PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nargile Tıryakiliği

Runaway
04-10-2013, 21:41
merhaba arkadaşlar.hergün bi fiil yaklaşık 4 yıldan beri nargile tıryakısıyım.artık bu durumdan ciddi derecede rahatsız oluyorum.

maddi ve manevi kayıplarım oluyor ve dahada dewam ediyor.başka alanlara yöneliyim bırakırım diyorum fakat bi şekilde wakit bulup yine içiyorum.

bi doktora gidip danışmadım.sizlerin fikirlerini ve yardımlarını bekliyorum.eğer bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

şimdiden teşekkurler.

fdoganb
04-10-2013, 21:46
Muhtemelen evinizde de vardır. Öncelikle ondan kurtulun derim

Runaway
04-10-2013, 21:50
Muhtemelen evinizde de vardır. Öncelikle ondan kurtulun derim

evime hiç almadım.içeçek ortam olmadığından :)

GÖKTÜRK
04-10-2013, 21:51
sigara içiyo musunuz peki , genelde nargileciler sigara içmezde

individual
04-10-2013, 21:54
Garip bir sevemedim alışamadım şu nargileye.

Runaway
04-10-2013, 21:55
sigara içiyo musunuz peki , genelde nargileciler sigara içmezde

ewt sigara kullanmıyorum

bilalMW
04-10-2013, 21:56
spora başla.

Runaway
04-10-2013, 21:59
spora başla.

denedim yinede wakit buluyorum.ilaç tedavisi lazım galiba :(

bilalMW
04-10-2013, 22:01
denedim yinede wakit buluyorum.ilaç tedavisi lazım galiba :(

o zaman verimli yapmıyorsun.

Can's
04-10-2013, 22:05
benı tanıyanlar bılır bende 8 senedır hergun en az 1 kafa ıcerım evımde de var yazın evde 3 kafa ıctıgımı bılırım 2 -3 ay boyunca :D bırakılmıyor yanı ben beceremem sıgarada asla kullanmıyorum cok farklı bırsey ya alıskanlık olmus yada vücut ıstıyor :D

Kahn23
04-10-2013, 22:05
İlaç tedavisi ve spordan ziyade kafanda bitirmen lazım. 1 nargile bilmem kaç paket sigaradan daha ağır zarar veriyor insana..

krscan
04-10-2013, 22:06
Walla bende de ayni sorun var neredeyse hergun iciyorum kurtulmak lazim ama nasil olucak bende bilmiyorum :soru:

BERKİN
04-10-2013, 22:07
sporla uğraşılsa bile yinede içmeye devam edilir ( Kendimden biliyorum ) sigara gibi kötü bi kokusu olmadığından vazgeçemiyorsun bence, tiryakisi değilim ama evimde var haftada 3-4 kere zaman buldukça içiyorum ki dışarda cafeye falan oturduğumdada içiyorum.İradene yenik düşme kardeşim 1.madde bu bence doktorla,ilaçla olcak iş değil :)

Runaway
04-10-2013, 22:14
Walla bende de ayni sorun var neredeyse hergun iciyorum kurtulmak lazim ama nasil olucak bende bilmiyorum :soru:

nerede içiyosunuz?mekan olarak :)

Runaway
04-10-2013, 22:15
sporla uğraşılsa bile yinede içmeye devam edilir ( Kendimden biliyorum ) sigara gibi kötü bi kokusu olmadığından vazgeçemiyorsun bence, tiryakisi değilim ama evimde var haftada 3-4 kere zaman buldukça içiyorum ki dışarda cafeye falan oturduğumdada içiyorum.İradene yenik düşme kardeşim 1.madde bu bence doktorla,ilaçla olcak iş değil :)

doğru sölüyosun da iradem genelde beni yenio :)

sweatcaptain
04-10-2013, 22:16
blackmodel ıle konus ılacın onda :D

fkocak
04-10-2013, 22:17
çözüm olur mu bilmem de bi gün içerken közü doldurun tütünü yakın öyle için belki tiksinir nefret eder bırakırsınız :)

onursumer
nargile bende içiyorum evimdede var ama nasıl tiryakisi oluyorsunuz anlamıyorum :D ayda yılda bir aklıma gelirse içiyorum

krscan
nerede içiyosunuz?mekan olarak :)

Konyaalti pasa konagi antdaysan bekleriz :)

Runaway
04-10-2013, 22:18
benı tanıyanlar bılır bende 8 senedır hergun en az 1 kafa ıcerım evımde de var yazın evde 3 kafa ıctıgımı bılırım 2 -3 ay boyunca :D bırakılmıyor yanı ben beceremem sıgarada asla kullanmıyorum cok farklı bırsey ya alıskanlık olmus yada vücut ıstıyor :D

ben ewdede içemiyorum.hergün cafeye para ödemekten gına geldi :) bi proje parası gitti belkide

civelek
04-10-2013, 22:18
Eve almadiysan demek cok ileri degilsin. İctigin ortamdan uzaklas bence. Mesela bizde apartmana bile girince anason kokusu baslar :)

ACYV
04-10-2013, 22:19
nargile bağımlılığı ciddi birşeydir, doktor yardımı alın. İçeriği sigara gibi değil, daha etkili kimyasallar var içerisinde. Aromatik nargile birçok kişiyi müptela etti, kendi kardeşim günde 4 kafa içiyordu, zorla günde 1'e düştü 5 ayda, kesebilmesi için daha da zamana ihtiyacı var.

Runaway
04-10-2013, 22:19
Konyaalti pasa konagi antdaysan bekleriz :)

ewt antalyadayım hünkar müdavimlerindendim.şu sıralar ters düşdüğü için gelemiyorum.selçuk eskiden kankimdir :)

Runaway
04-10-2013, 22:21
nargile bağımlılığı ciddi birşeydir, doktor yardımı alın. İçeriği sigara gibi değil, daha etkili kimyasallar var içerisinde. Aromatik nargile birçok kişiyi müptela etti, kendi kardeşim günde 4 kafa içiyordu, zorla günde 1'e düştü 5 ayda, kesebilmesi için daha da zamana ihtiyacı var.

peki hangi bölüme gitmeliyim?psikoleji mi?

fore
04-10-2013, 22:22
Sigara mı daha zararlı nargile mi acaba... Net bir cevaba ulaşamadım ben.. Sigarayı bıraktım nargile bagımlısı oldum bende...

krscan
04-10-2013, 22:23
ewt antalyadayım hünkar müdavimlerindendim.şu sıralar ters düşdüğü için gelemiyorum.selçuk eskiden kankimdir :)

Gelirsen bekleriz kardesim genelde aksamlari burda oluyoruz. Sen birakmaya calisiyorsun bizde davet ediyoruz bu gidisle birakamiyacagiz sanirim :)

ACYV
04-10-2013, 22:26
peki hangi bölüme gitmeliyim?psikoleji mi?

Psikiyatri

Runaway
04-10-2013, 22:26
Gelirsen bekleriz kardesim genelde aksamlari burda oluyoruz. Sen birakmaya calisiyorsun bizde davet ediyoruz bu gidisle birakamiyacagiz sanirim :)

inş. abi 4 aydır savaşıyorum bende kendimle.yinede içmeye dewam ediyorum :)

Runaway
04-10-2013, 22:28
Psikiyatri

çok teşekkurler.sağolun :)

Can's
04-10-2013, 22:29
ben ewdede içemiyorum.hergün cafeye para ödemekten gına geldi :) bi proje parası gitti belkide

evde ıçme işi sadece yazın oluyor ev ahalısı evde olmadıgı surece ayrıca hazırlaması pıslık koz tutun vs dışarda ıçmek daha rahat bırakma konusuda ben cok zor gozuyle bakıyorum ılgılenıcek bır işin olmalı bırakman ıcın

ACYV
04-10-2013, 22:29
çok teşekkurler.sağolun :)

Birşey değil, ciddi bir konu, üzerine hemen düşmende fayda var eğer bağımlı isen. Nargile tütünü o kadar kötü ki, içerisindeki gliserin'e mi laf etsem, aromatik tatlandırıcılara mı bilemiyorum, hepsi ayrı bir bela. O tatlandıran aromalar kimyasal ve bağımlılık yapıyor.

Runaway
04-10-2013, 22:50
Birşey değil, ciddi bir konu, üzerine hemen düşmende fayda var eğer bağımlı isen. Nargile tütünü o kadar kötü ki, içerisindeki gliserin'e mi laf etsem, aromatik tatlandırıcılara mı bilemiyorum, hepsi ayrı bir bela. O tatlandıran aromalar kimyasal ve bağımlılık yapıyor.

en kısa zamanda gidicem.ilginize teşekkur ederim.allah razı olsun.

Runaway
04-10-2013, 22:52
evde ıçme işi sadece yazın oluyor ev ahalısı evde olmadıgı surece ayrıca hazırlaması pıslık koz tutun vs dışarda ıçmek daha rahat bırakma konusuda ben cok zor gozuyle bakıyorum ılgılenıcek bır işin olmalı bırakman ıcın

elimden geleni yapıcam bırakmak için.gittiği yere kadar gidicem artık :)

Zero
05-10-2013, 01:39
Uzunca sure(2-3 sene) haftanin 6 gunu araliksiz ictim 1 gun dinlenme.Gercekten bagimlilik yapiyor.Daha sonra oturdugum yerden kalkip 1 adim otedeki yatagima yattigimda nefesim kesilince biraktim.Sigara falan hikaye kalir nargilenin yaninda.Ama su tehlikede var nargileyi biraktigim an sigaraya baslamistim bile.Gecis cok kolay oluyor o durumada cok dikkat et.Insallah kurtulursun.

matthardy
05-10-2013, 01:50
bende alkoliyim.boşver lan iç anasını satım bidamı gelicen dunyaya

Volkann
05-10-2013, 02:10
6 7 ay oncesıne kadar günde 2 3 lüle içtiğim oluyordu kendı kendıme yawaş yawaş bıraktım. herşey kendinizde bitiyor arkadaşlar insanın isteyipte yapamayacağı hiç birşey yoktur.bırakacam derseniz bırakırsınız.

HondatugraL
05-10-2013, 04:01
2010 yıllarında ıstanbulda okurken hergun 3 saat aralıksız ıcıyorduk arkadaşlarla. bu sene köye gıttıgımde herzaman gole gitmek için kullandıgımız sırt yolundan çıkarken bitip tükeniyordum resmen ınsanında moralı bozuluyor tabı noluyo bana moduna giriyordum ki kolay kolay yorulmam yurumekle. Dedım ulan biidaha içmicem bıraktım artık son 2 senedır 3-4 kere anca içmişimdir.

Doqan
05-10-2013, 07:41

Selcuk hunkari kapatti bi sure pasa konagindaydi simdi hemen yan tarafinda bekleriz :))

asot
05-10-2013, 11:07
13 yaşımdan beri, bazen baslayip bazen birakip sigara ictim. Hic nargile denemedim, yaziyi okuyunca da dogru kararmiş diyorum. Tavsiyem bir mp3 calar bul ve düzenli doga yürüyüşü yap. Olay unutmak, bir de nargile icilen mekana gitme

arfy
05-10-2013, 11:10
senelerce hergün ama hergün en az 2-3 kafa içtim istisnasız.. geçen yaz bir günde 1 kutuyu komple 2 kişi içtik hergün yaz boyunca .. sonra içmicem çok abarttım artık dedim .. geçen yazdan beri 1 veya 2 kere içmişimdir .. istedikten sonra bırakılıyor yani :)

Met
05-10-2013, 11:19

Ne zamandır nargile içmeye vakit bulamıyorum. Bi ara bostanlı yapalım da nargile içelim ya :D

Melih-Ö
05-10-2013, 11:21
Nargile tiryakiliği bende de var. Gece çalışabileceğiniz bir işe girin derim sadece izinli gününüzde haftada 1 kez içersiniz. İçmicem dediğinizde içmememeniz gerekir en önemlisi iradenize hakim olmanız. Bende mesela en son salı günü içtim bu akşam bir daha içicem. Bende sigara kullanmıyorum :D

asot
05-10-2013, 11:22
Ne zamandır nargile içmeye vakit bulamıyorum. Bi ara bostanlı yapalım da nargile içelim ya :D

Adami baltaladin :)

anılayvaz
05-10-2013, 11:22
Nargile tiryakiliği bende de var. Gece çalışabileceğiniz bir işe girin derim sadece izinli gününüzde haftada 1 kez içersiniz. İçmicem dediğinizde içmememeniz gerekir en önemlisi iradenize hakim olmanız. Bende mesela en son salı günü içtim bu akşam bir daha içicem. Bende sigara kullanmıyorum :D

Nerede içiyoruz kanki :)

aliburma
05-10-2013, 11:29
defalarca girişimim olmasına rağmen 4 yıl önce sigarayı bırakabildim. bence de irade, arkadaşların dediği gibi en etkili faktör. tek yaptığım "bıraktıktan sonra, acaba ne kadar sabredebilirim?" yerine "bu lanet şeye daha ne kadar sabredebilirim!!!" demek oldu. sürekli tetikte ve geçen günleri saymaktansa taktik bu olmalı bence. 4 yıldan bu yana bir tek nefes dahi çekmedim...

Mutu
05-10-2013, 11:37
1 sene almanya dışında bir ülkede yaşayın. İstemesiniz de bırakıyorsunuz. Benim yurtdışına gidene kadar evimde de vardı ve en kötü hafta 1 gider cafede içerdim. Geldim, eskimişti nargile ekipmanlarım, attım hepsini bi su haznesini anneme verdim, saksı yaptı. :D
Diyeceğim o ki vazgeçilmeyecek birşey değil. Başka uğraşlar bulmaya çalışın. Bisiklet alım gezin, fotoğraf makinesi alın fotoğraf çekmeye gidin vs. vs.

Melih-Ö
05-10-2013, 11:45
Nerede içiyoruz kanki :)

Kızla olacam nerde olduğumuz belli değil şuanda kanki :)

Eyup Duygun
05-10-2013, 11:48
senelerce hergün ama hergün en az 2-3 kafa içtim istisnasız.. geçen yaz bir günde 1 kutuyu komple 2 kişi içtik hergün yaz boyunca .. sonra içmicem çok abarttım artık dedim .. geçen yazdan beri 1 veya 2 kere içmişimdir .. istedikten sonra bırakılıyor yani :)

aynen oyle bende hergun ıcerdım liseden beri , ıcmek ıstemedıkden sonra cok rahat bırakılıyor.

ve en onemlısı calısma ortamı.

AFy
05-10-2013, 12:34
5 senedir her gün içiyorum ilklerde lig maçlari için hafta sonları cafeye gidince içerdim sonra bu haftanın her günü oldu ve bu sene evde aldım yaz boyunca günde 2 kere bazen 3 kere içiyordum bu durum benide rahatsız ediyor ama çok keyifli :) ( bu arada benim hesap değil yeğenimin hesabı şimdi 17 yaşında nasıl 5 senedir içiyor dersiniz benim adım kerem 23 yaşındayım arada teche onun hesabı ile göz atarım )

TayfunS
05-10-2013, 12:43
Ağzıma sigara sürmedim, sigaraya vericeğim parayla yemek yiyorum dışarda. nargileyi de sırf kokusundan içtim bi iki kez. iki nefes çektim başım döndü ağzıma sürmedim bi daha. sürmem de. Allah yardımcınz olsun inşallah bıkakırsınız.

Onur Fatih
05-10-2013, 12:45
ne sigara ne içki ne de nargile içmem hepsinden kullandım ara ara yine alkol içerim ama bana göre değil bi bağımlılığım yok kokusundan tiksiniyorum hepsininde.
irade meselesi bırakıp bırakmamak kafanızda bitirmeniz lazım bence tabi

fatihcelik
05-10-2013, 13:00
aynı sorun bendede vardı haftada 6 bazen 7 gün nargile içerdim şimdi 2 ye falan düşürdüm bi ilerki aşamada 1 e düşüreceğim inş.benim tavsiyem akşamları iş ten veya okuldan çıktıktan sonra evde oyalancak bir şeyler bulun ne biliyim film izleyin dizi izleyin veya kendinize yatkın bi hobi bulun hiç bir şey yoksa erkenden uyuyun .arkadaşlarla kuzenle falan biryere oturduğunuz zaman kesinlikle nargile içmeden duramıyorsunuzdur o yüzden nargile olmayan cafelere takılmaya çalışın ve kendinize bi limit koyun bu hafta x tane nargile içeceğim diye

Runaway
05-10-2013, 20:11
Selcuk hunkari kapatti bi sure pasa konagindaydi simdi hemen yan tarafinda bekleriz :))

biliyorum hatta tanışmıstık senle hünkarda :) nasıp olursa yakın zamanda slm vermeye gelicem

Runaway
05-10-2013, 20:13
arkadaşlar sagolun.tavsiyeleri dikkate alıcam.en kısa zamanda da doktora gidicem.

mmtrıza
05-10-2013, 21:31
o değilde konu başlığı değişse iyi olacak nargile sevenler derneği diye :D

herşey sende bitiyor kardeşim ben yaklaşık 10 sene sigara içtim çoğu kişi bırakamamaktan bahseder ben karar verdim ve bıraktım canım isterse ayda yılda bir yemekten sonra içerim nargileyide severim ve içmeye giderim

önemli olan kafanda bitirmek ve iradene sahip olmak basit bir örnek vereyim günde 2 paket sigara içenler ramazan ayında oruç tutarken akşama kadar içmeyebiliyor normalde içme desen 2 saat duramazlar sende kafanda bitir kendine önce kota koy hafta 1 iç

JackJones
05-10-2013, 22:14
bizim evde var babam almıştı zamanında sigara içmedim hiç bu güne kadar bi kaç sefer dışarda içmiştm nargileyi hoşuma gitmedi desem yalan olur evde de bi kaç sefer içtim ama yakması falan zahmetli olduğundan üşeniyorum valla... bence bi uğraş bulun gerekirse gece gündüz onunla uğraşın belki unutrsunuz bi süre sonra. mümkün olduğuncada o nargileli ortamlardan uzak durun...

Mert Safa
05-10-2013, 22:29
Bende de var malesef :) bi ara tamam dedim artık aynı dediğiniz gibi hem maddi hem sağlık acısından cok zarara giriyorum bırakım sonra hadi son hadi son diye diye olmuyor :) ama artık her cafede nargile bi cafeye gidince insanın ister istemez canı cekiyor bide arkadaşlarla bulusma ortamı falan cafeler olunca hemen bi nargile soyleniyor aslında denildiği gibi spora falan yazılınsa vakit kalmıcak :)

brv
06-10-2013, 01:01
Nargileyi çok severim, günde 2-3 nargile içtiğim olurdu, alkol artı nargile süper olurdu ama sosyal yaşantıyı olumsuz etkileyeme başladı gittiğim heryerde aradığım ilk özellik nargile olup olmamasıydı, sonra bir anda gaza geldim ve 1 sene boyunca ağzıma sürmedim sonrasıda ise tek tük içmeye başladım. En sonra 2-3 hafta önce içtim sanırım ama bu hafta yapıcam gene bir kaçamak :) Herşey kafada, net olarak bırakıcam azaltıcam dedikten sonra gerisi hikaye...

S.Özeren
06-10-2013, 01:14
ben sigarayı bıraktıktan sonra

17 ay nargile içtim (hergün ) en sonunda bıraktım doktor sağolsun :D ciğerlerin duman dolmuş biraz daha iç aferin dedi