PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane III Coupe 1.4T - 1.9.2013 İstanbul Park Pist Günleri

neothenew
03-09-2013, 22:28
1.9.2013 Pazar günü ilk seansta en iyi zamanımı yaptığım üçüncü turumun videosu. Araçta sadece ecufast yazılım var, lastikler 225 45 17 kumho KU36, süspansiyon/yay halen standart:) Resmi süre 2:49.023

Önceki pist günleri kayıtlarımdan farklı olarak kamerayı bu sefer arka koltuğa sabitledim, yalnız kamera modu otomatik odakta kaldığı için güneşe doğru sürdüğüm yerlerde dışarısı fena parlamış, pist görünmez olmuş:( Ama arabanın içi ve özellikle gösterge paneli çok net çıkmış... Sonraki çekimlerde bu duruma karşı önlem almam gerekiyor.

İyi seyirler...

8GihkjtPMJg

Megane III Coupe 1.4Turbo-1.9.2013 Intercity İstanbul Park-Pist Günleri-3. tur-2:49.023 - YouTube (http://youtu.be/8GihkjtPMJg)

Tüm seansın olduğu videoyu da ayrıca upload ediyorum. Tamamlanınca onu da ekleyeceğim.

Low-Rider
03-09-2013, 22:32
Çekim güzel olmuş, sürüşte çok güzel.

Dijital kadranlı araçlar güzel oluyor hızda net okundumu.

Kamera ne Oğuzhan?

abdullahduymaz
03-09-2013, 22:44
Abi maşallah megane 3 lerin pistteki gururusun :D şu arabaya bir yay falan bulalım ama en yakın zamanda,yay farkettiriyor cidden birde şu kamera işine çözüm getirsen iyi olcak her pist günü bir heves kursağında kalıyor..

M3CSL
03-09-2013, 22:57
Parlamıs vırajları zor sectım:D 106yla onlu arkalı gıttık dıyordun onun vıdeosu varmı
bırde yay ne zamana

neothenew
03-09-2013, 23:02
Çekim güzel olmuş, sürüşte çok güzel.

Dijital kadranlı araçlar güzel oluyor hızda net okundumu.

Kamera ne Oğuzhan?
Teşekkürler Özgür, nikon j1 ile çekim yapıyorum. Bir dahakine video kayıt ayarlarında gerekli değişikliği yapıp güneş parlamasının da önüne geçebileceğim umarım:) Hızın okunabiliyor olması benim de izlerken çok işime geldi.

Abi maşallah megane 3 lerin pistteki gururusun :D şu arabaya bir yay falan bulalım ama en yakın zamanda,yay farkettiriyor cidden birde şu kamera işine çözüm getirsen iyi olcak her pist günü bir heves kursağında kalıyor..

Sorma Abdullah, çok yalnız kalıyorum pistte sen de gelmiyorsun artık:) Aslında Redbull için extreme çekimler yapan profesyonel kameraman/fotoğrafçı arkadaşım var, goprosundan tut acayip kameralara giroskoplu aparatlara kadar enstrümanları var, pazar günü sualtı dalışı ve çekimi yapmak için Saros tarafındaydı gelemedi benimle, bir dahakine en azından onun goprosunu kapıp çıkacağım piste:)
Kesin fark edecektir yay, bununla birlikte yay taktırana kadar kadar arabayı bile değiştirmiş olabilirim, sonbahar aylarında bir anlık çılgınlığıma bakabilir... Hayırlısı diyelim:)

neothenew
03-09-2013, 23:27
Parlamıs vırajları zor sectım:D 106yla onlu arkalı gıttık dıyordun onun vıdeosu varmı
bırde yay ne zamana

Sorma abi ben bilgisayara ilk aktardım izlemeye çalışırken kör oluyorum sandım:)Tüm seansı upload ediyorum tamamlanınca koyacağım . 106'yla önlü arkalı gittik demek çok doğru olmaz, 106 çok iyiydi hep öndeydi zaten, benden tur başına 5 saniye daha iyi kabaca değerlendirdiğimizde. Ben turların bir kısmında arkadan takip etmeye çalıştım onu sadece:)
Cem'in 106'sını zaman tutulan ilk turun sonlarına doğru uzaktan takip ediyorum, aramızda siyah rx-8 var hatta. Sonra rx-8 geçiyor bir şekilde. İkinci turda da bu şekilde devam, sonra ben ikinci zaman turumda iki viraja çok kötü girip kerblerin üstünden geçince o tur yalan oluyor, sürüş ritmim filan darmaduman oluyor, 106 uçup gidiyor iyice arayı açıyor. Sonraki tur onu hiç görmüyorum, hatta arka düzlükte geçtiğim siyah cabrio tt haricinde hiç araba denk gelmiyor o turda ve en iyi süremi yapıyorum:) Dördüncü turda tahminen o basmayıp motoru dinlendirirken yine yetişebiliyorum Cem'e.

Arabanın biraz alçalmış yaylı halini ben de merak ediyorum. Bakalım, kısmet...

grkm
03-09-2013, 23:43
Görüntü o denli sıkıntılı degil de sanki biraz daha yumusak direksiyon hamleleri yapılsa gayet tadinda olacak :)

bu arada 3. ve 4. vites umdugumdan daha istekli hızlanmış. Masallah araca..

neothenew
03-09-2013, 23:56
Görüntü o denli sıkıntılı degil de sanki biraz daha yumusak direksiyon hamleleri yapılsa gayet tadinda olacak :)

bu arada 3. ve 4. vites umdugumdan daha istekli hızlanmış. Masallah araca..

Ben de görüntüleri izleyince fark ettim, pistte biraz daha akıcı kullanmayı öğrenmek lazım... Zamanla o da olur diyelim. Teşekkür ederim:)

abdullahduymaz
04-09-2013, 03:56
Sorma Abdullah, çok yalnız kalıyorum pistte sen de gelmiyorsun artık:) Aslında Redbull için extreme çekimler yapan profesyonel kameraman/fotoğrafçı arkadaşım var, goprosundan tut acayip kameralara giroskoplu aparatlara kadar enstrümanları var, pazar günü sualtı dalışı ve çekimi yapmak için Saros tarafındaydı gelemedi benimle, bir dahakine en azından onun goprosunu kapıp çıkacağım piste:)
Kesin fark edecektir yay, bununla birlikte yay taktırana kadar kadar arabayı bile değiştirmiş olabilirim, sonbahar aylarında bir anlık çılgınlığıma bakabilir... Hayırlısı diyelim:)

Sen güzelim meggy yi satıcam satıcam de ezberle ondan sonra sende gelmiyosun de niye geliyim ki daha :D:D Yayda bir anda alınmassa alınmıyor ha bugun ha yarın diye diye , seni gazlayan biri lazım hadi diye :D ama iyice tahlil edicem diyosan bir daha görüştüğümüzde otur al bir kullan yüksekliğe falan bak beğenirsen alırsın benimkilerden ;)

azrail
04-09-2013, 11:01
Tebrikler 17 dakikalık videonuda izledim.
Önünde ve arkada çekişeceğin arabalar varken hep hata yapmamışsın
Kendi başına gayet iyisin :)

TaGo
04-09-2013, 11:02
Sürekli viraj ortası vites değişimi yapıyorsun. Çok büyük hata. Düzeltirsen ciddi zaman kazanırsın.

neothenew
05-09-2013, 06:06
Tebrikler 17 dakikalık videonuda izledim.
Önünde ve arkada çekişeceğin arabalar varken hep hata yapmamışsın
Kendi başına gayet iyisin :)
Pist bosken basmak daha kolay oluyor tabii ki. Sagol Cem:)

Sürekli viraj ortası vites değişimi yapıyorsun. Çok büyük hata. Düzeltirsen ciddi zaman kazanırsın.

Harika bir yorum, siz yazana kadar farkinda bile degildim. Bazi virajlara yanlis viteste girdigimden viraj icinde duzeltiyormusum vitesi, tekrar izleyince farkina vardim. Sonraki seferlerde buna dikkat edecegim. Tesekkur ederim.

rebeloghy
05-09-2013, 18:56
Ellerinize , aracınıza sağlık sizler sayesinde izlemekle yetinebiliyoruz :) Bir küçük eleştirim olcaktı ancak söylenmiş , viraj içinde vites değişimi yerine viraja girebilceğiniz hızları kestirip viraja gireceginiz çizgide doğru vites doğru hız girerseniz fark edicektir diyorum. Bir de çizgiye alışıp daha yumuşak direksiyon hamleleri ile daha iyi olabilir. Mesela 8 viraj olması lazım 3 tane sol viraj olan kısımda sonuncu viraj gaza oturup çizgiye kadar açılmanız , virajlara biraz daha dışardan açılı olarak girmeniz fayda sağlar diyebilirim çünkü viraj çıkışında çizgiye açılmamak için direksiyonu belli bir açıda tutuyorsunuz arabanın momentumunu kısıyor bu da , biraz daha dışardan apexe dalıp tekrar çizgiye açılmak iyi gelir :) uzun oldu biraz yanlış anlamayın bir nebze yardımcı olabilirsek ne mutlu.. Keyifli sürüşler :)

neothenew
05-09-2013, 20:44
Ellerinize , aracınıza sağlık sizler sayesinde izlemekle yetinebiliyoruz :) Bir küçük eleştirim olcaktı ancak söylenmiş , viraj içinde vites değişimi yerine viraja girebilceğiniz hızları kestirip viraja gireceginiz çizgide doğru vites doğru hız girerseniz fark edicektir diyorum. Bir de çizgiye alışıp daha yumuşak direksiyon hamleleri ile daha iyi olabilir. Mesela 8 viraj olması lazım 3 tane sol viraj olan kısımda sonuncu viraj gaza oturup çizgiye kadar açılmanız , virajlara biraz daha dışardan açılı olarak girmeniz fayda sağlar diyebilirim çünkü viraj çıkışında çizgiye açılmamak için direksiyonu belli bir açıda tutuyorsunuz arabanın momentumunu kısıyor bu da , biraz daha dışardan apexe dalıp tekrar çizgiye açılmak iyi gelir :) uzun oldu biraz yanlış anlamayın bir nebze yardımcı olabilirsek ne mutlu.. Keyifli sürüşler :)
Teşekkur ederim yorumlariniz icin. Yeni yeni alisiyoruz piste, ilerleyen cikislarimda hatalarimi gidermeye calisacagim. Öncelikle viraja yuksek viteste girme sorununu gidermeliyim, sonra da cizgilerimi duzeltirsem zaten otomatik olarak sert direksiyon hareketleri yapmama da gerek kalmayacaktir. Tekrar ede ede daha iyi olacagim umarim:)