriyor? Bu mu normal yani?

valla ibo ben onun rs i bunu rc si falan diye polemiğe girmek istemiyorum, hani meşhur bi laf vardırya rs var rs var, rc var rc var hesabı bizim muhabbetler ona benziyo, :D ev rc yi biliyoruz takip ediyoduk maşAllahı var, birde ben şunuda gördüm stock rc ile portlu yazılımlı kısalı rc nin arasında bu videoda gördüğün kadar fark var net biliyorum :)

Kimin RC portlu. Erbin in mi ?

APO
02-09-2013, 18:46
yoook artık...:)

APO
02-09-2013, 18:49
bu arada 2 aracada maşallah...RS 2 kişi almış başını gitmiş...

tigerland
02-09-2013, 18:51
Araçlara maşallah clio rs lere özellikle maşallah nazar değmesin. Güzel gidiyo burgazın araçlar trakya havasından mıdır nedir :D

FeaTuRiNG
02-09-2013, 19:00
Maşallah 2 aracada...

guwen_ar
02-09-2013, 19:41
Benim yorumum şu. Arabadır geçer geçilir. Ona lafım yok. He belki RS çok fark ta atabilir onada lafım yok. Ama RS 2 kişi RC tek kişi iken böyle bir farka normal diyorsanız teke tek denediğiniz zaman araya semt mi giriyor? Bu mu normal yani?

Kimin RC portlu. Erbin in mi ?

Erbinin arabadan bahsetmiodur abi onda port yok bildigim kadariyla.ama erbinin arabayi goz onune alalim size gelmeden once rs le denedi bu kadar fark oldu.
Size geldi kisa ve yazilimdan sonra bi rc ile denetmissinz 5-6 boy fark oluyo ki erbinin rc suanda 200 e kadar rs le kafa burun gider.
Yani bu deneme bana normal geldi.

Schumi
02-09-2013, 19:53
Erbin'in araba olması gereken duruma geldi sonra hızlandı. Bize gelmeden önceki hali ile sonraki hali 5-6 boy felan değil bence daha fazla fark var.

guwen_ar
02-09-2013, 19:57
Erbin'in araba olması gereken duruma geldi sonra hızlandı. Bize gelmeden önceki hali ile sonraki hali 5-6 boy felan değil bence daha fazla fark var.

Abi 9-10 boy dicektimde millet dalgaya alir die demedim :D
Abi wala simdiye kadar gordugum rc lerin hepsi erbinin eski hali gibi yuruyo demek ki sizin dokunmadiginiz rc ler yurumicek :icon_tup:

tigerland
02-09-2013, 20:11

Ben aracı aldığımda üzerinde 307 replica jant vardı, filtre Çok kötüydü 51 lik borudan yapmışlar, filtresinden jantına lastiği coili kısa yazılım ve Muratın sihrinden sonra 8-9 boy kadar aldım tabi herkese çok gelir şimdi ama gerçekten bende şaşırdım bu atikliğe :D

CRUEL
02-09-2013, 20:18
erbinin rc ile bu rs kafa burunmu gidiyor şuan?

guwen_ar
02-09-2013, 20:30
erbinin rc ile bu rs kafa burunmu gidiyor şuan?

Denemedilerde 200 e kadar birbirlerinden kopmazlar erbin yakin arkadasimiz deneriz yakinda :icon_tup:
Dedigim gibi erbin stock bi rc ye 4-5 boy atar ;)

Firattoptas
02-09-2013, 21:37
fıratım çok sağol, senin aracınında maşAllahı var en son ayarlarını eksiklerini bitirde bi toplanalım tekrar, çok merak ediyorum bitmiş halini yanlış anlama gider falan yapmıyorum sadece son halinde bi tur attırmanı istiyorum :D

Yok abi bizim atarla işimiz sıkıntı yok sen rahat ol herzaman abi turda attırırız turlarda attırırız abi her daim bizim birbirimize yanlışımız olmaz dostca denemeler her zaman ;)

İBRAHİM_MEY_GTİ
02-09-2013, 21:43
Abi 9-10 boy dicektimde millet dalgaya alir die demedim :D
Abi wala simdiye kadar gordugum rc lerin hepsi erbinin eski hali gibi yuruyo demek ki sizin dokunmadiginiz rc ler yurumicek :icon_tup:

Şimdiye kadar gördüğün RC ler nasıl erbinim eski hali gbi görünüyo EV rc zamanın biçok tabuları yıkmıstım bunu erbinde söler suayıpte söler

ferroo
02-09-2013, 21:44
masallah rs e iyi gidiyor///nazar degmesin

guwen_ar
02-09-2013, 21:50
Şimdiye kadar gördüğün RC ler nasıl erbinim eski hali gbi görünüyo EV rc zamanın biçok tabuları yıkmıstım bunu erbinde söler suayıpte söler

Dogrudur rc war rc war demek ki bnm gordugum rc leri soledim ben.
Mesela bnmde zz 206 gti cok sasirticiydi.tabi amac keyif almak yanlis anlasilmak istemem her araba gitsin isterim :)

EREN34
02-09-2013, 22:24
Öncelikle her iki aracada maşallah.

Düşüncem;
Rs hafif (stock hali düşünülürse 30 40 kg kadar olması lazım)
Rs jantlar 15
Rs yazılım var.
Rs motoru daha torklu bir motor (yazılımdan sonra fark dahada artmıştır)

Avantajlar hep Rs'den yana. RC'de azıcık sıcak hava çekerken rs pilotajı konuşturmuşsa oldu bitti işte..

Driver
03-09-2013, 00:33
Sağlıklı rc ve sağlıklı rs aynı speclerde yanyana gelirseler rs her zaman önde olur yani bu işlerin içinde olan herkes bunu bilir ama bu kadar fark 2 kişiyle tabiki zor fakat ibonun rs ciddi yürüyor gerrçekten hata affetmez :)

BoraRS
03-09-2013, 00:35
İbo Maşallah kardeşim. Araba on numara yürüyor.

gselcuk
03-09-2013, 00:43
EDIT: Polemik olmasın basarilar

BurakCengizhanoğlu
03-09-2013, 00:48
rc de tüp mü var??

Murat
03-09-2013, 00:52
Şimdi benim 2.5 wrx in erbin reisin 206 rc ilede videosu var su clio rs le. Bu videolardan yola cikarak ya bu 206 rc degil yada bu clio rs su clio rs den daha iyi. ben anlamadim ama litresini 5.15 den aldiginiz benzininize ayaginiza saglik

evt mantıklı bir tespit.

maşşallah araçlara.

tigerland
03-09-2013, 02:07
RS güzel makina laf yok Ama ufak dokunuşlarla RC dahada Randıman alıyo.. stok olarak karşılaştırmada oke RS derim bende.. Acı bir gerçek RC ellendiğinde deliriyor.. Yakında yeni bir örneği gelir inş. EV RC nin dönüşü :)

Görkem.Y
03-09-2013, 08:00
Rc"yi kötülemek yerine Rs"i tebrik etmek zorunuzamı gidiyor ?
İbrahim abi maşallah TD formunda ;)

guwen_ar
03-09-2013, 09:07
@gselcuk
Ewt 206 rc deil bu xs.milleti kandiriyoruz.
Sen stock bi 206 rc ile denedin mi ki bole bi konuyo wardin.erbinle denemissin erbinde stock bi RC ye 5 boy atio videolarida mevcut.
Cogu kisi solemis tekrar soluorm stock RC stock RS in en az 4 boy arkasinda kalir.

alican59
03-09-2013, 09:52
Maşallah araçlara Rs harbiden cok fazla :)

gselcuk
03-09-2013, 09:59
@gselcuk
Ewt 206 rc deil bu xs.milleti kandiriyoruz.
Sen stock bi 206 rc ile denedin mi ki bole bi konuyo wardin.erbinle denemissin erbinde stock bi RC ye 5 boy atio videolarida mevcut.
Cogu kisi solemis tekrar soluorm stock RC stock RS in en az 4 boy arkasinda kalir.

Tamam.....

Ek.Civic_Spoon
03-09-2013, 12:41
Sağlıklı rc ve sağlıklı rs aynı speclerde yanyana gelirseler rs her zaman önde olur yani bu işlerin içinde olan herkes bunu bilir ama bu kadar fark 2 kişiyle tabiki zor fakat ibonun rs ciddi yürüyor gerrçekten hata affetmez :)

eyvAllah warşo, ss f7r ıda sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım o ne şakalar yapacak :)

İbo Maşallah kardeşim. Araba on numara yürüyor.

çok sağol abi

Rc"yi kötülemek yerine Rs"i tebrik etmek zorunuzamı gidiyor ?
İbrahim abi maşallah TD formunda ;)

eyvAllah kardeşim, kimsenin arabası kötü değil, mantıklı şeyler yapıldığında ve bakımları düzgün her araba güzel pilotajla iyi yürür ..

Maşallah araçlara Rs harbiden cok fazla :)

sağol alican zz de fenaa :)

MatraX_07
03-09-2013, 12:54
Bu RS'ler çıktı çıkalı belaaa yaa

RS'i tebrik etmek yok RC şöyle böyle demekte neyin nesi?

İBRAHİM_MEY_GTİ
03-09-2013, 13:24
Bu RS'ler çıktı çıkalı belaaa yaa

RS'i tebrik etmek yok RC şöyle böyle demekte neyin nesi?

RS i her zman tebrik ederiz sıkıntı yok maşallah RS de çok güzel yüürüyo

neyn nesi felan filan uzar gider araçlara maşallah

ysn zkn
03-09-2013, 13:29
walla gider olarak algılanmasın arkdşın konuyu da kirletmek istemyrm ama rs tutkunları bu konuya baktığı için burda yazıyrm
bu taraflara yakın rs warsa geçme geçilme problem değil denemek istyrm hiç bi rs le de denemedim maksat araçları görmek umarım yanlış anlaşılmam :)

İBRAHİM_MEY_GTİ
03-09-2013, 13:38
walla gider olarak algılanmasın arkdşın konuyu da kirletmek istemyrm ama rs tutkunları bu konuya baktığı için burda yazıyrm
bu taraflara yakın rs warsa geçme geçilme problem değil denemek istyrm hiç bi rs le de denemedim maksat araçları görmek umarım yanlış anlaşılmam :)

Ulan helal olsun kanka yemin ediyom kendi kendime diyorumki yokmu denicek bi RC diye sen cıktın ve söledin

derece43
03-09-2013, 13:48
Ulan helal olsun kanka yemin ediyom kendi kendime diyorumki yokmu denicek bi RC diye sen cıktın ve söledin

Yasin son bildiğim halinden uzun zaman geçti eğer o halinden biraz daha iyiyse Rs'lere büyük gelebilirsin

ysn zkn
03-09-2013, 13:50

kanka biz senin gibi atarlı değiliz :D geçen senenin en atarlı sürücüsüsün sen :D
benm atarla bi işim yok kanka maksat araçları görmek we zewk almak :)

mechanic
03-09-2013, 13:54
rs ler güzel araba biraz da ucuz olsa da alsak bir tane

ysn zkn
03-09-2013, 13:55
Yasin son bildiğim halinden uzun zaman geçti eğer o halinden biraz daha iyiyse Rs'lere büyük gelebilirsin

abi son halinden fark olarak emme-gaz kelebeği polish+kısa taktık.

Ek.Civic_Spoon
03-09-2013, 13:58

aracının specleri nedir aynı setupla buyur gel arkadaşım deneyelim sıkıntı değil geçilirsemde videoyu ben koyarım, hiç kafana takma :)

ysn zkn
03-09-2013, 14:03
aracının specleri nedir aynı setupla buyur gel arkadaşım deneyelim sıkıntı değil geçilirsemde videoyu ben koyarım, hiç kafana takma :)

walla usta aynı spec warmıdır bilmyrm ama buyurup gelmek sorun ztn :D bu taraflarda warsa rs onlarla da deneriz aynen geçmek geçilmek problem değil ben yine yazayım speclerimi:

filtre
egzos
ayarlı kasnak
timing
yazılım
kısa

Driver
03-09-2013, 14:18
ah ah eski günlerim geldi aklıma böle msj görünce duramazdım giderdim denemeyee fizanda olsa :D

ysn zkn
03-09-2013, 14:21
ah ah eski günlerim geldi aklıma böle msj görünce duramazdım giderdim denemeyee fizanda olsa :D

ewet doğru diosun abanta geldiğin günleri biliyoruz :) sende bizim ibo gibi atarlısın kardeş :D

Driver
03-09-2013, 14:29
benimki atar değil ya zevk alıyorum sadece :D bidahamı gelcez dünyaya :D

iynn-RS
03-09-2013, 14:34

Ankaraya gelebilrsen ben denerim.

ToNy
03-09-2013, 14:35
İki aracada MaşAllah, + olarak RS'e ise yıldızlı peki... :)

iynn-RS
03-09-2013, 14:41

stock RS leremı ?

Rs lere buyuk gelmek çok iddialı bi cümle olmuş.

mrt_tsn
03-09-2013, 15:19
konuyu tamamen okudum bende RS cı olarak sunu soylemek ıstıyorum Alper abinin dediği gibi popo bir sefer değdimi rs ye zewk alarak biniyorsun bu bir gerçek, su RS bu RC ıle soyleydı diğeri onu böle yaptı demekten ziyade deneyip görme taraftarıyım bende, Kayseride bildiğim bir RC olsada denesem koysam videosunu dicem ama yinede bu bir ölçü olmayacak rakım 1070 kayseride, İBO ankaradan eklese video, istanbuldan baska video cekılıp eklense bunlar hıc bı sekılde bu arac bunu gecer sonucuna ulastırmaz hıc bı sekılde.
slc selcuk da zamanında bır cok deneme yaptı zamında (emeklı olmadan:) ) benım kadran vıdeomu gordugunde sana mın. 5-6boy atarım kanka dıyrdu zaman geldı arac ıstanbula gıttı vıdeolar arasında 2-3 sanıye warken yan yana gelınce sonuc hıcde dusunuldugu gıbı olmadı. dıyecegım o kı hava havayı tutmaz, rakım rakımı tutmaz arac aracı tutmaz...
Uzun lafın kısası Madem herkez bu ısın zewkınde ortada bulusalım mesela ANKARADA ıbo war RS olarak Ben gelırım RSımle, 2-3 de RC ayarlanırsa Guzel bır yarıs yapılabılır.
Kimin kime büyük geldiğide sonuca bağlanmıs olur...

ysn zkn
03-09-2013, 15:51
Ankaraya gelebilrsen ben denerim.

walla ankaraya gelme olmazda orta buluşursak olabilir ;)

iynn-RS
03-09-2013, 16:07
Uzun lafın kısası Madem herkez bu ısın zewkınde ortada bulusalım mesela ANKARADA ıbo war RS olarak Ben gelırım RSımle, 2-3 de RC ayarlanırsa Guzel bır yarıs yapılabılır.
Kimin kime büyük geldiğide sonuca bağlanmıs olur...

Kimsenın gelecegını sanmıyorum ama gelen olursa en ıyı sekılde ev sahıplıgımızı yaparız.

yollarımızı anlatmaya gerek yok zaten :)

walla ankaraya gelme olmazda orta buluşursak olabilir ;)

ankara düzce arası 250 km sanırım. 125 km nerdeye denek gelıyosa buluşalım orda bana uyar .

ysn zkn
03-09-2013, 16:20
Kimsenın gelecegını sanmıyorum ama gelen olursa en ıyı sekılde ev sahıplıgımızı yaparız.

yollarımızı anlatmaya gerek yok zaten :)

ankara düzce arası 250 km sanırım. 125 km nerdeye denek gelıyosa buluşalım orda bana uyar .

Tmmdr usta bigun ayarlayalim bolu semalarinda bulusalim :)

Cliosportve
03-09-2013, 16:23
Mrt_tsn kanka ve ibo pampam acik teklifinize acikca cevap vermisler
Bundan sonrasi umarim bahaneler uretilmeyip denildigi gibi denenmesidir

iynn-RS
03-09-2013, 16:24
Tmmdr usta bigun ayarlayalim bolu semalarinda bulusalim :)

tamam kardesım ıkımız ıcınde uygun ve yakın bı tarıhte bulusuruz .

ysn zkn
03-09-2013, 16:28
tamam kardesım ıkımız ıcınde uygun ve yakın bı tarıhte bulusuruz .

:icon_tup:

mrt_tsn
03-09-2013, 20:53
Mrt_tsn kanka ve ibo pampam acik teklifinize acikca cevap vermisler
Bundan sonrasi umarim bahaneler uretilmeyip denildigi gibi denenmesidir

Selcuk sen beni cok iyi taniyosun, lafimin arkasindayim sozunden donende fatih urekten kotu olsun:)ben ortada bulusalim dedim ankara da,hadi ibonun agzindanda cikmis bi 125 daha gelirim sorun olmaz, aracim sokuk degil sokmem sokuk arabaylada denemem acikca soyleyeyim bunun adida bahaneyse bilemicem artik, sende sok kardesim madem ole denirse hepinizi kayseriye bekler en iyi sekilde agirlarim supheniz olmasin, tintingir 500km yol gelmem, amac zewk almak denemekse eger sorun degil rc degil m5lede dener sigarami yakar yarisirim:) yine gelirim izlerim arabamida getiririm ibonun arac sokuk, rc sokukse iboyla deneriz ayri gayrimiz yok, sokuk degilse de benim aracla deneriz...
Peki simdi biz nezaman deniyoruz hemen gun alayim sicagi sicagina, 50 gun sonra askerlik war tatil plani yapacagim da:)

Driver
03-09-2013, 20:57
bekleyin 3 haftacık daha bende geleyim aranıza :D

ysf20
03-09-2013, 21:06
Maşallah araçlara bu 206 rc nin bu şekilde geri düşmesi hiç normal deil

CRUEL
03-09-2013, 21:28
denemeler yapılırken söküktü ben diildim bilmemne olmasa eşit sökülme eşit şartlarda ola zevkle izleriz:)

iynn-RS
03-09-2013, 21:41
benim aracim hazir. kim ne zaman isterse deneriz :)

derece43
03-09-2013, 22:39
stock RS leremı ?

Rs lere buyuk gelmek çok iddialı bi cümle olmuş.

Yok genel aynı setuplar olduğunda dedim.. Çünkü bi kaç denemesine bizzat şahit oldum o yüzden dedim.. yoksa Rs daha çevik atak bi araç standartlarda..

ysn zkn
04-09-2013, 08:40
Selcuk sen beni cok iyi taniyosun, lafimin arkasindayim sozunden donende fatih urekten kotu olsun:)ben ortada bulusalim dedim ankara da,hadi ibonun agzindanda cikmis bi 125 daha gelirim sorun olmaz, aracim sokuk degil sokmem sokuk arabaylada denemem acikca soyleyeyim bunun adida bahaneyse bilemicem artik, sende sok kardesim madem ole denirse hepinizi kayseriye bekler en iyi sekilde agirlarim supheniz olmasin, tintingir 500km yol gelmem, amac zewk almak denemekse eger sorun degil rc degil m5lede dener sigarami yakar yarisirim:) yine gelirim izlerim arabamida getiririm ibonun arac sokuk, rc sokukse iboyla deneriz ayri gayrimiz yok, sokuk degilse de benim aracla deneriz...
Peki simdi biz nezaman deniyoruz hemen gun alayim sicagi sicagina, 50 gun sonra askerlik war tatil plani yapacagim da:)

sokuk arabadan kasıt ne bu güne kadar söktüysem sadece arka koltuklarımı söktüm :D
başkada bişey sökmedim ön iki koltuğumu hiç ellemedim bile böle olsa bile mi denemiyosunuz?
birde anlamadığım şey benm araç sökükse dememem diosunuz ama ibonun arabasının sökük olduğunu ben bilmyrm ama siz bilmenize rağmen ibo ile denerim diosunz e o da sökük araç değil mi?

o zmn herkes taksın arabası benm için sorun yok ;)

usta önümüzdeki hafta sonu uygunmudur?
birde senin arabanın specleri nedir?
ayrıca söküklük durumu?

iynn-RS
04-09-2013, 09:00
usta önümüzdeki hafta sonu uygunmudur?
birde senin arabanın specleri nedir?
ayrıca söküklük durumu?

bu hafta sonu (7-8 eylul) ve diger haftasonu (14-15) inde musait degilim. dugunler flan var.

ama hafta ici her aksam gelebilirim. 1-1.5 saatlik yol cok onemli degil.
aksam 7 gibi cikariz 9 da bolu da bulusur denemeyi yapariz.

illa gunduz olsun diyosaniz 22 sinde pazar gunu olabilir.

specler : filitre,egzoz,kelebek emme polish,kisa,yazilim,arac ici komple sökük(kaportada herhangi bi hafifletme yok)

arac icini geri takmam, sartlar esitlensin flan diye yanima adam almam. vites km farketmez her devirde basarim.

sartlar uygunsa soyledigin tarihler icinde bi zaman belirleyelim.

ysn zkn
04-09-2013, 09:25
bu hafta sonu (7-8 eylul) ve diger haftasonu (14-15) inde musait degilim. dugunler flan var.

ama hafta ici her aksam gelebilirim. 1-1.5 saatlik yol cok onemli degil.
aksam 7 gibi cikariz 9 da bolu da bulusur denemeyi yapariz.

illa gunduz olsun diyosaniz 22 sinde pazar gunu olabilir.

specler : filitre,egzoz,kelebek emme polish,kisa,yazilim,arac ici komple sökük(kaportada herhangi bi hafifletme yok)

arac icini geri takmam, sartlar esitlensin flan diye yanima adam almam. vites km farketmez her devirde basarim.

sartlar uygunsa soyledigin tarihler icinde bi zaman belirleyelim.

aynı dert bizdede war bu hafta düğünlerle geçcek.
o zmn mertte yazsın ona göre hbrleşelim ya önümüzdeki hafta içi akşam yada 22 sinde gunduz benm içinde sorun yok.
hawa şartlarına göre hbrleşelim.

araçta senin aracın ister sök ister tak karışamam sorunda yapmam böle şeyleri ama madem seninki bu kdar sökük
bende denemelerde yaptığım gibi arka koltuklarımı sökerim herkes bilsin sonra sorun olmasın :)

mrt_tsn
04-09-2013, 11:02
sokuk arabadan kasıt ne bu güne kadar söktüysem sadece arka koltuklarımı söktüm :D
başkada bişey sökmedim ön iki koltuğumu hiç ellemedim bile böle olsa bile mi denemiyosunuz?
birde anlamadığım şey benm araç sökükse dememem diosunuz ama ibonun arabasının sökük olduğunu ben bilmyrm ama siz bilmenize rağmen ibo ile denerim diosunz e o da sökük araç değil mi?

o zmn herkes taksın arabası benm için sorun yok ;)

Sökükten kastım arka koltuklar degıl benim, tawan taban on koltuk falan anlamındaydı, bende bıtek stepne yok onunda sebebı akuyu stepne yerıne koydum okadar. bende arka koltugu soker gelırım o det degıl. Bı yanlıs anlama olmus sanırım sokuk RC warsa ıbo denesın, yoksa ben denerım yazmıstım. ben ıboyla zaten ne zaman ıstesem denerım ve bı cok sefer denedım onda sorun yok. bende gun oncesınden haber werılırse katılım sıkıntı yok ama ıbonun dedıgı gıbı benım yolum 1-1.5saat olmadıgı ıcın hemen bugun denırse ben gelemem onu soyleyım. 3-4gun oncesınden soylenırse tabıkı gelırım ozellıkle pazar yada pazartesı olursa benım ıcın cok ıyı olur.

mrt_tsn
04-09-2013, 11:04

Al bendende okadar:rolleyes:

ysn zkn
04-09-2013, 11:38
Sökükten kastım arka koltuklar degıl benim, tawan taban on koltuk falan anlamındaydı, bende bıtek stepne yok onunda sebebı akuyu stepne yerıne koydum okadar. bende arka koltugu soker gelırım o det degıl. Bı yanlıs anlama olmus sanırım sokuk RC warsa ıbo denesın, yoksa ben denerım yazmıstım. ben ıboyla zaten ne zaman ıstesem denerım ve bı cok sefer denedım onda sorun yok. bende gun oncesınden haber werılırse katılım sıkıntı yok ama ıbonun dedıgı gıbı benım yolum 1-1.5saat olmadıgı ıcın hemen bugun denırse ben gelemem onu soyleyım. 3-4gun oncesınden soylenırse tabıkı gelırım ozellıkle pazar yada pazartesı olursa benım ıcın cok ıyı olur.

yok hayır öle bi sökme adedim olmadı hiç :) bizde stepne ztn hiç yok :D sadece koltuklar sökülür başka bişey yok ;)

sorun olmadığına göre 3 ümüz zaman kararlaştırır deneriz :icon_tup:

Al bendende okadar:rolleyes:

benmde aracım hazır :icon_tup:

ancak gerçek olan şu ki bu hafta hawalar yağışlı sonra araya haftasonu giriyor düğünler war
en erken önümüzdeki hafta içi olur en uzaktan gelcek arkadaşa öncelik werelim o karar wersin???

bu arada konunun sahibi arkadaşta kusura bakmasın konusunu biraz dağıttık :o

ben telimi pm liyorum arkadaşlar ;)

iynn-RS
04-09-2013, 11:51
Pm ler atıldı teller kaydedıldı

tarıh konusunda top şimdi murat kankamda :)

ysn zkn
04-09-2013, 12:26

:icon_tup:

mrt_tsn
04-09-2013, 13:29
Way arkadaş ya döndü dolandı bana kaldı ya ihale:)
Bu arada hakkaten konu sahibi arkadaş sövme bize emi:)
bu hafta yagıslı hakkaten sizinde dugunler bıtsın ozaman ıkı hafta sonra pazar gunu tekrar bakalım hava durumuna o halde

Ek.Civic_Spoon
04-09-2013, 13:40
sorun değil arkadaşlar inş. buluşup denersinizde bizde keyifle videoları izleriz, bu arada rs rc çatışmaları devam ediyor bakalım bu akşam kısmetse down pipe, yazılım filtre egzoz 207 rc ile deneyeceğiz :)

e.bas
04-09-2013, 15:25
Trakya tarafına gelen olursa bende denerim herkesle. Arabanın üstünde 10 parmak toz oldu garajda yata yata..

thefex
04-09-2013, 16:54
maşallah araçlara

BoraRS
04-09-2013, 17:49

Adam hem sert hem vahşi hem de hızlı kardeşim :)

iynn-RS
04-09-2013, 18:14
Adam hem sert hem vahşi hem de hızlı kardeşim :)

:D bora abi nerde kaldi diyodum bende :D

senin kadar olamasakta idare ediyoruz abi :D

Driver
04-09-2013, 20:31
Trakya tarafına gelen olursa bende denerim herkesle. Arabanın üstünde 10 parmak toz oldu garajda yata yata..

ayın sonlarına doğru denemek için çorluya gelebilirim :)

DeWiLmEnTt
04-09-2013, 22:27
sonuç sasırtmadı maşallah rs lere

kelalper
05-09-2013, 07:36

puhahahah olm sen ağır gelirsin arkadaşlara. :D

e.bas
05-09-2013, 08:00
ayın sonlarına doğru denemek için çorluya gelebilirim :)

Herzaman Beklerim. Haber verirsiniz ;)

puhahahah olm sen ağır gelirsin arkadaşlara. :D

:D Abi yanlış anlaşılma olmasın. kimseye atar yapmıyorum. Çok sıkıldım Çorluda. Yaptık ettik denicek adam yok. İstanbul da duygusal olarak yoruyor :D Dayanamıyorum böyle konular görünce :D

ama bu ay içinde yine bomba bi denemem olacak haber bekliyorum sürpriz olsun yakında paylaşıcam ;)

Ek.Civic_Spoon
05-09-2013, 08:34
Herzaman Beklerim. Haber verirsiniz ;)

:D Abi yanlış anlaşılma olmasın. kimseye atar yapmıyorum. Çok sıkıldım Çorluda. Yaptık ettik denicek adam yok. İstanbul da duygusal olarak yoruyor :D Dayanamıyorum böyle konular görünce :D

ama bu ay içinde yine bomba bi denemem olacak haber bekliyorum sürpriz olsun yakında paylaşıcam ;)

akşam deneme yapıcaktın diye duymuştum, yaptınızmı?

rs2000
06-09-2013, 10:30
bu rs ler böle mi gidiyo :D
maşallah iki aracada

Bu RS ler hep boyle gidiyor kardeşim bir tanede bende var :) maşallah RS güzel yürüdün..

UmutRıza
06-09-2013, 10:43
ben bu rs le bi deniyim :)) erbinin rc de stock sayılır deneyin görelim :)

guwen_ar
06-09-2013, 11:21

Abi gs ile bilene bilene stock rs emi bilendin :D
Erbinin araba kisa yazilim cai tenekelerle stock 206 rc lere 6-7 boy atio ki denedi rs lerle 200 e kadar denk top speed te rs alir yine.

brs_odbs
06-09-2013, 11:25
maşallah araçlara rs güzel gitmiş

UmutRıza
06-09-2013, 11:58
tamam işte erbinin araba ile bu rs aynı speclerde ondada yazılım var bundada denkler.

guwen_ar
06-09-2013, 12:08
tamam işte erbinin araba ile bu rs aynı speclerde ondada yazılım var bundada denkler.

Abi rc de fazla olarak kisa war teneke war ama yinede gecemio rs i denk arabaysa gecsin ozaman rs i :)
Taksin 17 orj jantlari taksin orj sanzimani gelsin en az 4-5 boy :D

iynn-RS
06-09-2013, 13:03

2 hafta sonra bolu da bulusup deneme yapacagiz AZ plaka Rc ile.

uygunsa buyrun sizde gelin stock rs le denemekten daha zevkli olur bence.

UmutRıza
06-09-2013, 13:18
istanbul tarafına gelirseniz görüşelim.

MatraX_07
06-09-2013, 15:17
RS i her zman tebrik ederiz sıkıntı yok maşallah RS de çok güzel yüürüyo

neyn nesi felan filan uzar gider araçlara maşallah

dostlar laf sizlere değil zaten.Sen delikanlıca yazmıssın geçme geçilme derdim yok diye onun üstüne laf söylenmez
Maşallah Kazasız belasız binin yeter;)

16EC813
06-09-2013, 15:31
Bu RS ler hep boyle gidiyor kardeşim bir tanede bende var :) maşallah RS güzel yürüdün..

eywallah abicimm :D

ysn zkn
06-09-2013, 16:09
Abi rc de fazla olarak kisa war teneke war ama yinede gecemio rs i denk arabaysa gecsin ozaman rs i :)
Taksin 17 orj jantlari taksin orj sanzimani gelsin en az 4-5 boy :D

şimdi bence bu yaklaşım yanlış tenekeyi spec sayıyosunuz ya kısa tmm da teneke takınca ikiside 15 oluyo ii ozmn rc yi telli yaptım mesela bunuda mı saycaksınız spec olarak?

guwen_ar
06-09-2013, 16:21
Orj 206 rc ile orj rs ten bahsediorz.17 jantla cikmio mu bu araclar fabrikadan ?
Ayrica demek ki bu jantlarla boy alinio ki takilio boy alinan bsy nie solenmesin ki.

ysn zkn
06-09-2013, 16:25
Orj 206 rc ile orj rs ten bahsediorz.17 jantla cikmio mu bu araclar fabrikadan ?
Ayrica demek ki bu jantlarla boy alinio ki takilio boy alinan bsy nie solenmesin ki.

Orjinali konusuyosanz buna bi lafim yok ancak bahsettigin araclar orjinal fabrika cikis degil ;)

guwen_ar
06-09-2013, 16:33
Orjinali konusuyosanz buna bi lafim yok ancak bahsettigin araclar orjinal fabrika cikis degil ;)

E yani deil.
Orjinalden bahsettik rs fabrika cikisi daha hizli dedik ;)

ysn zkn
06-09-2013, 16:41
E yani deil.
Orjinalden bahsettik rs fabrika cikisi daha hizli dedik ;)

Ben bundan bahsetmiyrm siz erbin kisayi soksun tenekeleri 17 yapsin dediniz ee bu araclar o zmn orjinal mi oluyo mesajda belirtmezsenz kimse anlasamaz :)

Bu mesajda belirttiginz gibi tabiki rs avantajli ;)

Driver
06-09-2013, 17:16
araçların çıkış tarihlerinden beri çok sayıda clio rs 206 rc kıyaslamaları olmuştur bu işleri takip eden arkadaşlar zaten bu kıyaslamalarıda okumuş bazıları çok kere youm yapmış tartışmıştır.
Clio rs 172 ve 182 olarak stock halde her daim 206 rc den bir tık önde olmuştur.
Araçların motor karakteristikleride yakın olduğundan verilen emek ve parçalar eşit oldukça ibre her zaman clio rs ten yana olacaktır. 206 Rc de ekstra olan parçalar ibreyi ya eşitler yada Rc ye doğru çevirir. Aksi halde tüm karşılaştırmalar denemeler her zaman clio rs in lehine tamamlanmıştır. Normal şartlar altında tabiki geberik rs ile sağlam rc sonucunndan bahsetmiyoruz :)

guwen_ar
06-09-2013, 17:26
Ben bundan bahsetmiyrm siz erbin kisayi soksun tenekeleri 17 yapsin dediniz ee bu araclar o zmn orjinal mi oluyo mesajda belirtmezsenz kimse anlasamaz :)

Bu mesajda belirttiginz gibi tabiki rs avantajli ;)

Yok orjinal olmuyo tabikide 2 side sadece yazilimli oluyo ayni specler.umut abi denk dedide ordan cikti muhabet.bu arada ben pejolari daha cok sewerim ama gercegide solememek olmaz yani :)

Ek.Civic_Spoon
07-09-2013, 10:41
Yok orjinal olmuyo tabikide 2 side sadece yazilimli oluyo ayni specler.umut abi denk dedide ordan cikti muhabet.bu arada ben pejolari daha cok sewerim ama gercegide solememek olmaz yani :)

geçen akşam öyle demiyodun ama ;) :D

guwen_ar
07-09-2013, 10:57
geçen akşam öyle demiyodun ama ;) :D

Baskan hani cok siradan bi laf war az yakar cok kacar.reno bu tarz bi arac iste :)
Ama ben pejo daha cok sewiorm yaksin gitmesin sikinyi yok :D

truerider
07-09-2013, 18:01
Baskan hani cok siradan bi laf war az yakar cok kacar.reno bu tarz bi arac iste :)
Ama ben pejo daha cok sewiorm yaksin gitmesin sikinyi yok :D

Bende oyleyim niye acaba:D

spree1903
09-09-2013, 20:45
böyle rc mi olur. rs tebrikler :)