PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis arabası trafiği alt üst ediyor ama onlara serbest

Mivec_4G63
09-09-2013, 15:39
Polis arabası köprü çıkışında geri geri akrobasi yapıyor - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=W6rdJ4XZucY&feature=youtu.be)

Adaletini ... dünya, yakın bi arkadaşımın başına gelen olay açıklamaya dikkat.

volkan_gs
09-09-2013, 15:45
Ne olduğunu bir tek ben mi anlamadım :)

SekoLive
09-09-2013, 15:46
konuyu görünce terse gidrek geri geri makas attı sandım. sonrasında baktımki arada bizede denk gelen köprü son cıkıs öncesi geri cıkan polis arabası .

muhtemelen hizmet için geri gidiyordur bi vatandaşın başı sıkışmıştır yoksa başka sebepden ötürü öyle trafiği tehlikeye atmazlar.

asulus
09-09-2013, 15:47
Ne olduğunu bir tek ben mi anlamadım :)

yalnız değilsin :)

HaKo
09-09-2013, 15:48
araba sanırım geri geri gidiyor ama arkadaş 1km den çekmiş hiçbir şey görünmüyor. Konunun başlığı kadar büyük bir olay değil yani.

turbo&quattro
09-09-2013, 15:50
Abartmakta ustunuze yok .

yavuz364
09-09-2013, 16:03
Gerçekten çok tehlikeli şeyler yapıyorlar ama abartılacak birşey yok bunda bence de :)

Mivec_4G63
09-09-2013, 16:03
VIDEO0038 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=O_teSU8D_zY&feature=youtu.be)

evet bu yolda geri geri gitmek çok normal abartıyoruz.

GÖKTÜRK
09-09-2013, 16:41
Abartmakta ustunuze yok .

+1 , adam sanki keyfine yaptıda

driftboy
09-09-2013, 16:44
once niye geri geri giderler derler, sonra vay efendim polis geç geldi ambulans geç geldi itfaiye gelmedi. adamlar ne yapsa suç.

35AR5226
09-09-2013, 16:48
sen ona bakarsan polislerin geneli kemerde takmıyo yani buna yapcak bişey yok ve bencede neden geri geldiğini bilmeden böyle yargılamamalıyız

orhan_guney
09-09-2013, 16:50
.............

aliburma
09-09-2013, 16:54
Ben de polisim, hareketi geçiyorum, muhtemelen bir iki adım geri gidip işine bakmıştır ki aracın epeyce önünde memur bir arkadaş var. Onlar bir uygulama amacıyla oraya gelmişler. Velev ki direksiyondaki adam geri zekalı ve geri geri gidiyor. sanki hepimiz ülkenin anasını ağlatıyormuşuz gibi, Sürekli "imam osurursa cemaat..." muhabbeti yapmayı bırakın. bir dolu hayat kadını var, herkesin annesi mi suçlu? cırkı çıkmış muhabbetten kendisi de nasiplenmemek için kendine bir tane çıkma penis mi taktırsın?

lethaldoze
09-09-2013, 17:15
Bence de abartılacak bir şey yok, yanlış mı ? evet, ama dünyadaki insan hayatının en ucuz olduğu ülkede normal bişey.

JosephuS
09-09-2013, 17:26
sen ona bakarsan polislerin geneli kemerde takmıyo yani buna yapcak bişey yok ve bencede neden geri geldiğini bilmeden böyle yargılamamalıyız

Polis ve Jandarma personelinin kemer takmamasıyla ilgili sene 2000 yılında kanun var.. Asayiş hizmeti gördükleri için ve her an vurulma veya araçtan acil inme gibi durumları olduğu için kemer takmama serbestileri var bu sivilkende geçerli resmi kıyafetliykende geçerli...

Gel gelelim burda arkadaşların yaptığı uygulamaya bir sonraki sapak diyelimki 10 km ileride... 1 km geride kaza oldu acil bir durum var adam 10 km gidip 10 km gerimi dönecek... orda bir polis dışarıda eliyle uyarı yapıyo kafasına göre geri vitese takıp 30-40 km hızla bile gitmiyor...

Dışarıdan bakınca asayiş işleri çok basit geliyor..
inanın para için bile çoğu kimse askerin ve polisin çektiği derdi ızdırabı çekmez..

35AR5226
09-09-2013, 17:30
benim demek istediğim buydu zaten polis aracına ters yönde yoktur kanunen kemer zorunluluğuda yapcak bişi yok derken bunu demek istedim :)

JosephuS
09-09-2013, 17:50
benim demek istediğim buydu zaten polis aracına ters yönde yoktur kanunen kemer zorunluluğuda yapcak bişi yok derken bunu demek istedim :)

:icon_tup: :icon_tup:

berk34
09-09-2013, 17:55
Peki polislerin on arka sis farlarini yakma haklari var midir? ( hava gunluk gunesken )

Mr.K
09-09-2013, 18:13
Peki polislerin on arka sis farlarini yakma haklari var midir? ( hava gunluk gunesken )

en nefret ettiğim durum,birkere uzunlar yakılı arkasından takip ettim önüne alıp durdurdular sonra kusurabakmayın diyip gittiler.

genelde arka uzunlar yananları ağır taciz ediyorum kimsenin gözümü s2meye hakkı yok.

arsenikli
09-09-2013, 18:19
yalnız değilsin :)

Sende yanlız değilsin :)

civicsi_r
09-09-2013, 18:20
bence poliside askeride asalım..herkes kendi konunu kendi yapsın......

acil gitmesi gereken durumlarda yoluda keser geri geride gider...neyse ne...(keyfi yapılan her muameleye sonuna kadar karşıyım) derdin polise karşı propaganda yapmaktı ama yemedi galiba...

SGTI
09-09-2013, 18:24

acil gitmesi gereken durumlarda yoluda keser geri geride gider...neyse ne...(keyfi yapılan her muameleye sonuna kadar karşıyım) derdin polise karşı propaganda yapmaktı ama yemedi galiba...

Mesele burda iste.Her zaman gorev basinda oluyorlar sanki bir bombacıdan öbürkünü yakalalıyorlar.Hergün bayrampaşa-başakşehir tem arasında gidip geliyorum.Yahu arkadaş bi kerede sıkışık trafikde bekleyen polis göremedim.Hepmi bana denk geliyor ? Açıyor çakarları mavi lambayı dat da dat.Bense eşek gibi bekliyorum.Ben emniyet şeridine girersem bana ceza yazıyorlar nerede adalet ?

JosephuS
09-09-2013, 18:28
Mesele burda iste.Her zaman gorev basinda oluyorlar sanki bir bombacıdan öbürkünü yakalalıyorlar.Hergün bayrampaşa-başakşehir tem arasında gidip geliyorum.Yahu arkadaş bi kerede sıkışık trafikde bekleyen polis göremedim.Hepmi bana denk geliyor ? Açıyor çakarları mavi lambayı dat da dat.Bense eşek gibi bekliyorum.Ben emniyet şeridine girersem bana ceza yazıyorlar nerede adalet ?

Birgünde İstanbulda meydana gelen olay sayısından asayiş olayından trafik kazasından uygulamalardan haberin varmı??
Kaç bin tane devriye çıktığından kaç bin görevlinin görev yaptığından??
istanbulda bence bu kadar rahat yaşayabiliyorsan senin görmediğin ve polisin , diğer devlet memurlarının yapmış olduğu görevler sayesindedir..
Bence provakasyon yapma...
Devlet Her zaman halkının yanında olmak için canla başla çalışıyor.

MeRtCaN
09-09-2013, 18:28
Siz ehliyeti nasıl adınız ?
trafikteki öncelik hakkı
ambulans
itfayiye
polis dir

isterse bu araclar ters de gider duz de gider
trafikte her seyı yapabılırler
cunku kamu gorevı ıcın calsıyorlar
bence abartılacak bı durum yok.

ne olsa polıs ne olsa bılmem ne bence sız fazla abartıyorsunuz

JosephuS
09-09-2013, 18:31
Bak bakalım Televizyona İstanbulda Narkotik Baskın Yapmış
20 kg uyuşturucu almış..
4 tane sivil polis arabası var...
ALLAH bilir o sivil aracı o yone yönlendirmek için kac tane resmi araç görev yaptı..
Sen yanından geçen bir araçta ne olduğunu bilemezsin.. Huzur için güven için çalışıyor bu kadar insan..
Düşünmeden konuşmayın lütfen...

SGTI
09-09-2013, 18:45
Birgünde İstanbulda meydana gelen olay sayısından asayiş olayından trafik kazasından uygulamalardan haberin varmı??
Kaç bin tane devriye çıktığından kaç bin görevlinin görev yaptığından??
istanbulda bence bu kadar rahat yaşayabiliyorsan senin görmediğin ve polisin , diğer devlet memurlarının yapmış olduğu görevler sayesindedir..
Bence provakasyon yapma...
Devlet Her zaman halkının yanında olmak için canla başla çalışıyor.

Provokasyon mu ?
Cidden ya siz polisi bilmiyorsunuz.Yada benim gerçek hayatta tanıdığım polisler başka.
Benim görevini yapana zaten lafım yok.Sonuna kadarda yanındayım.Elimden gelecek birşey varsa imkanım ölçüsünde destekde olurum.Ama elindeki hakkı kendi amacı doğrultusunda kullananlara lafım.Sonuna kadarda bu yazdıklarımın arkasındayım.
Televizyon falan demişsinizde aşağı yukarı 2-3 aydır televizyonda çıkan hiç bir habere inanmıyorum o açıdan bişey diyemiyeceğim.
Forum başlığı altında tartışma yapmak ne zamandan beri provoke adı altına giriyor onuda bilmiyorum.Siyasi görüşlere açmak istemiyorum konuyu ama son cümlenede pek inanamadım kusra bakma :)

ZaZy
09-09-2013, 18:50
ya abartmayın orası Altunizede girişi değil mi_? adam ogittiği noktaya emir ile gidiyor her iş çıkışında. ORaya gitmesi için Avrupa yakasına geçip Z.kuyudan geri mi dönmesini bekliyorsun :D

JosephuS
09-09-2013, 18:52
Provokasyon mu ?
Cidden ya siz polisi bilmiyorsunuz.Yada benim gerçek hayatta tanıdığım polisler başka.
Benim görevini yapana zaten lafım yok.Sonuna kadarda yanındayım.Elimden gelecek birşey varsa imkanım ölçüsünde destekde olurum.Ama elindeki hakkı kendi amacı doğrultusunda kullananlara lafım.Sonuna kadarda bu yazdıklarımın arkasındayım.
Televizyon falan demişsinizde aşağı yukarı 2-3 aydır televizyonda çıkan hiç bir habere inanmıyorum o açıdan bişey diyemiyeceğim.
Forum başlığı altında tartışma yapmak ne zamandan beri provoke adı altına giriyor onuda bilmiyorum.Siyasi görüşlere açmak istemiyorum konuyu ama son cümlenede pek inanamadım kusra bakma :)

Kardeşim madem Polisin kendi amacı için kullandığını düşünüyorsun geri geri gittiğini düşünüyorsun neden o kadar uzaktan 1 km mesafeden görüntü almak yerine yanlarına gidip delikanlıca polis abicim neden geri gidiyorsun derdin ne? sebeb ne geri gitmene diye soraydın.. o mesafeden çekim yapmasaydın...

Uzaktan görüntü alıp laf atmak çok kolay.... çamur at izi kalsın..

JosephuS
09-09-2013, 18:53
ya abartmayın orası Altunizede girişi değil mi_? adam ogittiği noktaya emir ile gidiyor her iş çıkışında. ORaya gitmesi için Avrupa yakasına geçip Z.kuyudan geri mi dönmesini bekliyorsun :D

:icon_tup: :icon_tup:
Arkadaşa göre gidip geri gelsin nolcakki...
Kendi gidemediği için poliste 100 km gitsin gelsin...

ismailozkan_01
09-09-2013, 18:53
konu polis olunca yapıştırın sövün anamıza avradımıza , le havle bu ne bela , sitede liseliler bitti amcalar bitti sıra gençleremi geldi.....

SGTI
09-09-2013, 19:16
Kardeşim madem Polisin kendi amacı için kullandığını düşünüyorsun geri geri gittiğini düşünüyorsun neden o kadar uzaktan 1 km mesafeden görüntü almak yerine yanlarına gidip delikanlıca polis abicim neden geri gidiyorsun derdin ne? sebeb ne geri gitmene diye soraydın.. o mesafeden çekim yapmasaydın...

Uzaktan görüntü alıp laf atmak çok kolay.... çamur at izi kalsın..

Sen çok yanlış gelmissin hocam yalnız.
Konuyu açanla benim nickimin arasında baya bi fark var.
Bakın beni ya yanlış anlıyorsunuz yada öyle yapmaya çalışıyorsunuz.Benim işini düzgün yapana hiç bir lafım yok yukarıdada belirttim.Ama kendi amacı ve çıkarı için kullanana hakkımı sonuna kadar haram ediyorum.

@ozkan01 genç olmamın yorum yapmama bir engeli olduğunu düşünmüyorum hala ayrıntılı şekilde yazıyorum.Fakat siz yazının sadece kullanmak istediğiniz kısmını alıp yazıyorsunuz.Tüm yazdıklarımı işini düzgün yapan polislerden tenzih ediyorum !

ismailozkan_01
09-09-2013, 19:23
güzel kardeşim kapımız açık gel beraber görev yapalım misafirim ol ben sadece kendime yarayan kısmını almıyorum sivasa yolu düşen tüm arkadaşları beklerim polislere bakış açınız değişir diye....

SGTI
09-09-2013, 19:28
güzel kardeşim kapımız açık gel beraber görev yapalım misafirim ol ben sadece kendime yarayan kısmını almıyorum sivasa yolu düşen tüm arkadaşları beklerim polislere bakış açınız değişir diye....

Abicim senin bana faydanda oldu bak senide tenzih ediyorum tabiki bu yazdıklarımından.Hatırlarmısın bilmem kanun hakkında baya bilgi almıştım senden aşağı yukarı 1 sene önce.Şahsım adına internette bile hizmet verdiğin için teşekkür ediyorum sana.

civicsi_r
09-09-2013, 19:30
bardağı boş kısmını görmedeki ısrarını anlamıyorum....peki ne yapalım söyle onu yapalım..her işimiz mükemmel hayat toz pembe hiç sıkıntımız yok ama ters giden şu polis olamsaydı iyiydi.ama gitmiş yapacak bişey yok..

SGTI
09-09-2013, 19:46
bardağı boş kısmını görmedeki ısrarını anlamıyorum....peki ne yapalım söyle onu yapalım..her işimiz mükemmel hayat toz pembe hiç sıkıntımız yok ama ters giden şu polis olamsaydı iyiydi.ama gitmiş yapacak bişey yok..

valla ne diyim ki bu kadar yazılandan sonra.Benim yazdıklarımın bu videoyla zaten alakası yok.Orada adam babasının keyfine geri geri gitmiyor heralde.Geri geri gittiğine göre illaki bir sebebi vardır.Benim söylediklerim görevi olmayan polislerinde söylediğim şeyi yapması.Genel olarak yazdım ben bu videoyla bağlantılı değil.Olanı gösterince suçlu oluyorum.Yine pozitif yönde olanı gösterince ayırdığımı söylüyorum ve başka bir polis görevlisine bana yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum.Ama sizde bir ısrar bunu göremiyorsunuz.Ben olaylara mükemmeliyetçi yaklaşıyorum heralde..Neyse yeter bu kadarı.

ismailozkan_01
09-09-2013, 19:48
Abicim senin bana faydanda oldu bak senide tenzih ediyorum tabiki bu yazdıklarımından.Hatırlarmısın bilmem kanun hakkında baya bilgi almıştım senden aşağı yukarı 1 sene önce.Şahsım adına internette bile hizmet verdiğin için teşekkür ediyorum sana.

hatırlıyorum güzel kardeşim bizim vazifemiz vatandaşa yardımcı olmak , kafanıza takılan sorularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım , ama video ve başlığı taban tabana zıt olunca , azıcıkta olsa üzülüyor insan....

_FrKn_
09-09-2013, 19:53
Rahat bırakın şu adamları yahu.

civicsi_r
09-09-2013, 19:57
yaşımız işimiz yaşadığımız yer..vs ne olusa olsun hepimiz otomobillere gönül vermiş ve bu camiada bulunmaktan mutlu olan insanlarız araba konuşsak daha iyi olur gereksiz kutuplaşmalar insanları birbitinden uzaklaştırır..burda elli çeşit inaç siyasi görüş vardır..herkesin inancı siyaseti kendine......ortak noktadamız da uzaklaşmamak gerekir..

SGTI
09-09-2013, 20:03
Bunlarıda konuşmak gerekir tabi.Ama heralde forum ortamında bir türlü anlatılmak istenen anlatılamadığından kutuplaşmalar oluyor.Aslında dediğiniz gibi forumun dışına çıkmasakda daha iyi gibi.Ben en başından beri belirtmek istediğim şeyleri ayrı ayrı söyledim.Yaşınız benim yaşımın neredeyse 2 katı olduğundan özenle yazmaya çalıştım fakat yinede sizlere bir saygısızlık ettiysem mazur görün gençliğime sayın.Hayırlı akşamlar

huseyinturk
09-09-2013, 20:08
başlığı görünce boğaz köprüsünden geri geri geçti sandım polis otosu yemin ederim

civicsi_r
09-09-2013, 20:14
Bunlarıda konuşmak gerekir tabi.Ama heralde forum ortamında bir türlü anlatılmak istenen anlatılamadığından kutuplaşmalar oluyor.Aslında dediğiniz gibi forumun dışına çıkmasakda daha iyi gibi.Ben en başından beri belirtmek istediğim şeyleri ayrı ayrı söyledim.Yaşınız benim yaşımın neredeyse 2 katı olduğundan özenle yazmaya çalıştım fakat yinede sizlere bir saygısızlık ettiysem mazur görün gençliğime sayın.Hayırlı akşamlar

bunları konuşmanın sonu yok ..o böyle yaptı diğeri şunu yaptı...vs...yaşın küçük ama kendini bilen birirsin ...sana bende beleşe silah eğitimi...:-)

http://www.techturkey.com/forum/offtopic-videolar/154943-taktiksel-egitim-videolari.html

Murat Ç.
09-09-2013, 20:57
konuyu görünce terse gidrek geri geri makas attı sandım. sonrasında baktımki arada bizede denk gelen köprü son cıkıs öncesi geri cıkan polis arabası .

muhtemelen hizmet için geri gidiyordur bi vatandaşın başı sıkışmıştır yoksa başka sebepden ötürü öyle trafiği tehlikeye atmazlar.

aynen bende öle düşünüyorum acil bası sıkısana yardım a gitmek için yapmıştır +2000

cash
09-09-2013, 21:12

eynen yemedi

cookies
09-09-2013, 21:14
Bazı başlık ve konular provokatörlere taş çıkartıyor yani.. Hayret bir vaka..

ANIL ERCAN
09-09-2013, 21:15
Valla ben park sis yapıp gezen, Plaka aydınlatmasına Şerit led döşeyen polis arabası gördüm hemde resmi ekip arabası :D

Hatta duran trafikte dat dat kornaya basıp yol isteyen yol vermek isteyen sürücünün öndeki arabaya tıklatmasınada sahit oldum ne küfür etti ama o yol isteyen polise.

cash
09-09-2013, 21:16
hocam yarın sivastayım kısmetse:)

Alper_
09-09-2013, 21:18
ben istanbulu çok iyi bilmem her geldiğimde bir kaç sapak kaçırdığım olmuştur benim yaptıklarımın yanında bu ne ki :D ( tabi yolun durumuna göre )

aliburma
10-09-2013, 00:20
Az önce hastaneden geldim. Bir görev arkadaşımız, eşi ve bir çocuğu yaralalandı. 40 günlük çocuğu da hakkın rahmetine kavuştu. Vatandaşın biri refüjü de geçip arkadaşın aracına kafadan çarpmış. Vatandaş diye başlayıp bütün ahaliye bir güzel saydırsam çok mu güzel olur. artık birilerine çakma heves ve alışkanlığınızdan sıyrılın. Tum arkadaslar, artık rica ediyorum. bir durum gördüğünüzde ilgili yerlerle paylaşın. İnanın Buraya yazmaktan daha etkili olur. Tabi gerçekten bazı şeylerin değişmesini ve iyileşmesini istiyorsanız...

MCN21
10-09-2013, 00:30
en nefret ettiğim durum,birkere uzunlar yakılı arkasından takip ettim önüne alıp durdurdular sonra kusurabakmayın diyip gittiler.

genelde arka uzunlar yananları ağır taciz ediyorum kimsenin gözümü s2meye hakkı yok.

Gecen gordugumden sonra sis fari bile normal kaldi , adam sahinin arka stoplari tamamen seffaf yapmis yemin ediyorum araba tersten gidiyor sandim o kadar isik vuruyordu gece

Polis konusuna gelince evet suistimal edenler var hatta 2 saat once besiktas meydanda kirmizida sirenleri acip sacma sapan yol istedi daha sonra kosedeki sivil bir arkadasinin yanina gidip muhabbet edildi :( yinede herkesi ayni keseye koymamak lazim

Mivec_4G63
10-09-2013, 09:02

aciliyetle ne alakası var, video çekilen yerin 10 metre ilerisinde altunizade çıkışı var oradan girip tekrar şehir üniversitesinin oradan bağlanması 2 dakikasını almaz istanbulu bilmiyonuz zincirlikuyudan mı dönsün deyip komik olmayın.(lafım sana değil)

Trafik polisi ne yapıyor? can mı kurtarıyor? yanan evi mi söndürüyor? Polis az ilerideki kavşağın ortasında durup, akşam güneş batmasına yakın rayban gözlüklerle iş çıkışı evine giden insanları çevirip prim yapmak için açık kovalıyor. Polise karşı provoke yapacak olsam gezi olaylarında polisi savunan ben olmazdım. Yemeyen bişey yok, bana o ceza yazılıyosa, 2 dakika dolanmamak için trafiği alt üst etmeye hiç bir polisin hakkı yok.

edit: Geri geri giden polis arkadaş 400 mt geride orta refüjde durup gelen geçen arabaları çevirmeye başladılar. Acil bir durum yoktu sizin iddia ettiğiniz gibi.

Mivec_4G63
10-09-2013, 09:11
Şu şakşakçılar bi bitmediler, +1, imza, noktasına kadar katılıyorum. Sizin kendi görüşünüz yok mu yahu? 1000 mesaj atmış, 750'si sadece +1.. Forum ortamları tartışmak için ancak bazıları sabahtan akşama kahvede okey çeviren amcalar gibi vay amua goyim öyle olur mu yok öyle şey yavv deyip kestirip atıyor.

35AR5226
10-09-2013, 09:20
trafik polisi olmasa senin o trafikte beklediğin yolda bi kaza olsa akşama kadar beklersin yol açılsın araçlar cekilsin diye aciliyeti bu ve bir çok daha konusu vardır yani ön yargılı olmayalım zaten kanunende hakkı trafikte herşeyi yapmak artık o polisin vicdanına kalmış bişi görevini iyiye veya kötüye kullanmak

aliburma
10-09-2013, 09:38
aciliyetle ne alakası var, video çekilen yerin 10 metre ilerisinde altunizade çıkışı var oradan girip tekrar şehir üniversitesinin oradan bağlanması 2 dakikasını almaz istanbulu bilmiyonuz zincirlikuyudan mı dönsün deyip komik olmayın.(lafım sana değil)

Trafik polisi ne yapıyor? can mı kurtarıyor? yanan evi mi söndürüyor? Polis az ilerideki kavşağın ortasında durup, akşam güneş batmasına yakın rayban gözlüklerle iş çıkışı evine giden insanları çevirip prim yapmak için açık kovalıyor. Polise karşı provoke yapacak olsam gezi olaylarında polisi savunan ben olmazdım. Yemeyen bişey yok, bana o ceza yazılıyosa, 2 dakika dolanmamak için trafiği alt üst etmeye hiç bir polisin hakkı yok.

edit: Geri geri giden polis arkadaş 400 mt geride orta refüjde durup gelen geçen arabaları çevirmeye başladılar. Acil bir durum yoktu sizin iddia ettiğiniz gibi.

o kadar lafın ardından sadece trafik polisine giydiriyorsun. vatandaşın canına kast edildiği zaman Superman mı kurtarıyor? Trafik polisi olay anında "Ben lambada, kavşakta ve yol kenarında bekler, yakaladığıma geçiririm" mi diyor sanıyorsun. senin bilmediğin Polisin milyon tane işi var. Polis sadece senin yol kenarında gördüğün beyaz şapkalı-kemerli olanlardan mütevellit değil. var sayalım ki polis sadece o yol kenarında gördüğün ekipten ibaret; anladığım kadarıyla başına bir iş gelmiş olsa "Adaletini.... dünya" diye yeni bir konu açacak ve "yirmi metre geçmiş de sonraki kavşaktan dönmesi gerekiyormuş, iki adım geri gelemedi deyyus" diyeceksin. Ayrıca Polis Rayban takıyorsa parası senin cebinden çıkmıyor. konuşman gereken neyse onu konuş. böyle abidik gubidik konu açıp milletin de kendinin de ağzının tadını kaçırma. sanki ulusa sesleniş kıvamında sinei millete dönmesi gereken bir polis teşkilatı varmış da, canlı yayında tüm Türkiye'den özür dilemiyormuş gibi davranıp, vaktimizi de işgal etme.

civicsi_r
10-09-2013, 10:06
Hem fikir olduğumuz konular.hic bir kamu görevlisi görevini kötüye kullanmamalı.ha kullanan mi var burda konu acip tüm teskilata ve meslektaşlarımı zan altında birakamazsin.teskilatin çürük elmalardan arinmasini benim kadar isteyemezsin. Peki sorunu nasil çözecek sin bu olayi haber bildiriceksin gereken yapilir.bu sorunu burda cozemeyiz.

civicsi_r
10-09-2013, 10:21
Bu sitede her meslekten olduğu gibi benim gibi polis arkadaslarinda olduğunu unutmayın.ortak noktamiz otomobil ler .bu siteyede kalitesinden ve otomobil hakkında cok güzel paylaşım lar ve arkadaşlıklar oldugu için buradayız.

Mivec_4G63
10-09-2013, 10:59
o kadar lafın ardından sadece trafik polisine giydiriyorsun. vatandaşın canına kast edildiği zaman Superman mı kurtarıyor? Trafik polisi olay anında "Ben lambada, kavşakta ve yol kenarında bekler, yakaladığıma geçiririm" mi diyor sanıyorsun. senin bilmediğin Polisin milyon tane işi var. Polis sadece senin yol kenarında gördüğün beyaz şapkalı-kemerli olanlardan mütevellit değil. var sayalım ki polis sadece o yol kenarında gördüğün ekipten ibaret; anladığım kadarıyla başına bir iş gelmiş olsa "Adaletini.... dünya" diye yeni bir konu açacak ve "yirmi metre geçmiş de sonraki kavşaktan dönmesi gerekiyormuş, iki adım geri gelemedi deyyus" diyeceksin. Ayrıca Polis Rayban takıyorsa parası senin cebinden çıkmıyor. konuşman gereken neyse onu konuş. böyle abidik gubidik konu açıp milletin de kendinin de ağzının tadını kaçırma. sanki ulusa sesleniş kıvamında sinei millete dönmesi gereken bir polis teşkilatı varmış da, canlı yayında tüm Türkiye'den özür dilemiyormuş gibi davranıp, vaktimizi de işgal etme.

Ben söz konusu olaydaki 400 metre geri gidip orta refüjde durduktan sonra rayban gözlükle aşağı inen polisten bahsediyorum. Sen bunu tüm teşkilata mÂl ediyorsun. Abidik gubidik konuya yazıp vaktini öldürmek zorunda değilsin.

Biraz daha ileri gidip polis haklı siz haksızsınız demenizi de bekliyorum açıkçası. Bu somut olay için konuşmak gerekirse, ilgili yerlere yazı yazıp başvuru yaptık aracın plakasının belli olduğu net fotoları da ulaştırdık. Olay sonunda bu topic altında gerekli bilgileri paylaşacağım.

Ahmetfikri
10-09-2013, 10:59
polis onu yapmış bunu yapmış o olmasaymış şöle böle olurmuş değilde polisin çalışıp uğraşıp yakaladığı hırsız daha teslim eden polis adliyeden çıkmadan nasıl çıkar güle oynaya siz ona yanın :)

aliburma
10-09-2013, 12:03
Zaten ne yazsak "Polisin üstünlüğü bir başkadır, anlatılamaz; yaşanır" demişiz gibi, çok bilmiş formatlarla bezenmiş mesajlara gark oluyoruz. haa ben ona buna çakmadan söyleme gereği duyduğum şeyleri aktardığıma inanıyorum. başka da bir şey yazmayacağım.

Bak, bir dolu forum kullanıcısı bunların gereksiz olduğu konusunda hemfikir. Madem olayı intikal ettirdiğin gerekli yerler var. bırakalım da konu orada değerlendirilsin. burada araba konuşmayı özleyeceğiz bu gidişle...

Nasreddin hoca başka bir köyden evine döndüğü sırada bir köylüyü görmüş. Adam "Hoca, az önce elinde baklava tepsisi ile biri geçti" demiş. Hoca adama "Beni ilgilendirmez" diye cevap vermiş, adam hocanın peşini bırakmamış ve elinden tutup "Ama hoca, baklava taşıyan adam sizin eve girdi!" deyince; Hoca adamın elini kendi elinin üzerinden çekmiş ve "O zaman seni ilgilendirmez" diye yapıştırıvermiş cevabı...

Mivec_4G63
10-09-2013, 12:13
İsterse forumun hepsi gereksiz bulsun,size göre polis haklı, isterse manevra yapar düz gider ters istikamete... Ortada bize göre bir hukuksuzluk var bunu çözmeye çalışıyoruz, bu da benim mesleğim olduğu için arkadaşım rica etti ben ilgileniyorum. Siz niye tüm teşkilatın avukatlığını yapıyorsunuz? İlginiz nedir? Bu da son post, iyi forumlar.

civicsi_r
10-09-2013, 13:18
Hata yapan her polis cezasini ceksin.adam gibi mesleğini yapmicaksa ..defolup gitsin.biz haksiz polisi savunmuyoruz.Ben meslegimi severek yapiyorum ama meslegi karalayan yakismaya tipler olunca insanini cani sıkılıyor..insanlar polis olurken kapuz degilki kontrol edip alasin...her çeşit insan var.

Mivec_4G63
10-09-2013, 13:22
Hata yapan her polis cezasini ceksin.adam gibi mesleğini yapmicaksa ..defolup gitsin.biz haksiz polisi savunmuyoruz.Ben meslegimi severek yapiyorum ama meslegi karalayan yakismaya tipler olunca insanini cani sıkılıyor..insanlar polis olurken kapuz degilki kontrol edip alasin...her çeşit insan var.

Eyvallah, ben de sizin gibi düşünüyorum kesinlikle genelleme yapmak gibi bir amacım yok, yanlış anlaşılıp sizi kırdıysam kusura bakmayın.

civicsi_r
10-09-2013, 14:31
Burda hepimiz arkadaşız bi şekilde münasebetimiz arkadasligimiz dostlugumuz oluyor. Kırgınlık olmadan konuyu toparlaya bilmemiz cok güzel.