PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Meriva OPC Hakkında

porschemurat
08-09-2013, 16:14
Arkadaşlar merhabalar

Uzun zamandır araç bakıyorum.

otomatik olsun diye corsa 1.4 oto.lere niyetlindim ama sonra uzun zamandır takibinde olduğum bu merivaya kaymaya başladı gönlüm.

Niyetim araçı alıp lpg ile iş e gidip gelirken kullanmak ve yıllardır hasretle aradığım güçlü bir araç olması ve arkadan sellektör yediğimde yol vermek zorunda kalmicam araba sollarken acaba demicem bir araç olması açısından ve 4 kapılı aile tipi olmasından dolayı bu araça niyetlendim.

Günde 40 km yol yapıyorum genelde şehir trafiğine takılmıyorum.
Bu yüzden lpg de sanırım güzel yakıt sarfiyatı yakalayacağımı düşünüyorum.

Sahibi ile uzun uzun konuştuk araçta bir sıkıntı yok ama sizce ne kadar doğru olur böyle bir araç almak ve lpg nasıl olur lpg de ne kadar yakar kaça maal olur.

Beni aydınlatırmısınız arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyaçım var.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-meriva-opc-1.6-16v-turbo-132736083/detay/)

ontheair
08-09-2013, 16:21
1.6 lt turbo 180 bg araç ve inanılmaz çok yakıyor. Bence gereksiz bir macera. Ama tabi karar senin...

yesil
08-09-2013, 18:03
bu motorlara lpg takıldığında subap eritiyordu bir zamanlar, şu an sıkıntı çözüldü mü bir bilgim yok

volume81
08-09-2013, 18:10
1.6 180hp 6 ileri güzel bir araç aslında ama lpg iş görmez yakıtıda fazlacadır :)

1 meriva eskitip 2.sini dayıma almış birisi olarak opc'de varmıdır bilemem ama direksiyon kutusu sorunu adamı çileden çıkartır

1.6 atmosferikleri biraz yakıyordu lpg felan bir nebze ama yinede yakıtı fazla :)
1.6 turbo ise insignia turbo'daki motorun aynısı :) insignia sahiplerinin hepsi çok yakıyor diye satıp 2.0 dizel alıyorlar :)

bana sorsan alırmıyım gider alırım o paraya bu şekilde başka araç yok :)

yazılım ile belki bir miktar yakıtı düşebilir :) bayada eğlenceli olur :)

porschemurat
08-09-2013, 18:11
1.6 lt turbo 180 bg araç ve inanılmaz çok yakıyor. Bence gereksiz bir macera. Ama tabi karar senin...

bu sorunu lpg ile çözmeyi düşünüyorum o yüzden lpg de ne yakar onu bilen varmı acaba astra gtc ler ile aynı motora sahip o yüzden kullanan bilen vardır diye düşünüyorum.

bu motorlara lpg takıldığında subap eritiyordu bir zamanlar, şu an sıkıntı çözüldü mü bir bilgim yok

Bu motorlarsa sıkıntı yok lpg ye uyumlu öyle olduğu yazıyor bir çok yerde.

GÖKTÜRK
08-09-2013, 18:14
tam şaka makinesi ben görünüşünü çok beğendim acıkcası

porschemurat
08-09-2013, 18:29
1.6 180hp 6 ileri güzel bir araç aslında ama lpg iş görmez yakıtıda fazlacadır :)

1 meriva eskitip 2.sini dayıma almış birisi olarak opc'de varmıdır bilemem ama direksiyon kutusu sorunu adamı çileden çıkartır

1.6 atmosferikleri biraz yakıyordu lpg felan bir nebze ama yinede yakıtı fazla :)
1.6 turbo ise insignia turbo'daki motorun aynısı :) insignia sahiplerinin hepsi çok yakıyor diye satıp 2.0 dizel alıyorlar :)

bana sorsan alırmıyım gider alırım o paraya bu şekilde başka araç yok :)

yazılım ile belki bir miktar yakıtı düşebilir :) bayada eğlenceli olur :)

Bu fiyata bu donanımda ve güçte başka araç alamazsın bu açıdan almak istiyorum.
Ama lpgde ne kadar yakar km de 350 kuruşa razıyım ama fazla yakarsa bana uymaz işte o zaman

tam şaka makinesi ben görünüşünü çok beğendim acıkcası

Görünüşünü seviyorum ve gerçekten şaka makinası :D

MazdaSpeed
08-09-2013, 18:58
Lpg takılıyor mu bunları araştırdınız mı ?

PiscocuK
08-09-2013, 19:07
maslakta çevreotogaz var..istersen bi ara anlat konuş lpg uyumlumu uyumluysa nekadara çıkar sonrasında araba hazır zaten.

porschemurat
08-09-2013, 19:13
Lpg takılıyor mu bunları araştırdınız mı ?

Bu motor Z16LET kodlu bunlara lpg takılıyormuş.
Satan arkadaş prinsten 2200 tl fiyat almış bana bu kodlu motorlara olduğunu söyledi.

maslakta çevreotogaz var..istersen bi ara anlat konuş lpg uyumlumu uyumluysa nekadara çıkar sonrasında araba hazır zaten.

Teşekkürler yarın dediğiniz gibi ilk işim arayıp sormak olacak.

golfcu0101
08-09-2013, 19:16
düşündüğün araç ***** sitedeki mavi olanmı aceba

GÖKTÜRK
08-09-2013, 19:22

evet o araç şuan satılıkda 1 tane var

golfcu0101
08-09-2013, 19:25
yanılmıyorsam bundan tr de 1 adet ve diyarbakırda görev yaptığım zaman bi amirdeydi bu araç ve canlısı inanılmaz diri duruyordu artı iyi bakıyordu.1 parça boya sonradan olsa gerek eğer tüp oluyorsa değerlendirile bilir bu km ve temizlikte güçlü bir araba fiyat ***** uzun yıllar binilecekse mantıklı gibi geldi bana.(birzamanlar üşterisi olmuştum satmamıştı amir :D)

GÖKTÜRK
08-09-2013, 19:31
abi bide araç gerçekden şaka makinesi yaa :D yanıma gelse 1.6 düz motorlardan falan sanarım araç 1.6 180 bg görmeden kimse inanmaz

golfcu0101
08-09-2013, 19:32
abi bide araç gerçekden şaka makinesi yaa :D yanıma gelse 1.6 düz motorlardan falan sanarım araç 1.6 180 bg görmeden kimse inanmaz

koltuklar falan akla zarar recarro spor koltuklar mevcut orijinal bu araç bildiğim kadarı ile cnr fuarında sergilenmek için hazırlanıp sipariş edilmişti zamanında

ofli
08-09-2013, 19:32
önceki sahibini başka bir forum sitesinden biliyorum bu araç bildigim kadarıyla yarın bilgi alıp yazarım size

GÖKTÜRK
08-09-2013, 19:35
böyle özel bi araca sahip olmak isterdim acıkcası

porschemurat
08-09-2013, 19:41

Evet konuda linkide verdim.
sahibi ile uzun uzun konuştuk almak istiyorum ama tek problem yakıt konusu araçı uzun yıllar kullanmak istiyorum ondan dolayı lpg de ne yakar diye merak ediyorum.

porschemurat
08-09-2013, 19:48
yanılmıyorsam bundan tr de 1 adet ve diyarbakırda görev yaptığım zaman bi amirdeydi bu araç ve canlısı inanılmaz diri duruyordu artı iyi bakıyordu.1 parça boya sonradan olsa gerek eğer tüp oluyorsa değerlendirile bilir bu km ve temizlikte güçlü bir araba fiyat ***** uzun yıllar binilecekse mantıklı gibi geldi bana.(birzamanlar üşterisi olmuştum satmamıştı amir :D)

Evet bu araç tr de biraz el değiştirmiş fuar araçı olarak tr ye gelen tek mavi meriva opc
şimdiye kadarki sahiplerinin hepsi araça iyi bakmışlar bende alıp aynı temizlikte üzerine birşeyler koyarak devam etmek istiyorum.

Evet beni cezbeden noktalardan biride bu :)

önceki sahibini başka bir forum sitesinden biliyorum bu araç bildigim kadarıyla yarın bilgi alıp yazarım size

Evet aynı forumdan bende sahibini tanıyorum ve araç hakkında detaylıca bir 30 dk telden konuştuk sağolsun güven veren bir şekilde detaylıca anlattı araçı bana.
Araç konusunda tedirgin olduğum bir nokta yok sadece yakıt konusu hep dediğim gibi.

Araçın birde pek piyasası yok satmak isteyen kim olduysa 3 aydan evvel satamamış.

böyle özel bi araca sahip olmak isterdim acıkcası

Allah c.c. herkesin gönlüne göre versin kardeşim.
Kısmetse inşallah bende alıcam.
Yoksa yine deli gibi opel corsa aramaya devam. :rolleyes:

ErayCerit
08-09-2013, 23:18
üzerindeki motor insignia ile aynıysa eğer güncel lpg fiyatlarıyla normal kullanımda ş.içi 35 krş uzun yol 22-25 krş yakıyor. çok eğlenceli bir motor ve kesinlikle üzmez diyebilirim

GÖKTÜRK
09-09-2013, 00:23
abi aldığın bi corsa bence bu araç kadar tat vermez sana zaten piyasada istemedik kadar corsa var bu araç her acıdan cok farklı kendi fikrim bu yönde

AltunTV
09-04-2019, 18:39
Bahsedilen araç sitede şuan ilanda olan sanırım lpg de takılmış :) benimde çok meral ettiğim araçlardan