PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Ekim 2013 / Intercity İstanbul Park / Toyota GT86 / Utku Uzunoğlu

ukku
15-10-2013, 21:23
6 Ekim'deki etkinliğe Toyota GT86 ile çıkmıştım, onboard videosunu ekleyeyim dedim :)
O rezalet şanzımanla, ıslak zeminde ve 2 kişi ile 2.41 geldi tur zamanı, idare eder :)

Misafirim Batuş benden çok keyif almışa benziyor :)

İyi seyirler, mutlu bayramlar :)

6LdeuQPwZ1s

Toyota GT86 / İstanbul Park / Utku Uzunoğlu - YouTube (http://youtu.be/6LdeuQPwZ1s)

kelalper
15-10-2013, 21:24
bi de yürüse. Gerçekten çok zayıf kalıyor.

otto985
15-10-2013, 22:41
Çok keyifliydi abi

Tekrar teşekkür ederim :)

Zero
15-10-2013, 23:10
Çok keyifliydi abi

Tekrar teşekkür ederim :)

Aha alinti yaptim dumana bogmazsin dimi bizi Batus :D tebrikler Utku hatirla sana soylediklerimi direksiyon stilin hakkinda, hatta bir tebrikte oturma pozisyonuna nasil kullaniyorsunuz oyle hakikaten anlayamadim sen inince farkettim ;) sopa yutmus gibi,gobekten baski yedim :D

997TT
15-10-2013, 23:48
Gayet guzel kullanmissiniz,keyifli gecmis...
Gt86 nin Subaru versiyonunu Ring de kiralamistim Stage2 olarak.(stage 2 motor mod olarak degil,pist set up inin kademesini) hersey iyi hostu ama sanziman ve motor gucu eksikti :(

Zero
16-10-2013, 00:00
Gayet guzel kullanmissiniz,keyifli gecmis...
Gt86 nin Subaru versiyonunu Ring de kiralamistim Stage2 olarak.(stage 2 motor mod olarak degil,pist set up inin kademesini) hersey iyi hostu ama sanziman ve motor gucu eksikti :(

Sizce hangisi daha dengeli gt86 mı brz mi Utkular hep söylüyor gt86 çok kontrollü diye siz brz yi beğendiniz mi?Birde ringdeki yürür setupları nedir stage olarak neyi sayıyorlar mesela sadece amortisör stage1 ama fren olursa stage 2 gibi mi?

997TT
16-10-2013, 00:14
Ben cok begenmedim acikcasi. Gt86 kullanmadim,bilemiyorum farkini.
Brz de;cage-coil-fren-egsoz-intake(baska modlarda var ama soylemiyorlar)-hafif jant-semi slick-koltuk vs var. Daha detay pek hatirlamiyorum. Resimleri koymustum (Murat koymustu bir konuya).
Benimkinin plakasi "555" idi ;)
Begenmedigim nokta yuksek hizlara cikmakdaki isteksizlik-sanzimanin agir basli ve bazen dusunmesi. Fren yol tutus iyi idi. Fakat kombine virajlarda,2. Ye girdiginizde ya drift vari bir sey istiyor yada gaz ile kontrol.
Keske turbo olsaydi...

gökberk
16-10-2013, 02:02
Sen de çok güzel sürüyorsun be.. :)

otto985
16-10-2013, 02:11
Aha alinti yaptim dumana bogmazsin dimi bizi Batus :D tebrikler Utku hatirla sana soylediklerimi direksiyon stilin hakkinda, hatta bir tebrikte oturma pozisyonuna nasil kullaniyorsunuz oyle hakikaten anlayamadim sen inince farkettim ;) sopa yutmus gibi,gobekten baski yedim :D

Yok abi boğmicam sizi :D

Dou
16-10-2013, 02:24
Utku, video için teşekkürler

Aracı merak ediyorum, şu anda güçlü/güçsüz olmasıyla işim yok, günlük kullanım ve yol tutuş olarak değerlendirebilir misin?

Eğer alırsam manuel vites tercih edeceğim (otomatik leşmiş o videodan bile belli), ileride turbolamak için. Ama şimdi değil..

ukku
16-10-2013, 11:57
Öncelikle teşekkürler,

Araç gerçekten yavaş. Hele bir de uygun vitese zamanında düşemezse, ki bu sık sık oluyor, 200 hp güce inanmak istemiyorsunuz. Manuel vites ve 30-40 hp takviyesi ile çok daha keyifli olacağı aşikar.

Kokpit tasarımı videoda ve fotoğraflarda güzel gözükse de, gerek dokusu, gerekse malzeme ve montaj kalitesi yerlerde. Yaklaşık 120.000 TL ödediğiniz bir aracın böyle çıkması hayal kırıklığı yaşatabilir.
Örneğin bagajda stepne duruyor, üzerinde bir halı dahi yok, basbayağı açıkta duruyor.
Neden? Japon öyle uygun görmüş, üzerine 1 kg kaplama yapamamış. :)

Araç genel olarak "dandik."

Ancak koltuklar, oturuş pozisyonu, direksiyon ve gaz tepkisi, şasi ve yol tutuş, yani sürüşle ilgili her şey çoook başarılı. İstanbul Park'ta çok sayıda araç kullandım, apex hızları GT86 kadar yüksek olabilen ve bu kadar kontrollü pek az araç tecrübe ettim. Çok güzel bir diferansiyeli var. O tork fakiri motoruyla İstanbul Park asfaltında drift yapabildiğinde bunu daha iyi anlıyorsunuz :)
Bence 120.000 TL'ye hala değmez ama sürüş gerçekten fevkaladenin fevkinde.

Bir de benim kullandığım araç 33.000 km kullanılmış olan, Toyota'nın test aracı.
Plakadan da tanıyabilirsiniz, lansmanında drift yapan, apex masters drift yarışına katılan, tüm basın testlerinde bol bol ırzına geçilen araç.
33bin km'nin 30bini yan gitmiş olması muhtemel :)
Tek kişi tarafından ve daha insani kullanılan bir araç olsa ki eminim ki tadından yenmez.

morgy_drag
16-10-2013, 13:27
Surus,cizgi,refleks vs mukemmel..
Soforluge denilcek bisey oldugunu zannetmiyorum..
Kokpit tasarimi tam istedigim gibi.goze guzel gorunuyor..fakat dokusunun dandikligi isi bozar tabiki:)
Kisa gt86 degerlendirmen ve goze hos gelen surusun icin tesekkurler :)
Eline ayagina saglik :)

M3CSL
16-10-2013, 15:03
m3 geldı m3:D duzde gıtmeseydı ıyıydı:D
kahkalarda ıyı:D

OrcunInce
16-10-2013, 15:24
Drift yasak pistte dendi, Ukku'da bunu dediyse pistte drift resmen yasaklanmıştır :D

ukku
16-10-2013, 20:52
Drift yasak pistte dendi, Ukku'da bunu dediyse pistte drift resmen yasaklanmıştır :D

Videodan çıkarılacak sonuç budur... :D

Sh4rk
17-10-2013, 00:42
Keyıflı olmus tatmınkar gıtmış :)

Trance-R
17-10-2013, 07:38
Pilotaj harika UTKU :)
-Araç o fiyata daha kalite ve biraz daha düz yol performansı iyi olması lazım...

Apeks hızların bol olması dileğim ile :)

Safak
19-10-2013, 18:56
VAG'cı adamsın yakışıyor mu :P

ukku
02-11-2013, 10:11
VAG'cı adamsın yakışıyor mu :P

Arada kaçamak iyidir :)

kurtbil
02-11-2013, 11:06
Öncelikle teşekkürler,

Araç gerçekten yavaş. Hele bir de uygun vitese zamanında düşemezse, ki bu sık sık oluyor, 200 hp güce inanmak istemiyorsunuz. Manuel vites ve 30-40 hp takviyesi ile çok daha keyifli olacağı aşikar.

Kokpit tasarımı videoda ve fotoğraflarda güzel gözükse de, gerek dokusu, gerekse malzeme ve montaj kalitesi yerlerde. Yaklaşık 120.000 TL ödediğiniz bir aracın böyle çıkması hayal kırıklığı yaşatabilir.
Örneğin bagajda stepne duruyor, üzerinde bir halı dahi yok, basbayağı açıkta duruyor.
Neden? Japon öyle uygun görmüş, üzerine 1 kg kaplama yapamamış. :)

Araç genel olarak "dandik."

Ancak koltuklar, oturuş pozisyonu, direksiyon ve gaz tepkisi, şasi ve yol tutuş, yani sürüşle ilgili her şey çoook başarılı. İstanbul Park'ta çok sayıda araç kullandım, apex hızları GT86 kadar yüksek olabilen ve bu kadar kontrollü pek az araç tecrübe ettim. Çok güzel bir diferansiyeli var. O tork fakiri motoruyla İstanbul Park asfaltında drift yapabildiğinde bunu daha iyi anlıyorsunuz :)
Bence 120.000 TL'ye hala değmez ama sürüş gerçekten fevkaladenin fevkinde.

Bir de benim kullandığım araç 33.000 km kullanılmış olan, Toyota'nın test aracı.
Plakadan da tanıyabilirsiniz, lansmanında drift yapan, apex masters drift yarışına katılan, tüm basın testlerinde bol bol ırzına geçilen araç.
33bin km'nin 30bini yan gitmiş olması muhtemel :)
Tek kişi tarafından ve daha insani kullanılan bir araç olsa ki eminim ki tadından yenmez.

Bu yorumlarınıza bakarak, GT86 nın yüksek fiyatını da ele alarak " Seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli " diyebilirmiyiz Utku Bey :)