PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hyundai ix35 & Nissan Qashqai & Kia Sportage

dbahadir
26-09-2013, 19:30
SUV araç alacam. Tavsiye istemiştim daha önce buradan, seçenekleri azalttım. Bende biraz araştırdım. Şimdi seçenekler şunlar, Hyundai ix35, Nissan Qashqai ve Kia Sportage. Otomatik vitesi olduğundan şu anda ix35’e daha yakınım. Qashqai’in tipini çok beğeniyorum. Sportage’in de otomatik vitesi gelecekmiş ama çok net bilgi bulamadım internette. İx35’in ise donanımı biraz daha iyi gibi agıllı park sistemi vs. havalı ve fonskyonel gibi duruyor. Bütçe 60-70 bin lira civarı. Belki çok az daha üzerine çıkabilirim. Hangisi daha avantajlı, bilenler bi el atsa duacısı olurum. :soru:

Le10ur
26-09-2013, 19:52
benım tavsıyem sportage ama cok yakar bılesınız arkdasımda var 50 krş cıvarı yakıyor yanı en fulu 1.6 135bg olması lazım ıyı guzel dıger ıx35 e gore daha ırı ve vahsı duruyor bence sportage mantıklı tercıh olur

İbrahim33
29-09-2013, 21:24
Otomatik vites olması ve tasarımının ''bence'' daha güzel olması sebebiyle ix35 daha doğru tercih olur.

yesil
29-09-2013, 21:44
Ikinci el dusunurseniz kuga lara bakin, 2.0 dizel ve powershift otomatik sanzumanlilari o fiyatlara rahat bulursunuz

dbahadir
01-10-2013, 16:37
Ikinci el dusunurseniz kuga lara bakin, 2.0 dizel ve powershift otomatik sanzumanlilari o fiyatlara rahat bulursunuz

0 araç almayı düşünüyorum hocam. Bu seçeneklerden birini değerlendireceğim ancak hala karar veremedim, veremedik :)

bars
01-10-2013, 17:38
SUV araç alacam. Tavsiye istemiştim daha önce buradan, seçenekleri azalttım. Bende biraz araştırdım. Şimdi seçenekler şunlar, Hyundai ix35, Nissan Qashqai ve Kia Sportage. Otomatik vitesi olduğundan şu anda ix35’e daha yakınım. Qashqai’in tipini çok beğeniyorum. Sportage’in de otomatik vitesi gelecekmiş ama çok net bilgi bulamadım internette. İx35’in ise donanımı biraz daha iyi gibi agıllı park sistemi vs. havalı ve fonskyonel gibi duruyor. Bütçe 60-70 bin lira civarı. Belki çok az daha üzerine çıkabilirim. Hangisi daha avantajlı, bilenler bi el atsa duacısı olurum. :soru:

bizde bu 3ünü ilave bir de tiguan da dahil 4ü arasında araştırıyorduk. sportage'in arka camı vs. özellikleri ve tipini sevmedik. tiguanın içi de çok boş geldi ve 1.4 tsi motora sıcak bakmadık. qashqai ise cidden sevmedik ve içlerinde en küçük geleni oldu. en son ix35 ile karşılaştık beni motoru cezbetti tipi cezbetti.şu an 3bin km de araba. artıları: güzel kaçıyor motoru güçlü ve kısa vitesler var 6. viteste 65-70 le falan gidebiliyorsunuz 1500 devirde, koltuklar iyi tutuyor her hangi bir virajda uçma hissi aşırı değil, stepnede alaşım aracın kendi jantından kullanılmış . eksileri:işçilik düşük, benzin göstergesi elektronik ve 4-5 dişli yani yakıtın ne kadar azaldığını güzel göremiyorsunuz,arkada klima çıkışı ayak dışında olmaması , aylar geçmesine rağmen yeni yeni sertleşen fren(yumuşacık dokunmada çok sert frenlemeler yapıyor araba ve tehlikeli buluyorum arkadan çarpılma riskine karşı) araç yüksek ve yumuşak süspansiyon olduğundan sportif sürüşten kaçınmak gerek(cidden motor ve kısa vites kombinasyonu öyle gaza getiriyor ki araba sür beni diyor ama süspansiyonlar makasta çok ürkütücü. umarım biraz yardımcı olabilmişimdir.

ahmetbaha-drs
01-10-2013, 17:44
Sıfır km Ford Kuga'ların fiyatları çokta yüksek değil, bir araştırın bence bunlarıda.
S1f1r (km) Ford Kuga Fiyat Listesi | 0 (km) Ford Kuga Fiyatlar1 | Araç Fiyatlar1 (http://www.ford.com.tr/otomobiller/kuga/fiyat-listesi)

Mccandles
01-10-2013, 20:48
Dostum işin zor açıkçası :) ama ben ix35 derdim, çünkü fiyata göre performns oranı oldukça iyi, ayrca hem sportif bi araç hem de iç hacminin genişlğinden dolayı aileye de uygun ;)

darkmoon
01-10-2013, 20:56
ix35 ile sportage zaten aynı platformun araçları yani aynı şeyin mavisi kırmızı..

dbahadir
03-10-2013, 10:55
bizde bu 3ünü ilave bir de tiguan da dahil 4ü arasında araştırıyorduk. sportage'in arka camı vs. özellikleri ve tipini sevmedik. tiguanın içi de çok boş geldi ve 1.4 tsi motora sıcak bakmadık. qashqai ise cidden sevmedik ve içlerinde en küçük geleni oldu. en son ix35 ile karşılaştık beni motoru cezbetti tipi cezbetti.şu an 3bin km de araba. artıları: güzel kaçıyor motoru güçlü ve kısa vitesler var 6. viteste 65-70 le falan gidebiliyorsunuz 1500 devirde, koltuklar iyi tutuyor her hangi bir virajda uçma hissi aşırı değil, stepnede alaşım aracın kendi jantından kullanılmış . eksileri:işçilik düşük, benzin göstergesi elektronik ve 4-5 dişli yani yakıtın ne kadar azaldığını güzel göremiyorsunuz,arkada klima çıkışı ayak dışında olmaması , aylar geçmesine rağmen yeni yeni sertleşen fren(yumuşacık dokunmada çok sert frenlemeler yapıyor araba ve tehlikeli buluyorum arkadan çarpılma riskine karşı) araç yüksek ve yumuşak süspansiyon olduğundan sportif sürüşten kaçınmak gerek(cidden motor ve kısa vites kombinasyonu öyle gaza getiriyor ki araba sür beni diyor ama süspansiyonlar makasta çok ürkütücü. umarım biraz yardımcı olabilmişimdir.

Çok teşekkürler vakit ayırmışsınız. Arada sırada düz yolda basarım tabi ama çok hız tutkunu deilimdir. Yabancıların dediği gibi Slow & Safe en iyisi :) Benzin göstergesi kalan km olarak yazmıyor mu yoksa siz sadece benzin seviyesinden mi bahsettiniz?

dbahadir
03-10-2013, 10:56
ix35 ile sportage zaten aynı platformun araçları yani aynı şeyin mavisi kırmızı..

Hocam onca sene bineceğiz belkide. hem o kadar para vereceğiz. biraz araştırmak iyidir. :icon_tup:

darkmoon
03-10-2013, 12:47
bende zaten kalitelidir anlamında dedim ikiside aynı kalitelerdedir.. sportage biraz daha tasarım olarak şık duruyor bence..

bilalMW
03-10-2013, 13:15
+bilgi: sportage'n otomatik şanzımanlı versiyonu satışına başlandı 1.6 lt için.

ben olsam sportage seçerdim tasarımı çok güzel. profilden alçak duran tavan tasarımı özellikle çok cezbediyor beni. ama hala 1.6 lt gdi motor ? sevimsizzz

wiesmann
05-10-2013, 09:19
arkadasım ix35 aldı manuel acıkcası GDI motor gelecekte LPG ıle uyumsuzlugu nedenıyle sorun olabılr ama donanım acısından en ıyısı gıbı..qashqaı' de renonun dızel motoru var unutulmamalı ve bulundukları sınıfın yaratıcısıdır kendılerı..ben dızel qashqaı yada butceye uyuyorsa her nekadar nefret etsemde tıguan derım(pıyasasının ıyı olması nedenıyle)

i-vtec07
05-10-2013, 12:15
geçen sene test sürüşü yapmıştık ix35 le yakıt tüketimi sakin kullanınca gerçekten düşük vites oranları kısa perfromansı ise normal çok bi beklenti olmasın.. tek handikapı lpg.. otomatiği iyi bi tercih olabilir ama 2 .el dizel kuga türü bi şeyler almak daha mantıklı bence..

darkmoon
05-10-2013, 15:02
kugalarında piyasası çok ağır gidiyor bir yakınımızın hanımında vardı satana kadar akla karayı seçdiler..

dbahadir
07-10-2013, 14:20
Sportage'a bakma fırsatım oldu hafta sonu. İçi sanki dar gibi. Alanı iyi kullanamamışlar.

erdalss
08-10-2013, 18:32
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-sifir-ayarinda-1.6-eco-boost-otm-navigasyonlu-500-km-de-137826919/detay)

üzerine biraz daha çıkabilirim demişsiniz en kalıplı kalıitelisi bence kuga gibi duruyor. araştırın derim :)

coolvtec
08-10-2013, 18:42
asx kullananlar çok memnun. yakıt tüketimi çok düşük ve tüp sorunsuz takılıyor. bir inceleyin derim. fiyatları da makul.

http://www.wekop.com/wp-content/uploads/2011/01/Mitsubishi-ASX-road.jpg

orhansah
08-10-2013, 18:53
ben de çok araştırdım ix35 e karar kıldım. (Düz vites, benzinli)

Donanımından ve kullanım rahatlığından çok memnunum. Yakıt konusunda NET bilgi veriyim. şu an 9000 km de araç ve 0 km den beri alınan her yakıt kayıt ediliyor. yüksek devirlerde kullanmayı sevdiğim halde km de 42 kuruş yakmış. sakin kullanımda daha da düşebilir bu rakam. En sevdiğim özellikleri canlı ve istekli motoru, 4 koltukta ısıtması, cam tavanı, akıllı park asistanı. İç mekan konusunda da gaaaayet yeterli bir araç bence. Otomatik viteslisini denemedim, test edip almanızda fayda var. Hyundai, her ay belirli meslek gruplarına güzel indirimlerle araç satıyor (öğretmen, polis, asker vb.) Bunları da takip edin derim :) Şimdiden hayırlı olsun ;)

baser
08-10-2013, 21:48
sportage 1.6 otomatik, kullanan oldumu hiç? Aksesuar durumu nasıl ?

İbrahim33
12-10-2013, 11:42
ix35 in şehir içi fabrika verisi 11.6 litreymiş , vay babo , adamın ocağına incir ağacı diker.

darkmoon
12-10-2013, 11:49
Yok öyle bir şey kim demişse fena sallamış..

manuel 1.6 şehir içi 8.2

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-2o13-hyundai-ix35-1.6-gdi-style-plus-sadece-900__km-boyasiz-140480064/teknik-detaylar/)

en dolu 2.0 otomatik 4x4 olanı şehir içi 9.1 litre yakıyor.

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-sifir-ayarinda-full-plus-full-138480619/teknik-detaylar/)

İbrahim33
12-10-2013, 11:56
1.6 otomatik şanzıman olanlardan bahsediyorum.

ix35 | SUV | HYUNDAI - NEW THINKING NEW POSSIBILITIES (http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/SUV/ix35/PIP/index.html#contents_specification)

Oznsrl
12-10-2013, 11:59
Kuga hem iç hem dış tasarım olarak çok havalı duruyor :)

darkmoon
12-10-2013, 12:11
1.6 otomatik şanzıman olanlardan bahsediyorum.

ix35 | SUV | HYUNDAI - NEW THINKING NEW POSSIBILITIES (http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/SUV/ix35/PIP/index.html#contents_specification)

bunu en başda belirtsen iyi olurdu ix 35 11.6 yakıyormuş dedinmi insanlar yanlış anlar benim gibi doğal olarak..

dediğin model sanırım daha satışa bile çıkmadı sahibindende hiç göremedim satılıkda.. benim bile sen şunu koydukdan sonra yeni haberim oldu 1.6 otomatiğinden..

bu yakıtla satışa çıkartırlarsa zor satarlar..devir ekonomi devri..

tekrar ediyim o zaman bende düzelterek ix35 in 1.6 manuel ve 2.0 otomatik leri gayet az yakıyor.. :)

emre yeşil
12-10-2013, 12:54
Daha önce de ix 35 alacağımı söylemiştim yada aldığımı aynı araçlar arasında bende düşünüp ix35 e karar verdim iyiki öyle yapmışım çok memnun kaldım az yaksın diye düşünmeden kullanıyorum ben sıfır araç 11lt yakıyor hep şehir içi 10 bin km den sonra yakıt düşer ve sakin kullanan 7.5 11 arası gezer bu araçla hızlanması konforu donanımı yüksekliği herşeyiyle parasına göre bedava

_AS_
12-10-2013, 13:10
Annemde var bu ix35 ten 25 bini devirdi şehir içi 8lt ile geziyor benzinli crossoverda (gerçi bazı yabancı siteler ix35 e suv diyor) bu değerler çok yi bence hyundai nin gdi leri ekonomik gerçekten. Lanet kol dayamanın gıcırtısı dışında memnunuz onunda bi çözümü yok malzemede problem var değişse de aynısını yapıyor. Çekişi iyi demişsiniz de ben beğenmiyorum gidişini çok isteksiz devirleniyor 4bin 5bine çıktımı fena değilde o zaman yakıtıda uçuyor. Yüksekte oturmayı seviyorsanız qashqai ve sportage tan daha yüksektir sürüş pozisyonu onlara görede daha bir heybetli duruyor bence.

Boldenon
25-10-2013, 22:19
Eski bir sportage kullanıcısı olarak asla yakıt takıntısı olanlara önermem. 1.6 atmosferik kim ne der se desin o aracı taşımakta zorlanıyor. 5 veya 6. Viteste bayır çıkarken (3-4 bin dev/dak üzerinde bile olsanız)eger 4 kişiyseniz veya eğim biraz fazla ise hızlanmayı hayal bile etmeyin. Tork çok çok az kalıyor 1500 kg için. Ben sadece 1 sene sabredebildim bu duruma. 6-7 bin devirleri görürseniz istekleniyor ama bu seferde 15 litre civarı yakıyor. 180 km hızla anlık yakıt 16 küsür litre. İçiyor resmen bir dizele göre. Plastik aksamdan ve kapılardan gelen tıkırtılar, koltuk başlıklarından ve ön göğüsten gelen sesler (çıtırtı,gıcırtı) ise can sıkan başka bir unsur. Viraj kabiliyeti ve ani yük transferlerinde ise yüksekliğinden olsa gerek başarısız.

dbahadir
30-10-2013, 10:28
Daha önce de ix 35 alacağımı söylemiştim yada aldığımı aynı araçlar arasında bende düşünüp ix35 e karar verdim iyiki öyle yapmışım çok memnun kaldım az yaksın diye düşünmeden kullanıyorum ben sıfır araç 11lt yakıyor hep şehir içi 10 bin km den sonra yakıt düşer ve sakin kullanan 7.5 11 arası gezer bu araçla hızlanması konforu donanımı yüksekliği herşeyiyle parasına göre bedava

Normal yakıyor bence. Çoğu kişi normal araçlarla karşılaştırıyor.

RCkid
31-10-2013, 15:42
farklı bir opsiyon subaru XV
gidip görün bence diğeriyle karşılaştırınca fikriniz değişebilir

dbahadir
31-10-2013, 17:12
farklı bir opsiyon subaru XV
gidip görün bence diğeriyle karşılaştırınca fikriniz değişebilir

sanırım biraz tuzlu gelir o araç. 0'ı kaç binlira? :)

RCkid
31-10-2013, 19:37
sanırım biraz tuzlu gelir o araç. 0'ı kaç binlira? :)

ben 68000'e elegance modelini aldım

Mccandles
01-11-2013, 14:28
Hyundai ix35'in deri koltuk, koltuk ısıtması (ön ve arka), ASD denilen engebeye duyarlı bir amortisör sistemi de var.

dbahadir
19-11-2013, 15:09
Hyundai ix35'in testi All new Hyundai IX35 2011 Euro NCAP Crash Test - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=4e7UhRHTg00)

Kia Sportage'in testi
Kia Sportage | 2012 | Frontal Crash Test by NHTSA | CrashNet1 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=-fYSVmzf01c)

Nissan Qashqai testi.

Crash Test EuroNCAP Nissan Qashqai (2007) www.sicurauto.it - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2_DrEJAFZI4)

Hangisi daha önde beyler? :)

HaKo
19-11-2013, 15:20
quashqai nin yeni kasası geliyor şu an almak mantıksız

Mccandles
19-11-2013, 16:32
Arabaları karşılaştırabileceğin şöyle bir yazı var. bir göz at istersen Hangi Araba: Hyundai ix35 mi ? Kia Sportage mı ? Volkswagen Tiguan mı ? Nissan Qashqai mi ? (http://hangi-araba.blogspot.com/2012/06/hyundai-ix35-mi-kia-sportage-m.html)

bukotezo
19-11-2013, 16:47
ix35 bence f/p olarak bakıldığında en iyisi.

oguz
21-11-2013, 10:42
Bende 2.0 1700 kg lık awd si var , gıdısı konforu cok guzel , amaverılen fıyata bakarsan ınsan dusunmeden edemıyor nerdeyse 25 mılyarı havadan fazla verıyorsunuz , yenı 1.6 otomatıgı burda arkadasım eşine aldı , ldi sistem taktırdı, 4000 kusur lıra verıp :D otomatık alınırmı 1.6 ıcın ben almam ama bayanlar ıcın alınır, arac guzel konfor var ferah gosterıslı vıtesler park asıstanı gorsellık genıslık gayet ıyı , yakıtı bır bayan dusunmez :D ama şöle solım 13 den aşağı degıldı ve hızlanma cok kotuydu , Eşler için iyi bir seçim :D

Yakıt : Kendı aracım 27 bin km sonunda 8.4 gosterıyor.! alındıgından bu yana genel ortalama !

dbahadir
26-12-2013, 11:19
Ben halen aracı alamadım. Yeni yıla kalacak sanırım :)
Ancak Nissan Qashqai'yi kesinlikle eledim. Deneme sürüşünden sonra net kararım bu oldu. Bayağı bir sıkıntılıymış bence. Ön konsol falan 2000'lerin başından kalmış gibiydi.

LnchCntrl
26-12-2013, 11:53
Dayımda Kıa vardı, inanılmaz derece fazla yakıyor. Sürüş dinamiği olarakta çok vasattı, araba sanki yılların yorgunluğunu taşıyordu. Bu sınıfta en sevdiğim Kuga. Emsalleriyle olan videosu vardı bulamadım şimdi, yol tutuş denge kontrol performans hepsinde öne çıkıyordu.

Burak.
27-12-2013, 22:19
Ben halen aracı alamadım. Yeni yıla kalacak sanırım :)
Ancak Nissan Qashqai'yi kesinlikle eledim. Deneme sürüşünden sonra net kararım bu oldu. Bayağı bir sıkıntılıymış bence. Ön konsol falan 2000'lerin başından kalmış gibiydi.

ix 35 i test et derim hosunuza gidecektir sportif tarzi kacislari olsun ic hacmi olsun aile icinde iyi olacaktir. Extradan önerim alim satima onem vermeyen 7 10 yil binerim diyosaniz Chevrolet captivaya da göz atin 2015 de piyasadan cekilcekleraa o yüzden dedim satima onem vermiyorsaniz bi bakmakta fayda olur onun haricinde bide ssangyong bakilabilir mercedes destekli neticede :)

dbahadir
18-02-2014, 11:16
Sonunda ix35'i deneme şansı buldum. Beklediğimden çok daha iyiydi acıkcası.
Araba bir arkadaşında dediği gibi içinde otururken yükseklik güzel. Konsol ve göstergeler baya bir şaşalı diyebilirim. Göstergeler kendini göstermesini biliyor desem yeri. :D Aracın menüsü falan çok kolay kullanışlıydı. Telefonu bağlaması zor olmadı.

Aracın içi çok ferah. Çift sunroof iyice açık havaya çeviriyor. Koltuk ısıtmaları önde arkada kışları uzun yolda işe yarar diye düşünmeden edemedim. Ama uzun yolda yine fena uyku getirir diye düşünüyorum :D

Kol dayama benim denediğim araçta gıcırtısızdı :)) Aracın beklediğimden iyi olmasının sebebide malzeme kalitesiydi. Kaliteli demek abartı değil yerinde olur bence.

Yolda giderken yol tutuşu falan çok iyiydi. Virajları baya yüksek hızlarda savurmadan aldı. Elektronik denge sistemini kapatabiliyorsunuz. Elektronik denge sisteminin önemini kapatınca anladım. Ayrıca direksiyonun çok etkin 3 seçeneği var. Spor normal bide konfor. Ben konforda kullanmayı tercih ettim. Spor modu biraz daha ağırlaştırıyor direksiyonu hız için iyi olur sanırım.

Bagaj hacmine fazla deyinmeyeyim kısaca yeterli. Koca araba zaten. Arka koltukları da yatırınca haydi haydi yeter.

Otomatik park sistemi çok iyi. iki aracın arasına lap diye parkediyo araç kendi kendini. yapmanız gereken tek şey ise vitesi yönergelere uygun olarak ileri geri yapmak. direksiyonun kendi kendine hareket ettiğini görmek bir hayli ilginç :D

Kısaca baya bir beğendim aracı. Çok çok iyi buldum. Sanırım tercihimi ix35'ten yana kullanacağım. Bir iki hafta içinde belli olacak. :)

rene54
28-02-2014, 12:50
hayırlı olsun içinize sindiyse hiç kafanızı fazla kurcalamayım :) fakat içini beğenmesemde bende Sportage ı görsel açıdan hepsinden başarılı buluyorum.

dbahadir
07-03-2014, 11:56
Arkadaşlar aldım aracı. ix35 :icon_tup: 1.6 otomatik elite modelinden. Bir hayli memnunum araçtan. yolda yüksek hızlarda inanılmaz rahat viraj alıyorum konfor modunda. Gerçekten pişman etmeyecek bir araçmış. :)

dbahadir
02-05-2014, 15:59
Yine arabayla alakalı internete bakınırken bi yazı buldum. yazan adam bayağı bir uğraşmış etmiş yazmış.bana hakikatli geldiği yazdığı

Agamemnon: Hyundai ix35 1.6 GDI Elite Otomatik (http://onurkoray.blogspot.co.uk/2013/12/hyundai-ix35-16-gdi-elite-otomatik.html)

bir de güzel bi test sürüş videosu buldum. Youtube kapalı ama bulunur bir yolu heralde :)

Test - Hyundai ix35 1.6 otm - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0QMsIvln1As)