PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 t-jet linea nasil bilirsiniz ?

r3dkit
08-10-2013, 07:51
Corsayi verip almayi dusunuyorum nedir ne degildir bilen binen binmekten vazgecen arkadaslarimin abilerimin yorumlarini bekliyorum.

i-vtec07
08-10-2013, 08:20
performans olarak corsadan sonra çağ atlarsın abi punto t-jet almaya çalışırdım ben olsam :)

Birkan61
08-10-2013, 08:42
O paraya gayet guzel hizli bir arac ama tjet motor lineada pek tercih edilmiyor denildigi gibi punto tjet daha mantikli bi secim olacaktir

omer_yildir
08-10-2013, 09:12
Performanslı bir motor. Yazılımla 150 civarı oluyor. 4 disk fren var. Önler 284 mm gayet başarılı. Sadece biraz yüksek. Yay takarsan sorun kalmıyor.

ygtrn
08-10-2013, 09:41
punto derim, linea kadar sürüşü rezil bi araba daha üretilmemiştir yeryüzünde...

Can's
08-10-2013, 09:45
bende 2009 yılında vardı turbo basınc gostergesı bıle var keyıflı bır arabaydı gıdışı o zamanlar yiğitin subaru jıpını gecmıştım o yuzden pek sevmez lınea serısını arkadas :D

kasırqa
08-10-2013, 09:46
punto t jet araştırdım yaklaşık 5 6 arabayla ciddi düşündük ama 3 4 tanesi sandık motor değişmiş diğerleri de sürekli direksiyon arızası vermiş :) belki bana öyle denk gelmiştir çünküü 24 25 bin liraydı benim punto için ayırdığım bütçe ama ben bunlardan sonra vazgeçtim. bu arada t jet çok başarılı bir motor herhangi biyerde olumsuz bitane yorum bulamamıştım ben :) almadan mutlaka servis geçmişine baktırın.

Can's
08-10-2013, 09:48
punto t jet araştırdım yaklaşık 5 6 arabayla ciddi düşündük ama 3 4 tanesi sandık motor değişmiş diğerleri de sürekli direksiyon arızası vermiş :) belki bana öyle denk gelmiştir çünküü 24 25 bin liraydı benim punto için ayırdığım bütçe ama ben bunlardan sonra vazgeçtim. bu arada t jet çok başarılı bir motor herhangi biyerde olumsuz bitane yorum bulamamıştım ben :) almadan mutlaka servis geçmişine baktırın.

dreksıyon arızasının sebebi turcuktan cıty dıye bır modul cıkarmaları o tusa basınca dreksıyon yumusuyor vs sacma bır zımbırtı yuzunden hepsınde arıza oluyor lınea da o ozellık olmadıgı ıcın yapıstır gıtsın cok saglam bence motoru turbosu ıhı marka basarılı bır arac gozum kapalı alırdım yerınızde olsam

kasırqa
08-10-2013, 09:52
dreksıyon arızasının sebebi turcuktan cıty dıye bır modul cıkarmaları o tusa basınca dreksıyon yumusuyor vs sacma bır zımbırtı yuzunden hepsınde arıza oluyor lınea da o ozellık olmadıgı ıcın yapıstır gıtsın cok saglam bence motoru turbosu ıhı marka basarılı bır arac gozum kapalı alırdım yerınızde olsam

daha önce punto kullanmıştık city arızası yüzünden sattık o yüzden tekrar girmek istemedim. ben punto düşünüyodum linea değil :) dediğim gibi benim bütçe biraz düşük olduğu için düzgünü denk gelmedi

İbrahim33
08-10-2013, 09:57
Geçenlerde acelem vardı , ışıklarda kalktım redline çevire çevire yürüyeceğim.Yanımda bide 26 plaka bej rengi bi linea vardı.oda sağlam kalktı ben 3.vitese takana kadar adam en az 4-5 boy attı bana :) arkasından dedim kesin t-jettir bu :) zira fena şakacı araçlar kimse tahmin etmez öyle yürüyeceğini.

Ayberk0616
08-10-2013, 09:58
1.5 sene 34bin km boyunca t-jet motorlu punto kullandım
her hangi bir sıkıntı yaşamadım 10 binde bir yağını değiştirdim
20 binde bir bujileri değişiyor tanesi 30tlden 120 tl
geriye kalan malzemeleri standart punto gibi birde debriyajı pahalı800-900tl falan tutuyor ben değiştirmedim ama değiştiren arkadaşlardan biliyorum
tjetimde lpg vardı lpg pompa fiyatı 2.60tl iken 25 krş ykıyordum şehir içinde 30bin km kullandım lpgde en ufak sorun çıkmadı motor düz turbo olduğu için lpgde de en ufak sıkıntı yok:)

ygtrn
08-10-2013, 10:08
bende 2009 yılında vardı turbo basınc gostergesı bıle var keyıflı bır arabaydı gıdışı o zamanlar yiğitin subaru jıpını gecmıştım o yuzden pek sevmez lınea serısını arkadas :D

adhuashduashdus :D lpg israfı amk :D

m. ali öz
08-10-2013, 10:27
punto derim, linea kadar sürüşü rezil bi araba daha üretilmemiştir yeryüzünde...

Punto' nun ne farkı var ki ? Aman aman bir fark yok aralarında. İkisine de sahip oldum.
Linea nın genişlik avantajı var, puntonun da kasası daha güzel, city modu falan da artı avantaj puntoda.
Yolda gezmesi rüzgardan etkilenişi yada yol tutuşu arasında pek bir fark göremedim stock hallerinde.

ygtrn
08-10-2013, 10:31
şuan bizde ikiside mevcut, linea şirket aracı punto annemin aracı, tabikide atla deve yok arlarında ama, lineanın yürür aksamı amortisörleri çok hamur hissiyatı veriyor bana, bi araba rampa yukarı gazı kökliyip dreksiyonu kırınca dümdüz gidermi arkadaş :D ota boka sarıp duruyor, puntoda bu tarz durumlarla hiç karşılaşmadım, iki araçlara defalarca uzun yoldayaptım, punto her şekilde daha tatminkar bi araç

m. ali öz
08-10-2013, 10:36
şuan bizde ikiside mevcut, linea şirket aracı punto annemin aracı, tabikide atla deve yok arlarında ama, lineanın yürür aksamı amortisörleri çok hamur hissiyatı veriyor bana, bi araba rampa yukarı gazı kökliyip dreksiyonu kırınca dümdüz gidermi arkadaş :D ota boka sarıp duruyor, puntoda bu tarz durumlarla hiç karşılaşmadım, iki araçlara defalarca uzun yoldayaptım, punto her şekilde daha tatminkar bi araç

araçların motorları ne ?

snan1910
08-10-2013, 12:42

motorlar ne? birde donanım ları aynı mı araçların?
bildiğim kadarıyla donanımla beraber izolasyon lastik vs çok fark var

tjet alınıp, lpg takılıp, bakımlarınu ucuza yaptırıpi sorunsuzca binilebilecek bir araç :)

r3dkit
08-10-2013, 18:11
alıyorum o zaman :D ya bi tanıdığımızdan geçicek araç 80.000 de bütün ağır bakımlar yapılmış boyasız. tam istediğim gibi füme ve içi bej. en full'ü. teleflex lpg var. bu kadar güzel yorum geleceğini tahmin etmiyordum heveslendim şimdi :D

Gökhan Bilgin
08-10-2013, 18:13
Bende çok seviyorum bordo 1.6 multijet seviyorum ben ama :D

Onur Fatih
08-10-2013, 18:24
öyle temizse kaçırmayın lpg li yazılımlı yürüyenler var benim bütçem yetseydi alıcaktım bi t-jet

r3dkit
09-10-2013, 10:00
Araba cok hosuma gitti bindim gezdim. Ah bi de sunroof olsaymis linealarda