PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her arabanın içinde 1 kişi var :)

Maxi
01-10-2013, 11:43
hatırladınızmı bu geyiği?
konu trafik olunca bazıları böyle söyler

aklıma geldi
bazen buna benzer kalıplaşmış başka cümlelerde var, kullanılır sohbet sırasında.

" tabiki trafik olacak... her arabanın içinde 1 kişi var! "

yahu senmi ödedin benim arabamın parasını?
ortakmıyız?
tabiki 1 kişi olacak, minibüsmüyüz otobüsmü?
ruhsatta benim adım yazıyor tabiki tek başıma binerim, kime ne?

hee, yapılmıştır metro o zaman arabamı kullanmam niye salak gibi trafiği çekeyim?
yada derli toplu düzgün otobüsler vardır, neden binmeyeyim?
veya egomu yenmişimdir motosiklet kullanıyorumdur

sanane hacı?
araba benim,direksiyon benim elbette 1 kişi binerim

her arabanın içinde 1 kişi var lafa bak

Gunes G.
01-10-2013, 11:48
Adamlar "biliyorlar bu isi..."

ChtArdARSL
01-10-2013, 11:52
Vergimi oduyorum,en pahalı yakıtı kullnıyorum.. Sanane rahattıgımı suruyorum :)

YavuzNaz
01-10-2013, 11:53
Aracımla para kazanıyorum belki, tahsilata giderken illa 5 kişimi binelim araca, malımın ortağı mısın? ayar oluyorum bende.

Burak Mehmet
01-10-2013, 11:59
veya egomu yenmişimdir motosiklet kullanıyorumdur

Ego tamamda bide hanımın inadını yensek...

s2k
01-10-2013, 12:03
Şu konuya 1 allahın kulu girip yazmayacak yoo 1 kişi binersen trafik olur tabi diye ;)

Follow the shepherd please :D:D:D

mert_can 41
01-10-2013, 12:07
Ben o benzin parasını veriyorsam kimse karışamaz nasıl biniceğimi son 3 yılın en saçma geyiği bencede :)

onursumer
01-10-2013, 12:12
yok abı olmaz ısı bılıyorlar 4kısılık arabaya 1kısımı bınermıs toplanıp aynı guzergahlara arkadaslarla tek araba gıtmek lazım :D trafıgın nedenı bızız zaten ahah :)

Evrenoz
01-10-2013, 12:17
Arabaya 1 kişi binmek en Demokratik hakkım :)

Onamdar
01-10-2013, 12:23
Evin kapısından ofisin kapısı arabayla okul sezonunda min 45 dk metroyla 27 dk
yazın metro apış arası koktuğu için arabayla gidip geliyorum ama onun dışında çoğu zaman metro tercih ediyorum.
Ama tabi rahat gidip gelebildiğim için. Sonuçta daha iyi alternatifler olduğunda kimse o trafiğin stresini çekmek istemez diye düşünüyorum.

aslan
01-10-2013, 12:24
Hakan abi kim neye kızdırdı seni yaw

YavuzNaz
01-10-2013, 12:32
1 Arabaya aynı güzergahta 4 kişi binip yolculuk yapıldığında, çevirmede insana kors.n taksi muameleside yapıyorlardı değilmi?

matthardy
01-10-2013, 12:33
bisiklete benin.
bütün dertlerinizin çaresi.

Maxi
01-10-2013, 12:36
Hakan abi kim neye kızdırdı seni yaw

yok kimse :D
bazen böyle salak laflar gelir aklıma :o

al başka bir tane
"sabahları soğuk su içmek böbreklere iyi gelir-faydalıdır" diye bir laf var

buyur buradan yak
soğuk su...

hadi içelim soğuk su
ağız->boğaz>gırtlak>mide> artık su kaç saat sonra böbreklere ulaşırsa..
sanırım su ısınmış olabiler.

direk böbreğiyle su içen varsa o ayrı tabi

tabi bu biraz konu dışı oldu :)

burkaykalyon
01-10-2013, 12:39
Bir ara bayağı araştırmıştım. :D

Araç paylaşımı nedir? (http://www.varmigelen.com/arac-paylasimi-nedir-i-182.html)

alperkirman
01-10-2013, 12:40
toplu taşıma araçları balıkistifi olduğu sürece kimse arabasındaki rahatlığı bırakıpta otobüse binmez istediğin kadar otobüsü klimalı konfaorlu yap sırt sırta gidiyoz la

doush
01-10-2013, 12:53
Doğru düzgün bir toplu taşıma ağı kurulsun tabi ki arabayla gitmem..

Adana'ya 10 yılda zar zor bi metromsu şey yapıldı. Üniversiteye gitmiyor spor gazetesi.. Üniversitenin hemen yanında da en büyük hastane var.. Bu metro nereye gidiyor? Oy toplayabileceği mahallelere.. İnanılmaz işe yarıyor anlatamam....

TigeR
01-10-2013, 13:02
Doğru düzgün bir toplu taşıma ağı kurulsun tabi ki arabayla gitmem..

Adana'ya 10 yılda zar zor bi metromsu şey yapıldı. Üniversiteye gitmiyor spor gazetesi.. Üniversitenin hemen yanında da en büyük hastane var.. Bu metro nereye gidiyor? Oy toplayabileceği mahallelere.. İnanılmaz işe yarıyor anlatamam....

en boş yerlere gidiyor kullanan var mı ki metroyu ilk zamanlar deneme amaçlı gitmiştim valilikten binecektim aşağı in cin top oynuyor adam öldürseler kimsenin haberi olmaz kocaman koridorda metro bekleyen 3kişiydik bir de güvenlikçi.Boşuna para harcadılar o kadar onun yerine tramvay yapılsaydı hem daha az hem daha çok kullanılırdı başlat özaldan gazipaşaya kadar bak bakim nasıl kullanılıyor o metro yada tramvay.O kadar üniye giden var üniye hat yok o da ayrı bişe

emresener
01-10-2013, 13:08
iyi hoş güzel ancak yakılan boşa yakıt dillere destan bu trafikte. vergiyi öde iyi güzel hoşta. parana yazık bee :d ben metrobusle dıdıt yapıyorum zincirlikuyudan 2.95tl tık beylikdüzündeyim 1saatte :D iş çıkışta bi kaç metrobus bekliosun ama oda olucak nufus çok :D en az 3 :D

Trafikte dur-kalkın en çok olduğu şehirler / 2 - Foto Haber Galeri (http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/73885/2/2/trafikte-dur-kalkin-en-cok-oldugu-sehirler)

wolkanku
01-10-2013, 13:15
konuya hem katılıyorum hem katılmıyorum iki ucu b.klu.

caddebostanda oturuyorum, kavacıkta iş yerim..servisle gidip geliyorum. serviste gidişte dönüşte uyuyorum, iş yapıyorum vs.

şirket araba vereceğiz dedi, boşuna vermeyin kullanmam benim arabam var zaten dedim. niye sabahları tek başıma yolculuk yapacağım egosuyla eziyet çekeyim ki dur-kalkta.ki bir de biri gelse dokunsa arabaya uğraş dur şirket arabası vs... aynı eziyeti benim için servis şöförü çekiyor bunun için de para alıyor.

şirkette arabası olup aynı güzergahta olduğumuz 3 arkadaş daha var.3'ünün de şirket arabası var. hayretle izliyorum her sabah eziyetlerini. bütün firmalar her çalışanına araba verdiği sürece bu trafik bitmez.hadi araba ver ama bari 1 tane ver ki aynı güzergahtakileri toplasın.

diğer yandan da metro yaptılar ama bana mı yaptılar. hadi gideyim metro ile maltepeye.nasıl gideyim? önce taksiyle metro durağına gitmem lazım. evet , caddebostandan e5'e vasıta olmadığı için ya taksiyle ya da kendi aracımla önce e5'deki metro durağına ya da kadıköydeki metro durağına gitmem lazım. e kadar harekete geçtikten sonra zaten basar giderim maltepeye ,sokarım metrosuna diyor insan.

Er34
01-10-2013, 13:22
Adam gibi metro yap. Metrobüste üst üste gitmeyeyim ben çok mutlu giderim her yere toplu taşımayla.
Dizel arabamı anında satar hızlı benzinli araba alırım çok mutlu olurum valla.

Vatan şaşmaz'ın metrobüs reklamı vardı. Öyle olsun metrobüs binmezsem hep neyim.

imprezaWRC
01-10-2013, 13:33
Metro yaptık, metrobüs yaptık diyorlar, iyi güzelde birader ben o metroya yada metrobüse binebilmek için yine kendi aracımı alıyorum gidip bir yere park ediyorum Ne anladım ben o işten.

Tokyo, Osaka, Berlin, Amsterdam, Viyana, Paris, Londra, Moskova ve St. Petersburg'da bir kere bile otomobil ihtiyacı hissetmedim, istediğim her yere metro ile gidebildim.

Metro yapacaksan o saydığım şehirlerdeki gibi yapacaksın. Yokuşları bahane ediyorsan, Paris'te Sacra Coure kilisesine bile metro var ki kilise anasının nikahında bir tepede.
Üsküdar'dan bir yere metro, Kadıköy'den Kartal'a metro, iyide arada bağlantı yok. Elin Japonu aynı yerden üst üste 3 hat geçiriyor, elli yere link veriyor, taaa ebesinin örekesine bir tane araç değiştirmeden gidiyorsun. Bizde yüzme, koşu, bisiklet, tırmanma, sürünme, sürttürme, sıyrılma, kopma...vs hareketleri ile metroya veya metrobüse ulaşıyorsun hatta işe gidiş veya çıkış saatlerine de denk gelirsen astronot gibi seyahat edebiliyorsun, hanım bak metroda yer çekimi yok :D :D

Tabi bide bizdeki metro tam 14-22 yaş aralığı için yapılmış; Haldun Taner'in oradan metroya bineyim diye magmaya inişe geçiyorsun, yürüyorsun, yürüyorsun sonunda bir bakıyorsun natilius'un altındasın :D :D :D

Metrobüs gitsin diye trafiği sağdan sola al, birde e-5'i daralt, otobüs gitsin diye bir tane şeridi feda et, geriye 1 şerit kalsın, sonrada Allah Allah neden trafik oluyor diyorsun.

Her otomobilde 1 kişi var diyeceğine, otoparksız imarlaşmaya izin verme, adam ev alıyor, otomobilini sokağa park ediyor. Ama rant peşinde olunca o işde yaş oluyor.

Kaldırımları halay çekecek kadar genişletme, ama hacı o zaman kaldırım yapan yandaşlar nasıl para kazanacak, sende haklısın hacı.

s2k
01-10-2013, 13:35
Her otomobilde 1 kişi var diyeceğine, otoparksız imarlaşmaya izin verme, adam ev alıyor, otomobilini sokağa park ediyor. Ama rant peşinde olunca o işde yaş oluyor.

Kaldırımları halay çekecek kadar genişletme, ama hacı o zaman kaldırım yapan yandaşlar nasıl para kazanacak, sende haklısın hacı.

Parada mı kazanmıyah :D

hasan çağri
01-10-2013, 13:43
bisiklete benin.
bütün dertlerinizin çaresi.

Valla ben yazın bisikletle gidip geldim tamamen. Ofisimde üst değiştircek imkanımda vardı sağolsunlar işte bisiklet olunca :)

18 dakikada bisikletle gittiğim kızıltoprak küçükyalı arasını arabayla yeri geliyor 40 dakikada geçemiyorum delleniyorum ki dümdüz yol.

Şimdi iş yeri beşiktaşa geçiyor yazın kadıköye bisiklet ordan vapur, kışında mecburen metro ile kadıköy yapacağım. 17dk sürüyor oda...

Ama toplu taşımaya abansalar iyice bence gerçekten hiç birimiz o trafiğin stresini çekmez istemez diye düşünüyorum.

imprezaWRC
01-10-2013, 13:43
Parada mı kazanmıyah :D

Bahadır, işin şakası bir yana, her sene kaldırım söküp yeniden yapıyorlar, ne verimsiz, dayanaksız taşmış be birader diyesim geliyor da işin rengi yeşil olunca jeton düşüyor haliyle.

Sonrada benim paramla kendi fotoğraflarınında olduğu abuk sabuk gereksiz afişler basıyorlar, neymiş hizmet getirmişlermiş... Ödevimi yaptın diyen çocuklar gibiler, boyuna, böyle yaptık, şöyle ettik... ne diyecektik, babacım sen otur o koltukta, al şu kadar da maaş, sakın yaralı parmağa işeme olur mu :D :D

Kahn23
01-10-2013, 13:46
Metro yaptık, metrobüs yaptık diyorlar, iyi güzelde birader ben o metroya yada metrobüse binebilmek için yine kendi aracımı alıyorum gidip bir yere park ediyorum Ne anladım ben o işten.

Tokyo, Osaka, Berlin, Amsterdam, Viyana, Paris, Londra, Moskova ve St. Petersburg'da bir kere bile otomobil ihtiyacı hissetmedim, istediğim her yere metro ile gidebildim.

Metro yapacaksan o saydığım şehirlerdeki gibi yapacaksın. Yokuşları bahane ediyorsan, Paris'te Sacra Coure kilisesine bile metro var ki kilise anasının nikahında bir tepede.
Üsküdar'dan bir yere metro, Kadıköy'den Kartal'a metro, iyide arada bağlantı yok. Elin Japonu aynı yerden üst üste 3 hat geçiriyor, elli yere link veriyor, taaa ebesinin örekesine bir tane araç değiştirmeden gidiyorsun. Bizde yüzme, koşu, bisiklet, tırmanma, sürünme, sürttürme, sıyrılma, kopma...vs hareketleri ile metroya veya metrobüse ulaşıyorsun hatta işe gidiş veya çıkış saatlerine de denk gelirsen astronot gibi seyahat edebiliyorsun, hanım bak metroda yer çekimi yok :D :D

Tabi bide bizdeki metro tam 14-22 yaş aralığı için yapılmış; Haldun Taner'in oradan metroya bineyim diye magmaya inişe geçiyorsun, yürüyorsun, yürüyorsun sonunda bir bakıyorsun natilius'un altındasın :D :D :D

Metrobüs gitsin diye trafiği sağdan sola al, birde e-5'i daralt, otobüs gitsin diye bir tane şeridi feda et, geriye 1 şerit kalsın, sonrada Allah Allah neden trafik oluyor diyorsun.

Abi bu devasa!! metro ile bi b.k olmaz ülkemizde.

Türkiye Türkiye

Adana Adana metrosu 2009 13 13.5
Ankara Ankara metrosu 1997 23 23.4
Bursa Bursa metrosu 2002 31 31
İstanbul İstanbul metrosu 2000 11 17
İzmir İzmir metrosu 2000 10 11.6

Metro sistemleri listesi - Vikipedi (http://tr.wikipedia.org/wiki/Metro_sistemleri_listesi)

SerkanKurt
01-10-2013, 13:48
En uyuz olduğum laf. 1 kişi binerim 2 kişi binerim millete ne? Konuya bir sinirle girdim okuyunca rahatladım :)

GokhanRS
01-10-2013, 13:52

havanı yesinler :D sen hep git, hiç beni çağarma zaten. ohh ohh gez bakalım.

tylan
01-10-2013, 13:54
Kimse kusura bakmasın,ben çizmeleri çamurlu diye kız arkadaşımı arabama bindirmemiş adamım. Elin adamını mı bındircem :)

s2k
01-10-2013, 13:57
Bahadır, işin şakası bir yana, her sene kaldırım söküp yeniden yapıyorlar, ne verimsiz, dayanaksız taşmış be birader diyesim geliyor da işin rengi yeşil olunca jeton düşüyor haliyle.

Sonrada benim paramla kendi fotoğraflarınında olduğu abuk sabuk gereksiz afişler basıyorlar, neymiş hizmet getirmişlermiş... Ödevimi yaptın diyen çocuklar gibiler, boyuna, böyle yaptık, şöyle ettik... ne diyecektik, babacım sen otur o koltukta, al şu kadar da maaş, sakın yaralı parmağa işeme olur mu :D :D

Kardeşim size iyilik yaramıyo, adamlar her sene en gelişmiş kaldırım taşını getirip ayağınızın altına seriyorlar ama gene vay niye her sene yapılıyor muş muş :soru:

Dökecen betonu dümdüz al sana kaldırım :D Ama işte onunda m3 fiyatı ucuz hacı abi size layık değil :icon_tup:

Şimdi sen söyle ; Ne vereyim abime :D:D:D

ontheair
01-10-2013, 13:58
Ben de dahil olmak üzere hepimiz tek başımıza trafik yaratıyoruz. Doğrudur. Evet 3-4 kişi veya en azından iki kişi birleşse aynı güzergahtaki trafik azalır bu da doğru. Yolyoladiye bir internet sitesi açıldı şimdi bunu yaygınlaştırmaya çalışıyorlar.
Ama bu sistemin kendi adıma güvenle ilgili sorunları var. İnsanlara kolay güvenemediğim için u sistem şimdilik bana uzak.
Ama aynı yerde çalışıp aynı yerde oturan insanların ayrı otomobillerle gitmelerini anlamıyorum...

imprezaWRC
01-10-2013, 14:00
Kardeşim size iyilik yaramıyo, adamlar her sene en gelişmiş kaldırım taşını getirip ayağınızın altına seriyorlar ama gene vay niye her sene yapılıyor muş muş :soru:

Dökecen betonu dümdüz al sana kaldırım :D Ama işte onunda m2si ucuz hacı abi size layık değil :icon_tup:

Shotcrete kullan :D

Evrenoz
01-10-2013, 14:01

Dökecen betonu dümdüz al sana kaldırım :D Ama işte onunda m3 fiyatı ucuz hacı abi size layık değil :icon_tup:

Sıkıntılı o..

Eylemlerde sökülüp barikat kurulamıyor. İnönüden beşiktaşa kadar olan kısım böyle beton yapıldı, sıkıntı büyük..

imprezaWRC
01-10-2013, 14:01
havanı yesinler :D sen hep git, hiç beni çağarma zaten. ohh ohh gez bakalım.

Hepsi piyangodan çıktı :D :D

s2k
01-10-2013, 14:05
Shotcrete kullan :D

:D:D:D

http://vault.starproperty.my.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/01/setiawangsa_collapsed_wall_3.jpg

s2k
01-10-2013, 14:06
Sıkıntılı o..

Eylemlerde sökülüp barikat kurulamıyor. İnönüden beşiktaşa kadar olan kısım böyle beton yapıldı, sıkıntı büyük..

Tek parça sökebilirsen şahane olur lan al sana çin seddi :D:D:D

imprezaWRC
01-10-2013, 14:19

http://vault.starproperty.my.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/01/setiawangsa_collapsed_wall_3.jpg

Oha, fore kazık koymamış hıyarzan.

onurdestan
01-10-2013, 14:19
ben konusu geçen düşünceye katılıyorum bu şekilde hiçbir zaman gerçek medeniyete ulaşılamaz benim 3 arabam var hafta içi her gün işe metro minibüs kullanarak gidiyorum yurtdışındada yaşadım amerikada corvette porschesi olan adamlar metroyla işe gidip geliyorlar bizde corvette porsche sahibi taksiye bindiğinde bile sürünüyorum der şahidim o adam metroyla gidiyo diye hakkım binerim demiyor bu düşünce sadece bizde var. kimseninde böyle düşünüyorum diye bana kızma hakkı yok bence doğrusu budur :)

not: evi metro metrobüs vs toplu ulaşıma uzak olanlara asla lafım yok benim evim 15dk yürüyorum her sabah spor oluyor.

tylan
01-10-2013, 14:21

Gta 5 te buna benzer bi görev var o geldı aklıma :D

Emir_b16a
01-10-2013, 14:33
arkadaş adam kadın farketmez at gibi kokuyo

toplu taşıma diyolar insanlar binince tutunmaya bile gerek kalmıyo bn sna dokunmak zorundamıyım seyahat ederken ? hyr o yüzden öderim vergimi alırım arabamı 1 kişi binerim

trafikmiş önce hesaplayıp nüfusa göre yol haddini ona göre şehirleşsinler sonra tekmi binerim çift mi binerim keyfim bilir onu başkası değil

hala istanbulun köşesine bucağına istanbul bilmem ne kent diye (ki istanbul bile değil haritada istanbul ama normalde değil) konutlar dikiyolar hala buraya insan taşıyıp ne hikmetse anadoluyu buraya taşıyolar

köyde traktör kullanan burda taksici oluyo ne şerit bilir ne saygı sonra 1 işi binin arabaya oluyo

kimene amk spor gazetesi önce düzgün adam seçmeyi öğreninde başımıza sonra 1 kişi dersin

önce bozğu düzeltte sonra bn arabama adam alırmıyım almazmıyım kendim karar veririm

doush
01-10-2013, 14:34
Hollanda'da olduğum sürece de heryere trenle gidilebiliyordu.. Böyle bir tren ağı yok.. Mesela amsterdama vardığımda 20 ye yakın peron var.. Metro görünmüyor çok fazla, çünkü kazıyorsun su çıkıyor :D onu geçtim, tramvay da o kadar çok geçiyor ki bazen sıkışıyorlar :D

mesela haritadan bakabilirsiniz, ben zwolle den amsterdama 1 saatte gidiyordum.. bisikletimle evimden güvenli bir şekilde istasyona, orada kilitliyordum trene biniyordum bazen 1-2 aktarma oluyor her zaman değil, hop amsterdamdayım, iniyorm tramway a biniyorm istediğim yerdeyim.. havayı 1 gram kirletmedim, yemin ederim nefes alamıyorum bu ülkede..

Emir_b16a
01-10-2013, 14:38
Hollanda'da olduğum sürece de heryere trenle gidilebiliyordu.. Böyle bir tren ağı yok.. Mesela amsterdama vardığımda 20 ye yakın peron var.. Metro görünmüyor çok fazla, çünkü kazıyorsun su çıkıyor :D onu geçtim, tramvay da o kadar çok geçiyor ki bazen sıkışıyorlar :D

mesela haritadan bakabilirsiniz, ben zwolle den amsterdama 1 saatte gidiyordum.. bisikletimle evimden güvenli bir şekilde istasyona, orada kilitliyordum trene biniyordum bazen 1-2 aktarma oluyor her zaman değil, hop amsterdamdayım, iniyorm tramway a biniyorm istediğim yerdeyim.. havayı 1 gram kirletmedim, yemin ederim nefes alamıyorum bu ülkede..

burda metrobüsten (uzun çayırdan) metroya 2 km yürüyosun :D

Er34
01-10-2013, 14:43
ben konusu geçen düşünceye katılıyorum bu şekilde hiçbir zaman gerçek medeniyete ulaşılamaz benim 3 arabam var hafta içi her gün işe metro minibüs kullanarak gidiyorum yurtdışındada yaşadım amerikada corvette porschesi olan adamlar metroyla işe gidip geliyorlar bizde corvette porsche sahibi taksiye bindiğinde bile sürünüyorum der şahidim o adam metroyla gidiyo diye hakkım binerim demiyor bu düşünce sadece bizde var. kimseninde böyle düşünüyorum diye bana kızma hakkı yok bence doğrusu budur :)

not: evi metro metrobüs vs toplu ulaşıma uzak olanlara asla lafım yok benim evim 15dk yürüyorum her sabah spor oluyor.

İş saatlerinde metrobüse bindiniz mi ?

s2k
01-10-2013, 14:44
burda metrobüsten (uzun çayırdan) metroya 2 km yürüyosun :D

O planlı bir proje.

Obezite için hareket et :D:D:D

Ulan yatıp kalkıp bizi düşünüyorlar yemin ederim :p

aslan
01-10-2013, 14:46
O planlı bir proje.

Obezite için hareket et :D:D:D

Ulan yatıp kalkıp bizi düşünüyorlar yemin ederim :p

Bizi düşünmeseler kabak sana patlar doktor abi :p

onurdestan
01-10-2013, 14:46
İş saatlerinde metrobüse bindiniz mi ?

pazartesinden cumaya hergün iki defa biniyorum en yoğun saatlerde sabah 9 akşam 6-7 arası kalabalıksa kalabalık 25 milyonluk ''şehir'' de yaşıyosan bunlar normal

s2k
01-10-2013, 14:47
Bizi düşünmeseler kabak sana patlar doktor abi :p

Benim kendime hayrım yok :D kaçın kendinizi kurtarın :eek:

aslan
01-10-2013, 14:48
Benim kendime hayrım yok :D kaçın kendinizi kurtarın :eek:

Abowww doktor bize bakmiyi :)

Met
01-10-2013, 14:56

Yıkıldımmm :D ahahahahah :D

ontheair
01-10-2013, 15:02
pazartesinden cumaya hergün iki defa biniyorum en yoğun saatlerde sabah 9 akşam 6-7 arası kalabalıksa kalabalık 25 milyonluk ''şehir'' de yaşıyosan bunlar normal

25 milyonluk şehirde yönetici olduğunun farkında olmayanların hiç kabahati yok yani. 25 milyonuz diye tüm şehir koyun koyuna gidelim o zaman...
Metrobüse insani bir seyahat şeklidir diyenin insanlığından şüphe ederim.
Kurbanlık hayvanlar şehre gelmeye başladı. Aynı onlar gibi naklediliyoruz metrobüsle...

http://advocacy.britannica.com/blog/advocacy/wp-content/uploads/hell-41.jpg

Bak bakalım metrobüsle bunun arasında fark var mı?

SekoLive
01-10-2013, 15:08
ben 6 ay önceye kadar hergün işe arabayla tek gittim, belki ekonomik değildi ama sigaramız v.s. yok bi araba ile işe gitmekde bizim kötü huyumuz olsun dedim,trafik ters istikametti genellikle beni cok etkilemedi. güzergah üstünde saati uyan bi kaç arkadaşıda toplu taşımadan kurtardım.

şuan işe metro+vapur+otobus yaparak gidiyorum. inanın aracla gitmekden rahatım :) hemde ekonomik 50krş+40krş+35 kruş olarak akbil basıyorum.
arabamla cıktıgımda en az 30-40 dk erken cıkmam lazım normal saatimden. olduda cıkamadım bu 3 vasıta ile ulaştgım süreden daha uzun sürüyor anadoludan avrupa yakasına geçmek. k.yalı-bakırköy arası. ama bigün k.yalıdan altunizade yapıyım dedim iş saati uzuncayırda in metrobuse yürü ordaki kalabalığı ve metrobusu gözüm kesmedi... arabayla cıktım aralardan kaçarak ulaştım daha rahat ulaştım.

arabayla tek gidip trafikden şikayet edenler bana ilginc geliyor. tek gidebilrsn ama malesef trafikden şu eldeki şartlarla şikayet etmeyin cünki herkes siz gibi düşünüyor kendince geçerli sebebi var arabasını cıkarıyor tek biniyor v.s.

bu sebepden kimse tek cıkana laf etmesn tek cıkıp trafik cekende başkasına laf etmesn :D

Er34
01-10-2013, 15:13
25 milyonluk şehirde yönetici olduğunun farkında olmayanların hiç kabahati yok yani. 25 milyonuz diye tüm şehir koyun koyuna gidelim o zaman...
Kurbanlık hayvanlar şehre gelmeye başladı. Aynı onlar gibi naklediliyoruz metrobüsle...

Bu postun aynısı yazıcaktım. Saygılar

Mivec_4G63
01-10-2013, 15:14

Çok fark var!

Bunlar en azından hava alabiliyor, ulen geçen klimayı da kapatmışlar içeride pişik oldu millet.
Hazır yeri gelmişken, zincirlikuyu söğütlüçeşme aktarım yerinde millet neden metrobüslerin kullandığı yolu işgal ediyor. Kaldırımda boş boş bekliyoruz bunların yüzünden...

M3CSL
01-10-2013, 15:21

ben 6 ay önceye kadar hergün işe arabayla tek gittim, belki ekonomik değildi ama sigaramız v.s. yok bi araba ile işe gitmekde bizim kötü huyumuz olsun dedim,trafik ters istikametti genellikle beni cok etkilemedi. güzergah üstünde saati uyan bi kaç arkadaşıda toplu taşımadan kurtardım.

şuan işe metro+vapur+otobus yaparak gidiyorum. inanın aracla gitmekden rahatım :) hemde ekonomik 50krş+40krş+35 kruş olarak akbil basıyorum.
arabamla cıktıgımda en az 30-40 dk erken cıkmam lazım normal saatimden. olduda cıkamadım bu 3 vasıta ile ulaştgım süreden daha uzun sürüyor anadoludan avrupa yakasına geçmek. k.yalı-bakırköy arası. ama bigün k.yalıdan altunizade yapıyım dedim iş saati uzuncayırda in metrobuse yürü ordaki kalabalığı ve metrobusu gözüm kesmedi... arabayla cıktım aralardan kaçarak ulaştım daha rahat ulaştım.

arabayla tek gidip trafikden şikayet edenler bana ilginc geliyor. tek gidebilrsn ama malesef trafikden şu eldeki şartlarla şikayet etmeyin cünki herkes siz gibi düşünüyor kendince geçerli sebebi var arabasını cıkarıyor tek biniyor v.s.

bu sebepden kimse tek cıkana laf etmesn tek cıkıp trafik cekende başkasına laf etmesn :D

2 gorusede katiliyorum

Bizim gibi kendini dusunen milletlerde boyle sorunlar oluyor maalesef, bana dokunmayin ne halt olursa olsun. rahatim bozulmasin.

Trafikte o kadar saat araba kullanip sinir stres olmadan kullananlarida tebrik etmek lazim. yok AMA arabayla ise gidince fiyakalimi oluyor oyle bise:D
(Evinin hicbirsekilde toplu tasimayla alakasi olmayanlara lafim yok)

M3CSL
01-10-2013, 15:24
Birde devlet belediye kotu tamam, sonucta elimizdeki bu, bir sekilde sacma sapanda olsa birseyler yapilmaya calisiyor. sonucta japonya degiliz buna gore bizde kendi elimizden geleni yapmamiz lazim.

ALPER-VNS
01-10-2013, 15:26
12 den sonra otobüs yok ankarada hatta çoğu yere 11.. konforlu gitmeyi geçtim gidemiyosun.. ayyaş taşıyamazmış beyefendiler.. ayyaş vatandaşın değil mi?

Emir_b16a
01-10-2013, 15:27

25 milyonluk şehirde yaşıyosun normal diyosun bide :D burası neden 25 milyon neden devlet hala insanları buraya topluyo demiyo kimse neden demiyosunuz ? diyosanda lafım sana değil demeyenler hele bi yazsın :)

ne güzel koyunuzya 25 milyonluk şehir yaşa amk işte :D

İbrahim33
01-10-2013, 15:28

Doğuş o bisikletini Adana'da kitlesen bir yere , 10 dk. sonra yerinde bulamazsın.Biliyorsun değil mi :)

Caesar
01-10-2013, 15:30
Toplu taşıma kullanalım, kullanmaya özendirelim. Azcık medeniyetle tanışalım.

TaGo
01-10-2013, 15:41
Bugün New York, London, Tokyo Berlin heryerde insanlar toplu taşıma kullanıyor. Birçok şehirde hatta merkez zone 1 geçtiği için iznin yoksa arabanla giremiyorsun bile. Filmlerde dahi görüyorsunuzdur ordada metrolar hınca hınç. Hatta modelleri bizimkilerdende eski. Ancak insanlar inatla toplu taşıma kullanıyor.

İnşallah bizlerde istediğimizde kullanamıcak hale geldiğimizde trafiği bizlerde o yolu seçeceğiz ;)

ontheair
01-10-2013, 15:42
Birde devlet belediye kotu tamam, sonucta elimizdeki bu, bir sekilde sacma sapanda olsa birseyler yapilmaya calisiyor. sonucta japonya degiliz buna gore bizde kendi elimizden geleni yapmamiz lazim.

Kusura bakma elimizdeki bu diye yetinemem ben. Elimizdeki otomobiller bile yetmediği için modifiye ediyoruz belediyeyle mi yetineceğim

Low-Rider
01-10-2013, 15:47
Toplu taşımanın hali belli, daha bu haliyle bile insanlara yetmiyorken neredeyse her durak hıncahınç doluyken birde trafikte ki insanlar arabalarını bırakıp toplu taşımaya yönelse nasıl kaldıracak bunu sistem ?

Her sabah akşam Avcılar, Cevizlibağ, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu (bunlar ana duraklar) duraklarına ve ara duraklara bakın kalabalığı görün, o kalabalığa trafikte ki binlerce insan katılırsa ne olacak?

TaGo
01-10-2013, 15:52
Arkadaşlar işe gidiş ve çıkış saatleri için dünya çözüm bulamamış kim bulsun? Tüm şehirler için aynı şey söz konusu. öğlen saatide yaylanarak gider gelir herkes ama aynı araç o hattan gene geçer demi?

Kısacası katlanılacak bu duruma.

Maxi
01-10-2013, 15:52
siz metro görmemişsiniz

China's subway(Chinese's public order in subway) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nLpHvXuEE4U)

Beijing Subway, Line 13, morning rush hour - just a little crowded - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=xG-meaGqg-M)

Gunes G.
01-10-2013, 15:57
Istanbula gocu durdurmak lazim. Artik kutugu burda olmayana ev mi satmazsin, kutugu burada olsa bile babasinin kutugu burada degilse gene mi konut sahibi olmasini engellersin, kiraci olarak bile kutuk zorunlulugu mu ararsin bilemem.

Bildigim tek birsey var ki nerelisin dediklerine Istanbul dedigimde "Istanbullu mu var? Baban nereli deden nereli?" cevabi aldigim. Hepsi Istanbul dedigim zaman, daha da geri gitmeye calisiyorlar. Ya arkadas siz gocebesiniz diye herkes gocebe olmak zorunda mi?..

initial-D
01-10-2013, 15:57
2 kişilik motosiklete tek kişi biniyorum :)

imprezaWRC
01-10-2013, 18:21
@cem sen bu işi bizimkiler yapamaz dediğinde yoldayken aklıma geldi, Konya-Polatlı arasını Yapı Merkezi yapmamışmıydı :beuj:
Demek ki Çinlilerden para gelmeseydi bu işi bizimkiler pek ala yapamazmıydı :beuj:

qatrio
01-10-2013, 18:35
bubi tuzaklarıyla dolu temizlik nedir ? insanlık nedir ? bilmeyen, hırsızlıgın kol gezdiği , bir koltuk yer için cinayet işleyebilicek insanların coğunlukta oldugu bir toplu taşımaya binmek istemiyorum içimden de gelmiyo bende isterim arabamı çıkarmadan rahatca gidip donmek kız arkadaşımla , kardeşimle gezmek ama yok. Arabamla devam sefam olsun. fikrim budur başka fikirlerede saygım sonsuz tabi.

GokhanRS
01-10-2013, 18:49
geçen gün tokyodayım, aventador ile. imprezaWRC ile buluşacağız. baktım geç kalıcam buluşmaya.

hemen tokyParka çektim ispark hesabı :D atladım metroya. tamam metro hızlı ama herkes birbirine sürtüyo. neyseki tehlikeli bölgeleri çok ufak adamların :D benim tamponda sağlam olunca çiftleşmeden vardım buluşma yerine :D

onurdestan
01-10-2013, 19:00
bubi tuzaklarıyla dolu temizlik nedir ? insanlık nedir ? bilmeyen, hırsızlıgın kol gezdiği , bir koltuk yer için cinayet işleyebilicek insanların coğunlukta oldugu bir toplu taşımaya binmek istemiyorum içimden de gelmiyo bende isterim arabamı çıkarmadan rahatca gidip donmek kız arkadaşımla , kardeşimle gezmek ama yok. Arabamla devam sefam olsun. fikrim budur başka fikirlerede saygım sonsuz tabi.

ben 4 sene tt s3 bmw arabalarım olmasına rağmen yüküm olmadıkça e5 üzerindeki okuluma metrobüsle gittim geldim birkere bahsettiğin gibi hırsız katil uyuşturucu kaçakçısı yamyam insana rastlamadım tek sıkıntı sıcak havalarda klimayı fazla açmaları

onlar gibi olsaydı dediğiniz ülkelerdeki metroların hepsini uzun süre kullandım romada metroya binmeyen birinin bir gün binerse söylediklerinden utanacağını düşünüyorum klima yok sesten kulakların zarar görmemesi mümkün değil vagondan bozma bir metro ve ahır gibi kokuyor aynı şey paris içinde geçerli ve en kötüsüde new york iş çıkış saatinde 4 zenciyle sarılmış vaziyette yolculuk ettiğimi biliyorum bunları gördüğüm için bizimkiler fasa füso

bunun dışında neden herkesin istanbulda olduğu ve neden 25 milyon olduğu konusundaki düşüncelere aynen katılıyorum bunun en büyük şikayetçilerinden birisiyim ipini koparan geldi memleketin anasını bellediler özellikle herkesin aman dediği bazı memleketlerin insanları isim vermem yanlış olur bilen bilir ..

qatrio
01-10-2013, 19:49
fransadada toplu taşıma kullandım italyaya kadar bile girdim hatta oda yetmedi bu begenmediginimiz mısırda dahi kullandım bizimkinden kat kat iyidi. Sana denk gelmemiş olması güzel bişey ancak metrobüste defalarca telefon cüzdan para çaldıran eş dost biliyorum. He memleket meselesine gelince benim memleketim görüldüğü üzre diyarbakır eger buna ince bir gönderme yapıyosan bunun memleketle hiç hiç alakası yok kendini geliştirmekle alakalı yoksa istanbullu hayvanda bol :) ayrıca tt s3 vs model bişey ifade etmez bence bu konuda.

exca-
01-10-2013, 20:05

kesinlikle katılıyorum söylediklerine. kız arkadaşımı, kardeşimi, kuzenimi alıp binemediğim iğrenç mahlukların kol gezdiği bir toplu taşıma sistemini kullanmak istemiyorum. Trafik olduğunu bildiğim saatlerde gitmiyorum kalabalık yerlere. Yolumu 5km uzatıyorum trafiksiz yerden gidiyorum. Sözüm meclisten dışarı ama toplu taşımada başına bu tarz olaylar gelmemiş olanlar anlamayabilir, trafik olmasın diye katil olamam kimse kusura bakmasın.

darkmoon
01-10-2013, 20:51
işin özü göçdür..

türkiyeyi istanbula doldurmaya çalışırsan bütün işi gücü atolye fabrikaları v.b bu bölgeye kurmaya çalışırsan

sabah akşam 24 saat istanbul aşağı istanbul yukarı haberler diziler kliper şarkılar yaparsan..

adam samsunda,konyada ,bitlisde, trabzonda v.b ulusal bilindik kanalları bir açıyor sabah akşam varsa yoksa istanbul ..

sen koskoca memleketi istanbul yaparsan türkiyede istanbula göç eder.. her yer tıkabasa dolar yollar toplu taşıma hınca hınç dolar gidemessiin adım atamassın..

insan iş için göç eder ,insan özenir göç eder, insan kısaca bir nedenden göç eder ve göç göçü doğurur..

M3CSL
01-10-2013, 22:20
Darkmoon her zamanki gibi guzel yazmissin..

Metro vs olayina gelince Rusyada sanirim 50 mi sanirim dahada eski olabilir. o kaddar dandik kapilari zor aciliyor bilmemne bizimki ucak kalir onun yaninda ama herkes halinden mutlu egitim var saygi var huzur var...

bizde otobuse binsen alt kategori sinifinda insan oluverirsin hemen....

Eren G.
01-10-2013, 22:43
Ogrenciyim, hergun bir saat eryaman sihhiye arasi yol cekiyorum dolmusla. Git gel hergun iki saatim dolmusta geciyor. Kismetse ocakta arabami alicam, sirf bu dolmus illetinden kurtulmak icin cok az yakan bir araba almayi planliyorum. Arabayi alinca ne kimsenin sabah sabah agiz kokusunu ne milletle akraba olmayi ne sabah sabah oturabildim diye gozuyle s.kercesine taciz edenlerle ne deodorant roll-onnun icadindan haberdar olmayan insanlari cekmiycem net. Veririm parasini arabmla gider gelirim umrumda da olmaz kimin ne dedigi. Ressmen su dolmus sacmaligi hindistandaki toplu ulasim standartinin bir tik ustu allah kimseyi mecbur birakmasin su sacmaliga. Ha metro acilinca giderim metroya kadar birakirim orada metroyu kullanir donuste alir arabayi giderim. Toplu tasima boyle oldukca hayatta kullanmam mecburiyet harici.

onurdestan
01-10-2013, 23:09
fransadada toplu taşıma kullandım italyaya kadar bile girdim hatta oda yetmedi bu begenmediginimiz mısırda dahi kullandım bizimkinden kat kat iyidi. Sana denk gelmemiş olması güzel bişey ancak metrobüste defalarca telefon cüzdan para çaldıran eş dost biliyorum. He memleket meselesine gelince benim memleketim görüldüğü üzre diyarbakır eger buna ince bir gönderme yapıyosan bunun memleketle hiç hiç alakası yok kendini geliştirmekle alakalı yoksa istanbullu hayvanda bol :) ayrıca tt s3 vs model bişey ifade etmez bence bu konuda.

romada yada pariste hangi metro bizimkinden daha yeni daha iyi bunu açıklayabilirmisin kardeşim ? metro ağı konusunda geri olduğumuz doğrudur bişeyler yapılmaya çalışılsada o seviyeye ulaşmamız çok zaman alır ama istasyon ve trenlerimiz onlarınki yanında havaalanı gibi metrobüs için edilen küfürleri dün gibi hatırlıyorum şimdi istanbulun yarısı tepesinde neyse..

huseyinturk
01-10-2013, 23:19
Doğru aslında her arabada 1 kişi var. Vergilere trafiğe kızmaya hakkımız yok o yüzden diyen bir kesim var. Ama işin öbür tarafıda var, istanbulda toplu ulaşım tam anlamıyla rezalet. Kimsenin olmadığı saatte 6 dakikaya çalışıyorsa bir hat, iş saatlerindede 6 dakikaya çalışıyor. Metrobüs kadar saçma bir sistem yok zaten binmek için çırpınıyorsun resmen Allah bayanlarımıza sabır versin. Bindin diyelim inmeside ayrı bir dert..

Akaryakıta otun bokun vergisini koyarak insanları toplu taşımaya mecbur etmek için uğraştıkları kadar, toplu ulaşımın sağlığı için uğraşsalardı ne her arabada tek kişi olmazdı bence şimdi nede trafik..

Burak K.
01-10-2013, 23:19
Antepte okulum oturduğum yere yaklaşık 15 Km,okul dağ başında bi yerde sabahları sadece 2 otobüs gidiyor. Ben hıyarım ya rahat battı projelerimi çok rahat zarar vermeden bi şekilde götürebildim toplu taşımayla ama yine de kaşındım araba getirdim buraya bi de onun yakıtıyla zartıyla zurtuyla uğraşıyorum. Arabanın parasını ödüyosam vergisini ödüyosam dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyorsam ister 10 kişi birden binerim ister tek binerim buna da kimse karışamaz. He,doğru düzgün otobüsler alsınlar Antepe,düzenli bi toplu taşıma olsun,şöförlerin yolculara saygısı olsun eyvallah o zaman...

qatrio
01-10-2013, 23:28
romada yada pariste hangi metro bizimkinden daha yeni daha iyi bunu açıklayabilirmisin kardeşim ? metro ağı konusunda geri olduğumuz doğrudur bişeyler yapılmaya çalışılsada o seviyeye ulaşmamız çok zaman alır ama istasyon ve trenlerimiz onlarınki yanında havaalanı gibi metrobüs için edilen küfürleri dün gibi hatırlıyorum şimdi istanbulun yarısı tepesinde neyse..

Cannes , nice bu şehirlerde bulundum parisi bilmem. ÇoK net toplu taşıma araçları vardı ayakta binmek zaten yasak mis gibi içi tertemiz. :o Bizimkilerin yanında ucak desem yeridir. Onuda geçtim trenleri ne demeli ? Madem bulundun sende orda illaki binmişsindir tren ve hızlı tren araçlarına onlarıda bizimkilerle kıyaslarmısın sana zahmet. araçları geç istasyonlarıda geç içindeki insanlar biliyo toplu taşıma kullanmayı bikere. Ben ülkemi kötülemek için bişey söylemiyorum ben benim gördüklerimi fikirlerimi söylüyorum.
Mısırda egypt şarm el seyh şehrindeki otobüsler bizimkilerle aynı onlarda tertemizdi bu iç savaş öncesi he oradaki insanlar nasıl bilemem okadar kalmadım ama araçların sürekli detaylı temizlik gördüğünü öğrenmiştim. bizim metrobüsteki koltuğa otursan aıds bile olursun.

huseyinturk
01-10-2013, 23:37
Cannes , nice bu şehirlerde bulundum parisi bilmem. ÇoK net toplu taşıma araçları vardı ayakta binmek zaten yasak mis gibi içi tertemiz. :o Bizimkilerin yanında ucak desem yeridir. Onuda geçtim trenleri ne demeli ? Madem bulundun sende orda illaki binmişsindir tren ve hızlı tren araçlarına onlarıda bizimkilerle kıyaslarmısın sana zahmet. araçları geç istasyonlarıda geç içindeki insanlar biliyo toplu taşıma kullanmayı bikere. Ben ülkemi kötülemek için bişey söylemiyorum ben benim gördüklerimi fikirlerimi söylüyorum.
Mısırda egypt şarm el seyh şehrindeki otobüsler bizimkilerle aynı onlarda tertemizdi bu iç savaş öncesi he oradaki insanlar nasıl bilemem okadar kalmadım ama araçların sürekli detaylı temizlik gördüğünü öğrenmiştim. bizim metrobüsteki koltuğa otursan aıds bile olursun.

Çok net toplu taşıma araçları vardı diyorsun ya orda verdiğin ücretle gittiğin yolu akaryakıt fiyatını burdakilerle bir karşılaştır. Yazdıklarını okuyorum öyle şeyler yazmışınki sanırsın zombiler sağlıyor ulaşım işini zombiler kullanıyor, bilmeden bineni yiyorlar içerde..

BLuEBoY
01-10-2013, 23:37
valla otobüsde üzerime hapşıran dayıdan kaptığım mikropdan dolayı hasta olduğumdan beri toplu taşıma kullanmıyorum.. :D şartlarım el verdiği sürecede kullanmıcam.
olay sadece sistemler yada kalabalık değil ne yazıkki her konuda olduğu gibi insanlarımızın bencillği...

EmreS13
01-10-2013, 23:43
arabayla veya toplu taşımayla işe gidiş gelişimin yol masrafı aynı tutuyo.
arabayla gidersem eğer en fazla 20 dk da iş yerindeyim, toplu taşımayla işe gitmeye kalkarsam en erken 45 dk.(ki bu en iyi ihtimal)
toplu taşıma için bi otobüs,metro,bi otobüs yapmam gerekiyo.
durağa ulaşmak için istanbul yolunu geçmem gerek, ki bu büyük risk.
yaz,kış farketmiyo ama bi tek vasıtayla aynı ücreti ödeyip rahat rahat gitmek varken, 3 vasıta değişitirip aralarda beklemek ve soğuğu-sıcağı çekmek hiç cazip değil. o kadar zamanda cabası .

S.Özeren
02-10-2013, 01:07
size salak bir laf gibi gelsede bence doğru olan bir söz

söylenen sözün mantığı , bu adam tek başına niye trafikte geziyo değil ki

görmüyormusunuz çevrenizde aynı iş yerinde çalışan veya güzergahları birbirinin yol üstündeyken tek başına takılanları
bu sözün yollanmak istenen sahipleri onlar

herkesin kişisel hakkı tabi , sölenen sözde kişinin mantığı kısaca gezen mutlu lafı söleyende mutlu , herkes bildiğini yapmaya devam ediyor

TolgaEsentepe
02-10-2013, 02:10
benim güzergah üzerinde birini bulsam keşke maaşın yarısı yakıta gidiyor :o

ama şaka bir yana yanımda birisi varken araç sürmekten keyif almıyorum ben içim daralıyor :D

mert_leon
02-10-2013, 02:21
4 şerit giderken bi anda 2 şeride düşen yol yap sonra sen biniyosun arabana tek başına trafik oluyo suç bizim.

rcbrs
02-10-2013, 05:39
İşe gider gelirken sana yakın veya güzergah üzerinde oturan 3 kişiyi de almış olsak yakıtı 4 e bölüp ayda 500 TL extra fayda sağlasa cebinize .2 yılda 12bin tasarruf etsek.2 yıl sonunda bu farkla daha iyi bir araba alsak fena mı olur?
Tabi ki Bu kişileri organize etmek zor , yok geç kaldı uyuya kaldı mesaiye kaldı nasıl para istiyrveğiz tek tek ?? bizim Kültürde uygulanması kolay değil almanlar olsa çatır çatır yakıt parasını ister kimse de ne utanır ne gücenir.fakat ayda 500 TL için bunu organize etmeğe değer bence.
Benim konforum rahatım > 500 derseniz o da tercih tabi

onurdestan
02-10-2013, 08:47

benim parisi romayı karşılaştırmamın sebebi o ülkelerin istanbulu yani metropolü olması senin bahsettiğin nice cannes gibi yerleri denizli kayseri gibi düşün kayseri ye gitmedim ama denizlide her şey bahsettiğin gibi mesela ve ulaşım bedava sayılır istanbula göre burda tartışılan genel manada istanbul. hızlı tren konusunu onlar 30 sene evvel çözdüler biz 30 sene evvel darbelerle boğuşuyorduk.

söylediklerinin arasında katıldığım birşey var oda ''insanlar biliyor toplu taşıma kullanmayı ''

Cimmeria
02-10-2013, 08:55
Paris romayı karşılaştırıyorsunuz da o metroların hangi sene yapıldığını da söyleyin tabi ki daha eski olacak bizim gibi 10 sene önce yapılmadı adamların metrosu...

Bütün metropollerde iş giriş ve çıkış saatlerinde metrolar kalabalıktır, buna londra da barselona da diğerleri de dahildir.

Aradaki fark ordaki insanların birbirine saygılı olmasıdır, genelde temiz olmaları kokmamalarıdır.

Ha bir de en önemli fark o eski püskü metroların tamamı neredeyse her sokakta durak bulundurur, bizim gibi yürüyerek 25 dakikada ulaşılan durakları yoktur, insanların da onları kullanmasının en önemli sebeplerinden biri de odur.

Ama sen adamların ülke nüfusu kadar insanı istanbula doldurursan, eğitimsiz olmayı, cahilliği, kabalığı bir marifet gibi yüceltirsen adam kokarda, seni iter kakar hatta üstüne güler :)

setnogrom
02-10-2013, 08:59
'Bilader neden yavaş gidiyorsun bassana biraz.
-Araç zaten basık görmüyor musun'

Bu cevabı bir arkadaşım vermişti yerlere yatmıştım:D:D(Bu arada yol çok bozuktu mecburen yavaş gidiyordu)

xx

GU
02-10-2013, 13:06
Kışın kursa giderken otobüs dolmuş gibi araçları kullanıyorum.Otobüslerde öyle iğrenç esanslar oluyor ki ister istemez araba kıymetleniyor.Bi gün hiç unutmuyorum teyzemin birisi minibüse lahmacunla binmişti ve minibüs çok kalabalıktı kışın hava soğuk olduğu için heryerde kapalıydı,hayatımda öyle bi koku hatırlamıyorum zaten günden sonrada lanet olsun diyip uzun bi süre arabayla gidip geldim kursa...Rahatıma düşkünüm kimse kusura bakmasın, otobüs minibüs metro ya da metrobüs insan gibi temizde biz mi tercih etmiyoruz?

qatrio
02-10-2013, 20:23
Çok net toplu taşıma araçları vardı diyorsun ya orda verdiğin ücretle gittiğin yolu akaryakıt fiyatını burdakilerle bir karşılaştır. Yazdıklarını okuyorum öyle şeyler yazmışınki sanırsın zombiler sağlıyor ulaşım işini zombiler kullanıyor, bilmeden bineni yiyorlar içerde..
Kesinlikle haklısın orda kendi halkının kanını emercesine vergi alan , benzine zam yapa yapa kendi yolsuzluklarını kapatan, dini silah gibi kullanan bir hükümet yok