PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Citroen c-elysee hakkında

Ufuk
02-09-2013, 19:21
Çok yakın bir arkadaşım bu aracın sıfırını düşünüyor 1.6hdi exclusive donanım.***** benzin parası dayanmadığı için alacak.301 ile c-elis arasında fark var mı ? yürüyen motor vs ?
r.Tek düşünce yakıt ekonomisi.Genel sorular yol tutuşu nasıl ? Yürüyeni 207 falan mı ? Kullanan,test eden bilgisi olan var mı ?

ALPER-VNS
02-09-2013, 19:31
benzinlisi tüpte daha az yakıyo diye biliyorum

Ufuk
02-09-2013, 19:36
benzinlisi tüpte daha az yakıyo diye biliyorum

Abi evleri kapalı otoparklı lpg olmaz gibi.Evin önüde cadde saniyesine çekerler.Birde sorun çıkarmaması lazım lpg arada sorun çıkarabiliyor biliyorsun.

Jem89
02-09-2013, 19:42
Dizeli gerçekten az yakıyor.. Uzun yolda 4.2 ortalamayı gördüm ben klima açık :) Şehir içide 5.2-5-5 geziyorum.. Ara sıra gazlamalı..

Yol tutuşu ahım şahım değildir.. Arkayı bırakma eğilimi var ama esp var araçta.. Kolay kolay kopartamazsın istemedikten sonra.. Ben yüksek hızlarda direksiyon çektim 1-2 defa arka kaydığı an esp topluyor..

Kullanımı normal bir araba olarak düşün.. Yeni diye çok aşırı konfor yada rahatlık beklemek hata olur.. Yani clio sümbül'den 1-2 tık yukarda öyle söyleyeyim.. İçerisinde bluethoot gibi özellikler falan var benim kullandığımda.. İç konsolu güzel geliyor bana.. Memnun kalınır diye düşünüyorum..

eren53
30-12-2013, 16:37
baya bi rüzgar sesi alıyormuş doğrumudur acaba

İbrahim33
30-12-2013, 17:42
arkadaşım yazın 2 gün kiralamıştı , mersin-aydıncık arası 5 kişi , 80-90 ort. hızda 4.7 litre gösteriyordu yol bilgisayarı klima açık.bence ciddi anlamda ekonomik bir araba.performansıda iyi gelmişti bana 90 beygirlik bir araca göre.yol tutuşu iyi değil arkayı çabuk bırakıyor.süspansiyonun darbe emişleri falan iyi , sınıfına göre konforlu.

Erdem K.
31-12-2013, 07:16
bir arkadaşımda şirket aracı olarak var, en full olanı... yazın birakaç kez seyahet ettik, yakıtı iyi olabilir ama kaliteyi hissedemiyorsunuz bence ! Gerçekten de clio symbol vari bir araç gibi ...

Eğer sıfır olması zorunlu değilse o fiyatlara ikinci el 308hdi alınabilir, yakıtı onlarında baya ekonomiktir...

5500
31-12-2013, 07:52
Şahinin biraz daha moderni :D Koltukları bir süre sonra insanı yoruyor. Özellikle arka koltuklar, uzun yolda. Yakıt olarak güzel. İç mekan kalitesi yok. Önden yakışıklı duruyor ama :)

FATİH
31-12-2013, 16:46
ömrünün %90'ını şehir içinde geçirecekse on numara araç kardeşim. ;) 4.000.000 km test edilmiş, kalitesi ve donanımı yeterli, kullanım güvenliği aşırı zorlamadıkça iyi, tasarımı güzel, bagajı geniş, yakıtı çok ama çok az. bunlar şehir içi için yeterli özellikler. bu aracın seviyesi, hitep ettiği kesimi belli. çok üstünü arayan jetta'ya, corolla'ya biner zaten...

bomonti
02-01-2014, 15:42
Şirkete 2 tane baz donanımlısını aldık

Şu an bir tanesi 1300 km de ve 1300 km nin yol bilgisayarındaki ortalaması 5.4 ü gösteriyor.. Kimin nasıl kullandığı da belli belirsiz..

Rüzgar sesi aldığı doğrudur ama çok birşey beklemek hata olur.. Onun haricinde bagajı ve arka koltukları beklenmeyecek kadar geniş.

Şuan için en iyi F/P arabası C-Elysee dir. Bence alınır ve memnun eder.

RickPierOneiL
02-01-2014, 15:46
Yakıt konusunda üzmez, Şehir içi için ideal.

Tsport
05-01-2014, 04:21
Geçenlerde al-sat yaptım bir hafta kadar bende durdu şehir içi için çok güzel. Piyasası gayet güzel herkes en az yakan dizel gözüyle bakıyor şuan. Çekişi üzmüyor. En fulü çok az basılıp, yazılımla, renkli camla beraber 10 numara araç olur.