PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 200sx s13 TÜV muayenesi ve koltuk sayısı sorunsalı

MacH
21-09-2013, 00:06
Bugün aracımı vize için İzmir Çiğli Tüvtürk'e götürdüm.
"Ruhsatınızda yolcu adedi olarak '5' yazıyor(sürücü dahil), ama bu araç '4' kişilik" diyerek ağır kusur verip vizeden bıraktılar.
Trafiğe gittiğimde aracın dosyasını arşivden çıkardık ve orda da 4+1 yazdığını gördük yani ruhsatta bi hata yok.
Trafikteki memur Nissan yetkili servise gidip aracın özelliklerini içeren belge getirmemi istedi.

İlk olarak aracı aldığım Karakaşlar servisine gittim, daha ilgilenmeden burda olmaz Kavuklara gidin diyerek gönderdiler. Kavuklar da aynı şekilde bizde olmaz vs diyerek Karakaşlar'a geri gönderdi. Karakaşlar'da da 2000 yılının öncesi araçlara dair hiç bir özellik görünmüyordu. Genel merkeze aracımın bilgilerini attık ve şu anda kaç koltuklu olduğuna dair bi belge atmalarını bekliyoruz ki onlarda da olmayabilir dedi Karakaşlardaki görevli.

E tabi bunu beklicek vakit yok gittim trafiğe geri ve ruhsatı değiştirip '4 yolcu' ya çevirdik.
Vize işlemleri tabi kaldı evden 8de çıktım trafikten ruhsatı aldığımda saat 5 idi + bu işlemler için 100+ km yol yaptım.

Şimdi esas sormak istediğim 200sx sahipleri böyle bir sorun yaşadınız mı? Sizin ruhsatınızda yolcu adedi kaç yazıyor?

Eğer ki Nissan genel merkezden 5 yolcu diye bir yazı gelsin, TÜV'ün benden çekeceği var..

erdem325
21-09-2013, 00:46
Bugün aracımı vize için İzmir Çiğli Tüvtürk'e götürdüm.
"Ruhsatınızda yolcu adedi olarak '5' yazıyor(sürücü dahil), ama bu araç '4' kişilik" diyerek ağır kusur verip vizeden bıraktılar.
Trafiğe gittiğimde aracın dosyasını arşivden çıkardık ve orda da 4+1 yazdığını gördük yani ruhsatta bi hata yok.
Trafikteki memur Nissan yetkili servise gidip aracın özelliklerini içeren belge getirmemi istedi.

İlk olarak aracı aldığım Karakaşlar servisine gittim, daha ilgilenmeden burda olmaz Kavuklara gidin diyerek gönderdiler. Kavuklar da aynı şekilde bizde olmaz vs diyerek Karakaşlar'a geri gönderdi. Karakaşlar'da da 2000 yılının öncesi araçlara dair hiç bir özellik görünmüyordu. Genel merkeze aracımın bilgilerini attık ve şu anda kaç koltuklu olduğuna dair bi belge atmalarını bekliyoruz ki onlarda da olmayabilir dedi Karakaşlardaki görevli.

E tabi bunu beklicek vakit yok gittim trafiğe geri ve ruhsatı değiştirip '4 yolcu' ya çevirdik.
Vize işlemleri tabi kaldı evden 8de çıktım trafikten ruhsatı aldığımda saat 5 idi + bu işlemler için 100+ km yol yaptım.

Şimdi esas sormak istediğim 200sx sahipleri böyle bir sorun yaşadınız mı? Sizin ruhsatınızda yolcu adedi kaç yazıyor?

Eğer ki Nissan genel merkezden 5 yolcu diye bir yazı gelsin, TÜV'ün benden çekeceği var..

aynı durum bizimde başımıza bela oldu, bayramdan önce aynı şekilde geçemedik tüvden, emniyet araç istanbuldan gelmiş diyerek ruhsatta değişiklik yapmadı, yetkili bayiden uyumluluk belgesi midir nedir onu istedi, gittik opele durumu anlattık, ödedik parayı bir hafta sonra ana merkezden cevap geldi, araç iki kişilik diye..
ç opel corsa c 1.7dti hususi. tabi türkiye ye girişi van olduğu için belge iki kişilik olarak geldi..
tüv diyor ben muayeneden geçirmem, emniyet diyor ben ruhsatı düzeltmem, opel diyor araç 2 kişilik.......

ben anlamadım nasıl olacak bu iş??

berkay_aydin
21-09-2013, 00:56
Benim eski aracımda sıkıntı olmuştu, 5 kişilik yazıyordu 4 kemer vardı, ben emniyetten değiştirdim, 1 kemer daha taksam oda geçerdi, kemer takıp başka istasyona gitmek en mantıklı yol olması gerek :)

h22ek
21-09-2013, 08:24
Benim eski aracımda sıkıntı olmuştu, 5 kişilik yazıyordu 4 kemer vardı, ben emniyetten değiştirdim, 1 kemer daha taksam oda geçerdi, kemer takıp başka istasyona gitmek en mantıklı yol olması gerek :)

aynısını hb vtec de bende yaşadım.. arkaya bi kemer daha tak sonra devam... nereden para vuracaklarını şaşırdılar spor gastesi

ilovedrifting
21-09-2013, 08:36
Tr de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan binlerce insan olduğu gibi. Beyni olmadan yetki sahibi olan da binlerce insan var. Bu yüzden yerimizde sayıyoruz. Beyni olmayan insan insiyatif nasıl kullansın. Tr de konu ne olursa olsun prosedür olumsuzluk üzerine kuruludur.

Prosedür = Bir amaca ulaşmak için takip edilen yol

Tr de bu amaç olumsuzluk.

volume81
21-09-2013, 08:42
Tr de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan binlerce insan olduğu gibi. Beyni olmadan yetki sahibi olan da binlerce insan var. Bu yüzden yerimizde sayıyoruz. Beyni olmayan insan insiyatif nasıl kullansın. Tr de konu ne olursa olsun prosedür olumsuzluk üzerine kuruludur.

altına imzamı atarım :icon_tup:

Oznsrl
21-09-2013, 09:04

çok güzel yazmışsın hemşerim :) aklıma direk şu geldi :D

http://imageshack.us/a/img41/867/3rwc.jpg

kRo_bOy
21-09-2013, 10:02
bütün sx ciler yaşadı aynı sorunu denizlidekiler hariç sanırım bizde hiç böle bi sorun olmadı

Mechanix
21-09-2013, 11:21
Bendeki iki S13 de de 5 koltuk yazıyor :) Süper.

h22ek
21-09-2013, 11:33
Bendeki iki S13 de de 5 koltuk yazıyor :) Süper.

o zaman arkaya yalandan bi emniyet kemeri bitti gitti :) satın şu arabaları alın benim gibi sedan dizel ne polis ne muayne :D vtec i sattım rahatladım yemin ederim :D

Rawr
21-09-2013, 11:43
benim z3 kişilik , ruhsatta 5 yazıyodu , muayenede adam koltukları mı söktün dedi :D

Emniyete dilekçe verip yarım saatte almıştım yeni ruhsatı.

34tb9544
21-09-2013, 11:53
S2000 aldığımda ruhsatında 5 kişilik yaziyodu sok oldum :) ruhsatı yeniden değiştirdim 2 kişilik yazdırdım

Daha önce aynı olay basıma. Mini cooper varken geldi aracımda 4 tane kemer var ama ruhsatta 5 kişilik yazıyordu gittim herseyim tamam girdim muayneye tabi gitmeden önce arkaya bir adet sahin kemeri taktım 5 kemer ve ruhsatta 5 kişilik her şey tamam dedim teslim. Ettim arabayı araba cikti kaldınız dedi neden dedim 5 kişilik degil 4 kişilik dedi motor numaran okunmuyo hafif kusur dedi ama motor kodu okunmadan ruhsatın değişmez haberin olsun dedi ne yapicam dedim borusanda okut motor kodunu ordan bana getir evragi imzalat ordan trafiğe git ruhsatı değiştir dedi
Borusan 150 istedi Çatalca git gel benzin 100 lira 30 lira ruhsat 280 lira tutuyo bi muameleci buldum 50 liraya çözdü isimi burası turkiye ;):) unutmayalım para her kapıyı acıyo

Ersin ÖREN
21-09-2013, 12:05
s13 için gecen hafta aynı sıkıntıyı yaşadım. muayneden kaldım. Ruhsatı değiştirdim tekrar girdim muayneye geçtim.

Nissan My Life
12-11-2013, 22:21
Bu hafta s13'umu muayeneye goturdum ,ancak 3 seferde gecebildim bir damla yag sizintisindan muayenemi yaktilar tekrar odeme yaptim,en buyuk problemde koltuk sayisi yolcu adeti oldu , istanbul Nissan'dan aracin ozel bilgilerini iceren kagidi temin ettik 4 kisiliktir yaziyor onun sayesinde gectim ..