PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Android Root

Buğra A.
14-10-2013, 22:14
Samsung Galaxy 3 için root yapmaya çalışıyorum fakat bir türlü gerçekleştiremedim. Güç+Ses Tuşları+Menü tuşuna basmama rağmen; "Güvenli Mod" durumda telefon açılıyor.

Neden yapar ya da nerede yapamadım? =)

lethaldoze
14-10-2013, 22:42
Allahın cezası root ne zıkkımsa bende yapamıyorum. Daha önce böyle şeyler yaptım. Pc dede hiç fena değilim yani yaparım her istediğimi forumlara bakarak ama bu android de hiç bişey yapamıyorum.

Root , cwm, recorvery falan hiç anlamıyorum.
Asıl sebep de bu işler için açılan tüm konularda bilen kişilere anlatım yapıldığı için biz hiç anlamayanlar hiç bişey anlamadıkları ile kalıyor. Kimse sıfırdan anlatmamış.

arfy
14-10-2013, 23:16
10 defa okudum her seferinde robot diye okumuşum .. düşünüyorum düşünüyorum ne robotu bu diye ..

ProdriveSTI
14-10-2013, 23:48
İlk olarak odin programını ve telefon modeliniz için olan root dosyasını indiriyoruz.

Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama'yı aktif hale getiriyoruz.

Telefonu kapatıp ;

Ses kısma,home düğmesi ve power düğmesine aynı anda basıyoruz.Telefon açılınca ses açma düğmesine basıp Downloading moduna alıyoruz.

Usb kablosu ile telefonu pc'ye bağlayıp odin programını açıyoruz.Odin programının sol üstünde id:com diye bir kutucuk var o yeşilse eğer telefon pc'ye bağlanmıştır.

Sonra pda'ya tıklayıp indirdiğiniz root dosyasını seçip start'ı veriyoruz.Bu kadar. :D

Agah
14-10-2013, 23:52
konu dışı/ Askerlik bittimi buğra abi :)

Ranthor
15-10-2013, 17:10
root unix-like sistemlerdeki en yetkili kullanicidir.
Androidde bu familyadan oldugu icin onda da benzer yontemler var.

Normalde siradan bir kullanici ile açılan sistemde su komutu ( switch user) root kullanicisina gecilir ve tam yetkiler elde edilmiş olur. Guvenlik açısından ciddi bir risktir.

Bir de sudo yontemi var, bazi kullanicilara gecici olarak root yetkileri verilir. Saniyorum androiddeki yontem de bu olmali.

MacOS iOS da unix oldugu icin, dediklerimin hepsi gecerlidir.
Macbookunuz varsa bir terminal açın ve sudo su - yazın
ne dedigimi anlayacaksınız.