PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows Phone Alınır mı?

bilalMW
07-09-2013, 10:30
Kardeşim 5 yıllık dokunmatik görünümlü basmatik telefonunu değiştiriyor. İphone 5 olmadığı sürece istemiyor ios diğerlerinin ekranını ufak buluyor..Android istemiyor vereceğimiz paraya alınacak android 2 sene olmadan donacak,kasılacak tecrübesini ben yaptım. ki kendisi telefon nadir değiştiren bir insan. Kısacası sıfır alınacak uzun dönem kullanılacak akıllı cihaz düşünüyoruz.
ÖNcelikle windowsphone nasıldır stabilmidir? ileride donma yapar mı android gibi kasılma yapar mı güncelleme ?

Lumia 720 düşünüyoruz bütçe max 850 civarı. Farklı önerilere de açığız :)

derece43
07-09-2013, 10:35
Tavsiye ederim yakın arkadaşım HTC8x kullanıyor takılma yavaşlama sorunu asla yok Windowslar stabil düzgün ancak uygulama desteği şu an için az gelişeceği kesin Bütçe yeterse 920 çok daha iyi yada bu bütcenle htc8x
Dark nickli arkadaş satıyor bak ilanlarda

bilalMW
07-09-2013, 10:43
zaten kendisi sadece user öyle rom atma,overclock filan hiçbir atraksiyonu olmayacak sadece app kur kullan,takıl. kullanacaklarıda face twitter 4square whatsapp falan filan. aslında kısa zamanlarda yorumlara ihtiyacım var basıp gidicez almaya birazdan electroworlde :D

Patisever
07-09-2013, 10:44
Kardeşim 5 yıllık dokunmatik görünümlü basmatik telefonunu değiştiriyor. İphone 5 olmadığı sürece istemiyor ios diğerlerinin ekranını ufak buluyor..Android istemiyor vereceğimiz paraya alınacak android 2 sene olmadan donacak,kasılacak tecrübesini ben yaptım. ki kendisi telefon nadir değiştiren bir insan. Kısacası sıfır alınacak uzun dönem kullanılacak akıllı cihaz düşünüyoruz.
ÖNcelikle windowsphone nasıldır stabilmidir? ileride donma yapar mı android gibi kasılma yapar mı güncelleme ?

Lumia 720 düşünüyoruz bütçe max 850 civarı. Farklı önerilere de açığız :)

sakınnn ???

bilalMW
07-09-2013, 10:46
sakınnn ???

biraz daha konuyu irdelesek ? :)

Patisever
07-09-2013, 10:48
ben aldım lumia vatana gidip bomba atmaya az kaldı sistem yazılım hatası veriyor hep tek artısı kamerası ve donmaması gerisi çöp arkadasım aldı adama ınanmadık aldık aynı sorunlar bendede oluyor 2 aylık telefon 4 kere servise gitt i15 gun kullanabildim arkadasdakı daha eski adam kırıp parçaladı gerisini sen düşün bende dedimki eğer konusu olsun kı msorarsa direk soylerim ahanda denk geldi :)

bilalMW
07-09-2013, 10:50
ben aldım lumia vatana gidip bomba atmaya az kaldı sistem yazılım hatası veriyor hep tek artısı kamerası ve donmaması gerisi çöp arkadasım aldı adama ınanmadık aldık aynı sorunlar bendede oluyor 2 aylık telefon 4 kere servise gitt i15 gun kullanabildim arkadasdakı daha eski adam kırıp parçaladı gerisini sen düşün bende dedimki eğer konusu olsun kı msorarsa direk soylerim ahanda denk geldi :)

720 mi aldın abi ? Gerçi en son güncelleme geldi yükledin mi ondan sonra neler oldu ?

volume81
07-09-2013, 10:50
instagram bile yok uygulama desteği çok az :)

bence ikinci el 4-4S alın işinize bakın en güzeli :)

Met
07-09-2013, 10:54
bb 9780 bold al daha iyi :D eheheheh

http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/163883-blackberry-9780-bold.html#post7026695

bilalMW
07-09-2013, 10:56
bb 9780 bold al daha iyi :D eheheheh

http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/163883-blackberry-9780-bold.html#post7026695

no thanks kanka :D

darkmoon
07-09-2013, 11:08
nexus ler google phone şu anda direk google nexuslere 4.3 desteğini yollatı yani güncelleme ilk bu telefonlara geliyor ordan bir sıkıntısı olmaz kardeşinin kaldıki end user ise öyle hard user değilse zaten normal bir android 4.3 yıllarcana işini görür kaldıki google nexuse 4.5 e kadar destek vericek buda o telefonun güncelliğini rahat 5 sene götürür... yok biraz beklerse kasım aralık gibi yeni nexus 5 gelicek android 4.5 ile bazıları direk android 5 ile süpriz yapıcaklar falan diyor bilemiyorum.. onu bekleyin.. ama yenisi lg G2 platformunda çıkarsa dehşet ibr telefon olucak android 6 ya kadar götürür o teli o işlemci o ram..

Dodoo
07-09-2013, 11:13
Lg 4x Hd modeline bakabilirsin. :)

bilalMW
07-09-2013, 11:13
nexus ler google phone şu anda direk google nexuslere 4.3 desteğini yollatı yani güncelleme ilk bu telefonlara geliyor ordan bir sıkıntısı olmaz kardeşinin kaldıki end user ise öyle hard user değilse zaten normal bir android 4.3 yıllarcana işini görür kaldıki google nexuse 4.5 e kadar destek vericek buda o telefonun güncelliğini rahat 5 sene götürür... yok biraz beklerse kasım aralık gibi yeni nexus 5 gelicek android 4.5 ile bazıları direk android 5 ile süpriz yapıcaklar falan diyor bilemiyorum.. onu bekleyin.. ama yenisi lg G2 platformunda çıkarsa dehşet ibr telefon olucak android 6 ya kadar götürür o teli o işlemci o ram..

kardeşimin tel öldü zaten her halukalde alınacak bugün yarın o yüzden bekleme yapamıyoruz.Üniversiteyide baaşladı şart şuan yani.

ahmetbaha-drs
07-09-2013, 11:21
Ben kullanıyorum L920 açıkçası ilk aldığım zamandan beri çok gelişti market ve uygulamalar.. Windows müthiş bir Youtube uygulaması yaptı ama Google şuan engelliyor kullanımı bunu çözerler muhtemelen yakında. Onun dışında instagram kullanmıyorsa gerisi zaten mevcut(4Square-Whatsapp-Twitter-Facebook-Line-Linkedin-Tumblr v.b), ayrıca hiç donma-takılma gibi sorunları yok. Lumia 925 çıktı eğer fiyatı uyuyorsa bütçenize onada bakabilirsiniz ve ya ilanlarda ki 920 ile görüşün.

Equinox
07-09-2013, 11:50
General Mobile Discovery, bi inceleyin derim videolarını filan izleyin s3 karşılaştırmalarında iyi yorumlar almış.

Maxiboost
07-09-2013, 12:26
Çare iphone :D zaten istek kurgusunu ona gore yapmis haha suanda 3gs kullaniyorum 1gr sıkıntım derdim yok. Kullanimi cok rahat hersey basit ortada oh mis bende mi 5 alsam la :D

bilalMW
07-09-2013, 19:58
aldık beyler lumia 720. Kurcalıyorum şuan app filan kuruyorum ayarlını değiştiriyorum filan alet yağ gibi akıyor umarım böyle devam eder ömrünün sonuna kadar.

Şuan gördüğüm kadarı ile gerçekten microsoft dersine çok iyi çalışmış.

kemal_koker
07-09-2013, 20:13
#17. postu görmesem ikinci el 4s al diyecektim :) hayırlı olsun.

bilalMW
07-09-2013, 20:19
#17. postu görmesem ikinci el 4s al diyecektim :) hayırlı olsun.

Sağ olasın Kemal. sıfır alınma şartı ve 4s'in ekranı ufak buluyordu.Biraz süpriz oynadık gibi ama şuan durum çok iyi . Tecrübeleri aktaracağım buraya. Belki mavi ekran vermeden baya severiz kendisini :D

tolgaaydın
15-09-2013, 10:43
Lumia serisinden uzak durun. Hatta nokianın akıllı telefonlarından uzak durun. Nokia KVK ile anlaşmasını bitirdi. Teknik servis olarak Teleservice firmasından destek alıyor. 30gün içerisinde bozulan elektronik cihazlara donanımsal tamirat yapmaya yetkileri olmamasına rağmen. bir problemle karşılaştıgınızda servis parca değiştirip onarım sağlıyor.

General Mobile Discovery, bi inceleyin derim videolarını filan izleyin s3 karşılaştırmalarında iyi yorumlar almış.

Kesinlikle doğru.
S3 ile kafa kafaya özelliklerde, ekran büyük işlemci olarak çok iyi. android klasmanında alınabilecek en iyi telefon fiyat/performans bazında. Telpa garantili.

Iphone düşünürseniz tedarikçisine dikkat edin. Brighstar olan telefonların kitapcıgında 2. kalite ürün diye yazar fakat şöyle iyi bir yönü var. Bir problemle karşılaştıgınızda teleservice firmasına giderse ürün direk değişip geliyor. :)

darkmoon
15-09-2013, 12:43
microsoft nokia'yı aldı ilerki modeller iyicene windows mobile a kayar sanırım..

Google motorla'yı aldı ilerki bütün modeller motorolada direk androide otomatik upgrade desteği alır..

Apple iphone u üretiyor..

rekabet üç yazılım firmasının ilerde üç markası arasında olur gibime geliyor..

Eğerki google androide de tekele gidip sadece kendi markasına özel versiyonlar sürümler üretip ve fason free source olayını keserse.. o zaman piyasadaki pek çok markada biter samsungu lg htc si..

tolgaaydın
15-09-2013, 14:50
microsoft nokia'yı aldı ilerki modeller iyicene windows mobile a kayar sanırım..

Google motorla'yı aldı ilerki bütün modeller motorolada direk androide otomatik upgrade desteği alır..

Apple iphone u üretiyor..

rekabet üç yazılım firmasının ilerde üç markası arasında olur gibime geliyor..

Eğerki google androide de tekele gidip sadece kendi markasına özel versiyonlar sürümler üretip ve fason free source olayını keserse.. o zaman piyasadaki pek çok markada biter samsungu lg htc si..

yukarıda belirttiğimiz konularda haklısınız. bence sadece yazılım konusu üzerinde çok durmamak gerekiyor. telefonda yazılımdan ziyade donanım kalitesi ön planda.

Bulut Y.
15-09-2013, 14:57
Bende 920 var ilk çıktığında aldım market desteği gelişiyor ve gayette memnunum 720 hayırlı olsun.

MCN21
15-09-2013, 15:17
1 ay kadar lumia 920 kullandim , benim icin hala oparayi haketmiyor . Internette cok gezerim cogu sayfada problemler yasadim nokia nin kendi uygulamalari guzel radio ve navigasyon mukemmel ... Market hala cok zayif , ama en dusuk modeli bile takilmadan donmadan catir catir calisiyor :) lumka 520 tam fiyatini hak eden bir telefon eger lardesinizde merakliysa teknoojiye pek hos gelmicektir , iphone 4s i zorlayabilirsiniz 2. El olarak
Edit : zaten alinmis gule gule kullanin :)