PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Yardım !

hayabusa
11-10-2013, 15:50
:mad:
arkadaşlar ticaret yaptıgımız bir firmaya ödemeleri, ATM den tc kımlık no girerek havale yapıyordum . Fakat yıllardır ticaret yaptıgımız vatandaş bana aylardır ödeme yapmadıgımı soyledi.
sorun şurada ; bankaya gidip döküm istedim, fakat ATM den tc kımlık no ıle yaptıgım havale ıcın döküm veremeyeceklerını soylediler,Sadece hesap tan -hesaba yapılan havalelerde döküm verilebiliyormuş !
Bilgisi olan ya da bankacı arkadaşlardan bu konuda yardım rica ediyorum.Yatırdıgım paraların makbuzunu nasıl temin edebilirim ?. ciddi anlamda manevi olarak sıkıntıdayım Teşekkürler

s2k
11-10-2013, 15:51
:mad:
arkadaşlar ticaret yaptıgımız bir firmaya ödemeleri, ATM den tc kımlık no girerek havale yapıyordum . Fakat yıllardır ticaret yaptıgımız vatandaş bana aylardır ödeme yapmadıgımı soyledi.
sorun şurada ; bankaya gidip döküm istedim, fakat ATM den tc kımlık no ıle yaptıgım havale ıcın döküm veremeyeceklerını soylediler,Sadece hesap tan -hesaba yapılan havalelerde döküm verilebiliyormuş !
Bilgisi olan ya da bankacı arkadaşlardan bu konuda yardım rica ediyorum.Yatırdıgım paraların makbuzunu nasıl temin edebilirim ?. ciddi anlamda manevi olarak sıkıntıdayım Teşekkürler

Havale yaptıgınız kısının hesap detaylarından gorebılırsınız sadece.

hayabusa
11-10-2013, 16:02
Havale yaptıgınız kısının hesap detaylarından gorebılırsınız sadece.

maalesef öyleymiş fakat adam ısrarla ödeme olmadıgını soyluyor

Ko®ay
11-10-2013, 16:06
tc kimlikle ödeme yaparken kişinin adı gözükmese bile baş harfleri gözüküyor olması lazım,teyit etmedinizmi ?

aslan
11-10-2013, 16:10
Alıcı kişi müşteriniz hangi banka?

hayabusa
11-10-2013, 16:45
tc kimlikle ödeme yaparken kişinin adı gözükmese bile baş harfleri gözüküyor olması lazım,teyit etmedinizmi ?

bende problem yok yatırırken kontrol ettim , eğer bankadan yatırdıgıma dair teyit edip etmediğimi soruyorsanız hiçbir şekilde dekont vs veremıyoruz diyorlar

hayabusa
11-10-2013, 16:46
Alıcı kişi müşteriniz hangi banka?

ziraat bankası

Ko®ay
11-10-2013, 16:48
bende problem yok yatırırken kontrol ettim , eğer bankadan yatırdıgıma dair teyit edip etmediğimi soruyorsanız hiçbir şekilde dekont vs veremıyoruz diyorlar

Onu kastedmedim karşı tarafın tc sini girerken gözükmüyormu baş harfleri,ben çok aşırı işlem yapmadım o şekilde ama gözüküyor diye biliyorum

aslan
11-10-2013, 16:49
ziraat bankası

ancak size ziraattan tanıdık biri yardımcı olur :(

typh10
11-10-2013, 16:52
para yatırmadın diyen karşı taraf, hesap dökümü alsın ve hesap hareketlerini göstersin size, hangi hesaptan para geldiği hesap hareketlerinde gözükecektir?

typh10
11-10-2013, 16:56
ben anlamadığım bir nokta var sizin ziraat bankasında hesabınız var ve onun üzerinden mi havale(virman ) yapıyordunuz yoksa vatandaşın tcsini girip cebinizdeki cash parayı mı atmye yatırıyordunuz.Dekont hiç yok heralde? Ziraat'in hangi şubesi bir tanıdık bulmaya çalışalım.

snan1910
11-10-2013, 16:57
Karşı taraftan hesap dökümünü isteyin onda gözükecektir, yeni gonderim yaptıysanız atm den hesap ozetinde 6 7 isleme kadar gosteriyor, yoksa internet bankciligiyla hepsini görebilirsiniz tarih tarih saat saat

Ziraatte atm den tc kimlik numaranız ile ziraat hesaplarına kartsız işlemle masrafsız havale yapabiliyorsunuz, bu yapılmış.

hayabusa
11-10-2013, 16:59
ben anlamadığım bir nokta var sizin ziraat bankasında hesabınız var ve onun üzerinden mi havale(virman ) yapıyordunuz yoksa vatandaşın tcsini girip cebinizdeki cash parayı mı atmye yatırıyordunuz.Dekont hiç yok heralde? Ziraat'in hangi şubesi bir tanıdık bulmaya çalışalım.

ben atm den kendi tc numaram ile nakit parayı onun hesabına yatırdım ziraat bankasında hesabım yok atm nın verdıgı makbuzları bulamıyorum asla atmam ama bulamıyorum .Ben İstanbul'dayım alıcı Ankara'da Sürekli gönderdiğim şube bostancı ve Şenesenevler şb

hayabusa
11-10-2013, 17:01
Karşı taraftan hesap dökümünü isteyin onda gözükecektir, yeni gonderim yaptıysanız atm den hesap ozetinde 6 7 isleme kadar gosteriyor, yoksa internet bankciligiyla hepsini görebilirsiniz tarih tarih saat saat

Ziraatte atm den tc kimlik numaranız ile ziraat hesaplarına kartsız işlemle masrafsız havale yapabiliyorsunuz, bu yapılmış.

"Ziraatte atm den tc kimlik numaranız ile ziraat hesaplarına kartsız işlemle masrafsız havale yapabiliyorsunuz, bu yapılmış. " evet boyle oldu

hayabusa
11-10-2013, 17:04
Alıcı kansız çıktı arkadaşlar adam ısrarla "Hayır para gelmedi diyor" parayı ben kendi ellerimle yatırdım.Bir arkadaş atm den "hesap ozetinde 6 7 isleme kadar gosteriyor" demişti eğer hesabım olmadıgı halde bunu gorebilirsem sanırım kendımı rahatlatıcam birazdan ATM ye gidip deneyeceiğm

Ferhat_V
11-10-2013, 17:38
adamın kimlik no tekrar al doğrumu yatırdığın numarayla kontrol et..adamın hesabına yatmıştır bir yanlışlık oldu diyelim ondada para açıkta tutulur..şubeden tanıdık bulmaya çalışın olmazsa gidin müdüre anlatın derdinizi yardımcı olunur..

ceratoniaorg
11-10-2013, 17:40
Siz gönderdiğinize eminseniz eğer net olarak, bu kez de siz ısrar edin. gonderdiğinizi almadıysa hesap hareketlerinden almadığını kanıtlasın

kelalper
11-10-2013, 17:43
atla abi otobüse adamı al gidin bankaya hesabın dökümünü alın banka defterine. Sonra o defteri kıvırıp arkadaşın münasib bi tarafına sokup ateşe verin.

snan1910
11-10-2013, 17:49
Alıcı kansız çıktı arkadaşlar adam ısrarla "Hayır para gelmedi diyor" parayı ben kendi ellerimle yatırdım.Bir arkadaş atm den "hesap ozetinde 6 7 isleme kadar gosteriyor" demişti eğer hesabım olmadıgı halde bunu gorebilirsem sanırım kendımı rahatlatıcam birazdan ATM ye gidip deneyeceiğm

Hocam o islemler karşı tarafın hesap özetinde görünür siz hiç bir şekilde göremezsiniz, karsi taraftan hesap ozeti isteyin bence