PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : miras ile ilgili soru

d3Li
11-10-2013, 17:07
arkadaslar 7 ay once babam rahmetli oldu bazı miraslar kaldı bize arsa ve ev bunları 4 ay içinde beyannamede bulundum. şimdi sorum beyannamede bulundum ama tapuyu gidip üstümüze aldık 3 hak sahibi var tapuya gidip üstümüze almak zorundamıyız bilgisi olan arkadas varsa yardımcı olabilir mi ?

MBuğra
11-10-2013, 17:22
Size yardımcı olmak isterdim ama miras hukukunu bu sene alicam :)

Yalnız sorunuzun cevabı bence forumda bulamazsınız, bulsanız bile bu alanda yetkin birisi olmadiktan sonra güvenmeyin. En iyisi siz bir avukata danışın, sonradan ah vah etmeyin. Hukuki sorunlar şakaya gelmez.

Sözüm konu sahibine değil, ama nedense bizim millet avukata para vermeyi boşa giden para olarak göruyor. Kendisi yarım yamalak dilekçeyi googledan çıktı alıyor, mahkemeye gidiyor. Sonra en basitinden dilekcede saklı tutulmayan haklardan dolayı dizini dövüyor.

Alın verin ekonomiye can verin. :D

h.guroglu
11-10-2013, 22:36
şimdi tapuyu üzerinize aldınızmı almadınızmı bi aldık yazmışın birde almak zorundamıyız diye yazmışsın ama belli bir zaman sonra üzerinize almaz iseniz kamuya geçiyor diye biliyorum o süre ne kadardı unuttum

Y.Emre
11-10-2013, 23:54
Zorunluluk yok diye biliyorum. Şöyle söyleyeyim, anneannem öleli en az 20 yıl olmuştur ve hala üzerimize almadığımız tapular var. Veraset ilamı yaptırılmış ancak tapular anneannemin üzerine. Satacak olursak satarken gerekli işlemleri yapıp satıyoruz satmayacağımız arsalar hala onun üzerine duruyor.

Ekleme, başın sağolsun..