PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul trafiğinin çözümü var mı?

Sayfa : [1] 2

mcy
02-10-2013, 07:44
bu sabah e5'den beylikdüzü-safaköy güzergahında 1 saat 4 dakikada gittim.
e5'den bağlandıktan sonra sefaköyün içi de çok yoğundu. toplamda iş yerime 1 saat 27 dakika sürdü.

yoldayken whatsappdan arkadaşlarla çözüm ürettik de. bende, hükümetin yasakçı çözüm politikalarından ilerlersek. bir kaç çözüm buldum.

mesela sabah araba kullanmak yasaklanmalı. belli saatler arası kişisel araçlarla trafiğe çıkmak yasak olsun. trafiğe çıkana 50bin Türk lirası ceza verilsin.

başka bir çözümüm ise sabah benzin almak yasaklansın. belli saatler arası benzin almak yasak olsun. satana 180bin Türk lirası ceza kesilebilir. alanada 50bin ceza kesilsin.

http://l1310.hizliresim.com/1g/2/t6dqf.jpg

Kadyr
02-10-2013, 07:48
Zannetmiyorum yok hergun cile cekiyoruz

erdem325
02-10-2013, 07:56
Istanbul'a vize koysunlar.
bu saatten sonra olacak gocleri engellesinler once, sonrada onceki goclerden olusan yogunlukla ilgilensinler..
bu saatten sonra istanbul'dan bi cacik olmaz bence..

edit:
ayrica istanbuldaki fabrikalardan aldiklari vergileri iki katina cikarip anadolu da fabrika kuracak/tasinacaklara da vergi indirimi yapsinlar..
imalat kaysin bi anadoluya, sektor bi kaysin anadoluya oncelikle..

Oznsrl
02-10-2013, 08:06
dün izmitten istanbul a 3 saat 15 dk da geldim istanbula yağmur yağmasın yer gök iptal

despe
02-10-2013, 08:16
var istanbuldan taşınmak :)

bence cezalar usd olsun nede olsa amerikan uşaa oldular :)

hasan çağri
02-10-2013, 08:21
4-8 ailenin yaşadığı apartmanları yıkıp yerine 20-24 ailenin yaşadığı apartmanlar yaptıkça,
Sürücüler şeritlere uymayıp her boşluğa girmeye çalıştıkça,
zaten 2 şerit olan yolun kenarında insanların işe gidip geldiği saatte yük,mal, hafriyat taşındıkça
Yağmur damlasını gören harrrrs diye frene asıldıkça bu İstanbulun trafik çilesi bitmez.

Bazı metropollerde olduğu gibi, şehir merkezinde otoparklar daha da pahalı olmalı,
Şehir merkezine giriş paralı olmalı,
Büyük parklar ve meydanların altı (tabi kalırsa) otoparklara dönüştürülmeli ki yollar da sağlı sollu park edilip daralmasın,
Dükkanlara ve inşaatlara vs ye yük taşıyan araçların yükleme boşaltma saatleri belirlenmeli.

Aklıma gelenler

s2k
02-10-2013, 08:26
http://images.tutorvista.com/cms/images/38/atomic-bomb.gif

Ahmet Saraçoğlu
02-10-2013, 08:27

:d .

mody
02-10-2013, 08:35

sen sağ ben selamet :D

wrcsinan
02-10-2013, 08:36
tek çözüm toplu taşıma. bugün acıbademde 20 dakika metrobüs bekledim. binilmiyor. tabi metrobüs öncesi ve sonrası bindiğin toplu taşıma araçlarıda var onlarda facia. iş yerimin otoparkı olsa hiç düşünmeden 2 saatte olsa araçla gitmeye razıyım. 17 lira otopark olunca olmuyor malesef. zaten toplu taşımayla gidince uygunada gelmiyor. sadece köprü parası fazladan vermiş oluyorsun. oda o rahatlığa değer. dediğim gibi toplu taşımayı daha rahat olması şart metrobüse binince iki kapı arasında sıkışmamalıyız.

guwen_ar
02-10-2013, 08:39
Millet cok alismis orda trafige. Trafik olmazsa istanbul istanbul olmaz :D
Alah sabir versin bu yagmurda ordaki trafigi dusunemiyorum..

aslan
02-10-2013, 08:43
:)
Bir de İstanbul'da trafik var diye şikayet ediliyor - Milliyet (http://gundem.milliyet.com.tr/-bir-de-istanbul-da-trafik-var-diye-sikayet-ediliyor-/gundem/gundemdetay/09.05.2012/1538161/default.htm)

erdem325
02-10-2013, 08:49
:)
Bir de İstanbul'da trafik var diye şikayet ediliyor - Milliyet (http://gundem.milliyet.com.tr/-bir-de-istanbul-da-trafik-var-diye-sikayet-ediliyor-/gundem/gundemdetay/09.05.2012/1538161/default.htm)

ecevit bir mitinginde "bu duzen degisecek" deyince bir vatandas, "duzen hayatindan memnun, duzulen ne zaman degisecek?" diye bagirmis..
nedense aklima geldi birden :D

naci
02-10-2013, 08:52
Toplu taşıma her yere yaygınlaşıp fiyat bakımından ucuzlarsa, kimse zorunlu olmadıkca trafiğe çıkma ihtiyacı duymaz diye düşünüyorum.

clioGT
02-10-2013, 08:53
metro ağını adam gibi genişletecekler, kimse tam sapakların kavşakların olduğu yerde önüne kaynak yapmaya çalışana izin vermeyecek, kimse emnyet şeridine girip ilerde şeride kaynak yapmaya çalışmayacak, otobusler minibusler adam gbii duraklara yanaşıp yolcu indirip bindirecek, en basiti minibüs caddesi (anadolu yakası) millet arabalarını cadde üzerine parkedip gitmeyecek, bence bayağı bi rahatlar

Maxi
02-10-2013, 08:55
motosiklete binin derdiniz tasanız biter :D

Göki,ZD
02-10-2013, 08:55

Acajajxacajsakd doktor eyemkey ahahahahah

Trafik yüzünden scooter aldım, 1 saatlik trafik çilesi 8-9 dk ya indi..

zübeyir
02-10-2013, 08:57
Çaresi istanbula yakın bır sehre taşınıp orda yasamak. lazım oldukça istanbula gelmek. :)

ghibli06
02-10-2013, 08:58
45 gündür İstanbul'dayım, haftasonları dönüyorum Ankara'ya... Allah hepinize sabır versin, ben 3 saatte İstanbul'a geliyorum bazen 3 saatte şantiyeden kaldığım yere ulaşamıyorum... kimse belediyeye vs kızmasın, adamlar ne yapsın? 2 tane köprü var, Anadolu'da oturan Avrupa'da iş yapıyor, Avrupa'da oturan da Anadolu'da... bütün ana yollar köprüye gidiyor, köprü trafiği tıkanınca da her yer tıkanıyor... bu şehir her ne kadar insanın ömrünü uzatır gibi görünse de, stres ve sinire dayanmak da bir o kadar zor... olması gereken çözüm en azından maaşlı personel çalıştıranların bu Asya-Avrupa ikametine dikkat etmesi, toplu taşıma yönelinmesi (bence onda sıkıntı yok, otobüs de metrobüs de metro da full maşallah) ve de esnek çalışma saatleridir...

clioGT
02-10-2013, 09:01

valla b sınıfı ehliyetlilere sınavsızmış bizim ozanla da konuştum ehliyeti alim alacam bi tane en azından kıa mesafe için abi. en mantıklısı. bayramlarda da tatile kullan, tamamdır:)

elpadre
02-10-2013, 09:02
en guzelı göcup gıtmek :)

Göki,ZD
02-10-2013, 09:04
valla b sınıfı ehliyetlilere sınavsızmış bizim ozanla da konuştum ehliyeti alim alacam bi tane en azından kıa mesafe için abi. en mantıklısı. bayramlarda da tatile kullan, tamamdır:)

Aynen B sınıfı ehliyeti olanlar direksiyon sınavına giriyor..
Tavsiyem kadıkoy emniyetine baglı sürücü kurslarına kayıt olmayın 2 aydır randevu alamıyoruz :ofk: hep dolu

s2k
02-10-2013, 09:06
Acajajxacajsakd doktor eyemkey ahahahahah

Trafik yüzünden scooter aldım, 1 saatlik trafik çilesi 8-9 dk ya indi..

Olum motora ne gerek var son fotodan sonra sen koşarak gitsende olur heryere :D:D:D

onursumer
02-10-2013, 10:01
o yasaklansın bu yasaklansınla olucak ıs degıl ayda trafıge cıkan arac sayısı cok yuksek toplu tasıma hıc gelısmemıs

ayrıca yasakları kıme gore neye gore koyucaksın ben ıstedıgım zaman benzın alır ıstedıgım zaman yola cıkarım kıme ne ?

The_Crow
02-10-2013, 10:01
Çözüm var tabiki..
Ama ilk önce, 20 yıldır İstanbul'a trafik için hiçbişi beceremeyen zihniyeti, son 10
yıldır trafiği daha beter hale getiren belediye başkanını artık seçmemek lazım.

zaten kilit olan yerlerlere ( beyazıt,eminönü,karaköy,aksaray v.b ) bide tramvay getirdim diye 2'şer şeridin iptal edilmesi, metrobüs diye E-5'i boydan boya katletmesi, Metrobüs ile metro arasını (Z.kuyu-Gayrettepe) 1.5 km.lik yaya yolu ile birbirine bağlamaya çalışması. Tam iş saatlerinde bazı şeritlerde "yalnızca otobüs gidecek, gerisi ceza yiyecek" diye emsalsiz uygulamaları hayatımıza sokması. 2. köprünün nerdeyse havalanı gibi olan gişeler girişini, su yolu gibi düşünüp 10 şeritlik yola düşürüp kapatmasını ( bide HGS olunca trafik olmayacak deniliyordu.) gayrettepe, sanayi mahallesi vb. yerlerdeki trafik sorununu alt geçit yaparak çözüyoruz deyip, sonrasında bu geçitler açıldığında eskisinden de beter olan trafiğini halini, metro gelince minibüsleri otobüsleri kaldıracağız diyip, minibusleri ara sokaklarda, araba geçmeyen mahallerde çalışmaya devam ettirmesi, otobüsleri de tam tersi 2 katına çıkarıp aynı güzergahta kullanması, bi durağa yanaşan otobüslerin boyunun 5 Km. olması, 1. köprüden ağır araç geçmeyecek deyip, bütün servis otobüslerini (ki bunların çoğu eski şehirler arası otobüstür.) sokması, saat akşam 6 trafiğinde köprünün üstüne bakıldığında bembeyaz otobüsten başka birşeyin gözükmediğini gibi gibi bir çok örneği emsalsiz olan trafik çözümlerinden kurtulmak için önce bu belediyeden kurtulmak gerekir. Sanırım bu kadar süre hem onlar için hem biz Istanbul'lular için yeterlidir.
( Olmuyor işte. zorlamanın yolu yok. :) :) )

Sonrasında ne olacak ? diye düşenebilirsiniz. Teknoloji bu işlerde hep yardımcıdır. İstanbul'un her yerine çiçek ekicem diye trilyonlar boşu boşuna harcanacağına, ne bilim hava raylı sistem, çift katlı yollar vb. çözümlerle başka başkan adaylarını denemenin vakti gelmiştir kanımca.

Ha birde en son tv.lerde çıkan "2015'te valla billa şu kadar km. metromuz olacak.iki gözüm önüme aksınki taksim bilmemne arası 46. dk olacak. Yeminle yapacam söz. Ama şimdi değil, seneye değil, ondan sonraki seneye (ki o da 29 ekim'dir kesin. ) bitcek. " türünde bir oy talebi var. O konuya hiç girmiyorum bile. :) :)
Saygılarımla,

Ko®ay
02-10-2013, 10:02
Eğitim seviyemiz bu kadar düşükken,ilkokul mezununa bile ehliyet verilebiliyorken,trafikte senin hakkını gasp etmeye çalışan sağdan soldan önüne girmeye çalışan bu kadar seviyesiz insan çokken bu trafikten daha fazla bişey beklememek lazım...

s2k
02-10-2013, 10:03
Eğitim seviyemiz bu kadar düşükken,ilkokul mezununa bile ehliyet verilebiliyorken,trafikte senin hakkını gasp etmeye çalışan sağdan soldan önüne girmeye çalışan bu kadar seviyesiz insan çokken bu trafikten daha fazla bişey beklememek lazım...

Ben çok merak ediyorum acaba hangi ülkelerde ilkokul mezunlarına ehliyet verilmiyor ?

SekoLive
02-10-2013, 10:06
cahillik okul bitirmeyle giderilicek bişey değildir. ilkokul mezunu cok ileri görüşlü ve insan olabilmiş kişiler cok fazla. aynı sekilde üniversteler bitrms ama hala cahil olan insanlarda cok fazla...

Bu trafikde bence bitirilebilicek bişey değildir :D Trafik biterse biz ölürüz.

BİLAL
02-10-2013, 10:15
toplu taşımayı 1 hafta yada 1 ay ucretsız yapım ınsanları alıştırmak .tabı bıyerden kaynak bularak.yada ucressız yapmak.
insanlar iş yerlerıne yakın yerlerde oturmaları

okulları acılış satını 7.00 yapıp devlet dairelerını iş başlangıc satını 9.00 9.30 yapmak gıbı cozumler uretılebılı .daha bunun gıbı cozumler kısa vadelı olacaktır cunku istambul boşaldıkca rahatladıkca daha cok ınsan gelecektın.

EM-RE
02-10-2013, 10:17
Motora geçin diyicemde,oda kışın eziyet,bende 2 gündür arabayla geliyorum işe 3 aydan sonra ilk defa diyebilirim ama olucak gibi değil gerçekten.Her an kurye spec te geçebilirim.

Eworen
02-10-2013, 10:17
Ben sen o su bu onlar bunlar.. Arabaya biner arkadas hemde hergun her dakika
Cunku mecbur biner istemesede biner..
Yahi kim ulasim agi denilen sey olsa hergun trafikte eziyet cekmek ister kim fazladan binlerce lira vermek ister herkes arabasini sadece tatile ese dosta giderken kullanmak ister

Ulasim denilen sistem halen yok yok
Metro sistemi resmen alay edilecek seviyede bide tum gazetelere reklam vermisler 20 yilda anca bunlari yapabilcez babinda
Ama her bos araziye her arsaya binlerce konut yaptirabilmek icin cirpinirlar
Bu kadar insan yetmez dahada insan gelsin diye yandasi muteahit yaparlar

Yahu hani tren sistemi avrupada kedi gibi bakariz sehir ici trenlere
Cokta musait cokta pahali degil ama nerde
Baglanti yok koatebek gibi isimie gitmek istemezmiyiz
Nerdee yaptirmaya devam etsinler
X konutlari
Y sitesi
Z residance lari..

Dragger
02-10-2013, 10:24
Ataköyden 7.25 çıktım, 50 dakika sonrasında daha Merter Cevizlibağdaydım.

Gittiğim yol sadece 3km, 50dk...

Kurtköye 3 saatte gelebildim, nefret ettim iyice istanbuldan...

Toplu taşıma falan da demesin kimse 5 ay onu da kullandım, perişan oldum. Bugün de insanlar perişandı metrobüs beklerken vs.

free-hifi
02-10-2013, 10:29
var istanbuldan taşınmak :)

bence cezalar usd olsun nede olsa amerikan uşaa oldular :)

doğma büyüme istanbuldayım en iyi çözüm tekirdağ merkezde sağlam bir iş bulup kaçmak her gün lanet edilir mi

ZaZy
02-10-2013, 10:34

sadece işe gitmek için en uygulanabilir ve en mantıklı çözüm. Oda kışın büyük dert ama

wrcsinan
02-10-2013, 10:48
toplu taşımayı 1 hafta yada 1 ay ucretsız yapım ınsanları alıştırmak .tabı bıyerden kaynak bularak.yada ucressız yapmak.

okulları acılış satını 7.00 yapıp devlet dairelerını iş başlangıc satını 9.00 9.30 yapmak gıbı cozumler uretılebılı .daha bunun gıbı cozumler kısa vadelı olacaktır cunku istambul boşaldıkca rahatladıkca daha cok ınsan gelecektın.

toplu taşımaya bu haliyle binilmiyor zaten :D ücretsiz olsa düşünemiyorum

bahadırtelli
02-10-2013, 11:05
Büyük metropollerde ortak birkaç özellik gördüm metro ve toplu taşıma, Motor ve bisiklet kullanımı ve zonelara ayrılmış yaşam alanları.
Hangisi bizde var hiçbiri. O zaman daha cok çekeriz.
Ben çözümü home office/ cafe office :D çalışmak ve toplantılarımı hergün bir yakada olacak şekilde ayarlayarak buldum.

clioGT
02-10-2013, 11:16
ayvalık çeşme datça bodrum türevi yere yerleşip tarım ufak çapta hayvancılık pansiyon vs işlerine gireceksin anasını satim...

GokhanRS
02-10-2013, 11:16
çözüm aslında bizde de bitiyor. devletin bir *** yapacağı yok. adam bayrampaşada çalışıyor, ama gelip beylikdüzünden ev alıyor. her gün o eziyet çekilir mi yav?

mimaroba gibi nezih biyerde oturuyordum. iş yeri esenyurt. 3 ay dayanabildim trafik fazla olmamasına rağmen. geldim sanayinin yanında bir ev tuttum. aylık bir ton masraf ve yol çilesinden kurtuldum. ev iş arası yürüyerek 7-8 dk. araba garajda yatıyor aylardır.

taşının abi. hiç acımayın. yok mahalleme alıştım kopamıyorum v.s boşverin insan alışıyor. en güzel ev işine yakın olan ev.

aslan
02-10-2013, 11:20
Gökhan aslında doğru diyorsun da ben şimdi Etilerde çalışıyorum aldıgım 1500 tl maaş ile burda ev tutabilme oranım sence kaç?

Mivec_4G63
02-10-2013, 11:21
Avrupa yakası çok kötü gerçekten, bazen şükrediyorum anadolu yakasında oturduğum için. Ümraniye-Çekmeköy tarafındaki evler daha uygun olmasına rağmen üsküdar mevkiinden ev aldım. Yine trafik çok var ancak arabamla ara yollardan çamlıcadan beylerbeyine inip metrobüsle gidiyorum. 45 dakikada karşıya geçip işime ulaşmış oluyorum. Tek sıkıntım akşam iş çıkışı 6dan sonraya kalmak, perpada çalışanlar dağıldı mı metrobüse binmenin imkanı yok.

Maxi
02-10-2013, 11:27
Çözüm var tabiki..
Ama ilk önce, 20 yıldır İstanbul'a trafik için hiçbişi beceremeyen zihniyeti, son 10

zaten kilit olan yerlerlere ( beyazıt,eminönü,karaköy,aksaray v.b ) bide tramvay getirdim diye 2'şer şeridin iptal edilmesi, metrobüs diye E-5'i boydan boya katletmesi, Metrobüs ile metro arasını (Z.kuyu-Gayrettepe) 1.5 km.lik yaya yolu ile birbirine bağlamaya çalışması. Tam iş saatlerinde bazı şeritlerde "yalnızca otobüs gidecek, gerisi ceza yiyecek" diye emsalsiz uygulamaları hayatımıza sokması. 2. köprünün nerdeyse havalanı gibi olan gişeler girişini, su yolu gibi düşünüp 10 şeritlik yola düşürüp kapatmasını ( bide HGS olunca trafik olmayacak deniliyordu.) gayrettepe, sanayi mahallesi vb. yerlerdeki trafik sorununu alt geçit yaparak çözüyoruz deyip, sonrasında bu geçitler açıldığında eskisinden de beter olan trafiğini halini, metro gelince minibüsleri otobüsleri kaldıracağız diyip, minibusleri ara sokaklarda, araba geçmeyen mahallerde çalışmaya devam ettirmesi, otobüsleri de tam tersi 2 katına çıkarıp aynı güzergahta kullanması, bi durağa yanaşan otobüslerin boyunun 5 Km. olması, 1. köprüden ağır araç geçmeyecek deyip, bütün servis otobüslerini (ki bunların çoğu eski şehirler arası otobüstür.) sokması, saat akşam 6 trafiğinde köprünün üstüne bakıldığında bembeyaz otobüsten başka birşeyin gözükmediğini gibi gibi bir çok örneği emsalsiz olan trafik çözümlerinden kurtulmak için önce bu belediyeden kurtulmak gerekir. Sanırım bu kadar süre hem onlar için hem biz Istanbul'lular için yeterlidir.

Sonrasında ne olacak ? diye düşenebilirsiniz. Teknoloji bu işlerde hep yardımcıdır. İstanbul'un her yerine çiçek ekicem diye trilyonlar boşu boşuna harcanacağına, ne bilim hava raylı sistem, çift katlı yollar vb. çözümlerle başka başkan adaylarını denemenin vakti gelmiştir kanımca.

Ha birde en son tv.lerde çıkan "2015'te valla billa şu kadar km. metromuz olacak.iki gözüm önüme aksınki taksim bilmemne arası 46. dk olacak. Yeminle yapacam söz. Ama şimdi değil, seneye değil, ondan sonraki seneye (ki o da 29 ekim'dir kesin. ) bitcek. " türünde bir oy talebi var. O konuya hiç girmiyorum bile. :) :)
Saygılarımla,

ooo metin bey dolmuşuz bayaa :p
scooter alıcan panpa, sonra trafikte eziyet çekenlere gülüp geçicen

dur-kalk
dur-kalk
dur-kalk
dur-kalk
dur-kalk
dur-kalk
laa böyle hayat geçermi olm, benzin 5 lira

motor güvenli değilde
böyle bir manyaklık yok, her sabah köprü trafiği çekilirmi? (senin için demiyorum)
bu dahamı sağlıklı?

evimi karşıya taşırım
olmadımı?
işimi buraya taşırım
olmadımı
karşıyı buraya taşırım :)
olmadı değilmi? işte o zaman scooter alırım :icon_tup:

imprezaWRC
02-10-2013, 11:33
Çözüm var tabiki..

Saygılarımla,

Saygılar bizden, elllerin dert görmesin abicim

+ olarak o metrobüs yolunu 4 şerit otoban parasına yaptılar.
+ 2,5 şerit olan yani kaldırım hizasına otomobil bırakıldığında yine 2 şerit olan minibüs caddesinde kaldırımları genişlettiler, birde üzerine otobüs yolu yaptılar, yolun kenarına park edenlerle birlikte o yol oldu sana tek şerit, git gidebilirsen.
+ minibüs caddesinde hakiakten mok varmış gibi refüjü söküp yerine yenisini dikmekle meşguller, trafik hepten arap saçına döndü, ki o refüjler gayet düzgündü, ama yandaşa nasıl ekmek kazandıracaksın, sök anam sen o kaldırımları, refüjleri, hah birde standard dışı genişlikte kaldırım yap.

Maxi
02-10-2013, 11:34
Bu arada
levent-4 levent-sanayi mahallesi-derbent-hacı osman arasındaki yolu 3 şerit yapan ve motosikletlerin trafikte gidebilmesini engelleyeni bir yakalarsam fena yapıcam :ofk:

ne oldu böyle yapınca ?
oooo aman tanrım trafik mırafik kalmadı değilmi ??
iyi poh yediniz

sde30
02-10-2013, 11:35
Anadolu yakasında oturan Avrupa yakasına
Avrupa yakasında oturan Anadolu yakasına Çalışmaya gittikçe çözümü nah bulurlar :)

İş yerlerine kesin talimat verilmeli işçi alırken ikametgah isteyip kendi bulunduğu civarda olan kişileri işe almalı

Adam Dudulluda oturuyor imes - des - kadosan ayağının dibinde gidip Levent vb yerlerde çalışıyor

Levent'te oturanda gelip imes - des - kadosan da çalışıyor bu tamamen saçmalık buna çözüm bulsalar trafiğin çok büyük oranı azalır

Mutu
02-10-2013, 11:41
İstanbul trafiğinin rahatlamasının tek imkanı şehir nüfusunun azaltılmasıdır. Yani geri göçün sağlanmasıdır.

4-5 seneye kadar tarımla uğraşan dedem bile bıktı, akaryakıta ödediği bedel elde ettiği ürünün bedelini geçmeye başladığı için. Tarla falan ekmiyor şuan.

Çifçite akaryakıt ve hayvan teşviği ( komik olmayan rakamlarda tabiki)
Sera üretimi, tarla ekimi için tohum desteği
Küçük illerimizin daha fazla geliştirilmesi
Toki inşaatlarının büyük illere değil, büyükşehir adayı illere yapılması.

14 milyonu sağlıklı şekilde istanbulda yaşaması imkansızdır. İsterse 5 tane köprü, 3 tane paralı yol olsun.

VteC_MaNiaC
02-10-2013, 11:46
trafiğin tek sebebi plansızca yapılan yol çalışmaları ve Trafik müdürlüğünün yolların yoğun kısımlarında çekici ve trafik ekibi bulundurmamasından kaynaklı sıkıntılardandır

Shadow_Dancer
02-10-2013, 12:43
Çok özür dilerim ama ...seler düzelmez..

GokhanRS
02-10-2013, 12:57
Gökhan aslında doğru diyorsun da ben şimdi Etilerde çalışıyorum aldıgım 1500 tl maaş ile burda ev tutabilme oranım sence kaç?

seninki istisna, istanbulun tamamı etilerde beşiktaşta ortaköyde çalışıyor olamaz :D

aslan
02-10-2013, 13:00
seninki istisna, istanbulun tamamı etilerde beşiktaşta ortaköyde çalışıyor olamaz :D

Aslında bizim bu bölgelerde villalarda çok godoman var birini kapaklasam:) bakıcı felan diye eve bir yerleşsek yeter bana:D

Dragger
02-10-2013, 13:07
Valla yazıp çizmesi kolay da bir çözüm yok.

Ataköye de bir istanbulpark yapın, gelmeyelim kurtköye :D

Hergün 150km yol yapıyorum, köprü e5 trafiği cekiyorum.

Kurtköye çekmeköye de taşınamıyorum bizimki Atatürk Havaalanında çalışıyor.

Mutu
02-10-2013, 13:11
Valla yazıp çizmesi kolay da bir çözüm yok.

Ataköye de bir istanbulpark yapın, gelmeyelim kurtköye :D

Hergün 150km yol yapıyorum, köprü e5 trafiği cekiyorum.

Kurtköye çekmeköye de taşınamıyorum bizimki Atatürk Havaalanında çalışıyor.

Eşiniz de Sabiha'ya geçsin. Sıfır sıkıntı. :D

sword
02-10-2013, 13:11
suankı İstanbul nufusu Osmanlı nufusundan fazla :)

darkmoon
02-10-2013, 13:25
dünyanın hangi gelişmiş şehrinin ortasında fabrikalar atolyeler sanayi mahalleleri sanayi siteleri v.b var..

adamlar bunları şehirlerin çeperlerine hatta dışlarına yeri gelmiş başka eyalet yada bölge şehirlere şutlamışlarki oranın ekonomisi beslensin büyüsün o bölgedeki insanlara iş gelsin aş gelsin o bölgede canlanma olsun..

nüfusun kaç olduğu belli bile değil 15 mi 20 mi 25 mi şimdi kanal 3.köprü yeni havalanı yeni bir şehir yapılıcak bunlarla artık 30 milyonu bulur sen bu kadar insanı minnacık cücük kadar bir alana doluşturursan trafik olmassa garip olur..

şu an için kısa vadede geçici çözümler içinde en mantıklısı kesinlikle motorsiklettir..

hem az yakar hem trafikde az yer kaplar park yeri derdi yokdur vergisi genel tamir bakım giderleri düşükdür artılarını say say bitmez.. scooter alsan ufak bagajıda vardır migrosdan bir yerden çıkdığında iki üç torba aldığın şeyleri bile koyabilirsin.. gerçi maşallah su satıcıları tüpcüler neler taşıyor :) ..

bunun dışında şu anki trafik sistemi içinde düzenleme yapılması lazım artık yollarda yeşil şerit yani motorsiklet bisiklet şeridi uygulamasına geçilmesi lazım.. en azından emniyet şeridi çift göreve hizmet edebilir hem emniyet şeridi olur hemde yeşil şerit olabilir zaten şu anda gayri resmi o görevde emniyet şeridini motorsikletliler kullanıyor ağırlıklı yani bir nevi yeşil şerit oluşmuş durumda bunu resmiyete dökülmesi ve yollara yeşil şeritler çekilmesi kısa vadede bence en güzel çözüm olur ama uzun vadede bir çözüm bence olmaz o bir gerçek yani günü kurtarırız..

Dragger
02-10-2013, 13:25
Eşiniz de Sabiha'ya geçsin. Sıfır sıkıntı. :D

Herkes aynısını söylüyor da olmuyor öyle işte :D

gkm13
02-10-2013, 13:26
bu sabah şirinevler e5 bağlantı 8:05 ,bayrampaşa maltepe işyeri açılış 9:40 toplam 9.25 km yol=1.35 dk yaşama sevincimi aldı bugün istanbul:(

BerkayKamaci
02-10-2013, 13:33
Bugün çok aşırı bir trafik vardı her zamankinden erken çıkmama rağmen yol baya uzun sürdü.

Atakent 06:50
Çapa 07:55

Onurkk06
02-10-2013, 14:14
Az önce trafikden çıktım açık ve net yok :)

Evrenoz
02-10-2013, 14:24

Ücretli halde iken balık istifi halinde olan metrobüs'e, dolmuşlara, otobüslere ücreti kaldırıp daha kaç kişi sığdırabilirsinki? Aracın kucak kucağa alacağı kelle sayısı belli. Şuan limitte, bedava olsa kapasite artmadıktan sonra neye yarar? Tavanda seyahat düşünülürse o ayrı tabi..

Okul - Devlet Daireleri - Banka gibi kurumların saatlerini değiştirmek bir nebze çözüm lâkin kalıcı değil... Lastik tekerlekli araçlardan kurtulmak, metro ya da havaray gibi çözümlere yönelmek kalıcı çözüm..

VteC_MaNiaC
02-10-2013, 14:29
Herkes aynısını söylüyor da olmuyor öyle işte :D

bence taşın bostancı denizotobüsünden alıp kurtköye gitsen daha az zaman geçer trafikte :D

AHMET1907
02-10-2013, 14:30
dün kartaldan bahçeşehire 3,5 saatte gittim araba otomatik ona rağmen dur kalktan ayağım ağrıdı.

Shadow_Dancer
02-10-2013, 14:39
dün kartaldan bahçeşehire 3,5 saatte gittim araba otomatik ona rağmen dur kalktan ayağım ağrıdı.

Ben istanbulda faal araba kullanmıyorum, gittigim geldigim yer belli.. Aktif olarak kullananlar için manuel araba zaten akıl karı degil..

darkmoon
02-10-2013, 14:40
şu toplu taşımaya standartlar ölçeğinde harika olurda bizde öyle değilki..

türkiyede balık isrifi gibi sıkış pıkış nefes bile almakda zorlandığın insanlarla burun buruna dip dibe gidiyorsun.. insanlarda hastalıkmı var virüsmü var belli olmayan hijyeni sıfır olan ortamda gripmi,nezlemi,egzamamı,hpv mi,bilumum diğer virüsler yada dokunma yoluyla geçen hastalıklarmı olduğunu bilmeden üstüne adam soğan yemiş sarımsak yemiş 5 gündür 10 gündür banyo yapmamış leş gibi kokar bu insanlarla tıkış pıkış dip dibe yapış yapış niye aynı ulaşım vasıtasını kullanıyım..

Hani fortçusunu yan kesicisini tırnakçısını geçdim.. onlarda o sıkış tıkış ortamdan faydalanan ayrı bir kesim..

Dünya standartlarında bir toplu ulaşım sistemimiz olsa otobüslerdeki koltuklar doldumu birde ayakda gidebilicek asgari insan sayısı doldumu başka insan almadan gitse toplu ulaşım vasıtaları tamam diyicemde bizde öyle bir mevzu yok en son milimetredeki boş alana kadar doldurucaz ağzına kadar dolucak kapılardan insanlar taşıcak ancak öyle hareket ediyoruz..

Emre Ekrem
02-10-2013, 15:17
yok müdürüm yok, 1980 lerden beri yok. :)

McS_R53
02-10-2013, 15:22
olmaz mı trafiğin çözümü tabiki var insanların birbirine saygısıdır istanbul trafiğinin çözümü. he o bizde varmı tabiki yok

BaDCaT
02-10-2013, 15:22
Devlet'in benzinden günde elde ettiği gelir 150 milyon dolar civarında..

Adamlar neden trafiği çözsün ki ?

Dikilmeyecek elbiseye dikiş atıyorlar günü kurtarmaya,kaybolan paralar nasıl yerine konuyor sanıyorsunuz...:rolleyes:

cookies
02-10-2013, 15:30
Şe-hir-le-şe-me-mek
Trafiğin tek sebebi bu.. Metro yapsan 4 bir yanı ancak hafifletirsiniz bu trafiği..
Yani şehri yıkıp tekrar yapmak, ama şimdi ki müteahhit işi gibi yani eskisini yık, yenisini yap neymiş bunun adı kentsel dönüşüm.. HADİİİ BE!
Yeni imarlar çizilmeli dikey ve yatay yerleşim, fln filan işte bir sürü etken var..
Zor yani arkadaşlar şiz arabanıza, ben metrobüs'e.. Hadi bakıyım :)

Suleyman
02-10-2013, 15:42
sabah 10-11 gibi e-5 florya-merter yönünde kırmızı bir araç en sağ şeritte öylece duruyordu ne sahibi vardı ne bir şey, çalıntı dahi olabilir bilinmez saat 15-16.00 arası araç hala oradaydı, o aracın yarattığı trafiği az çok tahmin edebilirsiniz. Ayrıca e-5 te yolların birden daralıp-genişlemesi dahi trafiği ciddi anlamda etkiliyor

Eyup Duygun
02-10-2013, 17:11
İş yerı eve yakın olacak ben bunu bılırım sadece.

Eski işyerım eve 3km ıdı istedgin kadar trafık olsun max yarım saatde evdesın.Diger türlü zaten 10dk.

Simdiki işyerım maslakta eve 16-17 km köprü geciyorum vs.. anlatmaya gerek yok zaten.

Şahsi fikrimde bu tarfıgın mumkunatı yok bitmeyecegıdır.

Evrenoz
02-10-2013, 18:01
Evim Erenköy, işim Ataşehir.. 6 ya da 7 km mesafe var..
Arabayla 20-25 dakika, minibüsle 40 dakika + 10 dakika yürüyüş..

İzzet Göçmen
02-10-2013, 18:23
Siz ölmüşşünüz be abi.

Arabamı aldım ilk gün trafige cıktım,sadece izliyorum biri sagdan atlıyor biri soldan,ellesmiyorum yol veriyorum arkamdaki asılıyor kornaya.Lanet ettim kafayı yicektim naptım niye araba aldım diye 2 teker sevdasından sonra satmayı dahi düşündüm.

İnanın manisadayım 4 gündür yatıyor kullanmak istemiyorum yer bulunmuyor.Saygısız insalar....

Ko®ay
02-10-2013, 18:23
Ben çok merak ediyorum acaba hangi ülkelerde ilkokul mezunlarına ehliyet verilmiyor ?

cahillik okul bitirmeyle giderilicek bişey değildir. ilkokul mezunu cok ileri görüşlü ve insan olabilmiş kişiler cok fazla. aynı sekilde üniversteler bitrms ama hala cahil olan insanlarda cok fazla...

Bu trafikde bence bitirilebilicek bişey değildir :D Trafik biterse biz ölürüz.

Cümlem yanlış anlaşılmasın tabiki onu demek istemedim cahillik okul okumakla tabiki gitmez.sonuçta içimizdede bir çok ilkokul mezunu insan vardır elbet..Aslında insan kalitesinden bahsetmek istemiştim.

Ufuk
02-10-2013, 19:18
Metrobüsteki koltukları söksünler.Ciddiyim 10 tane koltuk olsun onada yaşlılar,çocuklular otursun(zaten o konuda sorun yok yer verme konusunda iyiyiz gözlemlerime göre)
Çünkü koltuklar cidden boşuna yer israfı.Biraz düşünün dediğimi anlayacaksınız.

Not.Her sabah saat 7'de metrobüs ile acıbadem-bahçelievler seferi yapan bir öğrenci :)

emrah-58
02-10-2013, 19:25
istanbulun trafiğini ,hergün trafiğe çıkan sıfır araç akışını engellemez , ve saçma sapan yaptığın yolların yapımına bi mantık getiremezsen hiç birşey düzelmez. sorsan kimsede para yok ama trafiğe baksan 2010 modelden aşağı araç yok, bırakın trafiği insanlar evinin önüne park edicek yer bulamıyor..Bu ülkede trafik polislerini trafiğin akışına düzen getirirken gördüğüm yerler hep elit semtler ,diğer semtlerde sırf ceza yazmak için durduklarını görüyorum.

safaks
02-10-2013, 19:30
Biz yetmiyoruz gibi bide suriye plakalı araçlar çoğaldı. İstanbula girişi sınavla vizeyle bişiyle yapsınlar. New york gibi olduk yemin ederim. Her ırktan insan mevcut.

arm
02-10-2013, 19:42
trafiğin çözümü e5 üzerine bir e5 daha inşa etmek olabilir.Çin de öyle mesela. Yol bolluğu trafiği çözecektir, ama ülkemizde kimse cebinden para çıkartmaz.

Jön Türk
02-10-2013, 19:50
Toplu taşıma araçları hele o açık mavi otobüsler nasıl kullanıyorlar anlamadım üzerime sürüyo resmen :D caddebostan bagdat caddesi sahil güzeldi trafik yoktu. Atatürk havalimanından karşıya geçene kadar ki stresi anlatamam :D

phantom
02-10-2013, 20:18
istanbul trafik sorununun çözümü VAR, üstelik gayet basit.

15 milyonluk nüfus 5-6 milyonlara inecek. bu kadar basit.

işim gereği TR'de bir sürü şehire gittim. eminim sizlerden de gidenler vardır. mesela samsun'da işe 2 saatte gittim, eve 3.5 saatte döndüm diye bişey duyan var mı?

eskişehir'de bilmemne yolunda kaza var, bir araba öndekine dokunmuş, tamponu çatlamış, 3.5 saat bekledik diye tecrübe yaşayan oldu mu? (ciddi bir kaza olsa da durum değişmez)

adana'da, izmir'de, ankara'da, bursa'da, gaziantep'te, konya'da....... geriye kalan 80 ilimizde metrobüs rampa yukarı şişti, köprüde şerit kapandı, okullar açıldı okullar kapandı, bayram öncesiydi, arife sonrasıydı, kıl döndü tüy döndü trafik oldu 4 saat kaybettim diye birşey oluyor mu?

olmuyor.

diğer illerde de çeşitli sebeplerden dolayı blokajlar oluyor, ama yolların üzeri araba ile kaplanmadığı için makul sürelerde çözülüyor.

finans, üretim, teknoloji, şu bu o bütün konularda istanbul'u merkez yaparsanız,
edirne'den hakkari'ye her yeni mezun istanbul'da iş var abi burada bulunmuyor, istanbul'a gidecem derse,
göç veren gümüşhane'nin nüfusu kasaba seviyesine inmişken göç alan kadıköy, bakırköy gibi ilçeler isveç büyüklüğüne gelmişse,
her türlü enternasyonel organizasyon için istanbul'da yapalım, aa dünya şehri, diğer şehirlerimiz köy, onlardan bi halt olmaz denilirse,
herkes istanbul'da fabrika, atölye, depo, ofis açmayı hedeflerse,
hepsinin üzerine ta 80'lerde devreye alınması gereken metronun 30 yıllık gecikmesini eklerseniz,

(eğitimsizliği, sinyalizasyon problemini, teknoloji fukaralığını, KORKUNÇ boyutlarda park problemini, ters istikametteki kazaya mal gibi bakarak kendi istikametini yok yere durduran zihniyeti saymıyorum)

maalesef istanbul halkı hayatının üçte birini arabanın içinde geçirir. 5 tane daha köprü yapılır. yollar 8 katlı olur. yine de yetmez.

ya da nüfus, üretim, eğitim ve yaşam diğer şehirlere EŞİT şekilde yayılır. şehirler birbirine ulaşım ve iletişim ağları ile bağlanır. insanlar insan gibi yaşar (bkz. Almanya).

erturul çiçek
02-10-2013, 20:24
@phantom Abi sen iyi zamanda gelmişsin samsun'a bence

Yazdıklarınıza hak veriyorum ama bir soru sormak istiyorum nüfusu nasıl azaltacaksınız?

darkmoon
02-10-2013, 20:33
istanbulu spor başkenti dediler tutmadı, kültür başkenti dediler tutmadı, tarih başkenti dediler tutmadı, şimdi en son finansın başkenti olucak falan diye bir şeyler söyleniyor oda tutmıycak büyük ihtimal..

anlamadığım bu hırs neden istanbul zaten kendini ispat etmiş bir şehir dünyaya iki günlük bir şehir değilki tarih kadar eski.. bir marmaray yapdılar kazılarda antik çağdan kalma tekneler kalıntılar çıkdı bizansdan bile yüzllerce yıl öncesi o zamanlarda bile istanbulda yerleşim medeniyet varmış...

Gerçekden bu şehri seviyorsan tam aksine tüm o eski mimari otantik havası ile şehri büyütmeden eski osmanlı sınırlarına sadık kalarak korursun yada geçdi artık o ya korurdun diyelim.. istanbul buram buram tarih kokuyor zaten..
bir sürü ermiş aziz evliyalarında kabirleri mekanları var..

bir şeyler yapıyoruzda bence ne yapdığımızı bizde bilmiyoruz gökdelenler gökdelenlerin yanı başında gecekondular toplu konut siteler karman çorman bir sülület karmaşık bir beton yığını görüntü.. ve hala inatla şehri doldurmaya çalışıyorlar..

phantom
02-10-2013, 20:35

Yazdıklarınıza hak veriyorum ama bir soru sormak istiyorum nüfusu nasıl azaltacaksınız?

tabii başka illerde de trafik sorunu var, ama hiçbiri istanbul kadar usandırıcı ve ekonomik açıdan verimsiz değil.

üretim & eğitim faaliyetlerini illere eşit dağıtırsan nüfus kendi kendine azalır. bütün iyi üniversiteler, fabrikalar ve banka merkezleri istanbul'da olacak diye bir kanun yok.

niye insanlar istanbul'da izmir'e oranla daha fazla iş bulabiliyorlar?

ya da tersten bir örnek vereyim, hadi tüm devlet organizasyonunu istanbul'a taşıyalım :)

cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, 20 küsür bakanlık, bakanlıklara bağlı onlarca genel müdürlük, BDDK, SPK, Merkez Bankası...

sonuç ***** değil mi?

SGTI
02-10-2013, 20:42

Insanlarin istanbuldan goc etmesinden bahsediyor ayni istanbula olan gibi.almanya ornegine tamamiyla katiliyorum.orada 1 tane istanbul yok 10 larca istanbul var.istenildigi kadar ulasim artsin insanlar bilinclensin.nufusun artmasi yetmezmis gibi bide ustune goc varsa bu is zor.anadoluda olucak uretim istihdam bunun uzerinde calisilmali.is toplanmamali dagitilmali

emrah-58
02-10-2013, 21:23
sahiden ya bide suriye plakalı jeepler ve lüx araçlar çıktı trafiğe sürekli görüyorum

Ranthor
02-10-2013, 22:39
gidecek bir yer olsa bir dakika durmam burada,

butun sirketler ilginc bir sekilde burada..

Maxi
02-10-2013, 22:46
aynen john waynen
imkanım olsa 1 dakika durmam burada inanın.

madem konu istanbul trafiğinden, istanbulun kendisine döndü
o zaman bu lafı hatırlatırım size

istanbul: türkiyenin en büyük köyü

MBuğra
02-10-2013, 23:42
istanbulu spor başkenti dediler tutmadı, kültür başkenti dediler tutmadı, tarih başkenti dediler tutmadı, şimdi en son finansın başkenti olucak falan diye bir şeyler söyleniyor oda tutmıycak büyük ihtimal..

anlamadığım bu hırs neden istanbul zaten kendini ispat etmiş bir şehir dünyaya iki günlük bir şehir değilki tarih kadar eski.. bir marmaray yapdılar kazılarda antik çağdan kalma tekneler kalıntılar çıkdı bizansdan bile yüzllerce yıl öncesi o zamanlarda bile istanbulda yerleşim medeniyet varmış...

Gerçekden bu şehri seviyorsan tam aksine tüm o eski mimari otantik havası ile şehri büyütmeden eski osmanlı sınırlarına sadık kalarak korursun yada geçdi artık o ya korurdun diyelim.. istanbul buram buram tarih kokuyor zaten..

bir şeyler yapıyoruzda bence ne yapdığımızı bizde bilmiyoruz gökdelenler gökdelenlerin yanı başında gecekondular toplu konut siteler karman çorman bir sülület karmaşık bir beton yığını görüntü.. ve hala inatla şehri doldurmaya çalışıyorlar..

Daha yeni İstanbul'a taşındık, bu dediğinizi bire bir yaşıyorum. Ispartakule'de evimiz var, yüksek yüksek binalar 10 dk yürüyorsun tahtakale mahallesine iniyorsun. Aynı muhitte bu kadar fark uçurumu olacak şey değil.

wrcsinan
03-10-2013, 10:20
Metrobüsteki koltukları söksünler.Ciddiyim 10 tane koltuk olsun onada yaşlılar,çocuklular otursun(zaten o konuda sorun yok yer verme konusunda iyiyiz gözlemlerime göre)
Çünkü koltuklar cidden boşuna yer israfı.Biraz düşünün dediğimi anlayacaksınız.

Not.Her sabah saat 7'de metrobüs ile acıbadem-bahçelievler seferi yapan bir öğrenci :)

benim bindiğim metrobüsler başka galiba.

koltuk sökülme olayı mantıklı ama

SekoLive
03-10-2013, 10:29
metrobusde yer verince oturanlar tarafından dışlanıp cıkışta taciz edilenler biliyorm :)

turbo&quattro
03-10-2013, 14:02
Konuyu hic okumadan yaziyorum vaktim oldugunda bastan okuyacagim...

Iki hafta kaldim Ist da. Buranin en lanet cildirtici trafigi ist un trafigi in yaninda akan trafik gibi kalir. Gozlemledigim ve elimden geldigince durdurmaya calistim ama asil trafigi emniyet seridine giren yada sag taraftan devam edipte ilk sapaktan cikmasi gerektigi halde cikmayip tekrar sola girmeye calisanlar yapiyor. Buna kesinlikle cozum bulunmasi gerek cunku sagdan araya kaynaklar yuzunden trafik hic ilerlemiyor. Ikinci gozlemim ise yaz bitip okullar acildiktan sonra aniden habersiz baslayan yol calismalari. Bir yol kapaninca kesinlikle alternatifi olmuyor ve en yakin baglanti noktalarini asiri etkiliyor. Aslinda uzun uzun cok yazilabilir ama sahsi dusuncem ist da kesinlikle araba kullanilmaz. Maddi boyutu bir yana omurden calinan saatler, yasanan sinir stres ve her an kavga olasiligi. Allah bu lanet sehirdr yasayanlarin yardimcisi olsun.

Onurkk06
03-10-2013, 14:32

Abi dediklerine tamamen katılıyorum şehirin nüfusunu düzenleyici bi takım çalışmalar yapmaları lazım köyden iş için gelenlere belirli bi süre oturma izni ya da bunun gibi şeyler

Orhan
03-10-2013, 14:49
Allah tüm İstanbullulara akıl versin
Aklı olanlara da sabır versin

Valla yaşanacak bi hali kalmamış

tek yapılacak şey
İstanbulda bulunan şirketlere ve işyerlerine ek vergi koyacaksınız anadolunun diğer şehirlerine verilen teşvikleri artıracaksın
Sonuçta insan kendi toprağında doyarsa neden İstanbula gitsin

h.savas
03-10-2013, 14:57
son bikaç gündür z.burnu b.çekmece ye gidiyorum toplu taşıma ilede,illahlah ettim, h.köy durağında mavi otobüsteki insan kalabalığına akıl-sır erdiremedim hala....

S.Özeren
03-10-2013, 15:04
Konuyu hic okumadan yaziyorum vaktim oldugunda bastan okuyacagim...

Iki hafta kaldim Ist da. Buranin en lanet cildirtici trafigi ist un trafigi in yaninda akan trafik gibi kalir. Gozlemledigim ve elimden geldigince durdurmaya calistim ama asil trafigi emniyet seridine giren yada sag taraftan devam edipte ilk sapaktan cikmasi gerektigi halde cikmayip tekrar sola girmeye calisanlar yapiyor. Buna kesinlikle cozum bulunmasi gerek cunku sagdan araya kaynaklar yuzunden trafik hic ilerlemiyor. Ikinci gozlemim ise yaz bitip okullar acildiktan sonra aniden habersiz baslayan yol calismalari. Bir yol kapaninca kesinlikle alternatifi olmuyor ve en yakin baglanti noktalarini asiri etkiliyor. Aslinda uzun uzun cok yazilabilir ama sahsi dusuncem ist da kesinlikle araba kullanilmaz. Maddi boyutu bir yana omurden calinan saatler, yasanan sinir stres ve her an kavga olasiligi. Allah bu lanet sehirdr yasayanlarin yardimcisi olsun.

aslında bunları düzenlemek yerine sizin oralardaki çözüm daha iyi olabilir

katı trafik kuralları 50 km üzerine çıkılmıcak yerde çıkınca bi kaç ay ehliyete el koyma, hatalı şerit değiştirmede 200 dolar ceza vs :)

darkmoon
03-10-2013, 15:12
Arkadaşım çeşmeye taşındı en güzel istanbullu benim diyor yılda 15 gün geliyorum istanbulun keyfini çıkartıp gezip tozup mekanlara takılıp dönüyorum diyor.. 16. gün kalsam uzatsam tatili afaganlar sinir basmaya başlıyor diyor..

turbo&quattro
03-10-2013, 15:25
aslında bunları düzenlemek yerine sizin oralardaki çözüm daha iyi olabilir

katı trafik kuralları 50 km üzerine çıkılmıcak yerde çıkınca bi kaç ay ehliyete el koyma, hatalı şerit değiştirmede 200 dolar ceza vs :)

Hersey uzun uzun konusulabilir ama emniyet seritlerine girenlere sagdan sola kaynak yapanlara, yasak olmasina ragmen arac parkedip giden arkadan gelen trafigin tek serit eksilmesine sebep olanlara kesinlikle cozum bulunmasi sart.. Ozellikle semtlere giriste gidim gidim gidiyorsun 100mt lik yolu 20dk da geciyorsun birde bakiyorsun ayinin biri yasak olmasina ragmen arabayi birakmis gitmis arkadan gelen ne yaparsa yapsin .Bir tane polis yada yetkili gormezmi anlamak mumkun degil .

Maxi
03-10-2013, 15:26
bakın, istanbul trafiğindeki sadece ama sadece uyanıkları-saygısızları-çakalları çıkarın
aslında şu an dilim dönmüyor onların farklı bir ismi var
trafik sıkışıklığı yarıya iner.

HaKo
03-10-2013, 15:28
istanbul trafiğine en güzel çözüm defolup gitmek. Sırf bu yüzden doğup büyüyüdüğüm yerden nefret ediyorum artık.

HaKo
03-10-2013, 15:29
bakın, istanbul trafiğindeki sadece ama sadece uyanıkları-saygısızları-çakalları çıkarın
aslında şu an dilim dönmüyor onların farklı bir ismi var
trafik sıkışıklığı yarıya iner.

yarıya iner iddalı olur ama o bahsi geçen tipleri artık gırtlağına yapışıp boğasım geliyor bu kadar cahil fırsatcı köylü kurnazı nasıl koca bi metropole toplanmış çıldırmamak elde değil.

Maxi
03-10-2013, 15:34
yarıya iner iddalı olur ama o bahsi geçen tipleri artık gırtlağına yapışıp boğasım geliyor bu kadar cahil fırsatcı köylü kurnazı nasıl koca bi metropole toplanmış çıldırmamak elde değil.

çünkü istanbula göç eden anadolu insanlarının hepsi en çakallarıda ondan
normal anadolu insanı ne anlar uyanıklıktan çakallıktan

birde trafikte ne yaparsan yap polis görmediği sürece sorun yokki
o yüzden korkuda yok
zaten kimse bulaşmak istemiyor, o bunu biliyor
yapabildiği tüm uyanıklıklar çıkarına değilmi?

gerçi sırf bunlar yüzünden koca istanbula emniyet şeridi kameraları döşendi ya
ama herkesin peşine polis takamazsınki insanında biraz içinde olacak

ben hep diyorum ya
dayak kesin çözüm bak bakalım nasıl kuzu gibi oluyor sonra

Trance-R
03-10-2013, 15:37
Herkes bıkıp, buralardan gidene kadar İSTANBUL bu şekilde ;)

motorsiklet alma zamanı geldi,

cookies
03-10-2013, 16:02
birde trafikte ne yaparsan yap polis görmediği sürece sorun yokki o yüzden korkuda yok

Kısacası;
- Kemerini takarmısın
- Niye çevirmemi var..

Yani nasıl desem.. ''Kafadan gidik''

Bayramlarda İstanbul'a kalanlar bilir tenhalığı.. Normal olması gereken yaşam standardı o işte :rolleyes::D

twin
03-10-2013, 19:16
Sorun bence istanbulu bu kadar arzu nesnesi haline getirilmesi sneye ben dahil daha kaç insan üniversite için iste gelicek çözüm iyi toplu taşıma ama nerde Edirne'de bile otobüs geç gelince durak kalabalık oluyor ve 25-35 kişilik arabalara en az 50-55 alıyorlar

huseyinturk
03-10-2013, 19:44
İstanbulun trafiğini daha beter hale getiren bence metrobüstür. Metrobüs geldi e5 üstündeki bir çok hat kaldırıldı, seyreltildi. Metrobüs dediğin şey otobüs zaten farkı yokki. Binmesi dert inmesi dert. E5ten 2 şerit çalmasıda cabası. Madem yapacaksın yap yer altına metroyu beylikdüzünden zincirlikuyuya. Ne insanlar eziyet çeksin ne kullananlar yıpransın. 50 tane kapısı olan metro tııkır tıkır alıyor yolcuyu devam ediyor metrobüste şöför 4 kapıyla başedemiyor..

SULTANOGLU
03-10-2013, 20:01
Ya borakin oldugu gibi kalsin. Cikmayan cikmasinn istemeyen kullanmasin

cookies
03-10-2013, 20:06
İstanbulun trafiğini daha beter hale getiren bence metrobüstür. Metrobüs geldi e5 üstündeki bir çok hat kaldırıldı, seyreltildi. Metrobüs dediğin şey otobüs zaten farkı yokki. Binmesi dert inmesi dert. E5ten 2 şerit çalmasıda cabası. Madem yapacaksın yap yer altına metroyu beylikdüzünden zincirlikuyuya. Ne insanlar eziyet çeksin ne kullananlar yıpransın. 50 tane kapısı olan metro tııkır tıkır alıyor yolcuyu devam ediyor metrobüste şöför 4 kapıyla başedemiyor..

Yani kaldırsalar metrobüsü, verseler 2 şeridi trafik fln tamam olacak :beuj: :D
Metroyu zincirlikuyu'dan beylikdüzü'ne getirmek.. Valla ihalelerden yedikleri paralarıda ekleseler zor o iş.. Güzergah zor yani..

GokhanRS
03-10-2013, 20:39
hani müjde ar ın bir filmi var dı. gelinlikle kaçıyordu. yanlışlıkla kamyoncuların mekanına filan giriyordu.

o filimde istanbula girerken tabela görünüyor. Nüfüs 3.000.000 yani 3milyon nüfüs olan zaman nerde, şimdi nerde.

ne çok göç almış. ahh ahh.

cookies
03-10-2013, 20:44
hani müjde ar ın bir filmi var dı. gelinlikle kaçıyordu. yanlışlıkla kamyoncuların mekanına filan giriyordu.

o filimde istanbula girerken tabela görünüyor. Nüfüs 3.000.000 yani 3milyon nüfüs olan zaman nerde, şimdi nerde.

ne çok göç almış. ahh ahh.

Yani giren çıkan belli değil ama bakirlikten bahsediyoruz bu konuda :) Dijital tabela dikseler dayanmaz.. Levent kırca'nın 'taşı toprağı altın şehir' isimli filminde de var tabela 2milyon küsür.. Sahi bu tabela Gişelerin oralarda bir yerlerde duruyor 12 milyon küsür diyor.. Var mı inanan :)

McKrop
03-10-2013, 21:11
Y o k :):)

fuatvts
03-10-2013, 21:30
Bence en büyük sıkıntı şirket araçları vede araç kiralama şirketlerinin artışı..

İbrahim Erdem
03-10-2013, 21:34
Raylı sisteme aslında her yerde geçmek lazım.

Hadi diyelim istanbula vize koydular nüfusu bir şekilde iş koşullarını sanayileşmeyi kaydırarak anadoluya çektiler.

Bu sefer altgeçit üstgeçit yapıp belediyecilik yaptım diyen belediye başkanları ne yapacak.

Yani göçü anadoluya kaydırsalar bile şehirlerin kendisini büyümeye hazırlaması lazım.

İlerde iş ararken istanbul u sadece ücreti için seçerim yoksa gebzeden öteye geçmeyi düşünmüyorum.

kelalper
03-10-2013, 22:29
yok amk. Esenyurttan Göztepe ye 3 saatte geldim. Neyin çözümü olacak bu saatten sonra.

darkmoon
03-10-2013, 22:34
yok amk. Esenyurttan Göztepe ye 3 saatte geldim. Neyin çözümü olacak bu saatten sonra.

ben ondan multimedia yapdım araca açıyorum tv yi kanallara bakıyorum sıkılırsam koyuyorum bazen bir film klipler falan dahada sıkıldım mı tabletten facebook techturkey giriyorum :D çok daha sıkılırsam geyiğe sarabiliceğim birini arıyorum araç üstünden geyik sohbet ediyorum bazen hepsini karışık yapıyorum yoksa 45 dakka 1 saat köprüde dur kalk trafik çekilmiyor. :D

M3CSL
03-10-2013, 23:49
tOPLU TAsima olsa hani varda binmiyoruz deniyorya. bir miktar kesim illaki biner ancak cogu kesim stdartin altina dusmemek icin bile arabaya biner

hani sikayet ediyoruzya trafikten, bana gore isini sorsan kimse memnun degildir herkes soylenir ama 5 yildir ordadir ayni o hesap..
AYRICA sirket arabasi olan inanilmaz insan var umrundami benzin gitmis..

Emir_b16a
04-10-2013, 00:33
kişisel fikrim kişiye özel şirket aracı tahsisinin yasaklanması eğer çalışanın arabası varsa kendi maaşından benzinini koyup işe gidip gelmesi yoksada toplu taşıma kullanılması

şirket üzerine kayıtlı bütün araçların mesai saatleri dışında trafiğe çıkışının yasaklanması hatta gps sistemiyle emniyete bağlı olarak çalışan bi sistemle kontrolü
çok önemliyse şirket (nakliye vs gibi özel izinle şu şu plakalı aracın şu güzergah üzerinden hareketle şu noktaya ulaşımı vs gibi) özel izinle trafiğe çıkışı ve kontrolü sağlanmalı

ayrıca otobüs ve minübüslere özel bi sistem geliştirip sağ şerit dışına çıktığında (zorunlu haller dışında) ceza kesilmesi (şöföre)

ve nasıl bi sistem olur bilmem ama araç takip mesafesi kontrolu

dikkatimi çeken trafiğin asıl nedeninin yakın takip ve şerit ihlalinden kaynaklandığı

ayrıoca trafiğin çözülmesi için devlet isparkı kaldırıp belirli bölgeler hariç bine altında otoparkı olmayan bütün binalara yıkım emri getirip mal sahiplerine vakit tanımalı binalarını yıkıp baştan yapmaları için

gücü yetmeyen mal sahiplerinede zorunlu olarak kat karşılığı bine yapmalı ve daierleri kendi satışa çıkarmalı

e araç sayısınıda düşürürseniz trafikte ve park halindeki araçlarda trafik için nispeten rahatlama olur die düşünüyorum ama sadece düşünüyorum :D

hatta hatta istanbulda var olmayan binaların yerine yeni bina yapımı yasaklanmalı
bu inşaatlar doğuya kaydırılığ yatırım tamamen o tarafa yapılmalı

ve ayrıca istanbul sınırı daraltılmalı ve giriş çıkış kontrol altında tutulmalı

Asil
04-10-2013, 07:39
Trafiğin ne olduğunu en iyi ben bilirim. Günümün 3-4 saati trafikte geçiyor. Benim bu yüzden sağlığım bozuldu; tabii hata bende o ayrı konu.
İstanbul trafiğine gelince, aslında en başta bir araziye imar izni verilirken, o bölgenin fiziki durumu ve trafik kondisyonuna bakılması lazımdı. Örneğin siz yeni yerleşim yerleri yaratıyorsanız, Ispartakule, Esenyurt, Halkalı gibi, önce o bölgenin ne kadarlık bir nüfusun üstesinden gelebileceğine bakıp, ona göre konut sayısı belirlenmeliydi. Yani bu semtlerin hepsi sabah akşam Tem otoyoluna boşalıyor resmen trafik pornosu izliyoruz her gün. Bunu siz dikkate almazda önünüze gelen yandaş mütahite verirseniz halk yollarda perişan olur sonra salak gibi her arabada 1 kişi var böyle iş mi olur gibi salakca tezler üretirsiniz. Mahmutbey bölgesine bakın! Zavallı bir O3 otoyolu ki yol almak mümkün değil, paranla rezil olduğun mahmutbey tem otoyolu ve bu yolların kesiştiği noktada Batışehir, mall of istanbul projesi ve anlı şanlı istoç. Batışehir ve Mall of İtanbul bi bitsinde otoyolda seksi görün.
Memleketi bu beyinlere emanet edersen bunlar hataları marifet gibi gösterip, birde hatalarıyla oy toplamaya çalışırlar İstanbulun yüzü değişiyor fln diye. Yüzünü sktnz memleketin halen övünüyorsunuz. Kusura bakmayın çok doluyum tutamıyorum kendimi.

mcy
04-10-2013, 07:50
Trafiğin ne olduğunu en iyi ben bilirim. Günümün 3-4 saati trafikte geçiyor. Benim bu yüzden sağlığım bozuldu; tabii hata bende o ayrı konu.
İstanbul trafiğine gelince, aslında en başta bir araziye imar izni verilirken, o bölgenin fiziki durumu ve trafik kondisyonuna bakılması lazımdı. Örneğin siz yeni yerleşim yerleri yaratıyorsanız, Ispartakule, Esenyurt, Halkalı gibi, önce o bölgenin ne kadarlık bir nüfusun üstesinden gelebileceğine bakıp, ona göre konut sayısı belirlenmeliydi. Yani bu semtlerin hepsi sabah akşam Tem otoyoluna boşalıyor resmen trafik pornosu izliyoruz her gün. Bunu siz dikkate almazda önünüze gelen yandaş mütahite verirseniz halk yollarda perişan olur sonra salak gibi her arabada 1 kişi var böyle iş mi olur gibi salakca tezler üretirsiniz. Mahmutbey bölgesine bakın! Zavallı bir O3 otoyolu ki yol almak mümkün değil, paranla rezil olduğun mahmutbey tem otoyolu ve bu yolların kesiştiği noktada Batışehir, mall of istanbul projesi ve anlı şanlı istoç. Batışehir ve Mall of İtanbul bi bitsinde otoyolda seksi görün.
Memleketi bu beyinlere emanet edersen bunlar hataları marifet gibi gösterip, birde hatalarıyla oy toplamaya çalışırlar İstanbulun yüzü değişiyor fln diye. Yüzünü sktnz memleketin halen övünüyorsunuz. Kusura bakmayın çok doluyum tutamıyorum kendimi.

yoo ne kusuru çok haklısın. herşeyden anlayan bir bakanlar kurulumuz var. onlar bu zihniyette oldukça biz daha çok çekeceğiz. hoş bu zihniyetleri değişmeyecek ya o yüzden boşuna konuşuyoruz.

ReßeL
04-10-2013, 08:05
Istanbul'un olmasi gerektigi nufusu, bayram tatillerindeki nufusudur. ben 3 sene once bayramda geldigimde mutluluktan, hergun sehirde gezmekten (arabayla) inanilmaz zevk aliyordum. Normalde yuruyorum veya taksi tutuyorum. Vallahi daha ucuza geliyordu... Bu kadar nufusa dayanmiyor bu sehir. Zaten duzen yok, sistem yok Allah'a emanet bir toplu tasima mantigi var kulturumuz zaten cagdas bir sekilde profesyonel calismaya elverisli degil. Yani her alanda her is kurumunda profesyonel, isini yapacak agzi laf yapmicak bir toplum olmamiz gerekirken tam tersiyiz.

Hali hazirda dunyada uygulanan yontemlere benzeyen duzenlemeler gelmeli;

-Belirli yerlerde trafige ozel aracla cikis saatleri cikartilmali.
-okul tasitlarinin, toplu tasima araclarinin ozel seriti olmali ve kontrolu saglicak maksimum polis olmali.
-4kisiden fazla araclar icin de bir serit yapilmali. Bu seritler hizli akmali ve bu da insanlari toplu seyahate tesvik eder.
-Isiklarda duran polisler cogaltilmali-siklastirilmali. Caglayan 4 yol agzina 96 sn. isik koyarsan tabi tikanir o trafik.

Hepsinden daha onemlisi ise, yeralti rayli sistemin gelismesi lazim. Inanilmaz utancverici bir agimiz var. Genisletilmesi, hizlandirilmasi lazim. Bu sehri asil kurtaracak olan Metro sistemi olur. Bununla beraber Beylikduzu, Silivri gibi uzak yerlesim yerlerine sehirlesme planlari da lazim.

Ek olarak Motosiklet fikrine katiliyorum. en fazla 2 bilemediniz 3 ay binemiyorsunuz onun disinda ahim sahim bir soguk veya yagis olmuyor bence. Ama muthis uyanik, gozunuz acik, tehlikelere karsi hizli hareket edebiliyor olmaniz lazim.

imprezaWRC
04-10-2013, 09:17

Bu sabah Cnnturk'te konuşuyorlardı, sanki imar iznini bunlar vermedi de uzaydan birileri verdi, hep aynı taktikleri uyguluyorlar.

Asıl porno Batı Ataşehir ve Ümraniye'de olacak. Batı Ataşehir'de finanskentmidir nedir bir zıkkım yapıyorlar, Ümraniye'de de telekomun arkasına gelmeyen firma kalmadı. Çok lazımdı, aynı yere 150 tane firmanın gelmesi, yol yok, ama deli gibi iş yeri ve konut var, sonra iş çıkışında hepsi aynı anda yola dökülüyor, trafik kilit.

Ben artık sırf trafik yüzünden neredeyse 6 aydır Avrupa yakasında oturan arkadaşlarımla yüz yüze görüşemiyorum, keza onlarda and. yakasına geçemiyorlar.

Hafta sonları otomobille bir yerlere gitmek istemiyorum.

Özetle en büyük sorun plansız imarlaşma, şerit çalarak yapılan metrobüs hattı, iç yollarda genişletilen kaldırımlar ve daraltılan yollar, 2 şerit yolda tek şeridi otobüslere bırakma, rant yüzünden şehir içindeki plansız programsız yapılaşmalar (deli gibi hafriyat kamyonları yollarda), metro hattı üzerindeki minibüsler, kural tanımayan ağır vasıta şoförleri (sol şeridin vaz geçilmezleri Metro firmasının otobüsleri, ama sahibi koruma altında, ona bir mok olmaz) , altın gününe giden ve sol şeridi bırakmayan gözünün feri gitmiş teyzeler (geçen gün bir tane 94 corolla gördüm, direksiyondaki kadın 80 yaşındaydı, arka koltuktakide muhtemelen annesiydi, tıngır mıngır yolda gidiyorlardı, onlar yerine etraftakiler aynalarına bakıyordu :D :D , teyzem için sinyalide ben verdim, rahat rahat sağa döndü gitti ama ara sokağa dönmesi 30dk'yı buldu :D :D :D )

Maxi
04-10-2013, 09:35
altın gününe giden ve sol şeridi bırakmayan gözünün feri gitmiş teyzeler

ahahahaha koptum buna :hehe:

imprezaWRC
04-10-2013, 09:44
ahahahaha koptum buna :hehe:

Kış aylarında, neredeyse kendisiyle yaşıt ve muhtemelen zorunluluktan teyze ile hayatına devam eden ölü taklidi yapan kürk görünümlü hayvancığı üzerine atıyorlar, kürkün dik yakalarından sağ ve sol görüş iptal oluyor. Aynaya 30 yıl önce makyaj için bakıyorken artık hiç aynayı kullanmayan teyzem, bu kadar süslenip markete gitmeyeceğine göre, hayatta kalan kankalarıyla yükselen altın fiyatlarına rağmen inatla buluşmaya gidiyordur.
Ne işin var senin yolda, git otur evinde, torun tombalak sev, kadın programları izle, telefondan evlatlarını bayılt, komşu ile dedikodu yap, illede altın günü diyorsanda, bin taksiye olsun bitsin.
:D:D

Vintage
04-10-2013, 09:58
Tuzladan Ümraniyeye geliyorum ben kafayı yemişim
yolun bir kısmına kadar arabamla sonrasında metro sonrasında otobüse biniyorum
Mevcut durumda trafiğin azalmasının bir yolu şehrin baştan planlanması (imkansız)
diğer yoluda nüfusun azalması
geri kalan sonuçlar kısa etkili olabilecek geçici çözümlerden öteye gidemeyecektir

SekoLive
04-10-2013, 10:01
Sabah arabayla cıktıgım yola acıbademde sokak arasına parket devam ederek minibüs + denizotobusuyle ulaşabildim işe :) daha kısa sürdüğüne eminim. debriyajdan frenden yakıttan tasaruf ettik :D

emir91
04-10-2013, 10:54

Sanırım yaklaşık 10 senedir severek oturduğumuz bahçeşehirden seneye taşınıcaz artık çünkü günün hangi saatinde çıkarsan çık kilit halde olan bu otoban ve Mahmutbey gişeler hergeçen gün dahada beter oluyor.

Erdal Uzunoglu
04-10-2013, 11:32
bu sabah e5'den beylikdüzü-safaköy güzergahında 1 saat 4 dakikada gittim.
e5'den bağlandıktan sonra sefaköyün içi de çok yoğundu. toplamda iş yerime 1 saat 27 dakika sürdü.

yoldayken whatsappdan arkadaşlarla çözüm ürettik de. bende, hükümetin yasakçı çözüm politikalarından ilerlersek. bir kaç çözüm buldum.

mesela sabah araba kullanmak yasaklanmalı. belli saatler arası kişisel araçlarla trafiğe çıkmak yasak olsun. trafiğe çıkana 50bin Türk lirası ceza verilsin.

başka bir çözümüm ise sabah benzin almak yasaklansın. belli saatler arası benzin almak yasak olsun. satana 180bin Türk lirası ceza kesilebilir. alanada 50bin ceza kesilsin.

http://l1310.hizliresim.com/1g/2/t6dqf.jpg

fakir bir ülke fakir bir halk oldugumuz icin herkes işine özel araclarıyla gitmeyi tercih idiyor bu trafıgın cözümü yok düşünsenize suan benzin 5. küsür lira benzinin 2 yada 3 lıra oldugunu düşünün beylikdüzü sefaköy arası 1 saatte gittiysen 5 saatte zor gidersin bu da farklı bi acı bence :soru:

Ko®ay
04-10-2013, 11:35
Kış aylarında, neredeyse kendisiyle yaşıt ve muhtemelen zorunluluktan teyze ile hayatına devam eden ölü taklidi yapan kürk görünümlü hayvancığı üzerine atıyorlar, kürkün dik yakalarından sağ ve sol görüş iptal oluyor. Aynaya 30 yıl önce makyaj için bakıyorken artık hiç aynayı kullanmayan teyzem, bu kadar süslenip markete gitmeyeceğine göre, hayatta kalan kankalarıyla yükselen altın fiyatlarına rağmen inatla buluşmaya gidiyordur.
Ne işin var senin yolda, git otur evinde, torun tombalak sev, kadın programları izle, telefondan evlatlarını bayılt, komşu ile dedikodu yap, illede altın günü diyorsanda, bin taksiye olsun bitsin.
:D:D

Abi Allah iyiliğini versin :D

Bu sabah dedim hava çok soğuk arabayla işe gideyim toplamda 13 km lik bi yolum var arabanın ısınması zaten 5 km yi buluyorken :D bayrampaşadan maskoya 45 dk da gidince şarteller attı haliyle mall of İstanbul inşaatı bölgeyi mahvetmiş durumda maskonun 3 kapısı kapalı girmek için dünyanın yolunu dolaşmak gerek + bu mall of açılınca ne *** yicez belli değil :( Allahtan metro yaptılarda hafta içi onu kullanacaz artık,ama maskoya araçla ulaşmak tam bir çin işkencesi haline döünüştü

zgnn
04-10-2013, 14:08
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır pekindeyim. Heriflerin inanılmaz alt yapıları, bağlantı yolları var. İstanbulda e-5 ve tem dışında anayol yok ama burada bi anayoldan çık ötekine gir ordan çık ona gir. Saymakla bitmiyor adamların anayolları. Geniş yollar bide. aynı şekilde caddeleride geniş, 3 şerit gidiş 3 şerit geliş caddelere sahipler. Belki anayol dediğim yollarda caddedir tam çözemedim:D o kadar geniş yollara ragmen sadece iş saatlerinde trafik oluyor o da olsun kayıtdışı 40 milyon nufusu var bildiğim kadarıyla pekinin. istanbulda aq sabah akşam trafik var c.bağdan yenibosnaya 2 saatte gidiyorsun saat kaç olursa olsun.

M3CSL
04-10-2013, 16:17
Bu sabah Cnnturk'te konuşuyorlardı, sanki imar iznini bunlar vermedi de uzaydan birileri verdi, hep aynı taktikleri uyguluyorlar.

Asıl porno Batı Ataşehir ve Ümraniye'de olacak. Batı Ataşehir'de finanskentmidir nedir bir zıkkım yapıyorlar, Ümraniye'de de telekomun arkasına gelmeyen firma kalmadı. Çok lazımdı, aynı yere 150 tane firmanın gelmesi, yol yok, ama deli gibi iş yeri ve konut var, sonra iş çıkışında hepsi aynı anda yola dökülüyor, trafik kilit.

Ben artık sırf trafik yüzünden neredeyse 6 aydır Avrupa yakasında oturan arkadaşlarımla yüz yüze görüşemiyorum, keza onlarda and. yakasına geçemiyorlar.

Hafta sonları otomobille bir yerlere gitmek istemiyorum.

Özetle en büyük sorun plansız imarlaşma, şerit çalarak yapılan metrobüs hattı, iç yollarda genişletilen kaldırımlar ve daraltılan yollar, 2 şerit yolda tek şeridi otobüslere bırakma, rant yüzünden şehir içindeki plansız programsız yapılaşmalar (deli gibi hafriyat kamyonları yollarda), metro hattı üzerindeki minibüsler, kural tanımayan ağır vasıta şoförleri (sol şeridin vaz geçilmezleri Metro firmasının otobüsleri, ama sahibi koruma altında, ona bir mok olmaz) , altın gününe giden ve sol şeridi bırakmayan gözünün feri gitmiş teyzeler (geçen gün bir tane 94 corolla gördüm, direksiyondaki kadın 80 yaşındaydı, arka koltuktakide muhtemelen annesiydi, tıngır mıngır yolda gidiyorlardı, onlar yerine etraftakiler aynalarına bakıyordu :D :D , teyzem için sinyalide ben verdim, rahat rahat sağa döndü gitti ama ara sokağa dönmesi 30dk'yı buldu :D :D :D )

Katiliyorum, trafik akisinin nasil olduguna dair bilgisi olmayan o kadar cok insan varki, trafigin bir ahengi var o sekilde ilerliyor, onde 1 kisi yavaslayip tekrar hizlansa arkaya akordiyon seklinde kmlerce etkisi oluyor,
mesela bakin yokuslarda trafik tikanir herkes yavaslar komple herkesi yavaslatir, ayni sekilde hafif virajlarda millet salak salak 60 70le dondugu icin (ornegin bu yakanin oldugu sile ayirimi) salak salak giden teyzelerden zaTEN BAHsetmissin, e birde aheste aheste kalkan insanlar olunca isiklarda filan boyle oluyor

En basiti bazi yollar 2 serit ama sikissan 3 araba sigacak biraz kenara cekilse . konvoy%33 azalicak ama nerde o bilinc . akil sagduyu... yok biz kafasi calismayan bi milletiz acikca soyluyorum bunu heryerde:rolleyes:

Shadow_Dancer
04-10-2013, 16:27
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır pekindeyim. Heriflerin inanılmaz alt yapıları, bağlantı yolları var. İstanbulda e-5 ve tem dışında anayol yok ama burada bi anayoldan çık ötekine gir ordan çık ona gir. Saymakla bitmiyor adamların anayolları. Geniş yollar bide. aynı şekilde caddeleride geniş, 3 şerit gidiş 3 şerit geliş caddelere sahipler. Belki anayol dediğim yollarda caddedir tam çözemedim:D o kadar geniş yollara ragmen sadece iş saatlerinde trafik oluyor o da olsun kayıtdışı 40 milyon nufusu var bildiğim kadarıyla pekinin. istanbulda aq sabah akşam trafik var c.bağdan yenibosnaya 2 saatte gidiyorsun saat kaç olursa olsun.

Yol ve altyapı konusunda haklısın ama Pekinde de hatrı sayılır bir trafik var özellikle iş çıkış saatlerinde.. Havalimanından otele 2.5 saatte geldigimi biliyorum.. Tabii ki nüfusa oranla iyi sayılır ama çok rahatta degil..

aslan
04-10-2013, 16:41
Pekinden görüntü
http://media.dunyabulteni.net/news/90609.jpg

SekoLive
04-10-2013, 17:38
pekin trafiği cok nizamiymiş sağa sola kayan yok herkes seridinde gözüküyor bitane sağ emniyete kayan var oda bizimkilerden biri olabilir :D

EM-RE
04-10-2013, 18:02
http://www.hurhaber.com/haber_resim/2/istanbul-kopru-bakim-trafik.jpg

Seko bizimkide fena sayılmaz :D

SekoLive
04-10-2013, 18:04

işte biz samimi bi toplumuz yolda bile safları sık tutuyoruz :D:D:D boşluk olmasn diye uğrsıyor tırcılarımz

yanlız sol serit ve yakınları sanki pekinli :hehe:

EM-RE
04-10-2013, 18:10
işte biz samimi bi toplumuz yolda bile safları sık tutuyoruz :D:D:D boşluk olmasn diye uğrsıyor tırcılarımz

yanlız sol serit ve yakınları sanki pekinli :hehe:

Yok kanka onlar bizden günlükçüler en dibe gelmeden sağdan sola geçen yolu bilenler :D son anda geçmeye çalışınca sıkışacağını biliyorlar :D

SekoLive
04-10-2013, 18:12
Yok kanka onlar bizden günlükçüler en dibe gelmeden sağdan sola geçen yolu bilenler :D son anda geçmeye çalışınca sıkışacağını biliyorlar :D

bi arkadaşa tarif ediyorm kanka köprüyü geçerken en sağdan geç sonra akar diyorm öyle iş mi olur sol dümdüz gidiyoz niye sağa giricez diye sölendi, sonra işkilenmiş dediğimi yapms :D böyle bi olay yok dümdüz giden sol tıkandı sağdan aradan kaydık gittik diyo :D 2. köprü acayp bi olay

S.Özeren
05-10-2013, 03:54

kesin gişe kapalıdır hepsi sola doğru eğimli :D

coder
05-10-2013, 03:57
İstanbul da;

Tramvay
Metrobüs
Otobüs ve taksi hatlarını yer altına aldıktan sonra o trafik %40 düzelir kim ne derse desin.
Normal kullanıcılara çözümlerimizi uygulatamayiz ama yukarda bahsetmiş oldugum araçlara uygulanabilir vede en güzel verim buradan alınır.

Oconner
05-10-2013, 18:25
bu konuyu okuduktan sonra ev ile iş arası 5 kmyi 40 dk da geldim :D

Birkan61
05-10-2013, 18:34
bu konuyu okuduktan sonra ev ile iş arası 5 kmyi 40 dk da geldim :D

Şu sıralar Bahçelievler - Güngören arasıda inanılmaz bi trafik var özellikle sabah 7 - 9 arası.

Octavia RS
05-10-2013, 21:39
Kısıklı-Altunizade arası bir trafik var böyle bişe olamaz.Otobüsten inip yürümek zorunda kalıyorum

S.Özeren
06-10-2013, 00:23
bu akşam güngören kale center ın yukarsındaki karakolun ordan, b.evler yayla'a 1 saatte geldim

tahmini mesafe 3-5 km

bi aara arabayı stop ettim 15 dk çalıştırmadım o derece yani

-ER-
06-10-2013, 00:43
Benim kendi çözümüm şudur.
Vize falan filan değil.

İstanbul haritasına baktığımızda herkesin bildiği şeyi göreceğiz Şehirimiz yataş şekilde ve marmara kıyılarına şehirleşmiş bir şehir, dolayısı ile şehiri kaldıracak 2 tane ana damar var ki birisi diğerinden ince.
Sahil yolu bir nebze olsada yarcımcı ama transit yollar sayesinde bağlantılarda sıkıntı oluyor.
BU şehire başka bir yol lazım ki TEM dediğimiz (Transit European Motorway) adlı yollu değiştirmek artık transit yol değil istanbulun kuzeyine taşınması gerekiyor hatta bir değil 2 farklı seçenek lazım o tarafa,
*birde mahmutbey olsun ister köprü olsun gişelerde 16-18 gişeye gerek yok artık yavaşlayıp geçen araç kalmadı şeritler geldiği gibi devam etmeli 4 geliyorsa 4 gişe ve her gişede HGS ve OGS okuyabilmeli ki huni mantığında fazla yığılma olduğunda 16 gişe 4 şeride düşerken karmaşa olmasın.
En büyük hatalardan biride KanalD nin oradaki viyadükte 3 şerit gelen yok bir anda 2 şeride düşüyor orada bir curcuna yine yaşanıyor.
Yollar 3 şerit devam ediyorsa 3 şeritte kalmalı, Şerit artışları ve azalışları yol verme yol alma karmaşasına dönüştüğünden aksamalara neden oluyor.
bağlantı yollarında yoğunluk olan yerlerde mesela bayrampaşa TEM bağlantısı 2 şerit olarak verilmiş buda yanlış yol zaten 3 şerit buda ana yolu etkiliyor ardından habipler bağlantısı karmaşası yaşanmasına sebep oluyor.
2. Köprü yani F.S.M. köprüsü anadoludan asya ya geçerken çok saçma bir uygulama yapılıyor aynı uygulama 1. köprü boğaziçi köprüsünde de yapılıyor.
Akıllarınca işe yaradığını zannediyorlar ama daha beter hale getiriyor. 3 şerit yolda girken bir anda avrupaya geçen tarafa 1 şerit ek veriliyor,
Buda avrupadan gelenleri en başında yani köprünün olduğu tarafta tıkanmasına sebep oluyor zaten gişelerde 10-15 gişe şarmaşasından 3-4 şerit e geçme savaşı oluyor birde bir tane kapatılmış şerit üstüne tuz biber oluyor.
Şerit zaten kendi halinde gitse ek şerit kapanırken kendi kendini yine tıkamayacak.

Yani Zaten köprülerin en başta gişe olayı olan yerlerde çok gişe olması hata.

Birde diğer fikirlerimden biriside

kuzey marmara oto yoluna Gar ve Hal taşınmak zorunda şehir içinde kamyon yoğunluğu engellenmeli, engellenmli ki Avrupa ve Asyadaki Gar ve Hal kalabalığından doalyı ağır araçların trafiği etkilemesi engellenir.

driftboy
06-10-2013, 00:47
yapacakları şey belli , belirli saatler arasında köprüye otoban girişlerine %500 zam yapsınlar buda iş giriş çıkış saatleri olsun bak nası herkes otobüse biniyo

Volkann
06-10-2013, 00:55
insanları toplu taşımaya yönlendirecek uygulamalar yapılmalı...

Birkan61
06-10-2013, 10:31
bu akşam güngören kale center ın yukarsındaki karakolun ordan, b.evler yayla'a 1 saatte geldim

tahmini mesafe 3-5 km

bi aara arabayı stop ettim 15 dk çalıştırmadım o derece yani

son 2 haftanın içinde hep böyle, niye böyle oluyo anlamıyorum. Kaçacak yol arıyorum kaçtığım yoldan dahada geç gidiyorum :)

Ben bide kale centeri dolaşmadan efesin ordan gidiyorum

S.Özeren
07-10-2013, 03:37
son 2 haftanın içinde hep böyle, niye böyle oluyo anlamıyorum. Kaçacak yol arıyorum kaçtığım yoldan dahada geç gidiyorum :)

Ben bide kale centeri dolaşmadan efesin ordan gidiyorum

sanırım kurban bayramından dolayı , orda bi yere pazar kuruldu diyenler var

imprezaWRC
07-10-2013, 09:56
Her yere avm diksinler, özelliklede giriş-çıkışları direkt anayollara bağlantılı olsun.
Hafta sonu optimum avm'ye yaya olarak intikal ettik. Yaya köprüsü üzerinden bir fotoğraf çektim, e-5'in köprüler açık olmasına rağmen neden kilit olduğunu gösteriyor. (Fotoğrafı bilgisayara aktarmayı başarabilirsem paylaşırım)
Optimum'a kadar deli bir trafik vardı, optimum'dan sonrada e-5 olması gereken hızda akıyordu. Avm'ye girmek için millet birbirinin üzerinden atlıyor, üst üste otomobiller.

P.S : İçerisi mahşeri bir kalabalık, kimsenin elinde alışveriş poşeti yok, herkes uydu gibi bir yörüngede dolanıyor. Manyak mı bu insanlar, hayır baktım optimumda bedava birşeyde dağıtmıyorlar. Biz girdik halı bakalım dedik, kendimizi dışarı zor attık. Kaldıysak içeride en fazla 10dk kalmışızdır.

GokhanRS
07-10-2013, 09:59
Her yere avm diksinler, özelliklede giriş-çıkışları direkt anayollara bağlantılı olsun.
Hafta sonu optimum avm'ye yaya olarak intikal ettik. Yaya köprüsü üzerinden bir fotoğraf çektim, e-5'in köprüler açık olmasına rağmen neden kilit olduğunu gösteriyor. (Fotoğrafı bilgisayara aktarmayı başarabilirsem paylaşırım)
Optimum'a kadar deli bir trafik vardı, optimum'dan sonrada e-5 olması gereken hızda akıyordu. Avm'ye girmek için millet birbirinin üzerinden atlıyor, üst üste otomobiller.

P.S : İçerisi mahşeri bir kalabalık, kimsenin elinde alışveriş poşeti yok, herkes uydu gibi bir yörüngede dolanıyor. Manyak mı bu insanlar, hayır baktım optimumda bedava birşeyde dağıtmıyorlar. Biz girdik halı bakalım dedik, kendimizi dışarı zor attık. Kaldıysak içeride en fazla 10dk kalmışızdır.

uçan halı alıcaksın trafiğe takılmıcaksın dimi uyanık seniii :D :D

M.A.D
07-10-2013, 10:02
insanları toplu taşımaya yönlendirecek uygulamalar yapılmalı...

benzin 5 lira daha nolsun :D

imprezaWRC
07-10-2013, 10:02
uçan halı alıcaksın trafiğe takılmıcaksın dimi uyanık seniii :D :D

Aynen coni vaynen :D :D

mcy
07-10-2013, 10:52
Vize falan filan değil.

İstanbul haritasına baktığımızda herkesin bildiği şeyi göreceğiz Şehirimiz yataş şekilde ve marmara kıyılarına şehirleşmiş bir şehir, dolayısı ile şehiri kaldıracak 2 tane ana damar var ki birisi diğerinden ince.
Sahil yolu bir nebze olsada yarcımcı ama transit yollar sayesinde bağlantılarda sıkıntı oluyor.
BU şehire başka bir yol lazım ki TEM dediğimiz (Transit European Motorway) adlı yollu değiştirmek artık transit yol değil istanbulun kuzeyine taşınması gerekiyor hatta bir değil 2 farklı seçenek lazım o tarafa,
*birde mahmutbey olsun ister köprü olsun gişelerde 16-18 gişeye gerek yok artık yavaşlayıp geçen araç kalmadı şeritler geldiği gibi devam etmeli 4 geliyorsa 4 gişe ve her gişede HGS ve OGS okuyabilmeli ki huni mantığında fazla yığılma olduğunda 16 gişe 4 şeride düşerken karmaşa olmasın.
En büyük hatalardan biride KanalD nin oradaki viyadükte 3 şerit gelen yok bir anda 2 şeride düşüyor orada bir curcuna yine yaşanıyor.
Yollar 3 şerit devam ediyorsa 3 şeritte kalmalı, Şerit artışları ve azalışları yol verme yol alma karmaşasına dönüştüğünden aksamalara neden oluyor.
bağlantı yollarında yoğunluk olan yerlerde mesela bayrampaşa TEM bağlantısı 2 şerit olarak verilmiş buda yanlış yol zaten 3 şerit buda ana yolu etkiliyor ardından habipler bağlantısı karmaşası yaşanmasına sebep oluyor.
2. Köprü yani F.S.M. köprüsü anadoludan asya ya geçerken çok saçma bir uygulama yapılıyor aynı uygulama 1. köprü boğaziçi köprüsünde de yapılıyor.
Akıllarınca işe yaradığını zannediyorlar ama daha beter hale getiriyor. 3 şerit yolda girken bir anda avrupaya geçen tarafa 1 şerit ek veriliyor,
Buda avrupadan gelenleri en başında yani köprünün olduğu tarafta tıkanmasına sebep oluyor zaten gişelerde 10-15 gişe şarmaşasından 3-4 şerit e geçme savaşı oluyor birde bir tane kapatılmış şerit üstüne tuz biber oluyor.
Şerit zaten kendi halinde gitse ek şerit kapanırken kendi kendini yine tıkamayacak.

kuzey marmara oto yoluna Gar ve Hal taşınmak zorunda şehir içinde kamyon yoğunluğu engellenmeli, engellenmli ki Avrupa ve Asyadaki Gar ve Hal kalabalığından doalyı ağır araçların trafiği etkilemesi engellenir.

şimdi istanbulun kuzeyine 3. köprüyle bağlantılı başka bir otoban yapsalarda kısa bir süre sonra oralarında imara açılacağı için yine o yol yeterli olmayacaktır.

coder isimli arkadaşın çözümü bana mantıklı geldi. toplu taşımanın tamamını tüm şehirde yer altından verirsen. yarı yarıya rahatlama yaşanır. ama gelecekte olan imar planları içinde yeterli olur mu bilmiyorum.

-ER-
07-10-2013, 16:31
Vize falan filan değil.

Sayın Erel HÜKEREK

İlgi: 07.10.2013 tarihli KGM E-posta Başvurusu.

İstanbul sınırları içerisindeki Çevre Yollarında, Boğaz Köprülerinde ve ilgi e-postada belirtilen yollarda günlük trafik hacmi yol kapasitesinin 2-2,5 katına ulaşmıştır. Söz konusu trafik sorununun çözümlenmesi için ilave şerit ve alternatif ulaşım araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

3.Köprü ve devamındaki Kuzey Marmara Otoyolunun işletmeye açılması ile bahse konu İstanbul trafiğinde yoğunluğun azalacağı değerlendirilmektedir.

Ayrıca OGS ve HGS gişe adalarının ve kanopilerinin kaldırılması planlanmış olup, bu konuda çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce devam etmektedir.

Bölge Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında bulunan Boğaziçi Köprülerinde trafik yoğunluğunu olabildiğince rahatlatmak amacıyla sabah saatlerinde Anadolu yakasından Avrupa yakasına, akşam saatlerinde ise Avrupa yakasından Anadolu yakası yönüne ilave şerit açılmaktadır. İlave şerit uygulamasında şerit açma ve şerit kapama zamanları ise ( İl Trafik Komisyonunun 27.06.2011 tarih ve 2002/90 sayılı kararına istinaden ) Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Çevre Yolları Ekipler Amirliği tarafından belirlenmektedir.

Bu nedenle ilgi müracaatın İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Çevre Yolları Ekipler Amirliğine yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü

Bilgi Edinme Birimi

blackweb
07-10-2013, 16:39
bu sabah tır devrilmiş ümraniye kavşağında tem'de, kartal dan seyrantepeye gidiyorum hergün, 7:10 da çıktım yola kartal e5 ten bostancıyı filan geçtim 2. köprü yoluna girdim ve resmen durdu yol, işe saat 10:30 da gelebildim, tam 3 buçuk saat yolda geçti.

İçler acısı.

imprezaWRC
07-10-2013, 16:56
bu sabah tır devrilmiş ümraniye kavşağında tem'de, kartal dan seyrantepeye gidiyorum hergün, 7:10 da çıktım yola kartal e5 ten bostancıyı filan geçtim 2. köprü yoluna girdim ve resmen durdu yol, işe saat 10:30 da gelebildim, tam 3 buçuk saat yolda geçti.

İçler acısı.

Hergün o kadar yol çekilir mi Allah aşkına ya, masa başı iş mi senin işin?
Eğer öyle ise Bostancı-Kabataş-Taksim-Seyrantepe yapmak daha mantıklı değil mi?

huseyinturk
07-10-2013, 18:20
Bitişik nizam yüzde yüz imarlı arsaları yüzde 50 ye düşürmüşlerdi mimari yönetmelikte. Ama bir çok insan mağdur olduğundan uygulama rafa kalktı. İstanbulun yayılması gerektiğini düşünüyorum 3. köprü yapılsa karadenize doğru 3. bir çevre yolu olsa. Vatandaşın arsasını gaspetmek yerine, o taraflara yönlendirse devletimiz. İnsanlar teşvik edilse, mesela kentsel dönüşüm kapsamında şehir merkezindeki eski evinden vazgeçenlere o taraflarda imkan sağlansa, daha düzenli hızlı bir kentleşme olsa. Yeni bölgeler tamamlandığında şehrin merkezi yerleride yenilenebilir sonuç olarak. Şu anki kentsel dönüşüm mantığında 4 kat yıkılıp yerine 10larca katlısı dikiliyor. Sonra nüfus neden yoğunlaşıyor belli başlı yerlerde.

Kısacası devlet kodomana destek olduğu kadar vatandaşada destek olsa şıp diye olmaz belki ama zamanla aşılabilir bu sıkıntılar.

Toplu taşımayı yer altına indirmek mantıklı, ama yaptıkları metroları bile reklam için yapan bir yönetim var şehirde. Adam 10 km metro yapıyosa 10 km afiş asıyo köprülere metro yaptık metro yaptık diye. Koyayım senin yaptığın metroya diyorum her üstgeçit altından geçerken..

Kadyr
07-10-2013, 18:31
yapacakları şey belli , belirli saatler arasında köprüye otoban girişlerine %500 zam yapsınlar buda iş giriş çıkış saatleri olsun bak nası herkes otobüse biniyo

Dogru diyosun bugun arabasida tek basina rahat ettigini sananlara selam olsun trafikte dursunlar 10 dk kalkamasin bakalim hala rahat ediceklermi.bu bazi gereksizlerin sayesinde sıkışık metrobuse bile binemedik cunku trafikten dolayi kopruyu gecemedi otobusler.neyseki bindik ayni saatimde evime geldim servis kim bilir tek soforlu araclardan oturu kacta gelicek bizim oraya

imprezaWRC
07-10-2013, 19:14
Toplu taşımayı yer altına indirmek mantıklı, ama yaptıkları metroları bile reklam için yapan bir yönetim var şehirde. Adam 10 km metro yapıyosa 10 km afiş asıyo köprülere metro yaptık metro yaptık diye. Koyayım senin yaptığın metroya diyorum her üstgeçit altından geçerken..

O afişlere birde boy boy kendi fotoğraflarınıda ekliyorlar, 10km metro 100km afiş yaptık, heyhat bu afişleride sizlerden topladığımız vergilerle yaptık, şahane şahane...

Burak Demirci
08-10-2013, 01:50
istanbuluntrafiği izmirinde güzel hatunları bitmez :D

blackweb
08-10-2013, 16:56
Hergün o kadar yol çekilir mi Allah aşkına ya, masa başı iş mi senin işin?
Eğer öyle ise Bostancı-Kabataş-Taksim-Seyrantepe yapmak daha mantıklı değil mi?

masabaşı, servisim var pek umrumda olmuyor aslında uyuyorum ama gene de darlıyor adamı işte.

imprezaWRC
08-10-2013, 17:04
masabaşı, servisim var pek umrumda olmuyor aslında uyuyorum ama gene de darlıyor adamı işte.

Ooo daha bu yaşta darlanıyorsan, saçların erken beyazlar :D
Madem servis var, uyuya uyuya git işte daha ne istiyorsun. Otomobiline de hafta sonu binersin :)

TheAce
08-10-2013, 17:27
raylı taşımacılık iyice yaygınlaşmadığı sürece trafiğe çözüm olmaz maalesef. daha fazla ağ daha fazla tren daha fazla metro tramway.

Sezgin
08-10-2013, 17:28
Bugun televızyonda haberlerı ızlerken su halıctekı kazayı gosterdıler. Ardından Spıker bıle son 2 haftadır anlam verılemeyen ve herhangı bır kaza olmamasına rağmen varmışçasına yolların kılıt oldugundan bahsettı. Doğa ustu gucler mı nedır bu ya, dun bahcesehırden beylıkduzune 38 dakıkada gırebıldım. Total Mesafe 13 Km

GokhanRS
08-10-2013, 17:34
Bugun televızyonda haberlerı ızlerken su halıctekı kazayı gosterdıler. Ardından Spıker bıle son 2 haftadır anlam verılemeyen ve herhangı bır kaza olmamasına rağmen varmışçasına yolların kılıt oldugundan bahsettı. Doğa ustu gucler mı nedır bu ya, dun bahcesehırden beylıkduzune 38 dakıkada gırebıldım. Total Mesafe 13 Km

bende esenyurtta bile bir sürü suriyeli araç görmeye başladım.

sanırım sarıgülden çok korktu bu hükümet. şimdiden suriyelileri yığmaya başladılar istanbula. seçime kadarda bunlara oy kullandırmanın yolunu bulurlar. mezardakilere oy kullandıran bir yönetim bunuda yapar diye düşünüyorum. bence nüfus 20milyonu aşmıştır şuan.

sanayide bile bir ton işçi olmaya başladı yabancı uyruklu.

onuda geçtim mesai saatlerinde yada dışında olur olmadık saçma sapan saatlerde bu suriye plakalı araçlar neden trafikte sürekli karşımıza çıkar oldular merak ediyorum. ne ayak bunlar acaba?

SekoLive
08-10-2013, 17:35
ciddi anlamda bu sene olayın suyu cıktı. köprü calsmasındaki trafiğin aynısı şuan var hatırlayanlar varsa kıyas yapacaklardır.

ve saati falan yok artık önceden sabah erken aksam geç çıkınca girmiyorduk trafiğe ama şuan öyle bi durumda soz konusu değil

darkmoon
08-10-2013, 17:54
ben sanırım bir yıl önce bu forumda gene buna benzer bir konuda bir bilgi paylaşmışdım bir siteden.. o sitede istanbulda normalde açık trafikde seyir halinde yani akan trafik şeklinde araç kapasitesi yazıyordu yani istanbulun kaldırabiliceği araç sayısı tam hatırlamıyorum ama 300-400 bin araç gibi bir rakamdı hadi şimdi olsun 500-600 bin..

o sitede mevcut araç sayısı istanbuldaki çevre illerden gelip giden gün içi istanbul trafiğine giren araçlarla beraber 2.5 milyonu bulduğu yazıyordu o rakamda 2011 in rakamıydı..

en son okuduğum bir haberde bir üniversite öğretim üyesi sanırım tez olarak yapılmış istanbul yollarında olucak araç sayısını 2015 de yani sadece bir sene sonra ortalama 3 milyon 100 bin araç olucağı yazıyordu..

şahsi fikrim ben rakamları iyimser buldum 2011 de 2.5 milyon araçken 4 yıl sonra 3 milyon rakamı çok iyimser geldi..

şimdi 300-500 bin kapasitelik yollara sen gidip 3 milyon aracı sokarsan ne olur ??? ilkokul çocuğuna sorsan cevabını verir sanırım..

darkmoon
08-10-2013, 18:03
ünv tezi dediğim haberi buldum..

Trafikte havaya uçan para belli oldu - Hürriyet EKONOMİ (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24521238.asp)

SekoLive
08-10-2013, 22:09
haftanın hiç bir özelliği olmayan gününün buı saatinde bile çağlayandan 1. köprü anadolu yakası kilit....

köprü geçilince acıbademe kadar da kilit devam

omerfaruk_ua
08-10-2013, 22:25
Trafiği çözmesede büyük ölçüde rahatlatacak birkaç tane çözüm biliyorum. Benim düşündüğümü devlet düşünemiyormu onuda anlamıyorum. He eğer düşündüyse mazot bile 5 liraoldu nerdeyse maddi imkansızlıklardan dolayımolmasa gerek.
1. Aniden yollar daralmamalı 3 şeritten 2 şeride düşen hatta 4 den 2 ye düşen yollar var. Örneğin Ankara-Edirne istikametinde Haliç köprüsüne girene kadar çekilen çile ölüm gibi.
2. Çıkışlar huni gibi olmamalı. Örneğin yol şirinevlerde hep tıkanır çünkü yanyola girmeye çalışan yüzlerce araba daracık yerden sığamadığı için hepsi yola dolar taşar. Birde kaynakçılar var tabi.
3. Gişeler kaldırılmalı. Şu teknolojide gişelerin olması çok saçma e5 deki kameradan herkese ceza göndermeyi biliyorlar o şekilde yolun gidişatını değiştirmeyen bir sistem olabilir. Dahada iyisi zaten akaryakıt ve yollar için bu kadar vergi alınıyorken kullanım ücreti alınmaması.
4. Kaza vs. gibi durumlarda yolun ortasında polis bekleyen tiplere tutanak tutup, fotoğraf çektikten sonra emniyet şeridinde beklemenin birşey değiştirmeyeceğinin öğretilmesi. Ayrıca kaza olduğunda karşı şeritte hızını 10 a düşürüp kazayı izleyen ve arkasında kilometrelerce trafik oluşturan her insana en ağır cezaların yazılması gerekli.
Sadece bunlar olursa bence trafik büyük ölçüde rahatlar ama nerde. Her yol 5 şerit olsun demiyorum. Her yol 2 şerit olsa bile yeter. Yeterki devamlılığı olsun o zaman bu kadar çok trafik olmaz işte.

blackweb
09-10-2013, 09:47
Madem servis var, uyuya uyuya git işte daha ne istiyorsun. Otomobiline de hafta sonu binersin :)

öyle yapıyorduk ama sağolsun trafik ekipleri artık caddeye bile inmemize engel oluyorlar bir hafta sonumuaz vardı ona da mani oldular sağolsunlar, filmdi egzozdu yay dı buydu. :))

ne yapalım burası Türkiye.

blackweb
09-10-2013, 09:54

saç kısmına değinemeden yapamayacağım.

Üstadım zaten İstanbul trafiğinde ki bayanlar ve kazma sürücüler sayesinde saçlarımız ağırmaya başladı desem yeridir :) :)

babam da 30 senelik tır şöförü, her akşam oturup beraber sektiriyoruz trafikteki dallamalara :D :)

ZaZy
09-10-2013, 09:57
istanbuluntrafiği izmirinde güzel hatunları bitmez :D

cidden fena tespit. İzmirli olup çirkin olan göremedim ben :)

individual
09-10-2013, 10:06
Yanlız arkadaşlar 1-2 gündür trafik aşırı arttı gibi bir yerde yol çalışmasımı var bir noktayı kitleyen anlamadım.Eski günleri arar olduk.

aslan
09-10-2013, 10:10
Böyle bir konuda genç arkadaşlara bir uyarı yapalım yol yakınkan meslek aramayın boş yere bak her yere metro yapıcaklarmış:) makinist olun işiniz hazır ;)

Ranthor
09-10-2013, 10:30
adam 90 km metroya 140 diyor, 11 senede 80 km yapabilmiş,
10 senede 900 ekliycem diyor, sarhoş galiba... heryere afis aşmış utanmadan bir de.

banliyo trenlerini de metrodan sayıyor..

başka şehire kaçmak istiyorum ama iş yok anasını satim

SGTI
09-10-2013, 10:32
Yahu dün akşam 18:45 de evden çıktı 17:22 de başakşehirden çıkmış oldum.Sadece 5 km yolu ara yolları ve en boş güzergahı kullanarak 37 dakikada aldım.Son 2 gündür bi acayiplik var yollarda eyvallah trafik zaten var ama son 2 günde 3 katına.Bu arada bir kaç gün öncede temde en sağ şeritte yine trafikte beklerken emniyet şeridinden suriye plaka bir kia 120 le dip sıkışık trafikte yanımdan geçti.Çok güzel şeyler söylerimde yok yere ceza almak istemiyorum nankör herif.Acelesi falanda yok başakşehir arabası tanıyorum adamı.Başakşehirin içindede bi ton cinsliği var.

blackweb
09-10-2013, 10:37
Yahu dün akşam 18:45 de evden çıktı 17:22 de başakşehirden çıkmış oldum.Sadece 5 km yolu ara yolları ve en boş güzergahı kullanarak 37 dakikada aldım.Son 2 gündür bi acayiplik var yollarda eyvallah trafik zaten var ama son 2 günde 3 katına.Bu arada bir kaç gün öncede temde en sağ şeritte yine trafikte beklerken emniyet şeridinden suriye plaka bir kia 120 le dip sıkışık trafikte yanımdan geçti.Çok güzel şeyler söylerimde yok yere ceza almak istemiyorum nankör herif.Acelesi falanda yok başakşehir arabası tanıyorum adamı.Başakşehirin içindede bi ton cinsliği var.

Suriye ise dur aga :D:D

Onların bu sıralar üstünlüğü var biliyorsun :D:D

imprezaWRC
09-10-2013, 10:42
10 senede 900 ekliycem diyor, sarhoş galiba... heryere afis aşmış utanmadan bir de.

Yine matematik bilmedikleri ortaya çıktı, fidan olayına döndü bu da, sarhoş mu değil mi bilmiyorum ama birşeyler güzel kafa yapıyor orası kesin.

Shadow_Dancer
09-10-2013, 10:44

Yine matematik bilmedikleri ortaya çıktı, fidan olayına döndü bu da, sarhoş mu değil mi bilmiyorum ama birşeyler güzel kafa yapıyor orası kesin.

At yalanı sevsinler inananı, ülkenin yüzde kaçı bunu araştırıyor, yorumluyor ki.. 1000 km yapıcam dese inanacak bi sürü insan var..

imprezaWRC
09-10-2013, 10:45
Cumartesi günü ümraniye ile kısıklı arasındaki tünellerde tamda öğlen vakti, ve ne tesadüftür hiç uyarı levhası koymadan hatta ve hatta led panoda da uyarmadan çalışma yapmışlardı. O yolu 40dk'da ancak geçebildim, tüm çalışanlara, o saatte çalışın emrini veren müdürlerine...vs'ye tüm küfürlerimi, tüm dualarımı ilettim.
Utanmadanda benim paramla, benim vergimle, tasarrufumla, 2-3 katlı bina boyutunda, Allah muvaffak etsin biz bu sözü hergün duyuyoruz, iyi çalışmalar, biz bu sözü her zaman duyuyoruz diye kendi vesikalıklarıyla reklam veriyorlar.
Teşhirci herifler, bana ne senin suratından, görmek mecburiyetindemiyim hergün seni. Benim paramı reklama harcayacağına gece yap çalışmayı, adam gibi uyarıları koy.
Elin adamı İsviçredeki yol çalışmasına utanmasa Paris'ten uyarı koymaya başlıyor, bizde yol çalışmasını, çalışmanın yanına geldiğinde anlıyorsun, sorarsanda uyarıları yapmışlardır.

Ayrıca senin elemanların bu çalışmaları trafiğin en tenha olduğu saatlerde yapamıyor mu, şartmıdır en civciv zamanda çalışma yapmak.

imprezaWRC
09-10-2013, 10:48
At yalanı sevsinler inananı, ülkenin yüzde kaçı bunu araştırıyor, yorumluyor ki.. 1000 km yapıcam dese inanacak bi sürü insan var..

Ya birde dikkatini çekiyor mu, diğer taraftan garantimi verdiler, 10 yıl daha yaşayacaksınız diye.
İşin başka rengide, bilinç altına işledikleri mesaj, biz yapıştık ölene kadar iktidardayız durumu söz konusu, birileri garanti verdi herhalde.

Off, vallahi sıkıldım ya

burkaykalyon
09-10-2013, 10:51

İçler acısı.

Bir nevi kader ortağı gibi bir şeyiz. Her gün Yeşilpınar(Eyüp)-Çengelköy arasında gidip geliyorum :) FSM kullanıyorum. Ortalama 2 saatten günde 4 saatim yolda geçiyor. Servis var tabi ancak insan bir süre sonra da bunalıyor. İyice uykucu oldum.

blackweb
09-10-2013, 10:57
Bir nevi kader ortağı gibi bir şeyiz. Her gün Yeşilpınar(Eyüp)-Çengelköy arasında gidip geliyorum :) FSM kullanıyorum. Ortalama 2 saatten günde 4 saatim yolda geçiyor. Servis var tabi ancak insan bir süre sonra da bunalıyor. İyice uykucu oldum.

Evde uyuyamaz olduk :))

Burdan benden genç arkadaşlara sesleniyorum :D

Ben heves ettim karşıda çalışcam diye 3 senedir trafikten başka bişi görmedim.

Ben ettim siz etmeyin anadolu yakasının gözünü seveyim :) şimdilik tabi :)

burkaykalyon
09-10-2013, 11:01
Evde uyuyamaz olduk :))

Burdan benden genç arkadaşlara sesleniyorum :D

Ben heves ettim karşıda çalışcam diye 3 senedir trafikten başka bişi görmedim.

Ben ettim siz etmeyin anadolu yakasının gözünü seveyim :) şimdilik tabi :)

Yok ben o olayı maneviyata bağlıyorum. Şöyle ki:

Zamanında iş yerimiz Şişhane'deydi evimizle 5-6 km mesafedeydi ve Bostancı'dan Şişhane'ye geliyordu birisi çalışmaya. Çok büyük konuştum ''Kafana tükürim iş için yaka değiştirilir mi?'' diye Allah belamı verdi zaten :D :D

imprezaWRC
09-10-2013, 11:02
Minibüs caddesinde de orta refüj çalışması var, refüj çok eskidi ya, taşları yenilemek lazım. 2 şerit yolun tek şeridine hafriyat kamyonlarını park etmek lazım, gece yapılacak işi gündüz yapmak lazım, aynı anda ara sokaklarda da asfalt çalışması yapmak lazım, minibüsün gelip sokağın başında yolcu indirip bindirmesi lazım.
Ara sokaktaki denyonun aracını sokağın ortasına bırakıp gitmesi lazım, egoist herifin birinin pastaneden alışveriş yapması için otomobilini istediği gibi sokağa bırakması, sokağı bloke etmesi lazım, catering firmasının 10m öteye aracını park etmemesi lazım, o ekmeklerin bir tanesi 100kg çünkü, 10m öteden tencere, ekmek taşıyamaz, mazallah bel fıtığı falan olur. Polisin, otoban bağlantısının tam kör noktasında yola zıplayıp rastgele adam toplaması lazım, biz frene basarız, hatta bariyere çapa atarız zıbank diye dururuz.
15sn önce yemyeşil olan yolun bir anda kilitlenmesi lazım, yol kilitlenince arıza şeridinin kullanılması lazım.
Ana yoldan kaçıp arayola girdiğinde önüne 5km/h hızla giden iş makinası atlaması lazım, sinyal vermesin ben veririm onun yerine, egoist herif aynasına da bakmasın, ne zaman yol verirse o zaman sollarım onu, dert değil, çünkü ben 5dk'lık yolu 45dk'da almaya alıştım.
Tüm bu anlattıklarımın sabah sabah sırayla beni bulması lazım.
Ne diyeyim ki, artık trafik olmadığında şaşırıyorum, bayramda bir yere gitmeyeceğim, İstanbul'da kalacağım, bedava köprülerde 150kere kıta değiştirirp hırsımı alacağım, ne kadar karşıya geçersem o kadar kardır.

P.S : İbb trafik, sen ne olur zahmet etme, sakın anında güncelleme yapma, aman ha led'li panolarada zahmet edip uyarı yazma, yazarsanda yalan yanlış yaz ki, akıp giden yolu kullanmayayım, en kötü ara yollara sapayım, evime varamayım.

a3t
09-10-2013, 14:41
dün akşam emiönü-göztepe arasını tam tamına 3 saat 20 dakikada giderek istanbul rekorumu kırdım...

ersandeniz
09-10-2013, 14:46
uyarmama ankarada da var, cumartesi batıkentten sincana gitçem, yol bildiğin istanbul trafiği, sonradan ortaya çıktı, adamlar ileride 4 şeritli yolun 2 şeridini kazmış...

CTG
09-10-2013, 15:25
mantıksızlık abidesi çin işkencesi tek çizgi giden metrobüs yerine örümcek ağı gibi metro
adam gibi düzgün ve geniş yollar, adam gibi trafik ve sürüş eğitimi
artı bütün bunları medenice kullanmasını bilecek zihniyet lazım

ilk ikisini para pul güç politika kafaları bassa halleder de türk milletinden pek bi cacık olmaz

GokhanRS
10-10-2013, 08:58
mantıksızlık abidesi çin işkencesi tek çizgi giden metrobüs yerine örümcek ağı gibi metro
adam gibi düzgün ve geniş yollar, adam gibi trafik ve sürüş eğitimi
artı bütün bunları medenice kullanmasını bilecek zihniyet lazım

ilk ikisini para pul güç politika kafaları bassa halleder de türk milletinden pek bi cacık olmaz

emin ol başımızdakiler türk milleti değil. kaçtanesi ne mutlu türküm diyebiliyor ki?

EM-RE
10-10-2013, 10:03
Bi gün hepinize ring çekicem motorla avrupa asya yapanlara ,bir daha arabayla işe gitmiceksiniz.İkitelli erenköy 35 dakika çok asılmadan efendi gitme ile..Akşam 6 da ve trafik ikitelliden başladı kozyatağında hala kilitliydi.Kıtalar arası çalışanlar için sesleniyorum çok güzel scooterlar var en kötü onlardan alın.1 kere geçin bir daha arabayla geçmiceksiniz çok zorda kalmadıkça.Yemin ediyorum psikolojim düzeldi 4 ayda..Bütün gün bana kalıyor akşam işim olduğu kadar iş yerinde duruyorum eskiden dükkanda oturur trafigin açılmasını bekleyeceğim diye dizi seyrederdim.

SekoLive
10-10-2013, 10:06
Bi gün hepinize ring çekicem motorla avrupa asya yapanlara motorla,bir daha arabayla işe gitmiceksiniz.İkitelli erenköy 35 dakika çok asılmadan efendi gitme ile..Akşam 6 da ve trafik ikitelliden başladı kozyatağında hala kilitliydi.Kıtalar arası çalışanlar için sesleniyorum çok güzel scooterlar var en kötü onlardan alın.1 kere geçin bir daha arabayla geçmiceksiniz çok zorda kalmadıkça.Yemine ediyorum psikolojim düzeldi 4 ayda..Bütün gün bana kalıyor akşam işim olduğu kadar iş yerinde duruyorum eskiden dükkanda oturur trafigin açılmasını beklicem diye dizi seyrederdim.

emre son 15 gündür bu olay olmuyor bir türlü.

dün arabayı bu tarafda bırakdım denizotobusuyle geçtim

ve 2-3 gündür geç saate kadar çalısıyorm gece 1.30da bile 1.köprüde cağlayandan acıbademe trafik gözüküyor.

bu saçmalık nedir anlamyorm önceden beklerdk boşken geçerdk suan bekleme işide yalan oldu

scooter'a mümkün değil bindirmez evdekiler yoksa güzel çözüm :)

ÖmerF.Bayar
10-10-2013, 10:10
Butun yazıları okumadım ama 2 aydır sureklı ıstanbuldayım ve hıcbır toplantıya tam vakıt veremiyorum, 2 gıbı yada 3 gıbı goruselım dıyorum 2 de 3 de dıyıp kesın konuşamıyorum, en kısa zamanda da tekrar gıtmeyı düşünüyorum.

EM-RE
10-10-2013, 10:12
emre son 15 gündür bu olay olmuyor bir türlü.

dün arabayı bu tarafda bırakdım denizotobusuyle geçtim

ve 2-3 gündür geç saate kadar çalısıyorm gece 1.30da bile 1.köprüde cağlayandan acıbademe trafik gözüküyor.

bu saçmalık nedir anlamyorm önceden beklerdk boşken geçerdk suan bekleme işide yalan oldu

scooter'a mümkün değil bindirmez evdekiler yoksa güzel çözüm :)

2 de gece asfalt çalışması var kardeşim ondan 1 e akıyor muhtemelen.

Banada senelerce motor olmaz dediler en son isyan ettim işte..

imprezaWRC
10-10-2013, 11:39

Emre, nasıl ikna ettin canım kardeşim, formülü varsa banada ver lütfen :D
Şaka bir yana, bana hayatta aldırtmazlar, ailede bir tane motorcu var, fazlasına gerek yok diyorlar. :( :(

SekoLive
10-10-2013, 11:42

1 cıkısıda asfalt atıyorlardı anadolu yönünde bunlar şaka yapıyor herhalde aynı anda 2 tarafada asfalt atılırmı yaw

Mert Safa
10-10-2013, 12:02
Dün veznecilerde yolu karıştırınca üstüne kilit trafik arkamdan karşı şeride atlayıp sacma sapan gazlayan arabaya yol vermedim salak kaldı solda arkama girmeye çalısırken çat vurdu bilerek mi yaptı billmiyorum trafiğin çözümü var mı bilmiyorum ama, vuruk araba kullanıcaksın istanbulda :) acımıcaksın

EM-RE
10-10-2013, 12:04
Emre, nasıl ikna ettin canım kardeşim, formülü varsa banada ver lütfen :D
Şaka bir yana, bana hayatta aldırtmazlar, ailede bir tane motorcu var, fazlasına gerek yok diyorlar. :( :(

Ne bilim abi gittim kimseden habersiz aldım getirdim bir hafta trip attılar sonra baktılar çok rahatladım şimdi işleri düşüyor 2 dakka motorla hallet gel diyorlar o kısmı kötü oldu :D

Suleyman
10-10-2013, 14:02
Floryadan halıcıoğluna kadar abartısız bir şekilde trafik vardı diyebilirim.

kelalper
10-10-2013, 20:04
karaköyden boğaziçi köprüsü 2 saat sürdü. Saat 4 te girdim bi de. 6 da falan girsem daha gelememiştim heralde. Bilerek yolları tıkamıolarsa şerefsizim.

Octavia RS
10-10-2013, 20:19
Trafik sagolsun Kosuyolundan buyuk camlicaya kadar yurudum.Tesekkurler İstanbul trafigi,delirmeme az kaldi!

M3CSL
11-10-2013, 01:03
Avrupa yakasina her giriste mideme agrilar giriyor, hele bakirkoy tarafina mcbur isim dusuyor bazem haftasonu ozellikle. donusler kabus. 15 dkda bir ibb guncel cekiyorum,

kARSiya gezmeye gidiceksem en iyisi bebek istinye vs sahil/ 2 ye kacmak kolay yoksa ,,karsi aman olum
hele eminonu tarafina arabayla gidilirmi aman tanrim diyorum:Do sahil yolu gunun her saati tikali zaten

imprezaWRC
13-10-2013, 18:34
Vay arkadaş, heryer oldu sana 5dk, İstanbul olması gereken trafiğine kavuştu :D

CRUEL
13-10-2013, 18:53
trafiğin çözümü bayrammış bugün ne güzeldi öle ibb trafiğe bakıyorum köprü falan yemyeşil acaba sistemdemi bi arıza var die düşünüyodumki gerçekdende bomboşdu:D

Evrenoz
13-10-2013, 19:53
Araba kullanmazsak trafiğe çözüm olurmuş. Toplu taşımanın bazı sorunları varmış ama ilgi artarsa bu sorunlar giderilirmiş.

:D :D

Araba kullanmazsak önerisini çok tuttum yalnız.. Nerden de aklına gelmiş :)

darkmoon
13-10-2013, 19:55
twitterda @radaristanbul diye bir şey var kullanan varmı o hesabı yani takip eden..

Kadyr
13-10-2013, 19:57
Londrada merkeze giris ucretliymis bunu dile getirdi.burdada oyle olabilir bence yakinda..yandikmi iyimi olur bilmiyorum.gereksiz arac kullanan toplu tasima kullanir belki iyi olur ama bizimkilerdeki niyet para kazanmak olur trafik rahatlicakmis bahane.

O degilde suan ne guzel yollar ya

imprezaWRC
13-10-2013, 21:08
Londrada merkeze giris ucretliymis bunu dile getirdi.burdada oyle olabilir bence yakinda..yandikmi iyimi olur bilmiyorum.gereksiz arac kullanan toplu tasima kullanir belki iyi olur ama bizimkilerdeki niyet para kazanmak olur trafik rahatlicakmis bahane.

O degilde suan ne guzel yollar ya

Londrada merkeze giriş 20 pound diye havaya bir güzel sıktı. Bir kere 20 pound değil 10 pound, üyelik neyin yaparsan da 9 pound. Hafta sonları ve bizdeki gibi resmi tatillerde o ücret alınmıyor. Hafta içi Pazartesi'den Cuma'ya belirli saatler için alınıyor. Heriflerde 20 pound bizdeki 20TL gibi birşey, bugünün kuru ile 64 TL değil.

Ayrıca, Londra'da otomobille bir yere gitmek için harbiden deli olmak lazım. Her yere metro ve saatinde kalkan otobüsler var. Metro duraklarından otobüs duraklarına linkler var, bizdeki gibi metro e-5'ten gitmiyor. Bizdeki gibi metro Kartal-Kadıköy arası değil. Bizdeki gibi Londra taaa Çatalca'dan başlayıp Şekerpınar'a kadar gitmiyor.
Denemesi bedava, Londra merkez'den 25-30km uzaklıkta bir nokta belirle, o noktadan Londra'ya nasıl ulaşırım diye google maps'e gir bak bakalım 25-30km'lik mesafeyi toplu taşıma ile kaç dakikada alabiliyorsun. 25dk'damı, 1 saattemi, 2 saattemi ???
Bizde Kadıköy'den Hadımköy'e bir gitmeyi dene ama merkezden merkeze gideceksin, sadece toplu taşımayı kullanacaksın. Bırak vaktinde ve uygun zamanda varmayı, yerçekimsiz alanı keşfedersin, hiç tanımadığın insanlarla ten uyumun olmaya başlar.
Londra'ymış, 20pound'muş, sen oradaki gibi yap her yere konforlu ve saatinde kalkan ulaşım sağla, her yere demir ağlar ör baktın yine trafik var o zaman gel şehir girişine ücret al.

SekoLive
13-10-2013, 21:12
istanbul bugun cok güzeldin:)

imprezaWRC
13-10-2013, 21:20
istanbul bugun cok güzeldin:)

He valla, her yer 5dk ve yemyeşil oldu :):)
11:00'de bir yere kahvaltıya gittik, ulan dedim o saatte ne park yeri kalmıştır ne kahvaltı, otoparka otomobili çapraz park edip gidecektim neredeyse o kadar boştu. Üstelik eve 5dk'da dönünce eşim bile ne yaptın ne ara ışınlandık dedi :D :D

Keşke hergün böyle olsa, sinir, stres kalmaz.

darkmoon
13-10-2013, 21:25
Londrada merkeze giriş 20 pound diye havaya bir güzel sıktı. Bir kere 20 pound değil 10 pound, üyelik neyin yaparsan da 9 pound. Hafta sonları ve bizdeki gibi resmi tatillerde o ücret alınmıyor. Hafta içi Pazartesi'den Cuma'ya belirli saatler için alınıyor. Heriflerde 20 pound bizdeki 20TL gibi birşey, bugünün kuru ile 64 TL değil.

Ayrıca, Londra'da otomobille bir yere gitmek için harbiden deli olmak lazım. Her yere metro ve saatinde kalkan otobüsler var. Metro duraklarından otobüs duraklarına linkler var, bizdeki gibi metro e-5'ten gitmiyor. Bizdeki gibi metro Kartal-Kadıköy arası değil. Bizdeki gibi Londra taaa Çatalca'dan başlayıp Şekerpınar'a kadar gitmiyor.
Denemesi bedava, Londra merkez'den 25-30km uzaklıkta bir nokta belirle, o noktadan Londra'ya nasıl ulaşırım diye google maps'e gir bak bakalım 25-30km'lik mesafeyi toplu taşıma ile kaç dakikada alabiliyorsun. 25dk'damı, 1 saattemi, 2 saattemi ???
Bizde Kadıköy'den Hadımköy'e bir gitmeyi dene ama merkezden merkeze gideceksin, sadece toplu taşımayı kullanacaksın. Bırak vaktinde ve uygun zamanda varmayı, yerçekimsiz alanı keşfedersin, hiç tanımadığın insanlarla ten uyumun olmaya başlar.
Londra'ymış, 20pound'muş, sen oradaki gibi yap her yere konforlu ve saatinde kalkan ulaşım sağla, her yere demir ağlar ör baktın yine trafik var o zaman gel şehir girişine ücret al.

bunların yanında birde londrada saatlik araç kiralama sistemi var mesela londrada bir sokakdasın direk internetten giriyorsun kiralama şirketinin sitesine aracı online kiralıyorsun o sokakda yada o sokağa çok yakın bir yerde aracının adresini veriyorlar gidiyorsun anahtar falan yok sen aracın başına geldiğinde araç çalışıyor işini hallediyorsun ve misal evine gittin işlerin bitti evine yakın kiralama şirketinin bir yerine bırakıyorsun arabanı..

Türkiye standartlarına çevirirsek misal araca ihtiyacın oldu acil arabanda evde evinde kadıköyde sende bakırköydesin misal direk kiralama şirketinin sitesine girip kaç saatlik işin varsa giriyorsun online 2 dakkada aracın ödemesini yapıyorsun direk cep telefonuna kiralama şirketinin aracının sana en yakın noktadaki adresi geliyor gidiyorsun aracın başına araç merkezden çalıştırılıyor biniyorsun araçla işini hallediyorsun evine dönüyorsun aynı araçla evin misal kadıköyde dedik kadıköyde kiralama şirketinin gene senin evine en yakın noktadaki yerine aracı park ediyorsun çıkıp gidiyorsun.. ordanda ihtayacı olan bir başkası arabayı kiralaya biliyor..

yani adamlarda sistem almış başını gitmiş londra denilen şehir trafiği icat eden şehirdir ilk otoyol ilk toplu ulaşım, taksi hizmeti ingilizler bulmuşdur bugün bile liderler adamlar bu hususda.. ama sanırım hala bir metrobus leri yok...

Frid
13-10-2013, 22:00
istanbuldan gidenleri almayalım ağa il sınrına barikat kuralım gelmesinler bugün çok rahattık :D :D

S.Özeren
13-10-2013, 22:38
sanırım istanbul , sadece istanbulda doğup büyümüşlere kaldı bugün :)

turbo&quattro
13-10-2013, 22:49
bunların yanında birde londrada saatlik araç kiralama sistemi var mesela londrada bir sokakdasın direk internetten giriyorsun kiralama şirketinin sitesine aracı online kiralıyorsun o sokakda yada o sokağa çok yakın bir yerde aracının adresini veriyorlar gidiyorsun anahtar falan yok sen aracın başına geldiğinde araç çalışıyor işini hallediyorsun ve misal evine gittin işlerin bitti evine yakın kiralama şirketinin bir yerine bırakıyorsun arabanı..

Türkiye standartlarına çevirirsek misal araca ihtiyacın oldu acil arabanda evde evinde kadıköyde sende bakırköydesin misal direk kiralama şirketinin sitesine girip kaç saatlik işin varsa giriyorsun online 2 dakkada aracın ödemesini yapıyorsun direk cep telefonuna kiralama şirketinin aracının sana en yakın noktadaki adresi geliyor gidiyorsun aracın başına araç merkezden çalıştırılıyor biniyorsun araçla işini hallediyorsun evine dönüyorsun aynı araçla evin misal kadıköyde dedik kadıköyde kiralama şirketinin gene senin evine en yakın noktadaki yerine aracı park ediyorsun çıkıp gidiyorsun.. ordanda ihtayacı olan bir başkası arabayı kiralaya biliyor..

yani adamlarda sistem almış başını gitmiş londra denilen şehir trafiği icat eden şehirdir ilk otoyol ilk toplu ulaşım, taksi hizmeti ingilizler bulmuşdur bugün bile liderler adamlar bu hususda.. ama sanırım hala bir metrobus leri yok...

Dedigin olay zipcar. Eger buradaki gibi ince eleyip sik dokunursa Tr de kimse bu sistemden yararlanamaz :) bi ara arabasizken uye olmayi denemistim saga sola giderken kullanirim diye iki sene once bir cezam oldugu icin vermemislerdi :)

http://www.zipcar.com

darkmoon
13-10-2013, 22:52
Dedigin olay zipcar. Eger buradaki gibi ince eleyip sik dokunursa Tr de kimse bu sistemden yararlanamaz :) bi ara arabasizken uye olmayi denemistim saga sola giderken kullanirim diye iki sene once bir cezam oldugu icin vermemislerdi :)

Car Sharing, an alternative to car rental and car ownership (http://www.zipcar.com)

sistemin mantığı on numara işleyişini bilemiyorum tabi. kimseyle yüz göz olmuyorsun kimseyle muhattap olmuyorsun haliyle zamandan vakitten çok kazanıyorsun işlerin hızlanıyor.. alıyorsun aracı bulunduğun yerden işini halledip istediğin yere bırakıyorsun..

Low-Rider
13-10-2013, 22:53
Trafikten bunaldığımızda nerede o eski bayramlar yerine nerede o bayramlar diyicez artık :) Bayram geldi mi huzur geliyor şehre..

turbo&quattro
13-10-2013, 22:57
sistemin mantığı on numara işleyişini bilemiyorum tabi. kimseyle yüz göz olmuyorsun kimseyle muhattap olmuyorsun haliyle zamandan vakitten çok kazanıyorsun işlerin hızlanıyor.. alıyorsun aracı bulunduğun yerden işini halledip istediğin yere bırakıyorsun..

Evet sistem cok iyi, fiyatlari cok makul ama TR ye gore degil kesinlikle. Hirlisi, hirsizi uc gunde yalan olur o sistem :)

MBuğra
13-10-2013, 23:53
zipcar sistemi zaten uygulanıyor Türkiye'de, en azından İstanbul'da uygulandığını biliyorum. Daha önce hiç kiralamadım ama ekşide ki yorumlara baktığımızda, başta alınan üyelik ücreti ve km başına alınan benzin fiyatının yüksek olması dolayısıyla çok tercih edilmiyor. :)

YOYO. kullan (http://www.driveyoyo.com/)

huseyinturk
14-10-2013, 00:05
twitterda @radaristanbul diye bir şey var kullanan varmı o hesabı yani takip eden..

Ben kullanıyorum faydasınıda gördüm bir kaç kere ama altından birşey çıkarmı diyede düşünüyorum..

Hergün bayram olsa keşke. Galiba ilk defa oluyor gündüz vakti gültepeden çıkıyorum yola, taa büyükçekmeceye kadar durmadan geliyorum. Çok garip geldi gerçekten haliç kesin tıkalıdır diyorum açık, incirli çıkışları şişmiştir diyorum açık, şirinevlerden sonra bi duraksarım diyorum açık.. Yol boşta değildi baya araç vardı ama hiç yavaşlamadım bile nerdeyse. Bir ara öldüm sandım cennete aldılar sandım sonra mazot ışığı yandı dünyaya döndüm :D

MrtYILDIZ
14-10-2013, 08:12
Yaklaşık 65 gündür hergün izmitten istanbula gidiyorum allah yardımcınız olsun günün her saati bir yerlerde trafik var, kusura bakmayin geneli için değil ama trafiktelerin bir çoğu insanlığını kaybetmiş kimse kimseye yol vermiyor,üstüne yatanlarmi dersin ayna yok zaten kafayı sokan ben girdim arkadaki düşünsün mantığı.burdada trafik var ama bu sekilde degil istisnalar hariç çoğu saygılı. .tekrardan k bakmayın ama huzur bozan varsa izmitte dikkatle bakıyorum plakaya 34 :D

phantom
14-10-2013, 20:59
Londrada merkeze giriş 20 pound diye havaya bir güzel sıktı.

sanal gerçeklik uygulamaları
halüsinasyon görelim, görmeyenlere ittirelim
adile naşit ile uykudan önce
andersen'den masallar
şarktan geliyorum ve çok kurnazım
vsvsvsvs....

XoR
14-10-2013, 21:05
Şuanda problem çözülmüş görünüyor :D Tatile gidenlerin gelmemesini sağlamak lazım sadece :)

EM-RE
14-10-2013, 21:10
Yarın corvettele ıstanbul turu aticam otobanda içimdeki tüm apaciligi atıp kesicide vites aticam bi daha en az 1 sene yakalayamayiz böyle fırsat :)

Kadyr
14-10-2013, 21:11
Şuanda problem çözülmüş görünüyor :D Tatile gidenlerin gelmemesini sağlamak lazım sadece :)

Bende gelmelerini istemiyorum abi sadece kiz arkadasim haric :D

XoR
14-10-2013, 21:11
Aynen tadını çıkartın bulunmaz böyle nimet :D

Bende gelmelerini istemiyorum abi sadece kiz arkadasim haric :D

Sende onun yanına git bize bi faydan olsun :D

Kadyr
14-10-2013, 21:26
Cenazeme gelirsin suan gidersem eger :D

onursumer
14-10-2013, 21:59
istanbul için olması gereken tam şimdiki hali nufusu şuan saysınlar fazlası dışarda kalsın :D

Ufuk
14-10-2013, 22:01
istanbul bomboş ama,bodrumda merkezdeki opetten yalıkavak 30dk sürmüş.kısacası hep biyerde yoğunluk oluyor,bu yoğunluğun yayılması lazım.

SULTANOGLU
14-10-2013, 22:03
Yarın corvettele ıstanbul turu aticam otobanda içimdeki tüm apaciligi atıp kesicide vites aticam bi daha en az 1 sene yakalayamayiz böyle fırsat :)

Hahahaha :D aynen bence bunu yapmalisin emre :D

Evrenoz
14-10-2013, 22:09

Alsana beni de :=)

SekoLive
14-10-2013, 22:13
nufus sayımı yapılsın acilen istanbulda bu sayı iyi:D

SGTI
14-10-2013, 22:30
Bi sınır kapısı koysunlar cok rica edicem :)un gece 12 de bahcelievlerden basaksehire 2 kisi klima acik 5.0 sekilde gittim ekonomi yapma firsatinimi degerlendirim gazlama firsatinimi bilemedim

deeperblack
14-10-2013, 22:34
İstanbul girişlerine beton dökelim yolları kapatalım bu nüfusla kalsın. :)

emir91
14-10-2013, 22:37
Dur kalk trafiği olmadığında otoban ne kadarda güzel bir yermiş aslında :D İstanbuldakiler bol bol gezin çok uzun süre bir daha böyle rahatlık yok

Sezgin
14-10-2013, 22:48
@radaristanbul sayfasının kullanımı yaygınlasması lazım twitter uzerınden bır cok kez ıse yaradı ama gecelerı hala sıkıntı

imprezaWRC
15-10-2013, 19:56
Bugünde İstanbul'da kalanlar bayramlaşmaya ve kurban kesimine diye yola çıktılar herhalde neyseki benim güzergahımda trafik yoktu, frensiz yürüdüm gittim.

mehmetRS
15-10-2013, 21:02
trafik gündüz çok güzeldi, akşam çıktığımızda ise hafif kalabalık ama yine durmadan devam edebildiğimiz e5 de, sağolsun kırmızı yeni kasa hb astrası ile 34 EF 14.. bilmem kaç plakalı arac az kalsın arkadan giriyordu bize, tam arkamdan suratle gelirken, sağımda duran arabayı farkedemeyen ve ısrarla sağ tarafa giren eleman, frenleyemeseydi, bende aradan gecsin diye yavaslamama rağmen ciddi bir kazaya sebebiyet verecekti.. hemen öncesinde e-5 cevizlibağ bağlantısında gri bmw kullanıcısı yine eti fazla kacırmış kuduruklugunu trafikten cıkarırcasına arka tamponumun sol tarafına güzel boyasının izini bırakarak gecti gitti sağolsun. Hepsine buradan saygılarımı sunuyor, akıllarını başlarına getirecek bir olay yaşamalarını diliyorum. İçine ettiğimin yerinde sanıyorlarki herkes arabada yalnız, herkes tek başına..

Kadyr
15-10-2013, 21:30
Mehmet usta bugun millette mallik coktu.pendikte yasli amca kirmizi eski bir araba subaru kanadi var.mal mal arkama gecip kornaya basiyor onum kapali isik yaniyor.takmadim tabiki.arkamdan saga gecti sonrada got kadar yerde onume gecti.bende kizdim yapistirdim sarmaktan gidemedim sonra onune gectim yavasladim ankara caddesinde pendikte.sora yol vermeden ilerledim az ilerden sola donucem diye sola gectim bu mal durup cami acmaya calisti ben dondum yoluma millet buna trafigi kitledin diye bi korna kaydi dedim bu sana yeter iyi bayramlar bide yasli karisida yaninda.trafik olmayincada insanlar mallasiyor harbi

secomeco
15-10-2013, 21:57
Trafik olmayinca insanlar sasirdi.İllaki heyecan ariyorlar.Bugun onumde kimse yok orta seritteyim eleman geldi makas atti.Bos trafik bize yaramaz :)

darkmoon
15-10-2013, 22:05
araba bile az yakmaya başladı yol bilgisayarı ortalamada 9 dan aşağı düşmeyen arabada 7 litreyi gördüm 100km ortalamada bugün :D

elpadre
15-10-2013, 22:22
hergun bayram yapıcaksın en guzelıı bu :D

Suleyman
15-10-2013, 22:28
E-5 te Corvette ile de siyah Golf makas atıyorlardı...Pekte sağlıklı gittikleri söylenemezdi, umarım sıkıntı yaşanmamıştır.

imprezaWRC
15-10-2013, 23:34
trafik gündüz çok güzeldi, akşam çıktığımızda ise hafif kalabalık ama yine durmadan devam edebildiğimiz e5 de, sağolsun kırmızı yeni kasa hb astrası ile 34 EF 14.. bilmem kaç plakalı arac az kalsın arkadan giriyordu bize, tam arkamdan suratle gelirken, sağımda duran arabayı farkedemeyen ve ısrarla sağ tarafa giren eleman, frenleyemeseydi, bende aradan gecsin diye yavaslamama rağmen ciddi bir kazaya sebebiyet verecekti.. hemen öncesinde e-5 cevizlibağ bağlantısında gri bmw kullanıcısı yine eti fazla kacırmış kuduruklugunu trafikten cıkarırcasına arka tamponumun sol tarafına güzel boyasının izini bırakarak gecti gitti sağolsun. Hepsine buradan saygılarımı sunuyor, akıllarını başlarına getirecek bir olay yaşamalarını diliyorum. İçine ettiğimin yerinde sanıyorlarki herkes arabada yalnız, herkes tek başına..

Geçmiş olsun, bugün bana da 2 denyo denk geldi, bir tanesi durduk yere dibimden gitmeye çalıştı; içimden birader kaşınma dedim haliyle düşüncemi iletemedim, wifi'de sıkıntı varmış :D bende hızımı, vitesi ayarladım, kısa süreliğine sol ayakla tanıştırdım, eli ayağı birbirine dolanmış olacak ki yakın takibi bıraktı.
Diğeride 1,4 70hp'le macera aradı, kendini arıza şeridine attı, artık bayram tebriğini eds'den gönderirler :D :D :D
Jr. var diye hardcore kaşıma yapamıyorum, nazik nazik kaşıyorum :D :D

Bu arada, normalde trafiğe çıkmayan ne kadar acemi varsa tüm aileyi toplayıp yola çıkmışlardı.

mehmetRS
15-10-2013, 23:37
Geçmiş olsun, bugün bana da 2 denyo denk geldi, bir tanesi durduk yere dibimden gitmeye çalıştı; içimden birader kaşınma dedim haliyle düşüncemi iletemedim, wifi'de sıkıntı varmış :D bende hızımı, vitesi ayarladım, kısa süreliğine sol ayakla tanıştırdım, eli ayağı birbirine dolanmış olacak ki yakın takibi bıraktı.
Diğeride 1,4 70hp'le macera aradı, kendini arıza şeridine attı, artık bayram tebriğini eds'den gönderirler :D :D :D
Jr. var diye hardcore kaşıma yapamıyorum, nazik nazik kaşıyorum :D :D

Bu arada, normalde trafiğe çıkmayan ne kadar acemi varsa tüm aileyi toplayıp yola çıkmışlardı.

kimse karşıdaki arabayı düşünmeden kullanıyor gerçekten.. az kalsın ciddi kaza gecirecektik bunlar yüzünden bu aksam

imprezaWRC
16-10-2013, 10:28
kimse karşıdaki arabayı düşünmeden kullanıyor gerçekten.. az kalsın ciddi kaza gecirecektik bunlar yüzünden bu aksam

Trafikte zaten bu düşüncesizlikten, bu saygızıslıktan oluyor. Bir kaç güne, dvr kamerama takılanları paylaşacağım.

Frid
16-10-2013, 10:35
aslında 1-2 milyon daha düşse fena olmaz birazcık daha rahatlama şart :D

Yigit-Y
16-10-2013, 10:38
İstanbul rahatladı. Arabamı yıkayıp gezeyim doya doya bir daha artık seneye görürüz bu şekilde :)

BLuEBoY
16-10-2013, 11:02
dün akşam boğaz trafiği anadolu'dan avrupa'ya kilitti resmen ibb'den 2saat takip ettikten sonra fsm'yi kullanarak durmadan trafiğe takılmadan evime döndüm bende.. şu gidenler keşke geri gelmeseler bize hergünü bayram etseler ne güzel olur :D

Ferhat_V
16-10-2013, 12:27
hani trafik boşalmıştı lan :D

dün kız kulesinin oraya gitmek gibi bir hata yaptım..hareme gelene kadar 20 dk geçti..haremden u dönüşü yapıp altunizade içinden e5 e indim..bekle bekle gitmiyor kimse harem gata tarafında çalışmamı var ne varsa artık..

imprezaWRC
16-10-2013, 13:05
hani trafik boşalmıştı lan :D

dün kız kulesinin oraya gitmek gibi bir hata yaptım..hareme gelene kadar 20 dk geçti..haremden u dönüşü yapıp altunizade içinden e5 e indim..bekle bekle gitmiyor kimse harem gata tarafında çalışmamı var ne varsa artık..

Metro ve marmaray çalışmaları bitene kadar mecbur kalmadıkça oralarda gezinmemek lazım.
Yani 2015'e kadar oralarda gezinmemek lazım :D :D

P.S: Aga yine trafik felç; ne oldu bayramlaşma ve kurban kesimi bitti, gezme tozma trafiği mi başladı. ?

Ferhat_V
16-10-2013, 14:01
Metro ve marmaray çalışmaları bitene kadar mecbur kalmadıkça oralarda gezinmemek lazım.
Yani 2015'e kadar oralarda gezinmemek lazım :D :D

P.S: Aga yine trafik felç; ne oldu bayramlaşma ve kurban kesimi bitti, gezme tozma trafiği mi başladı. ?

abi abartısız 20 dk bekledim..karşı şerit haremden üsküdar yönü bomboş..üsküdardan harem yönü tıklım tıklımdı..dahada arabayla istanbulda gezilmez bunu anladım bayram bahane trafiği eksilmez istanbulun..

MeJo
16-10-2013, 14:04
Ankaraya taşındım. sülalem raad panpa :D

Frid
16-10-2013, 14:14
şuan her yer kırmızı görünüyor :D ilk gün herkes her şeyi halletti demek bayramla alakalı :D

imprezaWRC
16-10-2013, 14:17
Ankaraya taşındım. sülalem raad panpa :D

Heee Ankara'nın trafiği çok muhteşem ya, hakikaten rahatlamışsındır :D :D :D

Ben bir kere Gordion AVM'den salaklık edip otobana çıkmadım, havaalanına gidene kadar etmediğim küfür kalmamıştı.