PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatör suyu patlaması

güneşbalkan
02-10-2013, 16:41
Çok saçma bi şekilde boşluğuma geldi arabayı stop ettikten sonra yağına ve suyuna bakmak için kaputu açtım.tabi motor hala sıcakken radyatör kapağını açmamla kaynar suyun üstüme fışkırması bir oldu.hemen yeni su ekledim arabayıda tekrardan çalıştırmadım.acaba bir sıkıntıyla karşılaşır mıyım sıcakken olmasından dolayı ?

clioGT
02-10-2013, 16:42
sen yanmadıysan, sıkıntı yoktur harici sanırım:)

ykavcioglu
02-10-2013, 16:44
radyatör eskiyse eğer zarar görmüş olabilir, kontrol edin sürekli.

Time-R
02-10-2013, 16:45
Once yedek su haznesinin kapagini acmis miydiniz yoksa direk radyatorun kapagini mi actiniz? Hararet ne durumdaydi?

muratburunce
02-10-2013, 16:51
çok sıkıntı olacağını sanmıyorum burda radyatörcüler pat diye açıyorlar kapağı antifriz fln koyacakları zaman... araç geliyor adam stop ediyor adam alışmış artık elleri mengene gibi açıyor boşaltıyor direk...

güneşbalkan
02-10-2013, 16:56
sen yanmadıysan, sıkıntı yoktur harici sanırım:)
Az biraz omzum yandı :D

radyatör eskiyse eğer zarar görmüş olabilir, kontrol edin sürekli.
Radyatörün yeni olup olmadığını bilmiyorum ama su alma ve yada sızdırma konusunda sıkıntı yaratmadı tekrar doldurduğumda

Once yedek su haznesinin kapagini acmis miydiniz yoksa direk radyatorun kapagini mi actiniz? Hararet ne durumdaydi?
evet açmıştım önce ona baktım orası azalmıştı ondan sonra radyatör kapağını açtım,hararet standart seviyesindeydi stop ettiğimde.kontak kapalıyken oldu zaten bu patlama olayı

çok sıkıntı olacağını sanmıyorum burda radyatörcüler pat diye açıyorlar kapağı antifriz fln koyacakları zaman... araç geliyor adam stop ediyor adam alışmış artık elleri mengene gibi açıyor boşaltıyor direk...
Ahahaha mengene iyiymiş :D

muratburunce
02-10-2013, 17:00
genede sık sık kontrol et eklediğin suyu tamamlamamış olabilir eksiltme yapar kesin içindeki havadan dolayı...

boosted_pug
02-10-2013, 22:34
suyu doldurdukdan sonra havasını alırsanız bi sıkıntı olmaz ama havasını mutlaka alın

akıncı
05-10-2013, 18:48
bende sandımkı radyötörden gelen su benı yaktı hangı hastahaneyı onerırsınız dıye sorcan sandım,adam hala araba düşünüyo :D