PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 27 Temmuz Ankara Drag Yarışı

dogan
06-07-2008, 14:25
Ulusal Yarışın 4. Ayağı Ankara Yarışı 27 Temmuz Pazar Günü.

http://www.dragturk.com/poster4.jpg (http://www.dragturk.com)

alp1903
06-07-2008, 14:52
İnşallah bu sefer güvenlik önlemleri tam alınır bi kurallar ordaki gözetmenler tarafından iyi okunsun lütfen, başarılar dilerim güzel bi org. olur.

SONE-R
06-07-2008, 15:01
hiçbişey değişmez, audiocu ve lastikçi magandalar ve piste atlayan danaların yüzünden yine kötü bir yarış bizleri bekliyor :)

dogan
06-07-2008, 15:07
Kısmet olursa bu yarışa kapalı tribün önünü sadece stand alanı yapacağız. Dışarıdan araç almayacağız.
Ayrıca bir önceki yarışta son dakika golü atan federasyonun demir bariyerleride yarışa gelmiş olacak.

TAM35GNY
06-07-2008, 15:09
Bol sans katilacaklara..

SONE-R
06-07-2008, 15:11
Kısmet olursa bu yarışa kapalı tribün önünü sadece stand alanı yapacağız. Dışarıdan araç almayacağız.
Ayrıca bir önceki yarışta son dakika golü atan federasyonun demir bariyerleride yarışa gelmiş olacak.

valla dostum sen gerçekten görevli olacaksan sizlerden naçizane isteğim kapalı yerin olduğu alanın önüne araba girişine izin vermeyin. birisi lastik yakar, diğeri bası sonuna kadar açar, diğeri yayaların yanında tehlikeli şekilde hava atmak uğruna hızla gazlar. bu tarz maggy'ler yüzünden yarışları iyi şekilde izleyemiyoruz. özellikle audioculara kıl oluyorum dım tıs dım tıs beynimizi .....

dogan
06-07-2008, 15:14
valla dostum sen gerçekten görevli olacaksan sizlerden naçizane isteğim kapalı yerin olduğu alanın önüne araba girişine izin vermeyin. birisi lastik yakar, diğeri bası sonuna kadar açar, diğeri yayaların yanında tehlikeli şekilde hava atmak uğruna hızla gazlar. bu tarz maggy'ler yüzünden yarışları iyi şekilde izleyemiyoruz. özellikle audioculara kıl oluyorum dım tıs dım tıs beynimizi .....

Evet kardeşim bende farkındayım. Görevli değilim, yarışmacıyım. Fakat organizasyonun daha iyi yerlere gitmesi için bazı konularda klube yardımcı oluyorum. O alanı fuar havasında değerlendirip sadece stand için ayırdım. Stand aracı haricinde hiçbir aracı, özellikle o çakalları aldırtmayacağım ;)

SONE-R
06-07-2008, 15:18
Stand aracı haricinde hiçbir aracı, özellikle o çakalları aldırtmayacağım ;)

umarım gerçekleşir :icon_tup: :icon_tup: çakal spec bir organizasyon daha görmeyelim :)

OmerRS
06-07-2008, 16:00
3 sıra beton bariyer çekilmesi sözkonusu olabilir mi acaba?yani bir tana araçların ortasına ve 2 tane de yanlara. en azından iki yana betan bariyer konsa çok isabetli olur.

yusufcan_k
06-07-2008, 18:23
insallah düzgün bir organizasyon olur gecen yarısta düşündük yani bu ne bicim bir yarıs mı ahır mı diye

OmerRS
06-07-2008, 19:17
insallah düzgün bir organizasyon olur gecen yarısta düşündük yani bu ne bicim bir yarıs mı ahır mı diye

??

bu ne demek şimdi.

yusufcan_k
06-07-2008, 19:27
abi yarısa seyirci olarakta arabasıyla gelen olarak apacilik yapanları kastetmistim baska bir amacım yoktu yani sen her geleni piste alırsan bilemem artık kim suclu zaten pist cevresinde ve pistte kedisi köpegi herseyde vardı haksızmıyım ?? benim söyledigim sizlere degil APACİLERE

OmerRS
06-07-2008, 19:35
İsteyen gelir izler. olayın zevki de bu zaten.

ankara drag kültürünün önemli bir parçası zaten bahsettiğin kişiler.

türkiye motorsporlarının en buyuk sorunu da zaten sporun sadece üst gelir seviyesine sahip kişiler tarafından ilgilenilen birşey olması. halbuki tabana yayılması lazım ki ciddi bir kültür oluşsun.

BoRa_200SX
06-07-2008, 20:25
Böyle kültür olabilirmi ?
Neden formulada WRC de yok bu kültür
adam Antalyada bi plastik girilmez şeridi çekiyor oranın köylüsü bile girmiyor
Ben Ankaralı olarak kabul etmiyorum böyle kültürü yap bakalım 20 milyon 30 milyon o girişi o kültürden kim kalıyor...kültürdü zevkti derken canlar gidicek farkında değilsiniz Allah göstermesin o araçların biri kalkış sırasında yada sonradan hakimiyetini kaybetse kaç cana malolur?? Antalyada örneği var ordada yarıştım orda o plastik şeritler havaalanı pistinin 15-20 mt dibine çekildi burdan izleyin denildi bu iş şakaya gelmez..Ankarada drag yapıcaksan ilk başta para için herkesi piste sokmayacaksın düzgünce polise yada bi özel şirkete bu işi vericeksin potansiyel belli kaç bin kişi izliyor her seferinde yanı ... neyse bi yandan son yarıştaki organizasyona sinirim bi daha gelmem diyişim bi yandanda bu işten ve izlemekten aldığım zevk:confused: şu işi adam gibi yapın bi kere helal olsun diyelim bizde!!!

OmerRS
06-07-2008, 20:33
Peki wrc nin bedave girilen ve f1 in sudan ucuz olan yarışlarına kim gidiyor ülkemizde?

ben ve tanıdığım bikaç kişiden başka kimse gitmiyor. neden çünkü tribünleri etapları dolduracak spor bilincine ve sevgisine sahip insan yok. bunun büyük nedeni de ülkemizde bu kültürün temelinin olmaması.

bende diyorum ki özetle. organizasyonlar can sağlığını göze alarak güvenli şekilde düzenlensin ve hekese açık olsun. ancak bu şekilde yayılır ve gelişir. dragda rallikrosta bunu sağlarsanız yakında f1 ve wrc de de seyirci görürsünüz.

bir de şimdi aklıma şu geliyor biz f1 ve wrc de çok iyi organizasyon yapıyoruz da noluyor? ben paramla rezil oluyorum. kraldan çok kralcı gerizekalı görevliler seyircileri soğutmaktan başka bişey yapmıyor. çünkü ordaki form doldurup gelen görevli genellikle spor hakkında hiçbişey bilmiyor zaten.

organizasyonlar strerilize edldikçe kısır döngüde kalır. umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

BoRa_200SX
06-07-2008, 20:39
Az çok anlıyorum dediklerini ama Ankara yarışı için bunlar bu işin zevki tabana yayılsın gibi bi cümle yazdığınla ters düşer taban tavan kim istiyorsa seviyorsa gelip izlemeli hatta parasız sonuçta bu işi yapan klupte bu masrafları bi şekilde çıkarabilir ama hepsi organizasyon işi...güvenliği sağlamak bu kadar zor olmamalı tabi sen 20 arabayı 5 saatte kaldırmazsan millet oturduğu yerde durmaz ki Ankara seyircisi ne yazıkki gelen kitle genel olarak belli söz dinlemez kural dinlemez...benim derdim üzülüceğimiz bi kaza olucak sonra kimse bişey izleyemiyecek..sorunlar açık zevk i bırakıp tepkinizi gösterin ki azıcık korksun insanlar şu işi yapamıyacaklarsa yapmasınlar

SONE-R
06-07-2008, 20:49
Bora haklı; ankarada antalyadaki gibi bir kaza olursa en az 10 kişi ölür.. bu işlerin şakası yok...

HKS
06-07-2008, 21:48
walla otoparkta 0 çizmeye çalışan şahinciler dragdaki olası kazalardan daha büyük bi risk oluşturuyor. milletin yürüyerek geçtiği yerde bile bile üzerine sürüp 0 çizmeye çalışan zihniyetler var ve bunlar bu alanlara elini kolunu sallayarak giriyolar. eğlenmek herkesin hakkı ama insanlık çerçevesinden çıkmadan

iynn-RS
06-07-2008, 22:04
Evet kardeşim bende farkındayım. Görevli değilim, yarışmacıyım. Fakat organizasyonun daha iyi yerlere gitmesi için bazı konularda klube yardımcı oluyorum. O alanı fuar havasında değerlendirip sadece stand için ayırdım. Stand aracı haricinde hiçbir aracı, özellikle o çakalları aldırtmayacağım ;)

ya madem elinden bişiler geliyo. şu açık trıbunun ustune cadır flan cektırebılırsenız cok ıyı olur. kapalıdan hıc bısey ızlenmıyo. zaten oturacak yerlerde leşi gıbıydı.

EEE
06-07-2008, 22:51
ıyı organızasyon yapılacak butcede var kurumda ama demekkı kurumu ıyı yonetemıyorlar Ankarada

ibrahim
06-07-2008, 22:53
katılacak olanlara başarılar dilerim

dogan
06-07-2008, 23:33
ya madem elinden bişiler geliyo. şu açık trıbunun ustune cadır flan cektırebılırsenız cok ıyı olur. kapalıdan hıc bısey ızlenmıyo. zaten oturacak yerlerde leşi gıbıydı.

evet bu konu benimde aklımda idi, Bu yarış için araştıracağım.

ıyı organızasyon yapılacak butcede var kurumda ama demekkı kurumu ıyı yonetemıyorlar Ankarada

Kurumun bütçesi olduğunu nerden bildin kardeşim? Gözle görülmeyen çok gereksiz şeyler için çok büyük paralar ödeniyor. Örneğin hipodromun 3 gün kiralanarak gereksiz yere fazladan 9000 ytl ödenmesi, federasyonun bariyer başına kira parası alması, beton bariyerin depolanacağı yer olmaması yüzünden sürekli nakliye parası ödenmesi v.s. v.s.
Bu kadar maliyetin yanı sıra son Ankara yarışına sadece 3000 kişinin para ödeyerek girmesi de cabası.

M_PROJECT
06-07-2008, 23:37
9bin ytl bedava koca hipodroma . aslina uygun guvenlikli sekilde girisler gise haline gelirse ,izleyiciden parada alirlar guvenlikte saglanir ., basi bos is yapmasinlar giderleri azalir .

tool
06-07-2008, 23:39
her yaris oncesi bu sene hipodrom iyi olacak denir,
daha iyilestirme gormedim :D

dogan
06-07-2008, 23:56
İyi olması aslında tamamen bize kalmış birşey, bir seferde olacak birşey değil bu, yavaş yavaş olur ama biz maalesef drag olarak her sene kötüye gidiyoruz. Ben derim ki çakal tayfadan arınmak için otellerdeki gibi bileklik yapalım parayı ödeyen bilekliği taksın, içerideki yunus ve çevik kuvvetede şartlar ne olursa olsun bilekliği olmayanı dışarı çıkartsın.

kapalı tribün önüne araç alınmasın böylelikle piste araç çıkışı ve tribün önündeki gereksiz gürültü ve apaçi hareketler büyük ölçüde engellenir.

İki kalkış arasında gereksiz beklemeye bir sözüm yok onlar tamamen hakemin elinde olan birşey.

tool
06-07-2008, 23:58
tozlu pistide bizmi supurucez bu mudur yani?

M_PROJECT
06-07-2008, 23:58
ankaradakiler izmire gitsinler sadece bir mahalli izlesinler , iki kalkis arasindaki zaman dilimi nekadar bi baksinlar ,, sonra oturup bi dusunsunler :D

dogan
06-07-2008, 23:59
tozlu pistide bizmi supurucez bu mudur yani?

süpürmeyle o tozu geçirebileceğine inanıyorsan bu dur :)

ben organizatör değilim, öyle yada böyle hem organizasyonun içinde olan hem dışında olan hem yarışmacı hem seyirci, hem stand sahibi hem görevli bir adamım. Bu sadece Ankara için değil diğer yarışlar içinde böyle. Ama Ankara deyince bence biraz sizde objektif düşünün. En büyük sebep orası bir pist değil. Eğer pist olsa oranın etrafına tel örgü çektirir, tel örgüyede elektrik verdirtirdim emin olun :D

cem06
07-07-2008, 00:01
bu sefer bari pisti temizleyin...toz degil resmen toprak var pistte...

djyuri
07-07-2008, 00:47
bence ilk iş bu organizsayon işlerini profesyonelce yapan bi ekip alınsın anok a ,işini tam manasıyla yapan bi güvenlik şirketiyle anlaşılsın, sözüm meclisten dışarı ama eline yaka kartı verilen oradaki insanların neden bu kadar tutku ile yarıştıklarını veya kimin ne yapmaya çalıştığını anlayamamış çocuklara görevli kartı vermek ne kadar doğru bilmem , ayrıca bu kadar para toplandıktan ve bu kadar büyük bi alana sahipken neden herşey bi alana sığdırılmaya çalışılır onuda bilmiyorum , her organizasyonda hatalar olur veya gözden kaçan şeyler olur fakat , anok un üstlendiği kaçıncı drag bu bilmem bence işler biraz daha profesyonel olmalı

takip eden bi yetkili varsa acizane bi kaç önerim olacak
(belki bu söyleyeceklerim daha önce düşünülmüş şeyler ama hayata geçirilse fena olmaz)

* görevli yaka kartı ile görev yapan personel daha uygun kişilerden seçilmeli
* alan bence gayet müsait yarış yapılacak yer ve gösteri yapılacak yerlerin ayrılması
* finish noktasına konulacak ve zamanları gösteren iki adet scoreboard (tabela) konulması

yarışmalara katılan araçların tümü kendi branşlarında profesyonelliği yakalamış kişiler tarafından hazırlanıyor , bu kadar emek ve zaman harcanmış projelere daha profesyonel organizasyonlar yakışır saygılar...

iynn-RS
07-07-2008, 01:20
yetkililerin düşünme tarzında yola cıkarsak.yazdıklarım pekte zor bı olasılık değil.

sorun: otoparkta sıfır cızılmesı
çözüm: otoparkı kapat

sorun: kapalı trıbunun onudekı park alanında tehlıkelı hareketler
çözüm: orayıda kapat

sorun: tribundekı kavgalar
çözüm: kapat

sorun: pist tozlu
çözüm: kapatın gitsin

sorun: kalmadı
çözüm: siz genede kapatın nolur noolmaz

CaNeR54
07-07-2008, 01:53
Sakaryadan hem yarişa katiLmayi hemde topLu şekiLde geLmeyi düşünüyoruz ama bu yazıLarı okuduktan sonra acaba dedim değer mi ?? içim karardi :D

facia
07-07-2008, 08:56
Kesinlikle otoparkda dahil olmak üzere içeriye araç girişi yasaklanmalı... Tribünün önüne hele hiç sokulmamalı gürültülerinden kafa kalmıyor...
İçeri aracını sokamayan apachi tayfası için dragların hiçbir anlamı kalmıyor... Eminim fazla durmadanda giderler ... Aynı şekilde içerde 0 cizenleri izlemeye gelen Apachilerde sadece kalkış yapan araçları görünce sıkılıp gidiceklerdir...

iynn-RS
07-07-2008, 09:05
Kesinlikle otoparkda dahil olmak üzere içeriye araç girişi yasaklanmalı... Tribünün önüne hele hiç sokulmamalı gürültülerinden kafa kalmıyor...
İçeri aracını sokamayan apachi tayfası için dragların hiçbir anlamı kalmıyor... Eminim fazla durmadanda giderler ... Aynı şekilde içerde 0 cizenleri izlemeye gelen Apachilerde sadece kalkış yapan araçları görünce sıkılıp gidiceklerdir...

o kadar araç nereye parkedecek?
ve yarışı zaten o araçlardan alacakları otopark ücreti için düzenliyorlar.
ceplerine o kadar para girdiği halde nazlanıyolar para olması hiç yarış flan umursamazlar.

sorun cıkan yerı kapat mantığı hiçbir yerde işlemez.

arkada kocaman otopark var.sok butun arabaları oraya koy 3-5 polis ne sıfır kalır ne bişey.

aslında kapalının önündeki park yerine yarışacak araçları alsalar çok daha iyi olur.
sınıflar sırayla piste alınır.hem seyircilerde araçları yakından görür.

SONE-R
07-07-2008, 09:10

:D :D nedense ankaranın apaçileri sayı olarak diğer illerden çok fazla.. ;) ne kentli ne köylü olamamış, ikisinin arasında sıkışmış kalmış lümpenler ordusu :) köy enstitüleri kapanmasa apaçi sayısı böyle yoğun olmazdı... :icon_tup:

facia
07-07-2008, 09:17
o kadar araç nereye parkedecek?
ve yarışı zaten o araçlardan alacakları otopark ücreti için düzenliyorlar.
ceplerine o kadar para girdiği halde nazlanıyolar para olması hiç yarış flan umursamazlar.

sorun cıkan yerı kapat mantığı hiçbir yerde işlemez.

arkada kocaman otopark var.sok butun arabaları oraya koy 3-5 polis ne sıfır kalır ne bişey.

aslında kapalının önündeki park yerine yarışacak araçları alsalar çok daha iyi olur.
sınıflar sırayla piste alınır.hem seyircilerde araçları yakından görür.

akköprüye park etsinler... Hem aldıkları paraları sonucta güvenlik için harcamıyolarmı? güvenlik için önlem almalarına gerek kalmaz... Acıkcası ortada can güvenliği olduğu için bazı şeylerden fedekarlık edilmesi gerek...
3-5 polis koy bitsin dedinde hipodrom emniyetin önü yıllardır aynı olaylar yaşanıyor... Polis gelip ceza kesse bağlasa orda apachilik yapanları bunun önünü alırdı zaten . Ancak yok polis birşey yapmıyosa daha radikal çözümler üretilmeli...

iynn-RS
07-07-2008, 09:26
akköprüye park etsinler... Hem aldıkları paraları sonucta güvenlik için harcamıyolarmı? güvenlik için önlem almalarına gerek kalmaz... Acıkcası ortada can güvenliği olduğu için bazı şeylerden fedekarlık edilmesi gerek...
3-5 polis koy bitsin dedinde hipodrom emniyetin önü yıllardır aynı olaylar yaşanıyor... Polis gelip ceza kesse bağlasa orda apachilik yapanları bunun önünü alırdı zaten . Ancak yok polis birşey yapmıyosa daha radikal çözümler üretilmeli...

yarış pazar günü oluyo ve zaten ankamall un otoparkı full oluyo.bence kesim çözüm değil.

yarışla alakası olmayan sadece araçlarını gösteip egolarını tatmin etmek isteyen grup konusunda haklısın ama hipodroma araça alınmamasını düşünmek biraz imkansız.

yusufcan_k
07-07-2008, 09:31
Böyle kültür olabilirmi ?
Neden formulada WRC de yok bu kültür
adam Antalyada bi plastik girilmez şeridi çekiyor oranın köylüsü bile girmiyor
Ben Ankaralı olarak kabul etmiyorum böyle kültürü yap bakalım 20 milyon 30 milyon o girişi o kültürden kim kalıyor...kültürdü zevkti derken canlar gidicek farkında değilsiniz Allah göstermesin o araçların biri kalkış sırasında yada sonradan hakimiyetini kaybetse kaç cana malolur?? Antalyada örneği var ordada yarıştım orda o plastik şeritler havaalanı pistinin 15-20 mt dibine çekildi burdan izleyin denildi bu iş şakaya gelmez..Ankarada drag yapıcaksan ilk başta para için herkesi piste sokmayacaksın düzgünce polise yada bi özel şirkete bu işi vericeksin potansiyel belli kaç bin kişi izliyor her seferinde yanı ... neyse bi yandan son yarıştaki organizasyona sinirim bi daha gelmem diyişim bi yandanda bu işten ve izlemekten aldığım zevk:confused: şu işi adam gibi yapın bi kere helal olsun diyelim bizde!!!

İyi olması aslında tamamen bize kalmış birşey, bir seferde olacak birşey değil bu, yavaş yavaş olur ama biz maalesef drag olarak her sene kötüye gidiyoruz. Ben derim ki çakal tayfadan arınmak için otellerdeki gibi bileklik yapalım parayı ödeyen bilekliği taksın, içerideki yunus ve çevik kuvvetede şartlar ne olursa olsun bilekliği olmayanı dışarı çıkartsın.

kapalı tribün önüne araç alınmasın böylelikle piste araç çıkışı ve tribün önündeki gereksiz gürültü ve apaçi hareketler büyük ölçüde engellenir.

İki kalkış arasında gereksiz beklemeye bir sözüm yok onlar tamamen hakemin elinde olan birşey.

iki yazıyada dogan abime ve özelliklede BORA abime katılıyorum tam benim yazacaklarımı yazmıslar resmen

facia
07-07-2008, 09:48
yarış pazar günü oluyo ve zaten ankamall un otoparkı full oluyo.bence kesim çözüm değil.

yarışla alakası olmayan sadece araçlarını gösteip egolarını tatmin etmek isteyen grup konusunda haklısın ama hipodroma araça alınmamasını düşünmek biraz imkansız.

Yıllardır çözüm üretemiyorlar ... bu ilk olan birşey değil eğer beceremiyorsan hiç almıcaksn içeri araba o kadar ... Akköprüyede gayet rahat sığar araçlar kaldıki o arabalarını içeri sokamayan insanlar park edipde seyretmek için içeri girmezler...

yusufcan_k
07-07-2008, 09:56
abi bana mantıklı gelen bir çözüm var bilmiyorum ne kadar etkili olabilir ama hipodromun otoparkına arabaları sıra sıra yerleştireceksin park yeri gibi olacak böylece cıkmayacak apache fazla.. yada bir sürü polis koyacaksın oraya adam dövmek yerine apacilerle ilgilenecek

mertacar
07-07-2008, 10:05
sıfır cekme cezası 90-100 ytl ;)dıyen bı tabela koy bır ıkı kısı gormeden yapar ole bıseyı bas cezayı... gerısı gelmez:D:D

facia
07-07-2008, 10:39
Bu fikirler güzel ama uygulanıyor... Sıkıntı orda hipodrok Ankara emniyetinin karşısı... Yani camdan bakan bir komser ordaki durumdan yıllardır rahatsız olmuyor demekki hiçbirşey yapmıyor.

c-car
07-07-2008, 11:46
Tek çözüm bence, istanbul yolundaki hipodrumun uygun hale getirip yarışın orda yapılması.

iynn-RS
07-07-2008, 11:53
Tek çözüm bence, istanbul yolundaki hipodrumun uygun hale getirip yarışın orda yapılması.

o nası olacak?

o hipodromda ahırlar var. ahırlarda trılyonluk yarıs atları:D

o atlardan elde edilen trılyonluk rant;)

o beygırcıklerın msupra sesıne maruz kaldıktan sonra yarıs flan kazanacagını sanmıyorum.psıkolojılerı bozulur :D:D:D

en iyi çozum yarış pisti dahası varmı?

yusufcan_k
07-07-2008, 12:34
en iyisi olur abi bir yarış pisti yaptırmalıyız ama nasıl )= fikri olan

se®k@n
07-07-2008, 12:45

iynn-RS in dedigi gibi atların durumunu cok ciddiye alıyolar ki almalılar.. Cok büyük paralar dönüyo cünkü.. Oraya karting pisti acılırken bile bu durum ciddi bi sorun olmustu.. Ufak kartların sesine bile karıstılarsa hayatta drag yaptırmazlar..

Düsünsene bizim meshur E30 ların hepsinin eksozu zaten bagırabildigi kadar cigerden bagırıyo.. Her organizasyonda oldugu gibi sesleri en cok cıkacak onlar olacaktır.. Msupraya sıra gelmeden bile cingar cıkar valla.. :D

Yarısların yapıldıgı hipodroma da gelince,ben hic bisekilde bu yarısta ve bundan sonraki yarıslarda organizasyonun adam gibi olacagını düsünmüyorum.. Yetkililer kafasına göre yapıyo herseyi,biz bu kadar sene elestirdikte noldu.. Bissürü laf ettik;ama hic bi yarısı da kacırmamaya calıstık.. Yine öyle olacak bu kadar laf edildi bu topicte yine konusanların %90 ı kesin izlemeye gidecek yarısları..

Adamlar bunu bildigi icin umursamıyolar bile bu kadar elestriyi.. Baska türlü tepki göstermek lazım..

alp1903
07-07-2008, 14:25
bide o karşıdaki tribün için branda gerdirin millet gölge degil diye oturmuyo şeyirciler hiç gelse oralara otururlar.

yusufcan_k
07-07-2008, 21:52
alp abi alcan dimi bu yarısta beni :P

bladerk
07-07-2008, 22:59
ümit daha önce de yazmıştım belki iletirsin de dikkate alırlar hipodrom çok büyük bi yer ve anokun daha önce tek hatasız yaptığı iş para toplamak oldu ama org rezaletti yine aynısı olacak büyük ihtimal ama belki dikkate alırlar hipodrom çok büyük geçen sefer kapattıkları çıkışta sayinlerin sıfır çizdiği bölgeyi fuar alanına çevirsinler madem para istiyolar sadece drag yarışı olmasın orada çeşitli yarışmalar yapılsın ses sistemi yarışı bodykit yarışı dış görüntü yarışı oraya insanlar gelsin oy versin zaten sırf oy çokluğu için bile her firma tanıdık çevresini de çağırır bu da anoka para demek kapalının önüneyse sadece standlar olsun jant ıvır zıvır araba girmesin gerekirse bu durumda apaçi kesim de cadde tarafına yönelecektir ve lütfen açık türbün kullanıma girsin yarış en net ordan takip ediliyo bi de yarışmacıları startda 20 dakka o sıcakta araç içinde bekleten zihniyet bi dahakine kendi beklesin çok keyifliyse yine yapsın :hahaha: bişey değişmeyecek belki ama rahatsızlığı bilsinler en azından

TünayK
07-07-2008, 23:15
walla stabıl bır sekılde hızlıca arabaları kaldıran yonetımı teker tker bulup alınlarını ortasından opecem...hoslarına gıder mı bılmem ama opecem:)

BarBo
08-07-2008, 00:48
katılacaklara bol şans inşallah istediğiniz gibi bir organizasyon geçirrsiniz güvenlik ortam falan :)

djyuri
09-07-2008, 02:52

ceza konusunda uyarmak istedim o apachi denilen şahsiyetten bi tanesi bizim arkadaşta 167 lira cezayı cart diye yedi yarıştan sonra döncem diye uğraşırken

Oz`
09-07-2008, 08:51
bana bırakın organizasyonu yapim :)

facia
09-07-2008, 09:02
ceza konusunda uyarmak istedim o apachi denilen şahsiyetten bi tanesi bizim arkadaşta 167 lira cezayı cart diye yedi yarıştan sonra döncem diye uğraşırken

testi kırıldıktan sonra anlamı yok... piste atlayan insan(!)ların araçlarını gelip o an orda bağla çekiciye üykle birdaha öyle rezalet oluyormu

dogan
09-07-2008, 09:35
bana bırakın organizasyonu yapim :)

sen gelde bizim apaçilerin beyinlerini remap et, insan olmaya programla :D

facia
09-07-2008, 09:41
sen gelde bizim apaçilerin beyinlerini remap et, insan olmaya programla :D

remaplik olay değil o standalone takmak lazım

KSK-VTEC
09-07-2008, 09:52
walla stabıl bır sekılde hızlıca arabaları kaldıran yonetımı teker tker bulup alınlarını ortasından opecem...hoslarına gıder mı bılmem ama opecem:)

En hızlı kalkışları izmir ve izmitte gördüm ben hele izmirde arka arkaya 3 tane ulusal yaparsın

gurcell
09-07-2008, 10:16
Pistteki tozu şöyle naçizane bir şekilde göstermek istedim, biz sadece arada bir geçiş yapalım dedik ve çıktık, ben biraz gazladım, buyrunuz sadece yan yan gitmeye çalışan bir imprezadan çıkan toz, yarışan araçları düşünemiyorum:

http://www.gurcell.com/29haz/6.jpg

sulhi
09-07-2008, 11:24
babandamı drifitciytdi be ahuahuhauhaua

yusufcan_k
09-07-2008, 11:55
sulhi abi gelcekmisin bu seferde ankaraya =) xD

KaanKY
09-07-2008, 12:47
inşallah tatılde olmamda gene locadakı yerımızı kıralarız

R-Turbo
09-07-2008, 14:32
valla son organizasyondan sonra çoğu kişi gibi bizde gitmeyi düşünmüyoruz...

Bora_200sx;

20-30 Ytl yap demişsinde o parayı veripte içerde paramızla rezil olduktan sonra neye yarıycak ki :confused: ama dediklerinde haklısın adam akıllı bir organizasyon olsa o paralar verilir ;) + hiç düşünmedende eminim çoğu kişi verir o paraları

Dogan ve Facia;

bence ilk önce organizasyona özel bi remap hatta Facia'nın dediği gibi direk standalone yapmak lazım :D

BoRa_200SX
09-07-2008, 15:16
ücret belki bi eleme sebebi olur diye yazdım onu ama olay parayla bitmiyor tabi; kesinlikle organizasyon işi...Ankaranın temel sorunu güvenlik yani organizasyon ...güvenlik bu şekilde olsa bile şu işi 2-3 saatte düzgünce kimseyi sıkmadan bitirseler yerinden kalkmadan zevkle izler herkes bilen bilmeyen anlayan anlamayan..boş piste baktıkca insanlar sıkılıyor arabaların yanına kadar iniyor bıraksınlar bu amerikandı yok drift show işlerini hadi arada yap bi 10 dk bırak anlarım, her kalkış arası bilmemne geçişi dönüş olmaz ki...kim ne anlıyor olduğu yerde dönen arabadan ki buna drift diyorlar bide.. neyse bakalım bu yarış neler olucak bişeyden ders almışlarmı görücez

djyuri
09-07-2008, 18:07
Aslında çekmeylede bitmez bizim bitirmemiz gereken tek şey dayı, yiğen muhabbeti ben hem servis hemde fotomuhabir olarak katıldım yarışa gerekli yaka kartlarımda mevcuttu fakat eklediğim videolardada göreceğiniz üzere daha yaşları itibari ile görevli olamayacak adamlara verilmiş kartlar haydi bakalım geziyolar . bunları görünce insan şunu soruyo
'' ben daha iyi kayıt yapabilmek için yırtıyorum kendimi yaka kartı almak için neye yaradı ?'' neyse ne kadar konuşsakta biyere varamicaz biz burda konusuyoruz ama kimin kulağına gidiyo kim önlem alıyo bilmiyorum

yaman
17-07-2008, 10:26
27 temmuz ankara yarışı %99 ertelendi.

KaanKY
17-07-2008, 10:39
bune yaa bilgi sahıbı olan varmı niye kı

KaanKY
17-07-2008, 10:48
öğrendım şaka gibi bi sebep açıklama yaparlar birazdan

Vts_Power
17-07-2008, 10:49
yarış ertelendi sebebi 30 ağustos nedeni ile geçen senelerde 1 ay öncesinde içeriye araç almıyordu askerler.bu sene talih bize vurdu yarış iptal araç almıyorlar alana artık çivililerle ankarada drag yaparız şöle kışa doğru :D

KaanKY
17-07-2008, 10:50
yarış ertelendi sebebi 30 ağustos nedeni ile geçen senelerde 1 ay öncesinde içeriye araç almıyordu askerler.bu sene talih bize vurdu yarış iptal araç almıyorlar alana artık çivililerle ankarada drag yaparız şöle kışa doğru :D

serin serin guzel olur ahmet abi :D

Vts_Power
17-07-2008, 11:01
adam gibi pistin olmayınca kalıosun böyle ortada işte

mehzent
17-07-2008, 11:37
opsss ıptalmı oldu şimdi yarış onca yorumda bos gıttı demkkı...:)

Yazılan yorumları okudum ıcerıye araç alınmasın gıbı fıkırlerde sunulmuş emın olunkı trbnlerdekı bır cok ınsan dragtan anlamıo bıle, onlarda oraya gelıcek modlu veya lux arabaları gormek ıcın gelıyor eğerkı içerı arac alınmazsa emınımkı trbnlerde buyuk bı boşluk olur ve o parayıda toplayamaz organztorler....

Bu tarz araçlar ıcın kapalı trbnun arkası bence en uygun yer ınsnalar orda hem arablara bakar dha sonra yarışı ızlıcek olanlarda trübunlere cıkıp yarışını ızler..On tarafda sadece stand ıcın ayrılırsa gayet guzel olur gıbıme gelıyor...Pıste atlayan ınsanları dudrudrmak ıcın cıddı guvenlık onlemlerı gerkıyor gercı ne komıktır, adam 20 yasında o akıl edemıo canına zarar geleceği onun yerıne sen akıl edıp onu durdurması ıcın parayla guvenlık gorevlılerı tutuyorsun...:)

kop42
17-07-2008, 12:24
az önce Anok'la görüştüm, yarışların iptal edilmeyeceğini 1 hafta ötelenebileceğini söyledi..

Vts_Power
17-07-2008, 12:29
sence mantıklımı 1 hafta ötelenmesi zaten 30 ağustos sebebiyle yapılamıo en yakın eylül bence

yusufcan_k
17-07-2008, 15:21
kısacası ankara yalan oldu dimi =)

Alican
17-07-2008, 16:19
29Haziranda yarış yapılırken 27 temmuzun dolu olduğunu biliyorduk şuan için anok ile görüşmeler devam ediyor pisti yapı fuarına kiraya vermişler bir aksilik olmaz ise cumartesi doğan ile birlikde fuarı yapıcak firma ile görüşücez

kop42
17-07-2008, 22:58
herhangi bir iptal söz konusu değil 1 hafta kadar erteleneceği sölendi.... ertelenme sebebi ise federasyon ile ilgili bir sorunmuş öle dendi

TünayK
17-07-2008, 23:04
allahım yaw sankı uzaya fuze yolluyolar alt tarafı yarıs yapacaksın..yok ertelendı yok ertelenmedı...zaen beceremıyosun yapma gıtsın...

yusufcan_k
17-07-2008, 23:15
+ ben katılıyorum tünay abi

CaNeR54
18-07-2008, 19:58
Şimdi oLay nedir iptaLm mi yoksa 1 hafta öteye mi aLındı ??

Lütfen biri KESiN Bişe söleyebilir mi Sakaryadan geLicez ona göre büssürü pLan yaptik ayarlamaLar yaptik sonuç ne şimdi ?

KaanKY
19-07-2008, 02:22
sonuç bildiğimyarış kesın iptal tarıhde belli değil

egb@lo
21-07-2008, 23:17
ümit bana yarışın ertelenebilleceğini soledi fuar için kiralanmış sanırım onceden.

Alican
22-07-2008, 08:13
Yarış ertelendi arkadaşlar dün itibari ile fuar için çalışmalara başlandı AKM 'de.

djyuri
22-07-2008, 22:34
allahım yaw sankı uzaya fuze yolluyolar alt tarafı yarıs yapacaksın..yok ertelendı yok ertelenmedı...zaen beceremıyosun yapma gıtsın...

:icon_tup:

CaNeR54
22-07-2008, 22:37
Nedense sadece drag yarişLarında iptaLLer we sorunLar oLuyor...

gokhan07
31-07-2008, 00:47
yarış bu hafta yapılacak mı ?

AvcI
31-07-2008, 07:40
yarış bu hafta yapılacak mı ?

yok dostum yapılmayacak, zaten yapılmasına imkan yok hipodrom pistine organik ürünler fuarı açıldı milyon tane çadır kuruldu...

gurcell
31-07-2008, 08:17
Pek bi muhterem belediye başkanımız pistte "muhteşem ankara festivali" adı altında bir etkinlik düzenliyor. O yüzden 1-9 ağustos arası hipodrom'da "festival" var

alp1903
31-07-2008, 14:09
draglar iptal ediliyo 30agustos oldugu için gel görelim gidip festival yapılıyo ne biçim iştir bu yaaa

chiefkadir
31-07-2008, 14:14
Festival olmasada Drag yine olmayacaktı..

Rman
31-07-2008, 15:43
Ya arkadaşlar şimdi son durum tam olarak nedir eylülemi aksıyor yarışlar:confused:

kop42
31-07-2008, 16:52
Eylül ayına ertelendi 30 Agustos nedeni ile Anok Askeriye ile görüşmelerinde pist için müsade alamadı...

Vts_Power
03-08-2008, 00:33
23 Temmuz 2008

BÜLTEN 2008/7

Tüm Kulüplerimiz, Markalarımız , Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve Görevlilerimizin dikkatine,

Türkiye Otodrag Şampiyonası

26-27 Temmuz tarihinde ANOK kulübü tarafından organize edilecek olan Türkiye Otodrag Şampiyonası

4. Ayak yarışması; organizatör kulübe ‘Hipodromun 30 Ağustos gösterileri nedeniyle 23 Temmuzdan

sonra sivil kullanıma kapatılacağının bildirilmesi’ sonrasında, yapılan yazılı başvuru üzerine, ileri bir tarihe

ertelenmiştir.

Yarışmanın yeni tarihi en kısa süre içinde ilan edilecektir.

Saygılarımızla,

Metin Çeker

Spor Kurulu Başkanı

Eray Yümsel
03-08-2008, 00:35
bu ayın 17 sindeymiş diye bi duyum aldım... doğrumu

Vts_Power
03-08-2008, 00:38
körfez yarışı o

16,17 AĞUSTOS İMK
06,07 EYLÜL İMK
18,19 EKİM İMK

ice
03-08-2008, 09:06
Körfez yarışı bu ayın 17"de mi yani? Yada körfezde olacak yarışlar ne zaman?Birde mahalli drag yapılacak mı?

yusufcan_k
03-08-2008, 11:03
SİMDİ ankarada drag yapılmayacak mı baska :S