PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C2 Vites Geçiş Sorunu

tuzemen
02-10-2013, 12:43
Herkese selamlar ;
Aslında uzun zamandır süregelen bu problem şuan daha da farkedilir bir hale dönüştü.araç 1.4 hdi 48kda. Özellikle 1. Vitese geçişlerde sıkıntı yaşıyorum.vites sanki tabiri caizse " folloş" olmuş durumda.diğer manuller gibi tak diye geçip kemik gibi oturmuyor.sorun ne olabilir?bana halat gibi geldi ama..

wrcsinan
02-10-2013, 12:57
c2 lerde vites halatı kronik bir problem denebilir. eğer sadece birinci vitese geçişte problem varsa baskıdanda olabilir.

tuzemen
02-10-2013, 13:03
Valla özellikle 1. Viteste yapıyor.ama diğer viteslerde de az çok yapıyor.araba 48 binde ama ilk sahibi bayan baskı balata sıkıntılı biraz.

M.A.D
29-10-2013, 16:37
kanka benim de birinci vites öyle neden anlamadım devirle alakalı mı acaba, bi de benim halat koptu zamanında değiştirdik ama o sorun düzelmedi, baskı balata da güzel , sebebi baskı balata veya halat değil o kesin :D

EREN34
29-10-2013, 17:06
Affınıza sığınarak konu ile çok alakası olmayan birşey sormak istiyorum...

Bu halat sorunu her c2 de olabilir mi? Özellikle merak ettiğim vts

tuzemen
29-10-2013, 19:28
vts nin kronik sorunu diyorlar vites halatı

ben ustama götürdüm aracı hatta bizzat ona kullandırdım :) birşey yok c2 c3ler hep böyle dedi.ama kesinlikle normal bir durum değil.hakikaten zor geçiyor..

EREN34
29-10-2013, 19:35
vts nin kronik sorunu diyorlar vites halatı

ben ustama götürdüm aracı hatta bizzat ona kullandırdım :) birşey yok c2 c3ler hep böyle dedi.ama kesinlikle normal bir durum değil.hakikaten zor geçiyor..

Yok kemikli olması vs ok. Halat kopması yolda kalma ihtimallerinden bahsediyorum. Yoksa ben severim zor geçen kemikli vitesi:D

tuzemen
29-10-2013, 19:48
Yok kemikli olması vs ok. Halat kopması yolda kalma ihtimallerinden bahsediyorum. Yoksa ben severim zor geçen kemikli vitesi:D

anladım pek bilgi sahibi değilim dediğim gibi ama citroen forumlarında c2 ciler özellikle vts kullananlar halat olayından şikayetçi.vites zor geçiyor ama işin sıkıntılı kısmı öyle kemik gibide oturmuyor benim araçta.:)sıkıntılı yani..

Ufuk
29-10-2013, 19:50
1.4hdi(aynı motor sanırım) 206da 2'den 3e sert ve hızlı (Rolling düzeni) oturturken ''çaat'' diye bi ses geliyor epey epey duyuluyor.Ve vites geçmiyor.Biraz yavaş atınca sorunsuz.Sebebi nedir?

EREN34
29-10-2013, 19:50
anladım pek bilgi sahibi değilim dediğim gibi ama citroen forumlarında c2 ciler özellikle vts kullananlar halat olayından şikayetçi.vites zor geçiyor ama işin sıkıntılı kısmı öyle kemik gibide oturmuyor benim araçta.:)sıkıntılı yani..

Anlaşıldı. Onu bir şekilde kara düzene çevirmek şart eğer vts alırsak

tuzemen
29-10-2013, 19:55
1.4hdi(aynı motor sanırım) 206da 2'den 3e sert ve hızlı (Rolling düzeni) oturturken ''çaat'' diye bi ses geliyor epey epey duyuluyor.Ve vites geçmiyor.Biraz yavaş atınca sorunsuz.Sebebi nedir?
bende öyle bir sıkıntı yok fakat merak ettim sebebini bilen biri yazacaktır.

Anlaşıldı. Onu bir şekilde kara düzene çevirmek şart eğer vts alırsak
aynen..

DoguErdogan
30-10-2013, 16:32
Benim vts de öyle bir problem hiç olmadı sadece şu var japon ve alman araçları gibi değil fransız araçları genelde vites biraz oynak oluyor ve zamanla daha da oynamaya başlıyor aracım 78k de