PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nishadalar da oturan var mı?

DOHC
10-10-2013, 13:29
Merhaba,

Nishadalardan ev almak üzereyim ama internette pek iyi şeyler okumadım. İlgilendiğim blok 40 numaralı blok.
Bu sitede yaşayan var mı? En azından ÖM ile konuşmak isterim.

C2VTS
10-10-2013, 17:05
Ben varım :) ÖM attım ...

freelife
10-10-2013, 22:26
nish adalarda duyduğunuz herneyse özelden yazarsanız yardımcı olurum , bende komşuyum ( aynı mütahit tarafından yapılan adatepe sitesindeyim ) işim gereği hergün nish adalardayım ( cambalkonlarını yapıyorum ) ...benim oturduğum site 1. etap nish adalar 4. etap olarak geçiyor..40 sanırım en üsteki sonradan yapılan bloklar 60 ile yanyana olan bloklar ( tam yanılmıyorsam ).
batu kardeşimde komşumken nish adalara taşındı oda yardımıcı olur sana bu konularda :)

s2k
10-10-2013, 22:34
ozel konusacaksaniz neden buraya konu aciyorsunuz ? Yazin acik acik hem bizde ogrenelim hemde arama yapan biri olursa oda ogrensin. Nedir bu gizem anlamiyorum ki adam yazmis bilgisi olan var mi diye bizde ogrenelim, bende 2+1 bakiyorum ayni sitede mesela

freelife
10-10-2013, 22:46
ozel konusacaksaniz neden buraya konu aciyorsunuz ? Yazin acik acik hem bizde ogrenelim hemde arama yapan biri olursa oda ogrensin. Nedir bu gizem anlamiyorum ki adam yazmis bilgisi olan var mi diye bizde ogrenelim, bende 2+1 bakiyorum ayni sitede mesela

açık açık yazılırsa açık açık cevaplarım, arkadaş özelden yazmak istemiş sanırım bende özelden cevaplarım ( proeblem değil anlamında ) cevap yazdım...sitede bir sıkıntı v.s yok açıkcası...

s2k
10-10-2013, 22:49
açık açık yazılırsa açık açık cevaplarım, arkadaş özelden yazmak istemiş sanırım bende özelden cevaplarım ( proeblem değil anlamında ) cevap yazdım...sitede bir sıkıntı v.s yok açıkcası...

Ben zaten konuyu acan arkadasa soyledim :icon_tup:

freelife
10-10-2013, 22:50
Ben zaten konuyu acan arkadasa soyledim :icon_tup:

pardon :) , sizin merak ettiğiniz varsa cevaplayabilirim burdan :)...nede olsa komşu olma ihtimalimiz var..

s2k
10-10-2013, 22:54
pardon :) , sizin merak ettiğiniz varsa cevaplayabilirim burdan :)...nede olsa komşu olma ihtimalimiz var..

Son yapilacak olan residence projesinden loft almayi planliyordum ama simdilik kira mi satin almami bilemiyorum ama ikisinin arasinda gidip geliyorum. Kiralik varsa bildigin cok isime yarar. Sahibinden tabi :D

freelife
10-10-2013, 22:58
Son yapilacak olan residence projesinden loft almayi planliyordum ama simdilik kira mi satin almami bilemiyorum ama ikisinin arasinda gidip geliyorum. Kiralik varsa bildigin cok isime yarar. Sahibinden tabi :D

loft çok iyi bence, nish adalarda satılıklarda fiyatlar çok abartı arttı buda bundan sonra artışlarda yavaşlama olacağını gösteriyor ,ben olsam loft alırım . Kiralık 2+1 bakıyorsanız nish adalarda açıkcası bu dairelerin çok kullanışlı oldupunu düşünmüyorum ,bizim site ( adatepe )o yönden daha iyi ( hem fiyat hemde daire kulanımı açısından ).Fakat kiralık istiyorsanız c2vts batuğhan kardeşim yardımcı olabilir sanırım ...sahibinden içinde gezmek yeterli ( sahibinden ilanlar var camlarda )

darkmoon
10-10-2013, 23:09
nishadalar proje çıkalı kaç yıl oldu kaç yılı geçdi hala stok eritemediler nedeni nedir ??
bu projenin yok satması çok iyi prim yapması gerekiyordu niye bu hale geldi ??
Tapular alındımı 2012 de verilicekdi ???
otopark durumu ne alemde en son büyük sıkıntılardan biriydi ??
Güvenlik sitenin bazı alanlarında yokdu güvenlik zaafiyeti vardı bunlar giderildimi??

bence iyi güzel bir sorun yok demeden önce bunları bir açmak konuşmak gerek..

DOHC
11-10-2013, 17:24
ÖM yazmaya gerek yok.
NISH ADALAR FORUM • Ana sayfa (http://www.nishadalarforum.net/) forumunda olumlu şeyler ama bunlardan çok daha fazla olumsuz şeyler okudum.
Benim ilgilendiğim blok 40. Blok. Son etap, sitenin en üst köşesi, 60'lı bloklarla komşu.
Kafamı karıştıran hususlar:
1) Çok fazla hırsızlık olayı okuyorum ilgili forumda. Özellikle bodrumda bulunan dairelere ait özel depolardan.
2) Güvenlik yol geçen hanı gibiymiş. Site sakini gibi davranan herkes elini kolunu sallayarak girebiliyormuş.
3) Site yönetimi başvurulara, dilekçelere karşı duyarsızmış.
4) Site aidat gideri metrekare başına 1.6 TL imiş. Muadil sitelerde 1.2 TL civarında (Ataşehir Kentplus örneğin).
5) Açık havuz temizlikleri, bakımları aksatılıyormuş.
6) Ev teslimlerinde Özyazıcı şirketi çok ilgili davranmıyormuş eksikliklerle ilgili. Yapıyormuş öyle yada böyle ama büyük bir sinir harbinden sonra.
7) Projede yeşil alan görülen yere dükkanlar yapılmış galiba.
8) Sitenin büyük kısmı hala boş galiba nedense.
9) 3+1 A tipi evlerde ebeveyn yatak odasına klima çekmek için bayağı kırma dökme yapılıyormuş. Özyazıcı klima borusu bile koymamış.
10) Isınma ve sıcak su için ön ödemeli sistem kullanılıyormuş ama 1 kontör kaç metreküpe denk geliyor kimse bilgi vermiyormuş.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

darkmoon
11-10-2013, 17:40
ÖM yazmaya gerek yok.
NISH ADALAR FORUM • Ana sayfa (http://www.nishadalarforum.net/) forumunda olumlu şeyler ama bunlardan çok daha fazla olumsuz şeyler okudum.
Benim ilgilendiğim blok 40. Blok. Son etap, sitenin en üst köşesi, 60'lı bloklarla komşu.
Kafamı karıştıran hususlar:
1) Çok fazla hırsızlık olayı okuyorum ilgili forumda. Özellikle bodrumda bulunan dairelere ait özel depolardan.
2) Güvenlik yol geçen hanı gibiymiş. Site sakini gibi davranan herkes elini kolunu sallayarak girebiliyormuş.
3) Site yönetimi başvurulara, dilekçelere karşı duyarsızmış.
4) Site aidat gideri metrekare başına 1.6 TL imiş. Muadil sitelerde 1.2 TL civarında (Ataşehir Kentplus örneğin).
5) Açık havuz temizlikleri, bakımları aksatılıyormuş.
6) Ev teslimlerinde Özyazıcı şirketi çok ilgili davranmıyormuş eksikliklerle ilgili. Yapıyormuş öyle yada böyle ama büyük bir sinir harbinden sonra.
7) Projede yeşil alan görülen yere dükkanlar yapılmış galiba.
8) Sitenin büyük kısmı hala boş galiba nedense.
9) 3+1 A tipi evlerde ebeveyn yatak odasına klima çekmek için bayağı kırma dökme yapılıyormuş. Özyazıcı klima borusu bile koymamış.
10) Isınma ve sıcak su için ön ödemeli sistem kullanılıyormuş ama 1 kontör kaç metreküpe denk geliyor kimse bilgi vermiyormuş.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

iyi madem açdınız bende ekleme yapıyım benim bilgilerim eski bilgilerdir bu sorunlar giderildiyse çok güzel yok giderilmediyse üzücü en başda kapalı otoparklara otomatik kapılar yapıldımı en son kapılar yok diye duyum almışdım ikincisi toplu ulaşım ne alemde bunlarında cevapları lazım.. yukardaki sorularımda tabi hala geçerli.

Bad-Fast
11-10-2013, 17:42
bi de bu tür evlere 300-400 para alıyorlardır millete yazık ya .

DOHC
11-10-2013, 17:57
iyi madem açdınız bende ekleme yapıyım benim bilgilerim eski bilgilerdir bu sorunlar giderildiyse çok güzel yok giderilmediyse üzücü en başda kapalı otoparklara otomatik kapılar yapıldımı en son kapılar yok diye duyum almışdım ikincisi toplu ulaşım ne alemde bunlarında cevapları lazım.. yukardaki sorularımda tabi hala geçerli.

Kapalı otoparklarda kapı yok. Toplu taşıma var denebilir. 1 belediye otobüsü site içinden geçiyor, 2 adedi site yanından geçiyor.
40. blokun oradan minibüslerde maltepe sahile gidiyor. Ulaşım pek sorun değil. Biraz yokuş ama senede kaç gün kar yağıyor.
Kapalı otoparklarda kapı mı olacaktı?

fastchild
11-10-2013, 23:07
kapılı otoparklarının girişinde ön tamponu sürtmeyen araçlar nadir ben otoparkını pek sevmedim ayrıca misafir araç için kapalıda yer yok ayrıca kapıdan girişlerde bi güvenlik zaafiyeti söz konusu yada artık bana alıştılar pek soru sormuyorlar

Sitenin içi değilde dışı ile ilgilenecek olursak

Toplu taşıma olarak Maltepeden kalkıp Gülsuyu-Gülensu mahalesine Emek Caddesinden giden minibüsler mevcut ayrıca 21G Kadıköy otobüsleride Emek caddesinden geçmekte 19Z ve birde KMxx kodlu bir otobüsün daha geçiyor olması lazımdı . Marmara Üniversitesine giden bir otobüs daha var ama çok seyrek

Bölge olarak eskiden çöp dökülüyordu buralara baraj felan vardı kimse yüzüne bakmıyordu şimdi verilen paralar şaka gibi 10 yıl önce inşaat molozu döküyorlardı :D

***** her ne kadar Zümrütevler diye geçsede Gülsuyu ve Gülensu mahalleleriylede dip dibesin sitede yani silah sesi ve yürüyüşlerde çıkabilecek bağırışları arada bir duyabilirsiniz bu yüzden 21G otobüsü ve Maltepe - Gülsuyu minibüsü çalışmayabilir

çevrede alışveriş imkanları spor salonu cafeler eczane okul vs mevcut Fuaye , Migros , Uyum market vs vs Değirmen pastahaneleri bilmiyorum açıldımı bir marmaris büfe söylentisi var

Kış işin ise emek caddesini tuzlarlar otobüs minibüs çalşıyor çünkü ayrıca ana cadde olarak geçtiğinden dolayı özen gösterirler ama buzlanma olabilir o ihtimal yüksek

Gelelim adına Nish Adalar diyor adada tavla oynayan amcanın attığı zarı görüyordu reklamında , nish adalarda oturan kimseler , reklam baya komik olmuştu çünkü oradan görülüyorsa benim evimden zarın havada kaç tur döndüğünü felan görebilmeniz gerekir :D

Havuz benim sürekli gördüğüm 3 adet mevcut havuz var biri biraz ufak ama deniz manzarası mevcut diğerleri biraz içte kalıyor deniz manzaralı olanında akşamları keyif yapılabilir bence

Site ve çevresinde Techten üyelerede var baya bi yoklama listesi çıkarmak lazım

CC+
13-10-2013, 15:49
49. cu blokta oturuyorum bende arkadaslar

coolvtec
13-10-2013, 17:28
valla ne zor istanbulda yaşamak, ev fiyatları bi dert, evler bi dert, trafik facia. o fiyatlara gelin size urladan bahçeli villa alalım. şehir merkezine de 25dk otobandan 90la gidersen.

fastchild
13-10-2013, 21:58
49. cu blokta oturuyorum bende arkadaslar

biliyoruzda görüşemiyoruz abi Compact daimi yerinde M3ü göremedik hala :D