PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : d16a9 civic si egzantik sorunu

canozcan
14-10-2013, 02:49
yüksek dereceli egzantrik takıldıktan sonra veya ppr race porttan sonrada diyebilirim seyir halindeyken kompresöre bırakınca vites farketmeksizin alt devirlerde sirkeliyor. aracın gaz yemesinde sorun yok. duraksayınca da rolanti 2500 lerde takılı kalıyor. (zaten seyir halindeki sirkelemede bu 2500lerde durma isteği neden oluyor gibi geliyor) gaz verip salsamda durum değişmiyor. ancak vitese takıp debriyajı bırakıp tekrar boşa aldığımda düzeliyor:soru: gaz kelebeğinden olsa boştayken gaz verip salınca düzelirdi diye düşünüyorum.

canozcan
14-10-2013, 19:35
Benn mi anlatamadimm acaba konu hakkinda bilgisi olan yokmu

tdipower
14-10-2013, 19:50
rölanti valfini kontrol ettiniz mi?

canozcan
14-10-2013, 20:50
rölanti valfini kontrol ettiniz mi?

bu işlemlerden önce hiç sıkıntı yoktu oyüzden hiç bakmadım

CRX
14-10-2013, 20:54
Gaz kelebegi yada rolanti valfinde sikinti var gibi gozukuyor

canozcan
14-10-2013, 21:12
Gaz kelebegi yada rolanti valfinde sikinti var gibi gozukuyor

bu akşamda araç durduğu yerde yürütür gibi yapıp bırakıp rolantiyi normale indirip durduğu yerde rolantisini izledim 20 30 sn gibi bir süre içerisinde yavaş yavaş patırdıyıp stop ediyor araç. direksiyonu çevirirsem hiç beklemiyor hemen patırdayıp stop ediyor.

Agah
14-10-2013, 21:16
egzantriğin dereceleri yüksek ondandır :D

MeRtCaN
14-10-2013, 21:30
Beyın ne var araçta ?

canozcan
14-10-2013, 21:35
Beyın ne var araçta ?

oem p29 stock

MeRtCaN
14-10-2013, 21:41
Sımdı yanlıs anlamayında
sız aracınıza kapak yaptırmıssınız
ekzantık takmıssınız
ıcerı fazlası ıle hava sokuyorsunuz
ama beyın ve işletım sıstemı orjınal

bence yanlış burada
sızın aracınız belırlı devırlerde yakıt istegi olacaktır ve bu yuzden saçmalıyor olabılır

bence ılk olarak aracınıza s300 veya neptune gıbı bır beyın takın
afr nızı ve avans ayarlarınızı yaptırın
onerım bu olacak

canozcan
14-10-2013, 21:48
Sımdı yanlıs anlamayında
sız aracınıza kapak yaptırmıssınız
ekzantık takmıssınız
ıcerı fazlası ıle hava sokuyorsunuz
ama beyın ve işletım sıstemı orjınal

bence yanlış burada
sızın aracınız belırlı devırlerde yakıt istegi olacaktır ve bu yuzden saçmalıyor olabılır

bence ılk olarak aracınıza s300 veya neptune gıbı bır beyın takın
afr nızı ve avans ayarlarınızı yaptırın
onerım bu olacak

afr 11.5 lerde rolantide zaten en kısa zamanda neptune e geçicem ama ozamana kadar boşa beklemek istemedim. şehir içi kullanım çok kötü çünkü. neyse kesin beyin diyorsanız aramaya gerek yok ozaman

Sİyah
16-10-2013, 12:30
afr 11.5 lerde rolantide zaten en kısa zamanda neptune e geçicem ama ozamana kadar boşa beklemek istemedim. şehir içi kullanım çok kötü çünkü. neyse kesin beyin diyorsanız aramaya gerek yok ozaman

rölantide afr 11,5 ise bence ima sensörden biraz afr ayarı yap bide öyle dene. ima sensör sadece Sİ lerde var afr ayarı yapabiliyorsun.

dc_crx
16-10-2013, 12:34
egz derecesi kaç?
308 derece egzantirik sahibiyim aynı olay var..

canozcan
16-10-2013, 18:57
rölantide afr 11,5 ise bence ima sensörden biraz afr ayarı yap bide öyle dene. ima sensör sadece Sİ lerde var afr ayarı yapabiliyorsun.

Nasil yani nerede o sensor dedigin gibi afr ayari yapiliyorsa o zaman ayarli benzin regulatorunu bosa takmisim ?????

canozcan
16-10-2013, 18:59
egz derecesi kaç?
308 derece egzantirik sahibiyim aynı olay var..

Ayni egz galiba ayni yerde yapmisiz

16EC813
16-10-2013, 22:37
yüksek dereceli egzantrik takıldıktan sonra veya ppr race porttan sonrada diyebilirim seyir halindeyken kompresöre bırakınca vites farketmeksizin alt devirlerde sirkeliyor. aracın gaz yemesinde sorun yok. duraksayınca da rolanti 2500 lerde takılı kalıyor. (zaten seyir halindeki sirkelemede bu 2500lerde durma isteği neden oluyor gibi geliyor) gaz verip salsamda durum değişmiyor. ancak vitese takıp debriyajı bırakıp tekrar boşa aldığımda düzeliyor:soru: gaz kelebeğinden olsa boştayken gaz verip salınca düzelirdi diye düşünüyorum.

dereceli akzantrikleri beyin olmadan ayar tutturman çok zor ,tecrübeyle sabit ben 2 ay boyunca trafikte stop etmesin diye işin hertürlü cambazlıgını ögrendim :D
bide bişey merak ettim bu senin ustan bu ekzantrikleri takarken bu konuyla ilgili sana hiçbir bilgi vermedi mi acaba :soru::beuj:

Günkut
16-10-2013, 22:53
Yapan ustalarin bilgisi yokmu bu konu hakkinda ?

Egzantrkler custom du galiba ?

okan16
16-10-2013, 23:18

Nasil yani nerede o sensor dedigin gibi afr ayari yapiliyorsa o zaman ayarli benzin regulatorunu bosa takmisim ?????

hayır pgm-fi sistemi olan motorlarda mevcut.

f20a5 honda accord 4. nesil aracta geçen ayar yaptık.

| Repair Guides | Electronic Engine Controls | Programmed Fuel Injection (pgm-fi) System-1985-89 Models | AutoZone.com (http://www.autozone.com/autozone/repairguides/Honda-Accord-Prelude-1984-1995-Repair-Guide/ELECTRONIC-ENGINE-CONTROLS/Programmed-Fuel-Injection-PGM-FI-System-1985-89-Models/_/P-0900c1528005f59a)

bu linkten IMA hakkında kullanımı ve kalibrasyonu için yararlanabilirsin .alt linktede resimli kesit mevcut.

http://i38.photobucket.com/albums/e140/jlicrx/IMAsensor.jpg

sağ ön yolcu koltuğunun taban halısını kaldır ecu'nun üst kısmnda ,orada bir potans var göreceksin.

rolantideki sorunu bir başka tecrübemle ele getircek olursak IACV bakın derim mekanik bir valftir.bununla baglı olarak EACV kontrol edilmelidr.(sensör,soket,bağlantı kablo demeti vb,ecu.)

bunlarada bu linkten yararlanabilirsiniz saygılar...

http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/accordManual/420/6-102.pdf

bladerk
16-10-2013, 23:30
özcan git bi beyin al millete işkence olma yav :) ima sensoruyle falan çözülmez o iş alt devirde belliki subaplar açık kalıyo

canozcan
17-10-2013, 00:46
özcan git bi beyin al millete işkence olma yav :) ima sensoruyle falan çözülmez o iş alt devirde belliki subaplar açık kalıyo

tamam aga :D mavi dumanda o yüzden mi atar

http://www.otoguncel.com/teknik-bilgiler/supap-bindirmesinin-buyuk-ya-da-kucuk-olmasi/

Sİyah
17-10-2013, 15:01

sürücü tarafında. sol tarafta torpidonun altında, yanda halıyı kaldırdığında gözüküyor. bu kesin çözüm olmayabilir. ben sadece denemek istersen diye söyledim. burada daha tecrübeli arkadaşlarımız var. sensör ayarı beynin yerini katiyen tutmaz tabiki.