PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu bir çağrıdır: arka sislerinizi çok yoğun sis dışında açmayın!!!

Gokmen Erbas
18-10-2013, 13:05
Geceleri arka sisleriniz arkanızdan gelene küfür etmekten başka işe yaramıyor. Yağmurlu havalarda zaten bütün ışıklar yansıma yapıyor, ön cam da ıslandığı için bunlarla birleşince görüş mahvoluyor, bir de önünüzdeki araba arka sisleri yaktıysa işkenceye dönüşüyor.

Geçen sordum bir taksiciye neden yakıyorsun diye, arkadan gelenler farketsin diye açıyorum dedi. Neden biz seni görmüyor muyuz dedim? Daha iyi gör diyor. Tam bir mal! Ergenlikte kızların dikkatini çekmek için yapılan saçmalıklar gibi.. Herkes arka sislerini açsa böyle mallar çıkıp geri vitese de paralel çekerler daha iyi görünmek için. Gerçi üçüncü fren lambasını sabit yakanları da biliyorsunuzdur. Adam gazı köklerken bile fren ışığı yanıyor.. Pes!!!

ege_c
19-10-2013, 15:02
Ilk arabama biniyorum ve 8 aydir ayni araci sürüyorum. Inanin daha ilk defa dün actim arka sisi.O da göz gözü görmeyen,sileceklerin yetisemedigi sis destekli firtinali bir saganak yagis ve bayram dönüşü yogun otobanda hala makas atmaya calisan mallar yuzunden.Cagriniza katiliyor ve destekliyorum. Fark edilsin diye cevabini veren o mallarin da ön farlarina bakin kisalari yakmayip park-sis gezmiyorlarsa ben de terbiyesizim.

secomeco
19-10-2013, 15:06
Kesinlikle katiliyorum.

Mehmetmert
19-10-2013, 15:08
Kibarca Uyarırım eğer yan yana falan denk gelirsek,en nefret ettiğim şey arka sislar.Dayanamıyorum arka sis açık gezen gördüğümde:ofk:
http://www.youtube.com/watch?v=dVIcPlGsVuA

Emir_b16a
19-10-2013, 15:30
bazı insanlar farkında olmadan açıyolar hatta ne işe yaradığını bilen yok

ama sözüm meclisten içeridir ön siz arka sis açık gezenler bnden her zaman küfür yio haberiniz olsun

+merceksiz xenon kullananlara ayrıca selam :)

Gokmen Erbas
19-10-2013, 15:31
İlk mesaj diye yukarı yazmayayım dedim ama itiraf edeyim, ben arkasına veya çaprazına geçip aynadan gözüne sokacak şekilde uzunları dayıyorum. Denk gelirsek bilin ki benim.

Sezgin
19-10-2013, 15:34
Doblo - Fiorino - Transporter veee çetenin lideri olan Connect'ci amcalar, dayılar ve bilerek yapan apaçi gençlere iyice sayıyorum.

Kadyr
19-10-2013, 15:35
ben acanın onune gecıyorum bende acıyorum o ıpneye karsıı sonra kapatıyorum ac kapa yapıyorum bı kac kere sonra anladı anladı anlamadı zaten kufuru basıyorum. bende basıp gıdıyorum denyozlara

HondatugraL
19-10-2013, 15:37
Benım gozlerımdemı sorun var bılmıyorum aslında gece gunduz çok ıyı goruyorum ama bu tur ışıklar ne bılım merceksız xenonlar sisler hatta uzunlar bile hiç gozumu almıyor. Ama elbettekı amaç dışında kullanılmamalı.

Gökhan Bilgin
19-10-2013, 15:42
Bazı arabalarda bildiğim kadarıyla sis farlarını açınca arkalardakilerde yanıyor bunun farkında değiller heralde aynı şekilde çok uyuz oluyorum bende yakanlara.

yan53
19-10-2013, 15:46
Bende çok sövenlerdenim ..offroad yaparken önümde ısrarlı arka sislerini açanların arkasına geçip tavanda 4 önde 2 tane bulunan sislerimi yakardım hıncımı alırdım kör ederek.. Yanıma gelip sorduklarındada neden yaptığımı anlatırdım bidaha yapmasınlar diye tabiki ders alırlarmı bilemem

zıpzıp
19-10-2013, 15:48
En cok küfrettiğin lanet ettiğim şeylerden biridir sellektör uyarı önüne geçip bende sis yakıyorum vsvs bir ton şey yaptığım oluyor.

coolvtec
19-10-2013, 16:23
artisliğine yakıyorlarda, hatta kimisi direk stop lambalarını güçlü yananlarla değiştir. paso küfür ediyorum çeşme otobanında...

setnogrom
19-10-2013, 16:30
Arka sisler gerçekten fena göz alıyor bende bunu gördüğümde uyarırım baktım anlamıyor.
Uzunları ve ön sisleri açarım arkasında giderim istediği kadar sövebilir sıkıntı yok:)

xx

turbo&quattro
19-10-2013, 16:40
Insanlarin tuhaf zevkleri var.

01ASU
19-10-2013, 16:45
ön siste arka siste açmayı sevmiyorum ne yalan söleyim ordan fazla ışık çıkınca ne oluyor neyin egosunun tatminidir anlamadım :)

Burak K.
19-10-2013, 16:55
Arka sisler bi tek benim mi gözümü almiyor anlamadim bir tek su stoplari ledli olan a4ler frene basinca kör oluyorum. :D

997TT
19-10-2013, 16:56
Guzel ve yerinde bir konu,tebrikler.
İnsallAh burada yapilan cagri yayginlasir...

KOSEREN
19-10-2013, 16:57
Var bizim burda da bitane punto.Ön sisler xenon sürekli açık,arka sisler sürekli açık apaçi apaçi geziyor.Güzel gözüktüğünü sanıyor herhalde..

akıncı
19-10-2013, 17:15
en gıcık olduğum olay gorduğum zaman geçene kadar uzunlarımla takıp edıyorum

ege_c
19-10-2013, 17:22
.. su stoplari ledli olan a4ler frene basinca kör oluyorum. :D

Yahu o nasıl iştir hala anlamış değilim.Mercedes,Audi gibi dünya liderleri,güvenliğe had safhada önem veren markalar,bunu nasıl ihmal ediyorlar anlamıyorum.Frene basınca dikkat çekerek uyarıcı olmasını isteyebilirsin de,gözümüze sokmak nedir yahu..Hele bazen iş çıkışı trafiğinde led stoplarıyla ateş eden abiler sarınca etrafımı,Allahım torpidonun altına saklanasım geliyor..

semavi
19-10-2013, 17:23
Terbiyesizlik...

i-vtec07
19-10-2013, 17:41
arka sisleri açınca güzel gözüktüğünü falan mı sanıyolar hadi bazı arablarda ön sisler güzel gözüküyo kabul ama milleti rahatsız etmek nedir ya ..

RSBurak
19-10-2013, 17:51
connectlerde filan ön arka sis ayrılmıyor sanırım sıkıntı burda başlıyor dün gece bayram trafiğinde adamın fren yaptığını anlamıyordum arka sisler yüzünden.

S.Özeren
19-10-2013, 17:53
arabaları aldığımda arka sisi nerde yanıyor diye kontrol etmek dışında açmadım hiç :D

yanan birinin arkasından gittiğimdede ön sis, üst far, uzunları yakıyorum

i-vtec07
19-10-2013, 18:02
connect lerin arka sisleri çift bide o yüzden frene basıp basmadığı hiç belli olmuyo açıkken..

extreme__
19-10-2013, 18:03
geçici kör oluyorum yaktıklarında Allaha emanet gidiyoruz yapılmaması gereken birşey

06vutii06
19-10-2013, 18:06
ne güzeldir bilinçli insan, inşallah onlarda konuya tabii olup bilinçlenirler.güzel ve yerinde bir konu

Merthan
19-10-2013, 18:48
Tebrikler çok güzel bir konu olmuş umarım bunları yapan arkadaşlar okurlar ve bundan sonra ona göre hareket ederler.
Burdan yaşı benden büyük küçük herkese saygıyla sesleniyorum:
Lütfen arabanıza halojen xenon takmayın. Bu xenonlar ne kadar ayar tutuyor gibi gözüksede tutmuyor her türlü göz alıyor.
Dikizden baktığın zaman metrelerce uzaktan çakma xenonlu bi arabanın geldiğini anlayabiliyorum çünkü o kadar uzaktan başlıyor göz almaya.

Xenon takmanın esprisi nedir,neden olmaması kompleks yaratıyor anlamış değilim? Üstelik fabrikasyon olmadığı heryerinden belli oluyor,doğru düzgün önünü aydınlatmıyor bütün ışığı sağa sola saçıyor.
Eğer bu kadar çok xenon takmak isteniyorsa eğer bindiğin arabada fabrikasyon xenon kit varsa alırsın parasını verip onu takarsın. Eğer yoksa 100 tl verip saçma sapan ampuller takmak çok yanlış.
İnsanlar 40-50 bin euro verip araba alıyorlar yeri geliyor onlarda xenon olmuyor,bu kadar vazgeçilemeyecek birşey değil bu xenon far.

Arka sisler zaten tam anlamıyla apaçi işi. Bi insan arka sisi açarak nasıl bir karizma yapabilir bunu aklım almıyor. Çok değişik bir milletiz çooooooooooooooooook.

low&slow
19-10-2013, 18:52
Yetişemediği halde selektor atan ve tampon yapan kanı kaynamıs insanlara açıyorum bende :D

Sert@ç
19-10-2013, 19:28
Gorunce dayiyorum uzunlari ozellikle bmwde sellektor gibi degilde ileri itince en parlak modda yaniyor o zaman hemen kaciyolar onumden

will
19-10-2013, 19:46
Dün gece connecttin teki arka sisleri açmış gidiyor. Bi iki saniye bakmak bile gözlerimi agirtmaya yetti. Nasıl bir zihniyettir anlayamıyorum.

KVNC
19-10-2013, 19:49
arkadan direkt uzunları dayarım, veya önüne geçtiğimde basarım dumanı...

normalde zaten göz alıyor da, birde normalde açmayıp yağmurda özellikle açanlar var ki iki katı sövüyorum...

srkns
19-10-2013, 19:54
Yoğun sis dışında iki farklı amaç için kullanırım sadece arka sislerimi;

1. Akşam/gece saatlerinde geri geri park ederken camlar film olduğundan çok net görüş elde edemediğimden yanaşırken açarım
2. Çok yakın takip mesafesinde arkamdan gelen ya da arkamda makaslayan araç olursa kısa süreli açıyorum, fren lambası ile karıştırdıklarından yavaşlamak zorunda kalıyorlar

_opeth
19-10-2013, 19:57
Yagmurlu havada bazen aciyorum. Mesela. Yol tikali degil 80 90 ile gidebiliyoruz yol baya islak ve etraftaki araclara bakinca sanki sis tabakasiyla yol aliyorlar. Onlarin stoplarini zor gordugum icin benimkilerde zor gorunuyordur diyerek. Ama ileride yol tikanir o sis olmaz ise aninda kapatirim. Baska zamanda acmam.

Sonradan sis fari takanlar eger normalde sisfari ve stobu ayri dugme ile kontrol ediliyor ise bunun dugmesini almayip sis stobu dugmesine entegre ederek kullaniyorlar. Tabi apacilik olayi vuku bulunca da ikisi birden yanmis oluyor.

ANIL ERCAN
19-10-2013, 20:59
Arabam Sıfır km'den beri bende 4 sene oldu arka sisler sade ve sadece 2 kere yoğun siste yaktım biri geçen sene biride bu bayram kastamonuya giderken vallahi yanıp yanmadıgını dahi bilmiyorum açtım öyle :D

Ha bi kaç kerede götüme kadar giren arabalar için yaktım fren yaptıgımı sanıp asılıyorlardı frene bu sekilde engelledim bi kac kere o kadar.

Edit: Demekki yanıyormus arabalar fren yaptıgımı sanıyor :D

Ama su bi gerçek nerdeyde trafikteki tum connect ve puntoların arka sisleri acık niye artı beygirmi katıyor acaba ?

anıl turan
19-10-2013, 21:07
Cok yerinde ve faydali bir cagri... Gozlerim yogun isiga karsi hassas yogun isiga bakinca sulaniyor ve arka sis fari yakanlar inanilmaz rahatsiz ediyor beni. Aynen bende sizin gibi sis harici arka sis fari acanlari lisedeyken ceketlerinin onunu ilikleyip, kola kutusu ile mac yapan ezik tiplerin olusturdugunu dusunuyorum...

adilhcl
19-10-2013, 21:20
Aracımda on sıs dahı yok ama arka sıs acanlara ve farı ayarsız olanlara bı sovuyorum kı sormayın kardesım dahı olsa kufur edıyorum...

Sıslerı gereksız acmayalım actırmayalım....

Ko®ay
19-10-2013, 21:24
Ben sadece ekonomik modda şeridimde giderken arkama yanaşan uzun farlı yada ayarsız farlı arkadaşlara yakıyorum arka sisi hani madem sen beni kör ediyorsun al sana sis gibisinden :D gereksiz yere yakanları hiç takdir etmiyorum..

grkm
19-10-2013, 21:38
Fuzuli arka sis farlarini yakanlar adina icimde guzel hisler barindiriyorum ... Konu icin tebrikler.

Ertug_T.
19-10-2013, 22:08
bir dikkat çekme çabasıdırki anlamadım..sis yanınca daha çekici oluyo araba heralde :D

brs852
19-10-2013, 22:15
merceksiz xenonla birlikte ön sis arka sis adam ne varsa yakıyor eğer görüşüm kalmıyorsa bende uzunları ve sislerimi yakıyorum karşıdan gelen resmen gözlerim acıyor...

DOHC
19-10-2013, 22:17
Zihni sinir projesi olarak arka cama uzun far ampülü monte edip, bu tür lavukların önüne geçip yakasım var valla......

SertacTDemir
19-10-2013, 22:34
Ozellikle arka sis, merceksiz xenon, ve on sis inanilmaz derecede rahatsiz ediyor. Maalesef insanlar duyarsiz ve cakal, her yola ciktigimda birileriyle kavga edecek duruma gelmekten biktim gercekten...

Ustelik arka sisi acan dangalaklara birde kirmizi isiklarda denk gelince iyice sinirlerim bozuluyor benim, yuruyene kadar cekmek zorunda kaliyorum :@

Mutu
19-10-2013, 22:39
Sis farı ve farı xenonlu ve ayarsız açık şekilde yakın takip yapanlara çok hakaret ediyorum. Acelem yoksa, arkasına geçip, uzunlarımı yakıp uyarmaya çalışıyorum. Ama nato kafa nato mermer.

Burak
19-10-2013, 22:41
Uzunları dayarim, ne yaparsa yapsın.

mimarsertac
19-10-2013, 22:53
Benim arka sis ampulü patlakmış, yazın tüv hafif kusur yazdığında öğrendim halada yaptırmaya gerek duymadım.

esmerhan
19-10-2013, 23:00
bana genellıkle yenı polo ve golf culer hep denk gelıyor onlerıne gecıp bızım vtec2 lerın sıslerı nı herkez bılıyodur onune gecııp bı yakıyorum bıde frene basıyorum mal oluyolar ama anlıyolarmı orasını bılemıyorum :)

misery1903
19-10-2013, 23:13
Normal şartlarda neredeyse hiç kullanmam da gidecek yol yokken dibimden gidenler olduğunda özellikle yakıyorum ve farkediyor da.
Bu forumdaki insanlar trafiğin ciddiyetinin farkında da trafikteki diğer insanların çoğunluğu malesef pek kaale almıyor trafiği, ön, arka sislerin farkettirmesinin sebebi de malesef bu.

guwen_ar
19-10-2013, 23:18
Guzel bi konu olmus.düsünmüstüm acamayi.face'e bile yazdim bi kac kere.asiri rahatsizik veren bi durum.ne zewk alirlar anlamam.
Hizli bi arac varsa altimda o an basiorm onune geciorm yakiorm sisleri beni gecmeye calissa yukleniorm gaza hep onundeyim.anliyodurlar umarim ne kadar rahatsizlik verdiklerini.
Yakan tipler hep aynida neyse ..

sanctuary35
19-10-2013, 23:27
kimse sevmiosa kim açıo bu sisleri :D :D

milletimiz hakkaten küfür yemeyi çok sevior

Maxiboost
19-10-2013, 23:28
Bursadan ihbarla ceza yiyen olursa arka sisten %90 benimdir. Her gordugumde yapistiriyorum ihbari. On sisler aydinlatmak arkalar ise goz almak ocindir ki gorus dustugunde araclar gorulebilain diye. Acanlar bence tamamen bi boktan anlamayan ve amacsisca yaniyor diye yakan insanlar. Her gordugumde de ihbara devam edicem..

Bence her gordugumuz yerde basalim ihbari..

Faruk'S
19-10-2013, 23:30
İlk mesaj diye yukarı yazmayayım dedim ama itiraf edeyim, ben arkasına veya çaprazına geçip aynadan gözüne sokacak şekilde uzunları dayıyorum. Denk gelirsek bilin ki benim.

en iyisi :) bende bu yontemi kullanıyorum

ARZ1
19-10-2013, 23:32
Ön ve arka sislerini yakınca arabasının daha iyi gözüktüğünü zanneden bi genclik var malesef ankarada

MeRtCaN
19-10-2013, 23:48
arka sıs parklara baglı benım park şeklınde kısık yanıyor
ıstesemde yakamıyorum ne yazkkı :D

d.berkay
20-10-2013, 00:04
Benimde en çok rahatsiz olduğum şeyler şu Merceksiz Çakma Xenon kullanan, hatta sis farlarina xenon taktirip hepsini birden yalanlar. Arka siste ayni şekilde çok rahatsız ediyor. Güzel bir konu olmuş. Teşekkürler

Equinox
20-10-2013, 00:46
Dün Alanyadan Ankaraya geldim Konyadan sonra yağmur başladı, bu dengesiz farlı insanlar yüzünden görüşüm o kadar kötüleşti ki kenara çekip durasım geldi. Xenonlarda beni rahatsız ediyor, hangisi gerçek hangisi çakma bilmiyorum ama normal sarı far dışındaki hepsi rahatsız edici.

Son olarak,
Sis açma oç :D (gereksiz)

Serhat
20-10-2013, 01:11
Yahu o değilde, minibüslerin sislerine xenon takıp ve sarı veya yeşil folyo çekip, park+sis gezmelerine tahammul edemiyorum. Zaten konum olarak bir aracın farına denk geliyor sis farları karşınıza denk geldi mi gözlerimi yerinden sökesim geliyor acıdan. Uzunları dayayınca da korna öttürüyorlar sanki ben suçluyum. :)

Arka sisleri sadece arkama gelip uzunlarla giden veya gözümü alan şekilde xenon kullanıcıları için kullanıyorum. Bazı araçların fazla göz almazken bazıları kör eder cinsten. Özellikle connectlerin ki.

SGTI
20-10-2013, 02:02
Sevgili sürücülerimize bende şunu çok rica ediyorum ön sislerini ANLAMSIZ şekilde açmayın.Çok rahatsız ediyor.hele o nissan jukeler varya 8 gözlü olanlar.Dün gece gördüğüm o jukenin sis farından sonra mümkünse kısa far dışında hiç birşey açmayın.

JayVTEC!
20-10-2013, 02:04
Audi , Mercedes fazla olmaya başladınız.. led led degil projektör

Berkan
20-10-2013, 02:16
Fuzuli arka sis farlarini yakanlar adina icimde guzel hisler barindiriyorum ... Konu icin tebrikler.

5 sene sonrada hiç bir farkı yok görkem :) eşek yine eşek

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/14977-arka-sis-farlarimizi-fuzuligereksiz-yere-yakmayalim.html

merceksiz xenonla birlikte ön sis arka sis adam ne varsa yakıyor eğer görüşüm kalmıyorsa bende uzunları ve sislerimi yakıyorum karşıdan gelen resmen gözlerim acıyor...

Benimde en çok rahatsiz olduğum şeyler şu Merceksiz Çakma Xenon kullanan, hatta sis farlarina xenon taktirip hepsini birden yalanlar. Arka siste ayni şekilde çok rahatsız ediyor. Güzel bir konu olmuş. Teşekkürler

:icon_tup::icon_tup:

darkmoon
20-10-2013, 02:47
ledmidir neon mudur artık bilmiyorum bu yeni stoplar ciddi çok fena göz alıyor bende konuyu okuyana kadar tek rahatsız benim sanıyordum.. aynı şeyden muzdarip çok insan varmış..

turbo&quattro
20-10-2013, 02:49
Toyota prius larin ledleri kor olmak icin birebir trafikte mumkun oldugunca arkasinda kalmamaya calisiyorum .

BarKing
20-10-2013, 14:38
trafikte arkasinda kaldimmi arka sis acan birinin umarim kanser olur diyorum icimden

ege_c
20-10-2013, 17:54
Bu sabah 4-5 gibi otobanda önümde arka sisler açık giden aracın,burdan öğrendiğim taktikle önüne geçerek arka sislerimi açıp kapadım.Tekrar önüme geçti ve 4lülerle özür dileyerek,sislerini kapattı.İşe yarıyormuş .

997TT
20-10-2013, 18:21
O adam insanmis...
Henuz evrimi tamamlamamis sofor nusvettesi cok trafikde.

Alper_
20-10-2013, 18:30
ben hiç acımıyorum basıyorum dumanı..kimsenin başkalarını rahatsız etmeye hakkı yok.

EIBIlmC5sa8

Sis intikamı :)) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=EIBIlmC5sa8)

arda366
20-10-2013, 18:31
duman fenaymış :D

cookies
20-10-2013, 18:34
Dün memleketten geldim.. Otoban lunapark olmuş.. gündüz farları, sis farları, lüks segmentin ışıklı öte berileri.. Farkındalığı arttırırken göz yorgunluğuna sebep olan oyuncak doldu piyasa..

Onlar neyse de emniyet şeridini babası belli olmayanlar basmıştı yine..

sanctuary35
20-10-2013, 20:04
izmirde belediye otobüsleri bile sislerle gezior ya

Tufan Job34
20-10-2013, 20:08
arkadaşlar sisleriniz kısık yansa neysede direk göz alıyo.. bunu bile bile yakanın ta aa....... gece aracımızda çocuğumz oluyo terbiyesizlik yapmayın..

MeRtCaN
20-10-2013, 20:22
ledmidir neon mudur artık bilmiyorum bu yeni stoplar ciddi çok fena göz alıyor bende konuyu okuyana kadar tek rahatsız benim sanıyordum.. aynı şeyden muzdarip çok insan varmış..

ozellıkle audı ler benım cok gozumu alıyor
bıldıgın kor edıcı sekılde yanıyor stopları

ÜSTÜNERC
20-10-2013, 21:24
Arka sis farlarımı geri geri yanasırken yakıyorum arkayı görmek için.Yoğun yağmurluve sisli havalarda açıyorum.Trafik sıkıştığı anda arkamda araç varsa söndürüyorum.Hele şu transit connect tarzı araclarda arka sis farını yakmayanı dövüyorlar galiba.Sis farlarını yağmurlu ve sisli havalarda yakmamanın cezası 77 lira.Gereksiz yakarsanda 77 lira cezası var.

SGTI
20-10-2013, 21:32
Bugün ataköyden başakşehire dönerken yine bi tanesi geldi ön sisleri yakık range.Abi niye açılır bu sis farı biri bana söyleyebilirmi? Aydınlatma desen farın mesafesinden ileri gitmiyor niye yani? Anlamsız yere sis farını eskitiyosun üstüne bide insanları rahatsız ediyosun.Gerçekten arabanın daha şekil olduğuna inanan vasıfsızlar hakkında yorum yapamıyorum

CUB
20-10-2013, 21:47
Bu gün bana da denk geldi bir 207. En solda arka sisleri yakmış gidiyor sellektöre hafifçe bir dokundum olmadı , dedim sisleri yakayım anlar anlamadı , farlarımı komple kapatıp açtım yine anlamadı ; birde yol vermeyip en solda gidiyor bende mecburen sağladım ve önüne geçtim yaktım sisi bana sellektör atıyor bende artık dayanamadım bastım frene arkada bi cayırtı koptu sellektör devam. Geçtim sağa yavaşladım camı açtım o saniyeden sonra çileden çıktım artık adama diyorum ki gözümü mahfettin kapat sislerini bana diyor ki seninki de açık :) Sana açtım onları dediğimde camını kapattı arkadaş. Sonra baktım ki kapatmış sisleri. İlla ki böyle bir olay mı olması lazım hadi yaktın nazikçe uyardım farkına var kapat yok arkadaş adam illa diyor ki gözümün içine bakarak konuş... Çileden çıktığım anlar bipli orayı hafifçe anlattım :) Aslında o sırada kayıtta olan bir kamera vardı bende. İzledim ama burada yayınlanacak gibi değil +18 den fazlası olmuş sesim çok yükselmiş o sırada :(

Sizlerden ricam lütfen gerekmediği sürece yakmayalım şu sis farlarını , onun yerine farınız her daim açık olsun. Hattaki yolunuz da farınız da hep açık olsun arkadaşlar.

berko
20-10-2013, 21:58
Konu çok iyi olmuş, geçende benim başına geldi, antalyadaki tüm doblo tarzı taksiler yakıyo sanırım, tam güneş batmaya yakın yola çıktım, karanlık olmaya baslayınca iyice yoruldu gözler o sırada havaalanı tarafına yaklaştım, taksiler havaalına yardıryodu hepsinde arka sis açık kör ettiler akşam akşam, iyi sayıp sövdüm hepsine...

turbo&quattro
20-10-2013, 22:03
Ciddi soyluyorum arabamdaki sis fari yaniyormu yanmiyormu onu bile bilmiyorum . Ne anliyorsunuz yada anliyorlar sisleri acip milleti kor etmekten. .

_Burak_
20-10-2013, 22:05
bende göz tansiyonu var
yeni tip ledli stoplar
arka sisler
çok yoruyor özellikle
Allahtan bu aracımda 2 numara film , arka cam perdesi ve kendiliğinden kararn dikiz aynası var :)

misery1903
20-10-2013, 22:21
Ankara'da özellikle EGO otobüsleri ve resmi araçlar sadece ön sisler + arka sisleri yakarak gidiyorlar...

bymurat___61
20-10-2013, 23:29
ben bir 1.6 iesimde soktum ıkı tarafta ıkıser park yanıyo gayet te yeterli bence. frene basınca hepsi parlıyo vtec2 ler gibi ama ekstra sisim kalmıyo. Araya bir diyot girer baglarım ama gerek yok :)

Rec.O
21-10-2013, 06:16
Arka sisi acık olanai yapılan şey farlar uzuna alınır, sonra en küçük şansta önüne geçilir arka sisler acılır. anlar eşek değilse.

Orhan
21-10-2013, 07:28
sisler komple sıkıntılı gerekli gereksiz yakıyorlar

powERS
21-10-2013, 08:10
uzunları yakınca da 4 lulerı yakmıyorlar mı.. eşek işte tam..