PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Standard makinada Subab yayı

93SI
07-11-2005, 15:24
Arkadaşlar bildiğiniz üzere 93model Sİ sahibiyim Standart motora titanyum subab yayı taksak neler +yönde neler -yönde olur.
Şimdiden Teşekkürler.

Manimillion
07-11-2005, 15:36
Yapmak istedigin ne senin tam olarak? Daha yuksek devir mi cevirmek istiyorsun?

cem
07-11-2005, 15:37
Dayanıklılık açısındanmi istedin ben anlamadım erol?

93SI
07-11-2005, 15:41
Seneye turbo düşünüyorum kısmet olursa
Ozaman kadar hem performans artışı hemde turbo ile kullanabileceğ,m parçaları takıcam. İlk olarak düşündüğüm yay siz ne düşünüyosunuz??

GökhanO
07-11-2005, 17:11
daha yuksek devirlere cıkmayacaksan subap yaylarını degistirmene gerek olmaz sanırım

Oz`
07-11-2005, 17:19
egzantirik takmadan o yayları takmanın manası olucağını sanmıyorum modifiyeli diye tabir ettiğimiz yayların bir coğu orjinal egzantirikle kullanılamaz
yayın amacı genel olarak yüksek devirlerde floating i engellemektir.

93SI
07-11-2005, 18:47
Turbo ile dereceli egzantrik mili kullanılamaz sanırım. Peki egzantrik standart kalıcaksa büyük subab veya bahsettiğim subab yayları hiç bir işe yaramazmı turbo yüklendikten sora?? Sormamın nedeni alacağım turbo kitinin içinde bu parçalar yok ama turbo yüklenmiş motorlarda çok yüksek devirlere çıkılmadığını var sayarsak floating denilen olayı yaş**ıcağız anlamına mı geliyo?

vtecsinan
07-11-2005, 19:28
stock egzantriklerini değştirmeden o yayları kullanmak bence motorunu zorlayacaktır... değiştireceğin subap yayları titnium olacak heralde ki bu orjinalişne göre en az 2 kat daha sert olması demek... stock egzantriklerin o yayları açıp-kapatmakta zorlanabilir...

bence subap + subap yayları + retainerlar + egzantrik hepsini birden değiştirmen en sağlıklısı...

Oz`
07-11-2005, 19:28
si ların belirli devir bandından sona egzantiriklerinin işe yaramıyıcağını biliyorsundur sanırım subab yayınında gerekmiyiceği anlamına gelmesidir bu

Oz`
07-11-2005, 19:29
stock egzantriklerini değştirmeden o yayları kullanmak bence motorunu zorlayacaktır... değiştireceğin subap yayları titnium olacak heralde ki bu orjinalişne göre en az 2 kat daha sert olması demek... stock egzantriklerin o yayları açıp-kapatmakta zorlanabilir...

bence subap + subap yayları + retainerlar + egzantrik hepsini birden değiştirmen en sağlıklısı...
sinancım turbodada kullanıcam diyor atmosferik gitmek istemiyor:hahaha:

Interceptor
16-11-2005, 23:11

Bişey soracam bu yayların k sı krankın kuuvetinden büyük mü nasıl zorlanacaklar açıp kapanmakta? özellikle kapanmasıı ?? merakımdan sordum.