PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor çetesi adamı sıkıştırıp dövüyor

doncarlo
01-10-2013, 00:30
Shocking video of Range Rover crashing through bikers after they surround the vehicle during annual street ride | Mail Online (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2438620/Shocking-video-Range-Rover-crashing-bikers-surround-vehicle-annual-street-ride.html)

yiğit205
01-10-2013, 00:57
az bıle yapmıslar adam 2-3 tane motorun uzerınden gectı...

.::EmrE::.
01-10-2013, 01:05
Olayı okumadan yorum yapıyorsunuz. Range'in içinde adamın karısı ve 5 aylık cocugu var. Adam korkusundan vurup geçiyor. Milyon tane motorlu yolu böyle gasp ederse ben de olsam üstlerinden geçerdim. Hatta keşke Range falan değil şöyle F150 falan olsa hepsini indirseydi. Magandalık yap,ondan sonra vay efendim üstümüze cıktı. Adam resmen jipin önünü kesiyor motorla ilk sahnede durup dururken. Arabada 5 aylık cocugunuz ve eşiniz,arkanızdan gelen 100lerce motorcu,siz olsanız napardınız? New York Polisi geleneksel motorcular gününü yasaklamış zaten olaydan sonra.

timucintt
01-10-2013, 01:08
çakal sürüsü...

BarKing
01-10-2013, 01:11
motorcular hep kendilerine dikkat edilmesini ister ama afedersiniz (tabi istisnalar var ama gorduklerimi diyorum) hiyar gibi kelle koltukta gidiyolar, hele kuryeler kaldirimdan atliyo yola... ezicen ustune kalicak sonra.. tobe yarabbim ya..

yiğit205
01-10-2013, 01:12
Olayı okumadan yorum yapıyorsunuz. Range'in içinde adamın karısı ve 5 aylık cocugu var. Adam korkusundan vurup geçiyor. Milyon tane motorlu yolu böyle gasp ederse ben de olsam üstlerinden geçerdim. Hatta keşke Range falan değil şöyle F150 falan olsa hepsini indirseydi. Magandalık yap,ondan sonra vay efendim üstümüze cıktı. Adam resmen jipin önünü kesiyor motorla ilk sahnede durup dururken. Arabada 5 aylık cocugunuz ve eşiniz,arkanızdan gelen 100lerce motorcu,siz olsanız napardınız? New York Polisi geleneksel motorcular gününü yasaklamış zaten olaydan sonra.

her alta yazılan yabancı yazıları okumakmı gerekıyo ya yabancı dıl yoksa ne yapacaz???

01-10-2013, 01:14
her alta yazılan yabancı yazıları okumakmı gerekıyo ya yabancı dıl yoksa ne yapacaz???

yorum yapmayacağız :) Ya da google translate.

setnogrom
01-10-2013, 01:17
Jip sahibide motorcularda dayaklık ayrı gayrı yapmadan alayını temiz dövmek lazım.

xx

yiğit205
01-10-2013, 01:18
o zman bılınecek vıdeolar koyulsun kural olsun??? transletmiş iki kelımeyı anca bı araya getırıyo..ayrıca adam yol kesmıyo yavaslıyo öküz de gelıp tıklıyo..sonra vay efendımkorktumç..önune bakacaksın brader.ben olsam uzak dururum varsın gıtsınler.bukemedıgın bılegı opeceksın??

GokhanRS
01-10-2013, 01:21
o zman bılınecek vıdeolar koyulsun kural olsun??? transletmiş iki kelımeyı anca bı araya getırıyo..ayrıca adam yol kesmıyo yavaslıyo öküz de gelıp tıklıyo..sonra vay efendımkorktumç..önune bakacaksın brader.ben olsam uzak dururum varsın gıtsınler.bukemedıgın bılegı opeceksın??

motorcu bilerek aniden fren yapıyor. adamın bilerek vurduğunu sanmıyorum. hele ki yüzlerce motorcu bir arada iken yapmak sağlam cesaret işi.

ama sayısı 3-5 kişiyi geçen her tayfa kendini kral ilan ediyor.

nitekim ifadesinde de bilerek tıklamadığını ama direk saldırdıklarını söylemiş. üstüne yürüyüp zorla kapıyı açmaya çalıştıkları içinde kaçmış.

bu herkesin hakkıdır. biri senin kapını açmaya çalışırsa kaçabiliyorsan zarar vermeden kaçarsın. gerekirsede vurursun.

McS_R53
01-10-2013, 01:21
Türkiye ve Amerika'da motor anlayışı tamamen birbirinden farklı.

Amerika'daki motor sürenler genelde belirli bir gruba veya çeteye mensup. Yani metal atlı kovboylar gibi. Zaten araştırdığınızda suç oranlarının motorlu çeteler tarafından nekadar yüksek olduğunu görürsünüz. Bunun içinde adam kaçırma, öldürme, uyuşturucu, gasp gibi birçok suç var. Yani Türkiye'de ki gibi 5-10 Harley toplanıp pikniğe falan gitmiyorlar.

En basiti bu çete benim bulunduğum şehirde faliyet gösteriyordu:

index (http://www.outlawsmc.com)

İsimleri Outlaws MC nerdeyse bütün Amerika'da faaliyet gösteriyorlar.

Ve buda sadece haklarında yapılmış bir haber. Aynı siteyi araştırdığınızda bunun gibi 10larcasını görebilirsiniz.

Sandusky man arrested in multi-state Outlaw roundup | Sandusky Register (http://www.sanduskyregister.com/article/2718956)

Aynısı benimde başıma gelse bende ezip geçerdim hatta şehir içine girmez tam tersine otobanda ilerleyip bi yandanda polisi aramaya çalışırdım. Çünkü Amerika'ya göre Türkiye'yi karşılaştırdığınızda Türkiye ana kucağı gibi. İnsanlar geceleri Toledo, Detroit gibi şehirlerde geceleri ışıklarda durmaya korkuyorlar. Buna bizzat şahit oldum. Çünkü sırf zevk ve isim için polis öldüren bir çetecilik anlayışı var. Chicago şehrinde sadece bir hafta sonunda cinayet ortalaması 34 gerisini siz düşünün :)

01-10-2013, 01:22

Rolling'de de tırların önünde yavaşlıyoruz. Arkadan koysalar hiçbirşey diyemezsiniz. Orası otoban. Minimum hız limiti var. Ayrıca adamın arabasının önünde yavaşlamıyor. Motorcu, jip sahibi korna çaldığı için "ne var lan?" tarzında bakış atıyor. Ondan sonra yavaşlıyor,arkadaki de dokunduruyor. Ondan sonra etrafını sarıyorlar adamın. "Naaabiyon sen bilader" havasında. Normal birşey olduğunu düşünüyorsanız pek sağlıklı düşündüğünüzü söyleyemem,ama her taraf motor doluyken nasıl uzak duracak da gidecekler? Bükemediğin bilek dediğiniz 100 motorcu VS 1 sürücü + karısı + 5 aylık bebek.. Biraz mantık lütfen. Alayının linç edilmesi gerekiyor bence o videodaki motorcuların.

yiğit205
01-10-2013, 01:26
ben mı goremıyorum yavaşlıyo motor jeep vuruyo.sonra duruyolar.daha sonra jeep ezerek kacıyo.ezdıkten sonra yakaladıklarında kapıyı zorluyolar olay ezdıkten sonra baslıyo??? çok da onemlı degıl ama tabıkı bırı hıc bısey yokken benımde kapımı zorlasa o kapıyı sokarım ama adam 3 kısıyı ezmıs kacıyobence hakedıyo...aradan zıplayan kuryelere bende ayar oluyorum tabı ıstısna motorcular harıc alayı apaçi..

setnogrom
01-10-2013, 01:27
Bence videoda tartışılacak birşey yok.
Her iki tarafta salak :)
Akıllı biri o kadar motor varken kenara çeker yada durur bu hala belaya sürünüyor yani o anda herşey olabilir ki tık diye ufaktan dokunuyor.
Motorcularda zaten heyecan arıyorlar ve olan oluyor.
O noktadan sonra adamın ezip geçmesi mantıklı ama yakalanacağını bilmesi de mantıklı sopa kaçınılmaz olmuş.

xx

yiğit205
01-10-2013, 01:32
Rolling'de de tırların önünde yavaşlıyoruz. Arkadan koysalar hiçbirşey diyemezsiniz. Orası otoban. Minimum hız limiti var. Ayrıca adamın arabasının önünde yavaşlamıyor. Motorcu, jip sahibi korna çaldığı için "ne var lan?" tarzında bakış atıyor. Ondan sonra yavaşlıyor,arkadaki de dokunduruyor. Ondan sonra etrafını sarıyorlar adamın. "Naaabiyon sen bilader" havasında. Normal birşey olduğunu düşünüyorsanız pek sağlıklı düşündüğünüzü söyleyemem,ama her taraf motor doluyken nasıl uzak duracak da gidecekler? Bükemediğin bilek dediğiniz 100 motorcu VS 1 sürücü + karısı + 5 aylık bebek.. Biraz mantık lütfen. Alayının linç edilmesi gerekiyor bence o videodaki motorcuların.

yavaş gıdersın sagdan gıdrrsın bulaşmazsın.hem zaten çeteymiş bunlar adamın bılmemesı normal degıl..ben gayet saglıklı dusunuyorum sıkıntı yok!! uzak duracaksın abı.hele kıboyle bı sürüyü görünce mümkünse kontagı kapat bekle.be muhatap olmam.kı ben bıle burda ankara da trafıkte (herkes aynı degıl yanlıs anlasılmasın) 2 sahınci görünce yavaslıyorum salça olmasınlar dıye.haa korktugumdan degıl ne onlara ne bana zarar gelsın ıstemem.

01-10-2013, 01:32
Kimse durup dururken bilerek motorcuya vurmaz orda. Etrafına bakar 100 lerce motorcu var,dayak aşikar. Motorcular resmen zorla olay cıkarıyorlar. Adamın önünde zank diye duruyor dikkat etmiyor musunuz? Motorun frenajı ile Range'inki bir mi? Dokunuyor ayrıca olay cıkaracak birşey yok. Yanımda eşim cocugum varken ordaki hepsini ezmeye calısırım ben. Ayrıca Range'in 4 tarafı motor dolu adam nasıl duracak,sağa çekecek anlayamadım ben. Bu sefer de ne duruyosun lan diye döverler.

yiğit205
01-10-2013, 01:33
Bence videoda tartışılacak birşey yok.
Her iki tarafta salak :)
Akıllı biri o kadar motor varken kenara çeker yada durur bu hala belaya sürünüyor yani o anda herşey olabilir ki tık diye ufaktan dokunuyor.
Motorcularda zaten heyecan arıyorlar ve olan oluyor.
O noktadan sonra adamın ezip geçmesi mantıklı ama yakalanacağını bilmesi de mantıklı sopa kaçınılmaz olmuş.

xx

:icon_tup:
tartısmak degıl usta sadece okumadın falan yazınca bıraz kırıldım.napalım bızde yabancı dıl yok.translete de hıc aklıma gelmedı dogrusu

01-10-2013, 01:35
:icon_tup:
tartısmak degıl usta sadece okumadın falan yazınca bıraz kırıldım.napalım bızde yabancı dıl yok.translete de hıc aklıma gelmedı dogrusu

Kusura bakma hocam ben cok ayar oluyorum böyle konulara, adamın eşinin cocugunun yanında dayak yemesine üzülürken sen iyi etmişler diyince sinirledim, sana kastten değil yani, :icon_tup: Sende haklısın direk videoyu izleyince öyle görünüyor.

yiğit205
01-10-2013, 01:37
Kusura bakma hocam ben cok ayar oluyorum böyle konulara, adamın eşinin cocugunun yanında dayak yemesine üzülürken sen iyi etmişler diyince sinirledim, sana kastten değil yani, :icon_tup: Sende haklısın direk videoyu izleyince öyle görünüyor.

onemlı degıl.bende de aynısı olur o yuzden hele kı yanımda bırı varsa hıc bulasmam dedıgım gıbı.neyse baska vıdeolara bakalım artık.gece uzun benım sabaha kadar çalışıyorum. ;)

By_HaNNibaLL
01-10-2013, 01:39
Gitmicek bi arabasi da yok otoyola cıksa polisi arasa paçayi kurtarirdi.

Adamin peşinden kaç tane motor geliyo ama hala kapilar kilitli değil lambalarda duruyo :D

GokhanRS
01-10-2013, 01:39
ben şimdi bi 5 10 kere sahneyi izledim. range kullandığım için biliyorum. adam bilerek vurmuyo. range ın frenleri sandığınız kadar iyi değil. ilk frenlemede aniden yola zamk gibi yapışamıyor.

anladığım kadarıylada bu artık selam mı veriyor yada yolu acın gibisinden mi kornaya basıyor anlamadım ama sanırım adam bir korna yapıyor. sonra bu motorcu lavuk arkasına bakarak fren yapıyor. adam frene biraz geç basıyor ama basıyor. sonrasında kameranın görüşünden çıkıp duruyorlar.

muhtemelen motorcu olay çıkarıyor adama dalmaya kalkıyorlar adamda ailesinin yanında olmasını umursamadan dalabilecek kadar karaktersiz bir çete olduğunu anlıyor ve gazlıyor.

bu arada newyork polisi soruşturma açmış ancak kimseyi tutuklamamışlar henüz...

bütün şehirdende bu adama destek yağıyormuş. şehrin çoğu şikayetçiymiş miş.

birde adam suratındaki ve vücüdundaki kesiklerden dolayı ameliyat geçirmiş dahada geçirecekmiş.

açıkcası yazık yani adama. neyseki kadınla bebeye bişey yapmamışlar.

mert_leon
01-10-2013, 01:41
Aynı durumda ben olayım en yakın karakola kadar eze eze gıderim gram umrumdada olmaz.

setnogrom
01-10-2013, 01:45
Hem motorsiklet kökenli biri olarak hemde otomobil hastası biri olarak.
Her iki olayda da tarafların yaptığını yaparımtabi salaklık bunların ki ama oldu dersek.
Ben yanımdaki arkadaşımın üstünden biri kasıtlı geçerse o adamı yakalayıp komaya sokmayı baya baya arzularım.
He arabanın içinde olsam baktım adamlara beni gebertecek bende olabildiğince adam ezer geçerim.
Olay oraya gelmeden akıllı olmak lazım ama geldikten sonra herşey olur yapacak birşey yok:)
xx

01-10-2013, 02:03
Enteresan aslında,otobanda kaçarken yanına gelen motorcuları sola kırıp 10-20 tanesini alsa, böyle böyle baya azaltırdı sayıyı :)

yiğit205
01-10-2013, 02:08
Enteresan aslında,otobanda kaçarken yanına gelen motorcuları sola kırıp 10-20 tanesini alsa, böyle böyle baya azaltırdı sayıyı :)

adamlar akıllı ılkınde baska bı arabayı durduruyolar onde,sonra jeep durmak zorunda kalıyo..valla zamanında bende baska bı arabadan kacmıstım cokk oncelerı.trafık durdu kacacak yer yok..ya allahh bısmıllah dedım atladım kaldırımdan..mıllet sanıyo trafıge gırmeyeyım dıye atladım.aslında bılseler kı beklemeye devam etsem agız burun hosaf olacak:D:D

turbo&quattro
01-10-2013, 02:09
Cete fln degil gordugum kadari ile beyazlar ve gunduz vakti new york un ortasinda teror estirmeye got ister... Muhtemelen o gun olan bi org a giderken yasanan bir olay. Range surucusu kesinlikle polisi aramaliydi ki zaten dakikasina kalmadan yetisirlerdi.

onursumer
01-10-2013, 07:18
adam çok haklı hatta hiç uğraşmamış kaçmış direk videonun başında zaten kasten fren yaptığı bariz belli adam daha ne yapsın

HondatugraL
01-10-2013, 07:32
Adamin sucuda yok zarar verme gibi amaci olsa carpa carpa giderdi Adam sadece kaciyor Ben olsam yakalancagimi bile bile sehir icine surmezdim sehirler arasi yola girip hizlanir ani fren yapa yapa gelirdim yapissinlar arkaya sinek gibi umrumdada olmaz. Son bilgilere gorede ezdigi 3 motorcudan biri olmus deniyor

KaanBRS
01-10-2013, 07:51
Adamın şuan ki haline üzüldüğm. İt sürüsü gibi spor gazetesi çocukları bi arkadaşın dediği gibi sağa sola kırarak bi 5-10 tanesini daha temizleyebilirdi. Organizasyon diye yolda gaz kısa kısa gidip adama kendileri sataşmış.Ayağına sağlık keşke hammer olsaydıda kırsaydı kemiklerini hepsinin.

Orhan
01-10-2013, 08:55

Aynısı başıma gelse daha kötüsünü de yaparım aile babası ve çocuk sahibi biri olarak az bile yapmış;)

ahk
01-10-2013, 09:12
100 kişi saldırıyor polisi aramıyor ya da otobandan şehiriçine neden giriyor.
Böyle toplu halde saldırmak itlikten başka bişey değil ya delirmemek elde değil :ofk:
düğün konvoyuda aynı asker uğurlamada aynı maç sonundaki sevinçlerde aynı vs. topluluk oldu mu herkes delikanlı ve karşımda kim var (çoluk çocuk) ayrımı yok.
Orda bebeğine bişey olsa ne olucak topunu temizlesen rahat edemezsin.

Gökhan Bilgin
01-10-2013, 09:17
Bu dün haberlere çıktı range'in ezdiği motor sürücüsü hayatını kaybetmiş.

ahk
01-10-2013, 09:19
Bu dün haberlere çıktı range'in ezdiği motor sürücüsü hayatını kaybetmiş.

He claims one biker was killed, which the police said was not true

polis yalanlamış yani ölen biri yok.

Bülent76
01-10-2013, 09:31
Şehrin göbeğinde etrafındakilere güvenip eşkıyalık yapıyorsa sonuçlarına da katlanacak, ölebilir de, sakat da kalabilir, şahsen umrumda da olmaz.

Gökhan Bilgin
01-10-2013, 09:48
Kimsenin umrunda olmaz benim içinde aynı şekilde bunlar için yargılanmak koyar adama.

alp1903
01-10-2013, 09:54
Son durdugunda keşke geri takıp bi yol alsaymış karınca sürüsü gibi nasıl dagılırdı, yolu kapatıp kimseye eziyet çektirmeye gerek yok.

SOMEONESPECIAL
01-10-2013, 10:19
Haydar yokmuymuş arabada ?

Yigit-Y
01-10-2013, 10:43
Çocuk ile eşi olmasaydı sanırım yorumlar değişirdi.

Ben hem arac hemde motor kullaniyorum.

İstanbul için sunu soylerim arac suruculerin yuzde 80 i bakan kör.

Ayna kontrolü sıfır saygı sıfır.suç sürücülerde değil onlara kolay ehliyet

Verenlerde.

crazydog
01-10-2013, 11:04
Adamda da salaklık varmış niye şehir içine giriyorsunki otobandan devam et ara polisi zaten anında gelirler

GÖKTÜRK
01-10-2013, 11:18
yazık günah ya o kadar motorlu adam 1 tane adama karşı gerçekden yazık karısı cocuguda var sonuçta arabanın ıcınde o korkuyla adam hepsini ezse gene haklı

SmT
01-10-2013, 11:32
Adam yanlışlıkla dokunmuş motora belli, o kadar motorlunun arasında da artistlik yapacağını hiç sanmıyorum..Adamı taciz etmişler oda korkusundan ezip geçmiş motoru..

SULTANOGLU
01-10-2013, 11:34
Hem onn yaptigi gibi ezerdim hemde gazlamisken zart diye frene basardim butun bonuslari toplardim. Artik ok yaydan cikmis motorculari iksen durduramassin. Zaten yakalanacaginda asikar.

SULTANOGLU
01-10-2013, 11:42
https://www.youtube.com/watch?v=wNOyDMzn2bY&feature=youtube_gdata_player

Buda bastan sona video sanirim

rebeloghy
01-10-2013, 11:52
Olayın yabancı forumlardaki anlatımında ilk motorcu brake check yapıyor , motorun frenaj üstünlüğünü kullanarak arkadaki aracı taciz ediyor yani zorla dokundurtuyor diye anlatılmış. RR daki sürücüye laf etmeden okumakta öğrenmekte yarar var. Adamı ne kadar dövmüşler onu merak ettim ya :(

GokhanRS
01-10-2013, 11:58
Olayın yabancı forumlardaki anlatımında ilk motorcu brake check yapıyor , motorun frenaj üstünlüğünü kullanarak arkadaki aracı taciz ediyor yani zorla dokundurtuyor diye anlatılmış. RR daki sürücüye laf etmeden okumakta öğrenmekte yarar var. Adamı ne kadar dövmüşler onu merak ettim ya :(

malesef üzücü. adamın hali ortada.

http://scallywagandvagabond.com/wp-content/uploads/2013/09/al1.jpg

http://scallywagandvagabond.com/wp-content/uploads/2013/09/al41.jpg

buda dayaktan önce eşiyle. şuan bu gülümseme ve surata sahip değilmiş artık. estetik olması gerekiyormuş. başka bir gazetede yazan.

http://scallywagandvagabond.com/wp-content/uploads/2013/09/al4.jpg

kırmızı yuvarlağa eşi ve çocuğunu almışlar fotoda.

http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1472025.1380584456!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/lien-1.jpg

Bülent76
01-10-2013, 12:03
Yuh şerefsizler ordusu, hepsi bu kadar mı şerefsizmiş, biri ayırmaya çalışmamış mı :(

İbrahim33
01-10-2013, 12:05
Şehrin içine girerse tabi yakalarlar.çıkacaktı otobana altındaki zaten tank gibi araba , bir iki tanesini daha tepeliyecekti , öbürleri korkudan yaklaşamazdı bile.

rebeloghy
01-10-2013, 12:11
keşke otobanda kalıp bi u yapsaymış. Sür şerefsizlerin içine arabayı kafadan 20 motor ezer geçersin bi u daha sonra gelsinler bakalim yanina. üzüldüm valla adama :( sanırım otoban çıkışında solunu kapattılar mecbur çıktı otobandan ezmemek için

TigeR
01-10-2013, 12:47
motorlu birden fren yapınca adam mecburi çarpmış hangi araba olursa olsun o mesafede duramazdı illaki tıklardı bir de ani frenin kötü yanı arkadaki de adama girebilir belkide öyle düşündü adam ondan da geç basmış olabilir. Motorcuların %85i öküz zaten birden yola atlamalar dönmeler filan.Hepsi için değil herkes üstüne alınmasın da özellikle paketçiler birden yola atlamalarıyla meşhur makas ata ata gidiyorlar bi dokunsa yerde halbuki

emir91
01-10-2013, 13:18
Allah insanın karşısına çıkartıp gereksiz yere katil etmesin aileside varmış yanında o cüssede bir arabayla otobanda kalsa kimse dokunamazdı cok yazık olmuş..

bahadırtelli
02-10-2013, 00:46
Burda ilk çarpmadan sonra jip motorların üzrinden geçiyor. 1 tanesi ölüyor. bu hiç birşey ifade etmiyormu. Tüm yazılanları okursanız o gün motorlara özel bir organizasyon var sadece race vs değil her türden motor var. ve bazı yollar trafiğe kapalı ( motor formlarında video alyına yapılan yorumlardan bulabilirsiniz). Belki ölen adamında evinde 5 aylık bir çocuk bekliyor. bu kadar acımasız olmayalım.

Er34
02-10-2013, 03:45
Kimse kusura bakmasın. Ben hepsine çarpa çarpa en trafiksiz yoldan polis merkezine giderdim.

_muhaRRem
02-10-2013, 04:15
ne olursa olsun 200 kişi 2-3 kişiyi dövmeye gidermi

İbrahim Erdem
02-10-2013, 04:27
Watch NYC Bikers Attack A Range Rover After Driver Runs Over Riders [UPDATE] (http://jalopnik.com/watch-nyc-bikers-attack-range-rover-after-driver-runs-o-1427168165)

Deleted Videos Show Asshat Bikers Before Range Rover Attack (http://oppositelock.jalopnik.com/the-footage-that-the-nyc-bikers-didnt-want-you-to-see-1435594427/1436603736/@orlove?utm_campaign=socialflow_jalopnik_facebook&utm_source=jalopnik_facebook&utm_medium=socialflow)

GökhanO
02-10-2013, 06:51
Ölen motorcu falan yokmuş
The New York Daily News reports that no riders were harmed, and certainly no riders were killed (as some rumors claim).

vtiaras
02-10-2013, 10:10
yapacak tek şey var oda durmadan yola devam etmek heleki arabada eşim çocugum varsa kim çıksa vurarak giderdim range rover tank gibi makina yazık olmuş.

SekoLive
02-10-2013, 10:11
durmak yok yola devam deseydi böyle olmazdı...

Chn53
02-10-2013, 22:07
herkes hepsine vururdum demiş ama ozamanda tek suçlu adam olmuş olucaktı ne biliyim hiç sevmediğim tür olaylar iki ucu bk lu değenek , dursan adam seni pert edecek , hepsini ezip kaçsan adam öldürmekten hapis ...

aslında ilk tıklama anında durup düzgünce konuşsalar olay büyümezdi bence ama motorcular adamı orda dövmeye kalktıki o yüzden kaçtı yoksa adam kötü niyetli değil kötü niyetli olsa neler neler yapardı o adamlara..

bide videonun devamı varmı merak ettim ?

alp1903
03-10-2013, 11:09
Otobanda kalsa ve polisi arasa damlardı yanına direk bence polis ve olay bambaşka boyut alırdı biraz plansız hareket etmiş range sahibi, otobanda belli süratte devam etse yanına yaklaştırmaya bilirdi bir cogunu

ilovevti
03-10-2013, 11:30
herkes polisi arasa demiş ama önceki sayfada bir arkadaşın verdiği linkte yabancı sitede verilen gelişmelerden birinde adamın kaçarken polisi aradığı yazıyor ama polis yetişememiş ne yazıkki. açık ve net söylüyorum bu konuda mantık aranamaz çünkü yanında ailesi var. adam ona rağmen minimum zararla kaçmaya çalışmış. şahsen ben olsam ya da aramızdan birisi olsa o kadar sakin kalamazdık kabul edelim. altımda tank gibi jip olsa arabada karım çocuğum olsa o otobana 100-150 tane pert motor dökerdim. allah aynısını o motorculara ve ailelerine yaşatsın inşallah ancak o zaman akıllanırlar... burda ben motor da sürüyorum araba da yok bana motorda bunu yapıyolar bu adam da haksız diyen arkadaşlara ya da abilere söylüyorum sen gel bana türkiyede bunu yap ben sana o adamın yapması gerekeni uygulamalı gösteririm veya sen arabayla giderken sana yapsınlar sen de aynı tepkiyi verirsin. gerçekçi olalım biraz... adamın hayatını mahvetmiş bir grup serseri. yolda bunları arabalarla taciz etmek lazım sürekli. keşke bu olay hiç olmasaydı tabi ama olmuşken istanbulda olsaydı da hukuk gerekli cezaları verirken biz de yazılı olmayan kanunları yeterince uygulasaydık bunlara karşı yollarda...

Alper_
03-10-2013, 11:39
range sahibi daha akıllıca davranıp kurtulabilirdi..adam da onlar kadar deli dolu olsaydı sonuç çok daha vahim olurdu.

EM-RE
03-10-2013, 12:09
herkes polisi arasa demiş ama önceki sayfada bir arkadaşın verdiği linkte yabancı sitede verilen gelişmelerden birinde adamın kaçarken polisi aradığı yazıyor ama polis yetişememiş ne yazıkki. açık ve net söylüyorum bu konuda mantık aranamaz çünkü yanında ailesi var. adam ona rağmen minimum zararla kaçmaya çalışmış. şahsen ben olsam ya da aramızdan birisi olsa o kadar sakin kalamazdık kabul edelim. altımda tank gibi jip olsa arabada karım çocuğum olsa o otobana 100-150 tane pert motor dökerdim. allah aynısını o motorculara ve ailelerine yaşatsın inşallah ancak o zaman akıllanırlar... burda ben motor da sürüyorum araba da yok bana motorda bunu yapıyolar bu adam da haksız diyen arkadaşlara ya da abilere söylüyorum sen gel bana türkiyede bunu yap ben sana o adamın yapması gerekeni uygulamalı gösteririm veya sen arabayla giderken sana yapsınlar sen de aynı tepkiyi verirsin. gerçekçi olalım biraz... adamın hayatını mahvetmiş bir grup serseri. yolda bunları arabalarla taciz etmek lazım sürekli. keşke bu olay hiç olmasaydı tabi ama olmuşken istanbulda olsaydı da hukuk gerekli cezaları verirken biz de yazılı olmayan kanunları yeterince uygulasaydık bunlara karşı yollarda...

Bu konuyla ilgili fazla söylenecek bir şey yok,olay cok saçma sapan bir hal almış.Ben olsam aynamda o kadar motoru bir arada görsem bir şekilde sinyalimi verir sağa sola atar kendimi geçmesini beklerdim ki muhtemelen bu range e gelene kadar o otobanda bir sürü araba geçtiler ve insanlar öyle yaptı hadi geçemedin..hadi motorlu götte önünde fren yaptı ve vurdun.İnersin arabadan bir şeyin varmı hastaneye götürelim dersin ben zannetmiyorum ki ağzını burnunu kırsınlar yada kırsınlar ekstradan 3 kişiyi daha biçmek zorunda kalmazsın öylede böylede bu dayağı yiyeceksin kumar oynamazsın neyse olan olmuş,konu o değil herkesin düşüncesi yaşayışı birbirine saygısı başkadır, zaten şu posta kadar bir şey yazmadım,yolda bunları arabalarla taciz etmeli,ne kadar aciz bir davranıştır.Düşünemiyormusunuz ki en ufak bir dokunuşun sonucu karşı tarafa ölümle sonuç verir ama senin çamurluğun çizilir ya pasta cilayla yada boyayla kurtarırsın.Parça boya 250 tl diğer tarafta insan hayatı...mantık şu o zaman ben 33 inc li tahoeum la senin kücücük arabanı sıkıştırıp bariyerlere sokiyim ne kadar mantıksız dimi..
Konu videonun dışına çıktı araba motor'a geldi ama bu insalar buna biniyorlarsa ki bence motor büyük bir kültür herkes cesaret edipte binemez az birşey de olsa saygı göstermek lazım diye düşünüyorum.Çünkü hayata bağlanabilicekleri buna bende dahil olmak üzere bir emniyet kemeri bile yok.Şu postu emin olun 6 ay önce yazmazdım çok motora binen arkadaşım var hep anlatırlardı ama hadi lan derdim serserisiniz.En efendi kullanan adam bile ya düşüyor ya başından bir belayı atlatıyor şansız olan ölüyor.Bunlarında çoğu malesef ki kendi hatasından değil sadece bir aynaya bakmama yada motorun araç olarak görülmemesinden kaynaklanan sorunlardan geliyor.Tartışma olsun diye yazmadım tartışıcak vaktimde yok zaten sadece çok az bir şey mantiliteyi değiştirip sağlıklı düşünürsek herşey daha güzel olur bence...

İstanbul
04-10-2013, 22:58
Haberin linkini okudum,adamın yanında karısı ve bebeği varmış jipte,motorculardan birisi kasıtlı olarak fren yapıyo adamın önünde ve adam da hafifçe çarpıyo görebildiğim kadarıyla..motorcular da inip adamı linç etmeye kalkınca adam da yanında ailesi olduğu için korkup gaza basıp kaçıyor bi kaç motora çarpıp..olayın öncesinde başka bir şey var mı bilemem ama videodan gördüğüm adam yüzde 100 haklı,motor kullanan arkadaşlar varsa lütfen kusura bakmasınlar,düzgün kullananları da tenzih ederim ama büyük çoğunluğu öküz gibi kullanıyor ve bikaç tanesi biraraya gelince kendilerini bir halt sanıyorlar aynı videodaki gibi..50 kişiyle yanında karısı,bebeği olan birine saldırmak nedir? derdin varsa ara polisi şikayet et..birkaç ay evvel Mecidiyeköy'de duran trafikte beklerken bir yarış motoru sağ önümdeki Passat'la tartıştı bir sebepten,motorcu ayağıyla Passat'ın sol aynasına tekme atıp kırdı ve kaçtı hemen,adam inip peşinden koştu ama nafile..şahsen hiç haz etmiyorum motor olayından,ilerde de çocuğum motora merak salarsa vazgeçirmek için elimden ne geliyosa yaparım

turbo&quattro
04-10-2013, 23:00
Dunden beri butun kanalalrda... Evlilik yil donumu yemegine gidiyorlarmis. Bayan 4 kere 911 i arayip yardim istemis ama artik ne olduysa gec kalmislar. Saldiran motorlularin kimlikleri tespit edilmis su an yakalamaya calisiyorlarmis.

darkmoon
04-10-2013, 23:26
konuyu komple okudumda olaydan değil burdaki bazı yazılardan tüylerim diken diken oldu yok ezerdim yok tanımazdım yok hepsini vurudum üstünden geçerdim yazarken bile zevk keyif aldıklarını düşünüyorum bazı insanların.. insan öldürmek ezmek geçmek o kadar kolaymı o insanlarında evde anası babası kardeşi hanımı çocuğu var üstünden geçdiğin börtü böcek değil insan evladı..
vicdanı inancı allah korsunu geçdim nasıl bir ülke olduk böyle aklım almıyor..

konu hakkında tek diyiceğim range rover motorların üstünden geçip gazlayıp gitmese altındaki aracına o kadar güvenmese olayı idare edip polisler gelene kadar otobanda gazlasa polis geldimi yırtardı..

sen hem motorların üstünden geç hemde şehir merkezine gir üstüne panikleyince bir daha ez geç motorları umursamadan ben klibi komple izledim 2-3 kere ezip geçiyor sonra çocuğu vardı hanımı vardı deyip acıtasyon yapıp burda bir çocukla kadının arkasına saklan..

o motorlular adamı dövmüşler kadınla çocuğa zarar vermişlermi vermemişler çünkü mevzuları adamla...
kadın yada çocukla değil adam çocuğu yada karısı için değil kendi paçasını kurtarmak için ordaki kimseyi umursamadan motorları ezmiş geçmiş..

mert_can 41
05-10-2013, 00:14
Bu ülkede motor kullanılmaz yazılardan ürperdim jipli sağ çekip bekleye bilirdi okadar motoru görünce niye paniğe kapılır ki insan hadi kazayla birine vurdun niye daha devam ediyosun bence az bile yapmışlar.

İstanbul
05-10-2013, 00:44
Bu ülkede motor kullanılmaz yazılardan ürperdim jipli sağ çekip bekleye bilirdi okadar motoru görünce niye paniğe kapılır ki insan hadi kazayla birine vurdun niye daha devam ediyosun bence az bile yapmışlar.

O kadar motoru görünce niye panik yapmış,sağa çekip bekleseymiş demişsiniz ama gerçek hayatta başınıza böyle bir şey gelirse, yanınızda eşiniz ve bebeğiniz varken 50 kişi yolunuzu kesip,sizi linç etmeye kalkarsa bu kadar sakin kalabileceğinizi hiç sanmıyorum

darkmoon
05-10-2013, 01:09
o klibi izledim adamla konuşmaya çalışıyorlar motorcular kimsenin ilk başda dövüceği falan yok herif korkusundan basıp motorlarında üstünden geçip kaçıyor .. yolda bir kaç kez daha yanına yanaşıp konuşmaya çalışıyorlar adam camı birazcık açıp konuşmaya bile tenezzül etmiyor halbuki camı açıp konuşsa belki uzlaşıcak anlaşıcak gene basıp kaçıyorki yanındakiler sadece konuşmaya çalışıyor..

en son o kadar motorlunun üstünden geçip ezdikden sonra ve bunu bir kaç kez yapdıkdan sonra haliyle adamlarında bir sabır taşı var utanmadan kapalı trafikde durmuş trafikde bile motorluları ezmeye çalışıyorki adamlar hiç bir şey yapmıyor...
adamlarında bir sabır taşı var ne yapıcak motorcular bütün arkadaşlarının ezip üstünden geçmesinimi bekliycekler..

adamın yanında karısı çocuğu varda orda hayati riski olan motorcuların anası babası eşi çoluk çocuğu yokmu..

adamın altında 2 tonluk tank gibi araç var motorcunun üstünde ne var hiç bir şey bedeni kaportası kim daha avantajlı kim daha zor durumda rangelimi motorcularmı..

orda 50 değil 100 motor olsa ne yazar ne yapabilir 2 tonluk range rovera..

adam tırsmasa ve bu kadar rahat olmasa otobandan devam ederdi polisin onlara yetişmesini beklerdi şehir içi trafiğe girmezdi.. birde hala kapalı trafikde bile motorluları ezmeye çalışmazdı..

range kaç tane motorun üstünden ezdi geçdi adam kapalı trafikde durmasa kim mağdur olurdu rangelimi motorcularmı tabiki motorcular..

adam onlarca motoru pert etti allahdan kimse ölmemiş.. hala burda yazmayın adamın karısı varmışda çocuğu varmışda ondan durmamışda adamı indirp dövmüşler karısına çocuğuna dokunmuşlarmı dokunmamışlar.. herif çoçuğunu karısını korumak için değil kendi paçasını kurtarmak için kaçmış bence..

aTaBeY
05-10-2013, 01:10
Valla bende ilk videoda mevzuyu anlamayip jeep surucusune saydirmistim ancak girunuse gore adamjn pek bkr sucu yok onu resmen taciz etmisler ve sonu cok kotu olmus. Bende discovery ve national hastasiyim o kanallardada motorcularin hayatlari var ve hic turkiye gibi degil arkadsslsr kavgalar uyusturucu kumar kadinlar vs onlar baya baya tehlikeli yurt disinda bu olaylar farkli. Ne diyelim uzucu bir olay

İstanbul
05-10-2013, 01:15
o klibi izledim adamla konuşmaya çalışıyorlar motorcular kimsenin ilk başda dövüceği falan yok tırsık herif korkusundan basıp motorlarında üstünden geçip kaçıyor .. yolda bir kaç kez daha yanına yanaşıp konuşmaya çalışıyorlar adam camı birazcık açıp konuşmaya bile tenezzül etmiyor halbuki camı açıp konuşsa belki uzlaşıcak anlaşıcak gene basıp kaçıyorki yanındakiler sadece konuşmaya çalışıyor..
Sadece konuşmaya çalıştıkları için mi adamın önünde kasti fren yapıyorlar,sonra adam durunca da hepsi birden adamın üzerine yürüyor? belki adama çiçek falan da vereceklerdi..di mi ama?

darkmoon
05-10-2013, 01:17
Sadece konuşmaya çalıştıkları için mi adamın önünde kasti fren yapıyorlar,sonra adam durunca da hepsi birden adamın üzerine yürüyor? belki adama çiçek falan da vereceklerdi..di mi ama?

akıl var fikir var 2 tonluk aracın önünde 150 kiloluk motor durdurmaya çalışabilirmi biraz gördüğünüzü iyi izleyin.. fizik kanunlarına ters.. kimse adamın üzerine yürümüyor çünkü adam zaten arabadan çıkmıyorki birisi üstüne yürüsün..

İstanbul
05-10-2013, 01:20
akıl var fikir var 2 tonluk aracın önünde 150 kiloluk motor durdurmaya çalışabilirmi biraz gördüğünüzü iyi izleyin.. fizik kanunlarına ters.. kimse adamın üzerine yürümüyor çünkü adam zaten arabadan çıkmıyorki birisi üstüne yürüsün.. 150 kiloluk motorlardan 50 tane olunca durdurur tabi,50 motorun adamın yolunu kesip adamın yanına aa çok ayıp demek için gittiğini düşünüyorsanız diyecek bir şey yok

darkmoon
05-10-2013, 01:29
150 kiloluk motorlardan 50 tane olunca durdurur tabi,50 motorun adamın yolunu kesip adamın yanına aa çok ayıp demek için gittiğini düşünüyorsanız diyecek bir şey yok

50 motor yok ben o klibi komple izledim zaten ilk vurmadan sonra toplanıyorlar haliyle oda tırsıp bütün önündeki motorları ezip kaçıyor ondan sonra peşinde 10 tane toplasanız motorlu takılıyor.. onlarda defalarca yanına yanaşıp konuşmaya çalışıyor ama adam camını bile açmaya kokrduğu için dahada basıyor.. olay bundan ibaret ben dayak yemezdi demiyorum belki yerdi belki döverlerdi ama bu kadar büyümezdi adamda bu hale gelmezdi..

olay tek taraflı bir mevzu değil direk cana kasıt var range li adam tacize bile uğrasa en azından öyle söylesede cana kasıt var ve direk suçlu.. belki orda inip delikanlı gibi dimdik ayakda dursaydı dayak yerdi belkide yemezdi uzlaşma sağlanırdı anlaşırlardı yollarına bakarlardı ama her şekilde haklı olurdu range i süren adam.. ve o zaman onu burda en çok savunan ben olurdum...

o motorcularda öyle serseri başka dünyadan gelmiş uzaylılar değil içlerinde sabıkalısı suçlusu yokmudur elbetki vardır ama çoğunun bir işi gücü normal bir hayatı var belki birisi o range i kullanan adamın yöneticisi belki biri yan masasında çalışan arkadaşı yada onun emrinde çalışan memuru neticede onlarda insan normal bir hayatları var motor sürmeleri onları serseri barbar psikopat yapmaz..

turbo&quattro
05-10-2013, 01:31
Araca saldirsnlardan birinin 21 tane sabikasi varmis.

darkmoon
05-10-2013, 01:32
Araca saldirsnlardan birinin 21 tane sabikasi varmis.

10 tane daha yapsa tombala yapıcak desene :D birinci ve ikinci çinkoları yapmış :D

turbo&quattro
05-10-2013, 01:36
Hahaha motorculara masum gosterme eleman bildigin oldurmeye gitmis ;)

darkmoon
05-10-2013, 01:40
Hahaha motorculara masum gosterme eleman bildigin oldurmeye gitmis ;)

sonuncuda motorcu dellenmiş zaten ona lafım yok :D ben ilk başdakini dedim motorların üstünden geçmeden önce bir şansı haklılığı vardı belki anlaşır uzlaşır belki bir dayak yer kurtarırdı ama geçdikden sonra zaten yaşama dair son bağlarınıda kopardı :D sonrası zaten madmax :D

turbo&quattro
05-10-2013, 01:47
Surekli haberlerde aileelr fln surekli aciklamalar yapiyorlar gelismeleri aktarmaya devam edecegim :D

mert_can 41
05-10-2013, 08:20
O kadar motoru görünce niye panik yapmış,sağa çekip bekleseymiş demişsiniz ama gerçek hayatta başınıza böyle bir şey gelirse, yanınızda eşiniz ve bebeğiniz varken 50 kişi yolunuzu kesip,sizi linç etmeye kalkarsa bu kadar sakin kalabileceğinizi hiç sanmıyorum

Abi tabi arabada ailem olunca durumlar değişir ama adamlar bir org yapıyolar sanırım range sağ çekip adamların geçmesini beklemeliydi ama olayın önceside var gibi bu tür olaylar normal istanbuldada motorlu gurubun arasına bir partner aynı böyle daldı ama vurmadı korkutmak amaçlı çevresini sarıp az fren yaptırıp gittiler youtubede de videosu var dünyanın her tarafındada var aynısı ama bu adam farklı durup hatasını anlamak yerine defalarca motorculara çarpıyo ilk motorcu önünde frenlediğinde oda durmak için frenlemiyo bile eğer onlara öyle vurup kaçmasaydı o motorcular da öyle birşey yapmazdı

GokhanRS
05-10-2013, 09:19
sonuncuda motorcu dellenmiş zaten ona lafım yok :D ben ilk başdakini dedim motorların üstünden geçmeden önce bir şansı haklılığı vardı belki anlaşır uzlaşır belki bir dayak yer kurtarırdı ama geçdikden sonra zaten yaşama dair son bağlarınıda kopardı :D sonrası zaten madmax :D

şuan amerikan basınında haber bol bol yer alıyor. izlersen eğer motorculardan bile rangerover saldırdıklarını kabul edenler olmuş. orda range durduktan sonra kamerada kalabalıktan hiç bişey gözükmüyor otobanda. orda range rovera kasklarıyla vurmaya başlamış motorcular. o yüzden ezip kaçmış. yoksa inip yardım edecekmiş.

bunu adamın karısıda söylemiş, motorculardanda itiraf eden olmuş.

adamı döverlerken

http://thenypost.files.wordpress.com/2013/09/wifebikegang.jpg

http://thenypost.files.wordpress.com/2013/09/biokiegang1.jpg

bu aracın son hali

bu tarafı çok değil ama saldırılan taraf daha berbat

http://thenypost.files.wordpress.com/2013/10/rangerover.jpg

bu da *** korkusuyla kaçarken ezdiği sabıkası kabarık motorcu. bence gene kaşındı olay çıkarmak istedi bunlar geldi başına.

http://thenypost.files.wordpress.com/2013/10/bikers.jpg

ayrıca otobana girse kaçamazmış. sağ ön teker jant üzerinde gitmeye başlamış araç bence o yüzden şehir içine attı kendini belki kurtaran birileri çıkar diye.

turbo&quattro
07-10-2013, 00:52
Saldirganlardan 3unu yakaladilar.. Cete kurmak ve 1. derece adam oldurmeye tesebbusten yargilanmaya basladilar. Motorlu grubun arasind 6 tane sivil polis varmis sahitlik yapiyorlar. Cok buyuk cezalar alacaklar gibi.

initial-D
07-10-2013, 09:32
motosiklet eğitimlerinde hocaların ilk söyledikleri "trafikte motorun karıştığı olay varsa motorcu suçludur" :)

RottingChrist
07-10-2013, 12:28
bu haberi ilk duyduğumda aracın şöförüne baya saymıştım. adamı nasıl çileden çıkarmışlarsa öldürmeyi bile göze almış.

turbo&quattro
11-10-2013, 01:12
Videonun sonlarinda sag taraftan saldiran kirmizi motorlu renkli kaskli sahisin sivil polis oldugunu tespit etmisler. Muhtemelen meslekten alip yargilayacaklar.

alirizavci
11-10-2013, 05:06
iki tarafta kendi açısından haklı genel olarak suçlu