PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabaya Sonradan Sunroof taktırmak

Silvia17
07-10-2013, 19:57
Merhaba arkadaşlar arabaya sonradan sunroof taktırmanın her hangi bir zararı olurmu sizce? Hiçbir serisinde sunroof olmadıgı için yaptırmak istesek nasıl olur

b.ustaoglu
08-10-2013, 00:13
hiç tavsiye etmem. su alıyor bir kere, daha büyük bi sorun olamaz. sonra kesilen yerlerden pas yapabilir ordan yapmasa su aldığından dolayı pas yapabilir. ayrıca orjinal olmadığından çok sırıtıyor. hadi kullanırken sorun çıkmadı ama aracı satarken sıkıntı çıkarır. şahsen ben sonradan tavanı açılmış bir araç katiyen almam.

sahin_0808
08-10-2013, 00:27
aldığım bi araçta vardı kesinlikle tavsiye etmem, ilk zamanlar problem yaşamasan bıle zamanla yaşıyosun,tırnakları kırılıyor veya lastiklerinden su almaya başlıyor,geri dönüşüde yok kapattırsan bu sefer tavanda işlem olmuş olucak ve satarken cok büyük sıkıntı yaşarsın,bence hiç bozma aracını

bayerische_M52
08-10-2013, 09:39
Orjinal sunroof olan araçlarin tavan saci daha kalın oluyor ***** mukavemeti artırmak ayrica oem sunroof olan araçlarda tavan kirişleri sunroofsuz araçlara gore farkli kesim yapilirken onlara da zarar veriyorlar oda mukavemeti bozuyor.. Su ve pas problemlerinden bahsetmek bile istemiyorum

Ben spoilerin ışık tesisati icin bagaja acilacak 3mm delik icin bir hafta dusundumm tavani kesmek icin 5 sene dusunurum heralde:-):-)
Kolay gelsin

bLackModeL
08-10-2013, 09:45
kalitelikeri kesınlıkle sıkıntı cıkrmaz kardesım bu ısın ustası webasto suan aracımda var sonradan acılma sunroof orjınal desem yeri ne bı su alma ne bı ses yapma hıc bıseyyı yok gayet kullanılsı ve komforlu ..

A.Cem
08-10-2013, 10:28
Su alma durumu bir yana, orjinal sunrooflu araçta tavan destekleri sunroofa göre düzenlenir. Ama sunroof yoksa sonradan açtığınızda, aracın tavanının mukavemeti azalır,Allah korusun takla durumlarında ciddi sorunlar yaşanabilir.

aslan
08-10-2013, 10:30
Sanrouf taktıracagınız araç ney?

Caesar
08-10-2013, 10:35
Sanrouf taktıracagınız araç ney?

Sunroof.........

aslan
08-10-2013, 10:37
Sunroof.........

Yavaş yavaş öğrenicez bizde :p

mcy
08-10-2013, 10:38
tavan saçıyla beraber bir değişiklik daha mantıklı olur. yani kazalı bir civic tavanını komple alıp iyi custom iş yapan bir garajda yaptırırsan sıkıntısız bir iş olur.

birde face üzerinden takip ettiğim bir kaç sayfa var. polonyada bir custom garaj bu işi yapıyor. ama sunroof değilde twingo gibi komple açıyor tavanı. bir kaç resim gönderiyorum altta.

http://l1310.hizliresim.com/1g/8/td34b.jpg

http://s1310.hizliresim.com/1g/8/td34c.jpg

220T
08-10-2013, 11:34
Daha önce bu konuyu biraz araştırmıştım,okuduğum kadarıyla aktarmaya çalışayım.Öncelikle aracın açılır tavanlı modeliyle,standart modelinin tavan yapılarında herhangi bir farklılık var mı bunu öğrenmek gerekiyor.Farklılıktan kasıt ise,değişkenlik göstermek kaydıyla,sac kalınlığı ve koruma barlarının dizaynı olarak karşımıza çıkıyor.Aracınız için seçtiğiniz cam,tavan barlarınıza denk geliyorsa bunların kesilmesi gerekiyor.Burada seçim size kalıyor,çünkü güvenlikten ödün verilmiş olunabilir.Eğer ki tavan barlarıyla ilgili bir sıkıntı yoksa geriye de pek bir şey kalmıyor denilebilir.İşçiliğin önemi çok fazla.Profesyonel işletmelerde,sac kesildikten sonra paslanmaya karşı koruyucu kimyasal uygulanıyor,rötuş boyası da yapılıyor.İşçilik önemli dedim,çünkü bazen arka cama giden su hortumuna zarar verdikleri oluyormuş.Bu da suyun arka cama giderken tavana sızmasına sebebiyet veriyor.Webasto bazı ürünlerine ömür boyu garanti veriyor diye biliyorum.

b.ustaoglu
08-10-2013, 12:16
bir de şunu belirteyim. orjinal sunrooflu araçların en az 4 adet su tahliye yeri vardır. içeri sızan su bu tahliye hortumlarından yani direklerden aşağı atılır. sonradan takılan bir sistemde bu hortumları yapabiliyorlar mı bilmiyorum. benim 84 model renaultta bile ön ve arka direklerde toplam 4 adet su tahliye yeri var. ancak bakımsızlıktan tıkanmış olsa gerek artık suyu içeriye akıtıyor.

Silvia17
08-10-2013, 22:42
Hepinize ccok tesekkür ederim.Arac audi a3 ve megane coupe 3 idi

chaylak
08-10-2013, 23:46
Çok şey yazılıyor bu konuda ve bu tür mesajlara yorum yapanların hepsi daha önce araçlarına bu işlemi "yaptırmamış" kişiler.

Bence deneyimi olan, yaptırıp pişman olmuş ya da bLackModeL gibi memnun kalmış kişilerin yorumları daha önemli.

Volkann
08-10-2013, 23:56
aracın dengesinde en önemli faktör tavandır bunu göz önünde bulundurun derim.

b.ustaoglu
09-10-2013, 11:07
Çok şey yazılıyor bu konuda ve bu tür mesajlara yorum yapanların hepsi daha önce araçlarına bu işlemi "yaptırmamış" kişiler.

Bence deneyimi olan, yaptırıp pişman olmuş ya da bLackModeL gibi memnun kalmış kişilerin yorumları daha önemli.

biz yaptırmadık ama sonradan sunroof takılmış w124 aldık. bu tecrübe ile yorum yapıyorum. her yağmurlu havada arabaya binince ilk sunroof kısmını kuruladık ve istisnasız her seferinde ıslaktı. çoğu zaman aracın içine de aktığı oldu. şuan ki aracımda da orjinal olmasına rağmen bakımsız bir sunroofun dezavantajından bahsediyorum. sunroof işi basit gibi görünebilir ancak kesinlikle değil. bir aracın sunroofu veya cabrio ise tentesi araçtan ayrı ekstra bir ilgi ve bakım istiyor.

aslan
09-10-2013, 11:16
Eğer yorumlardan sonra illede yaptrıcagım dersen aman dikkat et böyle birşey olmasın
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-sanruflu-sport-clio-138606693/detay#)

KMR2-GT
09-10-2013, 11:18
Benim arabada da var webasto 2010 polo tdi en ufak bi sıkıntı yok.

Hicte dikkat etmiyorum.su varmi yokmu vs.iceri hic su almiyor.

Daha once e34 520 de kullandık 4 sene falan ondada hic sıkıntı yasamadk

Kaliteli bisi alirsan hicbisi olmaz.

http://vwpolom.com/media/kunena/attachments/348/DSC_0040.JPG

APO
09-10-2013, 11:21
97 model corollada var sonradan açma...bugüne kadar ne bir su alma ne bir sorun hiçbirşey olmadı...106 ya taktırdım su alma vs. hiçbir sorun yaşamadım...
her iki araçta vebastoda yapıldı...

b.ustaoglu
09-10-2013, 11:28
o zaman bizim şanssızlığıma denk gelmiş olsa gerek :) açıkçası ben feci halde soğuk bakıyorum ve bir ilanda da sonradan yapma sunroof görürsem araçla ilgilenmem bile. webasto belki işi iyi yapıyodur bilmiyorum ama iyi düşünmek lazım.

psikolojikdeli
09-10-2013, 12:55
Eğer yorumlardan sonra illede yaptrıcagım dersen aman dikkat et böyle birşey olmasın
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ilk-sahibinden-sanruflu-sport-clio-138606693/detay#)

ibretlik....