PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : internetten beyaz eşya almak?

rebelh
08-10-2013, 09:41
beyaz eşya fiyatlarında internet ile mağaza arasında ciddi farklar var bende internetten almayı düşünüyorum aranızda internetten beyaz eşya alan varmı?

buzdolabı mediamarkt ta
ankastre set ve bulaşık mak. hepsiburadada
çamaşır mak. hızlıal.com
lcd tv beyazeşyamerkezi.com

hepsiburada ve mediamarktan şüphem yok daha öncede kullandığım markalar

hızlıal.com ve beyazeşyamerkezi ni merak ediyorum
beyazeşya merkeziyle görüştüm tvyi gidip elden alabilirim ellerinde mevcutmuş

görüşleriniz nelerdir? özellikle bu 2 sayfa için..

Maxi
08-10-2013, 09:45
hepsiburada-hızlı al gibi yerlerden korkma, spot falan değil aynı mağazadan almışsın gibi.
diğerlerini bilemem

rebelh
08-10-2013, 09:53
vala abi hepsiburada ve mediamarktı biliyorum hızlıal ile beyazeşyam.com sıkıntı

hızlıaldan hiç alışveriş yapmadım ama sıkıntı olmaz diyorsanız ordan alıcam

tv içinde beyazeşyam.comun mağazasına gidip alabilirim ellerinde mevcut hem görerek almış olurum diyorum

ido
08-10-2013, 12:09
beyaz eşyacı olarak söleim alcaın ürünler bilinmiş markalarsa korkma al sonuçta yetkili servis gelip kutusundan açcak onları ama bilinmedik servisi pek bulunmayansa alma derim vuruk cıksa 3 gun sonra bozulsa cok ugrasırsın ...

fatihob
08-10-2013, 12:12
Hızlıal'dan tablet almıştım sorun yaşamamıştım ;)

rebelh
08-10-2013, 12:21
alacağım markalar vestel buzdolabı bulaşık makinası led tv
termikel ankastre set
hotpoint çamaşır makinası

vestel servisi aradım dönmediler daha tvyi elden aldım diyelim belli bir ücret karşılığı gelip kurup garantisini mi imzalıyorlar nasıl oluyor?

murat-m
08-10-2013, 12:32
vestel'i bayisinden al derim.spota düşen ürüne garanti konusunda sıkıntı çıkarabilir ruh haline göre. ankastre grubunda termikel takıntın yoksa "ıcf" ve "simfer" bakabilirsin ve her yerden temin edebilirsin,fiyat çoğu yerde denktir. ariston-indesit'grubunda da afaki oynayacağını düşünmüyorum. şimdiden güle güle kullan

weST.27
08-10-2013, 16:59
hızlıal ı kesinlikle tavsiye ederim laptopla led tv aldık uygun fiyata, bi tek laptopta bi pürüz yaşadık ondada 2 kere kargonun gel git yapmasından sonra piyasaya göre bin lira daha fazla parası olan pc yi gönderdiler jest olarak tavsiye ederim :) korkmayın bu siteden

rebelh
08-10-2013, 18:07
beyazeşya.com spot mu ? yani tamir görmüş garantiden dönmüş ürün falan mı satıyor yoksa bayi ile aynı ürün mü?

Evrenoz
08-10-2013, 18:42
Hızlıal, Gold'un kuruluşudur. Bulaşık makinasından parfüme, elektrik süpürgesinden bilgisayar parçasına, home theatre'dan televizyona kadar bir çok şey aldım ve hep memnun kaldım

coolvtec
08-10-2013, 19:07
hepsiburada.com dan gözün kapalı herşeyi alabilisin. ben o akar çok şey aldımki hepsinden de memnunum :)

rebelh
08-10-2013, 19:42
teşekkür ederim abiler hızlı alı da kullanıcam hepsiburadadan 20tane çeyrek altın almışlığım bile var ztn :)

son olarak tekrar soruyorum beyazeşyam.com u kullanan varmı nette olumlu yorumlar gördüm ki oradan gidip elden almayı düşünüyorum ama tamirli ya da defolu mal falan satmıyorlardır dimi?

tool
08-10-2013, 19:52
tekcarsi.com kullanan var mi aramizda?

imprezaWRC
08-10-2013, 19:58
Madem konusu açıldı, teknofish.com'u deneyen oldu mu?

Mutu
08-10-2013, 20:18
Nette daha ucuz. Markaların da kendi siteleri mevcut hatta. ( Buzdolabı bayiden aldığımız fiyatıb 150 tl altındaydı) Mağazalar pay almak ister tabiki. En iyisi, mağazadan bakıp, beğenip, netten sipariş geçmek.

chatlaxs
08-10-2013, 20:54
geçen hafta hızlıaldan valideye bulaşık makinesi aldım yaklaşık 1 haftada geldi sorunsuz

ama ondan önce hızlıaldan arkadaşın işyeri için pc topladım 400 lira tuttu 500e tamamlayıp world kartın 100 lira puanını alalım diye nasıl olsa kullanıyoruz diye 30 kglık lastik parlatıcısıda ekledim siparişe.
Pc parçaları geldi fakat 30kg lastik parlatıcı yerine yarım litrelik fısfıs göndermişler :icon_wack aradım geri gönderin doğru ürünü gönderelim dediler özelliklede söyledim 2-3 kere iade değil aldığım ürünü gönderin diye tamam dedi eleman gönderdiğim kutunun içinede not yazdım iade değil doğru ürünü gönderin diye, ama 2 gün sonra karta iade etmişler.Tabi bizim 100 lira puan işi yattı iade yüzünden :ofk: Aradım tekrar bastım gayarı :D Hadi dedim Türkçe okuması yok kağıda yazdığımı okuyamamış ama telefondada söyledim 2-3 kere Türkçe laftanda mı anlamıyor bu mal dedim, haklısınız efenim dedi kız hesaba 150 lira puan yatırdılar :D

bilalMW
08-10-2013, 21:07
eski hepsiburada.com çalışanı olarak diyorum rahatlıkla alabilirsin çünkü deli gibi satıyorduk herhangi bir sıkıntı gelmemişti ben çalışırken backup ofisten.

3rk4n
08-10-2013, 21:48
Bu hafta hepsiburadadan aldigim ankastre ve banyo dolaplari paramparca geldi kargodan

battalgazi
08-10-2013, 23:13
arkadaşlar netten aldıgımız buzdolabı vs eve kadar cıkarılıyormu kargo tarafından yoksa biz mi gidip alıyoruz

Evrenoz
09-10-2013, 06:50
Hızlıal'dan aldığım eve kadar çıkartılmıştı..

SiMaO
09-10-2013, 07:41
Bizde geçen gün Hepsiburada.com'dan buzdolabı aldık
word karta puan verdi kargo bedava hemde uygun,
n11 den led tv aldık ordanda sorun çıkmadı.
Genelde telefon felan hep internetten alıyorum

Emre Abdik
09-10-2013, 08:36
Genelde bu tip siteler bayilerle kontağa geçer. Çünkü toplu alım yaparlar.Uygun fiyat yakalamaya çalışırlar. Tabi hepsiburada gibi sitelerden bahsediyorum. Diğerleri spot maldır yada revizyonlu üründür. Garantisi var derler, zaten vardır ama 1 yıl ve değiştirme imkanı yoktur. Normalde ürünler 3 yıl garantilidir ve eve geldiğinde bi sıkıntı varsa hemen değişim olur. Revizyonlu veya spot mallarda böyle imkan yok sadece 1 yıl ürünün tamir görme imkanı vardır. Bende Arçelik Yetkili Bayiisiyim. Bildiğiniz e-ticaret sitelerinin dışında ucuzluğa fazla aldanmayın derim. Ayrıca şunu da belirtmek isterim belki yanlış anlaşılacak ama karşınızda bi muhattap olması da önemli bi unsur unutmayın ki e-ticaret siteleri sadece bir aracı.

rebelh
09-10-2013, 09:35
peki diyelim hızlı aldan arçelik bi ürün aldık
kurulumunu nasıl yapıyorsunuz ücretlimi?
garanti süresinde bir değişme oluyor mu?
her hangi bir sıkıntıda muhattabımız yine arçelik servisi değil mi?

chatlaxs
09-10-2013, 10:05
servisi arıyorsun gelip montajını yapıyorlar, garanti kağıdı vs imzalayıp garantisini başlıyorlar ürünün

bilalMW
09-10-2013, 10:30
Bu hafta hepsiburadadan aldigim ankastre ve banyo dolaplari paramparca geldi kargodan

kargonun suçu. Araç depodan yüklenip çıktıkdan sonra hb'dan çıkıyor risk.

emrekaya01
09-10-2013, 10:58
Merhaba bende beko bayiisiyim eğerki Beko-Arçelik marka ürün alırsan hiç bir şekilde servise kurulum ücreti ödemeden ürünün kurulumunu yaptırabilirsin. eğerki istersen bizim kendi internet sitemizde var orayada bir bakabilirsin tüm ürünler beko markadır ve spot felan değildir. Beko Bellona - www.bekobellona.com (http://www.bekobellona.com) burdan beğendiğin ürün olursa özelden mesaj atabilirsin.

coolvtec
14-10-2013, 09:19
daire kapısının önüne kadar bırakırlar bence.

Ers
14-10-2013, 09:27
kargo eve kadar çıkarmak zorunda .

rebelh
14-10-2013, 11:29
şimdilik hepsi buradadan ankastre aldım
gittigidiyordan tv aldım
tv bu Samsung UE-46F6270 117 Ekran Uydulu Smart LED TV GittiGidiyor'da 95683695 (http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/samsung-ue-46f6270-117-ekran-uydulu-smart-led-tv-95683695) fiyata göre iyi diye aldım ama 3d yok bana bonusla beraber 1650tlye geldi

rebelh
13-11-2013, 08:23
beyaz eşyalarımı piyasanın 1300 tl altına +650 tl para/hediye puan la tamamladım
kabul biraz ölücülük oldu ama fırsatları değerlendirdim

tv gitti gidiyordan
buzdolabı gittigidiyordan
çamaşır mak. hızlı al dan
bulaşık makinası hızlı al dan
ankastre seti hepsi buradadan

tv hariç hepsi firma garantisiyle geldi tv ithalatçı firma garantiliydi farkında olarak aldım teknosaya göre arada 650 tl fark vardı şu an memnunum

firmalara not verecek olursam; hepsi burada= 9
gittigidiyor= 8
hızlı la= 11

çünkü hızlı al ın müşteri hizmetleri çok ilgili

başımdan şöle bi olay geçti: çamaşır makinasıyla bulaşık makinası mng kargo edirne tunca şubesi tarafından aynı gün geldi bende o gün kapıları taktırıyordum.
eve gelen görevli ''abi imzaları atta ürünleri çıkartalım çok ağırlar'' dedi bende saf gibi imzaladım karşımdakine güvenerek
sonra bana 20 kg üzeri taşımalarının yasak olduğunu söyledi bende uzatmadım ''bana o kuralı göster ben genel merkezle görüşeyim'' dedim bu sefer şube müdürünü aradı çocuk ve taşıdılar bende bulaşık makinasına yardım ettim
çamaşır ağır olduğu için sanırım dışarıdan 2 adam tutmuşlar getirdiler eve bıraktılar ve hemen kaçtılar
bi baktım ambalajın önünde yırtık var kapağın camını kırmışlar
aradım dedim gelin tutanak tutalım öle böle kavga falan derken şube müdürü bayan ''yok hiç bi işlem yapmayız imza atmışsınız ürün zaten sağlamdı burada internetten alışveriş yapmasaydınız'' dedi bizde yetkili servise nakli hasar raporu tutturduk ve hızlı al a başvurduk.. hızlı al dan aradılar hasarı karşılayacaklarını servisin onlara fatura çıkartmasını istediler ve hesabıma bu sorundan dolayı 100tl puan eklediler
bu sebepten dolayı hızlı al ı herkese öneririm ayrıca kargonun beyaz eşyayı eve çıkartmaması gibi bir durum söz konusu değil firmalar anlaşmalarını ona göre yapıyor ve şube parayı ona göre alıyor

ersandeniz
13-11-2013, 08:29
beyaz eşyalarımı piyasanın 1300 tl altına +650 tl para/hediye puan la tamamladım

tv gitti gidiyordan

tv hariç hepsi firma garantisiyle geldi tv ithalatçı firma garantiliydi farkında olarak aldım teknosaya göre arada 650 tl fark vardı şu an memnunum

gittigidiyor= 8
hızlı la= 11

başımdan şöle bi olay geçti: çamaşır makinasıyla bulaşık makinası mng kargo edirne tunca şubesi tarafından aynı gün geldi bende o gün kapıları taktırıyordum.
eve gelen görevli ''abi imzaları atta ürünleri çıkartalım çok ağırlar'' dedi bende saf gibi imzaladım karşımdakine güvenerek
sonra bana 20 kg üzeri taşımalarının yasak olduğunu söyledi bende uzatmadım ''bana o kuralı göster ben genel merkezle görüşeyim'' dedim bu sefer şube müdürünü aradı çocuk ve taşıdılar bende bulaşık makinasına yardım ettim
çamaşır ağır olduğu için sanırım dışarıdan 2 adam tutmuşlar getirdiler eve bıraktılar ve hemen kaçtılar
aradım dedim gelin tutanak tutalım öle böle kavga falan derken şube müdürü bayan ''yok hiç bi işlem yapmayız imza atmışsınız ürün zaten sağlamdı burada internetten alışveriş yapmasaydınız'' dedi bizde yetkili servise nakli hasar raporu tutturduk ve hızlı al a başvurduk.. hızlı al dan aradılar hasarı karşılayacaklarını servisin onlara fatura çıkartmasını istediler ve hesabıma bu sorundan dolayı 100tl puan eklediler
bu sebepten dolayı hızlı al ı herkese öneririm ayrıca kargonun beyaz eşyayı eve çıkartmaması gibi bir durum söz konusu değil firmalar anlaşmalarını ona göre yapıyor ve şube parayı ona göre alıyor

eşyalarınızı güle güle kullanın :) ben de çok memnunum hızlıal'dan, cumartesi saat 10da sipariş ettiğim ürün, saat 13te kargoya teslim edilmişti.

altugkocer
13-11-2013, 09:10

tv gitti gidiyordan

gittigidiyor= 8
hızlı la= 11

Neden ölücülük olsun yav para kolay kazanılmıyor. En iyisini yapmışsınız ben de internetten almayı düşünüyorum. Peki kurulumunu kendiniz mi yaptınız ? Eğer öyleyse garantisi ne zaman nasıl başladı ?

rebelh
13-11-2013, 09:17
Neden ölücülük olsun yav para kolay kazanılmıyor. En iyisini yapmışsınız ben de internetten almayı düşünüyorum. Peki kurulumunu kendiniz mi yaptınız ? Eğer öyleyse garantisi ne zaman nasıl başladı ?

genelde ürünler servis garantili zaten kurulumu serviss yapıyor
kesinlikle kutuda hasar varsa almayın ve kutuyu açmayın
kargo size sağlam teslim etsin gerisi servisi ilgilendiriyor
sıkıntı varsa değişim iade tamir gibi şeyleri servis yapıyor ve garantisi kurulumun yapıldığı gün başlıyor
hızlı al hepsi burada gibi firmalar hep servis garantili
gittigidiyorda hem servis hem ithalatçı firma garantili ürünler var açıklamalardan okuyun ona göre alın

SMTTKZ
13-11-2013, 10:02
Hızlı aldan samsung çamaşır makinesi aldım ertesi gün kargo geldi sonraki gün servis gelip kurulumunu yaptılar bi sıkıntı yaşamadım

Oldschool
13-11-2013, 11:14
bende samsung un buzdolabinı almıştım Gittigidiyordan fakat KLiksa.com un üyeligiyle acılmıştı böylece gönül rahatlıgıyla 1500 lira olan dolabı 1200 liraya aldım ve 100 tl de bonus kazanmıştım :D:D kliksa.com direk teknosanın yan versiyonu ve fiyatları uygun

serdarylmaz
08-10-2015, 22:56
Arkadaşlar internetten Beko Buzdolabı alacam ama internetten alışveriş olunca biraz çekingen oluyorum. Özellikle de kargo tarafında;

Gövde raf tipi hoşuma giden bir ürün beğendim ->> Beko B1 9459 NMN

Beko (http://www.beko.com.tr/no-frost-buzdolabi-b1-9459-nmn.html) resmi site var ve ***** çok daha güvenilir. Bir de etunalar (http://www.etunalar.com/Beko-B1-9459-NMN-No-Frost-Buzdolabi,PR-90208.html) diye daha önce hiç duymadığım bir site var ve havale fiyatı ile daha uyguna geliyor. Yerimde olsanız ne yapardınız?

Resmi Site: 1.809 TL
Diğeri: 1.741 TL (havale ama)

ckrc
08-10-2015, 23:14
evime golddan aldigim camasir mak icin arcelikten kuruluma geldiler.

KÖROĞLU
09-10-2015, 07:16
Arkadaşlar internetten Beko Buzdolabı alacam ama internetten alışveriş olunca biraz çekingen oluyorum. Özellikle de kargo tarafında;

Beko (http://www.beko.com.tr/no-frost-buzdolabi-b1-9459-nmn.html) resmi site var ve ***** çok daha güvenilir. Bir de etunalar (http://www.etunalar.com/Beko-B1-9459-NMN-No-Frost-Buzdolabi,PR-90208.html) diye daha önce hiç duymadığım bir site var ve havale fiyatı ile daha uyguna geliyor. Yerimde olsanız ne yapardınız?

Koçtaş ta 1600 TL, sorunsuz alışveriş yaparsın. Bazı kargolar çıkartmıyor yukarıya.

koçtaş ta http://www.koctas.com.tr/buzdolaplari/beko-b-9459-nmn-no-frost-buzdolabi/11328-17227/?utm_source=akakce&utm_medium=pricecomp&utm_content=teklif&utm_campaign=2015&cm_mmc=pricecomp-_-akakce-_-firsatlar-_-2015&v=1.8.5

Ben mart ayından beri aşağıdaki ürünü kullanıyorum, buzdolabı, bulaşık mak. ve tv yi tekonsa int. sitesinden aldım. Evime kadar çıkardılar.

Teknosa-koçtaş-hepsiburada gibi sitelerden ben sorun yaşamadım. Hatta Hb da dan aldığım tv kırık geldi onun iadesini aldım.

Tek önemli nokta servis kurulumu gereken ürünleri asla açmamak lazım.

n11 üzerinden de vestel tavlumbaz ve ankastre ocağı bayi fiyatının net yarısına aldım. Hatta didim vestel yetkili bayisinden sakaryaya kargo geldi.

Evlilik aşamasında tabak çanak dahil her şeyi netten ve çok komik rakamlara aldık. Tavsiye ederim.
http://www.teknosa.com/urunler/115010535/samsung-rt38fajedsatr-buzdolabi?gclid=CKnrue3PtMgCFRGNGwodXvoO2A

pirasa
09-10-2015, 07:35
Koçtaş ta 1600 TL, sorunsuz alışveriş yaparsın. Bazı kargolar çıkartmıyor yukarıya.

koçtaş ta http://www.koctas.com.tr/buzdolaplari/beko-b-9459-nmn-no-frost-buzdolabi/11328-17227/?utm_source=akakce&utm_medium=pricecomp&utm_content=teklif&utm_campaign=2015&cm_mmc=pricecomp-_-akakce-_-firsatlar-_-2015&v=1.8.5

Ben mart ayından beri aşağıdaki ürünü kullanıyorum, buzdolabı, bulaşık mak. ve tv yi tekonsa int. sitesinden aldım. Evime kadar çıkardılar.

Teknosa-koçtaş-hepsiburada gibi sitelerden ben sorun yaşamadım. Hatta Hb da dan aldığım tv kırık geldi onun iadesini aldım.

Tek önemli nokta servis kurulumu gereken ürünleri asla açmamak lazım.

n11 üzerinden de vestel tavlumbaz ve ankastre ocağı bayi fiyatının net yarısına aldım. Hatta didim vestel yetkili bayisinden sakaryaya kargo geldi.

Evlilik aşamasında tabak çanak dahil her şeyi netten ve çok komik rakamlara aldık. Tavsiye ederim.
http://www.teknosa.com/urunler/115010535/samsung-rt38fajedsatr-buzdolabi?gclid=CKnrue3PtMgCFRGNGwodXvoO2A

bende n11 kullanıyorum çek+kupon+indirim+para puan kombo yapınca şaka gibi fiyatlara geliyor ürünler :D

ido
09-10-2015, 08:03

hangı dolap almak ıstıosunuz ben sıze bı fıyat verıyım ıstersen yardımcı olabılırım adresıne kadarda gonderırım sorunsuz

ido
09-10-2015, 08:05
pardon urunu gormemısım havale ıle 1680 tl gonderebılırım urunu ıstedın adrese