PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankaranın Ciğerleri Söküldü...

berko
21-10-2013, 21:23
Böyle mi yapmak gerekirdi? Basına yanlış yansıyor veya yansımıyor olabilir ama rektörlüğün açıklaması aşağıdadır. Yazık oldu...

http://u1310.hizliresim.com/1g/p/ttcrk.jpg

ODTÜ Mensupları ve Öğrencilerine Duyuru

Değerli Mensuplarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Üniversitemizin bilgisi ve izni olmaksızın, 18 Ekim 2013 Cuma gecesi saat 21.15 civarında Yerleşkemize girerek yol inşaatına başlaması ve ağaçları sökerek kaldırması ile başlayan sürece ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan ODTÜ Koruma Amaçlı İmar Planına ilişkin aşağıdaki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 18 Ekim 2013 Cuma gecesi habersiz ve izinsiz olarak yerleşkemize girerek baskın şeklinde başlattığı yol inşaatının ve ağaçların kaldırılmasının durdurulması için Rektörlük tarafından meşru tüm çözüm yolları denenmiş, gece boyunca ilgili kurumlara ve yetkili mercilere sözlü ve yazılı olarak ulaşılmaya çalışılmıştır. Ancak yapılan başvurulara rağmen Belediye ekiplerinin faaliyetleri sabah 6.30’a kadar sürmüştür.

19 Ekim 2013 Cumartesi günü Üniversite Yönetimi, Hukuk Müşavirliği, ilgili birim yöneticileri ve Yönetim Kurulu üyeleri saat 10.00 – 17.00 saatlerinde toplanarak yasal ve idari yönlerden stratejileri tartışmıştır. Toplantının sonunda hazırlanan Rektörlük Açıklaması 19 Ekim 2013 Cumartesi Üniversitemiz web sayfasında kamuoyu ile paylaşılmıştır.

20 Ekim 2013 Pazar günü Rektörlük yöneticilerinin, Üniversite Senatosu ve Üniversite Yönetim Kurulu üyelerinin, Şehir ve Bölge Planlama ve Mimarlık Bölümleri öğretim üyelerinin, hukuk müşavirlerinin ve teknik birim yöneticilerinin katılımıyla 14.00 – 19.00 saatleri arasında bir toplantı yapılmıştır. Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan planın, ODTÜ önerisinden farklı olduğu noktalar değerlendirilmiş ve itiraz edilecek noktalar belirlenmiştir. ODTÜ’nün plana itirazları en kısa sürede Bakanlığa iletilecektir. Plan 4 Ekim 2013 tarihinde askıya çıktığından, bir aylık itiraz süresi 4 Kasım 2013 tarihinde sona ermektedir.

Toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda öngörülen eylem planı aşağıda özetlenmiştir.

Yerleşkeye izinsiz girilmesi, ağaçların sökülerek kaldırılması ve bu müdahaleden sorumlu kişi ve kurumlar hakkında yasal başvurular 21 Ekim 2013 Pazartesi gününden itibaren başlatılacaktır. Bu işlemlere ilişkin ayrıntılı bilgiler ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.
Üniversite Senatosu 22 Ekim 2013 Salı günü saat 13.30’da toplanarak konu hakkında Üniversitemizin tepkisini yansıtan bir metni karara bağlayacaktır.
Üniversite Senatosunun duyurusu 23 Ekim 2013 Çarşamba günü basın mensupları ile paylaşılacaktır.
24 Ekim 2013 Perşembe günü veya 25 Ekim 2013 Cuma günü Yerleşkemize yaklaşık 3000 fidan dikilmesini amaçlayan bir etkinlik düzenlenecektir. Bu etkinliğe tüm mensuplarımız ve öğrencilerimiz davetlidir. Etkinlik programı Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır.
Bakanlık tarafından onaylanan planla ilgili bir bilgi notu hazırlanarak Üniversite kamuoyu ile paylaşılacak ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir.

Yerleşkemize yapılan müdahale ve ağaçların sökülerek kaldırılmasına ve ODTÜ Koruma Amaçlı İmar Planındaki değişikliklere yapılacak itirazlara ilişkin olarak başlatılan yasal süreçlerdeki gelişmeler mensup ve öğrencilerimizle paylaşılacaktır.

Bilgilerinize saygı ile sunulur.

Rektörlük

21.10.2013

SerkanYazgan.
21-10-2013, 21:28
Mesele yol yapmak, yeni güzergah açmak felan değil. Aslında meseleyi hepimiz biliyoruz.

Bülent76
21-10-2013, 21:31
Alışmak gerek bunlara artık. Koç Üniversitesi yapılırken de on binlerce ağaç katledilmişti...

Mutu
21-10-2013, 21:33
Alışmak gerek bunlara artık. Koç Üniversitesi yapılırken de on binlerce ağaç katledilmişti...

Tabiki, 3. köprünün güzergahında yanlışlıkla kesilen yüzlerce ağaca dda alışmamız lazım.

Bülent76
21-10-2013, 21:36
Yani kimse masum değil.

Low-Rider
21-10-2013, 21:37
Yani kimse masum değil.

Tamam .

HellRot06
21-10-2013, 21:41
Sırf birileri birşeyler kazansın diye neler yapılıyor şu memlekette yazık... çok yazık...

ersandeniz
21-10-2013, 21:42
Yani kimse masum değil.
O zaman yasalar kalksin, mahkemeler kapansin, kim gucluyse onun dedigi olsun...

tricky

Bizim çükübikimiz varsa sizinde fikibokunuz var diyorsunuz yani. Bu o tarz birşey oldu.

Aytacd
Basın görmek istediğini görüp göstermek istediğini gösteriyo; söküp yıkmaya gelince cok güzel yapıolar 15 senedir metro açıcaklar

setnogrom
21-10-2013, 21:44
Kral çıplak ama bir fark var bakan-lar kör!

xx

Bülent76
21-10-2013, 21:45
Herkes anlamlar yüklemeye çalışıyor, kimse çevre katliamı yapmasa keşke, çok masum bir düşünce ama olmuyor.

bahadırtelli
21-10-2013, 21:46
Pazar sabahı istanbula dönmeden eski okulumun önünden gecim dedim ve bu manzarayı gördüm içim acıdı. Hangi görüşten olursa olsun insan olan hesabını sormalı o kadar çorak topraklardan gecirmek varken yolu neden agaçları katlediyorlar. Yuhlandılar diye üniversiteden intikam almak hele hele bunu ağaç keserek yapmak nasıl bir zihniyettir hangi kitapta yazar hangi dine sıgar.

gokayy
21-10-2013, 21:47

Seneyede "Geçen sene yol için ODTÜ'nün ağaçları kesilmişti bizde buraları kesip yeni üniversite açıyoruz"deme hakkına sahip x kişileri senin mantığına göre ?

Onurkk06
21-10-2013, 21:48
Seçimler yaklaşıyor ankarada asfaltlar dökülmüş yollar açılmış etliğe hastaneler bölgesi temelinatmaya başbakan geliyor neden şimdi yapılıyor bunlar diye düşünesi geliyor insanın

mrtngn
21-10-2013, 21:49
Yazıklar olsun böyle vicdansızlara yaa !! Az önce haberlerde izledim işçiler öğrencilere sopalarla saldırıyor hatta bitanesi çocuğun kafasına indirdi sopayı..

Ahhh ahhh ağzımı bozcamda ceza alırım..

Sert@ç
21-10-2013, 21:50
Yapilan ve baglanan yol istatistikleri cok ilginc
O guzergaha trafigin en yogun saatlerinde 2200 aracdan sadece 600u kesilen tarafa donuyor
Yaklasik 9 yildir yapilmayan cukurambar yokusu balgat ust geciti (guzergah ustundeki en onemli baglantilar) bu tartismalardan sonra insaati baslandi ve trafik iyice kitlenerek "bak trafik cok yol yapilmasi lazim denildi" ama yapilan yolun cikisi tam ciragan yokusunda son bulmasina ragmen ki gunun 10 saati o yokusdaki isiklar yuzunden her saniye felc nasil olcakta trafik acilcak ?
Yetmedi mi ?
Yapilan yola gittim baktim ilginc birsey var sanki sadece yol degilde sehir kurulcakmis gibi alt yapi calismasi var (Gokcek asla ev-benzinlik veya baska birsey yapilmayacagini soyledigi halde)

Hee bi iddia da benden evim direk olarak odtu ormanini goruyor son 7-8 aydi bilkent-dikmen-oran arasinda bi hat acildi agaclar yavas yavas yok oldu
Yeni katliam ne zaman patlicak acaba...

halilkarakas
21-10-2013, 21:57
Yani kimse masum değil.

Tamam .

Masum Değiliz (Sezen Aksu) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=VrHT7KsDfII)

:D:D:D:D

Eren G.
21-10-2013, 22:00

Ne alakası var konuyla anlatırsanız anlayalım ? Koçta aynısının lacivertini yapmış moruna ses çıkarmayın mı diyorsunuz ? Neye alışıcakmışız biz ?

mmtrıza
21-10-2013, 22:02
Tadımızı kaçıracak ve tartışmalara sebep olacak yeni bir konu daha

Tolga-R
21-10-2013, 22:03
Tabiki, 3. köprünün güzergahında yanlışlıkla kesilen yüzlerce ağaca dda alışmamız lazım.

Ben kadıköy belediyesinin sögütllüçeşme camisinin yanındaki ağaçları söküp otopark yapmasına alıştım. Bence sende alışmayı denemelisin.

O zaman yasalar kalksin, mahkemeler kapansin, kim gucluyse onun dedigi olsun...

O dediklerin 1960, 1980 ve 28 şubatta olmuştu. yeni birşey değil

tool
21-10-2013, 22:06
Yapilan ve baglanan yol istatistikleri cok ilginc
O guzergaha trafigin en yogun saatlerinde 2200 aracdan sadece 600u kesilen tarafa donuyor
Yaklasik 9 yildir yapilmayan cukurambar yokusu balgat ust geciti (guzergah ustundeki en onemli baglantilar) bu tartismalardan sonra insaati baslandi ve trafik iyice kitlenerek "bak trafik cok yol yapilmasi lazim denildi" ama yapilan yolun cikisi tam ciragan yokusunda son bulmasina ragmen ki gunun 10 saati o yokusdaki isiklar yuzunden her saniye felc nasil olcakta trafik acilcak ?
Yetmedi mi ?
Yapilan yola gittim baktim ilginc birsey var sanki sadece yol degilde sehir kurulcakmis gibi alt yapi calismasi var (Gokcek asla ev-benzinlik veya baska birsey yapilmayacagini soyledigi halde)

Hee bi iddia da benden evim direk olarak odtu ormanini goruyor son 7-8 aydi bilkent-dikmen-oran arasinda bi hat acildi agaclar yavas yavas yok oldu
Yeni katliam ne zaman patlicak acaba...

keske 7 aylik zaman dilimini haftalik olarak fotograflasaydin;
kentsel donusum diye yeni dayatma gelicek belki

İbrahim Erdem
21-10-2013, 22:08
Mesele yol yapmak, yeni güzergah açmak felan değil. Aslında meseleyi hepimiz biliyoruz.

Adamın okula garezi hep var. Olacak da. Aslında sadece kendisinin değil nerdeyse tüm hüloğğ kafalar odtü diyince surat yapar oldular. İktidar bıyıklı yandaş kadrolaşmayı bu okulda sağlayamadığı için tüm güçleriyle medyasıyla belediyesiyle vurmaya çalışıyor.Kim olarak mı söylüyorum. kampüste yurtta yaşayan ve akp nin en sağlam oy aldığı memlektten gelen bir odtü öğrencisi olarak. Şu an tepemde polis helikopteri uçuyor ve biber gazı patlamalarını duyuyorum.

Metroyu eline yüzüne bulaştırdı bakanlık aldı elinden. Dğer amacı da Yol yapıp dostlar alışverişte görsün demek.

Bir de böyleleri var kütükleri diklemesine alıp orgazm olanlar.

https://twitter.com/azuth/status/391561855258210304/photo/1/large?utm_source=fb&utm_medium=fb&utm_campaign=Barisgurellier&utm_content=391562603635302400

Neyse susuyorum.

İbrahim33
21-10-2013, 22:09
Bunlar hep sindirme politikaları.işin orası garip ya , bide savunan çıkar şimdi bunları.

ersandeniz
21-10-2013, 22:11
Ben kadıköy belediyesinin sögütllüçeşme camisinin yanındaki ağaçları söküp otopark yapmasına alıştım. Bence sende alışmayı denemelisin.

O dediklerin 1960, 1980 ve 28 şubatta olmuştu. yeni birşey değil
1980de bunlarin temeli atildi, bana bir tane bakan belediye baskani goster 1980 magduru..

Chn53
21-10-2013, 22:13
Tadımızı kaçıracak ve tartışmalara sebep olacak yeni bir konu daha

Aman aliriza bey tadımız kacmasın deyip susalımmı yani napalım

berko
21-10-2013, 22:14
Konuyu nerelere taşıdınız helal olsun, millet doğaya zarar vermemek için neler yapıyor biz neler yapıyoruz. Ankara gitgide betonlaşıyo kızılaydan eskişehir istikametine giderken birtek Odtüde ağaç görüyoruz, daha sonrası çorak kurak arazi gene. Yol belki trafiği çok rahatlatcak belki hiç rahatlatmayacak bekleyip göreceğiz... Tünel yapılamaz mıydı oraya? Orayıda kesip biçelim, hatta ODTÜ yü yıkalım yakalım ne işi var orda lüks siteler avm ler inşaa edelim, helal olsun bize, bize herşey müstahak...

P.S. Bende ODTÜ mezunuyum, halada Y.L. yapmaktayım...

Mutu
21-10-2013, 22:15

Örnek verdin de ne oldu ki? 2 yanlış bi doğru ne zamandır yapar oldu?

mmtrıza
21-10-2013, 22:27
Aman aliriza bey tadımız kacmasın deyip susalımmı yani napalım

Çok dizi izliyorsun galiba

Tolga-R
21-10-2013, 22:30
Örnek verdin de ne oldu ki? 2 yanlış bi doğru ne zamandır yapar oldu?

Örnek verince doğayı koruma iddiasındaki insanların samimi olmadığını gördük hep beraberce. Mesele ağaç değildi oysaki

Chn53
21-10-2013, 22:30
Çok dizi izliyorsun galiba

Evet .

rebeloghy
21-10-2013, 22:35
Sen bu kadar milyon milyar ağaç oksijen üret , arıza ışığı doğuştan yanık ''beyin'' ler tüketsin :(

Mesele ne ağaç ne de çevre . Milli değerlerimizi hiçe sayan zihniyetin pişkinliğidir bizi üzen. Değerlerinize tükürürüz yok ederiz diyebilmeleri , iradeniz umurumuzda değil , söz hakkınız yok zaten kafirsiniz diyebilmeleri. Tüm yaptıkları o. çocukluklarının sonunda biz müslümanız siz kafir biz ne dersek odur diyebilmeleridir can sıkan.

Koç da ağaç söktü tırıvırı tırıvırı değil mesele.

Açlık sınırı 1300 lira , asgari ücret 800. Çok bile size kıhkıhkıhkıh diyen soysuz sopsuz cahil cüheylaların BAKANlığı can sıkan....

Oğulların aldığı gemiler , karısının ortak olduğu özel hastaneler kafayı kurcalayan ;)

Biz görüşmedik asla olamaz diyip , görevlendirdiğimiz arkadaşlar görüşmüş olabilire DÖNEN , e tabii ki görüşeceğiz diye üste çıkan PİŞKİN DÖNEK tir sökülmesi gereken..

tool
21-10-2013, 22:39
Değerli Mensuplarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin Üniversitemizin bilgisi ve izni olmaksızın, 18 Ekim 2013 Cuma gecesi saat 21.15 civarında Yerleşkemize girerek yol inşaatına başlaması ve ağaçları sökerek kaldırması ile başlayan sürece ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan ODTÜ Koruma Amaçlı İmar Planına ilişkin aşağıdaki bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz:

ODTÜ Mensupları ve Öğrencilerine Duyuru | ODTÜ (http://www.metu.edu.tr/tr/odtu-mensuplari-ve-ogrencilerine-duyuru)

dorukky
21-10-2013, 22:40
Herşey rant oraya ağaç dikenler belli neden o bölgeye illa yol yapcaz diye diretmelerinin sebebi belli...

Mertİ.
21-10-2013, 22:49
-peki, sen, 2 milyar, 800 milyon, sen, milyar sen, ağaç dikmişsin, sen bu ağaçları, sen ne yaptın?

alıntı.

Volkann
21-10-2013, 22:55
Yazacak çok şey var ama neye yarar.

GökhanO
21-10-2013, 22:57
Siyaset yasak beyler

Caesar
21-10-2013, 23:12
Yani kimse masum değil.

Örnek verince doğayı koruma iddiasındaki insanların samimi olmadığını gördük hep beraberce. Mesele ağaç değildi oysaki

http://i.imgur.com/Gzk9TfG.gif