PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Renault F7R icin ECU Onerleri

DallaraF395
24-09-2013, 13:26
Herkese selam, Renault F7R icin hangi beyinleri kullanabilirim?

Bu beyin ile hangi elektronik gostergeler uyumlu olur?

Tesekkurler,

DallaraF395
27-09-2013, 11:53
Bilgisi olan varmi? :)

chiefkadir
27-09-2013, 15:11
Erkutla görüştünüz herhalde umarım faydalı olmuştur.

Driver
27-09-2013, 17:31
ms2 v3.57 kullanıyorum benim f7r da mapped by bladerk 1 saatte şip şak kurulum :)

xxozanxx
28-09-2013, 00:37
n/a olarak devam edeceksen bütçeyede uygun ms iyidir,
turbo ise aem ems 4 bütün isteklerine cevap verecektir...

Brian O'kanır
29-10-2013, 00:15
.................................................. ....................

Jeandan-R
29-10-2013, 02:39
ms2 v3.57 kullanıyorum benim f7r da mapped by bladerk 1 saatte şip şak kurulum :)

Ms den uzak dur ayar yaptıracağın kişiyide iyi seç.

:confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

Schumi
29-10-2013, 11:52
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

1 ay süre, aynı kişi, 2 farklı nick, 2 farklı beyan. :D

Oz`
29-10-2013, 11:54
aem ems 4 :) kesinlikle o araba için tek tercihim

OmerBLN
29-10-2013, 19:47
Özgün Bey Aem EMS 4 fiyatları nerelerde geziyor bilgi sahibi olmak istiyorum 106 gti aracıma Standalone bir ECU düşünüyorum orta halli.

Oz`
29-10-2013, 20:07
şimdi yeniden yazayım Ms mi IYk ozan bilir Podlardan çektiğimizi :)

Önerilerimi sölim

Aem ems 4
Link Atom
Vipec V44
Haltech Sprint 500

OmerBLN
29-10-2013, 20:16

Önerilerimi sölim

Aem ems 4
Link Atom
Vipec V44
Haltech Sprint 500

Motor üzerinde bulunan sensörleri kullanıcağımı (şimdilik) ve tesisatı kendim yapmak istiyorum benim ki biraz hobi gibi uğraş olsun diyorum o zamanda aynı seçenekler geçerlidir değil mi?

Oz`
29-10-2013, 20:20
tabiki ama bence kendin o wiring i yapma :D

xxozanxx
29-10-2013, 20:21
orası öyle de,sonuç olarak gayet güzel yürütmüştün arabayı :D
Ayrıca cümlenide unutmam hala, olm sen manyakmısın ta ingiltereden ne diye getirdin bu beyni hahaha

Önerilerimi sölim

Aem ems 4
Link Atom
Vipec V44
Haltech Sprint 500

hiç öyle bir maceraya girmenize gerek yok.Ben ms'i 2009'da ingiltereden almıştım çünkü o zamanlar TR'de nerdeyse kimse bilmiyordu ve aem ems 4 gibi fiyat/performansı harika bir ecu yoktu.Şimdi ms almaya değmez fiyat bakımından..Uğraştırmadan aem almak en güzeli

Motor üzerinde bulunan sensörleri kullanıcağımı (şimdilik) ve tesisatı kendim yapmak istiyorum benim ki biraz hobi gibi uğraş olsun diyorum o zamanda aynı seçenekler geçerlidir değil mi?

OmerBLN
29-10-2013, 20:30
tabiki ama bence kendin o wiring i yapma :D

Bilmem zamanında Ef'ye Vtec swaplamıştım Wiring işini kendi başıma araştırarak yapmıştım Peugeot'ta çok mu zor olur ki :(

Oz`
29-10-2013, 20:42
hondayı inceleyerek yaparsın :) cünkü p28 e göre herkes söler :) wiring değişik bir seydir :)

Patisever
29-10-2013, 20:47
özgün bey bende ms kullananlardanım gayetde memnunum gerek tunerimden gerekse kullandığım beyinden ama değiştirmek isteyen birisi sormustu banada diyelim beyin değişimi oldu oemle herhangi bir beyin yerine yerine baska bir beyin takıyoruz bunun için sistemde ne gibi değişiklikler olur harnes kablolar v.s gibi komple oem kaldırılabilirmi

EEE
29-10-2013, 21:29
Benim soyle bir gorusum var teknik olarak bu isin bilirkisileri ne der merak ediyorum; renault ve peugeout 206 da orjinal beyin kaliyor ve beyin bunlarla beraber calisiyor bu noise sebebo olabilir mi? Yada baska parazit yada sikintilara sebep? Bunu Mustafanin Rc sinde bagli Haltech 1000 de de gordum Ms bagli renault larda da gordum bir takim sebepsiz sikintilar oluyor. Rc konya yarisinda beyin problemleri yasadi renaultlarda yasiyor.
Kendimden ve Turbo Garage ali ustanin 1.8t sinde arada arabanin orjinal tesisatindan eser yok ve bu gibi problemler yok

Patisever
29-10-2013, 21:44
Ms den uzak dur ayar yaptıracağın kişiyide iyi seç.

.................................................. .......

Oz`
29-10-2013, 21:46
özgün bey bende ms kullananlardanım gayetde memnunum gerek tunerimden gerekse kullandığım beyinden ama değiştirmek isteyen birisi sormustu banada diyelim beyin değişimi oldu herhangi bir beyin yerine yerine baska bir beyin takıyoruz bunun için sistemde ne gibi değişiklikler olur harnes kablolar v.s gibi

şimdi 2-3 sey var orjinal harnesınamı yapılmış orjinal soketin duruyormu ? yoksa kesip biçmişlermi tesisatı önemli olan bu sensorların hemen hemen hepsi orjinalleri kullanılır sıkıntı olmaz yanlız olay su işçilik önemli :)

chiefkadir
29-10-2013, 21:49
Fazla darlanmaya gerek yok bikaç gündür gelemedik nasip olmadı birtürlü , anlık kızgınlıklarla fevri davranmaya da gerek yok,herşeyin bir çözümü var sabırlı olmak gerek

Oz`
29-10-2013, 21:49
Benim soyle bir gorusum var teknik olarak bu isin bilirkisileri ne der merak ediyorum; renault ve peugeout 206 da orjinal beyin kaliyor ve beyin bunlarla beraber calisiyor bu noise sebebo olabilir mi? Yada baska parazit yada sikintilara sebep? Bunu Mustafanin Rc sinde bagli Haltech 1000 de de gordum Ms bagli renault larda da gordum bir takim sebepsiz sikintilar oluyor. Rc konya yarisinda beyin problemleri yasadi renaultlarda yasiyor.
Kendimden ve Turbo Garage ali ustanin 1.8t sinde arada arabanin orjinal tesisatindan eser yok ve bu gibi problemler yok

Gallardo yapıyoruz orjinal tesisatı duruyor sökmemizmi gerkir ? :cool:

sebebsiz sıkıntıların birçok nedeni olabilir birçok arabaya Mesela Golf 4 gti lar 1.8 Agu lar Canbus larından dolayı 2 ecu kullanıyoruz hiçbirinde sıkıntı çekilmiyor düzgün wiring olduğu sürece sıkıntı yasanmaz şöyleki nerden ne sinyal alıcağını nerden ne bağlayacağını bilmek çö önemli kabloyu getir lehimle koy gitsinle kesinlikle olmaz wiring bilgi ister bilgisiz ellerde çok ciddi sorunlarla karşılasabilirsiniz..

Patisever
29-10-2013, 21:51
şimdi 2-3 sey var orjinal harnesınamı yapılmış orjinal soketin duruyormu ? yoksa kesip biçmişlermi tesisatı önemli olan bu sensorların hemen hemen hepsi orjinalleri kullanılır sıkıntı olmaz yanlız olay su işçilik önemli :)

ben genel olarak sordum bu konuya devamlı bakarım gereğinden fazla merakım wardır genel sordum ki herkez bilgilensin diye konusu açılmısken bende gerek siz gerekse tunerimi darlıyorum özelden zaten:) gerek mekanik gerekse yazılım işlerine değişikliği severim kendı aracımda görsel olarak cok yeri değiştirdim diyebilirim sistem olarak pek el sürmem anlamadıgım için asıl merak ettiğim eee arkadasımızın sordugu gibi bişey aslında oem beyin yerine direk baglantı olabilirmi acaba değişim direk olurmu oemsiz

EEE
29-10-2013, 21:52
Gallardo yapıyoruz orjinal tesisatı duruyor sökmemizmi gerkir ? :cool:

sebebsiz sıkıntıların birçok nedeni olabilir birçok arabaya Mesela Golf 4 gti lar 1.8 Agu lar Canbus larından dolayı 2 ecu kullanıyoruz hiçbirinde sıkıntı çekilmiyor düzgün wiring olduğu sürece sıkıntı yasanmaz şöyleki nerden ne sinyal alıcağını nerden ne bağlayacağını bilmek çö önemli kabloyu getir lehimle koy gitsinle kesinlikle olmaz wiring bilgi ister bilgisiz ellerde çok ciddi sorunlarla karşılasabilirsiniz..
Gallardonun yeni olmasi cok buyuk avantaj bence tesisatin diriligide buyuk onem
PNP yapiyorsunuzdur sanirim
Ali ustanin arabasida agu sanirim ama iki beyin yok aracta

Patisever
29-10-2013, 21:52
Fazla darlanmaya gerek yok bikaç gündür gelemedik nasip olmadı birtürlü , anlık kızgınlıklarla fevri davranmaya da gerek yok,herşeyin bir çözümü var sabırlı olmak gerek

oo abi sendemi burdasın aynen aynı seyi yazdım bende zaten sen yalnıs alıntı yaptın sanırım abi :)

bladerk
29-10-2013, 21:57
-----------------------------------------------------------

Oz`
29-10-2013, 22:01
Gallardonun yeni olmasi cok buyuk avantaj bence tesisatin diriligide buyuk onem
PNP yapiyorsunuzdur sanirim
Ali ustanin arabasida agu sanirim ama iki beyin yok aracta

2000 1998 çok agu yaptım sıkıntısız en hızlı aguda sawas abi sanırım suanda evet onda komple tesisat var ama amacı baska çok fazla input output u var elektrikli gaz kelebeği bile kullanıyor ondan dolayı full harness yaptık

bladerk
29-10-2013, 22:06

white rs i yapan olarak ben cevap veriyim rs in kendi beyni motorla alakalı herhangi bişey yönetmiyo extra çekilmiş harnessda standalone var kendi beyni sadece araçta oluşabilecek abs arızası airbag v.s. gibi şeyler obd den silinebilsin diye duruyo

çağrı gerçi özgün genele yaz herkes faydalansın demiş sana da cevap veriyim aynı tesisatdan faydalanıp destekleyen her ecu bağlanabilir

RCkid
29-10-2013, 22:07
benim arabada orjinal beynin durmasının tek sebebi orjinal kadran ve göstergelerin çalışmasını istememiz(kadran ve göstergeler can le orjinal beyne bağlı).
arabada ne dbw var ne başka bişey haltech'in kontrol etmekte zorlanacağı orjinal beyne bırakmak isteyeceğimiz. Benim arabanın durumu diğer arabalardan farklı bu noktada. orjinal beyni sök kadranın çalışmaması dışında başka bir durum olmaz.
haltech'in noise ayarları pod'la filan değil tabii, filtre thresholdlarını direk ecu manager'dan seçiyorsun, filtrelerin bandwithini podla ayarlamak yerine.
benim yaşadığım problem pejolarda yer alan bsi beyni, yoksa beyin bağlantısı ve ayarla ilgili hiçbir problem yaşamadık. durum tamamen akü voltajıyla alakalı ki bunun ne ayarla ne de beyinle alakası var. benim arabanın elektronik bağlantısı hondalardan da ecu takılan renaultlardan da çok daha karmaşık, herşey birbirine can'le bağlı. bizim yaptığımız olduğunda kullanmadığımız elektronik sistemleri ve bağlantıları azaltmak. ki benim arabam 2010 başından beri haltechli

EEE
29-10-2013, 22:10
benim arabada orjinal beynin durmasının tek sebebi orjinal kadran ve göstergelerin çalışmasını istememiz(kadran ve göstergeler can le orjinal beyne bağlı).
arabada ne dbw var ne başka bişey haltech'in kontrol etmekte zorlanacağı orjinal beyne bırakmak isteyeceğimiz. Benim arabanın durumu diğer arabalardan farklı bu noktada. orjinal beyni sök kadranın çalışmaması dışında başka bir durum olmaz.
haltech'in noise ayarları pod'la filan değil tabii, filtre thresholdlarını direk ecu manager'dan seçiyorsun, filtrelerin bandwithini podla ayarlamak yerine.
benim yaşadığım problem pejolarda yer alan bsi beyni, yoksa beyin bağlantısı ve ayarla ilgili hiçbir problem yaşamadık. durum tamamen akü voltajıyla alakalı ki bunun ne ayarla ne de beyinle alakası var. benim arabanın elektronik bağlantısı hondalardan da ecu takılan renaultlardan da çok daha karmaşık, herşey birbirine can'le bağlı. bizim yaptığımız olduğunda kullanmadığımız elektronik sistemleri ve bağlantıları azaltmak. ki benim arabam 2010 başından beri haltechli
Kelebek elektronikmi sende hemserim
Teknik olarak iki beynin sebebini ogrenmek icin yazdim

Patisever
29-10-2013, 22:11
[QUOTE=bladerk;7120158]white rs i yapan olarak ben cevap veriyim rs in kendi beyni motorla alakalı herhangi bişey yönetmiyo extra çekilmiş harnessda standalone var kendi beyni sadece araçta oluşabilecek abs arızası airbag v.s. gibi şeyler obd den silinebilsin diye duruyo

herkez faydalansın abi doğru sende sağol hep soruyom duruyom yoruyom senide o zaman direk geldin sana da sorayım oz doktorada sorim abi whitedeki oem beyin iptal olurmu direk msi baglayabilirmiyiz asıl sorum bu avukat sorunca yeşillendim noise oemle alakalı olabilirmi

RCkid
29-10-2013, 22:11
Kelebek elektronikmi sende hemserim

orjinalde elektronik
biz telliye çevirdik

EEE
29-10-2013, 22:15
orjinalde elektronik
biz telliye çevirdik

Oem elektronik diye biliyordum....

EEE
29-10-2013, 22:16
Iki beyin olunca bizim opellerde de oem tesisat basa bela ondan kafamd soru vardi ama alakasi yokmus

Brian O'kanır
29-10-2013, 22:49
okan sen ne kişiliksiz bi adamsın anlamadım
arabanı geldik ayarladık rodaj diye hiç de kasmadık yaptık bi rodaj ayarı döndük sen şanzumanı değiştirdin farklı bi model taktın okuyucunun yeri ve mesafesi değişti sonra senkron kaybı oldu iyi dedim geliyorum onu da yapalım arabası yürüsün 29 ekimde ordayım kadir abiye ya gece gelin ya hiç gelmeyin diye tribe girmişsin aynı gün hasta olduğum halde sabah 5 gibi çıkıp ta oraya kadar gelmeyi göze aldım akşam kadir abiye ya akşamdan çıkın gelin ya da gelmeyin ben başımın çaresine bakarım gibi laflar etmişsin
face de bi baktım bunu yapacak adam yok mu yazmışsın ben akşam yine öyle bi tribe girmesen çıkar gelirdim
ama o lafının üzerine faceden cevabını yazdım ben hasta hasta gecenin köründe yola çıkmak zorunda değilim senden ne para pul istedim ne bişey
burgaza kadar da gelirim dedim di mi cidden çok ayıp şimdi uğraş ne halin varsa gör de derim
sen şu saatde yola çıkın yoksa başkasına gider hallederim diyeceğin bi tuner bul o ben değilim belliki
sonuç olarak yarın sabah istanbuldayım normalde 29 ekimde olacaktım senin aracın için seni iptal ettik özcanın beyni de bugün gümrükten çıkacak diye 30 unda gelme kararı aldım yarın ordayım söz verilen bütün araçları bititip dönücem onurcandan özcanına

bana kadir abi gelmicez dedi ben de ona göre hareket ettim. ben herşeyimi sözüne ayarladım 1 aydır yatıo araba 1 ay daha bekleyemezdim. yoksa işinde çok iyisin ona lafım yok sadece beklemek yordu beni..

Oz`
30-10-2013, 01:07
yemin ederim alayınızı banlarım ayarını yaptıramıyorsan burası sikayet masasımı ya teknik konu paylaşımı ben olsam erkutun yerinde dokunmam açık sölim bunedir ya çişi gelen yazıo yazmayın bilmediğiniz seylere....

DallaraF395
04-12-2013, 04:09

Önerilerimi sölim

Aem ems 4
Link Atom
Vipec V44
Haltech Sprint 500

Ozgun selam, kusura bakma yurtdisindaydim bakamadim forum'a

AEM tavsiye etmis birsuru kisi, fakat AEM'in web sitesinde bu beyin'e uygun kadran goremedim? Arac formula araci oldugundan dolayi Haltech tarzi bir dijital gostergede gerekecektir. Sana Motec gostergeyi gostermistim hatirlarsan kotu durumdaydi ama aem ile uyumlu ise kullanabilirmiyiz?

Schumi
04-12-2013, 19:38
Selamlar sizin isim Emre Gülkan midir acaba ?

boosted_pug
04-12-2013, 23:23
Ozgun selam, kusura bakma yurtdisindaydim bakamadim forum'a

AEM tavsiye etmis birsuru kisi, fakat AEM'in web sitesinde bu beyin'e uygun kadran goremedim? Arac formula araci oldugundan dolayi Haltech tarzi bir dijital gostergede gerekecektir. Sana Motec gostergeyi gostermistim hatirlarsan kotu durumdaydi ama aem ile uyumlu ise kullanabilirmiyiz?

Maxigauge hakan abiye Aracın gösterge panelinde istediğiniz işarları söylerseniz oda sizin için istediğiniz göstergeyi hazırlayabilir sonrada istediğiniz beyni seçer motoruda onunla yönetebilirsiniz

WilliamsRenault
25-12-2013, 09:13
arkadaşlar aem ems-4 e geçtim
ms2 v3.57 düşünen varsa elimde satılıktır.