PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galeri Nautilus (Natilus) Dolandırıcılığı

HKA
23-09-2013, 16:15
Bugün başıma gelen bir olayı paylaşıyorum.

İlanı olan bir aracım için bu galeriden aradılar. Bir müşterileri olduğunu ve onun icin almak istediklerini söylediler. Buluştuk, aracımı incelediler ve çok beğendiler. Hatta gereksiz beğendiler. Öve öve bitiremiyorlar. Fiyatı konustuk anlastık. Söylediklerine göre benim fiyatımın 3.000 TL fazlasına satacaklarmış müşterilerine. Eyvallah dedim.

Notere gittik. Evrakları verdik. İmza aşamasındayken ödeme gelmedi hala diye söyledim. Satıştan sonra müşterimize noter kağıdını fakslarız ödemeyi ozaman gönderir dediler. Çok pinpirikliymiş alıcı taraf. Bende öyle bir ticaret yok, prensip meselesi, parayı göreyim hesapta imzayı atarım dedim. Allem ettiler kallem ettiler ama vazgecmedim. Dedim satışı sen alıyorsun, parayı senden alırım ben. Seni tanırım. Biz o sekkilde yapamıyoruz abi dedi.

Neyse öyle böyle satısı iptal ettim. Biraz arastırdım. Galeri hakkında ne bilgi var ne de bir internet sitesi. Cakma bir kartvizit basmıslar. Telefon numarası bile yok üstünde. Bu ara gençlere cok sarıyorlar. İyi fiyat veriyorlar. O da tatlı geliyor, veriyorlar satışı.

Acıbadem'de Nautilus AVM nin kapısının karşısında, Nissan Demirkardeşlerin sırasında Galeri Natilus. İsmi bile çakma arkadaş :)

Neyseki sıkıntısız çözdük ancak dikkatli olalım. Memleketin ekonomi durumu kötüye gittikçe böyleleri daha da artacaktır.

blow07
23-09-2013, 16:17
Büyük geçmiş olsun. Size Allah'tan birşey olmamış ama eminim bunlar çok kişinin canını yakacaktır.

erturul çiçek
23-09-2013, 16:17
Geçmiş olsun akıllıca davranmışsınız tebrikler

FATİH
23-09-2013, 16:25
kardeş sana kocaman bi AFERİN, alnından öpüyorum. ;) Allah'ın adını anıp, Kuran üzerine yemin etse de karşı taraf kesinlikle ama kesinlikle parayı görmeden satışı vermeyin arkadaşlar. her gün onlarca kişi noterde çarpılıyor. herkes senin gibi akıllı olsa ve bu konuda dirense kimsenin canı yanmaz arkadaşım. dolandırılanları duydukça harbiden üzülüyoruz, yazık diyoruz.

yok noter işleminden sonra parayı hesaba aktaracaklarmış da, yok alıcı pinpirikmiş de... s.ktir lan g.vat!

HaKo
23-09-2013, 16:26
Ben parayı hesabımda görmeden notere dahi gitmem. Hakan çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.

Kahn23
23-09-2013, 16:29
Dostum gecmis olsun.
Herkesin kulagina kupe olsun. Onlarca dolandiricilik haberleri veriliyor forumda. Her ne kadar piyasa ustunde fiyatta verseler sakin parayi hesabinizda gormeden satis vermeyin..

aslan
23-09-2013, 16:29
Helal olsun be sana

SOMEONESPECIAL
23-09-2013, 16:30
Valla Bu Füme BMW olayı hepimize ders oldu

TYPERHAKAN
23-09-2013, 16:31
Hakan gecmis olsun.

ersin_srndg
23-09-2013, 16:36
Hakan geçmiş olsun.

chatlaxs
23-09-2013, 16:38
kanı bozuk çok memlekette :mad: geçmiş olsun hocam umarım kimsenin canını yakamadan yakayı ele veriler :ofk:

Kadyr
23-09-2013, 16:40
Gecmis olsun.bende bu olayin tersini merak ediyorum diyelim adama parayi yatirdim bana satisi vermiyorum derse napicam?

mrtngn
23-09-2013, 17:00
Cok geçmiş olsun..En temizini yapmışsınız..

Gecmis olsun.bende bu olayin tersini merak ediyorum diyelim adama parayi yatirdim bana satisi vermiyorum derse napicam?

Simdi bende onu yazcaktım :) Gecen gün arabayı sattık adam direk eft'yi hesabımıza geçti sonra notere gidip imzaları attık..Bizim yerimizde kurnaz biri olup satışı vermese ne gibi durum olur ? Eft bilgisine araç alımı diye not düştü alıcı kişi

YavuzNaz
23-09-2013, 17:02
Verilmiş sadakanız varmış, geçmiş olsun tekrar.

tayfunk
23-09-2013, 17:08
Demek kı Basiret Bağlanmamış.. Geçmiş olsun

hayabusa
23-09-2013, 17:15
geçmiş olsun olması gereken olmuş

Melih-Ö
23-09-2013, 17:21
Büyük geçmiş olsun gerçektende bu tür işlerde aklımıza hep o bmw geliyor zaten.

SmT
23-09-2013, 17:37
Çok geçmiş olsun ..Sabrınız ve durumu önceden sezmeniz takdire şayan..Ben fark ettiğim an gırtlaklarım sanırım.

Aykut106
23-09-2013, 17:49
Çok geçmiş olsun ..Sabrınız ve durumu önceden sezmeniz takdire şayan..Ben fark ettiğim an gırtlaklarım sanırım.

sen fark etmeden fark edebilecegini bile anlıyo zaten o ara g.tunu yiyim abi modunda oldugu için gırtlaklayamıyosn:d
Adamların işi yok gece gunduz dusunuyo nasıl tokat atarım diye.

Hep gecerim ama dikkat etmedim ole bir galeriye.
Gecmis olsun :)

Aktaş61
23-09-2013, 17:50
böle durumlarda biraz uyanık olmak lazım böyle, geçmiş olsun

özcan07
23-09-2013, 17:52
parayı alıp bankaya saydırıp satışı öyle vermek lazım aslında

Er34
23-09-2013, 17:54

Parayı eft yaparken şu plakalın aracın satış bedeli yazmalısınız.

TayfunS
23-09-2013, 17:54
teyzemin emlak bürosu var. adamın biri geliyo lpg ciyiz ayağına kartvizit veriyo.tabi bu sırada büroyu kesiyo ne var n eyok diye. büroda 2 tane lcd tv var. akşamına büronun camını kırıyolar. sonra bizimkiler adamlardan şüphelenip kartvizitteki no yu arıyolar öyle bi numara yok. millet çok fena

ibooo
23-09-2013, 18:14
Ataşehirde istanbul oto diyede var,semtin güvenilir galerisiyle aynı ismi kullanıp milleti dolandırıyorlar dikkat edin

Arenimo
23-09-2013, 18:53
Okurken bastan anladim bir tanidgima yaptilar insallah vermemistir diye diye okudum :D icim rahatladi kanka gecmis olsun

brs852
23-09-2013, 19:22
boş bir anınıza gelse demek... Allah korumuş çok geçmiş olsun..

setnogrom
23-09-2013, 19:55
Geçmiş olsun keşke suç duyurusunda bulunsaydınız en azından ihbar tarzında.

xx

SGTI
23-09-2013, 20:17
Bende ters acidan bakiyorum olaya.aciklama kismina su su plakali arac bedeli yazsan ne olurki adam hesaptan parayi cektikten sonra ? Illaki bir sistem olmali guvene dayali olmamali bu isler kurnaz taraftaki kisi saticida olabilirdi.sanirsam en mantiklisi para bankadan cekilir sayilir cantayla notere gidilir imzayla beraber satis yapilir.daha guvenlisi gelmiyor acikcasi benim aklima

Tufan Job34
23-09-2013, 20:22
büyük geçmiş olsun..

coolvtec
23-09-2013, 20:32
geçmiş olsun arkadaşım. direkten dönmüşsünüz.

ben de bir aracımı satarken alıcı ruhsatı üstüne almak istememişti. o zaman alım satım çok paraydı. ben kesinlike kabul etmedim. üsütne almasaydı satışı da yapmayacaktım. uzun süre ortan kayboldu bir sure sonra. ara ki bulasın adam nerde, araba nerde...

bu areada, eski para ile 50-100 bin liralar çok paraydı. şimdi cepe sığacak kadar oldu. 3 deste 100lük deste 30k yapıyor. en mantıklısı noterde nakit almak vermek. sayması dert diyen olursa, satıcının parayı bankada alıcının önünde sayılmış şekilde çekmesi, satış sonrası noterde alıcıya vermesi..

İstanbul
23-09-2013, 21:39
Tebrik ederim sizi,böyle uyanık davranmasaydınız şu anda bu başlığın adı ''Dolandırıldım,yardım edin'' tarzı bir şey olacaktı,bir anlık işler bunlar,insanın basireti bağlanıveriyor bazen saniyelik bile olsa,sattığınız şey ister 1 lira ister 1 milyon lira olsun önce kesinlikle parayı alın..aracını satan veya satmayı düşünen arkadaşlarda ekstra dikkatli olsunlar çünkü etrafta gerçekten çok fazla dolandırıcı kol geziyor

mrtngn
23-09-2013, 22:15
Parayı eft yaparken şu plakalın aracın satış bedeli yazmalısınız.

Bunun bi geçerliliği olur mu herhangi bi sıkıntıda ? Adamın hesaptan parayı hemen çekme gibi durumuda var..

En temizi bankadan beraber çekip al gülüm ver gülüm ve blokeli çek olayı sanırım :rolleyes:

Gimifayf
23-09-2013, 22:44

Bankadan blokeli para yollanıyo mu acaba? Mesela parayı alan kisi satisi verdigine dair bi belgeyle gidip o parayi alabiliyo gibisinden bi sistem var midir? Varsa bu iyi bi secenek sanırım. :soru:

EREN34
23-09-2013, 22:47
Ben bu konuda geri kafalıyım arkadaş...

Para bir kenara mal bir kenara...

Bir kere ayak uyduralım dedik ondada dolandırıldık iphone gitti zamanında:D

YsnErhn
23-09-2013, 23:07
Buyuk geçmiş olsun. Ben arac alım satımı yapıyorum alırken de satarkende ımzalar atılmadan alısverısı yapıp ole ımzaları atıyorum ve mutlaka 2 kısı ıle gıderım bı arkadasımı hep kapıya yakın yerde bekletırım. Tedbırlı olmak lazım tekrardan gecmıs olsuun kardesım

secomeco
23-09-2013, 23:08
Valla Bu Füme BMW olayı hepimize ders oldu
Boşuna dememişler bir musibet bin nasihattan iyidir diye
Geçmiş olsun kardeş helal olsun sana.

bahadırtelli
23-09-2013, 23:08
Geçmiş olsun akıllıca davranıp yırtmışsınız.
Bende şüphe duyduğum bir durumu aktarayım.
3. seferdir bir vatandaş arıyor ve hep aynı konuşma 38 bin tl çek bilmem ne kadar nakit.
Çekin tarihi şu dilerseniz aracınızı hemen alırız. hep aynı miktarlar siz siz olun bu tarz alışverişlerde mümkün olduğu kadar garantiye alın kendinizi.

ontheair
23-09-2013, 23:22
Ortak hesap açılabilir belki de. Alıcı ve satıcının imzası olmadan para çekilemez.
Alıcı parayı çeker ortak hesaba yatırır noterden satış yapılır beraber gidilir para çekilir.

furkane
23-09-2013, 23:35
Arkadaşlar yaptıkları sistem belli;
bir- marketim var gelemem sen gel muhabbeti dönüyor.
iki -bu şekilde müşterimize satıcaz muhabbeti
üç -abi ödiyeceğiz satışı yapalım para bankada

En güzeli noter herşeyi sorduğu anda yapıcaksın işlemi ver gülüm al gülüm ama ŞU SIRALAR BU MUHABBETLER VARKEN YA PARA SAHTE İSE DİYE İÇİMDE HEP Bİ KORKU OLUYOR SATIŞLARDA...bunuda unutmamak lazım

_muhaRRem
23-09-2013, 23:37
Bi arada sahte istanbul oto vardi ayni dumenn gecmis olsn kanka

CaNeR44
23-09-2013, 23:49
Ben hala şu noterlerde tapu dairelerinde para alışverişi için bir bölüm oluşturulmaz anlamıyorum para sayma makinesi koymak çok mu zor para sahtemi değilmi bankaya yatırdık adam arabayı arsayı evi satmazsa gibi dertler ortadan kalksa her iki tarafta rahat rahat yapsa işini

XSi
24-09-2013, 00:00
ev satışlarında bankadan yollatıyorlar parayı, en azından benim kayınpeder 2 sene önce evi alırken öyle yaptılar..

aynı şekilde araç satışları banka aracılığı ile yapılsa, para bankaya emanet edilse, noterde satış yapılınca para satıcının hesabına aktarılsa.. çok pratik sistem, ne dolandırıcılık ne kapkaç ne gasp kalır noterlerde..

çok mu zor bunu uygulamak neden yapılmıyor?

ALPER-VNS
24-09-2013, 00:38

En güzeli noter herşeyi sorduğu anda yapıcaksın işlemi ver gülüm al gülüm ama ŞU SIRALAR BU MUHABBETLER VARKEN YA PARA SAHTE İSE DİYE İÇİMDE HEP Bİ KORKU OLUYOR SATIŞLARDA...bunuda unutmamak lazım

öncesinde bankada saydırmak şart parayı.. yoksa babam olsa güvenmem..

MBuğra
24-09-2013, 00:44
öncesinde bankada saydırmak şart parayı.. yoksa babam olsa güvenmem..

onunda dümenini bulurlar, senle gidip gözünün önünde sayarak parayı alırlar bankadar, çantaya atarlar; notere gelip satış yaparken daha önce çantaya gizlenmiş sahte parayı çıkartıp sana verirler, sende sanarsın ki bankadan aldığımız para. :)

hükümetin bu araç satış konusuna belirli bir prosedür getirmesi lazım.

HKA
24-09-2013, 00:47
Teşekkür ederim hepinize. Umarım başka birileri düşmez böyle tuzaklara. Galerinin adı Google'a indekslensinki aramalarda çıksın diye açtım aslında konuyu da.

MPower's
24-09-2013, 12:01
Bende hep noterde nakit olarak alıp, sayar sonra satışı veririm ama hep düşünmüşümdür hadi paranın arasında bi miktar sahteyse diye. Allah'a çok şükür henüz öyle bişey başımıza gelmedi ama hadi gelirse? İnşallah devlet buna bi çözüm getirir insanlar bi nebze de olsa rahatlar.

_muhaRRem
24-09-2013, 14:30
Forumdan yine bi arkadasimiza ayni senaryoyu yapmislar bu konu sabit kalsin bu tip sorun yasayanlar yazsin bence.kimsenin cani yanmasin.para kolay kazanilmiyor.

srdralc
24-09-2013, 15:01
Para bir yana, devir bir yana.

Geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış.

peace
24-09-2013, 15:03
geçmiş olsun akıllı davranmaışsın bravo

darkmoon
24-09-2013, 15:14
para makinesinden geçen paradan bana sahte çıkmışdı.. o para sayma makinelerinede hiç güvenmeyin..

en garantilisi banka üstünden transferdir varsın 50 tl 100 tl eft havale v.b adında para alsınlar ama garanti tertemiz iş olur.. bu saatten sonra elde dönen paradan şüpheleniceksin.. zaten elden alış verişdede belli bir mevlanın üstünde bankadan yapılmak zorunda diye biliyorum..

parayı hesabınızda görene kadarda satış falan vermeyin önden bir notere gidin aracınızın borcu harcı satışına mani bir durum varmı onu öğrenin alıcıyla yoksa araç satışa hazırsa parayı isteyin gerekirse gidin bankaya para kısmını halledip notere dönün işi tamamlayın..

Bazen insan şaşıyor dalgınlığına geliyor insanlık hali yapıyoruz hatalar ama dikkatli olmak lazım işde..

lucky Jackal
24-09-2013, 18:22
Geçmiş olsun Hakan, iyiki vermemişsin arabanı

Valla ben şöyle yapıyorum satarken, mutlaka nakit isterim alıcıdan,çek senet havale eft falan filan istemem, Nakit gelecek canlıyı görücem
1. Önce notere giderim ruhsattan baktırırım alıcının yanında,satışa engel bir şey var mı diye, içi rahat etsin,
2. bunu netleştirdikten sonra bankaya gideriz (bankaya yakın noterler seçerim). Alıcıdan parayı alır hesabıma yatırırım açıklama kısmınada şu plakalı aracın satışı için yazdırırım yine alıcının yanında, yine içi rahat etsin diye
3.notere gider satışı veririm.
bu bahsettiklerimi en baştan alıcıyada söylerim işine gelen alır işine gelmeyen almaz, şimdiye kadar sattığım 7 aracımıda bu şekilde sattım.

Alırkende satıştan önce parayı isteyen kişilere saygı gösteriyorum çünkü bende öyle yapıyorum. Ya noterde veririm parayı veya yukarda bahsettiğim sırayla satış yapalım derim ikisinden birini zaten kabul ederler genelde. Alırken veya satarken mutlaka abimi veya bir arkadaşımı alırım yanıma

MCN21
24-09-2013, 18:38

iste malesef noterde elden alıp verirkende dediginiz gibi paranın sahte olma ihtimali oluyor :/

Firat.M3
24-09-2013, 18:44
Genellikle tüm şehirlerde noter ve bankalar birbirine yakın oluyor. Ben öncelikle notere gidip evrakları bırakıyorum. Noterdeki çalışana satışla ilgili bir engel borç harç var mı diye soruyorum alıcının yanında. Bir engel yok dedikten sonra siz evrakları hazırlayın biz bankaya geçelim diyorum. Noter evrakları hazır hale getirene kadar paramı hesabımda görüyorum ve notere gidip imzayı atıyorum. İki taraf için de en iyisi şimdilik böyle oluyor. Alıcı evraklarımın ruhsatımın noterde olduğunu görüyor, ben de paramın hesabımda olduğunu görüyorum.

Kahn23
24-09-2013, 18:46
Genellikle tüm şehirlerde noter ve bankalar birbirine yakın oluyor. Ben öncelikle notere gidip evrakları bırakıyorum. Noterdeki çalışana satışla ilgili bir engel borç harç var mı diye soruyorum alıcının yanında. Bir engel yok dedikten sonra siz evrakları hazırlayın biz bankaya geçelim diyorum. Noter evrakları hazır hale getirene kadar paramı hesabımda görüyorum ve notere gidip imzayı atıyorum. İki taraf için de en iyisi şimdilik böyle oluyor. Alıcı evraklarımın ruhsatımın noterde olduğunu görüyor, ben de paramın hesabımda olduğunu görüyorum.

+1:icon_tup:
Bir de bankaya yatırmanın avantajı var. Yüklü miktarda paraya satıyoruz araçlarımızı. Bankaya yatırdığında olası sahte para olayını da kurtarmış oluyorsun..
Geçen sene ben de aynı şekilde satmıştım aracımı..

onn_dear
24-09-2013, 18:59
Bravo kardesim cok iyi yapmissin herkese ders olsun herkes dikkatli olsun

GokhanRS
24-09-2013, 19:30
bu sistem zaten var. bazı bankalar uyguluyor. para hesabına yatıyor. satış kağıdını görmeden blokeyi çözmüyorlar.

AHMET1907
24-09-2013, 19:34
Hakan gecmis olsun, arkadaslara katiliyorum direkten donmussun. Bende once para bankaya gelmeli yoksa noterde nakitte sahte olma ihmali var

Saro-Ş
24-09-2013, 20:00
Geçmiş olsun çok bende aracımı kredi ile satıcım banka bana parayı ipotek etmeden satışa kesinlikle gitmem

Yiğit Ş.
24-09-2013, 20:08
geçmiş olsun hakan..

XSi
24-09-2013, 20:20
bu sistem zaten var. bazı bankalar uyguluyor. para hesabına yatıyor. satış kağıdını görmeden blokeyi çözmüyorlar.

hangi banka yapıyor bu işi? linkteki konudan bi sonuç çıkmamış gibi:

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/113072-banka-araciligiyla-arac-satisi-yapmak-3.html

ilker_yusuf
24-09-2013, 20:31
Bankadan blokeli para yollanıyo mu acaba? Mesela parayı alan kisi satisi verdigine dair bi belgeyle gidip o parayi alabiliyo gibisinden bi sistem var midir? Varsa bu iyi bi secenek sanırım. :soru:
Bedeli karşılığında şubeye kişinin ismine yazılı bloke çek düzenletebilirsiniz. yada eft yaptıktan sonra çalıştığınız kurumun müşteri hizmetleri yada güvenlik dolandırıcılık departmanını arayarak işlemlere onay verene kadar bloke koydurabilirsiniz.

GokhanRS
24-09-2013, 20:32
hangi banka yapıyor bu işi? linkteki konudan bi sonuç çıkmamış gibi:

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/113072-banka-araciligiyla-arac-satisi-yapmak-3.html

bize finansbank yaptı şirket aracıydı. bireyselede yaparlar diye düşünüyorum emin olmasamda.

sonuçta nakit ev alımında aracı oluyoruz dediler. araçtada bireyselde de olurlar diye düşünüyorum.

ilker_yusuf
24-09-2013, 20:34
ev satışlarında bankadan yollatıyorlar parayı, en azından benim kayınpeder 2 sene önce evi alırken öyle yaptılar..

aynı şekilde araç satışları banka aracılığı ile yapılsa, para bankaya emanet edilse, noterde satış yapılınca para satıcının hesabına aktarılsa.. çok pratik sistem, ne dolandırıcılık ne kapkaç ne gasp kalır noterlerde..

Aynen bende ev alırken öyle yaptırmıştım. Paranın belirli bir kısmı karşı tarafın kredisini kapatmak nedeniyle eft gönderilmişti banka aracılığı ile.
geri kalan tutar tapuda teslim edilmek üzere bloke çek olarak düzenlenmiş ve bankanın avukatı tarafından evi satın aldığım kişiye teslim edilmişti

furkane
25-09-2013, 09:23
para makinesinden geçen paradan bana sahte çıkmışdı.. o para sayma makinelerinede hiç güvenmeyin..

en garantilisi banka üstünden transferdir varsın 50 tl 100 tl eft havale v.b adında para alsınlar ama garanti tertemiz iş olur.. bu saatten sonra elde dönen paradan şüpheleniceksin.. zaten elden alış verişdede belli bir mevlanın üstünde bankadan yapılmak zorunda diye biliyorum..

parayı hesabınızda görene kadarda satış falan vermeyin önden bir notere gidin aracınızın borcu harcı satışına mani bir durum varmı onu öğrenin alıcıyla yoksa araç satışa hazırsa parayı isteyin gerekirse gidin bankaya para kısmını halledip notere dönün işi tamamlayın..

Bazen insan şaşıyor dalgınlığına geliyor insanlık hali yapıyoruz hatalar ama dikkatli olmak lazım işde..

güzel söylemişsinde , siz olsanız ve araç alıcak olsanız önce adamın hesapına para yatırır sonra satışımı alırsınız?

wekoo
25-09-2013, 09:27
geşmiş olsun dolancırıcı çok memlekette... sizin gibi herkes dikkat etse ne güzel olur.

akbaba78
25-09-2013, 09:54
helal olsun sana ii cakmisin durumu..Bizim genc bi arkadasi carptilar yaklasik 8-10 ay once ayni taktik ile malesef o senin kadar akilli cikmadi:(

yucelebeci
25-09-2013, 10:55
bu yontemde moda oldu artik onune gelen ya tutarsa hesabi sansini deniyo ki maalesef kaptiran da cok oluyor, ben aracimi satarken noterde nakit odemeyi bile kabul etmemistim sonusta o kadar parayi sayarken dikkat edemeyip sahte para bile iteleyebilirler en guvenlisi hesapta parayi goreceksin satisi vereceksin

aliaslanim
25-09-2013, 12:54
Arkadaşlar bu işlem için en güzeli bankadan bloke hesaplı bankanın kendisine ait çek almaktır. Parayı bankaya yatırıyorsun.Banka paraya bloke koyup kendine ait çek veriyor. Çek malı satanın adına yazılıyor. Satıştan sonra Malını satan bankaya çeki verip parasını alıyor. Satıştan vazgeçilirse bloke koyan çeki iade ederek blokeyi kaldırıyor. Bu işin maliyeti 50 tl sizcede değmezmi. 50 tl için risk almaya gerek yok. Ben ev aldım 265000 tl yi taşımak büyük risk banka bunu önerdi bizde düşünmeden kabul ettik. Noterde imzayı atarken çeki daireyi satana verdik. Oradan el sıkıştık helalleşip ayrıldık.

darkmoon
25-09-2013, 13:43
güzel söylemişsinde , siz olsanız ve araç alıcak olsanız önce adamın hesapına para yatırır sonra satışımı alırsınız?

onun için arkadaşlar yazmışlar bankalarda farklı farklı yöntemler var parayı rehinli gönderme olayları var yani satış olmadıkça para karşı tarafın hesabına transfer olmuyor rehinli hesabında kalıyor.. satış olmassa para geri çekiliyor falan..

yada eski usül o kadar çok pinpirikli titizsen adamla bankaya git adamın gözü önünde parayı bankadan çek tabi bu işleri yaparken kesinlikle yanında bir iki eşin dostun arkadaşın akraban olsun arkanı kollıycak.. notere gidin oturun noterin önünde senin elinde para onun elinde evrakları ona parayı ver oda satışı versin..

öyle bir ortamda yok satışı vermiyorum diyemez derse iki tokat atar alırsın paranı geri gerçi ona gerek kalmaz noter bile dolandırıcı diye polisi arar adamı atarlar içeri..

VWci
27-09-2013, 07:07
Bu işin çözüm yeri alım satımın yapıldığı noterdir. Sen anlaştığın araç bedelini belgeler hazırlanırken notere teslim edersin. Noter sayar ve kontrol eder. imzalar atıldığında aracı yeni sahibine parayı da satıcıya verir. Banka vs. hep üçüncü merciler. Çünkü alici ve satıcı nihai olarak noterde bir araya geliyor. Yani noterin bu hizmeti vermesi gerekiyor.

Geçmiş olsun.

DOHC
28-09-2013, 21:57

Bloke çek kullanın.

DOHC
28-09-2013, 22:01

Ev alırken belediye rayiç bedeli bankadan yollanıyor. Geri kalanı bloke çek ile veriliyor. Çünkü rayiç bedel üstündeki her rakam karşı tarafa gelir yazıyor, vergi vermesi gerekiyor.
Rayiç bedel ile evin satış bedeli arasında %100 hatta daha fazla fark olabiliyor.....

HKA
30-09-2013, 23:15
Konuyu ayakta tutmak adına güncellliyorum. Bir de moderatörlerden ricam konunun adını düzenleyebilirler mi? Galerinin adını yanlıs yazmısım. ilk u harfi olmicak.

"Dolandırıcı Galeri Natilus Acıbadem" diye güncelleyebilirsek sevinirim.

slowmotion
30-09-2013, 23:21
kardeş sana kocaman bi AFERİN, alnından öpüyorum. ;) Allah'ın adını anıp, Kuran üzerine yemin etse de karşı taraf kesinlikle ama kesinlikle parayı görmeden satışı vermeyin arkadaşlar. her gün onlarca kişi noterde çarpılıyor. herkes senin gibi akıllı olsa ve bu konuda dirense kimsenin canı yanmaz arkadaşım. dolandırılanları duydukça harbiden üzülüyoruz, yazık diyoruz.

yok noter işleminden sonra parayı hesaba aktaracaklarmış da, yok alıcı pinpirikmiş de... s.ktir lan g.vat!

%100 yazacaklarımın aynısı...

geçmiş olsun dikkatli olalım beyler

BlackGetz
01-10-2013, 00:31
Uyanığın Kapısından Giremezler Ama Bazen Alıklar Çıkıyoo
Geçmiş Olsun

.::EmrE::.
01-10-2013, 01:13
Aynısı geçenlerde benim de başıma geldi. Aman dikkat.

Burak-Akın
01-10-2013, 01:28
büyük geçmiş olsun

Caesar
03-10-2013, 12:52
Paticik.com Forumlar1 (http://forum.paticik.com/read.php?31,7214591,7214591#msg-7214591)

şurada bir kişiyi dolandırmış bu galeri. Aman iyi kurtulmuşsun.

a.colak
04-10-2013, 09:42
5 araç sattım 6 araç aldım hepsinide nakit aldım nakit sattım en temizi hesaba aktarma işi hiç kafama yatmıyo sonuçta karşı tarafada hesaba aktar satışı vereyim demek saçma geliyo bu işlerde güvenilir bi arkadaşını yanına alacaksın nakit parayla bitireceksin bence işi

HKA
04-10-2013, 21:42
Aynı galeri bugün bir arkadaşımıza daha salça olmuş. Akın aradı söyledi, konustuk cocukla, uyardım. Allahtan döndü yoldan. Yoksa gidiyordu araba.

HKA
06-10-2013, 15:27
Yine aynı galeri, bir arkadaşımızın 45 bin liralık arabasını almış. Çek vermişler. Şimdi geldi kulağıma. Ne adamlar ya

Görkem.Y
06-10-2013, 17:54
Çok geçmiş olsun , direkten dönmüşssün .

hkkcn
06-10-2013, 19:57
noterde nakit alıp vermekte mantıklı değil çok sahte para çıkıyor en güzeli hesabıma geçir paranı al satışını