PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda civic 2010 sorunlarım !

hasan06
13-10-2013, 14:16
Merhaba hayırlı bayramlar
aracım honda civic 2010 premium
sorunlarım
1. vites değiştirirken bazen rahat bazen sert geçiyor ( sanki regl olmuş kız gibi nazlı )
geri viteste öyle ne dir bunu ilaçı

2. direksiyonum yazın bi sıkıntı yoktu ama havalar bi sogudu sağ sol yaparken boşa kaçıyor tabiri nasıl bilmiyorum ama elektronik ıkınma gibi bir ses geliyor

3. ön ve arka tanponlarıma ne hikmetse carpan kaçıyor 2 kere boyattım dürtmeler yüzünden =(
3.1. sıfır tanpon alsam ne kadar olur bilgisi olan
3.2. muger rr body kit hoşuma gidiyorum komple tamponuyla ucuza ve kaliteli nereden bulabilirim

4. arka amarsitorum cukurlarda çok sert bunu ne yapabilirim

çok dertliyim severek kullandıgım arabam gözümün önünde dökülüyor ne yapacağım yardımlarınız için teşekkürler
:soru::beuj:

Zorbey
13-10-2013, 18:00
Soru 3 cevap Dürttürenlere söyleyin tech olarak üstüne çökeriz :D Buna nasıl bi çözüm buluruz bilmiyorum :D

Soru 3.2 cevap :D

Şaşmazda fifthy tuning derdinize derman olur.Fiyatları ucuz ve kaliteli ürünler biz memnun kaldık.

driftboy
13-10-2013, 18:02
sat kurtul bence.

elektronik ıkınma nasıl oluyor?

hasan06
14-10-2013, 00:24
Soru 3 cevap Dürttürenlere söyleyin tech olarak üstüne çökeriz :D Buna nasıl bi çözüm buluruz bilmiyorum :D

Soru 3.2 cevap :D

Şaşmazda fifthy tuning derdinize derman olur.Fiyatları ucuz ve kaliteli ürünler biz memnun kaldık.

=) hehe teşekkür ederim yakalarsam konu açarım forumca çökeriz =)

bide zorbey bu body kitlerin bi plastik alaşımı bir de fiber oluyormus internetten fifthy gördümde fiber malzeme kullanıyolar galiba sorum olurmu sence

hasan06
14-10-2013, 00:30
sat kurtul bence.

elektronik ıkınma nasıl oluyor?

biraz absurt yazayım dedim :) elektronik ıkınma derken dostum acıklayayım

örnek vereyim bir vida yalama yapar da tornavidayı cevirirsin boşa kaçarya
direksiyon boşa kaçıyor abartı bi şekilde değil tabi ki o sıradada elekrikmotorunu zorlarsın o zorlama sesi gibide bir ses oluyor =(

MeRtCaN
14-10-2013, 00:42
1. vites değiştirirken bazen rahat bazen sert geçiyor ( sanki regl olmuş kız gibi nazlı )

Aracın Kaç bin km de ? normalde her 60.000 km daha sonrasında her 40.000 km de bir sanzıman yagının degısmesı gerekıyor sanzıman yagı hıc degıstıldımı ?

2. direksiyonum yazın bi sıkıntı yoktu ama havalar bi sogudu sağ sol yaparken boşa kaçıyor tabiri nasıl bilmiyorum ama elektronik ıkınma gibi bir ses geliyor

direksiyondan gelen ses ön amortisor kule bılyalarından gelıyordur yuksek ıhtımal
problemlı olan bır parca on amortısorler sokulup bılyaları yaglanınca ses gider
egerki ses gitmese direksiyon kutusunda problem olabılır
dıreksıyon kutusunun degısmesı gerekebılır

aracın aerodinamık yapısına uygun amortısor onlar kullanılmıs
tahmın ettıgım gıbı cukura gırınce kut kut vuruyor
her cıvıcde var

spor kalıttelı guzel bır yay alırsan o problem ortadan kalkıyor

dıger soruların araba ıle ılgıle degıl kullanımla ılgısı oldugu ıcın cvp yazmadım

Zorbey
14-10-2013, 02:23
Plastik iyidir ellerinde plastikte var diye biliyorum zaten garanti veriyorlar yaptıkları işe :)

hasan06
14-10-2013, 10:36

Aracın Kaç bin km de ? normalde her 60.000 km daha sonrasında her 40.000 km de bir sanzıman yagının degısmesı gerekıyor sanzıman yagı hıc degıstıldımı ?

direksiyondan gelen ses ön amortisor kule bılyalarından gelıyordur yuksek ıhtımal
problemlı olan bır parca on amortısorler sokulup bılyaları yaglanınca ses gider
egerki ses gitmese direksiyon kutusunda problem olabılır
dıreksıyon kutusunun degısmesı gerekebılır

aracın aerodinamık yapısına uygun amortısor onlar kullanılmıs
tahmın ettıgım gıbı cukura gırınce kut kut vuruyor
her cıvıcde var

spor kalıttelı guzel bır yay alırsan o problem ortadan kalkıyor

dıger soruların araba ıle ılgıle degıl kullanımla ılgısı oldugu ıcın cvp yazmadım

abi teşekkür ediyorum emek vermiş yazmışsın iyiki varsın bugun ivedik ostim gezeceğim bakalım =)

1. şanzıman yagını değiştini bikmiyordum gerçekten bugun hemen halletmeliyim=)
ilk arabam sizler sayesinde öğrenicem birşeyler buradan yazarım sorunları halledersem bugun

2. direksiyon kutusundan değildir inşallah yoksa masraf acıcak hayta

4. spor yay olarak ne önerirsiniz gerçekten sinir bozucu bu cukur sesi

hasan06
14-10-2013, 10:40
Plastik iyidir ellerinde plastikte var diye biliyorum zaten garanti veriyorlar yaptıkları işe :)

önerin için teşekkür ederim dostum genel sorunlarımı halledince bakalım iç rahatlıgıyla en son body kitimi halledicem insallah memnun kalırım babamın arabalarda modifie istiyor yapmak lazım =)

MeRtCaN
14-10-2013, 11:22
abi teşekkür ediyorum emek vermiş yazmışsın iyiki varsın bugun ivedik ostim gezeceğim bakalım =)

1. şanzıman yagını değiştini bikmiyordum gerçekten bugun hemen halletmeliyim=)
ilk arabam sizler sayesinde öğrenicem birşeyler buradan yazarım sorunları halledersem bugun

2. direksiyon kutusundan değildir inşallah yoksa masraf acıcak hayta

4. spor yay olarak ne önerirsiniz gerçekten sinir bozucu bu cukur sesi

5cm eibach al
yay lar takılırken on amortısor kule bılyalarını yaglayın
sorun kalmaz :icon_tup: