PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chip'ten Sonra Downpipe Yaptırmak İyimidir ?

ANIL ERCAN
20-09-2013, 18:31
İyi aksamlar TT Ailesi,

Yaklasık 5 6 Ay Evvel 1.5 Dci 105 Beygir 240 tork aracıma Sitemizde GÖKHANRS Nickli gökhan abi yazılım yaptı. Arabanın gerçekten gidişi vs. değişti Alt devirler bayagı bayagı canlandı.. Simdi Çoğu kişi kat iptali yaptır Dahada iyi olur vs. diyor..

Ama Kat iptali yapılıncada Alt devirler ölüyor gibisinden şeyler duydum. Maslak emil usta'ya gittim Konustum 400 tl fiyat verdi Kat iptali yapılıp oraya Downpipe denilen Şeyi yaparız 7 8 Beygir güç Alınır arabadan dedi Bu Doğrumudur ?

400 TL Vermeye değer mi ? Arabaya herhangi bi artı yada eksisi nedir downpipe'ın ? Bi türlü kafamdaki deli sorulardan arınamadım Bi yandan yaptırsam diyorum bi yandan arabaya zararı varmı acaba Diye düşünüyorum Sizlere sorayım dedim Sizce yaptırmalımıyım bu işlemi ?

Aracım suan 130 Beygir civarı gerçekten Gidişi,ivmelenmesi harika Ama kat İptal edilince daha iyi olur diyende var, sakın yaptırma Araban cansızlasır diyende var Yapan yaptıran herkezden yorum gorus bekliyorum..

berkay_aydin
20-09-2013, 18:42
Tahmini 1 yıl önce iptal edersin demiştim, duman atmaya niyetim yok demiştin :D yaptırman her konuda mantıklı, alt devirlere birşey olmaz dumanı bile azaltabilir..

ANIL ERCAN
20-09-2013, 18:44
Tahmini 1 yıl önce iptal edersin demiştim, duman atmaya niyetim yok demiştin :D yaptırman her konuda mantıklı, alt devirlere birşey olmaz dumanı bile azaltabilir..

Aynen kardesim hatırlıyorum dip gazda asırı bi duman atma söz konusu var suan aracımda hemde bazen araba cekişten düsüyor gibi hissediyorum, Kat doluyormu ne anlamadım..

berkay_aydin
20-09-2013, 18:48
Söktürmek her konuda mantıklı dediğim gibi, hatta sona kadar düz boru son susturucu orjinal kalacak şekilde yapılsa daha iyi olur bana göre :)

ANIL ERCAN
20-09-2013, 20:38
Aracımın orjinal egzoz boruları durucak tabiki kat iptal edip, oraya krom boru takıyorlarmıs galiba. Son susturucuda kalıcak. Dizel oldugu için orta susturucu yok rahatız o konuda. Ama bakalım.

GokhanRS
20-09-2013, 20:50
aracın güçlü, dumanında çok azdı aylarca, şuanda çoğalma başladıysa bir temizlik gerekebilir. yada ufak tefek sızdırmada olabilir bir ölçmek lazım kaçağın varmı diye.

ama downpipe dumanı azaltmaz genelde çoğaltır ama aracında rahatlama olur.

ANIL ERCAN
20-09-2013, 20:58
aracın güçlü, dumanında çok azdı aylarca, şuanda çoğalma başladıysa bir temizlik gerekebilir. yada ufak tefek sızdırmada olabilir bir ölçmek lazım kaçağın varmı diye.

ama downpipe dumanı azaltmaz genelde çoğaltır ama aracında rahatlama olur.

Abi anlamadım ne gibi bi kaçak ? neresi temizlenicek ?

GokhanRS
20-09-2013, 21:10
yolun düşerse uğra inceler bakarız. anlatırım detaylı.

ANIL ERCAN
20-09-2013, 21:12
yolun düşerse uğra inceler bakarız. anlatırım detaylı.

Tamam abi en kısa zamanda yanındayım ;)

AykutB.
20-09-2013, 22:15
Duman daha fazla olur. Dp aracı rahatlatır daha iyi yürürsünüz yaptırmanız mantıklı tabi ama size kalmış.

Kadyr
20-09-2013, 22:22
Sanirim kat iptal edilince duman herturlu artiyor seste degisiyor

CRUEL
21-09-2013, 00:02
dumansız dizelmi olur yaf :D

SGTI
21-09-2013, 01:01
mantıken baktıgınızda kat zaten çevreyle bağlantılı olarak üretilmiş bişey.Araç rahatlar ama duman artar.

berkay_aydin
21-09-2013, 01:09
Duman artar derken neye dayanarak söylüyorsunuz ? Ben kendi aracımdan çıkarttım tıkalı olduğunu düşündüğüm katalizör basınç arttığından dolayı dumanda azalma gördüm ..