PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E39 528İ ÇÖzÜlemeyen problem

patriot06
27-09-2013, 20:38
e39 528i m52b28 tek vanos aracım var

aracımda bir türlü çaresini bulamadıgımız bi ivmelenme hızlanma ve çekiş sıkıntısı var

aracın gaz pedalına tepkısı 528 gibi degılde sankı 520 gibi hatta sıkı bır 520 ile kafa tutamaz
özellikle yuksek vıteslerde araca ıstedıgınız kadar gaz verın kesınlıkle ama kesınlıkle arac yurumuyor kucuk vıteslerde ıse arac tam yuruyecek gıbı oluyor asılacak gıbı yanı ama tekrar bı sankı ayagınızı gazdan cekmıscesıne bı duruyor tekrar gıdecek gıbı oluyor v.s
ozellıkle 3 vitesten sonra araba yok yanı 4 vıteste ıstedıgınız kadar gaz verın nafıle
ankarada şimşk meba ve namlı bmw de aracım defalarda pc ye baglandı v.s kımse bısey dıyemıyor

ama bır suru ıslem yaptık hemde ne ıslemler ama yıne olmadı

sanzıman ındı sıfırlandı motor ındırdık yapıldı
oksıjen sensorlerı yenılendı tanesı 275tl ıdı
egzantrık ve krank sensoru yenılendı akısmetre yenılendı
gaz potansıyometresı gaz kelebegı defalarca denendı
katalızorler acıldı ıclerı temızlendı
yag bakımları felan halıyle herseyı yapıldı
aracın beynı ıstanbula gıttı geldı normal denıldı

pc de hıcbır arıza yok hersey normal gorunuyor

yanı aynı model bı 528 ile denıyoruz aracı arada daglar kadar fark var

tek yapmadıgımız sanzıman beynını denemedık
ve abs sensorlerı ve tekerlerdekı dıger hız okuyucu v.s onları degıstırmedık

sonradan bazı seyler duydum egzantrık sensorlerı sıfır dahı olsa arızalı olabılıyor krank sensorude tabı ve bu ogrenılemıyor kolay kolay

mesela benım arac 4000 devir dedimmi asılıp kalıyo
1viteste kesıcıye kadar uzuyor
2 viteste guc bela 6000 devrı gecıyorum
3 viteste eger yol duz ıse 4000 devıre yaklasırken araba gazı kesıyor ve kalıyor bı muddet sonra eger keyfı eserse yavas yavas devır yukselıyor 5000e dogru gelırse gelıyor kı 1 kez 5000 devıre dayıyabıldım sımdıye kadar
eger hafıf bı yokus gorsun 3 vites 3900 devırde kalıyo araba

acaba tekerlerdekı hız okuyan sensorlerdemı var sıkıntı yoksa sanzıman beynındemı var yada egzantrık ve krank sensorlerındemı

5 vites yokus asagı tam gaz basıyorum 120 ıle gıderken nasıl bı arabayı 3 viteste kaldırırsınızda gaz yemez ya ıste oyle gaz yemıyor yokus asagı bıle arabada tepkı yok

bıde bmw kullananlar bılır anlık yakıt gostergesı manueldır bızde gaza basınca hemen 20-30 lıtrelere dogru uzar
mesela kullandıgım dıger normal bmw lerde 4 vites 120 ıle gıderken dıp gaz yapıyorum trıptronık araclarda manuele alarak dıp gaz yaptıgımda o anlık yakıt gostergesı 30litrelerı gecıp sona dayanıyor benım araba 22 veya 24 litrede kalıyor
benım araba neredeyse 3 viteste bıle sona dayamayacak gıbı nazlı bı sekılde 30 litreye gelıyor o kadran ama dıger araclarda gaza yarım pedal yaptıgınız anda sona dayanıyor ve araba resmen kopuyor bende ne kopma ne baska bısey şahin dogan tavında bı gıdıs

egzost emısyona soktum detaylı hersey normal

ne yapacagımız sastık bıde artık ustalar ısın ıcınden cıkamıyor yapamıyolarya bıde bı suru kandırma yoluna gıdıyolar
bu araba M5 degılkı sen ucmasınımı beklıyosun bu araba bundan daha fazla gıtmez gozunde 528i cok buyutuyosun felan
e tamam barı su 520 lere kafa tutsun fazla bısey ıstemıyorum dıyorum o zamanda kem kum eeeee ııııııı demeye baslıyolar
yanı bırkın 528 gıbı gıtmesını bı 520 gıbı uzasın ona razıyım neredeyse
ne yapacam sasırdım ve ne paralar odedım bu yaptıklarıma

lutfen yardımcı olun fıkırlerınızı beklıyorum

06 ANIL 38
27-09-2013, 20:42
.yerimiz şaşmaz da..27 sok.38 numara tümoto gelin kontroll edelim isterseniz...

Baris
27-09-2013, 20:43
araçta özellikle sıcakken ışıklarda beklerken vs. gibi olduğu yerde boşta veya viteste hareketsiz beklediği durumlarda tekleme gibi bi sorun yaşanıyormu? Mutlaka bağlamışsınızdır ama diagnos a bağladınızmı herhangi bi arıza varmı ve yazılım güncellemeleri yapıldımı?

patriot06
27-09-2013, 20:49
araçta özellikle sıcakken ışıklarda beklerken vs. gibi olduğu yerde boşta veya viteste hareketsiz beklediği durumlarda tekleme gibi bi sorun yaşanıyormu? Mutlaka bağlamışsınızdır ama diagnos a bağladınızmı herhangi bi arıza varmı ve yazılım güncellemeleri yapıldımı?

aracın genel olarak ne rolantısınde ne d konumunda nede n konumunda hıc bıseyınde bı sıkıntı yok
hersey gayet normal
dıagnozda zerre hata vermıyor
daha oncelerı lambdalardan bırı arızalı ıdı onu gosterıyodu sımdı oda yok degıstırdık cunku

patriot06
27-09-2013, 20:50
.yerimiz şaşmaz da..27 sok.38 numara tümoto gelin kontroll edelim isterseniz...

en kısa zamanda ınsallah

Sert@ç
27-09-2013, 20:53
Efe mekanik Ugur ustaya anlatin derdinizi anahtar teslim diyin verdigi gun halledilmis sekilde alin

patriot06
27-09-2013, 20:56
efe mekanıgı ıyı bılırım artık e39 lara bakmıyorlar yada bakmıyorlar demıyelımde gereken ozenı gostermıyolar e36 e39 e46 lar artık onlara hıtap etmıyor gıbı bı psıkoz var orda
borusan garantısınden cıkan tum araclar orda olunca halıyle bız bayagı bı ezık kalıyoruz ve ılgılenmıyorlar :)

ReSuL
27-09-2013, 21:07
Motor isi sensoru genelde beyne hata gondermiyo ama araci cok etkiliyo.. dogru yakit karisimini ayarlayamiyo arac haliyle gitmiyo araba.. ucuz bisey.. denenebilir...

Maxi
27-09-2013, 21:12
190hp
1440kg
0-100 7,5sn

5 yaşındaki çocuk bile o aracın yürüyüp yürümediğini anlar
demekki motor gücü düşük yani beygirler kayıp

gücü herşey etkiler, mutlaka bir yada birkaç problem vardır
kafası çalışan "illa bmwci" olması gerekmez bir usta onu çözecektir
ama üzerinde çalışmak vakit harcamak lazım mutlaka

senin 3.20 leri çekirdek gibi yemen lazım

patriot06
27-09-2013, 21:14
Motor isi sensoru genelde beyne hata gondermiyo ama araci cok etkiliyo.. dogru yakit karisimini ayarlayamiyo arac haliyle gitmiyo araba.. ucuz bisey.. denenebilir...

evet herseyden suphelenıyorum

patriot06
27-09-2013, 21:17
190hp
1440kg
0-100 7,5sn

5 yaşındaki çocuk bile o aracın yürüyüp yürümediğini anlar
demekki motor gücü düşük yani beygirler kayıp

gücü herşey etkiler, mutlaka bir yada birkaç problem vardır
kafası çalışan "illa bmwci" olması gerekmez bir usta onu çözecektir
ama üzerinde çalışmak vakit harcamak lazım mutlaka

senin 3.20 leri çekirdek gibi yemen lazım

bu 9. bmw aracım
bu aracı aldıgımda elımde 91 model M50 motor bı 520 aracım vardı
yegene verıyodum 528i sadece kalkısta 528i boy verıyodu ondan sonra m50 içinden gecıyodu 528in durum bu kadar vahımdı ılk baslarda
lambda degısınce ve dıger ıslemler yapılınca 520 lere kafa tutar hale geldı
ama dıkkat et kafa tutar hale geldı sadece yanı 2.2 170 lık 520i benı bozuk para gıbı harcar ben suanda 150 lik 520 lerle beraber anca yuruyorum kaldı ki 320 lere arkalarından el sallıyorum

kaan megi
27-09-2013, 21:45
egsoz sistemi kontrol edildimi kat vs benzin pompası enjektörler muhakkak arza çok alakasız bi sensörden çıkıcak

cemesr
27-09-2013, 21:50
Beynu deyistir derim sana bide öyle bak istersen

XSi
27-09-2013, 21:51
diagnoz a nasıl bağlandı araç?

laptop u alıp yolda gazladınız mı mesela? yoksa durduğu yerde arıza kaydı varmı diye mi bakıldı?

biraz enjeksiyon sistemini bilen birisi, elinde uygun arıza tespit cihazı varsa sorunu anlayacaktır.

önerim gaz kelebeği tam açılıyormu onu test edin..

benim 106 da başıma geldi, gaz telini değiştirdim.. teli düzgün ayarlayamamışım, kelebeğin tam açılmadığını, pejonun arıza tespit cihazını alıp, kendi laptopumla yolda teste çıkınca gördüm, gaz telini ayarlayıp kelebeği tam açılır hale gelince performansı baya farketmişti.

akın
27-09-2013, 21:57
Bence egzozlarda problem. Benim arcımda buna benzer bir sıkıntı olmuştu yıllar önce. Son susturucu tıkanıp 160 km yi göremiyordum bile. Aynı bahsettiğiniz gibi sanki arkadan birlieri tutuyor. Bence Headerdan sonrasını komple söküp gazlamalısın. En azından aralarında en ucuz deneme metodu. Bence susturcularından biri tıkalı. Bu arada Benzin pompası ve benzin filitresi elden geçmeli. Gazlarken benzin pompasının voltajı ölçülmeli. Aracın kaç lt yakıyor. Normalden daha mı az yoksa daha mı çok?

sde30
27-09-2013, 22:17
Buna benzer olayı 2 kere yaşadım belki gözden kaçırmış olabilirsiniz bi deneyin derim

1. Araca platinyum buji taktıysanız mümkünü yok yürümüyor 4000 deviri görürse ne ala :)

2. Oksijen sensörleri ters takılmış olabilir benim aracımda değiştirirken soketler ters takılmış araba gayet stabil ama 4000 devirde kalıyordu yerlerini değiştirince düzeldi

Bi bakın belki işinize yarar

ghibli06
27-09-2013, 22:27
senin bu sorunun çözülmez, neden çözülmeyeceğini de gayet iyi biliyorsun...

TaGo
27-09-2013, 22:44
Krank ve egzantrik sensörü mutlaka deneyin. Birde komple başka bir beyin takın

ghibli06
27-09-2013, 22:49

kankam hiç uğraşma, bu arkadaşla bmwteam.net'de baya bir uğraştık sorunu çözsün diye, çözülmez o sorun...

bond777
27-09-2013, 22:49

laptop u alıp yolda gazladınız mı mesela? yoksa durduğu yerde arıza kaydı varmı diye mi bakıldı?

biraz enjeksiyon sistemini bilen birisi, elinde uygun arıza tespit cihazı varsa sorunu anlayacaktır.

benim 106 da başıma geldi, gaz telini değiştirdim.. teli düzgün ayarlayamamışım, kelebeğin tam açılmadığını, pejonun arıza tespit cihazını alıp, kendi laptopumla yolda teste çıkınca gördüm, gaz telini ayarlayıp kelebeği tam açılır hale gelince performansı baya farketmişti.

sizinle ayni araca sahibim ve benim belirtiklerinizden aklima gelen gaz kelebegi ya da gaz telinin uzunlugunuu ayarlandigi bir mekanizma var, o bollasmista olabilir

ama bana gaz kelebeginde bir sorun var gibi geldi zira anlik tuketimde direk ona bagli ve tam acilmadigi anlasiliyor.

anlattiginiz kadariyla belirttiginiz bmw servislerini gereksiz buyutmusuz demekki gozumuzde, bilgi icin cok tesekkurler

osmankara
28-09-2013, 14:31
e39 2000 model 520 kullanıcısıyım bujılerle ılglı sknt yasadıysan gecmıste bobın arızası wermıstır... tekleme 4 slındır gıbı calsma skıntıları yasıosan eksantrık sensorunu aynı zamanda bobınlerı degstrerek dene bobın arızalı ıse herhangı bırtanesı eksantrk sensorun ssaglamsa dahı bozucaktır.

Gokmen Erbas
28-09-2013, 15:16
yine mi? hala mı? neden bmwteam'deki konudan devam etmiyorsunuz? "ecumen" gökhan bey'e yazdırdığınız ecu'nun parasını vermemiştiniz en son. çok ayıp ettiniz.

KOSEREN
28-09-2013, 15:23
Bu araba düzelmez arkadaş kaç aylık muhabbet bmwteam de sayfalarca tartıştık ihtimalleri.O zamandan bu yana hala böylemi??

Maxi
28-09-2013, 15:28
kankam hiç uğraşma, bu arkadaşla bmwteam.net'de baya bir uğraştık sorunu çözsün diye, çözülmez o sorun...

nedir sıkıntı merak ettim

patriot06
28-09-2013, 16:36

sorun cozulsun dıye sılındır kapagı yapıldı sorun cozulsun dıye sanzıman ıkı defa ındı sorun cozulsun dıye 7000tl harcandı ve en sonunda tavsıye ettıgın ove ove bıtıremedıgın ustan BU ARABADAN UCMASINI BEKLEME BU ARABA M5 DEGIL deyıp sankı hıc bmw kullanmamısım gıbı benı kandırmaya calıstı
yanı soylemeyım dedım ama zorla soylettın TAMAM M5 DEGIL UCMAZDA AMA BI 520 KADARDAMI UZAMAZ ?
SENIN TAVSIYE ETTIGIN USTAYA CEVABEN !

patriot06
28-09-2013, 16:37
egsoz sistemi kontrol edildimi kat vs benzin pompası enjektörler muhakkak arza çok alakasız bi sensörden çıkıcak

egzost sıstemı bastan asagı kurcalandı katalızorun ıcı bosaltıldı oksıjen sensorlerı yenılendı

patriot06
28-09-2013, 16:38
Beynu deyistir derim sana bide öyle bak istersen

baska bı beyın ıle de denendı ama yıne aynı enjektorlere kadar denendı benzın pompası kontrol edıldı fıltre v.s hersey denendı

patriot06
28-09-2013, 16:40

bunu bı kac kısıden duydum
ama gıttıgım yerler boyle bıseyın olmayacagını soyledı
yanı yolda hareket halındeyken hıc dıagnoza baglanmadı

patriot06
28-09-2013, 16:42
Bence egzozlarda problem. Benim arcımda buna benzer bir sıkıntı olmuştu yıllar önce. Son susturucu tıkanıp 160 km yi göremiyordum bile. Aynı bahsettiğiniz gibi sanki arkadan birlieri tutuyor. Bence Headerdan sonrasını komple söküp gazlamalısın. En azından aralarında en ucuz deneme metodu. Bence susturcularından biri tıkalı. Bu arada Benzin pompası ve benzin filitresi elden geçmeli. Gazlarken benzin pompasının voltajı ölçülmeli. Aracın kaç lt yakıyor. Normalden daha mı az yoksa daha mı çok?

aracta dedıklerınızın hepsı yapıldı fakat son susturucuyu hıc dgıstırmedık
ama katalızor bosaltıldı sensorler yenılendı
benzın pompası basıncı ve voltajı olculdu gayet normal
fıltre hem ıptal edıldı denendı hemde yenısı takıldı denedı yıne aynı
aracın yakıtı benzınde uzun yolda 110km sabıt gıdersenız 7,5lt cıvarında

patriot06
28-09-2013, 16:43
Buna benzer olayı 2 kere yaşadım belki gözden kaçırmış olabilirsiniz bi deneyin derim

1. Araca platinyum buji taktıysanız mümkünü yok yürümüyor 4000 deviri görürse ne ala :)

2. Oksijen sensörleri ters takılmış olabilir benim aracımda değiştirirken soketler ters takılmış araba gayet stabil ama 4000 devirde kalıyordu yerlerini değiştirince düzeldi

Bi bakın belki işinize yarar

onuda deneyelım aklıma yazdım

patriot06
28-09-2013, 16:44

krank ve egzantrık sensorlerının eskısı bende beyınlede denedık yıne olmadı

patriot06
28-09-2013, 16:46
yine mi? hala mı? neden bmwteam'deki konudan devam etmiyorsunuz? "ecumen" gökhan bey'e yazdırdığınız ecu'nun parasını vermemiştiniz en son. çok ayıp ettiniz.

onun parası odendı o konuyla ılgılı baska sıkıntı vardı gokhan beyle konusuyorsanız bır daha sorun oyle yazın konuya

patriot06
28-09-2013, 16:47
e39 2000 model 520 kullanıcısıyım bujılerle ılglı sknt yasadıysan gecmıste bobın arızası wermıstır... tekleme 4 slındır gıbı calsma skıntıları yasıosan eksantrık sensorunu aynı zamanda bobınlerı degstrerek dene bobın arızalı ıse herhangı bırtanesı eksantrk sensorun ssaglamsa dahı bozucaktır.

komple bobın grubu denendı ve bujıler orjınalı ıle degıstı yıne aynı

patriot06
28-09-2013, 16:49
Bu araba düzelmez arkadaş kaç aylık muhabbet bmwteam de sayfalarca tartıştık ihtimalleri.O zamandan bu yana hala böylemi??

atıyım çöpe gitsin demi
yada bı kac bın asagısına vereyım bırıne o surunsun ugrassın
yada care arayım

hangısını tavsıye edersın

I-HANN
28-09-2013, 18:25
katalızatöre baktınızmı ? hava akışmetre emişinede bır goz atın

patriot06
28-09-2013, 18:49
katalızatöre baktınızmı ? hava akışmetre emişinede bır goz atın

katalızor bosaltıldı
akısmetrenın degerlerı normaldı yınede baska akısmetre taktık denedık yıne aynıydı

yesil
28-09-2013, 19:15
Emme manifoldu, emme manifoldu basınç sensoru ve ona bagli parcalar (kablolar vs. ) kontrol edildimi, sorun buradan kaynakli gibi gorummuyor ama baktirmakta fayda var

patriot06
28-09-2013, 19:16
Emme manifoldu, emme manifoldu basınç sensoru ve ona bagli parcalar (kablolar vs. ) kontrol edildimi, sorun buradan kaynakli gibi gorummuyor ama baktirmakta fayda var

hayır bunlar kontrol edılmedıler
m52 lerde emme manıfoltu basınc sensoru varmı bılmıyorum

ghibli06
28-09-2013, 22:04
nedir sıkıntı merak ettim

Aralık 2012 de bendeki mesajı, bizim sitede yani bmwteam'de... bunu öncesinde arkadaş arabayı aldığına pişman olduğunu, Ankara'ya dönerken hararet yaptırdığını kendisi sitede yazmıştı... biz bu arkadaşa bir sürü akıl verdik, bir sürü yere gitti kendisi, o paraları harcadığını iddia etti...

'the_patriot
BMWTeaM

Üyeler
Pip
441 posts
0 warning points
Yazma tarihi: 29 December 2012 - 10:41 PM
***** aracım 98 528i tek vanos

aracımda ıvmelenme sıkıntısı vardı vıdeo da eklemıstım
5 vıtes tam gaz verdıgımde fakırmetrenın hıc 14lt den yukarı gıtmemesı v.s

arkadaslar yapılan ıslemlerı yazıyorum

arac pc ye baglandı ve arıza vermedı

bızde saglam yururu olan bır 528i aynı model aynı beyın v.s olan bı aracın degerlerını bı kenara not ettık

once benım aracın lambda sensorlerı degıstı
daha sonra akısmetre degıstı
daha sonra bogaz kelebek potansıyometresı degıstı
daha sonra aracın beynı degıstı
bujıler degıstı
bobınler kontrol edıldı
egzantrık sensoru degstı
krank sensoru degıstı
aracın katalızoru bosaltıldı
aracın sentesı 2 defa kontrol edıldı
vanos kontrol edıldı
SANZIMAN INDIRILDI sanzıman yenılendı
motor kompresoru olculdu bır sılındır 140 dıgerlerı 150 cıktı
lpg sistemi söküldü
enjektorler degıstı
benzın pompası basıncı kontroledıldı
emme manıfoltu sokuldu hava hortumları kontrol edıldı
yag sıklonu degıstı
v.s v.s v.s

ama sorun halen devam etmekte

rampa asagı bıle hemde bayagı bı dık rampa elmadagdan kırıkkaleye dogru 120 ıle gıderken 5 vıtes tam gaz verıyorum ve 316 kadar bıle bı ıvmelenme yok fakırmetrede yıne 12-14 lıtre arası

3 vıteste duz yolda devır bıtıremıyor bıle yanı 5500 devırde kalıyor daha ılerısı yok

arabada suanda modlu bı beyın var yanı chıp tunıng ıslemı uygulanmısonunla bıle arac yurumuyor kendı beynı ılede degısen dıger beyın ılede

aracta degısmeyen tek aksam sanzıman beynı kaldı ve bu can bus sıstemı neyse o

ne yapıcagımı sasırdım baska yapılması gereken bısey varmıdır sıızın aklınıza gelen bısey varmı

bu ıslemler halıylede bır haylı kulfetlı oldu ama sorun halen devam etmekte'

sonrasında siteden bir arkadaşımdan beyin aldı, parasını ortadan kaybolduktan aylar sonra ödedi, ama kendisi yine süper oldu, harika oldu diye yazdı, sonrası ***** bir şekilde ortadan kayboldu, bu da arkadaşın o arkasından laf ettiği kişilere teşekkür mesajı, tarihlere dikkat!

'the_patriot
BMWTeaM

Üyeler
Pip
441 posts
0 warning points
Yazma tarihi: 24 January 2013 - 06:54 PM
gecmıste yasadıgım ***** sıkıntıları uzun uzatıya yazmak ıstemıyorum

aracımda suankı son durum gayet güzel
arac eskıye nazaran suanda cok cok ust performanslarda ve suan ıcın sorunsuz

ilginctir lpg de daha once hıc gıtmeyen aracım suanda lpg ınanılmaz bı performansa sahıp ve yakıtımda bır o kadar dusuk
90tl lık lpg ıle suanda sehır ıcı ve dısı karısık 300km yi gordum ve halen gaz ıle kullanıyorum

benzındede performans cok ıyı ama o cekıstekı salınmayı az da olsa yıne yapıyor ama lpg de osalınma neredeyse hıc yok
bıde ben lambdalardan 1 tanesını degıstırmıstım otekı saglam sanmıstık ama otekıdebozuk sanıyorum oda degısmelı

sonuc olarak sanzıman yapıldıktan sonra arac tekrar bırdaha sanzıman arızası verdı ve tekrar sanzımancı ve servıs arasında mekık dokudu ve aracı teslım aldıgımda hersey tatmın edıcı ıdı

yakıtım suanda acaıp dusuk yanı ankaradan kızılcahamam a gıttım geldım ve halen gaz ıle kullanıyorum
kıslık lastıkler var uzerınde araca neredeyse hep 4 kısı bındık ve 90tl lpg ıle 300 km yaptım ve halen gaz ıle devam edıyorum

suan gayet huzurlu ve mutluyum

ısıklarda kalıkslarım felan bayagı bı guzel mesela bugun bı e39 520iile denedik ayırdım 520yi

yalnız arabanın beynı ecumen tarafından chiplendi bunuda soyleyım

burdan bana yardımcı olmaya calısan fıkır veren tavsıyede bulunan tum arkadaslara tesekkurler

Ankara Namlı Bmw ve ecumen gökhan a yardımları ıcın bır kez daha tesekkurler '

ghibli06
28-09-2013, 22:15
sorun cozulsun dıye sılındır kapagı yapıldı sorun cozulsun dıye sanzıman ıkı defa ındı sorun cozulsun dıye 7000tl harcandı ve en sonunda tavsıye ettıgın ove ove bıtıremedıgın ustan BU ARABADAN UCMASINI BEKLEME BU ARABA M5 DEGIL deyıp sankı hıc bmw kullanmamısım gıbı benı kandırmaya calıstı
yanı soylemeyım dedım ama zorla soylettın TAMAM M5 DEGIL UCMAZDA AMA BI 520 KADARDAMI UZAMAZ ?
SENIN TAVSIYE ETTIGIN USTAYA CEVABEN !

kusura bakma ama o paraları benim ustamda harcamadın, hatta 1 lira bile harcamadın arabaya, nasıl bir ruh halin var bilemiyorum ama 7-8 ayda bir aynı cümlelerde farklı sitelerde konu açıyorsun, amacın nedir?

ghibli06
28-09-2013, 22:27
kendin zaten yazmıştın arabanın nesi olduğunu, bu kısımları da yazsaydın da herkes sorunun nerede olduğunu anlasaydı...

'the_patriot
BMWTeaM

Üyeler
Pip
441 posts
0 warning points
Yazma tarihi: 09 October 2012 - 06:40 PM
hataydan ankaraya donerken hararetımın yukseldı

pozantı otoyolunda saga cektım ve kaputu kaldırdım borular acaıp şiş ve radyator dekı hava alma vıdasını actım havasını aldım
ve yaklasık 4 lıtre su ekledım
tabı hararetle beraber aracım teklemeye basladı gaz yemedı ve atesleme olabıldıgıne bozuldu ve sonunda stop ettı
eyvah bu arac bı daha calısmaz dedım

suyunu felan tamamlayınca bastım calıstı ve pozantı merkeze kadar gıttım
durdum bı lokantanın onune kaldırdım kaputu havada bayagı bı serındı arac serınlesın dedım ve bıde yemek v.s oldu
aradan 45 dk gectı aracın yanına gıttım aklıma yag a bakmak geldı ve baktım aracta gram yag yok

4lıtre 10/40 aldım koydum yag sevıyesı normale geldı ama oncesınde yag lambasını hıc yakmadı ama yag lambası şarj lambasına gore gec sonuyordu
ve yag degısımınden sonra max 2500km yol yapmıstım

neyse yagı tamamladım suyu tamamladım aracın calısması normal ama bu seferde gaza basınca motordan tuhaf bı ugultu ve aracta cekıs namına bısey yok
yanı ha şahın dogan kullanıyosunuz ha 528i

hatta suanda lpg de buyuk vıteslerde tekleme yapıyor benzınde o tekleme yok
ama araba ılk harret ve tekleye tekleye stop ettıgınde benzınle kullanıyordum

sanıyorum benım vanos tamamıyla bozuk ama bu kadar yag eksılltmesı nedendır
sılındır kapak contasıda yuksek ıhtımalle bı yerınden yara aldı yırtıldı atesleme odalarına su yada buhar kacırıyor

dha once vanos tamırı yaptırmadım ne kadara mal olur ve sılındır kapağı tamırı '

Maxi
28-09-2013, 22:49
ohoooo motor kofte olmus
4 litre su . 4 litre yag eksik...

ghibli06
28-09-2013, 22:55
ohoooo motor kofte olmus
4 litre su . 4 litre yag eksik...

yok olur mu, araçta bir vida var, onu bulup çevirince araç uçak oluyor, ama hiç birimiz bu vidanın nerede olduğunu bilmediğimiz için yardımcı olamadık...

Gokmen Erbas
29-09-2013, 00:42
yok olur mu, araçta bir vida var, onu bulup çevirince araç uçak oluyor, ama hiç birimiz bu vidanın nerede olduğunu bilmediğimiz için yardımcı olamadık...

o bizim yetersizliğimiz :D techturkeyde biri çıkıp söyleyecek o vidanın nerede olduğunu :D

XSi
02-10-2013, 23:14
bunu bı kac kısıden duydum
ama gıttıgım yerler boyle bıseyın olmayacagını soyledı
yanı yolda hareket halındeyken hıc dıagnoza baglanmadı

klasik tamirci işte, diyagnozdan anladığı arıza kaydı silmek, arıza ışığını söndürmek..

geçen haftasonu da kayınpederin otomatik 206 ya bağlayıp teste çıktık, otomatik viteste solenoid arızası var..

araç sürerken arıza verince solenoid arızası olduğunu söyleyen arıza kaydı oluşuyor ekranda, ama motoru kapatıp tekrar çalıştırınca, solenoid arızası kaydı uçuyor ekrandan kendi kendine..

anlatmak istediğim bir laptopla, yol testine çıkmadan, diyagnoz yapılmış dememek lazım..

sensör verilerini izlemeden, enjeksiyon sürelerini vs. incelemedikten sonra bilgisayarla arıza tespitin ne anlamı kaldı..

10 ur
02-10-2013, 23:23
klasik tamirci işte, diyagnozdan anladığı arıza kaydı silmek, arıza ışığını söndürmek..

geçen haftasonu da kayınpederin otomatik 206 ya bağlayıp teste çıktık, otomatik viteste solenoid arızası var..

araç sürerken arıza verince solenoid arızası olduğunu söyleyen arıza kaydı oluşuyor ekranda, ama motoru kapatıp tekrar çalıştırınca, solenoid arızası kaydı uçuyor ekrandan kendi kendine..

anlatmak istediğim bir laptopla, yol testine çıkmadan, diyagnoz yapılmış dememek lazım..

sensör verilerini izlemeden, enjeksiyon sürelerini vs. incelemedikten sonra bilgisayarla arıza tespitin ne anlamı kaldı..

bizdede 206 varken aynı arıza oluştu araba giderken arıza ışığı yanıyor ve araba gitmek istemiyor, motoru stop edip tekrar çalıştırınca araba normale dönüyor. Bizde selenoid denen valfmidir nedir 2 kere değiştirdik, hatta şanzıman açılacak bile dediler buna yetkili serviste dahil,sorun düzelmedi en sonunda bi usta bulduk ve otomatik vitesin kablo tesisatında sorun var dedi ve tesisatı elden geçirdik sorun düzeldi.