PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vietnam'da iş yapmak

-Aydın-
12-10-2013, 13:04
Öncelikle şimdiden herkese iyi bayramlar dilerim.

Arkadaşım şuanda Vietnam da iş dolayısı ile ve orada kalacak. Birlikte orada iş yapmak istiyoruz, iş imkanları var görünüyor, yeni şeyler gerekiyor vs. en basitinden dondurma ne bilmiyorlar ? Çok sıcak olduğu için onun yerine donmuş yoğurt yiyorlar, fiyatı da 1 kase yoğurt 1$ ve çok kötü bir tadı var :D

Bilenler varsa orada iş yapmak hakkında hem genel olarak mümkün mü ne gibi zorlukları engelleri olabilir hemde varsa fikirlerinizi merak ediyorum :beuj: :icon_tup:

-Aydın-
12-10-2013, 14:11
93 kişi okumuş hiç fikri olan yok mu :)

muratburunce
12-10-2013, 14:12
93 kişi okumuş hiç fikri olan yok mu :)

kimsenin gitmiş olacağını sanmıyorum :) bence bu üstün görev size düşüyor gidip deneyimlerinizi burda paylaşabilirsiniz :D

By_HaNNibaLL
12-10-2013, 14:17
Dondurma cok masrafli bi iş değil gidip denemekte fayda var dediğiniz gibiyse zaten iyi bir isim ile başlayin büyüyüp marka olursunuz bayileriniz olur :)

XoR
12-10-2013, 14:45
Waffle satın

lnd_samet
12-10-2013, 14:48
aga van değilki vietnam. nasıl bir yerdir, ne yerler ne içerler paraları varmı bunların hepsi soru.
biz anca vietnamı rambo filminden öğrenmiş bir milletiz :)
hee bide 1 gece 10 dolar diye duymuştum :D

darkmoon
12-10-2013, 15:05
hala cunda rejiminde çok şey rüşvetle dönüyor her şey ordunun hakimiyetinde diye biliyorum.. ticaret yapıcakları para kazanıcakları bir mali düzeyleri varmı emin değilim birde mutfakları rezalet börtü böcek yarasa v.b ne kadar bizde tabu yenmiycek şey varsa adamlar löpür löpür yiyor..

cagri-35
12-10-2013, 16:34
Vietnam'da üretim tarzı bir iş yaparsanız kazanırsınız ancak pazarlarında olmayan birşeyi götürüp para kazanmak bence bir risk.

Ayrıca donmuş yoğurt yurtdışında tüketilmekte olup daha sağlıklı olduğu içinde dondurma yerine tercih edilmektedir.

MiaMi
12-10-2013, 16:35
Forumda vietmanda çalışan türk bir arkadaş vardı hatta motorsikletleri vs. konuları var görürse belki yardımcı olabilir.

Evrenoz
12-10-2013, 16:38
hee bide 1 gece 10 dolar diye duymuştum :D

Hımmmm :D :D

HUSNU
12-10-2013, 16:47
Valla benim gördüğüm kadarı ile o bölgenin insanlarının çok fazla tatlı ile arası yok. Bu nedenle yoğurt tercih ediliyor. Dondurmayı da çok nadir olmakla birlikten en fazla 1 top falan yerler.

kelalper
12-10-2013, 17:19
kore çin tayland vietnam da soğuk içecek ve dondurma gibi yiyecekler tüketilmez. Adamlar birayı bile oda sıcaklığında tüketiyorlar. O nedenle ticaret yapacağınız yerin kültürünü iyi bilmek gerek. Türkiyede domuz sosis satmak gibi bişey dediğiniz.

HUSNU
12-10-2013, 17:28
kore çin tayland vietnam da soğuk içecek ve dondurma gibi yiyecekler tüketilmez. Adamlar birayı bile oda sıcaklığında tüketiyorlar. O nedenle ticaret yapacağınız yerin kültürünü iyi bilmek gerek. Türkiyede domuz sosis satmak gibi bişey dediğiniz.

Adamlardan su istiyorsun sıcak su getiriyor. Soğuk su yok çoğu yerde :)

Baris
12-10-2013, 17:45
dedebeto nickli bertana ulaş o kaldı baya bi süre vietnam da

sweatcaptain
12-10-2013, 18:27
ben vıetnamda 1 2 kez bulundum 1 er ay sure olarak campha denen yerde ıdım yemek sektorune hıc gırılmez kendı adetlerınde asla vazgecmez dondurma tutarmı bılmıyorum ancak sıcak sadece 1 ay kadar bır zamanda olur genelde yagmurlu ve cok ruzgarlı gecer kısları asırı nemlıdır...dondurma hıc umıt vermıyor bana acıkcası

sweatcaptain
12-10-2013, 18:28

aynen oyle abı ;)

Ferhat_V
12-10-2013, 20:01
kokoreç dürüm işine girin ne varsa boğazda var :)

AHMET1907
12-10-2013, 20:21
En ucuz is gucu vietnamda, cak tekstil atolyesini sabah 8 aksam 10 calissinlar

altima
12-10-2013, 22:16

bak işte bu çok mantıklı... kesinlikle denemek gerek bravo üstad..:icon_tup:

saygılar
Rıdvan.. :cool:

-Aydın-
20-10-2013, 21:04
Vietnam'da üretim tarzı bir iş yaparsanız kazanırsınız ancak pazarlarında olmayan birşeyi götürüp para kazanmak bence bir risk.

Ayrıca donmuş yoğurt yurtdışında tüketilmekte olup daha sağlıklı olduğu içinde dondurma yerine tercih edilmektedir.

Adamlardan su istiyorsun sıcak su getiriyor. Soğuk su yok çoğu yerde :)

ben vıetnamda 1 2 kez bulundum 1 er ay sure olarak campha denen yerde ıdım yemek sektorune hıc gırılmez kendı adetlerınde asla vazgecmez dondurma tutarmı bılmıyorum ancak sıcak sadece 1 ay kadar bır zamanda olur genelde yagmurlu ve cok ruzgarlı gecer kısları asırı nemlıdır...dondurma hıc umıt vermıyor bana acıkcası

Anlıyorum bu bilgiler bayağa faydalı oldu gerçekten :icon_tup: Dondurma işi kolay olduğu için ve o bölgede bulunmadığı için düşündüğümüz bir şeydi mesela arkadaşımın söylediğine göre başkentte 1 tane dondurmacı varmış, ondada sadece vanilyalı ve kakaolu dondurma bulunuyormuş, adamda bayağa hatrı sayılır maddi düzeydeymiş.. Tabi sadece o işi mi yapıyor arkadaşım orasını net bilmiyor :)

Belkide bu şekilde iş gücüne yönelik birşeyler yapmak daha mantıklı olacak doğru diyorsunuz :beuj:

MaNiSaLı
20-10-2013, 21:24
türk mutfağı lezzetiyle tanışmaları lazım :D

dc5
20-10-2013, 22:32
tur şirketi olabilir. nede olsa 1 gecesi 10 dolarmış.. Tayland, ukranya, Moldova misali. gerçi bunların gözleri açıldı.ama Vietnam henüz bu konuda oldukça taze görünüyor. araştırmak lazım.
biz türkler böyle kaçamak iş seyehatlerine oldukça ilgi gösteririz ;)