PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni dolandırıcılık şekli heralde

Sinan
05-09-2013, 20:11
sahibinden'de satılıga cıkarttıgım aracımla ılgılı farklı gunlerde 3 kısı aradı. ses tonu aynı ama numaralar farklıydı. telefondaki adam fazla soru sormadan en son ne yaparsın dıye sordu bende 1000 tl dusuk rakam verdim. tamam olur dedi. 1. aradıgında benım avcılarda marketım var dısarı cıkamıyorum arabayı getırırmısın dedı. tabı bende arabayı kımsenın ayagına getırmeyecegımı soyledım saglık olsun dedı kapattı. aradan 2 gun gectı 2. aradıgında yıne aynı adam sesını tanıdım. bu seferde fıyatta en son ne yaparsın dedı bende soyledım ve yıne kabul ettı. bu seferde benım ıkıtellıde marketım var tek basımayım cıkamıyorum arabayı getırırmısın dedı. yıne yok dedım. neyse aradan 2 gun gectı bu sefer yıne o sahıs 3. kez aradı. yıne aynı soru ne yaparsın falan fılan ve yıne kabul edıp arabayı gormek ıstedı. bu sefer benım oturdugum semt olan basaksehırde marketım var cıkamıyorum gelırmısın dedı. sonrasında adama bu benı 3. kez arayısın hep farklı yerlerde marketın var muhabbetı falan yapıyosun dedım sonra yuzume kapattı telefonu :) son 10 gunde basıma gelen bı olaydı bu anlatayım dedım. belkı sızıde boyle bırı aramısdır.

oğuz
05-09-2013, 20:14
ya boş beleş adam olacaksın gidip vericeksin ayarı orda ki akıllanıcak ama işte ugrasmaya değmez

emrah-58
05-09-2013, 20:35
gidip verecen küsküyü işte :D bütün tech turkey olarak

krm106
05-09-2013, 20:38
hacı numaraları yaz be :D

fsunnetci
05-09-2013, 20:53
sahibinden'de satılıga cıkarttıgım aracımla ılgılı farklı gunlerde 3 kısı aradı. ses tonu aynı ama numaralar farklıydı. telefondaki adam fazla soru sormadan en son ne yaparsın dıye sordu bende 1000 tl dusuk rakam verdim. tamam olur dedi. 1. aradıgında benım avcılarda marketım var dısarı cıkamıyorum arabayı getırırmısın dedı. tabı bende arabayı kımsenın ayagına getırmeyecegımı soyledım saglık olsun dedı kapattı. aradan 2 gun gectı 2. aradıgında yıne aynı adam sesını tanıdım. bu seferde fıyatta en son ne yaparsın dedı bende soyledım ve yıne kabul ettı. bu seferde benım ıkıtellıde marketım var tek basımayım cıkamıyorum arabayı getırırmısın dedı. yıne yok dedım. neyse aradan 2 gun gectı bu sefer yıne o sahıs 3. kez aradı. yıne aynı soru ne yaparsın falan fılan ve yıne kabul edıp arabayı gormek ıstedı. bu sefer benım oturdugum semt olan basaksehırde marketım var cıkamıyorum gelırmısın dedı. sonrasında adama bu benı 3. kez arayısın hep farklı yerlerde marketın var muhabbetı falan yapıyosun dedım sonra yuzume kapattı telefonu :) son 10 gunde basıma gelen bı olaydı bu anlatayım dedım. belkı sızıde boyle bırı aramısdır.

Hepte BMW sahiplerine salça oluyorlar :D

Onrcn
05-09-2013, 20:55
Bu onceki Bmw li arkadaslarla ugrasan kisi olmasin ?

EREN34
05-09-2013, 21:14
Arkadaşa yaptığımız şaka geldi bak aklıma şimdi:D

Gece saat 01:30 yabancı nodan yabancı bir arkadaşa arattırıp PE beyaz 106 senin mi M52li? Biz onu alacağız bize onu sat diyip dil döküp durduktan sonra tarifle gece 02:00'de kapıya dayanıp pazarlık yaptırtmıştık. hahaha Harbi satmıştı arabayı:D :D :D

bilalMW
05-09-2013, 21:19
hiç bulgaristan arayıpda annem hasta para gönderin gelince elden ödeyeceğim diyen oldumu dolandırıcının bile geri zekalısı beni buluyor :D

FATİH
05-09-2013, 21:29
migros'un sahibi misin çakal, elli yerde marketin var? g.vat mıdır nedir...

SmT
05-09-2013, 21:30
Bende şu ayağına çağıranlara ayar oluyorum, işim gücüm yok ayağına araba getiriyim senin :)

EREN34
05-09-2013, 21:35
Bir kerede beni börekçi aramıştı gel alacam arabayı çıkamıyorum diye.. Hadi len dedim kapattım. Hasbel kader trafik ışıklarında beklerken denk geldi. Zorla yoldan çevirdi(dükkan ışıkların çaprazıydı) börek yedirdi arabayı aldı. Bende elimde para yaya kaldım:)

furkane
05-09-2013, 23:29
Aynısı başıma geldi 2 hafta önce bu gerizekalılar bmw sahiplerini ne zannediyor? Diyo avcılardayım işim cok yoğun rent a car mı ne yapıyomuş sen gelirmisin diyor? başka ne istersin

GÖKTÜRK
05-09-2013, 23:36
benide dün biri aradı araca 17 vereyim ama önce üstüme alırım diyo insanlar çok zeki :D

tylan
06-09-2013, 00:50
Bmw sahipleri cidden araclarini satarken dikkat etsin benim gibi 900 km gidip gelmesin bosuna :-D

tayreep_john
06-09-2013, 00:59
toplanıp 15 araba gidicen nutku tutulcak dallamanın :D

akın
06-09-2013, 01:11
Bizim yakın bir dostumuzun başına ilginç bir olay geldi. Rent a car aracılığı ile dolandırıcı şebekesi bir araç kiralıyorlar ve bu kiralamayı 1 ay veya daha uzun süre tutuyorlar. Sahte evraklarla önce birine sonra bir başka kişiye satıyorlar. Herşey resmi. Sonra sahibinden.com aracılığı ile internete koyup satılığa çıkıyor. Tabi plaka değişikliğide yapıyorlar. Tekrar sahte evraklarla bizim arkadaşımıza satıyorlar. Tramer sorgusu yapıldı,yetkili servise götürüldü,Notere satış için bir problem var mı diye soruldu herşey olumlu yedek anahtarına kadar verildi. Taki bu süre zarfında aracın esas sahibi olan rent a car firmasında kira sürecinin bitmesiyle olaylar başladı. Adam böyle bir satış vermediği için arac hakkında yakalama çıkartıldı ve trafik çevirmesinde bu araba yakalandı. Satan kişinin kimlik,adres bilgisi,tel no herşey sahte,Araba ve alan şahış mahkemelik arac 45bin tl lik bir araç Hepimize denk gelebilir. Allah bizleri kötülerden korusun...

EmrahErdogan
06-09-2013, 07:16
Kanka dİkkat et :)

aksel
06-09-2013, 09:21
Bizim yakın bir dostumuzun başına ilginç bir olay geldi. Rent a car aracılığı ile dolandırıcı şebekesi bir araç kiralıyorlar ve bu kiralamayı 1 ay veya daha uzun süre tutuyorlar. Sahte evraklarla önce birine sonra bir başka kişiye satıyorlar. Herşey resmi. Sonra sahibinden.com aracılığı ile internete koyup satılığa çıkıyor. Tabi plaka değişikliğide yapıyorlar. Tekrar sahte evraklarla bizim arkadaşımıza satıyorlar. Tramer sorgusu yapıldı,yetkili servise götürüldü,Notere satış için bir problem var mı diye soruldu herşey olumlu yedek anahtarına kadar verildi. Taki bu süre zarfında aracın esas sahibi olan rent a car firmasında kira sürecinin bitmesiyle olaylar başladı. Adam böyle bir satış vermediği için arac hakkında yakalama çıkartıldı ve trafik çevirmesinde bu araba yakalandı. Satan kişinin kimlik,adres bilgisi,tel no herşey sahte,Araba ve alan şahış mahkemelik arac 45bin tl lik bir araç Hepimize denk gelebilir. Allah bizleri kötülerden korusun...

Benim patronumu da sahte kimlik ve ruhsatlı çalıntı araba satıldı. Noter sahte evrağı fark edemediği için notere dava açtı patron ve kazandı aldı parasını. Arkadaşınız da buna benzer bir yol izleyebilir.

Ahmet Saraçoğlu
06-09-2013, 09:25
Bir kerede beni börekçi aramıştı gel alacam arabayı çıkamıyorum diye.. Hadi len dedim kapattım. Hasbel kader trafik ışıklarında beklerken denk geldi. Zorla yoldan çevirdi(dükkan ışıkların çaprazıydı) börek yedirdi arabayı aldı. Bende elimde para yaya kaldım:)

:D bu güzelmiş

h22ek
06-09-2013, 09:50
hahah börekçi iyiymiş :) telefon işine gelince işte bunlar hep hediye kontör :D geçen kış beni gecenin 11 inde yağmurlu bi cumartesi akşamda aralılar geliyoruz arabaya bakmaya diye.. dedim bu saatte nesine bakıcaksın yarın gelin.. haala motor sıkıntı diil kasaya bakıcaz dedi.. bende abi kasa önemli diil gidişine bakıcaz desen gece karanlık çık bak ta bu karanlıkta kasanın nesini göreceksin diyince he iyi tama diyip kapamıştı birisi... değişik kaynıyo memleket :D

Emre Ekrem
06-09-2013, 13:01
Demek ki bmw sahipleri ile ilgili yanlış bir kanı var piyasada :D

YsnErhn
06-09-2013, 17:10
aynı olay bı hafta öncede bnm basıma geldı. Samimi bir ses tonu ile konustu avcılarda marketım var gel benzın paranı verıcem vs dedı yok gelmem dedım bende hatta :/

sweap07
06-09-2013, 17:49
marketınıcını yanına c ** fılm lı bı transposterle gıdıcen tech turkey olrak yanına varıp bı ınsanı durmumuz vardı dıcen bak sonra bıda arıyomu :D :D harbı ne degısık ınsanalr var alllah akıl fıkır versın

akın
07-09-2013, 00:43
Benim patronumu da sahte kimlik ve ruhsatlı çalıntı araba satıldı. Noter sahte evrağı fark edemediği için notere dava açtı patron ve kazandı aldı parasını. Arkadaşınız da buna benzer bir yol izleyebilir.

Sanırım onlarda notere dava açtılar.. Sağolun...

HondatugraL
07-09-2013, 00:58
benide dün biri aradı araca 17 vereyim ama önce üstüme alırım diyo insanlar çok zeki :D

adam guzel teklıf yapmış önce ustume alayım demiş çıkaydın üstüne bu devırde dovulmek için 17 veren adam mı var :hahaha:

sde30
07-09-2013, 01:19
Bu herfiler kesinlikle aynı kişiler Cemil aracını kaptırdı kurtaramadı

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/156184-dolandirildim-lutfen-yardim.html

Bi şekilde görüşmeyi kabul edip yakalamak lazım şerefsizleri

Gokmen Erbas
07-09-2013, 01:24
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/154085-arac-satarken-dolandiricilara-denk-geldim.html

siz iyi atlatmışsınız ben direkten dönmüştüm.

EREN34
07-09-2013, 01:43
:D bu güzelmiş

hahah börekçi iyiymiş :) telefon işine gelince işte bunlar hep hediye kontör :D geçen kış beni gecenin 11 inde yağmurlu bi cumartesi akşamda aralılar geliyoruz arabaya bakmaya diye.. dedim bu saatte nesine bakıcaksın yarın gelin.. haala motor sıkıntı diil kasaya bakıcaz dedi.. bende abi kasa önemli diil gidişine bakıcaz desen gece karanlık çık bak ta bu karanlıkta kasanın nesini göreceksin diyince he iyi tama diyip kapamıştı birisi... değişik kaynıyo memleket :D

İşin komiği arabayı ticari amaçalı almıştım.İçini adam ettim direksiyon vites topuzu falan değiştirdim. Satarkende 60k km düşürdüğümü söyledim ona rağman aldı arabayı:D Orj km.sine kimse inanmıyordu. Çok iyi toplamıştım arabayı:D

2 sene sonra orj km. diye satılık olduğunu gördüm oda ayrı bir mevzu:)

106'mı satarkende sabahın 07:00sinde biri aradı. 09:00 dediğinde para cebimdeydi:) Arabaya bakış: kapıo açılır kafa içeri sokulur bu araba ok denir alınır:D

MatraX_07
07-09-2013, 08:31
aslında toplu halde 10 15 araba gidip ''al gardaşş ne istersin seç beğen al'' demek lazım o zamanki şeklini merak ediyorum :D

PiscocuK
07-09-2013, 08:42
hiç bulgaristan arayıpda annem hasta para gönderin gelince elden ödeyeceğim diyen oldumu dolandırıcının bile geri zekalısı beni buluyor :D

ufak bir sıkıntı var.onlar aramıyor çağrı yapıyor sonra sen istersen onları arıyorsun..arama bence fatura ay sonu colgate olmasın

DoganSuper
07-09-2013, 08:42
gidip direk dalacan buna ya hiç bişey söylemeden