PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galaxy S4 Active

Onamdar
13-09-2013, 09:25
Ürün Özellikleri

Daha zor şartlar için daha dayanıklıbir arkadaş.

Telefonunuzu çölde araç kullanırken ya da nehirde kanoyla gezerken yanınıza alabileceğinizi hayal edin. Bu anları ve daha fazlasını yakalayabileceksiniz ve hatta bunları anında arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. GALAXY S4 ACTIVE’in sıvı çarpmalarına karşı gerçek koruması ve toza karşı tam dayanıklı tasarımı, her yere çekinmeden girmenize olanak sağlar. Aktif yaşamınıza, mükemmel arkadaşla birlikte başlayın.

http://www.samsung.com/tr/consumer-images/product/mobile-phone/2013/GT-I9295ZAATUR/features/GT-I9295ZAATUR-41-0.jpg

Su altındaki hikayenizi anında yakalayın.

Telefonunuzu suyun altına götürün ve anılarınızın sonsuza kadar sürmesini sağlayın. GALAXY S4 ACTIVE, su altında çekim ve kayıt yapar.
Sadece ses tuşuna basın ve tüm çarpıcı anlarınızı hemen yakalamaya başlayın.
Yeni Aqua Modu, su altındaki inanılmaz hikayelerinizi daha net şekilde yakalamanızı sağlar.
GALAXY S4 ACTIVE ile birlikte dalın ve su altındaki tüm anlarınızı sorunsuzca çekin. (Su altında 1 metreye kadar 30 dk boyunca dayanıklıdır)

http://www.samsung.com/tr/consumer-images/product/mobile-phone/2013/GT-I9295ZAATUR/features/GT-I9295ZAATUR-85-0.jpg

Zorlu şartlarda stilinizden ödün vermeyin.

Orijinal GALAXY S4'ün farklı ve akıllı özellikleri, yeni GALAXY S4 ACTIVE'e entegre edilmiştir. Drama Çekimi ve Sesli çekim yardımı ile, yüksek dijital kalitede canlı anılar oluşturabilirsiniz. Air view, temassız kullanım ve akıllı kaydırma, size gelişmiş kontrol seçenekleri sunar. 5.0 inç Full HD ekran, Glove Touch özelliği ile tasarlanmıştır, bu sayede eldivenlerle bile dokunmanıza olanak sağlar. Katma değer olarak, çeşitli aksesuarlarla birlikte S Health uygulaması, parmak uçlarınızda tam bir sağlık planı sunar.

Teknik Özellikler

LTE 4G desteği
EDGE / GPRS (850 / 900 / 1 800 / 1 900 MHZ) desteği
LTE Cat 3 (800 / 850 / 900 / 1 800 / 2 100 / 2 600 MHz) * Pazara bağlı desteği
HSPA + (850 / 900 / 1 900 / 2 100 MHZ)
802.11a/b/g/n/ac, HT80 mevcut
Wi-Fi Direct mevcut
BT 4.0 (PBAP, DI, A2DP, AVRCP, HFP, HSP, OPP, SAP, HID, PAN, MAP)
NFC
DLNA, MHL 2.0 desteği
KIES, KIES Air

Ekran

Full HD TFT ekran
16 M Renk Derinliği
5 inç Boyut
1 920 x 1 080 Çözünürlük

Bellek

16 GB Bellek

Sensörler

Hareket Sensörü, Jeomanyetik, Gyro, RGB ışık, Barometre, Yakınlık, Gesture mevcut

Renk

Gri, Turuncu, Mavi

Pil

2 600 mAh Standart Pil

Servis ve uygulamalar

Samsung Apps
ChatON
ActiveSync

İşletim Sistemi

Android 4.2.2 (Jelly Bean)

İşlemci

Dört Çekirdekli İşlemci
1,9 GHz İşlemci Hızı

Kamera

CMOS, 2 Megapiksel Kamera Çözünürlüğü (Ön)
CMOS, 8 Megapiksel Kamera Çözünürlüğü (Arka)
LED Flaş
Otomatik Odaklama mevcut

Fiziksel Özellikler

139,7 x 71,3 x 9,1 mm Boyut (Y x G x D)
153 g Ağırlık (pille)

Bağlantı

USB v2.0
3,5 mm Stereo Kulaklık Jakı
MicroSD (64 GB'a kadar)
Micro SIM
Micro USB (5 V, 2 A)
MHL

Konumlandırma

A-GPS / GLONASS

Ses ve Video

Video Biçimi: AVI, WMV, ASF, FLV, MKV, MP4, 3GP, WebM
Tam HD (1080p) Video Oynatma
30 fps'ye kadar kayıt
Ses Biçimi: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB/WB, OGG, FLAC, WAV, WMA, MIDI, SP-MIDI, XMF. i-Melody

Alıntıdır

Day Walker
13-09-2013, 09:33
İnstagramda hatunların nasıl havuz içinde poz verdiğini anladım şimdi :D

darkmoon
13-09-2013, 09:42
s4 ün ip67 versiyonunu yapmışlar iyi olmuş fiyatı ne acaba.. ip67 destekli telefon arıyorum..

Onamdar
13-09-2013, 09:47
Ben aveadan aldım tahahütlü

e72den sora çağ atladım

darkmoon
13-09-2013, 09:49
şimdi ip68 de çıkmış ben aslında military phone tarzı bir şey arıyorumda cat dışında bulamadım cat'de türkiyede yok..

Evrenoz
13-09-2013, 09:57
Tam şerefsiz bunlar...
S4 çıkar, 4 ay sonra su geçirmezini çıkar
Gel de sövme..

RottingChrist
13-09-2013, 10:03
HTC ye mana bulurken sevdiğim bir markanın bunu yapması beni de üzdü. Satçaz alcaz hop gene satçaz. :( şu telefonlara gömdüğüm paralar aklıma geldikçe :icon_wack
bütün özellikleri kıyaslamadım ama kameranın daha düşük olduğu çarptı gözüme. teselliyi bunda bulmak lazım :)

Tam şerefsiz bunlar...
Gel de sövme..

Onamdar
13-09-2013, 10:06
Tam şerefsiz bunlar...
Gel de sövme..

Ama s4 le aynı değil hem biraz daha ağır hemde büyük s4 ün kamerasıda daha iyimiş sanırım

darkmoon
13-09-2013, 10:08
ip67 tipi telefonların specleri normal versiyonlarına oranla düşük olur.. hassas parçalar kullanılmaz..

Evrenoz
13-09-2013, 10:15
HTC ye mana bulurken sevdiğim bir markanın bunu yapması beni de üzdü. Satçaz alcaz hop gene satçaz. :( şu telefonlara gömdüğüm paralar aklıma geldikçe :icon_wack
bütün özellikleri kıyaslamadım ama kameranın daha düşük olduğu çarptı gözüme. teselliyi bunda bulmak lazım :)

Ama s4 le aynı değil hem biraz daha ağır hemde büyük s4 ün kamerasıda daha iyimiş sanırım

Sanırım aynı anda piyasaya çıksa, kamerası düşük ve daha ağır olmasına rağmen active'i seçerdim. Su geçirmezlik ciddi bir artı.. Derdim su altında fotoğraf çekmek değil, suya düşmelerde cihazın başına gelebilecekler..

1 defa blackberry'sini suya düşürmüş ve kurtarana kadar ( hemen pil çıkarma, kurutma, pirinçte bekletme ) akla karayı seçmiş biri olarak böyle düşünüyorum..

Gunes G.
13-09-2013, 10:20
Almayin abicim sizde, su altinda resim cekmeseniz incileriniz mi dokulur :)

Ilk android telefonlar ciktigindan beri kullaniyorum, yaklasik 5 yil eder, toplam degistirdigim telefon sayisi 3 ancak biri tamamen mecburiyetten keza ustune kola doktum.

HTC magic > Google Nexus > Samsung S2 (S2'me kola dokuldu :() > Samsung S4

Android bu yuzden guzeldi, zart zurt telefon degistirmek zorunda olmadigimiz icin. Keza su an da oyle. Ornegin S4'u olan birinin daha yeni diye note 3 almasi super anlamsiz. Herseyden once S4 Note 3'ten daha net bir ekrana sahip. Hiz olarak "daha hizli" muhabbeti tamamen kagit uzerinde.

Ornegin, internette gezmek icin browser'a tikladiginizda browserin acilma suresi 500ms diyelim, sozum ona daha hizli telefonda bu sure 400ms olacak. Evet daha hizli, ama 500ms ile 400 ms'in farki var mi kullanimda? E yok acikcasi. O yuzden oyuna gelmemek lazim.

Samsungda uyanikliga basladiysa onunda hakkini veririz, keza fanatik degil mantikliyiz...

Onamdar
13-09-2013, 10:22
Sanırım aynı anda piyasaya çıksa, kamerası düşük ve daha ağır olmasına rağmen active'i seçerdim. Su geçirmezlik ciddi bir artı.. Derdim su altında fotoğraf çekmek değil, suya düşmelerde cihazın başına gelebilecekler..

1 defa blackberry'sini suya düşürmüş ve kurtarana kadar ( hemen pil çıkarma, kurutma, pirinçte bekletme ) akla karayı seçmiş biri olarak böyle düşünüyorum..

Suya sokmaya yemedi ama telefon ciddi anlamda sağlam geliyor ele. Metal bi çerçeve var dış kısmını çevreliyen ve herhangi sert bi yere dokunduğunda metaldeki titreşimi hissediyorsunuz direk. Duvara vursam bişey olmıcak hissi uyandırıyor.

Evrenoz
13-09-2013, 10:23
Suya sokmaya yemedi ama telefon ciddi anlamda sağlam geliyor ele. Metal bi çerçeve var dış kısmını çevreliyen ve herhangi sert bi yere dokunduğunda metaldeki titreşimi hissediyorsunuz direk. Duvara vursam bişey olmıcak hissi uyandırıyor.

Heh, benim de bir telefon kasasından beklentim bu aslında. Ağır olsun, kalıplı olsun, sağlam olsun.. Neyse, S4'ü satmaya niyetim yok. Değiştireceğim zaman günün şartlarında olan cihazları incelerim artık..

halilcan9455
13-09-2013, 10:24
bildiğim kadarıyla ilk olarak Sony başlattı Xperia Z ile sonra samsung.
Şimdi Sony Xperia Z1 ile suya karşı dayanıklılığını Xperia Z ye göre 1 seviye daha arttırdı.

darkmoon
13-09-2013, 10:45
benim bu konuda açdığım konu vardı http://www.techturkey.com/forum/teknolojik-haberler/163280-ip-67-phones.html

ip67 standartının sadece suya sokmayla ilgisi yok arkadaş yazmış misal cola dökülmüş gündelik hayat içinde çay dökülür kahve dökülür yere düşer tozu yer v.b
ip67 standartı aslında şartmı şart..

şu dokunmatik furyası çıkdığından beri sıvı toz çamur v.b türevi arzılardan dolayı Allah bilir servislere giden telefonların kaç tanesi bu tür arızlardan dolayı gidiyordur..