PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıt Altına Alınan Görüşme Hk.

-HaKaN-
10-09-2013, 15:12
Arkadaşlar herhangi bir kurum ile yaptığınız görüşmenin kaydına nasıl ulaşılır? Kurumu aradığımda habire lafı evirip çeviriyorlar net bir cevap alamıyorum. Ne yapmak gerekir bunun için?

Tunacan
10-09-2013, 15:17
Ben bazı kurumların konuşmaları kayıt altına aldığına inanmıyorum. Zira digitürk baltayı 2 kere taşa vurdu...

darkmoon
10-09-2013, 15:21
devir daim şeklindeyse kayıt yani kayıt belli bi süre serverlarında tutup sonra üstüne yeni kayıt çekiyorlarsa onun bir süresi vardır.. mesela bizim sitede kamera kayıtları 48 saatlikdir..

-HaKaN-
10-09-2013, 15:23
Geçen ayki bir konuşma bu ama ben bunu kurumdan nasıl alabilirim? Sorduğumda onlara lafı çeviriyorlar net bir şey söylemiyorlar. mahkeme kararı falan mı lazım?

Burak E.
10-09-2013, 15:36
bütün kurumlarım onları en az 5 sene saklaması gerek vodofonda calışırken 5 sene önceki görüşmeleri bile dinleyebiliyordum orda calışırken dava mahkeme durumlarında cıkartmak zorundalar eger cıkartamazlarsa kanune mahkeme sizi haklı görüyor.

JosephuS
10-09-2013, 16:44
Hangi kurumu aradığını söylersen yardımcı olabilirim..
devlet kurumlarında aramalarınız kayıt altındadır veya çağrı merkezlerini arıyorsanız onlarda kayıt altındadır..
sıkıntınız varsa şikayette bulunun firma kendisi çıkarsın kayıtlarını sonuçta onlar kendilerini aklamak zorundalar..