PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mercedes 1.6 dizel

Arasts61
12-10-2013, 21:29
arkadaşlar mercedes de 1.6 dizel olacak deniliyor, bilen duyan var mıdır?

urukain
12-10-2013, 21:30
yanlış hatırlamıyosam 1.6 renault dizel motoru kullanılıcak :)

GokhanG
12-10-2013, 21:31
reno meganeIII motoru olucak üzerinde 130hp

Arasts61
12-10-2013, 21:32
e kasada olacak mı peki?

urukain
12-10-2013, 21:35
olucaktı sanırım manuel vites olarak
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/160054-mercedes-16-dci.html

Arasts61
12-10-2013, 21:40
olucaktı sanırım manuel vites olarak
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/160054-mercedes-16-dci.html

teşekkürler...

Can's
12-10-2013, 21:41
ben bu motordan pek umutlu degılım yanı uzun km ler gıdıcegını sanmıyorum mersedesın anlasma yapmasına cok sasırdım :)

bilalMW
12-10-2013, 22:06
ben bu motordan pek umutlu degılım yanı uzun km ler gıdıcegını sanmıyorum mersedesın anlasma yapmasına cok sasırdım :)

neden gitmesin ? Renault-Nissan Alliance üretmi dCİ motorlar referans gösterebilecek motorlardır.

asıl bomba 1.6 lt çift turbo 160 hp 380 nm luk makine o zaman Mercedes-Benz araba yetiştiremeyecek.

Can's
12-10-2013, 22:16
taksıcılere sormak lazım nasıl motorlar olduklarını aslında kısmen ıyı bılırler bır de umutlu olmamamın nedenı tecrube sahıbı olan ve yıllardır halkın bılınc altına mercedes uzun kmler saglamlıgından motor kasa olarak odun vermeyen arac olarak kalmasıyla alakalı renault un motorunu kullanması bıraz prestıjını sarsacaktır tabıkı suan bu benım dusuncem onların ceo su bunun muhasebesını yapmıstır kısacası malıyetı dusurup kazanc cogaltmaya bakılmıs bır proje olarak degerlendırıyorum

bilalMW
12-10-2013, 22:26
taksıcılere sormak lazım nasıl motorlar olduklarını aslında kısmen ıyı bılırler bır de umutlu olmamamın nedenı tecrube sahıbı olan ve yıllardır halkın bılınc altına mercedes uzun kmler saglamlıgından motor kasa olarak odun vermeyen arac olarak kalmasıyla alakalı renault un motorunu kullanması bıraz prestıjını sarsacaktır tabıkı suan bu benım dusuncem onların ceo su bunun muhasebesını yapmıstır kısacası malıyetı dusurup kazanc cogaltmaya bakılmıs bır proje olarak degerlendırıyorum

Taksicileri bilmem de yakın dostumun çalıştığı yerde dci logan vardı 0 kmdan 350 k'ya eşek,gevur,insan değil,hayvan muamelesi gördü tık demedi.Servis aracıydı zaten. bunu nerden biliyorsun desen artık nasıl sağlamlığı göze battıysa şirket sahibinden arkadaşıma kadar muhabbeti oldu.Hatta şirketin bir amca dci logan aldı. :)
Aslında Mercedes hata yaptı. Küçük motorda gelecek görmüyoruz dediğini bilirim üst seviye bir yöneticinin.. Ar-ge kaynak dağılımları uzun dönem stratejileri bunun üstüne kuruldu ve küçük verimli dizel motor arandığı zaman ellerinde yoktu. Zaten Renault-Nissan ve Mercedes'in stratejik işbirliği anlaşması vardı dizel motor alacaklar karşılığında konforlu,sessiz,lüks v.s konularında Mercedes'in mühendislik birikiminden yararlanacaklar daha çok burada infiniti'ye yarayacak. Kalite konusunda Mercedes gerekli tüm testleri ve mühendislik çalışmalarını yapmadan aracı üretime sokmaz diye düşünüyorum kaliteyi yakalamak zor devam ettirmek daha zor *****.

edit: bende çok önyargılı gittim iyi olduğunu bildiğim halde dci'nin almanda reno motorunun ne işi var diye :D

Taha Fedai
12-10-2013, 22:27
Yeni a serisinde kullanılacak ayrıca önden çekişli olacak.

berko
12-10-2013, 22:31
Her nekadar renault motoru kullansada renodaki motoru al mercedese swapla tarzı bir işlem değildir, motorda kullanılan parçaların alaşımları farklıdır. Zamanında renaultta çalışan arkadaşlardan duymuştum o şekilde olduğunu.

Emir_b16a
13-10-2013, 09:34
renonun yeni nesil motorları ztn sağlamlığını kanıtladı mercedesin kiçik motor üretmek yerine sağlam bi motoru daha sağlam hale getirmeye çalışması çok daha ucuz ve mantıklı :)

qatrio
13-10-2013, 11:11
Her nekadar renault motoru kullansada renodaki motoru al mercedese swapla tarzı bir işlem değildir, motorda kullanılan parçaların alaşımları farklıdır. Zamanında renaultta çalışan arkadaşlardan duymuştum o şekilde olduğunu.

Oyle ama cok ince yerlerde farklılık sonucta yapicaklari her farkli parca üretilmesi gereken binlerce yeni yedek parca demek.
Mercedes simdi guzel bir ses yalıtımı ile bu motoru e kasaya koysa bence cok guzel olur hadi e olmadi diyelim c kasa olsa c180 dizel amg :) bence satar cokta iyi olur

freelife
13-10-2013, 12:20

bence senin reno motoru hakkında bilgi eksiklğin var , biraz araştırırsan çok sağlam olduğunu ve kendini kanıtlamış bir motor olduğunu görürüsün ...Mercedeste bilmeden etmeden bu işe girmezdi , beğenilsede beğenilmesede renault büyük atılımlar yapmaya başladı ve gerçekten kendi çıtasını yükseltiyor , renault ismi olduğu için buda kabul edilmek istenmiyor sadece ..

Can's
13-10-2013, 12:24
bence senin reno motoru hakkında bilgi eksiklğin var , biraz araştırırsan çok sağlam olduğunu ve kendini kanıtlamış bir motor olduğunu görürüsün ...Mercedeste bilmeden etmeden bu işe girmezdi , beğenilsede beğenilmesede renault büyük atılımlar yapmaya başladı ve gerçekten kendi çıtasını yükseltiyor , renault ismi olduğu için buda kabul edilmek istenmiyor sadece ..
tamam tamam reno kıng :) bısey demedım bende de reno var 2. aracım sıkıntı yok